PDA

View Full Version : Το σχόλιο της Κυβέρνησης για τη Λιβύη και τον Καντάφι.


gemara
22-08-2011, 18:35
Μην περιμένετε να το δείτε ούτε εδώ, προφανώς αποφεύγει να κάνει.

Μεταφέρω σχόλιο που μου έστειλε ο καθηγητής Α. Δρούγος:" ΜΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΟΥ, ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΕΠΙ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ ΣΤΗΝ ΛΙΒΥΗ. Ο ΝΤΑΒΟΥΤΟΓΛΟΥ ΚΑΙ Ο ΕΡΝΤΟΓΚΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΔΗΛΩΣΗ "ΑΥΤΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΟΥΣ...". ΣΩΣΤΗ ΜΕ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ.. ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΩΦΕΛΗΘΕΙ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ-ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗ ΤΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ"

Σχόλιο δικό μου: Φαντάζεστε να ξεστόμιζε κανένας δικός μας: "Αυτά παθαίνουν όσοι δεν ακούνε τους λαούς τους!";;;

Ολόκληρο το άρθρο του εδώ:

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΝΤΑΦΙ;/ΣΥΝΤΟΜΟ ΣΧΟΛΙΟ. | drougos.gr (http://www.drougos.gr/?p=16784)

Ακιs
22-08-2011, 18:54
Ετσι ειναι Γιωργο.....ποτε δεν ''φτυνουμε'' εκει που τρωμε......;);)

BOXER
22-08-2011, 19:12
Ετσι ειναι Γιωργο.....ποτε δεν ''φτυνουμε'' εκει που τρωμε......;);)


Πολυ... ευγενικο σε βρισκω :D :D :D!!!

gemara
22-08-2011, 20:56
Ετσι ειναι Γιωργο.....ποτε δεν ''φτυνουμε'' εκει που τρωμε......;);)

Σε θέματα εξωτερικής πολιτικής σε τέτοια παγκόσμιας εμβέλειας θέματα και γεγονότα, ως γείτων και μεσογειακή χώρα είναι απαράδεκτο να σιωπούμε όταν μάλιστα παρέχουμε ευκολίες στις εκεί επιχειρήσεις...

napgeo
23-08-2011, 16:21
Έχετε σκεφτεί πόσες Ελληνικές επιχειρήσεις δραστηριοποιούνται εκεί. Πάνω απο 15 δις Ευρώ είναι οι καταθέσεις στην Τράπεζα της Ελλάδος. Μετά η χώρα μας έχει λάβει ενεργό δράση στον αεροπορικό αποκλεισμό του ΝΑΤΟ. Πιστεύω πως η χώρα μας κράτησε την στάση που έπρεπε σαν γείτονας που είναι..........................