PDA

View Full Version : Γνωριζετε τι ειναι η λεσχη Μπίλντερμπεργκ?


Vagelis Gar
07-09-2011, 16:22
Η αποψη του Αλεξ Τζοουνς
Άλεξ Τζόουνς: Το σχέδιο της Λέσχης Μπίλντερμπεργκ. - YouTube

Η αποψη της μικρης Αννουλας
Η Άννα Διαμαντοπούλου και η BILDERBERG - YouTube

Συνομωσια?
Ο Ροκφέλερ αποκαλύπτει την απάτη της 11ης Σεπτεμβρίου - YouTube

Τα συμπερασματα δικα σας...
ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ-ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ - YouTube

ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ-ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ - YouTube

Δεν ειμαι Πασοκος
δεν ειμαι δεξιος
δεν ειμαι αριστερος
δεν ειμαι αναρχικος
δεν ειμαι θρησκος

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !!!!

syan
07-09-2011, 17:01
Συνομωσια?
Ο Ροκφέλερ αποκαλύπτει την απάτη της 11ης Σεπτεμβρίου - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=9jGjyoZvJ3I&feature=related)

Τα συμπερασματα δικα σας...

Ωραία τα κλιπάκια Βαγγέλη αλλά όλα αυτά που βγαίνουν στην δημοσιότητα τα θεωρώ στημένα...Σιγά μήν συναντήθηκε ο Ροκφέλερ μαυτόν..:cool:

ESCOBAR
07-09-2011, 17:02
ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΦΥΛΑΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BOXER
07-09-2011, 17:09
Συνομωσια?
Ο Ροκφέλερ αποκαλύπτει την απάτη της 11ης Σεπτεμβρίου - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=9jGjyoZvJ3I&feature=related)




Εξω απο τα δοντια, που λενε!!!

Ειπε καποιος κατι;;;;

TEOSS
07-09-2011, 18:23
Μια παλιά πατρική συμβουλή λέει προς τους πιστούς να είναι προσεκτικοί σε ότι ακούνε , γιατί : <<ο διάβολος μπορεί να σου αποκαλύψει 999 αλήθειες για να δεχθείς το 1 του ψέμα >>!

Εδώ γίνεται το αντίθετο , πάνω σε μια (1) αλήθεια πλάθονται 999 ψέματα !!! :sm7::sm7:

Προφανώς κάποιοι Άλεξ , Ααρών ( και πολλοί άλλοι)… μας θεωρούν πολύ ευκολόπιστους για να λένε τέτοιες μπούρδες…:cool:

Vagelis Gar
07-09-2011, 19:49
Μια παλιά πατρική συμβουλή λέει προς τους πιστούς να είναι προσεκτικοί σε ότι ακούνε , γιατί : <<ο διάβολος μπορεί να σου αποκαλύψει 999 αλήθειες για να δεχθείς το 1 του ψέμα >>!

Εδώ γίνεται το αντίθετο , πάνω σε μια (1) αλήθεια πλάθονται 999 ψέματα !!! :sm7::sm7:

Προφανώς κάποιοι Άλεξ , Ααρών ( και πολλοί άλλοι)… μας θεωρούν πολύ ευκολόπιστους για να λένε τέτοιες μπούρδες…:cool:


Χμμμμμ, να συμφωνησω φιλε μου με την αποψη σου αρκει να μου επιχειρηματολογησεις γιατι τα ΜΜΕ (και δη τα Ελληνικα τα οποια παρακολουθουσα) δεν αναφερθηκαν ΟΥΤΕ 1 φορα σε αυτες τις εστω συνομοσιολογιες. Προφανως τους απασχολουσαν σοβαροτερα ζητηματα...

Και αλλη μια απορια (επειδη οπως σου ειπα ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ Ελληνικα καναλια), αναφερονται καθολου στο επικειμενο θερμο επεισοδιο αναμεσα στην Τουρκια και το Ισραηλ στις αρχες Οκτωμβρη οταν Κυπρος και Ισραηλ θα στησουν την πλωτη εξεδρα αντλησης φυσικου αεριου και πετρελαιου στην Κυπριακη ΑΟΖ? Μαλλον και εδω μια απο τα ιδια...

Αντ' αυτου Τουρκικα σηριαλ, μεσημεριανες λαγνοεκπομπες, δελτια ειδησεων τρομοκρατησης και εκφοβισμου του δυσμοιρου μικρομεσαιου.

Γιατι λοιπον να πιστεψω αυτους και οχι τον καθε Τζοουνς, η ακομα καλυτερα γιατι να μην ανοιξω ματια, αυτια και μυαλο για να ακουσω ΚΑΙ αυτη την αποψη?

BOXER
07-09-2011, 23:50
...η ακομα καλυτερα γιατι να μην ανοιξω ματια, αυτια και μυαλο για να ακουσω ΚΑΙ αυτη την αποψη?


Και ως γνωστον:

"Τα μυαλα, ειναι σαν τα αλεξιπτωτα. Οταν ειναι... κλειστα, ειναι αχρηστα"

Vagelis Gar
07-09-2011, 23:55
Και ως γνωστον:

"Τα μυαλα, ειναι σαν τα αλεξιπτωτα. Οταν ειναι... κλειστα, ειναι αχρηστα"

:sm8::sm8::sm8:

Vagelis Gar
08-09-2011, 00:10
Και για να μην ανοιγω συνεχεια καινουριο θεματα παραθετω εδω τη χαρα του παιδιου...


http://www.kentrinews.gr/wp-content/uploads/2011/09/PASOOK_SINDI__600_375_-1520156842-300x187.jpg (http://www.kentrinews.gr/?attachment_id=40912)Οι ανακοινώσεις του Ευάγγελου Βενιζέλου προκάλεσαν… ευφορία στο ΠΑΣΟΚ, όπως φαίνεται από το σημερινό non paper που εξέδωσαν!
Χαρακτηριστικό είναι το απόσπασμα: «…Οι χθεσινές αποφάσεις του Υπουργικού Συμβουλίου δεν έχουν προηγούμενο σε εύρος αλλαγών. Δεκαετίες τα συζητάμε, τώρα τα αποφασίζουμε, άμεσα τα υλοποιούμε.
Με πρωτόγνωρο πολιτικό θάρρος, ανταποκρινόμενοι στις απαιτήσεις(?) της Ελληνικής κοινωνίας, βάζουμε «στο φουλ» τις μηχανές για να συνεχίσουμε με μεγαλύτερη(το υπερθετικο της "μεγαλης" την οποια ουδεποτε την ειδαμε, αρα παμε με αλματα μπροστα...) δυναμική ιστορικές αλλαγές.
Είπαμε ότι δεν θα αφήσουμε ποτέ την Ελλάδα και την ελληνική(πλουσια) οικογένεια να κινδυνεύσει. Το κάνουμε.
Είπαμε ότι θα αλλάξουμε(τα φωτα) (σ)την Ελλάδα, θα κάνουμε την κρίση ευκαιρία(23% ΦΠΑ, και κοντοζυγωνει η ωρα του 13 η 15 % στα ειδη πρωτης αναγκης), είναι ο μόνος δρόμος για να φύγουμε οριστικά από τον φαύλο κύκλο της κρίσης(στον οποιο λεφτα υπαρχουν, μαζι τα φαγαμε, και κυβερνατε ενα διεφθαρμενο κρατος), ο μόνος δρόμος να σταθούμε στα δικά μας πόδια, χωρίς επιτηρήσεις(αναφερεται για καπου κοντα στο 2110?), χωρίς να εξαρτάται η επιβίωσή μας από δάνειες δυνάμεις. Το κάνουμε…(και εμεις θα σας το κανουμε, πλησιαζει η ωρα)».
Ουδέν (επιπλεον) σχόλιον…:)

kostasmats
08-09-2011, 00:30
Δανια του νοτου δεν ειχε πει ο δυσλεκτικος?

predator1200
08-09-2011, 00:46
Καλά, και αυτοί οι συνομώτες που ρίχνουν πύργους, κάνουν πολέμους, βάζουν τις γυναίκες να δουλεύουν για να ελέγχουν τα παιδιά μας...αφήνουν τον κύριο αυτό να τα ξερνάει όλα στη φόρα? Δεν μπορούν να τον φιμώσουν? Τον έδωσε στεγνά τον Ροκφέλερ που του εμπιστεύτηκε 5 πράγματα...

Από την άλλη με τα επιχειρήματα του τύπου (η αμερική κατέκτησε τον κόσμο μετά το 9/11 - για αυτό χρωστάει 1 τρισ $ και κινδυνεύει με χρεωκοπιά), τις πηγές του (μου το είπε ο τάδε όταν τρώγαμε παστίτσιο) δεν κινδυνεύουν οι συνομώτες, μιας και δε θα τον πάρουν και πολύ στα σοβαρά έξυπνοι άνθρωποι...

Απλά για να κάνω το χρέος μου έκανα αυτό το post...δεν περιμένω να πείσω κανέναν.
Πράγματα που δεν ξέρουμε βεβαίως παίζονται, αλλά αν στην προσπάθεια να τα ανακαλύπτουμε υιοθετούμε τις ατεκμηρίωτες και φαιδρές πολλές φορές απόψεις κάθε τυχάρπαστου, πέφτουμε σε πολύ χειρότερα μονοπατια και τελικά οι αφελείς γινόμαστε εμείς οι ίδιοι που το ψάχναμε...

Για όποιον ενδιαφέρεται για ουσιαστικές αναλύσεις με βάση την επιστήμη, λογική και κριτκή σκέψη ας αρχίσει να παρακολουθέι το Skeptic » Home » The Skeptics Society & Skeptic magazine (http://www.skeptic.com/)
Είναι η μοναδική προσπάθεια που ξεχωρίζει από τη μπουρδολογία και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

TEOSS
08-09-2011, 18:21
Χμμμμμ, να συμφωνησω φιλε μου με την αποψη σου αρκει να μου επιχειρηματολογησεις γιατι τα ΜΜΕ (και δη τα Ελληνικα τα οποια παρακολουθουσα) δεν αναφερθηκαν ΟΥΤΕ 1 φορα σε αυτες τις εστω συνομοσιολογιες. Προφανως τους απασχολουσαν σοβαροτερα ζητηματα...

Και αλλη μια απορια (επειδη οπως σου ειπα ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ Ελληνικα καναλια), αναφερονται καθολου στο επικειμενο θερμο επεισοδιο αναμεσα στην Τουρκια και το Ισραηλ στις αρχες Οκτωμβρη οταν Κυπρος και Ισραηλ θα στησουν την πλωτη εξεδρα αντλησης φυσικου αεριου και πετρελαιου στην Κυπριακη ΑΟΖ? Μαλλον και εδω μια απο τα ιδια...

Αντ' αυτου Τουρκικα σηριαλ, μεσημεριανες λαγνοεκπομπες, δελτια ειδησεων τρομοκρατησης και εκφοβισμου του δυσμοιρου μικρομεσαιου.

Γιατι λοιπον να πιστεψω αυτους και οχι τον καθε Τζοουνς, η ακομα καλυτερα γιατι να μην ανοιξω ματια, αυτια και μυαλο για να ακουσω ΚΑΙ αυτη την αποψη?

Φίλε δεν υπάρχει δίλημμα μεταξύ ελληνικών ΜΜΕ και …Τζόουνς . Δεν είναι δυο οι δρόμοι της πληροφόρησης ! ούτε τρις ! ούτε τέσσερις ….!!!
Βέβαια ακούς και ψάχνεις τα πάντα , αλλά όταν βλέπεις κάποιον να λέει ότι κάνει <<αντιπολίτευση>> στο παγκόσμιο σύστημα και χρησιμοποιεί έκφραση και μεθοδολογία <<συστήματος>> κρατά <πισινή> , κάπου βρωμάει.
Π.χ. ο κ. Τζόουνς χρησιμοποιει την θρησκεία της Νυρεμβεργης και βαφτιζει …Ναζί και φασίστες τους <<εχθρους>> για να επειρεασει τους αφελείς, το ίδιο όμως έκανε το σύστημα για <<εχθρους>> όπως ο Μιλοσεβιτς ,ο Σαντάμ, ο Καντάφι …κ.α…:cool:

Πιστεύω ότι το ίδιο κέντρο εξουσίας εκπορεύει τα <μεν> και τα …<δεν>.!

Εάν η επίσημη πληροφόρηση θέλει ψάξιμο, άλλο τόσο και περισσότερο ψάξιμο θέλει η <<αντιπληροφόρηση>>.;)
Διαφορετικά υπάρχει ο κίνδυνος να καταντήσουμε αφελέστεροι των αφελών !!!;)

Υ.Γ. Ένα άλλο παράδειγμα του στυλ <ψάχνω αφελείς ,να κάνω παιχνίδι> είναι, εάν θυμάσαι, η ευκολία που Έλληνες και Ξένοι (π.χ. Κρέιζερ) <οικονομολόγοι> έβγαιναν και έλεγαν <<Έλληνες, δεν χρωστάτε τίποτα , μην πληρώνεται κανέναν…>> πρότειναν δηλαδή στάση πληρωμών και κήρυξη χρεοκοπίας… Βέβαια δεν είπαν πως ένα χρεοκοπημένο κράτος θα συνεχίσει να εγγυάται τα 200 δις εύρο των καταθέσεων στις … χρεοκοπημένες τράπεζες…(που και τώρα …στα χαρτιά το εγγυάται, απλά οι τράπεζες αντέχουν ακόμα)
Γιατί δεν είπαν ότι κατάρρευση του κράτους σημαίνει αυτόματα κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος και ότι από ΑΜΤ και γκισέ δεν βγαίνει ούτε 1 ευρο ???
Οι άσχημες επιπτώσεις είναι κι άλλες, αναφέρω μια που γίνεται άμεσα – ταυτόχρονα με την κήρυξη πτώχευσης…