PDA

View Full Version : kranos sistem 6


xenakis giannis
24-09-2011, 13:25
kalimera exo kranos bmw sintem 6 kai skeftome na paro endoepikininia bmw gia to kranosmou.tha mpero omos na sindetho me ton filomou pou exei kranos Schuberth C3 kai endoepikinonia tis idias eteria .tha sinergazonte ,i edoepikinonia tis bmw me tou C3,tha mporesome ston dromo na milisome?
efxaristo an kapios kserei as me Helppp.....

alevbas
26-09-2011, 14:34
Καλησπέρα,
πρόσφατα την έβαλα στο system 6 και η ενδοεπικοινωνία είναι κορυφαία. Εγώ δεν την έχω συνδέσει με άλλο κράνος, αλλά από την στιγμή που έχουν όλα πρωτόκολλο bluetooth δεν υπάρχει λόγος να μην δουλέψει. Στο manual αναφέρεται ότι μπορεί να συνδεθεί με 3 συσκευές παράλληλα. Με το iphone που την έχω συνδέσει για κλήσεις, μουσική και μάλλον GPS μέσω MLS destInator που λέω να βάλω σαν aplication, είναι πολύ καλή. Πάντως εάν ο φίλος σου είναι σε άλλη μηχανή, δεν θα σου πρότεινα την χρήση bluetooth, για επικοινωνία μαζί του, καθώς πάσχει στην απόσταση (ίσως λύσεις τύπου fm frequency, όπως τα παλιά walkie-talkie, είναι πιο ενδεδειγμένες).

xenakis giannis
27-09-2011, 08:49
kalimera efxaristo gia tin pliroforisei ,tin endoepikinonia tin pires apo antiprosopia ellado i apo to intrernet kai poso sou stixise ,

Jefe
27-09-2011, 08:59
kalimera efxaristo gia tin pliroforisei ,tin endoepikinonia tin pires apo antiprosopia ellado i apo to intrernet kai poso sou stixise ,


Γιάννη, καλή σου μέρα! :) Άν θέλεις, γράφε σε παρακαλώ στα Ελληνικά όπως γράφουμε όλοι, γιά να είναι εύκολο να σε διαβάζουμε. ;)




Jefe

alevbas
27-09-2011, 12:17
kalimera efxaristo gia tin pliroforisei ,tin endoepikinonia tin pires apo antiprosopia ellado i apo to intrernet kai poso sou stixise ,

Καλημέρα,
το είχα ψάξει πολύ από εξωτερικό (Aγγλία & Γερμανία) και η καλύτερη τιμή που είχα βρει ήταν:
http://www.bmw-kirsch.de/onlineshop/product_info.php?info=p2270_BMW-Motorrad-Kommunikationssystem-Helm-6-klein-inkl--Akku-Einbau.html
365€ συν 15,90€ μεταφορικά, σύνολο: 380,90€

Τελικά την αγόρασα από Μotion&Style στον Αγ.Στέφανο 376,42€, δηλαδή 406€+39€ (η μπαταρία)= 445€ με 15% έκπτωση-->376,42€.:)

xenakis giannis
28-09-2011, 18:05
Σε ευχαριστω παρα πολι για τισ πληροφοριεσ που μου εδοσεσ .θα παραγκηλω απο τιν αντιπροσοπια ΒΜW,οταν την δοκιμασω θα σε ενημεροσω αν εχω επικοινωνια με C3

siraxanz
28-09-2011, 20:53
Καλημέρα,
το είχα ψάξει πολύ από εξωτερικό (Aγγλία & Γερμανία) και η καλύτερη τιμή που είχα βρει ήταν:
http://www.bmw-kirsch.de/onlineshop/product_info.php?info=p2270_BMW-Motorrad-Kommunikationssystem-Helm-6-klein-inkl--Akku-Einbau.html
365€ συν 15,90€ μεταφορικά, σύνολο: 380,90€

Τελικά την αγόρασα από Μotion&Style στον Αγ.Στέφανο 376,42€, δηλαδή 406€+39€ (η μπαταρία)= 445€ με 15% έκπτωση-->376,42€.:)


Μιά amstel την δικαιούμε νομίζω, όταν ανταμώσουμε...:)