PDA

View Full Version : Νώντας ...η κακιά στιγμή!


Uriah Heep
24-08-2011, 16:43
Πως έγινε αυτό το τραγικό ατύχημα?


Πριν αρχίσουν οι ημικατεργασμένες θεωρίες των ...πηγαδακίων και οι πλαδαρές υποθέσεις του καφενέ, καλό ειναι πούμε και μερικά πράγματα για τις πραγματικές συνθήκες του ατυχήματος.



Το πνεύμα δεν είναι φυσικά, αυτό του ...προθαλάμου συνοικιακού κομμωτηρίου ή της αβασάνιστης λογορύπανσης των μεσημεριανών πάνελς.



Αντιθέτως,

.
.

...με την άδεια και επιθυμία της Έλενας, θα σας περιγράψω τις ακριβείς συνθήκες αυτού του τραγικού ατυχήματος, για να προσγειωθεί ο καθείς στην σκληρή μοτοσυκλετιστική πραγματικότητα και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.


Όχι, ο Νώντας δεν πήγαινε “τάπα”, όπως πολλοί ήδη αυτότεχνοι εμπειρογνώμονες, δια των υπνοφόρων αναθυμιάσεων της χύμα ρετσίνας θα έχουν αποφανθεί.
Τα παιδιά ταξίδευαν πάνω σε αυτοκινητόδρομο έξω από τη Ντιζόν.

Πήγαιναν με καμιά εκατοστή χιλιόμετρα στη δεξιά λωρίδα και έβγαλαν φλας για να προσπεράσουν μία νταλίκα. Ο Νώντας προσπερνώντας στο αριστερό ρεύμα πλέον και πάνω σε στροφή, έρχεται ΞΑΦΝΙΚΑ αντιμέτωπος με την εικόνα αυτοκινήτου που μόλις είχε πέσει (μόνο του) πάνω στη διαχωριστική μπαριέρα και του έκλεινε ακινητοποιημένο όλη την αριστερή λωρίδα.
Ο χρόνος αντίδρασης μηδαμινός. Δεξιά η νταλίκα (no room left to brake) τον αναγκάζει να παλαίψει για δέκατα δευτερολεπτου με τα φρένα για να γλυτώσει...


Η μηχανή έπεσε με δύναμη πάνω στο αυτοκίνητο του Γερμανού οδηγού και ο Νώντας περνώντας επάνω από το αυτοκίνητο έπεσε πάνω στη σκληρή άσφαλτο.



Για όσους δεν ξέρουν, η άσφαλτος είναι σκληρή...


Η Έλενα κάνει ελλιγμό δεξιά κι αποφεύγει το αυτοκίνητο, πλακώνεται στα φρένα τέρμα δεξιά, πετάει κάτω τη μηχανή και τρέχει στο παλικάρι μας.

Από πίσω ακολουθούσε ένας πυροσβέστης που προσπάθησε με κάθε τρόπο, να βοηθήσει το Νώντα να επανέλθει...
.


.

Ο Νώντας δεν είχε πλέον σφιγμό........................................................................................




Κατ' εμέ ήταν ο ορισμός της “κακιάς ώρας”. Ένα ατύχημα παράλογο!
Άδικο για τον τρόπο που οδηγούσαν τα παιδιά, για την εμπειρία τους,για την μοτοσυκλετιστική τους παιδεία...




Δεν θα προχωρήσω σε συμπεράσματα και περαιτέρω αναλύσεις...


Δεν λέω, ν' αφήστε τη μανέτα και να κρυφτείτε στη μεζονέτα.


Ούτε να ταξιδεύετε με ταχύτητα ...ναρκοσυλλέκτη...


Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς, που μπαίνουν χωρίς αύριο σε τυφλές στροφές του εντόπιου οδικού δικτύου,
.
.
...στο εξής να 'ναι πιο προσεκτικοί...
.
.
.
.
....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!




Καλούς δρόμους σε όλους!


...και προσεχτικά!!!

skippybi
24-08-2011, 16:49
μακριά από μας η κακιά στιγμή...

pattakos
24-08-2011, 17:02
Πως έγινε αυτό το τραγικό ατύχημα?


Πριν αρχίσουν οι ημικατεργασμένες θεωρίες των ...πηγαδακίων και οι πλαδαρές υποθέσεις του καφενέ, καλό ειναι πούμε και μερικά πράγματα για τις πραγματικές συνθήκες του ατυχήματος.



Το πνεύμα δεν είναι φυσικά, αυτό του ...προθαλάμου συνοικιακού κομμωτηρίου ή της αβασάνιστης λογορύπανσης των μεσημεριανών πάνελς.



Αντιθέτως,

.
.

...με την άδεια και επιθυμία της Έλενας, θα σας περιγράψω τις ακριβείς συνθήκες αυτού του τραγικού ατυχήματος, για να προσγειωθεί ο καθείς στην σκληρή μοτοσυκλετιστική πραγματικότητα και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.


Όχι, ο Νώντας δεν πήγαινε “τάπα”, όπως πολλοί ήδη αυτότεχνοι εμπειρογνώμονες, δια των υπνοφόρων αναθυμιάσεων της χύμα ρετσίνας θα έχουν αποφανθεί.
Τα παιδιά ταξίδευαν πάνω σε αυτοκινητόδρομο έξω από τη Ντιζόν.

Πήγαιναν με καμιά εκατοστή χιλιόμετρα στη δεξιά λωρίδα και έβγαλαν φλας για να προσπεράσουν μία νταλίκα. Ο Νώντας προσπερνώντας στο αριστερό ρεύμα πλέον και πάνω σε στροφή, έρχεται ΞΑΦΝΙΚΑ αντιμέτωπος με την εικόνα αυτοκινήτου που μόλις είχε πέσει (μόνο του) πάνω στη διαχωριστική μπαριέρα και του έκλεινε ακινητοποιημένο όλη την αριστερή λωρίδα.
Ο χρόνος αντίδρασης μηδαμινός. Δεξιά η νταλίκα (no room left to brake) τον αναγκάζει να παλαίψει για δέκατα δευτερολεπτου με τα φρένα για να γλυτώσει...


Η μηχανή έπεσε με δύναμη πάνω στο αυτοκίνητο του Γερμανού οδηγού και ο Νώντας περνώντας επάνω από το αυτοκίνητο έπεσε πάνω στη σκληρή άσφαλτο.



Για όσους δεν ξέρουν, η άσφαλτος είναι σκληρή...


Η Έλενα κάνει ελλιγμό δεξιά κι αποφεύγει το αυτοκίνητο, πλακώνεται στα φρένα τέρμα δεξιά, πετάει κάτω τη μηχανή και τρέχει στο παλικάρι μας.

Από πίσω ακολουθούσε ένας πυροσβέστης που προσπάθησε με κάθε τρόπο, να βοηθήσει το Νώντα να επανέλθει...
.


.

Ο Νώντας δεν είχε πλέον σφιγμό........................................................................................




Κατ' εμέ ήταν ο ορισμός της “κακιάς ώρας”. Ένα ατύχημα παράλογο!
Άδικο για τον τρόπο που οδηγούσαν τα παιδιά, για την εμπειρία τους,για την μοτοσυκλετιστική τους παιδεία...




Δεν θα προχωρήσω σε συμπεράσματα και περαιτέρω αναλύσεις...


Δεν λέω, ν' αφήστε τη μανέτα και να κρυφτείτε στη μεζονέτα.


Ούτε να ταξιδεύετε με ταχύτητα ...ναρκοσυλλέκτη...


Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς, που μπαίνουν χωρίς αύριο σε τυφλές στροφές του εντόπιου οδικού δικτύου,
.
.
...στο εξής να 'ναι πιο προσεκτικοί...
.
.
.
.
....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!




Καλούς δρόμους σε όλους!


...και προσεχτικά!!!

Έχοντας κάνει 2 ευρωπαϊκά ταξίδια μέχρι τώρα,
πραγματικά με ανατριχιάζουν όσα έχεις γράψει παραπάνω,
Πραγματικά αυτό που γράφεις είναι ο ορισμός του:

"δεν υπάρχει!!!!"

giamil
24-08-2011, 17:17
Ο ορισμος της αδικιας, απροβλεπτη συνδιασμενη (με την νταλικα) 'κακια στιγμη'.... ή.... πεπρωμενο
Οπως και να χει....Θεος φυλαξει απο καταδικασμενες καταστασεις που σχεδον τιποτα δεν περναει απ το χερι σου για να γλυτωσεις το κακο...
κριμα κριμα κριμα

dim orestiada
24-08-2011, 17:17
ειναι κριμα πολυ κριμα να φυγει ενας ανθρωπος ετσι. πραγματι κακια στιμγη που συμβαινει μια στα χιλια χρονια..

MARK
24-08-2011, 17:20
Η ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ και Η ΠΟΥ***ΝΑ Η ΤΥΧΗ :(:(:(

pattakos
24-08-2011, 17:23
Η ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ και Η ΠΟΥ***ΝΑ Η ΤΥΧΗ :(:(:(

Γίαννη είναι αυτό που λένε που****να ζωή!!!!!!

Γιατί πραγματικά είναι!

moby_gr
24-08-2011, 17:28
Πραγματικά άτυχη στιγμή...Και ειδικά για μοτοσυκλέτα...Κρίμα και πάλι κρίμα...

Καλώς αναφέρθηκε (κι ευχαριστούμε την Έλενα για το κουράγιο της), ώστε να έχουμε όλοι μας τα μάτια μας όχι 14 αλλά 104 και το μυαλό μας μέσα στο κεφάλι αλλά και για να δοθεί ένα τέλος στην παραφιλολογία των ημερών...

Fuji
24-08-2011, 17:31
Ευχαριστούμε Βασίλη που είχες το κουράγιο να μας γράψεις αυτές τις γραμμές.

Το ζουμί είναι αυτό που είπες στο τέλος, να μην αφήνουμε τίποτε στον παράγοντα τύχη. Ότι δε βλέπω, δεν το μαντεύω, ούτε το αγνοώ. Πράγματι, ποτέ δε ξέρεις τι σε περιμένει σε μια τυφλή στροφή.

Καλούς δρόμους να έχουμε ...

gemara
24-08-2011, 18:10
Τραγικό περιστατικό που σ' ανατριχιάζει στο διάβασμά του.:(

Την ίδια σκηνή ακριβώς ζήσαμε φέτος το χειμώνα στην Αττική οδό και μάλλον για κλάσμα δευτερολέπτου τη γλυτώσαμε. Στην αριστερή λωρίδα εμείς και μεθυσμένος οδηγός που έχασε τον έλεγχο, χτύπησε άλλον και τον έστειλε μπροστά μας να μας φράξει το δρόμο...

Όταν μου δώσει η Τροχαία το βίντεο, θα σας το δείξω...

Από τότε, αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο στο δρόμο.

Για μια φορά ακόμη συλλυπητήρια στην σύζυγο του αδικοχαμένου συναδέλφου και οι υπόλοιποι κατεβάστε κι άλλο τις ταχύτητές σας.

gandreas
24-08-2011, 18:11
Τα παιχνίδια της μοίρας.
Αν σε θέλει θα σε βρει το κακό.
Ευτυχώς που ήταν και μόνος του να λέμε:(

commander
24-08-2011, 18:17
Κρίμα &άδικο......!!!!!:hmmm:

paschalis
24-08-2011, 18:18
Αλλος κοιμηθηκε και καρφωθηκε κι αλλος την πληρωσε.

Πεντε λεπτα μετα...
θα ειχαν ξεφυτρωσει απο παντου τροχαιοι,γερανοι, φορτηγακια με λαμπακια, δημοτικοι αστυνομοι και επισκευαστες κιγκλιδωματων..

Πεντε λεπτα μετα...
Sliding doors ειναι η ζωη..

kornlaz
24-08-2011, 18:21
:(:(:(Είναι να σε πιάνει τρέλα με αυτό το συμβάν!!!!Που****να ζωή!!!γμτ!!!:(:(:(

mario
24-08-2011, 18:43
απιστευτη αδικία βρε παιδι μου:(:(

yannis
24-08-2011, 18:59
:(:(:(

Κρίμα!!!!!
Άλλη μια περίτρανη απόδειξη, πως ότι ζούμε είναι τυχαίο...

leandros
24-08-2011, 19:06
άμα είναι να σου τύχει ότι και να κάνεις...
έχουν χαθεί άνθρωποι που περπατούσαν στο πεζοδρόμιο και ανέβηκαν αυτοκίνητα πάνω τους και τους σκοτώσαν.
Κρίμα..

ARGI
24-08-2011, 19:46
Βασίλη, σε ευχαριστούμε για ενημέρωση του τόσου τραγικού γεγονός...
Θαυμάζω τα ψυχικά αποθέματα σου,
μιας και γνωριζόσασταν με τον Νώντα
& έχετε ζήσει κοινές καταστάσεις....
Μακάρι να μην χρειαζόνταν να μας τα έλεγες...:(
Δυστηχώς, άλλοι πέρνουν αποφάσεις και εμείς μένουμε πίσω,
ζώντας όσο μπορούμε με τις αναμνήσεις αυτών των ανθρώπων....

Και δυστηχώς μιλάω εκ πείρας....

Ρίξε λίγο χώμα και για εμάς που δεν θα μπορέσουμε να παραβρεθούμε....

:(:(:(

hydrostone
24-08-2011, 19:52
Τα θερμα μου συληπητηρια στην οικογενια του παλικαριου.

Καλους δρομους σε ολους.

GEO_K
24-08-2011, 20:30
Κριμα ρε φιλε.....

geopoumid
24-08-2011, 21:09
ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΚΟΡΔΕΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ VESPOULA ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΟΕΡΑ ΣΤΗΝ ΣΑΛΟΝΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ.......
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ..........ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.........

Arkas
24-08-2011, 21:16
Το γεγονός δεν αλλάζει
και τίποτα δεν επανέρχεται στην προτεραία κατάσταση ... :(

Ωστόσο η σαφής περιγραφή του Βασίλη,
μας απαλύνει λίγο τον πόνο,
καταγράφοντας νοερά τις συνθήκες του τραγικού ατυχήματος.

Με τη σκέψη μας,
προσπαθούμε να αναπαραστήσουμε τις τελευταίες στιγμές
του αδικοχαμένου φίλου ...
Να "μπούμε" στη θέση του,
να αναλογισθούμε τα δικά μας λάθη,
τις οδηγικές μας υπερβολές ...

Σε ευχαριστούμε Βασίλη ...

.

SenseiG
24-08-2011, 22:07
Μετα απο τοσα χιλιομετρα και τετοια εμπειρια πανω στην μοτο εφυγε ετσι αδικα,κριμα το παλικαρι.

Οποτε τα ματια 14 και οχι ταρζανιες...

tsompanis
24-08-2011, 22:08
Βασίλη,σε ευχαριστούμε που μπήκες σε αυτήν την διαδικασία...
γνωρίζω πως οι στιγμές είναι δύσκολες.
Δεν έχω κάτι να πω...είμαι συγκλονισμένος...:(:(:(

asotosios
24-08-2011, 22:09
κρίμα και πάλι κρίμα:(...πόσο μάλλον όταν δεν προκάλεσε και την τύχη του το παλικαρι...

και πάλι τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια του...κουράγιο…!!!

tattoopanther
24-08-2011, 22:14
πράγματι η κακιά στιγμή.....

ΙoannisPanagiotidis
24-08-2011, 22:17
... κουραγιο στους δικους του!... ειναι εντελως τραγικο να χανεις μπροστα στα ματια σου ετσι , αυτον που αγαπας!...δεν μπορω να μπω ουτε κλασμα στη θεση αυτης της κοπελας!

...δεν βρισκω λογια !..εχω στραβωσει το στομα απ τη πικρα και παρακαλω το Θεο που πιστευω να δωσει κουραγιο στους δικους του!

kornlaz
24-08-2011, 22:17
Κρίμα και άδικο γμτ:(:(:(:(

bmw 1200gs
24-08-2011, 22:26
Πως έγινε αυτό το τραγικό ατύχημα?


Πριν αρχίσουν οι ημικατεργασμένες θεωρίες των ...πηγαδακίων και οι πλαδαρές υποθέσεις του καφενέ, καλό ειναι πούμε και μερικά πράγματα για τις πραγματικές συνθήκες του ατυχήματος.



Το πνεύμα δεν είναι φυσικά, αυτό του ...προθαλάμου συνοικιακού κομμωτηρίου ή της αβασάνιστης λογορύπανσης των μεσημεριανών πάνελς.



Αντιθέτως,

.
.

...με την άδεια και επιθυμία της Έλενας, θα σας περιγράψω τις ακριβείς συνθήκες αυτού του τραγικού ατυχήματος, για να προσγειωθεί ο καθείς στην σκληρή μοτοσυκλετιστική πραγματικότητα και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.


Όχι, ο Νώντας δεν πήγαινε “τάπα”, όπως πολλοί ήδη αυτότεχνοι εμπειρογνώμονες, δια των υπνοφόρων αναθυμιάσεων της χύμα ρετσίνας θα έχουν αποφανθεί.
Τα παιδιά ταξίδευαν πάνω σε αυτοκινητόδρομο έξω από τη Ντιζόν.

Πήγαιναν με καμιά εκατοστή χιλιόμετρα στη δεξιά λωρίδα και έβγαλαν φλας για να προσπεράσουν μία νταλίκα. Ο Νώντας προσπερνώντας στο αριστερό ρεύμα πλέον και πάνω σε στροφή, έρχεται ΞΑΦΝΙΚΑ αντιμέτωπος με την εικόνα αυτοκινήτου που μόλις είχε πέσει (μόνο του) πάνω στη διαχωριστική μπαριέρα και του έκλεινε ακινητοποιημένο όλη την αριστερή λωρίδα.
Ο χρόνος αντίδρασης μηδαμινός. Δεξιά η νταλίκα (no room left to brake) τον αναγκάζει να παλαίψει για δέκατα δευτερολεπτου με τα φρένα για να γλυτώσει...


Η μηχανή έπεσε με δύναμη πάνω στο αυτοκίνητο του Γερμανού οδηγού και ο Νώντας περνώντας επάνω από το αυτοκίνητο έπεσε πάνω στη σκληρή άσφαλτο.



Για όσους δεν ξέρουν, η άσφαλτος είναι σκληρή...


Η Έλενα κάνει ελλιγμό δεξιά κι αποφεύγει το αυτοκίνητο, πλακώνεται στα φρένα τέρμα δεξιά, πετάει κάτω τη μηχανή και τρέχει στο παλικάρι μας.

Από πίσω ακολουθούσε ένας πυροσβέστης που προσπάθησε με κάθε τρόπο, να βοηθήσει το Νώντα να επανέλθει...
.


.

Ο Νώντας δεν είχε πλέον σφιγμό........................................................................................




Κατ' εμέ ήταν ο ορισμός της “κακιάς ώρας”. Ένα ατύχημα παράλογο!
Άδικο για τον τρόπο που οδηγούσαν τα παιδιά, για την εμπειρία τους,για την μοτοσυκλετιστική τους παιδεία...




Δεν θα προχωρήσω σε συμπεράσματα και περαιτέρω αναλύσεις...


Δεν λέω, ν' αφήστε τη μανέτα και να κρυφτείτε στη μεζονέτα.


Ούτε να ταξιδεύετε με ταχύτητα ...ναρκοσυλλέκτη...


Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς, που μπαίνουν χωρίς αύριο σε τυφλές στροφές του εντόπιου οδικού δικτύου,
.
.
...στο εξής να 'ναι πιο προσεκτικοί...
.
.
.
.
....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!




Καλούς δρόμους σε όλους!


...και προσεχτικά!!!
Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση του τραγικού ατυχήματος. Τουλάχιστον η περιγραφή σου αγαπητέ φίλε ας μας κάνει όλους να αναλογιστούμε πόσες φορές έχουμε εκτελέσει ανάλογη προσπέραση...:confused:
Δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω αλλά μάλλον η κακιά στιγμή, η μοίρα, το λάδι στο καντιλάκι του που λένε..
Τα λόγια όμως και οι εικασίες δεν έχουν πλέον καμμία σημασία...

Καλό Παράδεισο να έχει και ας μας προστατέυει από εκεί ψηλά!!!

Τα συλλυπητήρια μου στην σύζυγο του, στην οικογένεια του και σε όλους όσους τον ήξεραν και τον αγαπούν!!

siraxanz
24-08-2011, 22:58
Πως έγινε αυτό το τραγικό ατύχημα?


Πριν αρχίσουν οι ημικατεργασμένες θεωρίες των ...πηγαδακίων και οι πλαδαρές υποθέσεις του καφενέ, καλό ειναι πούμε και μερικά πράγματα για τις πραγματικές συνθήκες του ατυχήματος.
................................................................
.
.
.
....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!




Καλούς δρόμους σε όλους!


...και προσεχτικά!!!

Βασίλη ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας,

όλοι καβαλάμε δίτροχα και το άγχος μεγαλώνει από τέτοια γεγονότα...

ας γίνει ο θάνατος :( του συνάδελφου Νώντα ζωή για μας τους υπόλοιπους, ας διδαχτούμε,

μαγκιές ο δρόμος δεν σηκώνει....και τιμωρεί,

μια φορά ίσως, αλλά μπορεί να είναι η τελευταία για τον καθένα από εμάς τους μοτοσικλετιστές....

diomiles
24-08-2011, 22:59
Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς, που μπαίνουν χωρίς αύριο σε τυφλές στροφές του εντόπιου οδικού δικτύου,
.
.
...στο εξής να 'ναι πιο προσεκτικοί...
.
.
.
.
....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!




Καλούς δρόμους σε όλους!


...και προσεχτικά!!!


Μετά απο αυτά που διάβασα μάλλον ο Νώντας δεν είχε καμία ελπίδα.Κάποιες δυνάμεις συνωμότησαν για να συμβεί αυτό που συνέβη.
Θα πω όμως για άλλη μια φορά αυτό που έχω ξαναπεί πολλές φορές και εδω.
Χαμηλώστε ταχύτητα ...εντάξει είναι πολύ ωραία να στρίβεις οριακά αλλά το κακό δεν είναι μακρυά.Είναι κρίμα να φεύγουν τόσο άδικα νέοι άνθρωποι.

adventure
24-08-2011, 23:05
Πραγματικά από την περιγραφή είναι ανατριχιαστικό το τι αντιμετώπισε ο αδικοχαμένος σύντροφος μοτοσικλετιστής και αυτό που είδαν τα μάτια της κοπελιάς του .

Δεν έχω λόγια πραγματικά για αυτό που ένιωσα διαβάζοντας το αρχικό ποστ .

Πήγε τσάμπα το παλικάρι γιατί βρέθηκε σε λάθος χρόνο και τόπο για να το πληρώσει με την ίδια του τη ζωή .

Θερμά συλλυπητήρια στη γυναίκα του και στους συγγενείς του .

Νοητά θα τον συντροφέψω και εγώ στο τελευταίο του μεγάλο ταξίδι .

Καλό ταξίδι φίλε μου ο θεός ας αναπαύσει την ψυχή σου .

Markas
24-08-2011, 23:23
Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις. Θλιβερή ιστορία...:(

ilias vara
25-08-2011, 00:00
ΩΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ






ΚΡΙΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ

tsak8
25-08-2011, 00:28
Τον γνωριζα μονο μεσα απο τα ταξιδιωτικα του URIAH HEEP...εχει κολλησει το μυαλο μου απο την ####### την μοιρα αυτου του παιδιου και της συντροφου του.ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ!!

CPretenteriS
25-08-2011, 01:14
...παιχνίδια της μοίρας άδικα... :(:(:(:yz

KRASOPATERAS
25-08-2011, 01:24
Βασίλη ευχαριστούμε για την ενημέρωση και τις σωστές συμβουλές & διευκρινήσεις.

Είναι αλήθεια ότι όλοι μας έχουμε κάνει υπερβάσεις στο οδήγημα της μηχανής μας, ίσως να μην έχουμε μάθει πόσες φορές έχουμε περάσει ξυστά από του χάρου τα δόντια και για αυτό να συνεχίζουμε να τις ξανακάνουμε.

Ελπίζω η τύχη να είναι με όλους μας, χωρίς να μας γυρίσει την πλάτη από νωρίς όπως του Νώντα….

Aggelos-Syros
25-08-2011, 07:57
Όλα τα κακά μαζεμένα σε μια στιγμή που στοίχισε την ζωή στον Νώντα!
Εγώ μόνο και μόνο απο αυτά που έγραψες ήδη αναθεωρώ την οδήγησή μου στο νησί που ώρες ώρες λόγω γνώσης του οδικού δικτύου είναι πολύ πολύ γρήγορή και έχωντας αυτά που είπες στο μυαλό μου θα είμαι 2πλά προσεκτικός!
Κρίμα και πάλι κρίμα γιαυτό που έγινε!
:(:(:(

Strats
25-08-2011, 10:23
...στο εξής να 'ναι πιο προσεκτικοί...

....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!



Βασίλη,σε ευχαριστούμε για όλη την πληροφορία. Νομίζω πως ο Νώντας είχε άλλη αποστολή...

Εγώ προσωπικά σ' ευχαριστώ και για τις παραπάνω φράσεις, τις οποίες από σήμερα θα λάβω σίγουρα σοβαρότερα υπ' όψιν...

Uriah Heep
25-08-2011, 10:56
Ευχαριστούμε Βασίλη που είχες το κουράγιο να μας γράψεις αυτές τις γραμμές.







Βασίλη, σε ευχαριστούμε για ενημέρωση του τόσου τραγικού γεγονός...






Θαυμάζω τα ψυχικά αποθέματα σου,
μιας και γνωριζόσασταν με τον Νώντα
& έχετε ζήσει κοινές καταστάσεις....

Μακάρι να μην χρειαζόνταν να μας τα έλεγες...:(






Βασίλη,σε ευχαριστούμε που μπήκες σε αυτήν την διαδικασία...

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση του τραγικού ατυχήματος.


Βασίλη ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας,

Σε ευχαριστούμε Βασίλη ...

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.

Βασίλη ευχαριστούμε για την ενημέρωση και τις σωστές συμβουλές & διευκρινήσεις.

Βασίλη,σε ευχαριστούμε για όλη την πληροφορία.



Φιλοι μου, ομολογώ ότι πήρα δυναμη από την Ελενα…
Από τις λίγες ψύχραιμες κουβέντες που ανταλλάξαμε στο τηλέφωνο και από την ανεπανάληπτου χιούμορ ανακοίνωση της ημερομηνίας της κηδείας,
.
.
…εισέπραξα μια γενναιότητα, μια δύναμη και μια σπάνια αντιμετώπιση, μακριά από …μανιάτικα μοιρολόγια, φορμαλιτε’ μυξοκλαψας και ψυχοπονιάρικων πεθαμενι’ κλισέ!

Το ίδιο εισέπραξα κι απ’ το ποστ της Ιφιγένειας.
Εγώ δεν έκανα τίποτα παραπάνω από το να γράψω το εντιτο’ του ατυχήματος με την hot γραφή που γουστάριζε να διαβαζει ο Νωντας….
Ετσι νομιζα τουλαχιστον…
.
.
…γιατί όταν έφτασα στη φράση "ο Νωντας πλέον δεν είχε σφυγμό…………..." κατέρρευσα…





Σήμερα θα ‘μαστε στο πλευρό τους.

paramedic
25-08-2011, 11:18
Είναι μάλλον απο αυτά που βλέπεις σε ταινίες και λές "Καλά εντάξει ρε φίλε το παράκανες με το σενάριο,ΔΕΝ γίνεται να συμβεί αυτό". Και όμως συμβαίνει. Εγώ απλά να πώ για το γεγονός οτι σε στροφή που δεν βλέπουμε τουλάχιστον το τέλος της καλό είναι να περιμένουμε. ΔΕΝ λέω οτι το παλικάρι δεν έβλεπε αλλα το τι πρέπει να γίνει κανόνας μας και να περιμένουμε την ευθεία για να κάνουμε την κίνηση μας. Εγώ τουλάχιστον έτσι οδηγώ μιας και έχω φοβηθεί πολυ ανα περιόδους στροφές που "έφυγα" γιατί πήγαινα γρήγορα και δεν έβλεπα που πάει και με πέταξε στο αντίθετο ρεύμα. Κατα τύχη δεν έρχοταν απο το αντίθετο ρεύμα αυτοκίνητο για να γίνει το κακό.
Καλο ταξίδι και πάλι φίλε και να προσέχεις τους δικούς σου απο εκεί ψηλά.

napgeo
25-08-2011, 14:13
Με τον καθημερινό τρόπο οδήγησης , Πιστεύω ότι όλοι μας απο τύχη είμαστε εδώ .


Κουράγιο στους δικούς του.......:(

taksidiotis
25-08-2011, 14:29
απο οτι καταλαβαινω πρεπει την στιγμη που ειχε φτασει στα μισα της προσπερασης πανω στην στροφη να αντικρυσε το τρακαρισμενο αυτοκινητο...και να εγινε το μοιραιο.
δεν ξερω τι να πω.ειναι σαν να χω την εικονα στο μυαλο μου,μα κυριως σκεφτομαι την ελενα που αντικρυσε ολο αυτο το σκηνικο μεχρι και την μοιραια καταληξη του Νωντα.
τελικα πιστευω,πως,οταν το λαδι εχει τελειωσει στο καντηλακι που ολοι εχουμε,οσο κι αν προσπαθει καποιος,το συμπαν συνομωτει να φερει τα πανω κατω εκεινη την στιγμη για να παρει τον ανθρωπο.
τον νου μας ολοι,βλεπουμε τι γινεται καθημερινα,βλεπουμε οτι χανοντε ανθρωποι που πραγματικα ειχαν ιδεα απο οδηγηση.προσοχη λοιπον.

frits
25-08-2011, 14:46
Μεγάλα οχήματα (νταλίκες, πούλμαν, SUV, τρόλλευ κ.λ.π ) που κατά περίπτωση κόβουν την ορατότητα μας θέλουν διπλή προσοχή....

Δυστυχώς όταν οδηγούμε μηχανή κάποιο ποσοστό της ασφάλειας μας μένει στην θεά τύχη, εμείς οφειλουμε να το ελάχιστοποιήσουμε, αλλά να το μηδενίσουμε είναι δύσκολο.

Sotos_
25-08-2011, 15:14
Ευχαριστουμε Βασίλη για την δυναμη και την περιγραφή...

Ας θυμιζει σε ολους μας το συμβαν αυτό, οτι είμαστε τρωτοί...

emix
25-08-2011, 16:05
Εχω πραγματοποιησει 4 μεγαλα ταξιδι στο εξωτερικο με την γυναικα μου και δεν ξερω ποσα στην Ελλαδα. Παντα δικαβαλοι, γιατι η γυναικα μου δεν οδηγει μηχανη. Παντα ειχα στο μυαλο μου οτι αν γινει κατι θα σκοτωθουμε και οι δυο και τα παιδια μας θα μεινουν ορφανα!

Οταν πηγα μονος μου στην Σουηδια, πανω στο tankbag ειχα την φωτογραφια της οικογενειας μου, για να τους βλεπω συνεχεια και να εχω παντα στο μυαλο μου να μην κανω επικινδυνη οδηγηση, ωστε να γυρισω πισω σωος και αβλαβης.

Ομως η μοιρα μας πιστευω οτι ειναι προδιαγεγραμμενη. Μερικες φορες ισως να την προκαλουμε λιγο περισσοτερο και καποιες φορες να την γλυτωνουμε και καποιες αλλες οχι.

Μπορει να ηταν λαθος εκτιμηση η προσπεραση αυτη αλλα δεν εχει καμια απολυτως σημασια. Σημασια εχει οτι χαθηκε ενας ανθρωπος, ο οποιος μαζι με την γυναικα του εκαναν αυτο που αγαπουσαν. Καβαλουσαν μηχανες και ταξιδευαν.

Το οτι γλυτωσε η Ελενα επειδη οδηγουσε αλλη μηχανη και δεν ηταν συνεπιβατης ειναι αστοχη παρατηρηση και απρεπης, γιατι χαθηκε ο ανθρωπος που αγαπουσε και παντρευτηκε.

Δυστυχως υπαρχουν αλλοι οπου παρ ολο που οδηγουν μ αυτο που λεμε, "ταυτοτητα στο στομα" και διχως καμια απολυτως προστασια την γλυτωνουν. Και παλι ομως δεν εχει καμια σημασια γιατι ολοι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε δικαιωμα στη ζωη.

Ειμαι πραγματικα συγκλονισμενος και ευχομαι η Ελενα να βρει τη δυναμη να συνεχισει τη ζωη της. Και φυσικα, οπως οι πιλοτοι μαχητικων αεροπλανων οταν πεσει το αεροπλανο τους αμεσως καβαλανε αεροπλανο, ετσι κι αυτη δεν πρεπει να σταματησει να οδηγαει μοτοσυκλετα. Σιγουρα ο Νωντας δεν θα το ηθελε να το κανει.

Καλο ταξιδι αγαπητε Νωντα και ο Θεος ν αναπαυσει την ψυχη σου και να εισαι παντα κοντα στο ανθρωπο που αφησες πισω.

Ακιs
25-08-2011, 22:53
Καποιοι απο ολους εμας που εχουμε δοκιμασει την ''γευση'' της ασφαλτου,απο τοτε ειμαστε πιο προσεχτικοι,και εχουμε κατεβασει το ποσοστο του παραγοντα ''απο τυχη ζουμε'' χαμηλοτερα....
Οι υπολοιποι ας βαλουμε στο μυαλο μας οτι τα παντα μπορουν να συμβουν,και ας φτασουμε στον προορισμο μας και μια ωρα αργοτερα.....
Καλο ταξιδι στο αδικοχαμενο παλληκαρι,κουραγιο στην συζυγο του και την οικογενεια του και ο Θεος μαζι μας....

taksidiotis
25-08-2011, 23:09
Μεγάλα οχήματα (νταλίκες, πούλμαν, SUV, τρόλλευ κ.λ.π ) που κατά περίπτωση κόβουν την ορατότητα μας θέλουν διπλή προσοχή....

Δυστυχώς όταν οδηγούμε μηχανή κάποιο ποσοστό της ασφάλειας μας μένει στην θεά τύχη, εμείς οφειλουμε να το ελάχιστοποιήσουμε, αλλά να το μηδενίσουμε είναι δύσκολο.

Πολλές φορές ήμαστε τόσο σίγουροι για κάποια κίνηση μας που μπορεί να αποβεί και μοιραία. Κρίμα πραγματικά όμως πολλές φορές το εγώ μας μας τρώει.

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

HAWK_46
26-08-2011, 08:08
Μεγάλα οχήματα (νταλίκες, πούλμαν, SUV, τρόλλευ κ.λ.π ) που κατά περίπτωση κόβουν την ορατότητα μας θέλουν διπλή προσοχή....



Ο Θανάσης Χούντρας στο Σεμινάριο Ασφαλούς Οδήγησης είχε πει χαρακτηριστικά, οτι τα μεγάλα οχήματα να τα αντιμετωπίζετε σαν να είναι Δεινόσαυρος. Δυστυχώς έχω κι εγώ τέτοια εμπειρία, όταν προσπερνώντας ένα φορτηγό, ξεφούσκωσε το πίσω του λάστιχο, ακούμπησε στο διπλανό του και απο την τριβή και την υψηλή θερμοκρασία έσκασε και πέρασε ένα κομμάτι του ξυστά μπροστά απ το φέρινγκ μου !!!
Μεγάλη προσοχή, αμυντική σβέλτη οδήγηση και πολύ τύχη.

sterzam
26-08-2011, 08:35
Να προσέχετε παιδιά εκεί έξω...

gser
26-08-2011, 08:57
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΕΛΕΝΑ,
ΜΟΥ ΦΥΓΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ "ΔΙΑΒΑΖΕ" ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ....
ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ 2ΤΡΟΧΟΙ, ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ, ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑ.
ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΑ,
ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ADV ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ.
ΕΤΣΙ ΑΣ ΤΟΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ

mototraveler
27-08-2011, 09:32
Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς, που μπαίνουν χωρίς αύριο σε τυφλές στροφές του εντόπιου οδικού δικτύου...


Κάτι τέτοια γράφεις Billy και γίνεσαι κακός!;)

italos
27-08-2011, 12:11
Π ο υ τ ά ν α ζωή!!!!

Γιατί???????????

Άδικο..............

taksidiotis
27-08-2011, 16:22
δεν ξερω,μετα απο αυτο το τραγικο συμβαν το μυαλο μου παιζει ακομα περισσοτερα παιχνιδια.
παντα προσεχα ειδικα σε σταυροδρομια η σε στενακια που ξερω οτι πεταγοντε οι οδηγοι χωρις καν να σκεφτουν αν ερχεται κανεις.
το μυαλο μου εφτιαχνε διαφορα σεναρια.
τωρα φτιαχνει ακομα περισσοτερα.
πολλες φορες γυρνωντας τα βραδια απο εθνικη μου μπαινει το μυαλο η ψευδαισθηση οτι μπροστα μου ξαφνικα θα βρεθει αυτοκινητο χωρις πισω φωτα και καθομαι και σκεφτομαι καθως οδηγω αν θα χω χρονο να σταματησω,με χει πιασει ενας φοβος.παιχνιδια του μυαλου,το ξερω.

Eagle
28-08-2011, 00:54
Ότι και να λέμε τώρα είναι επειδή έτυχε αυτό το περιστατικό.
Το παλικάρι έφυγε και η καθημερινότητα είναι η σκληρή πραγματικότητα,όλοι έχουμε κάτι να διηγηθούμε και όλοι έχουμε κάνει τα λάθη μας.
Κάθε μέρα ακούμε και ζούμε πολλά ,νομίζω ότι όπως ανέφερε κάποιος συμφορουμιτης παραπάνω πρέπει να βάζουμε δεκάδες σενάρια στο μυαλό μας και να γίνουμε ακόμη ποιο προσεκτικοί.
Πάντως δεν σας κρύβω ότι είμαστε πολύ σοκαρισμένοι , κουράγιο και δύναμη στους συγγενείς του...

Uriah Heep
28-08-2011, 20:42
Κάτι τέτοια γράφεις Billy και γίνεσαι κακός!;)


Έγραψα τα παραπάνω, με όλη την επιείκεια των όρων…
.
.
…όμως προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν είμαι αλάθητος! Έπρεπε να γίνω 47 χρόνων …γάιδαρος (το 2005) για να απέχω πλήρως από τον στριφτερό χώρο πανήγυρης…

Δεν είμαι κοσμοδιορθωτής και ούτε περιμένω απαντήσεις σε στάση εδαφιαίας μετάνοιας, από τα ναρκισσευόμενα αυτοείδωλα του στριφτερου ημικόσμου.

Οι μαγκιές ΜΟΝΟ εντος πίστας, φίλτατε αναγνώστα!

Και για όσους δουλεύουν καλά το "πετάλι", υπάρχουν τα χρονόμετρα και τα πρωταθλήματα.
Η επίδειξη ..."πόρτα-πόρτα" σε εκδρομας και τινές ακόμη πολυοργασμικές βόλτες, ανήκει εδώ και χρόνια δυστυχώς στη σφαίρα του φολκλόρ και της λαογραφίας…
:rolleyes:

Markas
28-08-2011, 22:20
Αχ βρε Βασίλη, καλά τα λες.
Καλά τα λένε οι γονείς, καλά τα λέμε στα παιδιά μας.
Άνθρωποι είμαστε και μερικές φορές κάνουμε αποκοτιές.
Ευτυχώς χωρίς σοβαρές συνέπειες μέχρι τώρα.
Ότι και να πεις επί του θέματος εγώ δε τολμώ να πω πως θα είσαι κακός.
:(
Όποτε βλέπω θέμα με τον Νώντα εδώ στεναχωριέμαι. Λες και δεν ήξερα πως κάθε μέρα τσακίζονται άνθρωποι ή καταστρέφονται οικογένειες.
:(
Δε λέω τίποτε άλλο, ότι και να πω έτσι και αλλιώς είναι κοινότοπο και χιλιοειπωμένο.

kornlaz
29-08-2011, 09:40
Έγραψα τα παραπάνω, με όλη την επιείκεια των όρων…
.
.
…όμως προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν είμαι αλάθητος! Έπρεπε να γίνω 47 χρόνων …γάιδαρος (το 2005) για να απέχω πλήρως από τον στριφτερό χώρο πανήγυρης…

Δεν είμαι κοσμοδιορθωτής και ούτε περιμένω απαντήσεις σε στάση εδαφιαίας μετάνοιας, από τα ναρκισσευόμενα αυτοείδωλα του στριφτερου ημικόσμου.

Οι μαγκιές ΜΟΝΟ εντος πίστας, φίλτατε αναγνώστα!

Και για όσους δουλεύουν καλά το "πετάλι", υπάρχουν τα χρονόμετρα και τα πρωταθλήματα.
Η επίδειξη ..."πόρτα-πόρτα" σε εκδρομας και τινές ακόμη πολυοργασμικές βόλτες, ανήκει εδώ και χρόνια δυστυχώς στη σφαίρα του φολκλόρ και της λαογραφίας…
:rolleyes:

:sm8::sm8:

evan400f
29-08-2011, 10:11
Όσα φέρνει μία στιγμή……… Κρίμα.:(

Albatros
29-08-2011, 10:32
Όντως η κακιά στιγμή για τον φίλο μας Νώντα,
κάτι που δεν υπολογίζουν όσοι είδα να τρέχουν σαν τρελοί στην επιστροφή μου από Κέρκυρα σε όλη τη διαδρομή.
:(

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
29-08-2011, 15:12
Πως έγινε αυτό το τραγικό ατύχημα?


Πριν αρχίσουν οι ημικατεργασμένες θεωρίες των ...πηγαδακίων και οι πλαδαρές υποθέσεις του καφενέ, καλό ειναι πούμε και μερικά πράγματα για τις πραγματικές συνθήκες του ατυχήματος.



Το πνεύμα δεν είναι φυσικά, αυτό του ...προθαλάμου συνοικιακού κομμωτηρίου ή της αβασάνιστης λογορύπανσης των μεσημεριανών πάνελς.



Αντιθέτως,

.
.

...με την άδεια και επιθυμία της Έλενας, θα σας περιγράψω τις ακριβείς συνθήκες αυτού του τραγικού ατυχήματος, για να προσγειωθεί ο καθείς στην σκληρή μοτοσυκλετιστική πραγματικότητα και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.


Όχι, ο Νώντας δεν πήγαινε “τάπα”, όπως πολλοί ήδη αυτότεχνοι εμπειρογνώμονες, δια των υπνοφόρων αναθυμιάσεων της χύμα ρετσίνας θα έχουν αποφανθεί.
Τα παιδιά ταξίδευαν πάνω σε αυτοκινητόδρομο έξω από τη Ντιζόν.

Πήγαιναν με καμιά εκατοστή χιλιόμετρα στη δεξιά λωρίδα και έβγαλαν φλας για να προσπεράσουν μία νταλίκα. Ο Νώντας προσπερνώντας στο αριστερό ρεύμα πλέον και πάνω σε στροφή, έρχεται ΞΑΦΝΙΚΑ αντιμέτωπος με την εικόνα αυτοκινήτου που μόλις είχε πέσει (μόνο του) πάνω στη διαχωριστική μπαριέρα και του έκλεινε ακινητοποιημένο όλη την αριστερή λωρίδα.
Ο χρόνος αντίδρασης μηδαμινός. Δεξιά η νταλίκα (no room left to brake) τον αναγκάζει να παλαίψει για δέκατα δευτερολεπτου με τα φρένα για να γλυτώσει...


Η μηχανή έπεσε με δύναμη πάνω στο αυτοκίνητο του Γερμανού οδηγού και ο Νώντας περνώντας επάνω από το αυτοκίνητο έπεσε πάνω στη σκληρή άσφαλτο.



Για όσους δεν ξέρουν, η άσφαλτος είναι σκληρή...


Η Έλενα κάνει ελλιγμό δεξιά κι αποφεύγει το αυτοκίνητο, πλακώνεται στα φρένα τέρμα δεξιά, πετάει κάτω τη μηχανή και τρέχει στο παλικάρι μας.

Από πίσω ακολουθούσε ένας πυροσβέστης που προσπάθησε με κάθε τρόπο, να βοηθήσει το Νώντα να επανέλθει...
.


.

Ο Νώντας δεν είχε πλέον σφιγμό........................................................................................




Κατ' εμέ ήταν ο ορισμός της “κακιάς ώρας”. Ένα ατύχημα παράλογο!
Άδικο για τον τρόπο που οδηγούσαν τα παιδιά, για την εμπειρία τους,για την μοτοσυκλετιστική τους παιδεία...




Δεν θα προχωρήσω σε συμπεράσματα και περαιτέρω αναλύσεις...


Δεν λέω, ν' αφήστε τη μανέτα και να κρυφτείτε στη μεζονέτα.


Ούτε να ταξιδεύετε με ταχύτητα ...ναρκοσυλλέκτη...


Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς, που μπαίνουν χωρίς αύριο σε τυφλές στροφές του εντόπιου οδικού δικτύου,
.
.
...στο εξής να 'ναι πιο προσεκτικοί...
.
.
.
.
....γιατί τα πάντα μπορεί να μας ...περιμένουν στην έξοδο της στροφής!




Καλούς δρόμους σε όλους!


...και προσεχτικά!!!



Με αγαπη για τον γιγαντα Νωντα,θα σε παρακαλουσα να γραφεις χωρις περετερω σχολιασμους και ''υφος''.Τουλαχιστον σε αυτο το θρεντ.Μονο και μονο απο σεβασμο.ΔΕν ειμαι κανενας μοντ για να σου κανω παρατηρηση.Απλα μια παρακλιση κανω.

ntinopoulos
29-08-2011, 15:18
Με αγαπη για τον γιγαντα Νωντα,θα σε παρακαλουσα να γραφεις χωρις περετερω σχολιασμους και ''υφος''.Τουλαχιστον σε αυτο το θρεντ.Μονο και μονο απο σεβασμο.ΔΕν ειμαι κανενας μοντ για να σου κανω παρατηρηση.Απλα μια παρακλιση κανω.
καλως τον!:rolleyes:

CPretenteriS
29-08-2011, 15:49
Με αγαπη για τον γιγαντα Νωντα,θα σε παρακαλουσα να γραφεις χωρις περετερω σχολιασμους και ''υφος''.Τουλαχιστον σε αυτο το θρεντ.Μονο και μονο απο σεβασμο.ΔΕν ειμαι κανενας μοντ για να σου κανω παρατηρηση.Απλα μια παρακλιση κανω.

Περικλάκο... δεν είπε τίποτα κακό ρε φίλε ο Βασίλης... απλώς έχει έναν χαρακτηριστικό τρόπο που περιγράφει...

Δε νομίζω ότι είχε ύφος το σχόλιό του... θα έλεγα ότι μάλλον άγχος και φόβο βγάζει... όπως νομίζω ότι πολλοί από εμάς έχουμε πλέον μετά από αυτό το τραγικό συμβάν...:hmmm::hmmm:

....και απλώς ήθελε να πει με το δικό του τρόπο... να προσέχουμε !! :cool:

Arkas
29-08-2011, 16:15
Φίλε Πέρυ, δεν νομίζω ότι ταιριάζουν οι χαρακτηρισμοί σου στα γραφόμενα του Βασίλη ....
Το αντίθετο θα έλεγα.


Sent by Arkas via Tapatalk !

napgeo
29-08-2011, 16:18
Με απόλυτο σεβασμό είμαι της άποψης να μην σχολιάσουμε το θέμα............

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
30-08-2011, 10:50
Για σου Ντινο............

1,όπως πολλοί ήδη αυτότεχνοι εμπειρογνώμονες, δια των υπνοφόρων αναθυμιάσεων της χύμα ρετσίνας θα έχουν αποφανθεί.
2,οι ημικατεργασμένες θεωρίες των ...πηγαδακίων και οι πλαδαρές υποθέσεις του καφενέ
3,Για όσους δεν ξέρουν, η άσφαλτος είναι σκληρή...
4,Δεν λέω, ν' αφήστε τη μανέτα και να κρυφτείτε στη μεζονέτα.
5,Θα 'λεγα όμως προς τους πεοφορούντες μαρσπιεδοφάγους, γονατάδες και τους πάσης ορδης στριφτερούς της μουσταλευριάς

μονο αυτα δεν μου αρεσαν.
Τωρα παιδες θα σας πω οτι τον λογο του Βασιλη τον ξερω απο το 2007 οποτε δεν μου ειπατε κατι καινουργιο.Θα σεβαστω το Νωντα και δεν θα συνεχισω αλλο.Για τον Νωντα που ειδα στην Ρεντινα και ανταλαξαμε κουβεντες αποψεις και τσουγρισαμε τα ποτηρια μας με το κρασακι μας.



Για σου Ντινο............

ntinopoulos
30-08-2011, 11:23
...Θα σεβαστω το Νωντα και δεν θα συνεχισω αλλο.


αυτο λεμε...;)