PDA

View Full Version : ... η Δημοκρατία επέστρεψε στην κοιτίδα της.


ckk
04-09-2011, 14:53
Δέκα συλλήψεις στη χθεσινή συγκέντρωση των «αγανακτισμένων» στο Σύνταγμα.

Παρά λίγο να συλλάβουν και μένα. Φεύγοντας από την Βουλή, στην Βασ. Σοφίας στα λουλουδάδικα, χαβαλεδιάρης με τσιγάρο ‘Ζ’άς μου έκανε σήμα να σταματήσω. Έφυγα και στο επόμενο φανάρι με πλησίασε άλλος της ομάδας προφανώς και με παρακαλεί να πάω στην άκρη. Πήγα και με ευγένεια με ρώτησε αν είναι δικιά μου η μηχανή. Του λέω ναι και με ξαναρωτάει με ευγένεια αν μπορεί να δει τα στοιχεία. Του τα δείχνω και μου λέει ότι ο άλλος με έγραψε. Όταν του απάντησα ότι απ΄ ότι είδε τον έγραψα και γω, γέλασε. :D

Όταν του συνέχισα ότι λόγω των αλλεπάλληλων γραψιμάτων θα κάνουμε και αλληλογραφία :D:D, μου είπε ότι μπορώ να φύγω.

erasel
04-09-2011, 15:04
Γιατί δεν σταμάτησες ? Μήπως είναι προτιμότερο να σταματάς εφόσον είσαι και νόμιμος?

gsmaniac
04-09-2011, 15:38
Ο γνωστός αλήτης απο τα Β.Π......χτύπησε παλι:sm7:

kostas_366
04-09-2011, 18:32
:sm7::sm7:
Είσαι αλήτης

ckk
04-09-2011, 18:40
Γιατί δεν σταμάτησες ? Μήπως είναι προτιμότερο να σταματάς εφόσον είσαι και νόμιμος?


Δεν έχω καμία αντίρρηση να σταματάω. Θέλω και τον λογικό έλεγχο σε περίπτωση κλοπών – κυνηγών αλητών :D με μπουφάν και άλλα τέτοια ευτράπελα.

Αλλά να έχω τον... σερίφη να με σταματάει, μετά από το όλο περιβάλλον των διαμαρτυριών και προσαγωγών μέσα στην ‘ανετήλα’ με το τσιγάρο στο χέρι… έ μου βγήκε το αλήτικο και έφυγα.

Άλλωστε εγώ ένα gileδάκι της Nautica φορούσα. ###### όμως. :sm7: Σταμάτησα μετά άλλωστε.


Αυτό βέβαια δεν με σταματάει από αλητόφατσα. Περνάω ωραία όμως στις στροφές της Επιδαύρου.

kostas_366
04-09-2011, 18:43
Αυτό βέβαια δεν με σταματάει από αλητόφατσα. Περνάω ωραία όμως στις στροφές της Επιδαύρου.
ΜΜΜΜΜΜ
Για κανόνησε να δω τι λένε και τα pirelli

ckk
04-09-2011, 19:11
ΜΜΜΜΜΜ
Για κανόνησε να δω τι λένε και τα pirelli

Φοράω τα Metzeller. Όποτε θέλεις να πάμε. Την τελευταία φορά που πήγα, τώρα την Τετάρτη, στις στροφές στα Δίδυμα, πρέπει να έγερνα αρκετά, και το κατάλαβα διότι για να δω την έξοδο της στροφής, κοίταγα… επάνω. Όπως δηλαδή φοράς το κράνος, κοίταγα το επάνω του μέρος. Ούτε δεξιά - ούτε αριστερά. Δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω αντιληπτό. Δεν κάνω πλάκα. Όταν το συνειδητοποίησα, έκανα στην άκρη και ηρέμησα λίγο, διότι με περίμενε και η οικογένεια πίσω στο σπίτι. Υπέροχη εμπειρία πάντως.

Η φτώχια θέλει καλοπέραση. :sm7: