PDA

View Full Version : Θέλω να δείτε την Πόπη...


ckk
22-09-2011, 13:12
http://img23.imageshack.us/img23/7972/popiu.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/popiu.jpg/)



«Ένα εκατομμύριο δημόσιοι υπάλληλοι ταλαιπωρούν εννέα εκατομμύρια Έλληνες» είπε την προηγούμενη εβδομάδα ο κομψευόμενος υπουργός Υγείας Ανδρέας Λοβέρδος, με αποτέλεσμα να συσπειρώσει εναντίον του το σύνολο των εργαζομένων στον δημόσιο τομέα.

Ο... γενικός εισαγγελέας των πάντων κ. Λοβέρδος όμως έχει...
αποκρύψει εδώ και ενάμιση χρόνο να αναφέρει ότι ανάμεσα στους οκνηρούς και τεμπέληδες, όπως υπονόησε, διορισμένους δημοσίους υπαλλήλους που παρασιτούν στην καμπούρα του ελληνικού λαού βρίσκεται και η... αγαπημένη του σύζυγος.

Η κυρία Πηνελόπη Παπαϊωάννου από αεροσυνοδός στην Ολυμπιακή Αεροπορία (MAZI ΣΟΥ ΑΝΤΡΕΑ - ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΕΑ) (με τη γνωστή συνταγή με την οποία εξασφάλισε δουλειά και σύνταξη και ο σύντροφος Μιχάλης Καρχιμάκης, την εφαρμογή, δηλαδή, του νόμου 3717/2008 περί μεταφοράς υπαλλήλων της Ο.Α. στον ευρύτερο δημόσιο τομέα) βολεύτηκε μέσα σε μια νύχτα και αυτή στο υπερτροφικό κράτος που ο σύζυγός της καταγγέλλει.


Τα τονισμένα δικά μου και η... Πωπάρα είναι και ελεύθερη επαγγελματίας. Αλλά ποιός δίνει σημασία...

kostas_366
22-09-2011, 13:17
Πάντως, τέζα η Πόπη!!!!
Τούμπανο!!!

lepanto
22-09-2011, 13:23
αααα ρε Ποπη !!!!!!!!!

afias
22-09-2011, 13:41
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

mobili
22-09-2011, 13:51
Πάντως, τέζα η Πόπη!!!!
Τούμπανο!!!


Έχει δουλέψει Φουστάνος ................... κάργααααααααααααααα :sm7::sm7::sm7::sm7:

orfgs
22-09-2011, 13:55
Η πρόσληψη της συζύγου Λοβέρδου δημοσιεύτηκε στο φύλλο της Εφημερίδας της Κυβερνήσεως, αριθμός 1782, με ημερομηνία 12 Νοεμβρίου 2010, σε ειδική λίστα με άλλα οκτώ ονόματα. Η κυρία Παπαϊωάννου προφανέστατα έχει προσληφθεί νομότυπα εκμεταλλευόμενη ευνοϊκό παράθυρο για εργασιακή τακτοποίηση.


Η κυρία Παπαϊωάννου όμως, εκτός από το δικαίωμα στην εργασία ως Ελληνίδα πολίτις, είναι και σύζυγος κορυφαίου υπουργού, που κατά καιρούς κάνει βαρύγδουπες δηλώσεις. Ο κ. Λοβέρδος διατέλεσε επίσης υπουργός Εργασίας και θα μείνει στην Ιστορία για πολιτικά ατοπήματα, ενώ εσχάτως στράφηκε και εναντίον εργαζομένων που ζουν με έναν μισθό τριμελείς και τετραμελείς οικογένειες. Αρα, στην προκειμένη περίπτωση δεν κρίνεται το νόμιμο αλλά το ηθικό. Στη μεταφορά της συζύγου Λοβέρδου στον δημόσιο τομέα υπάρχει μία ακόμη λεπτομέρεια: Η κυρία Παπαϊωάννου διατηρεί στην περιοχή του Νέου Κόσμου εργαστήριο αγιογραφίας - ζωγραφικής - κατασκευών με την επωνυμία «Χρυσοκοντυλιά», σε συγκεκριμένη διεύθυνση. Είναι, δηλαδή, και ελεύθερη επαγγελματίας εγνωσμένης αξίας, όπως προκύπτει από 11 εκθέσεις ζωγραφικής του παρελθόντος, αναλαμβάνει εργολαβικά δουλειές και έχει εισπράξεις. Στην οικογένεια μπαίνουν δηλαδή τρεις μισθοί. Την ώρα που κάποιοι άλλοι δεν έχουν να φάνε...

syan
22-09-2011, 14:38
http://olympiada.files.wordpress.com/2011/09/loverdos-fek.jpg

ckk
22-09-2011, 14:49
Ενημερωμένους σας βρίσκω… :sm7:


Φάτε την.

kostas_366
22-09-2011, 15:01
Φουστάνος ξε Φουτστάνος, είναι δύναμη :sm7:

mario
22-09-2011, 15:18
Τα καλά και τα συμφέροντα!

evan400f
22-09-2011, 16:37
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

giamil
22-09-2011, 17:27
Με τετοια τσιμπ....χειλα στην ηλεκτρονικη διακυβερνηση?
Πλακα μας κανουν?
τι ξερει απο πιτσι και πληκτολογια η Ποπαρα ρε παιδια?
Ρε ριχτε την στους αγανακτησμενους να κοψει ο κοσμακης το τσιγαρο...

Εργαλειο η Ποπαρα!:D

Albatros
22-09-2011, 18:45
κατάντια τίποτα άλλο...
έκοψε και το επίδομα πολύτεκνης μάνας από τα 55000 και πάνω το χρόνο...λες και είναι πολλά όταν σπουδάζει παιδιά και πληρώνει στεγαστικά δάνεια ...

επειδή ο Παγκαλάκος και η Μενεργάκη τα βγάζουν σε ένα μήνα...
:mad:

villos
22-09-2011, 20:09
Η κυρία Πηνελόπη Παπαϊωάννου από αεροσυνοδός στην Ολυμπιακή Αεροπορία ...

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;:confused::Απορία::confused::Απορία::confused::Απορία::confused::Απορία:

Κάποιος κάθεται στο μπαρ του αεροδρομίου της Ατλάντα, κι εκεί προσέχει μια πανέμορφη γυναίκα να κάθεται δίπλα του. Σκέφτεται..
«Πω πω, κουκλάρα, πρέπει να είναι αεροσυνοδός! Αλλά σε ποια εταιρία;»
Ελπίζοντας να σπάσει τον πάγο, σκύβει στο πλάι και ψιθυρίζει το σλόγκαν της Delta: «Love to fly and it shows?»
Εκείνη τον καρφώνει με ένα παραξενεμένο βλέμμα, οπότε αυτός σκέφτεται «Σκ@τ@, δεν δουλεύει για τη Delta». Λίγο αργότερα, θυμάται ένα άλλο σλόγκαν και της λέει «Something special in the air?»
Εκείνη τον κοιτάζει με το ίδιο παραξενεμένο βλέμμα, οπότε αυτός ξεγράφει και την American Airlines. Αμέσως μετά δοκιμάζει το σλόγκαν της United: «I would really love to fly your friendly skies?»
Αυτή τη φορά η γυναίκα γυρνάει και του απαντάει: «What the fαck do you want ?»
Εκείνος χαμογελάει, και κάθεται κανονικά στην καρέκλα του και λέει... «Aaaa, anikete stas poutanas tis Olympic Airways.»

ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ "ΚΥΡΙΕΣ" ΣΤΟ ΕΥΑΓΕΣ ΙΔΡΥΜΑΝεύραΝεύραΝεύρα

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

tsitsos
22-09-2011, 21:08
της ποπης γινεται...:sm7:

KRASOPATERAS
22-09-2011, 21:48
της ποπης γινεται...:sm7:

:sm7::sm7:

kostasx
23-09-2011, 19:50
Πάντως, τέζα η Πόπη!!!!
Τούμπανο!!!

Ένα ζευγάρι χειλάκια έχει ρε Κωστή:D:D:D..τι τέζα λές ?? αυτό για τις κατσαρίδες ??
Σιγά το τούμπανο..σαν την φάνη πάλλη..καμιά:p:p:p:D:D:D

napgeo
23-09-2011, 19:53
Ενημερωμένους σας βρίσκω… :sm7:


Φάτε την.



Να μου δανείσει κάποιος μια gs να την πάω βόλτα στο Σούνιο να δεί το φεγγαράκι.
Το ερωτημά μου είναι θα φτάσω:Απορία:

ckk
23-09-2011, 23:20
Να μου δανείσει κάποιος μια gs να την πάω βόλτα στο Σούνιο να δεί το φεγγαράκι.
Το ερωτημά μου είναι θα φτάσω:Απορία:

Στο Σούνιο?


Την Πόπη?


Ή να ανέβεις στην GS? :sm7: