PDA

View Full Version : Ύποπτος γιατί φορούσα μπουφάν .....


frits
30-08-2011, 17:47
Είπα να το γράψω σε άλλο ποστ σχετικό που άνοιξε φίλος συμφουρίτης,
αλλά μου φάνηκε τόσο περίεργο που αξίζει δική του ενότητα...:rolleyes:

Παρασκευή βράδυ, κλείνω στις 8.30 καβαλάω το ΤΤR και ανηφορίζω προς Μενίδι, 2 χιλιόμετρα πριν το σπίτι μου την πέφτουν στη κυριολέξία 2 μηχανάκια Δέλτα, ένα πέρασε μπροστά μου και με ανάγκασε στην κυριολεξία να σταματήσω και το άλλο σταμάτησε πίσω μου.

Εντάξει σκέφτομαι θα κοιτάξουν τα χαρτιά μου και θα φύγω...

Αυτοί έμειναν όμως μακριά μου στα 5-6 μέτρα και μου λένε ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΑΠΌ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ έχοντας τα δικά τους χέρια στις λαβές των πιστολιών.....και οι 2 από αυτούς φορούσαν μπαλακλάβες και οι άλλοι το κράνη τους...

Τι να κάνω, σηκώνω τα χέρια και έρχεται ένας από πίσω και με ψαχουλεύει όπως στις ταινίες...

ΚΑΘΑΡΟΣ τους λέει, χαλαρώνουν λίγο και μου λένε βγάλτε το μπουφάν, το βγάζω και το ψάχνουν και στις μέσα τσέπες...

Τι έγινε ρε παιδιά λέω τι έκανα....:Απορία:

Γιατί φοράτε μπουφάν κύριε μου λένε, αυτό είναι ύποπτο και τι μηχανάκι είναι αυτό...με αυτά κάνουν ληστείες...(όριστε ένας καλός λόγος να έχεις σκούτερ..):D.

Το μπουφάν του λέω το βάζω για προστασία.........

Να πάρεις σκέτα προστατευτικά μου λέει σαν τα δικά μας γιατί το μπουφάν είναι ύποπτο το καλοκαίρι....:yz


Στην συνέχεια μου ζήτησαν να αδειάσω το τσαντάκι μέσης πάνω στην σέλα της μηχανής...και ένας πήρε την ταυτότητα μου και πήγε παραπέρα φωτίζοντας τη με ένα φακό και δίνοντας τα στοιχεία μου για έλεγχο και μετά από λίγο με άφησαν να φύγω....αφού ρώτησαν διάφορα άσχετα πράγματα..

Πρέπει να πω ότι με έχουν σταματήσει πολλές φορές για έλεγχο αλλά πάντα ήταν ευγενικοί, αυτοί την φορά τουλάχιστον στην αρχή ήταν απαράδεκτοι....... δεν ξέρω αν ο φόβος που μπορεί να έχουν τους κάνει να συμπεριφέρονται έτσι αλλά σίγουρα δεν κερδίζουν την συμπάθεια του κόσμου που τους είναι εξίσου απαραίτητη αν θέλουν να πετύχουν στο έργο τους.....

commander
30-08-2011, 17:51
Σταυρε με αυτα που τους έχουν τύχη τι περίμενες!:(

SenseiG
30-08-2011, 17:52
Α ρε Σταυρο που καταντησαμε να εισαι υποπτος να φορας μπουφαν ....σε λιγο θα εισαι υποπτος αν φορας και κρανος γιατι δεν φενονται τα χαρακτηριστικα σου...:(:mad:

Και εσυ παρε μια varadero να κυκλφορεις σαν κυριος.....:sm7:

frits
30-08-2011, 18:10
Σταυρε με αυτα που τους έχουν τύχη τι περίμενες!:(

Δεν έχεις και άδικο Θεολόγε, αλλά θέλει προσοχή αν ήμουν κανένας πιτσιρικάς με λίγο επαναστατική διάθεση θα είχα μαζέψει σφαλιάρες, εγώ αυτό εισέπραξα...από την συμπεριφόρα τους....για πρώτη φορά πρέπει να πω...:cool:

nivo
30-08-2011, 18:16
πριν κανα χρονο μου ζητησανε να σηκωσω τα χερια ψηλα στο μετρο του νεου κοσμου,ηταν καμια δεκαρια και 4-5 απο αυτους με τα οπλα στραμενα πανω μου !!!δεν το εκανα ,ακολουθησε ενας ψιλο χαμος,τελικα εμαθα οτι εψαχναν ληστη εκει γυρω, σημειωνω απλα οτι καθομουν και μηλουσα αμεριμνος με ενα φιλο .....

gandreas
30-08-2011, 18:19
Πολλά θα έχουν δει τα μάτια τους.
Εδώ που έχουμε φτάσει καλύτερα να μας σταματάνε και να μας ψάχνουν παρά να τους κατηγορούμε ότι δεν κάνουν τίποτα:rolleyes:.
Τώρα η συμπεριφορά είναι άλλο θέμα και δεν θα βγάλουμε άκρη…..
Σκέψου το και από την άλλη πλευρά, σε περάσανε για αλανάκι δεκαεπτάχρονο και είσαι 30:sm7:, τι άλλο θες :D

Nondas
30-08-2011, 18:21
Αν σε σταματούσαν σαν ύποπτο εγκληματικής ενέργειας στις ΗΠΑ, θα έβλεπες την διαφορά. Όσο η εγκληματικότητα αυξάνει και κυρίως όσο οι εγκληματίες γίνονται αδίστακτοι, τόσο και αυτοί θα γίνονται πιο "προσεκτικοί" και "καχύποπτοι". Για σκέψου τι είχαν πάθει πέρυσι στου Ρέντη.........

gandreas
30-08-2011, 18:21
πριν κανα χρονο μου ζητησανε να σηκωσω τα χερια ψηλα στο μετρο του νεου κοσμου,ηταν καμια δεκαρια και 4-5 απο αυτους με τα οπλα στραμενα πανω μου !!!δεν το εκανα ,ακολουθησε ενας ψιλο χαμος,τελικα εμαθα οτι εψαχναν ληστη εκει γυρω, σημειωνω απλα οτι καθομουν και μηλουσα αμεριμνος με ενα φιλο .....


Αν ήσουν στο new York city:D ίσως να μην μας μήλαγες τώρα:(

N4pSt3R
30-08-2011, 18:30
Εγώ γι αυτό φοράω σώβρακο για να μην με πηδ...ουν!!!!:sm7::sm7:

tsompanis
30-08-2011, 18:57
μάλιστα.....μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...

καταλαβαίνω την θέση του Σταύρου και το όλο σκηνικό.
να προσθέσω και εγώ μια πινελιά μιας και είναι φρέσκα τα νέα...(και κοίτα πως τυχαίνει μερικές φορές).
Σήμερα έφεραν τον Άγγελο στο χωριό με αναρρωτική .είναι ο γιός της γειτόνισας και είναι στην ΔΙΑΣ.είναι 24 χρονών και μόλις 1 χρόνο και κάτι ψηλά στο αστυνομικό σώμα.
είναι συνοδηγός και έπεσαν με την μηχανή,απο διερχόμενο αυτοκίνητο που δεν σταμάτησε για έλεγχο.
έσπασε πόδι στην κνήμη σαν και εμένα και έχει μώλωπες σε πολλά σημεία τους σώματος καθώς και μερικά ράματα στο χέρι.
μου είπε,πως δεν πρόλαβε καν να καταλάβει τι έγινε....:(

BOXER
30-08-2011, 19:22
Εγω παιδια, καταλαβαινω την θεση τους και συμφωνω με αυτες τους τις πραξεις!

Ειναι πολυ καλυτερα να ειναι ετοιμοι (οσο περισσοτερο γινεται) για το "κακο", παρα να ειναι χαλαροι...
Αυτο στις μερες μας, τους κοστιζει ζωες, καταστρεφονται οι οικογενειες τους, πονος, θλιψη κτλ κτλ...

Τωρα, σημαντικο ρολο παιζει οπως ειπε και φιλος frits, η η συμπεριφορα του αναβατη-οδηγου ή οπως αλλιως θελετε να το πειτε.
Ναι, αν ειχε καποιο αλλο χαρακτηρα, πιο οξυθυμο, ισως να ειχε παρει αλλη τροπη αυτος ο ελεγχος. (εδω παιζει μεγαλο ρολο για μενα, η παιδεια που του εχουν μεταδωσει οι γονεις του, ο χαρακτηρας που εν μερει του εχουν διαμορφωσει ή πλασει αν θελετε)
Οι αστυνομικοι ομως, δεν εχουν ολη την μερα μπροστα τους να μιλησουν-ψυχολογισουν τον προς ελεγχο ανθρωπο. Εχουν ελαχιστα δευτερολεπτα για αυτο.

Για αυτο συμφωνω μαζι τους.
Παντα με ευγενεια απο πλευρας μας, οσο "δυσκολο" και αν μας φαινεται καποιες φορες στην αρχη τετοιων ελεγχων, τους "κερδιζεις".
Δεν ειναι ζωα, αλλα ανθρωποι με αισθηματα και κριση.
Δωστε τους χρονο και οσοι ειναι "καθαροι" δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα.

Υ.Γ
Παρομοια περιπτωση μου εχει τυχει εμενα με το αυτοκινητο βραδινη ωρα.
Οταν με σταματησαν, αρχισαν φωνες του στυλ:
Σβησε τον κινητηρα...
Τα χερια εξω απο το παραθυρο γρηγορα...
Μην κουνιεσαι...
Τα οπλα με σημαδευαν συνεχεια, απο το εμπρος τζαμι και απο το πισω, και μαλιστα ολη την ωρα ειχα φακους στο προσωπο μου και δεν εβλεπα τιποτα εμπρος μου.
Αυτα τα πρωτα δευτερολεπτα παντα. Μολις με αργες κινησεις, συμφωνα παντα με τις οδηγιες τους, μου ελεγξαν τα χαρτια, το αυτοκινητο ολο κτλ, εγυραν τα οπλα κατω, μου ζητησαν συγνωμη για την ταλαιπωρια, με καληνυχτισαν και εφυγα. Ο ενας μαλιστα με χαιρετισε και "στρατιωτικα".
Σε ολη αυτην την γρηγορη διαρκεια, ημουν (και θα ειμαι) ευγενεστατος και απολυτα συνεργασιμος.
Δεν τους προκαλεσα ουτε στιγμη, δεν αντιμιλησα ουτε στιγμη.
Πριν φυγω, σε ερωτηση μου, προς τι ολος αυτος ο χαμος, μου ειπαν οτι εψαχναν ληστες που σκοτωσαν ανθρωπο.
Αν λεω, σταματουσαν κατα τυχη σε αυτο το μπλοκο, αυτους που ειχαν σκοτωσει, και ηταν μες στην "τρελη χαρα" οι αστυνομικοι, πολυ πιθανον να υπηρχε... συνεχεια στους σκοτωμους!!!

Δωστε τους χρονο, δεν ειναι ευκολο το επαγγελμα τους και εχουν να κανουν σε παρα πολλες περιπτωσεις με καθηκια, δολοφονους κτλ...
Λογικοτατη η συμπεριφορα τους για εμενα.

BOXER
30-08-2011, 19:28
Ελπιζω με αυτο το ποσταρισμα μου, να μην υπαρξουν παλι, αντιπαραθεσεις του στυλ, οι αστυνομικοι αυτο, οι αστυνομικοι το αλλο κτλ κτλ...

Ολα τα επαγγελματα παντα ειχαν και θα εχουν, εχουν τους δικους τους... "ηλιθιους"!!!

PACO
30-08-2011, 19:34
ασφαλεια με χχ honda, klr 650 και κατι αλλο που δεν θυμαμαι πριν 12αρια χρονια ανεβασμα αλιμου 2μοτο δικαβαλοι ο τριτος μονος νοηματα για να σταματησω κλεισιματα στη μηχανη μου και ο δικαβαλος πισω με παρατεταμενο περιστροφο...
τι εγινε???
ειχε εμπλακει σε ληστεια μια tdr250 2 ατομα με κρανη...
εε πληρουσα τις περιγραφες....:D...
φαντασου τωρα με αυτα που γινονται

frits
30-08-2011, 19:52
Όπως ήδη έγραψα δεν είναι η πρώτη φορά που "πέφτω σε έλεγχο" είναι όμως η πρώτη φορά που έφυγα από τον έλεγχο "χαλασμένος-θυμωμένος" δεν ξέρω αν έχω δίκιο αλλά έτσι ένιωσα.

Και δεν έχω θέμα με την αστυνομία, υπάρχει μία λεπτή γραμμή στην άσκηση εξουσίας που θέλει μεγάλη παιδεία για να την διαχειριστείς...

BOXER
30-08-2011, 19:55
Πω πω :(!!!

Τωρα διαβαζα το θεμα του Γιωργου (gemara) "ΕΛ.ΑΣ το μεγαλειο σου"!!!

Ελπιζω να μην γινει και εδω χαμος απο τα παραπανω ποσταρισματα μου :(!!!

BOXER
30-08-2011, 19:57
Όπως ήδη έγραψα δεν είναι η πρώτη φορά που "πέφτω σε έλεγχο" είναι όμως η πρώτη φορά που έφυγα από τον έλεγχο "χαλασμένος-θυμωμένος" δεν ξέρω αν έχω δίκιο αλλά έτσι ένιωσα.

Και δεν έχω θέμα με την αστυνομία, υπάρχει μία λεπτή γραμμή στην άσκηση εξουσίας που θέλει μεγάλη παιδεία για να την διαχειριστείς...


Πολυ σωστο και αυτο!!!

gsmaniac
30-08-2011, 20:02
Πω πω :(!!!

Τωρα διαβαζα το θεμα του Γιωργου (gemara) "ΕΛ.ΑΣ το μεγαλειο σου"!!!

Ελπιζω να μην γινει και εδω χαμος απο τα παραπανω ποσταρισματα μου :(!!!

Δεν νομίζω ότι υπάρχει Κάποιος συσχετισμός με το άλλο θέμα.....
Αλίμονο αν δεν έκαναν ελενχους .......η δουλεια τους είναι
Αλλα θα πρέπει όταν είναι εκτός υπηρεσίας να είναι και οι ίδιοι ΝΟΜΙΜΟΙ...;)

kostastenere
30-08-2011, 20:06
Γιατί φοράτε μπουφάν κύριε μου λένε, αυτό είναι ύποπτο και τι μηχανάκι είναι αυτό...με αυτά κάνουν ληστείες...(όριστε ένας καλός λόγος να έχεις σκούτερ..):D.

Το μπουφάν του λέω το βάζω για προστασία.........

Να πάρεις σκέτα προστατευτικά μου λέει σαν τα δικά μας γιατί το μπουφάν είναι ύποπτο το καλοκαίρι....:yz

.
ληστεία με το ttr :sm7::sm7::sm7::sm7:θα σου δίνω το ΚΤΜ να γυρνας από δουλειά και από δω και πέρα θώρακα μποτες και επιγονατίδες!!!!!!! Α ρε γέλια που έχουν να πέσουν!!!!!! Εχεις και εσύ ρε Σταύρο φάτσα τρομοκράτη και ληστή!!!!

vpentza
30-08-2011, 20:07
Σταύρε δεν γλυτωνεις με τίποτε....
με το γιαπωνέζικο και το μπουφάν θα σε κυνηγάει η ΔΙΑΣ, με το BMW και το μπουφάν θα σε κυνηγάει το ΣΔΟΕ ως ...μεγαλοκαρχαρία και μεγαλοοφειλέτη του δημοσίου....:D

gemara
30-08-2011, 20:18
Σταύρο τι να κάνεις, έπεσες στην περίπτωση. Έχουν καεί με το χυλό και φυσάνε και το γιαούρτι. Άλλη φορά, βγάζε την πινακίδα να σε περνάνε για δικό τους! ;)

Πέραν την πλάκας όμως, αν όντως είχαν πληροφορία για ύποπτο στην περιοχή και συ νομίζω συμφωνείς ότι καλά έκαναν και το έκαναν ευγενικά απ΄ότι κατάλαβα.

Στην Αμερική, το ξέρουν όλοι οι οδηγοί και οι κατά τόπους αρχές ενημερώνουν όλους τους αλλοδαπούς που προτίθενται να οδηγήσουν αυτοκίνητο εκεί (έτσι με είχαν ενημερώσει και μένα) ότι η διαδικασία είναι η εξής: Αν σε σταματήσει περιπολικό της Αστυνομίας, ανοίγεις το παράθυρό σου και μένεις με τα 2 χέρια στην πάνω μεριά του τιμονιού. Αν σου ζητήσουν χαρτιά, τα παίρνεις αργά αργά με το δεξί σου χέρι μόνο και πάντα να σε βλέπουν, ενώ ο πίσω σε σημαδεύει με το πιστόλι. Η πλάκα είναι όταν έρχονται στην πόρτα σου, σε καλημερίζουν με το όνομά σου, γιατί ήδη με το online λαπτοπ που έχουν στην καμπίνα τους, έχουν δει ποιος είσαι από τις πινακίδες σου... Τώρα, αν έχεις ελληνικό επίθετο σπας πλάκα με την προσπάθειά τους να το προφέρουν σωστά...:)


http://www.cdispatch.com/images/photos/qngun8112009111949AM.tif

BOXER
30-08-2011, 20:36
Σταύρε δεν γλυτωνεις με τίποτε....
με το γιαπωνέζικο και το μπουφάν θα σε κυνηγάει η ΔΙΑΣ, με το BMW και το μπουφάν θα σε κυνηγάει το ΣΔΟΕ ως ...μεγαλοκαρχαρία και μεγαλοοφειλέτη του δημοσίου....:D


Μπερδεμα δηλαδη...
:sm7: :sm7: :sm7:

ortho
30-08-2011, 20:37
Α ρε Σταυρο που καταντησαμε να εισαι υποπτος να φορας μπουφαν ....σε λιγο θα εισαι υποπτος αν φορας και κρανος γιατι δεν φενονται τα χαρακτηριστικα σου...:(:mad:

Και εσυ παρε μια varadero να κυκλφορεις σαν κυριος.....:sm7:
Με είχαν σταματήσει πριν δυό τρία χρόνια για έλεγχο στην Ούλωφ Πάλμε, στην Πανεπιστημιούπολη. Επιασα κουβέντα με τον Ζητά όσο άλλος αστυνομικός έλεγχε τα χαρτιά μου κι όταν τον ρώτησα γιατί με σταμάτησαν, μου είπε επειδή φορούσα κράνος κι είχα κάτω τη ζελατίνα. Το παληκάρι είχε χιούμορ και συμπλήρωσε ότι αν δε φορούσα πάλι θα με σταματούσαν. Αν κι έχω τα κολλήματά μου με ΜΑΤ κι ασφαλίτες, με τους εποχούμενους πεζούς και μηχανοκίνητους αστυνομικούς τα πάω κοτσάνι. Και θέλω να τους βλέπω να κάνουν τη δουλειά τους σωστά και με ασφάλεια για μένα και γι'αυτούς.

GEO_K
30-08-2011, 21:04
Υπομονη φιλαρακι... τι να πεις....
Κι εγω πηγα σε ενα πρακτορειο οπαπ με ανοιχτο το κρανος (οχι full face)και μονο που δεν με εδιωξε ο πρακτορας γιατι τρομαξε.....

evan400f
30-08-2011, 21:50
:sm1::sm1:

adventure
30-08-2011, 22:02
Έτσι όπως είναι η εγκληματικότητα σήμερα αυτοί φυσάν και το γιαούρτι .

:hmmm: :hmmm:

kostas_366
30-08-2011, 22:11
Σταύρο, άλλη φορά το λακόστ να φοράς και μόνο :).
Και το 1200 να οδηγείς και μόνο :).
Εύχομαι να είναι το τελαυταίο Σταυρή και να μην ξαναχαλαστείς.

Syvaris
30-08-2011, 23:02
έλειπε η Ξανθή και γύριζες μόνο....
αυτά παθαίνεις όταν κυκλοφορείς χωρίς τη σύζυγο. Μπαίνεις μόνος άνδρας σε κλαμπάκι? δεν μπαίνεις. έτσι και με τα μηχανάκια. αν ήταν η Ξανθή ΘΑ ΣΕ ΕΣΩΝΕ:sm7::sm7::sm7::sm7:

gemara
30-08-2011, 23:16
Απ' την Ξανθή ποιος τον σώνει όμως...:D

staga1200
30-08-2011, 23:21
Υπομονη φιλαρακι... τι να πεις....
Κι εγω πηγα σε ενα πρακτορειο οπαπ με ανοιχτο το κρανος (οχι full face)και μονο που δεν με εδιωξε ο πρακτορας γιατι τρομαξε.....
Αντε βρε φίλε ....χάσαμε το τζόκερ !!!! :sm7::sm7:

staga1200
30-08-2011, 23:21
έλειπε η Ξανθή και γύριζες μόνο....
αυτά παθαίνεις όταν κυκλοφορείς χωρίς τη σύζυγο. Μπαίνεις μόνος άνδρας σε κλαμπάκι? δεν μπαίνεις. έτσι και με τα μηχανάκια. αν ήταν η Ξανθή ΘΑ ΣΕ ΕΣΩΝΕ:sm7::sm7::sm7::sm7:
:sm7::sm7:

Eftixis
30-08-2011, 23:28
Εγώ νομίζω πως όποιος είναι εντάξει δεν έχει να φοβάται τίποτα Δυστυχώς η Αστυνομία είναι πωλώ λογιό Είναι οι μονάδες καταστολής πολιτικών συγκεντρώσεων που έχουν μάθει να μας δέρνουν και είναι και οι μονάδες που μας προστατεύουν από εγκληματικές πράξεις .Σε αυτούς θα πρέπει να είμαστε ευγενικοί εφόσον κάνουν σωστά την δουλειά τους διότι όταν παρεκτρέπονται θα πρέπει να τους φερόμαστε αναλόγως
Τώρα στην Αθήνα παίζει και η ενδυμασία για τον κάθε ένα που κάνει ελέγχους Ας προσέχουμε λοιπόν.

MARK
30-08-2011, 23:59
Πάλι καλά δεν σε έγδυσαν να σε ψάξουν:sm7:Τι να πείς ρε Σταύρο :hmmm:

frits
31-08-2011, 00:46
ληστεία με το ttr :sm7::sm7::sm7::sm7:θα σου δίνω το ΚΤΜ να γυρνας από δουλειά και από δω και πέρα θώρακα μποτες και επιγονατίδες!!!!!!! Α ρε γέλια που έχουν να πέσουν!!!!!! Εχεις και εσύ ρε Σταύρο φάτσα τρομοκράτη και ληστή!!!!

Άσε Κώστα, αν είχα κανένα μηχανάκι σαν το ΚΤΜ θα γυάλιζε το μάτι μου συνέχεια και θα μου ήμουν δις ύποπτος, άσε που δεν θα προλάβαιναν να με σταματήσουν με τα Aprilia...:rolleyes:

frits
31-08-2011, 00:49
έλειπε η Ξανθή και γύριζες μόνο....
αυτά παθαίνεις όταν κυκλοφορείς χωρίς τη σύζυγο. Μπαίνεις μόνος άνδρας σε κλαμπάκι? δεν μπαίνεις. έτσι και με τα μηχανάκια. αν ήταν η Ξανθή ΘΑ ΣΕ ΕΣΩΝΕ:sm7::sm7::sm7::sm7:

Απ' την Ξανθή ποιος τον σώνει όμως...:D


Τέτοια γράφετε και παίρνει θάρρος....:o

Sakis
31-08-2011, 00:50
Άλλο κακό μη σε βρει ρε Σταύρο...:hmmm:

kostastenere
31-08-2011, 00:51
Άσε Κώστα, αν είχα κανένα μηχανάκι σαν το ΚΤΜ θα γυάλιζε το μάτι μου συνέχεια και θα μου ήμουν δις ύποπτος, άσε που δεν θα προλάβαιναν να με σταματήσουν με τα Aprilia...:rolleyes:

Χαχαχαχαχαχα τι να πω ρε Σταύρο ,το τι έχουν να δούνε τα ματακια μας φέτος ..........

CPretenteriS
31-08-2011, 01:22
Α ρε Σταυρο που καταντησαμε να εισαι υποπτος να φορας μπουφαν ....σε λιγο θα εισαι υποπτος αν φορας και κρανος γιατι δεν φενονται τα χαρακτηριστικα σου...:(:mad:

Και εσυ παρε μια varadero να κυκλφορεις σαν κυριος.....:sm7:

Τα Varadero δεν τα σταματαει η αστυνομια... ουτε η Διας... ούτε η Δέλτα...






Τα σταματαει το Λιμενικό!!!

:sm7::sm7::sm7:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

egefalikos
31-08-2011, 01:52
Τα Varadero δεν τα σταματαει η αστυνομια... ουτε η Διας... ούτε η Δέλτα...






Τα σταματαει το Λιμενικό!!!

:sm7::sm7::sm7:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk


:sm3::sm3::sm3:

Albatros
31-08-2011, 08:14
Ευτυχώς που δεν είχες μαύρο τζίπ με φιμέ τζάμια...
θυμάστε αυτή την ιστορία με τον ασπρομάλη τραγουδοποιό(και τραγουδιστή ενίοτε) με τη ξανθιά παρουσιάστρια(ο Θεός να την κάνει) που δεν σταματούσαν και βρίζανε τους αστυνομικούς???
Τι έγινε άραγε αυτή η υπόθεση (α ρε άτιμα ΜΜΕ ούτε ο ΛΑΖ δεν είπε τπτ)...
:hmmm:

ntinopoulos
31-08-2011, 08:36
Σταυρε με αυτα που τους έχουν τύχη τι περίμενες!:(

σωστος:)

Δεν έχεις και άδικο Θεολόγε, αλλά θέλει προσοχή αν ήμουν κανένας πιτσιρικάς με λίγο επαναστατική διάθεση θα είχα μαζέψει σφαλιάρες, εγώ αυτό εισέπραξα...από την συμπεριφόρα τους....για πρώτη φορά πρέπει να πω...:cool:

με τα "αν" φιλαρακι δεν εχουμε πραγματικοτητες...;)

πριν κανα χρονο μου ζητησανε να σηκωσω τα χερια ψηλα στο μετρο του νεου κοσμου,ηταν καμια δεκαρια και 4-5 απο αυτους με τα οπλα στραμενα πανω μου !!!δεν το εκανα ,ακολουθησε ενας ψιλο χαμος,τελικα εμαθα οτι εψαχναν ληστη εκει γυρω, σημειωνω απλα οτι καθομουν και μηλουσα αμεριμνος με ενα φιλο .....

το οτι δεν το εκανες δεν ηταν και τοσο εξυπνο...
μετα θα δικαιολογουταν η οποιαδηποτε βιαιη αντιδραση τους...;)

Αν ήσουν στο new York city:D ίσως να μην μας μήλαγες τώρα:(

σωστος:)

Εγω παιδια, καταλαβαινω την θεση τους και συμφωνω με αυτες τους τις πραξεις!

Ειναι πολυ καλυτερα να ειναι ετοιμοι (οσο περισσοτερο γινεται) για το "κακο", παρα να ειναι χαλαροι...
Αυτο στις μερες μας, τους κοστιζει ζωες, καταστρεφονται οι οικογενειες τους, πονος, θλιψη κτλ κτλ...

Τωρα, σημαντικο ρολο παιζει οπως ειπε και φιλος frits, η η συμπεριφορα του αναβατη-οδηγου ή οπως αλλιως θελετε να το πειτε.
Ναι, αν ειχε καποιο αλλο χαρακτηρα, πιο οξυθυμο, ισως να ειχε παρει αλλη τροπη αυτος ο ελεγχος. (εδω παιζει μεγαλο ρολο για μενα, η παιδεια που του εχουν μεταδωσει οι γονεις του, ο χαρακτηρας που εν μερει του εχουν διαμορφωσει ή πλασει αν θελετε)
Οι αστυνομικοι ομως, δεν εχουν ολη την μερα μπροστα τους να μιλησουν-ψυχολογισουν τον προς ελεγχο ανθρωπο. Εχουν ελαχιστα δευτερολεπτα για αυτο.

Για αυτο συμφωνω μαζι τους.
Παντα με ευγενεια απο πλευρας μας, οσο "δυσκολο" και αν μας φαινεται καποιες φορες στην αρχη τετοιων ελεγχων, τους "κερδιζεις".
Δεν ειναι ζωα, αλλα ανθρωποι με αισθηματα και κριση.
Δωστε τους χρονο και οσοι ειναι "καθαροι" δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα.

Υ.Γ
Παρομοια περιπτωση μου εχει τυχει εμενα με το αυτοκινητο βραδινη ωρα.
Οταν με σταματησαν, αρχισαν φωνες του στυλ:
Σβησε τον κινητηρα...
Τα χερια εξω απο το παραθυρο γρηγορα...
Μην κουνιεσαι...
Τα οπλα με σημαδευαν συνεχεια, απο το εμπρος τζαμι και απο το πισω, και μαλιστα ολη την ωρα ειχα φακους στο προσωπο μου και δεν εβλεπα τιποτα εμπρος μου.
Αυτα τα πρωτα δευτερολεπτα παντα. Μολις με αργες κινησεις, συμφωνα παντα με τις οδηγιες τους, μου ελεγξαν τα χαρτια, το αυτοκινητο ολο κτλ, εγυραν τα οπλα κατω, μου ζητησαν συγνωμη για την ταλαιπωρια, με καληνυχτισαν και εφυγα. Ο ενας μαλιστα με χαιρετισε και "στρατιωτικα".
Σε ολη αυτην την γρηγορη διαρκεια, ημουν (και θα ειμαι) ευγενεστατος και απολυτα συνεργασιμος.
Δεν τους προκαλεσα ουτε στιγμη, δεν αντιμιλησα ουτε στιγμη.
Πριν φυγω, σε ερωτηση μου, προς τι ολος αυτος ο χαμος, μου ειπαν οτι εψαχναν ληστες που σκοτωσαν ανθρωπο.
Αν λεω, σταματουσαν κατα τυχη σε αυτο το μπλοκο, αυτους που ειχαν σκοτωσει, και ηταν μες στην "τρελη χαρα" οι αστυνομικοι, πολυ πιθανον να υπηρχε... συνεχεια στους σκοτωμους!!!

Δωστε τους χρονο, δεν ειναι ευκολο το επαγγελμα τους και εχουν να κανουν σε παρα πολλες περιπτωσεις με καθηκια, δολοφονους κτλ...
Λογικοτατη η συμπεριφορα τους για εμενα.

Ελπιζω με αυτο το ποσταρισμα μου, να μην υπαρξουν παλι, αντιπαραθεσεις του στυλ, οι αστυνομικοι αυτο, οι αστυνομικοι το αλλο κτλ κτλ...

Ολα τα επαγγελματα παντα ειχαν και θα εχουν, εχουν τους δικους τους... "ηλιθιους"!!!

ωραιος ο νικος:)

Δεν νομίζω ότι υπάρχει Κάποιος συσχετισμός με το άλλο θέμα.....
Αλίμονο αν δεν έκαναν ελενχους .......η δουλεια τους είναι
Αλλα θα πρέπει όταν είναι εκτός υπηρεσίας να είναι και οι ίδιοι ΝΟΜΙΜΟΙ...;)

σωστα φιλαρακι!:)
πως το παθες?:Απορία:
ααα!ισως να ναι θεμα διατροφης...:D,πες στον τσοπανη να στειλει κι αλλο "φαρμακο":sm7:

ληστεία με το ttr :sm7::sm7::sm7::sm7:θα σου δίνω το ΚΤΜ να γυρνας από δουλειά και από δω και πέρα θώρακα μποτες και επιγονατίδες!!!!!!! Α ρε γέλια που έχουν να πέσουν!!!!!! Εχεις και εσύ ρε Σταύρο φάτσα τρομοκράτη και ληστή!!!!

μπααα!ψιλοφλωρος φαινεται!:p
εσυ εχεις αγριοφατσα!:sm7:

Με είχαν σταματήσει πριν δυό τρία χρόνια για έλεγχο στην Ούλωφ Πάλμε, στην Πανεπιστημιούπολη. Επιασα κουβέντα με τον Ζητά όσο άλλος αστυνομικός έλεγχε τα χαρτιά μου κι όταν τον ρώτησα γιατί με σταμάτησαν, μου είπε επειδή φορούσα κράνος κι είχα κάτω τη ζελατίνα. Το παληκάρι είχε χιούμορ και συμπλήρωσε ότι αν δε φορούσα πάλι θα με σταματούσαν. Αν κι έχω τα κολλήματά μου με ΜΑΤ κι ασφαλίτες, με τους εποχούμενους πεζούς και μηχανοκίνητους αστυνομικούς τα πάω κοτσάνι. Και θέλω να τους βλέπω να κάνουν τη δουλειά τους σωστά και με ασφάλεια για μένα και γι'αυτούς.

ολοι ιδιοι ειναι!στο εχω ξαναπει!συγκυριακα ειναι οιπου ειναι...
η φυση της καθε υπηρεσιας αλλαζει!;)

Χαχαχαχαχαχα τι να πω ρε Σταύρο ,το τι έχουν να δούνε τα ματακια μας φέτος ..........

τωρα ειμαι ετοιμος...;)
οποτε το μονο που θα βλεπεις εσυ θα ναι η πινακιδα μου...:cool:

Τα Varadero δεν τα σταματαει η αστυνομια... ουτε η Διας... ούτε η Δέλτα...






Τα σταματαει το Λιμενικό!!!

:sm7::sm7::sm7:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

:sm7::sm7::sm7:

frits
31-08-2011, 08:47
σωστος:)



με τα "αν" φιλαρακι δεν εχουμε πραγματικοτητες...;)



το οτι δεν το εκανες δεν ηταν και τοσο εξυπνο...
μετα θα δικαιολογουταν η οποιαδηποτε βιαιη αντιδραση τους...;)



σωστος:)





ωραιος ο νικος:)



σωστα φιλαρακι!:)
πως το παθες?:Απορία:
ααα!ισως να ναι θεμα διατροφης...:D,πες στον τσοπανη να στειλει κι αλλο "φαρμακο":sm7:



μπααα!ψιλοφλωρος φαινεται!:p
εσυ εχεις αγριοφατσα!:sm7:



ολοι ιδιοι ειναι!στο εχω ξαναπει!συγκυριακα ειναι οιπου ειναι...
η φυση της καθε υπηρεσιας αλλαζει!;)



τωρα ειμαι ετοιμος...;)
οποτε το μονο που θα βλεπεις εσυ θα ναι η πινακιδα μου...:cool:



:sm7::sm7::sm7:

Αυτό σημαίνει ότι δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω....:sm7::sm7:

commander
31-08-2011, 08:52
Αυτό σημαίνει ότι δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω....:sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7:
Μάλλον στερητικό σύνδρομο forum θα το έλεγα εγώ αφού είχε εξαφανιστεί ...!!!
:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
31-08-2011, 08:57
Αυτό σημαίνει ότι δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω....:sm7::sm7:

αντε ρε ...αλητη!:p

:sm7::sm7::sm7:
Μάλλον στερητικό σύνδρομο forum θα το έλεγα εγώ αφού είχε εξαφανιστεί ...!!!
:sm7::sm7::sm7:

:Απορία::Απορία::Απορία:
που ρε?
αντιθετως,ολοι σας φευγετε,ερχεστε, κι εγω ο κακομοιρης περιμενω να διαβασω κανα ταξιδιωτικο...:hmmm:;)

commander
31-08-2011, 08:59
:Απορία::Απορία::Απορία:
που ρε?
αντιθετως,ολοι σας φευγετε,ερχεστε, κι εγω ο κακομοιρης περιμενω να διαβασω κανα ταξιδιωτικο...:hmmm:;)[/QUOTE]

Που είσαι φιλαρακι εχω να δω νέα σου καιρό,όλα κομπλέ?;):D

ntinopoulos
31-08-2011, 09:17
:Απορία::Απορία::Απορία:
που ρε?
αντιθετως,ολοι σας φευγετε,ερχεστε, κι εγω ο κακομοιρης περιμενω να διαβασω κανα ταξιδιωτικο...:hmmm:;)

Που είσαι φιλαρακι εχω να δω νέα σου καιρό,όλα κομπλέ?;):D[/QUOTE]
προς το παρον μια χαρα,αντε να σε δουμε,θα χεις να μας πεις πολλα!;)

asotosios
31-08-2011, 09:36
εμενα παντως οποτε με εχουν σταματησει...ειναι πολυ ευγενικοι...αλλα οτι καποιος απο τους 2-3 με συμαδευει ειναι σιγουρο...απλα ελπιζω να μην τον πιασει καμια φαγουρα εκεινη την ωρα και εχετε γεια...!!!

αν βαλουν λαπτοπ στα ελληνικα περιπολικα μαλλον πασιετζα και τετρις θα παιζουν...ετσι και αλλιως ο σερβερ με τα στοιχεια θα ειναι συνεχεια under construction...:D

kostasx
31-08-2011, 10:49
Σου λέει "μοτοσυκλετιστής με μπουφάν καλοκαιριάτικα" ??
Τους φάνηκε πολύ ξένη σαν εικόνα οπότε πήγε το μυαλό τους στο κακό.
Η συμπεριφορά τους ήταν νομίζω μέσα σε λογικά πλαίσια και μην ξεχνάμε την
ψυχολογία που έχουν για πιθανή διασταύρωση με κάποιον κακοποιό.
Είναι καλύτερα πιστεύω να συμπεριφέρονται προς το αυστηρό παρά προς το φλόρικο.

ntinopoulos
31-08-2011, 12:08
αν βαλουν λαπτοπ στα ελληνικα περιπολικα μαλλον πασιετζα και τετρις θα παιζουν...ετσι και αλλιως ο σερβερ με τα στοιχεια θα ειναι συνεχεια under construction...:D


:sm7::sm7::sm7:

η θα λεει insert coin!:sm7:

ortho
31-08-2011, 13:01
ολοι ιδιοι ειναι!στο εχω ξαναπει!συγκυριακα ειναι οιπου ειναι...
η φυση της καθε υπηρεσιας αλλαζει!;)





Κώστα λίγο με ενδιαφέρει! Απαιτώ ευγενική συμπεριφορά, να μην μπερδεύουμε την τήρηση κανόνων εμπλοκής με τραμπουκισμό. Αλλο η αυστηρότητα στην εκτέλεση των καθηκόντων κι άλλο η συμπεριφορά χουλιγκάνου.

petros
31-08-2011, 13:03
χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός,εδω που έχουν φτάσει τα πράγματα παιδιά,ειδικά σε σας στην Αθήνα,προτιμουν να μην εισπράτουν την συμπάθεια του κόσμου,παρά 2-3 σφαίρες,σε λίγο θα ισχυει αυτό που λέγανε κάποτε που ήμουν νέος,και ημουν στο στρατό στην Κω,πρώτα ρίχνεις και μετά φωνάζεις αλτ.....

jmar
31-08-2011, 14:57
:hmmm: ακου πραματα...

vpentza
31-08-2011, 15:09
χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός,εδω που έχουν φτάσει τα πράγματα παιδιά,ειδικά σε σας στην Αθήνα,προτιμουν να μην εισπράτουν την συμπάθεια του κόσμου,παρά 2-3 σφαίρες,σε λίγο θα ισχυει αυτό που λέγανε κάποτε που ήμουν νέος,και ημουν στο στρατό στην Κω,πρώτα ρίχνεις και μετά φωνάζεις αλτ.....

όπως περίπου γίνεται στο Αμέρικα δηλαδή.....
ας γυρίσουν λοιπόν ένα εκπαιδευτικό βίντεο να ξέρω τί με περιμένει γιατί δεν ξερω πόσο ψύχραιμος μπορεί να είμαι με ένα όπλο να με σημαδεύει γνωρίζωντας ότι είναι ανεκπαίδευτοι σε αυτό...:cool:

napgeo
31-08-2011, 15:10
Και μετά μου τα χώνετε εμένα που δεν φοράω κράνος-γάντια –μπουφάν.
Γιατί είμαι καθαρός κύριοι. Και δεν με σταματούν ποτέ…………..
:sm7:

jmar
31-08-2011, 15:12
με σκουτερ δεν τριγυρναει κανεις εγκληματιας :sm7:

tsitsos
31-08-2011, 20:36
κανουν ελεγχους, δεν μας αρεσει, δεν κανουν, παλι δεν μας αρεσει. πρεπει να αποφασισουμε τι ειδους αστυνομια θελουμε.πρωσοπικα ειμαι υερ περισσοτερων ελεγχων κυριως βραδυνες ωρες

vasorfa
31-08-2011, 20:38
............Ναι αλλα....μόλις έβγαλες το κράνος και είδαν αυτο το πανέμορφο χαμόγελο...δεν πείστηκαν:D:D:D:hmmm::sm7::sm7:

vpentza
31-08-2011, 20:47
............Ναι αλλα....μόλις έβγαλες το κράνος και είδαν αυτο το πανέμορφο χαμόγελο...δεν πείστηκαν:D:D:D:hmmm::sm7::sm7:


διάβασες ...σκούτερ και εμφανίστηκες ????
καλώς ήλθες ;)

giotis
31-08-2011, 22:05
Όσο πιο ασφαλή είναι μια τακτική για τον αστυνομικό τόσο πιο «επίπονη» είναι για το πολίτη που τη δέχεται.

Η αστυνομικοί τις περισσότερες φορές κάνουν λάθος να εκτιμήσουν το βαθμό του κινδύνου για να αντιδράσουν ανάλογα, έτσι χρησιμοποιούν τακτικές υψηλού κινδύνου ενώ δεν έχουν ανάλογες ενδείξεις . Η λογική μπουφάν το καλοκαίρι συνδέεται με την υπόνοια που μπορεί να δημιουργήσει ότι ο ύποπτος θέλει να αποκρύψει παράνομα αντικείμενα που δεν θα μπορούσε με άλλη ενδυμασία , αλλά όταν πρόκειται για μοτοσικλετιστή με τον εξοπλισμό του αυτή καταντά βλακεία.

Βέβαια ο καθένας μπορεί να δικαιολογήσει μια ενοχλητική συμπεριφορά αστυνομικών όταν αυτή αφορά άλλους.

Η λάθος τακτική αντιμετώπισης που είναι ενοχλητική για το φιλήσυχο πολίτη είναι μακροχρόνια , αθροιστικά επικίνδυνη για όλους τους αστυνομικούς και όχι για αυτούς που εκτελούν εκείνη την ώρα τον έλεγχο. Είδαμε τα επεισόδια του Δεκεμβρίου 2008 ως κοινωνική αντίδραση με αφορμή το λάθος των αστυνομικών και αίτια τη γενικότερη εικόνα κατάχρησης εξουσίας.

KAS
31-08-2011, 23:05
Και συ ρε Σταύρο γιατί φοράς μπουφάν καλοκαιριάτικα ;
Άσε τώρα , που όσο το σκέφτομαι μοιάζεις με τον Σάββα Ξηρό ..:sm7:

Xanthi
31-08-2011, 23:20
έλειπε η Ξανθή και γύριζες μόνο....
αυτά παθαίνεις όταν κυκλοφορείς χωρίς τη σύζυγο. Μπαίνεις μόνος άνδρας σε κλαμπάκι? δεν μπαίνεις. έτσι και με τα μηχανάκια. αν ήταν η Ξανθή ΘΑ ΣΕ ΕΣΩΝΕ:sm7::sm7::sm7::sm7:

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020468.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)








(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

SenseiG
31-08-2011, 23:33
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020468.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)








(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)
Μην χασεις να το εκμεταλευτεις και αυτο...:sm7:

Xanthi
31-08-2011, 23:33
Απ' την Ξανθή ποιος τον σώνει όμως...:D


Απ΄την Ξανθή δεν σώζεται από κανέναν, πουθενά και με τίποτα.................:sm7::sm7:.


Μην ανησυχείς frits δεν σε ξαναφήνω μοναχό σου, όπου πας με την μηχανή θα είμαι μαζί σου για προστασία,
θα "καθαρίζω" για την πάρτη σου μωρό μου ..................http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020444.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205EB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) :sm7::sm7::sm7:


(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

TEOSS
31-08-2011, 23:34
όπως περίπου γίνεται στο Αμέρικα δηλαδή.....
ας γυρίσουν λοιπόν ένα εκπαιδευτικό βίντεο να ξέρω τί με περιμένει γιατί δεν ξερω πόσο ψύχραιμος μπορεί να είμαι με ένα όπλο να με σημαδεύει γνωρίζωντας ότι είναι ανεκπαίδευτοι σε αυτό...:cool:

Δηλαδή θα δοκιμάσεις να δεις εάν σε ..πετύχουν ???:cool:
:sm7::sm7::sm7:

Xanthi
31-08-2011, 23:36
Μην χασεις να το εκμεταλευτεις και αυτο...:sm7:


I AM BACK http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002064B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)






(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

SenseiG
31-08-2011, 23:36
Απ΄την Ξανθή δεν σώζεται από κανέναν, πουθενά και με τίποτα.................:sm7::sm7:.


Μην ανησυχείς frits δεν σε ξαναφήνω μοναχό σου, όπου πας με την μηχανή θα είμαι μαζί σου για προστασία,
θα "καθαρίζω" για την πάρτη σου μωρό μου ..................http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020444.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205EB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) :sm7::sm7::sm7:


(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)


Αστου λιγο χωρο του παιδιου πρεπει να γυρναει και λιγο μονος του να δει και την αλλη πλευρα του νομισματος....:D

commander
31-08-2011, 23:37
Να σας πω την αμαρτία μου!!!!!!! τον σκέφτομαι με το μπουφαν και μου φέρνει τις φατσες στο ροδα τσάντα & κοπανα εεεεεεε σκεφτείτε τον με μακριά μαλλιά :D πρέπει να ήταν μεγάλη αληταμπουρια στα νιάτα του........!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:

SenseiG
31-08-2011, 23:37
I AM BACK http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002064B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)






(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)


Πω πω αδελφακι μου τιποτα δεν πεφτει κατω...:sm7:

SenseiG
31-08-2011, 23:39
Να σας πω την αμαρτία μου!!!!!!! τον σκέφτομαι με το μπουφαν και μου φέρνει τις φατσες στο ροδα τσάντα & κοπανα εεεεεεε σκεφτείτε τον με μακριά μαλλιά :D πρέπει να ήταν μεγάλη αληταμπουρια στα νιάτα του........!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:


Αμεσως εσυ....σταματα να ζηλευεις το Σταυρο πω πω πω...:sm7:

gepol
01-09-2011, 07:20
Αλλάξαμε ρουχισμό βλέπω .... Απο μπουφάν σε παντοφλα. :D:D:D

paschalis
01-09-2011, 07:50
Εχω ενα φιλο παλαιο αγωνιστη της Ζ που μου ειπε το εξης οταν απορησα γιατι δεν ελεγχουν πια τα πραγματικα υποπτα οχηματα..
Αυτα δηλαδη που μοιαζουν φυσιολογικα αλλα ειναι τα πραγματικα για αυτους υποπτα.
Και μου ειπε απλα..Καποτε ξεραμε φιλε ποιοι εχουν τα οπλα..τωρα οχι.

HAWK_46
01-09-2011, 07:56
έλειπε η Ξανθή και γύριζες μόνο....
αυτά παθαίνεις όταν κυκλοφορείς χωρίς τη σύζυγο. Μπαίνεις μόνος άνδρας σε κλαμπάκι? δεν μπαίνεις. έτσι και με τα μηχανάκια. αν ήταν η Ξανθή ΘΑ ΣΕ ΕΣΩΝΕ:sm7::sm7::sm7::sm7:

Απ' την Ξανθή ποιος τον σώνει όμως...:D

ΣΩΣΤΟΣ...

.

.

.

.
.
.
.
.
.

.

.

ΤΩΡΑ την έβαψε !!! ;):D

http://i1118.photobucket.com/albums/k607/LEFTGR/rizlagirls.jpg

klagenfurt
01-09-2011, 20:48
ημουν με βεσπα σε φαναρι στην Π.Ραλλη, γυρω μου καμια δεκαρια μηχανες περιμενουμε το πρασινο ανυπομονα,απο την γωνια πεταγεται αστυνομικος αξιωματικος μαζι με αλους δυο αστυφυλακες
και μαζευουν δεξια ολες τις μηχανες για ελεγχο με αυστηρο τροπο...
εκτος απο μενα, που ουτε μου δινουν σημασια...:sm7:
ολοι με κοιτανε σαν χαφιε, ενω γελαω αμηχανα...

αρα, βγαλτε τα μπουφαν και φορεστε βεσπα...:sm7:

nek21
01-09-2011, 20:57
Είπα να το γράψω σε άλλο ποστ σχετικό που άνοιξε φίλος συμφουρίτης,
αλλά μου φάνηκε τόσο περίεργο που αξίζει δική του ενότητα...:rolleyes:

Παρασκευή βράδυ, κλείνω στις 8.30 καβαλάω το ΤΤR και ανηφορίζω προς Μενίδι, 2 χιλιόμετρα πριν το σπίτι μου την πέφτουν στη κυριολέξία 2 μηχανάκια Δέλτα, ένα πέρασε μπροστά μου και με ανάγκασε στην κυριολεξία να σταματήσω και το άλλο σταμάτησε πίσω μου.

Εντάξει σκέφτομαι θα κοιτάξουν τα χαρτιά μου και θα φύγω...

Αυτοί έμειναν όμως μακριά μου στα 5-6 μέτρα και μου λένε ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΑΠΌ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ έχοντας τα δικά τους χέρια στις λαβές των πιστολιών.....και οι 2 από αυτούς φορούσαν μπαλακλάβες και οι άλλοι το κράνη τους...

Τι να κάνω, σηκώνω τα χέρια και έρχεται ένας από πίσω και με ψαχουλεύει όπως στις ταινίες...

ΚΑΘΑΡΟΣ τους λέει, χαλαρώνουν λίγο και μου λένε βγάλτε το μπουφάν, το βγάζω και το ψάχνουν και στις μέσα τσέπες...

Τι έγινε ρε παιδιά λέω τι έκανα....:Απορία:

Γιατί φοράτε μπουφάν κύριε μου λένε, αυτό είναι ύποπτο και τι μηχανάκι είναι αυτό...με αυτά κάνουν ληστείες...(όριστε ένας καλός λόγος να έχεις σκούτερ..):D.

Το μπουφάν του λέω το βάζω για προστασία.........

Να πάρεις σκέτα προστατευτικά μου λέει σαν τα δικά μας γιατί το μπουφάν είναι ύποπτο το καλοκαίρι....:yz


Στην συνέχεια μου ζήτησαν να αδειάσω το τσαντάκι μέσης πάνω στην σέλα της μηχανής...και ένας πήρε την ταυτότητα μου και πήγε παραπέρα φωτίζοντας τη με ένα φακό και δίνοντας τα στοιχεία μου για έλεγχο και μετά από λίγο με άφησαν να φύγω....αφού ρώτησαν διάφορα άσχετα πράγματα..

Πρέπει να πω ότι με έχουν σταματήσει πολλές φορές για έλεγχο αλλά πάντα ήταν ευγενικοί, αυτοί την φορά τουλάχιστον στην αρχή ήταν απαράδεκτοι....... δεν ξέρω αν ο φόβος που μπορεί να έχουν τους κάνει να συμπεριφέρονται έτσι αλλά σίγουρα δεν κερδίζουν την συμπάθεια του κόσμου που τους είναι εξίσου απαραίτητη αν θέλουν να πετύχουν στο έργο τους.....

περα απ ολες τις χαζομαρες που σου πε για τα προστατευτικα ηταν μαλλον ελεγχος υψηλου κινδυνου!αν παμε τωρα στο κομματι της τακτικης και αυτος λαθος ηταν εφοσον η μια μοτοσυκλετα μπηκε μπροστα σου.

frits
01-09-2011, 22:51
περα απ ολες τις χαζομαρες που σου πε για τα προστατευτικα ηταν μαλλον ελεγχος υψηλου κινδυνου!αν παμε τωρα στο κομματι της τακτικης και αυτος λαθος ηταν εφοσον η μια μοτοσυκλετα μπηκε μπροστα σου.

Πράγματι, γιατί στην αρχή τουλάχιστον ήταν πολύ "σφιγμένοι'....το θέμα είναι γιατί; η δικαιολογία του μπουφάν δεν στέκει, ούτε έτρεχα, ούτε κάποια παράβαση έκανα και μόλις τους αντιλήφθηκα έκανα δεξιά...

Τέλος πάντων μία βδομάδα μετά το έχω ξεχάσει, αυτό που πραγματικά με έκανε να νιώσω άβολα είναι ο σωματικός έλεγχος και το ψάξιμο της "μπανάνας", πάντα κατά την γνώμη μου χωρίς λόγο.

Άλλο να σου ελέγχουν άδεια, δίπλωμα, ασφάλεια, και άλλο εσένα τον ίδιο...

commander
02-09-2011, 00:47
Πράγματι, γιατί στην αρχή τουλάχιστον ήταν πολύ "σφιγμένοι'....το θέμα είναι γιατί; η δικαιολογία του μπουφάν δεν στέκει, ούτε έτρεχα, ούτε κάποια παράβαση έκανα και μόλις τους αντιλήφθηκα έκανα δεξιά...

Τέλος πάντων μία βδομάδα μετά το έχω ξεχάσει, αυτό που πραγματικά με έκανε να νιώσω άβολα είναι ο σωματικός έλεγχος και το ψάξιμο της "μπανάνας", πάντα κατά την γνώμη μου χωρίς λόγο.

Άλλο να σου ελέγχουν άδεια, δίπλωμα, ασφάλεια, και άλλο εσένα τον ίδιο...

κακα τα ψέματα .............:D Είσαι φατσούλα ......1!!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
02-09-2011, 08:08
Πράγματι, γιατί στην αρχή τουλάχιστον ήταν πολύ "σφιγμένοι'....το θέμα είναι γιατί; η δικαιολογία του μπουφάν δεν στέκει, ούτε έτρεχα, ούτε κάποια παράβαση έκανα και μόλις τους αντιλήφθηκα έκανα δεξιά...

δε τους κερναγες κι εσυ κανα ποτακι...:rolleyes:
δεν ελεγες κανα αστειο να λιωσει ο παγος μεταξυ σας...:rolleyes:

Τέλος πάντων μία βδομάδα μετά το έχω ξεχάσει, αυτό που πραγματικά με έκανε να νιώσω άβολα είναι ο σωματικός έλεγχος

ελα που δε σ αρεσε...

και το ψάξιμο της "μπανάνας", πάντα κατά την γνώμη μου χωρίς λόγο.

ναι,εχεις δικιο,αστυνομικοι και να ψαχνουν?αισχος!σε τι χωρα ζουμε...:rolleyes:
πα πα πα!τι κακοπροαιρετοι ανθρωποι!:Απορία:



:p:p:p

frits
02-09-2011, 08:48
κακα τα ψέματα .............:D Είσαι φατσούλα ......1!!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:

:p:p:p

Δεν παλεύστε με τίποτα......:p

napgeo
02-09-2011, 10:08
Θα σας το ξαναπώ για τελευταία φορά. Να κυκλοφορείτε με εμφάνιση Hondάκια.

Οι τίμιοι και σωστοί πολίτες δεν καμουφλάρωνται όταν κυκλοφορούν. Τα άλλα περί ασφάλειας είναι παραμύθια. Καλύτερα να νοιώσεις την άσφαλτο παρά μια σφαίρα.:)

Sotos_
02-09-2011, 11:28
"Yποπτος γιατί φορούσα μπουφάν ....."

τι μου θυμησες...
πρωι πρωι στην Χαμοστερνας με σταματησαν δυο Ζητάδες με τον ιδιο τροπο... και οταν με εψαξαν ακουσα να λενε στον ασυρματο "οχι δεν εχει τιποτε, και μεσα απο το μπουφαν φοραει γραβατα" και με αφησαν να φυγω χωρις ουτε καν να ελεγξουν τα χαρτια μου...
με ΜΖ εγω τοτε...

vpentza
02-09-2011, 13:28
"Yποπτος γιατί φορούσα μπουφάν ....."

τι μου θυμησες...
πρωι πρωι στην Χαμοστερνας με σταματησαν δυο Ζητάδες με τον ιδιο τροπο... και οταν με εψαξαν ακουσα να λενε στον ασυρματο "οχι δεν εχει τιποτε, και μεσα απο το μπουφαν φοραει γραβατα" και με αφησαν να φυγω χωρις ουτε καν να ελεγξουν τα χαρτια μου...
με ΜΖ εγω τοτε...

εσύ με το MZ είχες τα φόντα του ...αναρχοκομ#####στή.....άκου εκεί MZ σε καπιταλιστική κοινωνία :D:D:D

gsmaniac
02-09-2011, 13:34
περα απ ολες τις χαζομαρες που σου πε για τα προστατευτικα ηταν μαλλον ελεγχος υψηλου κινδυνου!αν παμε τωρα στο κομματι της τακτικης και αυτος λαθος ηταν εφοσον η μια μοτοσυκλετα μπηκε μπροστα σου.

Τέτοια απάντηση περίμενα απο έναν επαγγελματία ......;)
ευχαριστούμε πολυ....:)

tattoopanther
02-09-2011, 22:22
και τἰ ὀλα καλά.,.
ὀταν γουστάρουν.,,. ο Δίας και η Ηρα κάνουν ότι γουστάρουν..,:sm7: