PDA

View Full Version : Revit Cayenne Pro Jacket


killer
29-04-2009, 22:55
Καλησπερα σε ολους! :cool:
Υστερα απο αρκετη σκεψη και πολυ ψαξιμο για αγορα καινουριου μπουφαν-παντελονιου, κατεληξα στο Revit Cayenne Pro. (http://www.revit.eu/) ;)
Η αναλογια τιμης-ποιοτητας νομιζω οτι ειναι πολυ καλη... :)
Εκανα την παραγγελια σημερα μεσω www.fc-moto.de (http://www.fc-moto.de) (για αρχη μονο το μπουφαν) και περιμενω πως και πως το πακετο, οπως ενα μικρο παιδι τον Αγιο -Βασιλη!!!! :D:D:D

skippybi
29-04-2009, 23:01
με το καλό να το παραλάβεις το πακέτο!!!;)

gb1200
29-04-2009, 23:40
με το καλό να το παραλάβεις το πακέτο!!!;)


..με το καλό ...

ntinopoulos
30-04-2009, 01:48
με το καλο!περιμενουμε εντυπωσεις!;)

kostas_366
30-04-2009, 01:53
Άντε, να έρθει σύντομα..

EOD-K9
30-04-2009, 06:39
με το καλό να το παραλάβεις ! και αγρατζούνιστο να είναι !!!
περιμένουμε εντυπώσεις!

killer
30-04-2009, 21:10
Αγρατζουνιστο ελπιζω να μεινει...Λασπωμενο να'ναι?
:sm7::sm7::sm7:

Anax
01-05-2009, 00:27
Άντε με το καλό Νίκο… και πάντα λασπωμένο ....;););)

ntinopoulos
01-05-2009, 00:39
Άντε με το καλό Νίκο… και πάντα λασπωμένο ....;););)
οχι ρε φιλε!γιατι το λες αυτο?τοσα λεφτα θα δωσει το παιδι!:sm7:

Anax
01-05-2009, 00:41
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Arkas
01-05-2009, 09:20
Με το καλό να το παραλάβεις Νικόλα!

emix
01-05-2009, 19:39
Εχω αγορασει και γω ακριβως αυτο το σετ απο το fc-moto.de
Ημουν ετοιμος να ξαναγορασω το BMW Rallye 2 Pro αλλα μολις ειδα το Cayenne παρατηρησα οτι κατα 90% μοιαζει μ αυτο της bmw. Μετα εμαθα οτι και το Rallye 2 Pro το φτιαχνει η Revit. Οποτε γιατι ν αγορασω κατι που κοστιζει 1200ευρω οταν μπορω ν αγορασω κατι που ειναι 90% ιδιο μ αυτο στα μισα χρηματα. Γιατι το Cayenne Pro το πηρα 640 μαζι με τα μεταφορικα.
Τα ρουχα ειναι μια χαρα. Ειναι ολων των εποχων, μιας και μπορεις ν αφαιρεσεις τις επενδυσεις απο μεσα και το σπουδαιοτερο μπορεις να το βαλεις στο πλυντηριο για πλυσιμο χωρις να σε νοιαζουν οι μεμβρανες. Εννοειται οτι πρεπει να βγαλεις απο μεσα πρωτα τις επενδυσεις.

Με το καλο λοιπον να σου ερθουν και καλοφορετα και λασπωμενα και τα παντα ολα!!!

alx_k
02-05-2009, 21:11
Καλοφορετα!
Απο το fc-moto.de ψωνισα κι εγω την σειρα off-track και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!

killer
03-05-2009, 10:00
Απο το fc-moto.de ψωνισα κι εγω..


Alx_k καλημερα! :cool:
Το πακετο αργησες να το παραλαβεις? Σε ειδοποιησαν ή το εφεραν σπιτι σου κατευθειαν?

alx_k
03-05-2009, 12:09
Alx_k καλημερα! :cool:
Το πακετο αργησες να το παραλαβεις? Σε ειδοποιησαν ή το εφεραν σπιτι σου κατευθειαν?



Απ οτι θυμαμαι κανει κοντα στις 5-6 εργασιμες μερες να ερθει. Ειναι πολυ καλα οργανωμενοι διοτι σου στελνουν mail με αριθμο ανιχνευσης της παραγγελειας και εισαι σε θεση να ξερεις που βρισκεται το πακετο σου καθε μερα! Οταν ερθει Ελλαδα σε παιρνουν τηλ και σε ειδοποιουν απο την μεταφορικη για το πως θελεις να γινει η παραγγελεια (κατ' οικον ή παραλαβη απο το καταστημα). Θα προτεινα, μολις δεις οτι ειναι Ελλαδα η παραγγελεια σου να τους παρεις εσυ τηλ για να ρωτησεις.

killer
12-05-2009, 20:26
Παιδες μολις σημερα το μεσημερι παρελαβα το πακετο με το μπουφαν απο το fc-moto!!! :sm2:
Απο μια πρωτη ματια, παρατηρησα οτι ειναι ακομα καλυτερο απο οτι το περιμενα (εχει και ενα σωρο τσεπες)!!!:sm8:
Με την πρωτη ευκαιρια θα κανω μια περιγραφη και θα ανεβασω καμια φωτο.;)

Arkas
12-05-2009, 20:48
Παιδες μολις σημερα το μεσημερι παρελαβα το πακετο με το μπουφαν απο το fc-moto!!! :sm2:
Απο μια πρωτη ματια, παρατηρησα οτι ειναι ακομα καλυτερο απο οτι το περιμενα (εχει και ενα σωρο τσεπες)!!!:sm8:
Με την πρωτη ευκαιρια θα κανω μια περιγραφη και θα ανεβασω καμια φωτο.;)

:sm8:

EOD-K9
12-05-2009, 21:24
Άντε να δούμε εντυπώσεις !!!

Έχει φερμουάρ για το καλοκαίρι ή μου φαίνεται ???

........
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.ΑΚΌΜΑ ????:D:D:D:D:D:D

arisxios
12-05-2009, 22:28
Καλοφόρετο !!!!!!!!!!!

emix
13-05-2009, 09:55
Οι δικες μου εντυπωσεις ειναι οι εξης:
Κατ' αρχας το μπουφαν και το παντελονι μοιαζουν με αυτα της BMW Rallye 2 Pro. Η revit ετσι κι αλλιως φτιαχνει αυτα της bmw. Οποτε θα επιχειρησω να τα συγκρινω μεταξυ τους, επειδη καποτε ειχα και το σετ της bmw και τωρα εχω το σετ της Revit:

1.To revit εχει πολλες τσεπες, σε σημειο να μην θυμαμαι μερικες φορες που εχω βαλει τα πραγματα μου. Το ιδιο εχει και το Rallye 2 Pro.
2.Εχει αεραγωγους στα χερια στην πλατη και στο σωμα. Στο σωμα ανοιγουν διαγωνια. Στα χερια και στην πλατη δεν ανοιγουν μεχρι πανω, οπως το Rallye
3.Και στα δυο μπορεις να βγαλεις τις εσωτερικες επενδυσεις και αν θες να βαλεις το μπουφαν κατευθειαν στο πλυντηριο για πλυσιμο. Η διαφορα ειναι οτι στο revit αν βγαλεις ολες τις επενδυσεις τα προστατευτικα κοκαλα μενουν πανω στο μπουφαν, ενω στο Rallye 2 οχι. Αυτο για μενα ειναι καλο, γιατι το καλοκαιρι βγαινουν τα εσωτερικα αλλα δεν χανεις τις προστασιες των αγκωνων και του ωμου.
4.Η μπανανα που εχει πισω δεν αφαιρειται οπως του Rallye. Για μενα δεν ειναι κακο, για αλλους μπορει να ειναι.

Σε γενικες γραμμες το Revit Cayenne Pro ειναι ενα παρα πολυ καλο μπουφαν και παντελονι, που αν δεν εχεις κολλημα με τα ρουχα της Bmw, μπορει ανετα να τα συναγωνιστει με σχεδον τα μισα χρηματα.
Ειναι μπουφαν και παντελονι για ολες τις εποχες, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και αξιζουν τα χρηματα τους.

skippybi
13-05-2009, 14:38
ευχαριστούμε για την χρήσιμη παρουσίαση - δοκιμή!!!:)

SenseiG
13-05-2009, 16:48
Με το καλο.

EOD-K9
13-05-2009, 17:24
:sm8::sm8:

άντε και η επόμενη περιγραφή μετά από μερικά χιλιόμετρα !!!!;)

Arkas
14-05-2009, 13:42
:sm8:

gzpainter
14-05-2009, 20:14
ante kaloriziko kai allos enas me rev'it cayenne pro..esu phres to aspro h' to mauro?
to exw edw kai panw apo ena mhna se mauro xrwma...kai exw faei kai broxh kai zesth mazi tou....
einai ena para polu kalo mpoufan...sou egguomai oti den 8a metaniwseis ka8olou ta lefta pou edwses gia auto...
kaloriziko kai kaloforeto....

pkar
21-05-2009, 11:23
Μήπως ξέρει κανένας ποια είναι η διαφορά του σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο CAYENNE ???

emix
21-05-2009, 11:26
Μήπως ξέρει κανένας ποια είναι η διαφορά του σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο CAYENNE ???

Το ενα ειναι Cayenne Jacket και το αλλο Cayenne Pro Jacket!!!
:sm7:

Δεν θυμαμαι. Αν θες μπες στο www.fc-moto.de (http://www.fc-moto.de) να δεις.

Ionlab
30-05-2009, 13:26
Το παντελόνι και το μπουφάν συνδέονται με φερμουαρ ή δεν μπορείς να τα ενώσεις; Επίσης τα προστατευτικά σε σχέση με το R2P είναι μεγαλύτερα/μικρότερα, πιο μαλακά/σκληρά, λιγότερα/περισσότερα; Το προστατευτικό πλάτης υπάρχει ή πρέπει να αγοραστεί ξεχωριστά; Νομίζω στο R2P ότι περιλαμβάνεται στο μπουφάν.

GANTZA
30-05-2009, 22:35
κοιτα να μας πεις εντυπωσεις με ολους τους .....καιρους!!!!με γειες :sm7::sm7:

κουτσαφτης βασιλης
24-11-2009, 21:46
Τι εγινε το πηρες?

pkar
25-11-2009, 14:38
Εγώ πάντως το πήρα και είναι υπέροχο ...

dim1150gsa
04-12-2009, 21:36
βρε παιδια το προηγουμενο το cayene ειχε και στην πλατη καποια προστασια 'η μηπως εμπαινε μετα σαν extra?οποιος ξερει ας απαντησει παρακαλω.ευχαριστω:)

gzpainter
12-12-2009, 16:01
κοιταξε να δεις...το δικο μου...RevIt Cayenne Pro ...αν και ειχε επιλογη απο την αγγλικη αντιπροσωπεια να μου το στειλουν με προστατευτικο πλατης...λογω βλακειας της στιγμης...το πραγγειλα χωρις....τελικα κατεληξα να πραγγειλω απο την KNOX το προστατευτικο πλατης και να το τοπο8ετησω στην υπαρχον θεση που εχει....ετσι με 20λιρες ειχα ενα πολυ καλο προστατευτικο πλατης...αχρειαστο να ειναι...

stavrouliasp
12-12-2009, 20:02
Ρε παιδιά, μήπως κανείς ξέρει τη διφορά του συγκεκριμένου μπουφάν από το off track...?

teo69
13-12-2009, 17:06
Με το καλό !!!

Albatros
15-12-2009, 18:26
Εχω αγορασει και γω ακριβως αυτο το σετ απο το fc-moto.de
Ημουν ετοιμος να ξαναγορασω το BMW Rallye 2 Pro αλλα μολις ειδα το Cayenne παρατηρησα οτι κατα 90% μοιαζει μ αυτο της bmw. Μετα εμαθα οτι και το Rallye 2 Pro το φτιαχνει η Revit. Οποτε γιατι ν αγορασω κατι που κοστιζει 1200ευρω οταν μπορω ν αγορασω κατι που ειναι 90% ιδιο μ αυτο στα μισα χρηματα. Γιατι το Cayenne Pro το πηρα 640 μαζι με τα μεταφορικα.
Τα ρουχα ειναι μια χαρα. Ειναι ολων των εποχων, μιας και μπορεις ν αφαιρεσεις τις επενδυσεις απο μεσα και το σπουδαιοτερο μπορεις να το βαλεις στο πλυντηριο για πλυσιμο χωρις να σε νοιαζουν οι μεμβρανες. Εννοειται οτι πρεπει να βγαλεις απο μεσα πρωτα τις επενδυσεις.

Με το καλο λοιπον να σου ερθουν και καλοφορετα και λασπωμενα και τα παντα ολα!!!

Εγώ πήρα από το ΕΒΑΥ Γερμανίας το Rally 2 pro(set) , 765 E
:):):)

κουτσαφτης βασιλης
18-12-2009, 12:11
Εγώ πήρα από το ΕΒΑΥ Γερμανίας το Rally 2 pro(set) , 765 E
:):):)
Πως εγινε αυτο; 765 ευρω;

Albatros
19-12-2009, 17:13
Πως εγινε αυτο; 765 ευρω;

απλά τόσο έκαναν χωρίς δημοπρασία (Buynow), σε δημοπρασία πουλήθηκε το παντελόνι 220Ε!!!!! , αλλά δεν μου έκανε το νούμερο γμτ...
:)

κουτσαφτης βασιλης
31-12-2009, 04:03
απλά τόσο έκαναν χωρίς δημοπρασία (Buynow), σε δημοπρασία πουλήθηκε το παντελόνι 220Ε!!!!! , αλλά δεν μου έκανε το νούμερο γμτ...
:)
Ρε αδερφε συγνωμη γιατι εγω τα βγαζω 900 ευρω; Χωρις μεταφορικα!!!

Albatros
31-12-2009, 10:56
Ρε αδερφε συγνωμη γιατι εγω τα βγαζω 900 ευρω; Χωρις μεταφορικα!!!
Πριν από 5 μέρες τα παρέλαβα,765Ε με τα μεταφορικά(17Ε) και είχε μαζί και ένα τανκμπάκ για το RT,αυτό που κουμπώνει στη βάση στο ντεπόζιτο(200Ε αυτό).
Ψάξε στο ΕΒΑΥ Γερμανίας.
:)

evanslam
24-02-2010, 20:47
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Το συγκεκριμένο jacket μου αρέσει πολύ αλλα είμαι κυρίως σε τουριστική χρήση και πολύ λίγο χώμα. Επίσης θέλω και ενα μπουφάν που να μπορώ να το χρησιμοποίησω όλες τις εποχές απο χειμώνα μέχρι καλοκαίρι βγαζοντας τις επενδύσεις. Πιστέυετε οτι θα με εξυπερετήσει. Απο μια συζήτηση που είχα με τον Τασο στη Motogenesis που μιλούσαμε εκεί για το Rallye 2 pro μου είπε πως το συσκεκριμένο δεν θα με εξυπηρετήσει για τουριστική χρήση! Ψαχνω στο κάτω κατω να βρωενα μπουφαν που θα με συντροφέψει στο ταξιδι το καλοκαιρι στην Ευρώπη όπου θα περάσουμεαπο Αλπεις με χαμηλές θερμοκρασίες αλλά και απο αρκετα ζεστα μερη όπως νότια Γαλία και ειδικα το Αυγουστο εχει αρκετα υψηλές θερμοκρασίες!

Mariner
24-02-2010, 23:00
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν θα εξυπηρετήσει σε τουριστική χρήση.. Εμένα στις Άλπεις μια χαρά μου έκανε την δουλεια, απο τους 38 βαθμούς στην κίνηση της φλωρεντίας μέ όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς μέχρι τους -2 του susstenpass με όλες τις επενδύσεις. Έχει κ πολλές τσέπες για μικροπράγματα :)

Πήγαινε μια βόλτα απο τα μαγαζιά να τα δοκιμάσεις κ τα 2 πάνω σου κ φρόντισε να κάτσεις κ πάνω στην μηχανή φορώντας το, για να δεις αν ειναι ΟΚ στην θέση που πέρνεις. Μπορεί ενα μπουφαν να είναι οκ όταν είσαι όρθιος αλλα πάνω στην μηχανή να σε τραβάει ;)

D_Artagian
25-02-2010, 09:31
To Cayenne Pro όπως και το Off-Track ειναι απολυτα για όλες τις εποχες. Το Off-track ειδικ,αβγαινοντας τα πλαινα του γινεται πιο καλοκαιρινο από το Cayenne. Μπορεί να μην φτάνουν τα επίπεδα των κλασσικών καλοκαιρινών,αλλά ειναι πολύ καλά !! Η διαφορά είναι οτι το cayenne είναι cordura 1000 ενω το off-track το αντίστοιχο ύφασμα της Rev'IT (kodra) . Μην τα φοβηθείς καθόλου. Προσωπικά έχω το off-track εδώ και κάποια χρόνια και έχει κάνει από λάσπες,καλοκαίρι και φυσικά χειμώνα

Mariner
25-02-2010, 19:43
Η διαφορά είναι οτι το cayenne είναι cordura 1000 ενω το off-track το αντίστοιχο ύφασμα της Rev'IT (kodra) .
Το κακό είναι πως σε πτώση που είχα και συρθηκα αρκετά, παντελόνι της revit με kodra διαλύθηκε κ πήγε για πέταμα, ενώ το μπουφάν με cordura μονο γρατσουνιες..

ikaros-gs
25-02-2010, 22:16
Από τα καλύτερα και πιο πρακτικά μπουφανάκια που έχουν κυκλοφορήσει. Το φοράω εδώ και 3 χρόνια, χειμώνα - καλοκαίρι, άσφαλτο και χώμα. Οι επενδύσεις του είναι μια χαρά, τσέπες, αερισμός, όλα τα έχει.

'Αλλωστε δε νομίζω οτι απέχει και πολύ σε φιλοσοφία από τα Rallye της BMW, και είναι στη μισή τιμή.

Mariner
28-02-2010, 03:46
Δες και στο advrider μια αρκετα λεπτομερη παρουσιαση
Rev'it Cayenne Pro Jacket/Pant First Impressions - ADVrider (http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=324184)

gzpainter
28-02-2010, 14:38
θα συμφωνησω με τον Mariner για οτι εχει πει μεχρι τωρα...πολυ καλη παρουσιαση απο το advrider...
παντως δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος εκφερει μια αποψη χωρις να εχει δοκιμασει το μπουφαν...διοτι απο τα λεγομενα του δεν εχει δοκιμασει το μπουφαν...το Cayenne Pro κατασκευαστηκε με γνωμονα την touring χρηση...
αλλα οπως ειπαν και τα παιδια προηγουμενως...δοκιμασε τα...και κυριως ρωτα ανθρωπουσ εχουν το ενα η' το αλλο να σου πουν αντιποσεις..
απο μενα θα ακουσεις μονο καλα λογια...αλλα δυστυχως εχω δοκιμασει μονο αυτο...
ειναι πολυ καλο ρουχο...καταλληλο για touring...αντεχει βροχη...τοσο ζεστο για μενα οσο το θελω..και τοσο δροσερο οσο μου αρεσει...το μονο κακο...που δημιουργηθηκε το τελευταιο χρονικο διαστημα...οχι τιποτα το σοβαρο...απλως δεν διαθετει συστημα για συμπεριλαβει το Leatt Brace....οπως για παραδειγμα το καινουργιο μπουφαν της KLIM ή το αντιστοιχο που προσφερει η KTM...

Mariner
28-02-2010, 17:01
το μονο κακο...που δημιουργηθηκε το τελευταιο χρονικο διαστημα...οχι τιποτα το σοβαρο...απλως δεν διαθετει συστημα για συμπεριλαβει το Leatt Brace....οπως για παραδειγμα το καινουργιο μπουφαν της KLIM ή το αντιστοιχο που προσφερει η KTM...

Αυτό δεν νομίζω να απασχολήσει όσους δεν πρόκειται να ασχοληθούν αρκετά με χώμα ;)
Αλήθεια υπάρχει κανένας που να φέρνει KLIM στην ελλάδα??

ekatontarxos
01-03-2010, 02:47
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Το συγκεκριμένο jacket μου αρέσει πολύ αλλα είμαι κυρίως σε τουριστική χρήση και πολύ λίγο χώμα. Επίσης θέλω και ενα μπουφάν που να μπορώ να το χρησιμοποίησω όλες τις εποχές απο χειμώνα μέχρι καλοκαίρι βγαζοντας τις επενδύσεις. Πιστέυετε οτι θα με εξυπερετήσει. Απο μια συζήτηση που είχα με τον Τασο στη Motogenesis που μιλούσαμε εκεί για το Rallye 2 pro μου είπε πως το συσκεκριμένο δεν θα με εξυπηρετήσει για τουριστική χρήση! Ψαχνω στο κάτω κατω να βρωενα μπουφαν που θα με συντροφέψει στο ταξιδι το καλοκαιρι στην Ευρώπη όπου θα περάσουμεαπο Αλπεις με χαμηλές θερμοκρασίες αλλά και απο αρκετα ζεστα μερη όπως νότια Γαλία και ειδικα το Αυγουστο εχει αρκετα υψηλές θερμοκρασίες!

Θα προτεινα να ριξεις μια ματια στο Wintex στο Γιατιλη στην Καλλιροης,το εχω χρονια και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο ποιοτητα αντοχη εφαρμογη.Πολυ καλα επίσης τα RUKKA και τα ΙΧS ,τα φοραει ολη η Ευρωπη.

evanslam
01-03-2010, 09:52
Θα προτεινα να ριξεις μια ματια στο Wintex στο Γιατιλη στην Καλλιροης,το εχω χρονια και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο ποιοτητα αντοχη εφαρμογη.Πολυ καλα επίσης τα RUKKA και τα ΙΧS ,τα φοραει ολη η Ευρωπη.

:sm8:

evanslam
04-03-2010, 23:22
Παίδες τελίκα πήρα την απόφαση και το πήρα το Cayenne pro σε γκρι και σε προσφορά 390,00!!!! Μένει πλέον να το δοκιμάσω την Κυριακή στη Βόλτα στο Σούνιο!!!! :sm7:

EOD-K9
05-03-2010, 08:36
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ !!!

evanslam
05-03-2010, 09:00
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ !!!

Νασαι καλά!:sm6:

nibo
05-03-2010, 15:50
καλοριζικο!

Arkas
05-03-2010, 16:10
Μεγειά σου Βαγγέλη!

Πάντα αγραντζούνιστο!

killer
18-10-2010, 20:41
Παιδιά καλησπέρα, μετά απο ενάμιση χρόνο απο τότε που άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα πιστεύω οτι ήρθε η κατάλληλη στιγμή να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου. ;)
Για την ιστορία όποιος με γνωρίζει θα ξέρει οτι είμαι άρρωστος με τον εξοπλισμό αναβάτη... όχι όμως κολλημενος με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία. :D
Στο θέμα μας τώρα! Έχω χρησιμοποιήσει το Cayenne Pro χειμώνα-καλοκαίρι, με πολυ κρύο-ζεστη, εντός-εκτός δρομου, με βροχή και κυρίως με τα περισσότερα χιλιόμετρα απο τα 32.000 που έχω κάνει με το GS όλο αυτό το χρονικό διάστημα.
Το μπουφαν παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση! Δεν έχει "ξεφτησει" κάποια απο τις ραφές του, τα χρώματα παραμένουν όπως την πρώτη μερα, τα αδιαβροχοποιημενα φερμουαρ δεν σου μένουν στο χέρι και γενικότερα μετά την τελευταία βροχή που έφαγα πλυθηκε και είναι σαν καινουριο :)! Είναι αρκετά λειτουργικό, με πολλές τσέπες, καλό εξ-αερισμό, μαλακή cordura με ευκολία κινήσεων στις εκτός δρόμου βόλτες, πλήρως αφαιρουμενες επενδύσεις (μια αδιαβροχοποιησης, μια εσωθερμικη) που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε συνδιασμο ή μεμονωμενα. Μαλακά προστατευτικά που παίρνουν το σχήμα ωμων-αγκωνων του αναβάτη. Απουσία προστατευτικης πλάτης αλλά με θέση για τοποθέτηση, έβαλα μια της Knox. Πολύ ζεστό με τις επενδύσεις χωρίς να χρειάζεται να φοράς κάτι χοντρό απο μέσα. Στη πολυ βροχή η cordura μαζεύει νερό αλλά δεν ποτίζει (π.χ στο dainese gator που έχω το νερό γλυστραει κ το μπουφάν δε βαραίνει λόγω διαφορετικής υφής στη cordura). Το καλοκαίρι χωρίς επενδύσεις κ με τον εξαερισμο σε ταξίδι είναι υποφερτό, όχι όμως μέσα στην πόλη. Εκεί θες καλοκαιρινό. :mad: Δεν μπαίνω στην διαδικασία σύγκρισης με το rallye της BMW γιατί δεν το έχω και επομένως δεν μπορώ να εκφερω άποψη.
Κάνοντας σουμα, έχω να πω οτι προκειται για ένα υψηλών προδιαγραφών μπουφάν για τον σκοπό που έχει παραχθεί (all around jacket), σε πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει και σε σχέση παντα με τον ανταγωνισμό. :cool:
Δεν θέλω να θεωρηθεί το ποστ ως διαφήμιση αλλά ως κρητική σε προϊόν χρήσης. ;) Μακάρι να μου περίσσευαν για να έπαιρνα το rallye!!! :rolleyes:
Χαιρετώ κ πάλι την παρέα!

Albatros
18-10-2010, 20:47
Καλησπερα σε ολους! :cool:
Υστερα απο αρκετη σκεψη και πολυ ψαξιμο για αγορα καινουριου μπουφαν-παντελονιου, κατεληξα στο Revit Cayenne Pro. (REV'IT! (http://www.revit.eu/)) ;)
Η αναλογια τιμης-ποιοτητας νομιζω οτι ειναι πολυ καλη... :)
Εκανα την παραγγελια σημερα μεσω www.fc-moto.de (http://www.fc-moto.de) (για αρχη μονο το μπουφαν) και περιμενω πως και πως το πακετο, οπως ενα μικρο παιδι τον Αγιο -Βασιλη!!!! :D:D:D


Καλές τιμές αυτή την περίοδο αλλά ελπίζω σε σένα να έρθει το σωστό μέγεθος,σε μένα κάνανε λάθος.
:)

wet & dirty
18-10-2010, 20:51
λογικα την παραλαμβανω μεσα στην εβδομαδα εχω ακουσει τα καλητερα!!!!;)

killer
18-10-2010, 21:00
Καλές τιμές αυτή την περίοδο αλλά ελπίζω σε σένα να έρθει το σωστό μέγεθος,σε μένα κάνανε λάθος.
:)
Εμένα το στείλανε κανονικά χωρίς πρόβλημα έξω απο την πόρτα μου!;)

nibo
18-10-2010, 21:47
Παιδιά καλησπέρα, μετά απο ενάμιση χρόνο απο τότε που άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα πιστεύω οτι ήρθε η κατάλληλη στιγμή να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου. ;)
Για την ιστορία όποιος με γνωρίζει θα ξέρει οτι είμαι άρρωστος με τον εξοπλισμό αναβάτη... όχι όμως κολλημενος με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία. :D
Στο θέμα μας τώρα! Έχω χρησιμοποιήσει το Cayenne Pro χειμώνα-καλοκαίρι, με πολυ κρύο-ζεστη, εντός-εκτός δρομου, με βροχή και κυρίως με τα περισσότερα χιλιόμετρα απο τα 32.000 που έχω κάνει με το GS όλο αυτό το χρονικό διάστημα.
Το μπουφαν παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση! Δεν έχει "ξεφτησει" κάποια απο τις ραφές του, τα χρώματα παραμένουν όπως την πρώτη μερα, τα αδιαβροχοποιημενα φερμουαρ δεν σου μένουν στο χέρι και γενικότερα μετά την τελευταία βροχή που έφαγα πλυθηκε και είναι σαν καινουριο :)! Είναι αρκετά λειτουργικό, με πολλές τσέπες, καλό εξ-αερισμό, μαλακή cordura με ευκολία κινήσεων στις εκτός δρόμου βόλτες, πλήρως αφαιρουμενες επενδύσεις (μια αδιαβροχοποιησης, μια εσωθερμικη) που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε συνδιασμο ή μεμονωμενα. Μαλακά προστατευτικά που παίρνουν το σχήμα ωμων-αγκωνων του αναβάτη. Απουσία προστατευτικης πλάτης αλλά με θέση για τοποθέτηση, έβαλα μια της Knox. Πολύ ζεστό με τις επενδύσεις χωρίς να χρειάζεται να φοράς κάτι χοντρό απο μέσα. Στη πολυ βροχή η cordura μαζεύει νερό αλλά δεν ποτίζει (π.χ στο dainese gator που έχω το νερό γλυστραει κ το μπουφάν δε βαραίνει λόγω διαφορετικής υφής στη cordura). Το καλοκαίρι χωρίς επενδύσεις κ με τον εξαερισμο σε ταξίδι είναι υποφερτό, όχι όμως μέσα στην πόλη. Εκεί θες καλοκαιρινό. :mad: Δεν μπαίνω στην διαδικασία σύγκρισης με το rallye της BMW γιατί δεν το έχω και επομένως δεν μπορώ να εκφερω άποψη.
Κάνοντας σουμα, έχω να πω οτι προκειται για ένα υψηλών προδιαγραφών μπουφάν για τον σκοπό που έχει παραχθεί (all around jacket), σε πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει και σε σχέση παντα με τον ανταγωνισμό. :cool:
Δεν θέλω να θεωρηθεί το ποστ ως διαφήμιση αλλά ως κρητική σε προϊόν χρήσης. ;) Μακάρι να μου περίσσευαν για να έπαιρνα το rallye!!! :rolleyes:
Χαιρετώ κ πάλι την παρέα!


Νικολα συμφωνω σε ολα;)
Το μπουφαν ειναι 3 εποχων και αριστο:rolleyes:
Το μονο προβλημα που μου παρουσιασε ειναι οτι σε καποια φαση κοπηκαν στην μεση οι επιαγκωνιδες η μια μετα την αλλη στα καλα καθουμενα:confused: και χωρις πτωση. Αλλα η συμπεριφορα της Revit ηταν αψογη! Μου αντικατεστησαν και τις 2 επιαγκωνιδες χωρις καμια επιβαρυνση και μου ειπαν οτι ηταν αστοχια υλικου, και τυχαινει μερικες φορες.

saitman
18-10-2010, 22:17
με το καλο

gkol
19-10-2010, 15:39
Έχω αγοράσει και γω το σετ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
:sm8::sm8::sm8::sm8:

LakisGS
19-12-2010, 04:45
Τα φόρεσα και χειμώνα (Αυστρία) και καλοκαίρι (Τουρκία) και έχω πάθει πλάκα!! Δεν έχω δοκιμάσει της BMW αλλά με το cayenne pro ξετρελλάθηκα!!

varaderiadis
19-12-2010, 10:18
Τα φόρεσα και χειμώνα (Αυστρία) και καλοκαίρι (Τουρκία) και έχω πάθει πλάκα!! Δεν έχω δοκιμάσει της BMW αλλά με το cayenne pro ξετρελλάθηκα!!
φιλε μου ασχετο με την ποιοτητα του μπουφαν αλλα σχετικο με το χρωμα γιατι το βλεπω και λιγο ανοιχτουλι
μετα απο τοσα χιλιομετρα που εγραψες τι εχεις να πεις
λερωνειιι:confused:
σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να παρω τελειως ανοιχτοχρωμο μπουφαν

http://www.gsforum.gr/%CE%88%CE%BD%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%B7-65/colori-storm-15886/

και επειδη εχουμε σχεδον την ιδια καλυψη στην μοτο
ευχαριστω

εεεεεε καλα μην βαρατε μια ερωτηξη καναμε:)

LakisGS
19-12-2010, 13:33
φιλε μου ασχετο με την ποιοτητα του μπουφαν αλλα σχετικο με το χρωμα γιατι το βλεπω και λιγο ανοιχτουλι
μετα απο τοσα χιλιομετρα που εγραψες τι εχεις να πεις
λερωνειιι:confused:
σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να παρω τελειως ανοιχτοχρωμο μπουφαν

http://www.gsforum.gr/%CE%88%CE%BD%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%B7-65/colori-storm-15886/

και επειδη εχουμε σχεδον την ιδια καλυψη στην μοτο
ευχαριστω

εεεεεε καλα μην βαρατε μια ερωτηξη καναμε:)

Φίλε αυτά τα χιλιόμετρα τα έκανα με varadero mk2 06. Ειμαι 1,86 στο ύψος και είχα after market ζελατίνα kappa. Το μπουφάν το λέρωσα βασικά όταν είμουν κάτω από τη μηχανή και όχι πάνω...:sm7: Λίγα ελάχιστα μυγάκια (ελάχιστα όμως) στους όμους... Αλλά μη μασάς ρε συ, ας είμαστε όρθιοι και μάχημοι να κάνουμε ταξίδια και ας λερωνόμαστε!!!

dimisp
19-12-2010, 13:54
Έχω εδώ και ένα χρόνο το revit Sand και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!
Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω για την ποιότητα και την ευκολία του. Είναι απο τα ελάχιστα με αφαιρούμενη και την αδιαβροχοποίηση, πράγμα πολύ καλό για το καλοκαίρι, μιάς και αυτή είναι που δεν αφήνει τον αέρα να περάσει απο το ύφασμα. Όσον αφορά το χρώμα, το παντελόνι μου είναι το ίδιο με του post και το μπουφάν μαύρο περισσότερο, με ασημί. Τα ανοιχτόχρωμα τραβάνε λιγότερο τον ήλιο το καλοκαίρι, αλλά φαίνονται περισσότερο τα μυγάκια, που όμως με ένα βρεγμένο σφουγγαράκι φεύγουν όλα. Επιπλέον, βγάζοντας την αδιαβροχοποίηση μπορείς άνετα να το βάλεις και στο πλυντήριο χωρίς να πάθει ζημιά, κάτι που υστερούνε οι κορντούρες με ενσωματωμένη αδιαβροχοποίηση. ελπίζω να βοήθησα σε κάποιους που το σκέφτοντε!

ThanDim
19-12-2010, 14:14
Για να πω την αλήθεια το σκεφτόμουν σοβαρά αλλά ένας φίλος μου που το έχει 3 χρόνια με απέτρεψε. Χαλασμένο φερμουάρ, σπασμένο πλαστικό κούμπωμα στο λαιμό, 2 ξηλωμένα κουμπάκια που πιάνουν την εσωτερική μεβράνη, και ξεφτισμένα βέλκτρο που δεν κρατάνε. Το φοράει καθημερινά και το ταλαιπωρεί αλλά την ίδια χρήση θέλω να κάνω κι εγώ! Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει πολύ πάντως!! :yz:yz

LakisGS
19-12-2010, 14:38
Για να πω την αλήθεια το σκεφτόμουν σοβαρά αλλά ένας φίλος μου που το έχει 3 χρόνια με απέτρεψε. Χαλασμένο φερμουάρ, σπασμένο πλαστικό κούμπωμα στο λαιμό, 2 ξηλωμένα κουμπάκια που πιάνουν την εσωτερική μεβράνη, και ξεφτισμένα βέλκτρο που δεν κρατάνε. Το φοράει καθημερινά και το ταλαιπωρεί αλλά την ίδια χρήση θέλω να κάνω κι εγώ! Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει πολύ πάντως!! :yz:yz

Φίλε μου τι να σου πω.... Εγώ το έχω λιγότερο, 1 χρόνο περίπου, το φοράω μόνο στα ταξίδια και δεν μπορώ να σου πω περισσότερα για την αντοχή του. Από πλευράς κρύου-ζέστης όμως είναι πραγματικά άπαιχτο. Και έχω δοκιμάσει πολλές εταιρίες... Τα τελευταία χρόνια είμουν κολλημένος με την dainese. Το Revit το αγόρασα γιατί μου το σύστησε φίλος μου που τα ψάχνει πολύ. Οντως με έχει αφήσει τρομερά ικανοποιημένο. Εξ' άλλου η Revit κατασκευάζει και τα BMW. Τώρα τι να σου πω.... Δεν το έχω τόσο πολύ καιρό...

varaderiadis
19-12-2010, 21:24
Φίλε αυτά τα χιλιόμετρα τα έκανα με varadero mk2 06. Ειμαι 1,86 στο ύψος και είχα after market ζελατίνα kappa. Το μπουφάν το λέρωσα βασικά όταν είμουν κάτω από τη μηχανή και όχι πάνω...:sm7: Λίγα ελάχιστα μυγάκια (ελάχιστα όμως) στους όμους... Αλλά μη μασάς ρε συ, ας είμαστε όρθιοι και μάχημοι να κάνουμε ταξίδια και ας λερωνόμαστε!!!
ok φιλε μου εκλεισε ετσι και αλλιως αυτο ακριβως περιμενα να ακουσω οποτε σε λιγο θα ακουσετε νεα μου για το συγκεκριμενο
ευχαριστω

Strats
19-12-2010, 23:45
Κι από μένα μόνο θετικά θα έλεγα γι αυτό το jacket. Απίστευτο στο πολύ κρύο, με ένα μπλουζάκι από μέσα θα είσαι ζεστός στους 2 βαθμούς. Επίσης άνετο και στη ζέστη με ανοιχτούς αεραγωγούς και φυσικά χωρίς επενδύσεις.

Είναι το καλύτερο jacket που είχα ποτέ μου!

Man !!!
20-12-2010, 13:41
για πείτε και μια τιμή ρε παιδια που το πήρατε (με μεταφορικά ) ?:)

LakisGS
21-12-2010, 01:20
για πείτε και μια τιμή ρε παιδια που το πήρατε (με μεταφορικά ) ?:)

Ελα ρε Μάνο ο Λάκης από τη Λάρισα είμαι. Εγω το είχα πάρει από έναν φίλο που είχε ένα μαγαζί στη Λάρισα 380ευρώ. Δεν ξέρω αν εμπορεύεται ακόμα. Το motoraid το έχει 439 ευρώ. Θα τα πούμε Εδεσσα πρώτα Ο Θεός?

THANOSEOD
18-01-2011, 02:06
Kalhspera se olous . . . hmoun k gw etoimos n'apokthsw to cayenne pro wspou . . . eida oti ektos apo gri xrwma vgainei k se ena pou h rev'it to leei k prasino!
Mhpws to exei dei kapoios apo konta na mou pei poso entono einai to prasino k an diakrninetai entona?To gri einai polu omorfo k tairiazei me th mhxanh mou an k einai anoixtoxrwmo,mhpws to prasino einai petrol k tha einai omws akoma pio omorfo?

peterv
18-01-2011, 05:22
θα μπορούσε να μας πει κάποιος επί της ουσίας τις διαφορές που έχει το Cayenne με το Sand ?

Το δεύτερο έχει σχεδόν 100 € λιγότερα αλλά κάνουν τα ίδια πράγματα ?

μία σύγκριση χαρακτηριστικών την είδα στο μαμά site αλλά ρωτάω στην πράξη (χρήση) τι διαφορές μπορεί να έχουν !!!!!