PDA

View Full Version : Προσοχή στις μπάρες διοδίων


gandreas
04-09-2011, 16:33
Την ώρα που πλήρωσα και ξεκίνησα να φύγω, περνάει δίπλα μου μια μηχανή σφαίρα, (πρέπει να είχε μαζέψει χιλιόμετρα από μακριά)
το ότι χέστ…κα άστο να πάει, το ότι αν πήγαινα προς τα δεξιά, θα είχαμε σκοτωθεί και οι δύο, άστο και αυτό, το θέμα είναι αφού πέρασε την μπάρα πρώτος, αυτή άρχισε να κατεβαίνει και την γλύτωσε η γυναίκα μου παρά τρίχα στην κυριολεξία για να μην της έρθει στο κεφάλι με τις λογικές συνέπιες και για τους δύο μας.

Ξέρω ότι πολλοί περνάτε τα διόδια χωρίς να πληρώνετε και καλά κάνετε αλλά τέτοιες μαλακ…ς ελπίζω να μην κάνετε μια και δεν είναι μαγκιά.:mad:

CPretenteriS
04-09-2011, 16:48
Τι Μ@λ@κες υπάρχουν Θεέ μου πια...!!! :mad::mad::mad:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

MARK
04-09-2011, 17:14
:hmmm:Νεύρα:hmmm:

commander
04-09-2011, 17:44
Μου το έκανε και μένα αυτο στην αττικη με αποτελεσμα να καθυστερήσουν να μου ανοίξουν για να φύγω γιατί προσπαθούσαν να καταλάβουν τη έγινε και αλλα πολλά στο τέλος αφού μου ανοίγουν όρμο και εγώ να τον πιάσω και τελικά τον βρίσκω στο δακτυλίδι και του ρίχνω ενα κατσαδιασμα όλα τα λεφτά.:mad::mad:

gandreas
04-09-2011, 18:01
Τι Μ@λ@κες υπάρχουν Θεέ μου πια...!!! :mad::mad::mad:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
ιδικά εσύ έχεις μετρήσει πολλούς τελευταία:(

Μου το έκανε και μένα αυτο στην αττικη με αποτελεσμα να καθυστερήσουν να μου ανοίξουν για να φύγω γιατί προσπαθούσαν να καταλάβουν τη έγινε και αλλα πολλά στο τέλος αφού μου ανοίγουν όρμο και εγώ να τον πιάσω και τελικά τον βρίσκω στο δακτυλίδι και του ρίχνω ενα κατσαδιασμα όλα τα λεφτά.:mad::mad:

:D:D:D

ckk
04-09-2011, 18:29
Την ώρα ..................................................... τέτοιες μαλακ…ς ελπίζω να μην κάνετε μια και δεν είναι μαγκιά.

Και πολύ καλά κάνεις και το ελπίζεις. Το να περνάς τα διόδια τζάμπα, έχει αναχθεί σε τέχνη. Ποτέ δεν θα μπορούσαμε να ενοχλήσουμε συναδέλφους οδηγούς που πληρώνουν, πόσο μάλλον δικυκλιστές. Ενοχλούμε μόνον τα διόδια, αν και αυτά όσο πάει και λιγοστεύει. Ούτε την σειρήνα δεν πατάνε πια.


Μου το έκανε και μένα αυτο στην αττικη με αποτελεσμα να καθυστερήσουν να μου ανοίξουν για να φύγω γιατί προσπαθούσαν να καταλάβουν τη έγινε και αλλα πολλά στο τέλος αφού μου ανοίγουν όρμο και εγώ να τον πιάσω και τελικά τον βρίσκω στο δακτυλίδι και του ρίχνω ενα κατσαδιασμα όλα τα λεφτά.


Ο ίδιος ήταν? :sm7:

Θέλω μια μέρα να σε δω στον δρόμο και να σου κάνω κανένα τσαλιμάκι. Θα σε έχω επίτηδες στα 50μ. πίσω για να με φτάσεις. Μετά θα σε αφήσω και θα ανοίξω το κράνος. Για να δω… θα αντέξεις να μου μιλήσεις άσχημα? :D:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-09-2011, 20:14
Θέλω μια μέρα να σε δω στον δρόμο και να σου κάνω κανένα τσαλιμάκι. Θα σε έχω επίτηδες στα 50μ. πίσω για να με φτάσεις. Μετά θα σε αφήσω και θα ανοίξω το κράνος. Για να δω… θα αντέξεις να μου μιλήσεις άσχημα? :D:D


Ρεεεεε ... παίζεις με τα νεύρα του κόσμου ??? ΝεύραΝεύραΝεύρα




:sm7::sm7::sm7:

szygo
04-09-2011, 20:58
[QUOTE=gandreas;457726]Την

Την τελευταία φορά που επέστρεφα από Τρίπολη μου συνέβη ακριβώς το ίδιο από έναν γρήγορο "μάγκα" με μια κόκκινη ADV....????

Μέγιστη προσοχή....;)

vasorfa
04-09-2011, 21:20
Πάλι καλά που δεν χτύπησε η κερά σου:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


οσο για μαlakeς...........:mad::mad::mad:ΝεύραΝεύραΝεύρα

ckk
05-09-2011, 00:12
Ρεεεεε ... παίζεις με τα νεύρα του κόσμου ??? ΝεύραΝεύραΝεύρα




:sm7::sm7::sm7:


Σκέφτεται τώρα… τι να του απαντήσω του κ.ριόλη… :sm7:

gandreas
05-09-2011, 00:38
Μια και βλέπω ότι οι γρήγοροι το συνηθίζουν:D:rolleyes: ,
πες ότι σαβουριάζεσαι, ποιος πλερώνει την ζημιά?
Τα διόδια ή ο μακακας που δεν θα τον βρεις ποτέ?:(

gepol
05-09-2011, 00:43
Μια και βλέπω ότι οι γρήγοροι το συνηθίζουν:D:rolleyes: ,
πες ότι σαβουριάζεσαι, ποιος πλερώνει την ζημιά?
Τα διόδια ή ο μακακας που δεν θα τον βρεις ποτέ?:(

Δεν έχουν οπτικους αισθητήρες; Είναι δυνατόν;

GEO_K
05-09-2011, 01:54
ΝεύραΝεύραΝεύρα

adventure
05-09-2011, 06:38
Πάλι καλά Αντρέα που δεν πάθατε τίποτα .

:( :(ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ckk
06-09-2011, 00:17
Δεν έχουν οπτικους αισθητήρες; Είναι δυνατόν;


Οι γρήγοροι? :D Ή οι τζαμπατζήδες?


Ρε, τι οπτικούς αισθητήρες να έχουμε, εδώ δεν έχουμε τα λεφτά για τα διόδια. :sm7:

gepol
06-09-2011, 06:34
Για τα διόδια μιλάω ρε Κρις. Δηλαδή αν κάποιου του σβήσει στο σημείο της μπάρας αν π.χ. έχει GS (ε Νάπο? :p:p) θα τού έρθει στο κεφάλι?:confused::confused:

SenseiG
06-09-2011, 07:51
Για αυτο να φορατε παντα κρανος....σας σωνει και απο μπαρες με τους μ........που κυκλοφορουν..:mad::mad:

ckk
06-09-2011, 08:58
Για τα διόδια μιλάω ρε Κρις. Δηλαδή αν κάποιου του σβήσει στο σημείο της μπάρας αν π.χ. έχει GS (ε Νάπο? :p:p) θα τού έρθει στο κεφάλι?:confused::confused:

Καλά πλάκα δεν σηκώνει το μαγαζί? Ο αυτοματισμός της μπάρας λειτουργεί ως εξής:
πληρώνει κάποιος – αν είναι δυνατόν όχι εγώ
πατάει το κουμπί ο ταμίας και σηκώνεται η μπάρα
δίνει τα ρέστα ο ταμίας.
Έως ότου να βάλει πρώτη το Varadero - περνάω εγώ εν τω μεταξύ
με ‘διαβάζει΄ το μάτι ότι πέρασα και
κλείνει αυτόματα την μπάρα, μετά από καθορισμένο, όχι μικρό, χρονικό διάστημα
ο ταμίας ελέγχει πλήρως την μπάρα – δεν πρόκειται να την αφήσει ποτέ να πέσει στο κεφάλι κάποιου. Αν ο ταμίας είναι αφηρημένος ή οτιδήποτε άλλο, και πάλι η μπάρα θα σταματήσει να πέφτει στο κεφάλι μας διότι θα μας διαβάσει το φωτοκύτταρο και θα κόψει την εντολή κατεβάσματος και θα την γυρίσει σε ανέβασμα.


Βέβαια αυτοματισμοί είναι αυτοί και κάνουν και λάθη. Όπως μια φορά στην Αττική Οδό, δεν σηκώθηκε όπως έπρεπε η μπάρα του e – pass και ΄γδάρθηκε΄ επάνω στο καπό του αυτοκινήτου. Πλήρωσαν οι άνθρωποι την αποζημίωση μια χαρά. :D

gepol
06-09-2011, 12:34
Αυτά τα πράγματα κανονικά έχουν milspecs (military specifications) και δεν κάνουν λάθη. Εδώ βέβαια μπορεί να είναι από κάποιον γκαραζοπορτά με μέσον που μειοδότησε....:hmmm:

commander
06-09-2011, 12:51
Ρεεεεε ... παίζεις με τα νεύρα του κόσμου ??? ΝεύραΝεύραΝεύρα





:sm7::sm7::sm7:


Τωρα το ειδα ότι εχετε κανει κομμα ………!! :D


Σκέφτεται τώρα… τι να του απαντήσω του κ.ριόλη… :sm7:





Δεν σκέπτομαι ότι τι να του απαντήσω του π…….στη………..:D:D

Σκέφτομαι ότι ποσο π…………στης :D μπορεί να είναι καποιος ….Και ναι αμα βγαλεις το κρανος και δω ποιος είναι ουε κι αλιμονο σου !!!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

ckk
06-09-2011, 13:11
Αυτά τα πράγματα κανονικά έχουν milspecs (military specifications) και δεν κάνουν λάθη. Εδώ βέβαια μπορεί να είναι από κάποιον γκαραζοπορτά με μέσον που μειοδότησε....:hmmm:


Για άλλη μια φορά ΟΥΑΟΥ. Τί γνώσεις – τί ήθος – τί κορμοστασιά. Γλύφω τώρα για το σάμαλι. :sm7:

Και γλωσσοπλάστης… τς τς τς

Τωρα το ειδα ότι εχετε κανει κομμα ………!! :D





Δεν σκέπτομαι ότι τι να του απαντήσω του π…….στη………..:D:D

Σκέφτομαι ότι ποσο π…………στης :D μπορεί να είναι καποιος ….Και ναι αμα βγαλεις το κρανος και δω ποιος είναι ουε κι αλιμονο σου !!!

:sm7::sm7::sm7::sm7:


Έ, ή θα είσαι πολύ ή δεν θα είσαι. Μεσοβέζικες δουλειές δεν κάνουμε. Θα μπορέσεις βρε να μιλήσεις άσχημα σε τέτοιο μουτράκι? Θα τα πω όλα στην Γιώτα μετά. :D

gepol
06-09-2011, 13:36
Για άλλη μια φορά ΟΥΑΟΥ. Τί γνώσεις – τί ήθος – τί κορμοστασιά. Γλύφω τώρα για το σάμαλι. :sm7:

Και γλωσσοπλάστης… τς τς τς



Ασταδιάλα ρε......δεν έχει σάμαλι, μόνο σαλέπι :p:p:p:p:p:p:p:p


(κοίτα να δείς που άρχισα να σπαμάρω και γώ, κολλητικό είναι ..... το κόβω:o:o)

gsmaniac
06-09-2011, 13:58
ειχα βαλει παλαιοτερα το σωστο βιντεακι για τα διοδια.......(θα το ξανανεβασω):o
δεν παιρναμε μπροστα απο το κοροιδο που πληρωνει :p:p:p,αλλα κολαμε στο πισω δεξια φτερο του.......;):)

nikos-x
06-09-2011, 14:16
Καλά πλάκα δεν σηκώνει το μαγαζί? Ο αυτοματισμός της μπάρας λειτουργεί ως εξής:
πληρώνει κάποιος – αν είναι δυνατόν όχι εγώ
πατάει το κουμπί ο ταμίας και σηκώνεται η μπάρα
δίνει τα ρέστα ο ταμίας.
Έως ότου να βάλει πρώτη το Varadero - περνάω εγώ εν τω μεταξύ
με ‘διαβάζει΄ το μάτι ότι πέρασα και
κλείνει αυτόματα την μπάρα, μετά από καθορισμένο, όχι μικρό, χρονικό διάστημα
ο ταμίας ελέγχει πλήρως την μπάρα – δεν πρόκειται να την αφήσει ποτέ να πέσει στο κεφάλι κάποιου. Αν ο ταμίας είναι αφηρημένος ή οτιδήποτε άλλο, και πάλι η μπάρα θα σταματήσει να πέφτει στο κεφάλι μας διότι θα μας διαβάσει το φωτοκύτταρο και θα κόψει την εντολή κατεβάσματος και θα την γυρίσει σε ανέβασμα.

Αυτό για το varadero, den to sxoliazo . . . θα το αναλάβει ο Ηπειρώτης :p

Τέσσερις μηχανές.
Πληρώνει ο πρώτος για όλους.
Μιλάει με την υπάλληλο και του επιβεβαιώνει πως μπορούμε να φύγουμε όλοι.
Φεύγει ο δεύτερος
Φεύγει ο τρίτος
Φεύγει ο τέταρτος κι αφήνει πίσω του, σπασμένο φανάρι, σπασμένη ζελατίνα, σπασμένο πλαϊνό φέρινγκ, γρατζουνισμένο στο πλάι κράνος και ζελατίνα κράνους.

Ευτυχώς έχω ποντιακό κεφάλι και ανάγκασα την μπάρα να υποχωρήσει.

Σε κάποια διόδια, αν όχι σε όλα, μετράει άξονες.
Φύγαμε με γρήγορη εκκίνηση. . . αν και με varadero, γι' αυτό και πρόλαβαν να περάσουν οι δύο.
Ο τρίτος, (εμού του ιδίου :D ), όταν είδε την μπάρα να κατεβαίνει, ήταν αργά, δεν το περίμενε και την πήγε περίπατο.

Στην άνοδο, είχαμε περάσει 6 μηχανές και ο υπάλληλος κράτησε ανοιχτή την μπάρα.

Το Μάρτιο θα γίνει το δικαστήριο, ζήτησαν αναβολή.

tsompanis
06-09-2011, 16:43
άσχετο,αλλά.

απο λαμία μέχρι αθήνα 4 διόδια ρε παιδιά?
9 ευρώ??:(

πως την παλεύετε ρε μάγκες??:(

ckk
06-09-2011, 20:46
ειχα βαλει παλαιοτερα το σωστο βιντεακι για τα διοδια.......(θα το ξανανεβασω):o
δεν παιρναμε μπροστα απο το κοροιδο που πληρωνει :p:p:p,αλλα κολαμε στο πισω δεξια φτερο του.......;):)

Όπως έγραψα και στον commander, μεσοβέζικες δουλειές δεν κάνουμε. Για περίμενε εσύ πίσω από φορτηγό – γέρο – γυναίκα, που ξεκινάνε με δύο χλμ… την τρως στο κεφάλι ή όχι? Πέρνα λοιπόν κι ασ΄ τους να συνδιαλέγονται.



Αυτό για το varadero, den to sxoliazo . . . θα το αναλάβει ο Ηπειρώτης :p

Τέσσερις μηχανές.
Πληρώνει ο πρώτος για όλους.
Μιλάει με την υπάλληλο και του επιβεβαιώνει πως μπορούμε να φύγουμε όλοι.
Φεύγει ο δεύτερος
Φεύγει ο τρίτος
Φεύγει ο τέταρτος κι αφήνει πίσω του, σπασμένο φανάρι, σπασμένη ζελατίνα, σπασμένο πλαϊνό φέρινγκ, γρατζουνισμένο στο πλάι κράνος και ζελατίνα κράνους.

Ευτυχώς έχω ποντιακό κεφάλι και ανάγκασα την μπάρα να υποχωρήσει.

Σε κάποια διόδια, αν όχι σε όλα, μετράει άξονες.
Φύγαμε με γρήγορη εκκίνηση. . . αν και με varadero, γι' αυτό και πρόλαβαν να περάσουν οι δύο.
Ο τρίτος, (εμού του ιδίου :D ), όταν είδε την μπάρα να κατεβαίνει, ήταν αργά, δεν το περίμενε και την πήγε περίπατο.

Στην άνοδο, είχαμε περάσει 6 μηχανές και ο υπάλληλος κράτησε ανοιχτή την μπάρα.

Το Μάρτιο θα γίνει το δικαστήριο, ζήτησαν αναβολή.

Ισχύει το ανωτέρω σχόλιο «Πέρνα λοιπόν κι ασ΄ τους να συνδιαλέγονται.»



άσχετο,αλλά.

απο λαμία μέχρι αθήνα 4 διόδια ρε παιδιά?
9 ευρώ??:(

πως την παλεύετε ρε μάγκες??:(

Δεν την παλεύουμε. Περνάμε άνετα. :sm7:

ckk
08-09-2011, 09:26
" Εικόνα πλήρους κατάρρευσης με τεράστιο κόστος για την ελληνική οικονομία και την απασχόληση εμφανίζουν οι τέσσερις από τις πέντε συμβάσεις παραχώρησης, οι οποίες ακόμη και αν υπήρξε άμεσα μια συμφωνία, τα έργα δεν θα μπορούσαν να επαναλειτουργήσουν πριν τις αρχές του 2012.

Αιτία είναι η πλήρης διάλυση των εργοταξίων, οι μαζικές απολύσεις και η εκποίηση μηχανημάτων καθώς για να «ξαναδουλέψει» η μηχανή θα απαιτήσει χρόνο και φυσικά όταν και όποτε υπάρξει συμφωνία με τους τραπεζίτες, να κυρωθεί από τη βουλή και να λάβει και όλες τις απαιτούμενες εγκρίσεις από την ΕΕ.

Στο μεταξύ η είσπραξη διοδίων, συνεχίζεται σε έργα καθηλωμένα και είναι η μόνη υποχρέωση των εργολάβων που τηρείται με θρησκευτική ευλάβεια.
Πέντε μήνες μετά τις προσπάθειες της προηγούμενης πολιτικής ηγεσίας του υπουργείου Υποδομών να βρεθεί σημείο σύμπλευσης με τους πιστωτές και τους εργολάβους, κυβερνητικές πηγές σημειώνουν ότι οι διαπραγματεύσεις βρίσκονται σε τέλμα με τις τράπεζες να ζητούν να υποθηκεύσουν όλα τα μελλοντικά έσοδα των διοδίων και να επιμένουν στην αλλαγή των όρων χρηματοδότησης.

Πρόσφατα, με αφορμή το road show που γίνεται αυτές τις μέρες στο Λονδίνο από το ελληνικό χρηματιστήριο με τη συμμετοχή ελλήνων επιχειρηματιών, υπήρξαν διαβεβαιώσεις του υπουργού Οικονομίας κ. Ευάγγελου Βενιζέλου σε εκπροσώπους του κλάδου ότι σύντομα θα πάει στη βουλή νέα σύμβαση για τα έργα. Ωστόσο τα μηνύματα που στέλνουν στελέχη των αυτοκινητοδρόμων αλλά και το υπουργείο Υποδομών είναι ότι ο «κόμπος έχει φτάσει στο χτένι», κρατώντας αποστάσεις από τις δηλώσεις του Αντιπροέδρου της κυβέρνησης.

Το υπουργείο Υποδομών έχει αποφασίσει να σκληρύνει τη στάση του και πρόσφατα ζήτησε αναλυτικά στοιχεία για τις εισπράξεις των διοδίων του τελευταίου τριμήνου, αφήνοντας να εννοηθεί ότι έλεγχος δεν υπάρχει.
Χθες δύο κοινοπραξίες (η Ολυμπία Οδός και η Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου) που σχεδόν στο σύνολό τους έχουν σταματήσει να εκτελούν κατασκευαστικό έργο πλην των εργασιών συντήρησης, διέψευσαν με ανακοινώσεις του το υπουργείο.

Όπως υποστηρίζουν, στο υπουργείο Υποδομών είναι εγκατεστημένο σύγχρονο ηλεκτρονικό σύστημα καταμέτρησης των διοδίων που όπως ισχυρίζονται δίνει τη δυνατότητα παρακολούθησης όλων των διελεύσεων.
«Στο τέλος κάθε μήνα τα στοιχεία που καταγράφονται στο αυτοματοποιημένο σύστημα διοδίων αποστέλλονται στο Δημόσιο για έλεγχο σε μορφή αναφοράς. Επιπλέον, τα ίδια αυτά στοιχεία ελέγχονται σε μηνιαία βάση για την είσπραξη του ΦΠΑ από την αρμόδια φορολογική αρχή» αναφέρει Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου και προσθέτει ότι η Εγνατία Οδός περνά από «κόσκινο» τα στοιχεία και μέσω ορκωτών λογιστών.

Υπενθυμίζεται ότι για το ίδιο προ εβδομάδων υπήρξε καταγγελία από την Ομοσπονδία εργαζομένων του τέως ΥΠΕΧΩΔΕ ότι το σύστημα παρακολούθησης των διοδίων που είχε κοστίσει στο ΤΕΟ 12 εκ. ευρώ, «ξηλώθηκε», επειδή δεν μπορούσε να επεκταθεί ενόψει των νέων σταθμών διοδίων. Επί της ουσίας το προσωπικό του υπουργείου επιβεβαίωνε ότι τα διόδια λειτουργούν ανεξέλεγκτα."


... αν αργήσω... φάτε. :sm7:

CPretenteriS
08-09-2011, 09:49
Αυτό είναι το Ελληνικό κράτος… στηρίζει τους έχοντες και κατέχοντες… ακόμα και όταν εκείνοι αρνούνται να πληρώσουν τα διόδια… εις βάρος των πληβείων που όλως τυχαίως πληρώνουν…:mad::mad::mad:ΝεύραΝεύρα

evan400f
08-09-2011, 10:01
Πέρσι την πάτησε ένας ξάδελφος μου στην Τριπόλεως από έναν βλάκα με Ducati. Δυστυχώς δεν πρόλαβε και την έφαγε την μπάρα η γυναίκα του! Το καλό στην ιστορία είναι ότι δεν είχε μπαγκαζιέρα πίσω και ξάπλωσε η κοπέλα προς τα πίσω και δεν πέσανε!! ΝεύραΝεύραΝεύρα

CPretenteriS
08-09-2011, 10:05
Πέρσι την πάτησε ένας ξάδελφος μου στην Τριπόλεως από έναν βλάκα με Ducati. Δυστυχώς δεν πρόλαβε και την έφαγε την μπάρα η γυναίκα του! Το καλό στην ιστορία είναι ότι δεν είχε μπαγκαζιέρα πίσω και ξάπλωσε η κοπέλα προς τα πίσω και δεν πέσανε!! ΝεύραΝεύραΝεύρα

Δεν είναι να μου τύχει κανένας τέτοιος...?? Να τον κηνυγάω μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία...? :mad::mad:

evan400f
08-09-2011, 10:11
Δεν είναι να μου τύχει κανένας τέτοιος...?? Να τον κηνυγάω μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία...? :mad::mad:


Ο τύπος ήταν και “Stoner” με φόρμα, μπότες, κλπ!! Κατά τα άλλα τα 2 εύρο τον πείραξαν……..

CPretenteriS
08-09-2011, 10:16
Ο τύπος ήταν και “Stoner” με φόρμα, μπότες, κλπ!! Κατά τα άλλα τα 2 εύρο τον πείραξαν……..

Ασε με ρε Βαγγέλη με τους καραγκιόζηδες... γελοίοι τύποι... για λύπηση... :hmmm:Νεύρα

NLS
08-09-2011, 12:31
Μου το έκανε και μένα αυτο στην αττικη με αποτελεσμα να καθυστερήσουν να μου ανοίξουν για να φύγω γιατί προσπαθούσαν να καταλάβουν τη έγινε και αλλα πολλά στο τέλος αφού μου ανοίγουν όρμο και εγώ να τον πιάσω και τελικά τον βρίσκω στο δακτυλίδι και του ρίχνω ενα κατσαδιασμα όλα τα λεφτά.:mad::mad:

Επειδή αυτά μου αρέσουν, γίνε λίγο αναλυτικότερος.
Τι τύπος ήταν, πως αντέδρασε σε αυτά που του είπες. Τι του είπες;

:)

BOXER
09-09-2011, 03:52
Επειδή αυτά μου αρέσουν, γίνε λίγο αναλυτικότερος.
Τι τύπος ήταν, πως αντέδρασε σε αυτά που του είπες. Τι του είπες;

:)


Κουτσομπολη :D...


:sm7: :sm7: :sm7:

megalopsyxos
10-09-2011, 02:29
Πέρσι την πάτησε ένας ξάδελφος μου στην Τριπόλεως από έναν βλάκα με Ducati. Δυστυχώς δεν πρόλαβε και την έφαγε την μπάρα η γυναίκα του! Το καλό στην ιστορία είναι ότι ...

...δεν την έφαγε ο ίδιος!!!:sm7::sm7::sm7:

babis66
10-09-2011, 10:45
...δεν την έφαγε ο ίδιος!!!:sm7::sm7::sm7:
:sm7:

gandreas
28-09-2011, 16:31
Μου το έκανε και μένα αυτο στην αττικη με αποτελεσμα να καθυστερήσουν να μου ανοίξουν για να φύγω γιατί προσπαθούσαν να καταλάβουν τη έγινε και αλλα πολλά στο τέλος αφού μου ανοίγουν όρμο και εγώ να τον πιάσω και τελικά τον βρίσκω στο δακτυλίδι και του ρίχνω ενα κατσαδιασμα όλα τα λεφτά.:mad::mad:

Επειδή αυτά μου αρέσουν, γίνε λίγο αναλυτικότερος.
Τι τύπος ήταν, πως αντέδρασε σε αυτά που του είπες. Τι του είπες;

:)


ο ναι για πές μας Θεολόγε:D

Akyla
28-09-2011, 17:04
Σκηνικό, εγώ στα μπόλικα κιλά μου (150 κάποτε) πάνω σε Beverly 250 του κολιτού.
Διόδια Αττικής οδού...φυσικά είχα mp3 player μέσα απο το κράνος....σταματάω να πληρώσω και χαμογελάω στην εξίσου χοντρή κυρία των διοδίων.... μου κρατάει τα ρέστα και κάτι μου λέει.... ποιος κλίνει την μουσική τώρα μέσα απο το μπουφάν...της χαμογελάω πάλι αλλά δεν δίνει ρέστα και δεν ανοίγει!!!!

Βγάζω τα ακουστικά και ακούω μια εξάτμιση δίπλα΄!!!! (ώπα λέω άτσα το beverly )

Κοιτάω δεξιά ένα GSXR 1000 με τα yoshimuria του, με τύπο full body δερμάτινα κράνος με φιμέ ζελατίνα ο οποίος δεν γυρνάει καν το κεφάλι....

Ακούω την ευτραφή κυρία να μου λέει...
"Μαζί είστε?"
όχι της λέω χωρίσαμε

και μου λέει....ε τι να κάνω τώρα αμα σηκώσω την μπάρα θα φύγει χωρίς να πληρώσει....
ναι της λέω αλλά εγώ πλήρωσα και πρέπει να φύγω και εκεί μου πετάει την θεϊκή ατάκα...

"Σας παρακαλώ μπορείτε να φύγετε ποιο γρήγορα για να κλείσω την μπάρα?"

παρά λίγο να πέσω απο το μηχανάκι από τα γέλια....σας μιλάω για πηγαίο γέλιο ακόμα γελάω όταν το σκέφτομαι....

Καλά της λέω θα προσπαθήσω.... περιττό να σας πώ ότι τον τύπο δεν τον είδα ποτέ μόλις άνοιξε η μπάρα

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Chateau
28-09-2011, 17:42
Θεϊκό χαχαχα.
:sm7:

vasorfa
28-09-2011, 20:14
:sm7::sm7::sm7:

adventure
28-09-2011, 22:46
Κοιτάω δεξιά ένα GSXR 1000 με τα yoshimuria του, με τύπο full body δερμάτινα κράνος με φιμέ ζελατίνα ο οποίος δεν γυρνάει καν το κεφάλι....

Ακούω την ευτραφή κυρία να μου λέει...
"Μαζί είστε?"
όχι της λέω χωρίσαμε

και μου λέει....ε τι να κάνω τώρα αμα σηκώσω την μπάρα θα φύγει χωρίς να πληρώσει....
ναι της λέω αλλά εγώ πλήρωσα και πρέπει να φύγω και εκεί μου πετάει την θεϊκή ατάκα...

"Σας παρακαλώ μπορείτε να φύγετε ποιο γρήγορα για να κλείσω την μπάρα?"

παρά λίγο να πέσω απο το μηχανάκι από τα γέλια....σας μιλάω για πηγαίο γέλιο ακόμα γελάω όταν το σκέφτομαι....

Καλά της λέω θα προσπαθήσω.... περιττό να σας πώ ότι τον τύπο δεν τον είδα ποτέ μόλις άνοιξε η μπάρα

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Άπαιχτο όλα τα λεφτά .

:sm3::sm3::sm3:

ckk
28-09-2011, 22:56
Σκηνικό, εγώ στα μπόλικα κιλά μου (150 κάποτε) πάνω σε Beverly 250 του κολιτού.
Διόδια Αττικής οδού...φυσικά είχα mp3 player μέσα απο το κράνος....σταματάω να πληρώσω και χαμογελάω στην εξίσου χοντρή κυρία των διοδίων.... μου κρατάει τα ρέστα και κάτι μου λέει.... ποιος κλίνει την μουσική τώρα μέσα απο το μπουφάν...της χαμογελάω πάλι αλλά δεν δίνει ρέστα και δεν ανοίγει!!!!

Βγάζω τα ακουστικά και ακούω μια εξάτμιση δίπλα΄!!!! (ώπα λέω άτσα το beverly )

Κοιτάω δεξιά ένα GSXR 1000 με τα yoshimuria του, με τύπο full body δερμάτινα κράνος με φιμέ ζελατίνα ο οποίος δεν γυρνάει καν το κεφάλι....

Ακούω την ευτραφή κυρία να μου λέει...
"Μαζί είστε?"
όχι της λέω χωρίσαμε

και μου λέει....ε τι να κάνω τώρα αμα σηκώσω την μπάρα θα φύγει χωρίς να πληρώσει....
ναι της λέω αλλά εγώ πλήρωσα και πρέπει να φύγω και εκεί μου πετάει την θεϊκή ατάκα...

"Σας παρακαλώ μπορείτε να φύγετε ποιο γρήγορα για να κλείσω την μπάρα?"

παρά λίγο να πέσω απο το μηχανάκι από τα γέλια....σας μιλάω για πηγαίο γέλιο ακόμα γελάω όταν το σκέφτομαι....

Καλά της λέω θα προσπαθήσω.... περιττό να σας πώ ότι τον τύπο δεν τον είδα ποτέ μόλις άνοιξε η μπάρα

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:



Σσσσσσωραίοςςςςςςςςς. :sm7:

BOXER
29-09-2011, 02:55
Κοιτάω δεξιά ένα GSXR 1000 με τα yoshimuria του, με τύπο full body δερμάτινα κράνος με φιμέ ζελατίνα ο οποίος δεν γυρνάει καν το κεφάλι....

Καλά της λέω θα προσπαθήσω.... περιττό να σας πώ ότι τον τύπο δεν τον είδα ποτέ μόλις άνοιξε η μπάρα

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


Καλα, σε περασε ενα παλιο GSXR και μαλιστα 1000αρι :cool:;;;

Ελα, πες μας οτι το εκανες επιτηδες :D!!!

Πες μας οτι τον λυπηθηκες που δεν ειχε λεφτα, και οτι επειδη εισαι ψυχαρα τον αφησες να σου φυγει :p!!!
Πες το, γιατι δεν θα ησυχασουμε :sm7:!

commander
29-09-2011, 09:32
:sm7::sm7::sm7:

Akyla
29-09-2011, 13:15
Καλα, σε περασε ενα παλιο GSXR και μαλιστα 1000αρι :cool:;;;

Ελα, πες μας οτι το εκανες επιτηδες :D!!!

Πες μας οτι τον λυπηθηκες που δεν ειχε λεφτα, και οτι επειδη εισαι ψυχαρα τον αφησες να σου φυγει :p!!!
Πες το, γιατι δεν θα ησυχασουμε :sm7:!

βασικά τον άφησα γιατί τον είχε πιάσει κόψιμο...
Φαντάασου να σε εχει πιάσει και να πρέπει να βγάλεις όλη τη φόρμα για να βρείς ψιλά να την βάλεις πάλι και να φύγεις....αφού πάρεις τα ρέστα και την απόδειξη φυσικά....

Για να πώ την αλήθεια του είπα να τα στήσουμε...αλλά έφυγε η κόταρα!!!

BOXER
29-09-2011, 13:40
Για να πώ την αλήθεια του είπα να τα στήσουμε...αλλά έφυγε η κόταρα!!!

Ετσι ειναι ολοι αυτοι οι... στριταδες βρε παιδι μου :D!!!

Στα δυσκολα... την κανουν :sm7:...

squad
30-09-2011, 10:08
εμεις επαε δεν εχουμε ουτε διοδια,ουτε μπαρες!!:sm7:

kosta12gs
30-09-2011, 11:49
Αθανατο Βeverly, μη μασας απο τις εξατμισεις των γιαπωνέζων.. :sm7:

NLS
30-09-2011, 12:06
Χαχαχαχα καλό.

kostasx
02-10-2011, 00:35
:sm7::sm7::sm7: