PDA

View Full Version : ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...


Albatros
30-08-2011, 08:29
Δεν πιστεύω ότι μου παρουσίασε πρόβλημα το RT μετά από 1500χλμ και μπροστά στο σπίτι μου μόλις επέστρεψα.
Συγκεκριμένα μόλις πάω να βάλω ταχύτητα και ενώ έχει πάρει μπρός ο κινητήρας,η μηχανή σβήνει.
το έκανε μια δυό φορές στο λιμάνι του Πειραιά και τώρα μόλις έφτασα μπροστά στο σπίτι και έσβυσα για να ξεφορτώσω...μετά τίποτα για να την παρκάρω πιο πέρα.
Πιστεύω οτι μάλλον είναι ο διακόπτης του πλαινού στάντ.
Αν κάποιος έπαθε το ίδιο και ξέρει τι να κάνω μου λέει, αλλιώς πάω για κοίταγμα...
:(:hmmm::mad:

adventure
30-08-2011, 08:33
Νίκο 99% είναι ο διακόπτης του στάντ ρίξε λίγο σπρέι επαφών και τσεκαρέτο για να μην σου σβήνει και μετα στο συνεργείο για να καθαρίσουν καλά τις επαφές λύνοντας το.

:cool: :cool:

HAWK_46
30-08-2011, 08:41
Λίγο σπρέι επαφών και όλα καλά. ;)
Δεν είναι τίποτα, ως γνωστόν τα RT είναι ζωντανοί οργανισμοί και σου δείχνει με τον τρόπο του, οτι απλά ......δεν ήθελε να επιστρέψει απο τις διακοπές!!!! ;):)

Albatros
30-08-2011, 09:02
[QUOTE=HAWK_46;453267]Λίγο σπρέι επαφών και όλα καλά. ;)
Δεν είναι τίποτα, ως γνωστόν τα RT είναι ζωντανοί οργανισμοί και σου δείχνει με τον τρόπο του, οτι απλά ......δεν ήθελε να επιστρέψει απο τις διακοπές!!!! ;):)

Η αλήθεια να λέγεται,μόλις είδε το λιμάνι του Πειραιά κάτι έπαθε,λες το RT να είναι Βάζελος??????(Παναγία μου).
:D:D:D

squad
30-08-2011, 18:48
Δεν πιστεύω ότι μου παρουσίασε πρόβλημα το RT μετά από 1500χλμ και μπροστά στο σπίτι μου μόλις επέστρεψα.
Συγκεκριμένα μόλις πάω να βάλω ταχύτητα και ενώ έχει πάρει μπρός ο κινητήρας,η μηχανή σβήνει.
το έκανε μια δυό φορές στο λιμάνι του Πειραιά και τώρα μόλις έφτασα μπροστά στο σπίτι και έσβυσα για να ξεφορτώσω...μετά τίποτα για να την παρκάρω πιο πέρα.
Πιστεύω οτι μάλλον είναι ο διακόπτης του πλαινού στάντ.
Αν κάποιος έπαθε το ίδιο και ξέρει τι να κάνω μου λέει, αλλιώς πάω για κοίταγμα...
:(:hmmm::mad:

φιλε albatre,και εμενα το gs μου το εχω απο τον μαιο εχω 3500χλμ και μου εχει σβησει 3 φορες σε πορεια αλλα παιρνει κατευθειαν μπροστα,δεν ξερω τι ειναι πηγα προχθες στο ηρακλειο αλλα ξεχασα να ρωτησω τον γιωργο.αν ξερει καποιος να μας πει τι συμβαινει.

saitman
30-08-2011, 18:55
φιλε albatre,και εμενα το gs μου το εχω απο τον μαιο εχω 3500χλμ και μου εχει σβησει 3 φορες σε πορεια αλλα παιρνει κατευθειαν μπροστα,δεν ξερω τι ειναι πηγα προχθες στο ηρακλειο αλλα ξεχασα να ρωτησω τον γιωργο.αν ξερει καποιος να μας πει τι συμβαινει.
τσεκαρε τις βενζινες που βαζεις!!ριξε σπρευ επαφων στον ποπο του βενζινα και ριξτου ενα!

squad
30-08-2011, 19:07
αυτο υπεθεσα και εγω,η βενζινη θα ειχε προβλημα.

squad
30-08-2011, 19:09
[QUOTE=HAWK_46;453267]Λίγο σπρέι επαφών και όλα καλά. ;)
Δεν είναι τίποτα, ως γνωστόν τα RT είναι ζωντανοί οργανισμοί και σου δείχνει με τον τρόπο του, οτι απλά ......δεν ήθελε να επιστρέψει απο τις διακοπές!!!! ;):)

Η αλήθεια να λέγεται,μόλις είδε το λιμάνι του Πειραιά κάτι έπαθε,λες το RT να είναι Βάζελος??????(Παναγία μου).
:D:D:D

παναθηναικος ειναι η μηχανη σου,και επειδη εσυ εισαι γαυρετα να υποθεσω...καλα σου κανει λοιπον!!:D:D

Eftixis
30-08-2011, 20:41
Το Μηχανάκι Νικόλα θέλει χιλιόμετρα εσύ το κακόμαθες στο καθισιό και του κακοφάνηκε που το πήγες βόλτα. Εγώ σε 4 μήνες 12.000 χιλιόμετρα και του άρέσει .Όσο τα έχουμε στα γκαράζ τόσο παθένουν ζημιές ,οξυδόνονται οι επαφές και ένα σωρό άλλα προβληματάκια για πέρνε το καθημερινά στην δουλειά να δείς θα σου ξαναβήξει:sm7::sm7:

GEO_K
30-08-2011, 21:06
Το Μηχανάκι Νικόλα θέλει χιλιόμετρα εσύ το κακόμαθες στο καθισιό και του κακοφάνηκε που το πήγες βόλτα. Εγώ σε 4 μήνες 12.000 χιλιόμετρα και του άρέσει .Όσο τα έχουμε στα γκαράζ τόσο παθένουν ζημιές ,οξυδόνονται οι επαφές και ένα σωρό άλλα προβληματάκια για πέρνε το καθημερινά στην δουλειά να δείς θα σου ξαναβήξει:sm7::sm7:


:sm8:

MARK
31-08-2011, 00:13
[QUOTE=HAWK_46;453267]Λίγο σπρέι επαφών και όλα καλά. ;)
Δεν είναι τίποτα, ως γνωστόν τα RT είναι ζωντανοί οργανισμοί και σου δείχνει με τον τρόπο του, οτι απλά ......δεν ήθελε να επιστρέψει απο τις διακοπές!!!! ;):)

Η αλήθεια να λέγεται,μόλις είδε το λιμάνι του Πειραιά κάτι έπαθε,λες το RT να είναι Βάζελος??????(Παναγία μου).
:D:D:D

Μικρό το κακό,καλά λές το λιμάνι φταίει :D

Albatros
31-08-2011, 16:34
Τελικά η διάγνωση είναι αυτή που μαντέψαμε,
διακόπτης στη "στέκα"
ακίνητη η μοτο εν αναμονή ανταλλακτικού(εγγύηση).
ΕΥΤΥΧΩΣ οχι στο ταξίδι.
:(

yns
31-08-2011, 17:01
Τέλος καλό όλα καλά Νικολή.. ;)

napgeo
31-08-2011, 17:05
Λίγο σπρέι επαφών και όλα καλά. ;)
Δεν είναι τίποτα, ως γνωστόν τα RT είναι ζωντανοί οργανισμοί και σου δείχνει με τον τρόπο του, οτι απλά ......δεν ήθελε να επιστρέψει απο τις διακοπές!!!! ;):)


Τι βλέπουν τα ματάκια μου Λέφ.. Τι είπαμε.???
Δεν θα πω για τη βλάβη του φίλου , αλά λιβάνι από σένα. Μπας και ???δεν το πιστεύω…. :Απορία::Απορία:ΝεύραΝεύρα:mad::mad:

HAWK_46
01-09-2011, 08:03
Τι βλέπουν τα ματάκια μου Λέφ.. Τι είπαμε.???
Δεν θα πω για τη βλάβη του φίλου , αλά λιβάνι από σένα. Μπας και ???δεν το πιστεύω…. :Απορία::Απορία:ΝεύραΝεύρα:mad::mad:

Συγνώμη Νάπο αλλά θα το παραδεχτώ ......ούτε εγώ ήθελα να επιστρέψω απο τις διακοπές!! :D:D:p

Arkas
01-09-2011, 10:59
Τελικά η διάγνωση είναι αυτή που μαντέψαμε,
διακόπτης στη "στέκα"
ακίνητη η μοτο εν αναμονή ανταλλακτικού(εγγύηση).
ΕΥΤΥΧΩΣ οχι στο ταξίδι.
:(
Πταίσμα Νικόλα μου, πταίσμα !

napgeo
01-09-2011, 17:39
Πταίσμα Νικόλα μου, πταίσμα !


Πταίσμα βέβαια. Καινούργια μηχανή και να μην έχει πρόβλημα.:Απορία:
Δεν πάτε στην αντιπροσωπεία με στυλιάρα να τους περιλάβετε και να μην ξέρουν που να κρυφτούν..........:hmmm:

Albatros
21-09-2011, 16:30
Και για όσους δεν κατάλαβαν τι σημαίνει BMW,
ακόμα περιμένω το ανταλλακτικό με ακίνητη τη μηχανή από μιά μ@μ@κία που βάλανε για να μας προστατεύει(χαχα) από πτώση(με την προϋπόθεση οτι η μηχανή κινείται).

Το φτιάχνουν στα έγκατα της Γερμανίας η δεν το στέλνουν στο Ελλαδιστάν.
:hmmm:Νεύρα

yns
21-09-2011, 17:06
Αν είναι δυνατόν! Είπαμε τώρα.. 3 βδομάδες είναι πολύ. Ευτυχώς που κινείσαι με το "μικρό" δηλαδή...:mad: