PDA

View Full Version : Αλλαγή χρώματος !!!!


sliv
07-09-2011, 19:15
Εδώ και καιρό σκέφτομαι να της αλλάξω χρώμα...όχι ότι δεν μου αρέσει αυτό που έχει ...(Φώτο GS 1200 ADV 2007 εργοστασιακό ) αλλά νομίζω ότι σε Άσπρο-Μαύρο θα είναι πιο ωραία !!!!!

Παιδία την γνώμη σας ...ελεύθερα ..ότι πιστεύει ο καθένας ...γιατί είναι και λίγο υποκειμενικό το θέμα ....

nivo
07-09-2011, 19:18
ο πιο καταλληλος για το θεμα ειναι ο VARADERISTAS ...το ειχει κανει και καλα !!!!

sotokan18
07-09-2011, 19:40
φιλαρακι για μενα μην αλαξεις χρωμα στο μωρο σου.....και ενας σκασμος λεφτα θα σου φυγουν και στο τελος δεν θα σου αρεσει..........αν θες να κανεις καποιο δωρο στο μωρο σου κανε κατι αλλo βαλε κανενα εξτραδακι....

Ακιs
07-09-2011, 20:21
Λοιπον,λευκο χρωματακι alpineweiss της bmw m3 ειναι οτι πιο λευκο και γαλακτερο υπαρχει....
Μπροστινο φτερο και καλυμμα τεποζιτου σε αυτο το χρωμα,με κοκκινα γραμματα ''R 1200''...
Πλαινα πανελ τεποζιτου,που μαλλον στο δικο σου τωρα ειναι ασημι,βαφονται σε μαυρο ματ.....
Στο μπαρακι του τιμονιου,εαν εχεις,[εαν δεν εχεις θα βαλεις:D],κοκκινο μαξιλαρακι BMW.....
Η σελλες σου φανταζομαι αυτη τη στιγμη ειναι διχρωμη σε γκρι-μαυρο......οπου λοιπον μαυρο γινεται λευκο και οπου γκρι γινεται μαυρο και στην μεσαια ραφη που ενωνονται τα δυο χρωματα,μια κοκκινη ραφη......

Για σκεψου το λιγο......;);)

adventure
07-09-2011, 20:25
Λοιπον,λευκο χρωματακι alpineweiss της bmw m3 ειναι οτι πιο λευκο και γαλακτερο υπαρχει....
Μπροστινο φτερο και καλυμμα τεποζιτου σε αυτο το χρωμα,με κοκκινα γραμματα ''R 1200''...
Πλαινα πανελ τεποζιτου,που μαλλον στο δικο σου τωρα ειναι ασημι,βαφονται σε μαυρο ματ.....
Στο μπαρακι του τιμονιου,εαν εχεις,[εαν δεν εχεις θα βαλεις:D],κοκκινο μαξιλαρακι BMW.....
Η σελλες σου φανταζομαι αυτη τη στιγμη ειναι διχρωμη σε γκρι-μαυρο......οπου λοιπον μαυρο γινεται λευκο και οπου γκρι γινεται μαυρο και στην μεσαια ραφη που ενωνονται τα δυο χρωματα,μια κοκκινη ραφη......

Για σκεψου το λιγο......;);)

Τι είπε ο ποιητής .

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

giamil
07-09-2011, 20:37
Ολα καλα εκτος απ το ασπρο στην σελα...θα λεγα μαυρη με κοκκινο πλαϊνο
:D:cool:

kornlaz
07-09-2011, 20:41
Λοιπον,λευκο χρωματακι alpineweiss της bmw m3 ειναι οτι πιο λευκο και γαλακτερο υπαρχει....
Μπροστινο φτερο και καλυμμα τεποζιτου σε αυτο το χρωμα,με κοκκινα γραμματα ''R 1200''...
Πλαινα πανελ τεποζιτου,που μαλλον στο δικο σου τωρα ειναι ασημι,βαφονται σε μαυρο ματ.....
Στο μπαρακι του τιμονιου,εαν εχεις,[εαν δεν εχεις θα βαλεις:D],κοκκινο μαξιλαρακι BMW.....
Η σελλες σου φανταζομαι αυτη τη στιγμη ειναι διχρωμη σε γκρι-μαυρο......οπου λοιπον μαυρο γινεται λευκο και οπου γκρι γινεται μαυρο και στην μεσαια ραφη που ενωνονται τα δυο χρωματα,μια κοκκινη ραφη......

Για σκεψου το λιγο......;);)
:sm5:

Ακιs
07-09-2011, 20:43
Ολα καλα εκτος απ το ασπρο στην σελα...θα λεγα μαυρη με κοκκινο πλαϊνο


:D:cool:

Ενναλακτικα ναι.......απλα με το λευκο στην σελλα ξεφευγει λιγο απο τον τελειως εργοστασιακο χρωματισμο και δινει μια δικη του πινελια.....;)
Το εργοστασιακο ειναι ετσι....
http://img690.imageshack.us/img690/5946/1029885cb.jpg

stelth1
07-09-2011, 20:45
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!Τo alpineweiss m3 bmw ειναι το εργοστασιακο που εχει η gs 1200 adv?

giamil
07-09-2011, 20:49
Ενναλακτικα ναι.......απλα με το λευκο στην σελλα ξεφευγει λιγο απο τον τελειως εργοστασιακο χρωματισμο και δινει μια δικη του πινελια.....;)
Το εργοστασιακο ειναι ετσι....
http://img690.imageshack.us/img690/5946/1029885cb.jpg
Δεν ξερω...με τα καπακια μαυρα δεν μου κολαει....ισως αν κανει και τα καπακια ασπρο με κοκκινη λεπτομερια τα GS (οπως σκεφτομαι να κανω σε μαυρο φοντο ματ εγω), ισως να μου κολαγε και η σελα σαν συνεχεια του ντεποζιτου...:D

Ακιs
07-09-2011, 21:01
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!Τo alpineweiss m3 bmw ειναι το εργοστασιακο που εχει η gs 1200 adv?
Nαι....αν τα λεω καλα,το 2007 σε λευκο εβγαζε 2 κωδικους,το alpine weiss και το aluminium weiss που ηταν σαν ''περλε'' χρωμα....;)

Ακιs
07-09-2011, 21:09
Δεν ξερω...με τα καπακια μαυρα δεν μου κολαει....ισως αν κανει και τα καπακια ασπρο με κοκκινη λεπτομερια τα GS (οπως σκεφτομαι να κανω σε μαυρο φοντο ματ εγω), ισως να μου κολαγε και η σελα σαν συνεχεια του ντεποζιτου...:D


Μα αυτο ειπα κι εγω Γιαννη......:)
Το πανω μερος της σελας μαυρο,για να δενει με τα πλαινα καπακια και το κατω μερος λευκο για να δενει με το καλυμμα του τεποζιτου και το εμπρος φτερο.Και την κοκκινη ραφη στην μεση για να ταιριαζει με τα κοκκινα γραμματα και το μαξιλαρακι στο τιμονι.....;)

nivo
07-09-2011, 23:08
....ειπαμε ο VARADERISTAS η αλλιως papyrous larous britanika ....!!!!!

Alkinoos
07-09-2011, 23:59
Να ρωτήσω κ εγω τη λαλακια μου σαν άσχετος με αυτά;
Νταξει το χρώμα το βρίσκεις, νταξει κ τη σελα τη φτιαχνεις, νταξει κ τα αυτοκόλλητα τα κόκκινα τα πήραμε...
Αυτο το κόκκινο μαξιλαρακι τιμονιου, που θα το βρούμε οεο;
Να υποθέσω ας ειν καλα ο αη eBay???

Ακιs
08-09-2011, 09:43
Να ρωτήσω κ εγω τη λαλακια μου σαν άσχετος με αυτά;
Νταξει το χρώμα το βρίσκεις, νταξει κ τη σελα τη φτιαχνεις, νταξει κ τα αυτοκόλλητα τα κόκκινα τα πήραμε...
Αυτο το κόκκινο μαξιλαρακι τιμονιου, που θα το βρούμε οεο;
Να υποθέσω ας ειν καλα ο αη eBay???
Στην αντιπροσωπεια......;)
Αν θυμαμαι καλα κανει περιπου 25-30 euro....;)

stelth1
08-09-2011, 09:56
Nαι....αν τα λεω καλα,το 2007 σε λευκο εβγαζε 2 κωδικους,το alpine weiss και το aluminium weiss που ηταν σαν ''περλε'' χρωμα....;)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! κ ευχαριστω.

NLS
08-09-2011, 12:36
φιλαρακι για μενα μην αλαξεις χρωμα στο μωρο σου.....και ενας σκασμος λεφτα θα σου φυγουν και στο τελος δεν θα σου αρεσει..........αν θες να κανεις καποιο δωρο στο μωρο σου κανε κατι αλλo βαλε κανενα εξτραδακι....

Στη 1200GS η αλλαγή χρώματος είναι απλή και σχετικά φτηνή διαδικασία.

sliv
08-09-2011, 17:34
Η περιγραφή του Ακη μπορώ να πω ήταν αρκετά πειστική ...... έχει ιδέα κανείς να προτείνει που κάνουν καλή και οικονομική !!!!! Δουλεία..... !!!

Αν υπάρχει και προσωπική εμπειρία ακόμα καλύτερα.....!!!