PDA

View Full Version : Νεκρός βρέθηκε ο Νίκος Κοεμτζής


frits
23-09-2011, 18:56
Νεκρός βρέθηκε ο Νίκος Κοεμτζής


Νεκρός βρέθηκε λίγο μετά τις 2 το μεσημέρι, στο Μοναστηράκι, ο Νίκος Κοεμτζής. Ήταν πεσμένος για περισσότερες από δύο ώρες στο πεζοδρόμιο, μέχρι που κάποιοι περαστικοί τον είδαν και ειδοποίησαν ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, το οποίο τον μετέφερε στην Πολυκλινική Αθηνών, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
http://s.enet.gr/resources/2011-09/koemtzhs-thumb-medium.jpg
(http://s.enet.gr/resources/2011-09/koemtzhs-thumb-large.jpg)
Ο Νίκος Κοεμτζής, 74 ετών, τα τελευταία χρόνια ζούσε στην ανέχεια και προσπαθούσε να επιβιώσει πουλώντας βιβλίο με την ιστορία του.
Το 1973 μαχαίρωσε τρεις αστυνομικούς, επάνω στην περίφημη «παραγγελιά» του αδερφού του, στο νυχτερινό κέντρο «Νεράϊδα», και καταδικάσθηκε τρις εις θάνατο και οχτώ φορές ισόβια, για ανθρωποκτονίες από πρόθεση.
Προανάκριση διενεργεί το αστυνομικό τμήμα Ακροπόλεως.

Διαβάστε εδώ (http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=7348)το θέμα της Ε, το 2009 "Μακρύ ζεϊμπέκικο για έναν μικροπωλητή".

Πηγή :Νεκρός βρέθηκε ο Νίκος Κοεμτζής | Eλλάδα | Ελευθεροτυπία (http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=312334)

napgeo
23-09-2011, 18:59
Ο Θεός να τον αναπαύσει.
:mad:Άφησε πολλή πόνο πίσω του.
Τον έβλεπα πολές φορές όταν έκανα βόλτα στην πλατεία...........................

giclas
23-09-2011, 19:05
αρκετη φυλοι μου μου μηλησαν για τον Κοεμτζη κε τον υχαν ψυλα σε υποληψη μα πιο πολυ για μαγκα με τη σημασια της λεξης !
το τι εγηναι εκηνη την νηκτα με τους μπατσους ειχε δηκεο
πολυ ληγα ατομα ομως θα εφτανα στον φονο για μια παραγγελια

SenseiG
23-09-2011, 19:53
R.I.P :(

gemara
23-09-2011, 20:02
Εντάξει, δολοφόνος ήταν, μην τον κάνουμε ήρωα. Ότι χειρότερο.

tsatsos
23-09-2011, 21:41
Εντάξει, δολοφόνος ήταν, μην τον κάνουμε ήρωα. Ότι χειρότερο.
Eτσι.Ηταν ο αγαπημενος των μιντια και κοντεψανε να τον κανουν ηρωα.Αλλα κανενας δεν εβγαλε τις μανουλες των νεκρων να ακουστει η φωνη τους..

NLS
26-09-2011, 10:36
Δεν ήταν τόσο απλό το θέμα.

Τέσπα Θεός τον κρίνει τώρα.

DoctorAbo
26-09-2011, 13:04
Δεν ήταν τόσο απλό το θέμα.

Τέσπα Θεός τον κρίνει τώρα.


+111 (όντως δεν ήταν απλό το θέμα)

Mike_
26-09-2011, 20:12
Εντάξει, δολοφόνος ήταν, μην τον κάνουμε ήρωα. Ότι χειρότερο.

+1200

kwon
26-09-2011, 20:37
Η αφαιρεση ζωης δεν ειναι μαγκια....και ειναι καταδικαστεα χωρις ελαφρυντικα απο τον καθενα.Ποσοι δεν ειναι φυλακη για ασημαντα αδικηματα και δεν βγαινουν ποτε...Ο νοων νοειτο!!

DoctorAbo
26-09-2011, 20:44
Η αφαιρεση ζωης δεν ειναι μαγκια....και ειναι καταδικαστεα χωρις ελαφρυντικα απο τον καθενα.Ποσοι δεν ειναι φυλακη για ασημαντα αδικηματα και δεν βγαινουν ποτε...Ο νοων νοειτο!!

Δικάστηκε και καταδικάστηκε απολύτως δίκαια. Μη τρελαθούμε.
Κανείς μας δεν είπε πως ήταν ήρωας.

Το μόνο που εγώ λέω είναι ότι υπάρχει μια πολύ συγκεκριμένη ιστορία πίσω από το τι έγινε τότε. Για τους νεώτερους υπάρχει το μακρύ ζεϊμπέκικο του Σαββόπουλου... εξιστορεί τα πάντα και με λεπτομέρειες.

kwon
27-09-2011, 11:29
Δικάστηκε και καταδικάστηκε απολύτως δίκαια. Μη τρελαθούμε.
Κανείς μας δεν είπε πως ήταν ήρωας.

Το μόνο που εγώ λέω είναι ότι υπάρχει μια πολύ συγκεκριμένη ιστορία πίσω από το τι έγινε τότε. Για τους νεώτερους υπάρχει το μακρύ ζεϊμπέκικο του Σαββόπουλου... εξιστορεί τα πάντα και με λεπτομέρειες.


Κατι μας ειπες τωρα για το Σαββοπουλο....Τελος παντων το σταματω εδω.Την ιδια ευαισθησια αν θελεις να δειξεις υπαρχει ο Ονησιμος που φιλοξενει ατομα χωρις καμια στηριξη απο το κατεστημενο και απο την κουλτουρα της μασας....

yannis
27-09-2011, 12:04
Ρε παιδιά μην αρχίσουμε τις κοινωνιολογικές αναλύσεις τώρα!!!!!
Σαν σήμερα ας πούμε δολοφονήθηκε ο Καποδίστριας...
Ε, όσο να' ναι έχει πιο πολύ σημασία!!!

NLS
30-09-2011, 12:46
Αυτό να δεις ιστορία που είχε από πίσω...

taksidiotis
03-10-2011, 18:15
ηταν μαγκας και δεν γουσταρε τους ρουφιανους....ξηγηθηκε αντρικια....καλο σου ταξιδι κυριε Νικο.

napgeo
03-10-2011, 18:25
ηταν μαγκας και δεν γουσταρε τους ρουφιανους....ξηγηθηκε αντρικια....καλο σου ταξιδι κυριε Νικο.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Εάν πάμε για ποτό μετά τον καφέ και πάνω στην κουβέντα να παρεξηγηθούμε και επειδή (εγώ) είμαι πιο μάγκας να βγάλω το νόμιμο κουμπούρι και να καθαρίσω ανυπεράσπιστους.
Τι διασκέδαση είναι αυτή που κάποιος πηγαίνει οπλισμένος.
Αυτό δεν έχω καταλάβει. Τέλος πάντων δεν ρίχνω λάδι στη φωτιά ,αλά με ενοχλούν κάποια περιστατικά……………………………..

taksidiotis
03-10-2011, 18:50
κοιταξε,τοτε ηταν κι αλλες εποχες,οχι οτι το ρουφιανιλικη δεν υπαρχει και τωρα,εννοειται πως υπαρχει και παρακολουθω στενα την συνηθεια αυτη,με πολλους τροπους,η συνηθεια του ρουφιανου....στο στρατο,το γλυψιμο στον επιλοχα για καλες υπηρεσιες κι εξοδους,δωσιμο συναδελφων,στα διαφορα φορουμς που ο ενας δινει τον αλλον στους admin,στην εξω ζωη,στην πολιτικη,στα ρουσφετια,στα παντα...καπως ετσι ηταν μαλλον και τοτε...επρεπε να καρφωσεις για να μην σε χουν στο ματι.επειδη πολιτικα και σαν ανθρωπος ανηκες αλλου...ησουν διαφορετικος....επρεπε να εισαι και στο ματι του κυκλωνα.
προσωπικα τον παραδεχομαι,ειχε απευδησει με ολα αυτα,ειχε σιχαθει να ειναι στο περιθωριο...το ολο θεμα δεν εγινε απλα και μονο για την παραγγελια.εγινε για πολλους και μεγαλυτερους λογους,απλα η παραγγελια ηταν το σημειο που ξεχειλησε το ποτηρι...
και ναι,οταν πλεον η κατασταση εχει φτασει στα ακρα,δε θα πρεπει καποιος να γινεται γλυφτης και ρουφιανος,οταν τα περιθωρια στενευουν,δε θα πρεπει να κρυβεται,πρεπει να ξηγιεται αντρικια.και μονος...
και παλι καλο σου ταξιδι Νικο.δυστυχως οι original αντρες φευγουν ενας ενας...