PDA

View Full Version : Λυση για τα πολυ λεπτα γκριπ του GSA1200..???


Didos81
06-05-2009, 14:54
Καλησπερα παιδια!Ενα απο τα ελαχιστα πραγματα που με ενοχλουν στην μπεμπα ειναι τα γκριπ!Πολυ λεπτα,μετρια αισθηση και τα χερια μου πονανε μετα απο ωρα πανω στην μηχανη ιδιως μες την αθηνα που εισαι ανεβασε κατεβασε,πρωτη δευτερα ταξιτζηδες κλπ..!!Εχει καποιος το ιδιο προβλημα?Υπαρχει καποιο προσθετικο που να μην δημιουργει και προβλημα στα θερμαινομενα?Ευχαριστω!!

ΙoannisPanagiotidis
06-05-2009, 16:38
...μπορεις φυσικα να αλλαξεις τα μαμισια γκριπακια με aftermarkt!...θελει λιγη δουλιτσα να ξεβιδωσεις χουφτες και τα σχετικα ...να σκισεις τα μαμισια με προσοχη χωρις να καταστερεψεις τα θερμενομενο κυκλωμα απο κατω ...και να προσθέσεις τα επομενα με ψεκαζοντας με λακ για μαλλια απο μεσα για να μην σου γυριζουν γυρω-γυρω ...αλλα....το προβλημα δεν μπορω να εντοπίσω ...

....λεπτα ?

:rolleyes:...γαντακι φορας αδελφε?

EOD-K9
06-05-2009, 19:40
...

:rolleyes:...γαντακι φορας αδελφε?

:hmmm::hmmm:
Εγώ βρε παιδιά εκνευρίζομαι πολύ μα τα γάντια ..............

Didos81
06-05-2009, 20:13
Σε καποιον μπορει να φαινονται οκ τα γκριπ σε μενα φαινονται λεπτα,δεν ρωτησα εαν φορατε γαντια....:hmmm:

droggitiszak
06-05-2009, 22:56
η λύση που εφάρμοσα ήρθε από ατέλειωτες ώρες φονικής ρακέτας στην παραλία ... υπάρχουν ειδικές ταινίες που τυλίγεις την χούφτα της ρακέτας για να μην γλυστράει και τις βρίσκεις ή στο "αγόρι" ή σε οποιοδήποτε κατάστημα με είδη τέννις . εκτός του ότι μεγαλώνει την διάμετρο της χούφτας της μπέμπας , δίνει καλύτερη αίσθηση του γκριπ και δεν έχει κανένα πρόβλημα με τα θερμαινόμενα... άσε που δεν τρίβονται και τα γκρίπ να χαλάσουν κ να θέλουν αλλαγή... α και για τους λεπτολόγους, κυκλοφορούν και σε διάφορα χρώματα . είχα ροζ και κίτρινα ... ε έβαλα τα κίτρινα !

ΙoannisPanagiotidis
06-05-2009, 23:31
Σε καποιον μπορει να φαινονται οκ τα γκριπ σε μενα φαινονται λεπτα,δεν ρωτησα εαν φορατε γαντια....:hmmm:


οκ φιλε δε στο ειπα για να σε προσβαλω ! ... το εννοουσα σαν λυση!....sorry αν φανηκα ειρωνικος !

...τσεκαρε λοιπον και ...εδω! (http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=20269&hl=%F7%E5%F1%EF%F5%EB%E9%E1) ...ισως σου φανει χρησιμο!

EOD-K9
06-05-2009, 23:48
οκ φιλε δε στο ειπα για να σε προσβαλω ! ... το εννοουσα σαν λυση!....sorry αν φανηκα ειρωνικος !

...τσεκαρε λοιπον και ...εδω! (http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=20269&hl=%F7%E5%F1%EF%F5%EB%E9%E1) ...ισως σου φανει χρησιμο!





μπράβο Γιάννη
Καλή δουλειά ο μάγκας !!!!

Arkas
07-05-2009, 00:32
οκ φιλε δε στο ειπα για να σε προσβαλω ! ... το εννοουσα σαν λυση!....sorry αν φανηκα ειρωνικος !

...τσεκαρε λοιπον και ...εδω! (http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=20269&hl=%F7%E5%F1%EF%F5%EB%E9%E1) ...ισως σου φανει χρησιμο!
:sm8:

NLS
07-05-2009, 00:37
εγώ didos έχω μια άλλη ερώτηση (αν δεν παρεξηγηθείς δηλαδή γιατί φάνηκε λίγο εύκολο)

τα γκριπ του GSA είναι λεπτά σε σχέση με τι;
κάποιας άλλης μηχανής;

Didos81
07-05-2009, 01:04
εγώ didos έχω μια άλλη ερώτηση (αν δεν παρεξηγηθείς δηλαδή γιατί φάνηκε λίγο εύκολο)

τα γκριπ του GSA είναι λεπτά σε σχέση με τι;
κάποιας άλλης μηχανής;

Πιστεψε με εχω να παρεξηγηθω απο το '99 που εγινε σεισμος,το οτι εμενα μου φαινονται λεπτα και με ενοχλουν σε καποιον αλλο μπορει να φαινοντα απιστευτα βολικα,αυτο δεν σημαινει οτι κρινω λαθος τα γκριπ τισ μπεμπας!!!ειναι τελειως προσωπικο το προβλημα!!Ζητησα καποιες συμβουλες και με ρωτησανε εαν φοραω γαντια?!?χιλια συγνωμη αλλα δεν ρωτησα κατι τετοιο,αυτο ηθελα να πω μονο,ουτε να προσβαλω ηθελα και σιγουρα δεν παρεξηγηθηκα...

pepax66
08-05-2009, 15:43
Πιστεψε με εχω να παρεξηγηθω απο το '99 που εγινε σεισμος,το οτι εμενα μου φαινονται λεπτα και με ενοχλουν σε καποιον αλλο μπορει να φαινοντα απιστευτα βολικα,αυτο δεν σημαινει οτι κρινω λαθος τα γκριπ τισ μπεμπας!!!ειναι τελειως προσωπικο το προβλημα!!Ζητησα καποιες συμβουλες και με ρωτησανε εαν φοραω γαντια?!?χιλια συγνωμη αλλα δεν ρωτησα κατι τετοιο,αυτο ηθελα να πω μονο,ουτε να προσβαλω ηθελα και σιγουρα δεν παρεξηγηθηκα...

Εγώ έβαλα κάποια "ενισχυτικά - προστατευτικά" γκρίπ από πάνω από τα δικά του κάτι σαν κάλτσα ένα πράγμα και γλύτωσα και από την "φτωχή αίσθηση του γκρίπ αλλά και από το ξέβαμα που θα βιώσεις Didos81 το καλοκαιράκι!

Didos81
08-05-2009, 17:14
Εγώ έβαλα κάποια "ενισχυτικά - προστατευτικά" γκρίπ από πάνω από τα δικά του κάτι σαν κάλτσα ένα πράγμα και γλύτωσα και από την "φτωχή αίσθηση του γκρίπ αλλά και από το ξέβαμα που θα βιώσεις Didos81 το καλοκαιράκι!

Thanks πετραν!!Παρηγγειλα κατι τετοιου τυπου που λες κι εσυ!Λεγονται grip puppies και μπαινουν πανω απο τα αλλα και τα προστατευουν κιολας γιατι αυτα λιωνει το λιπος τους και μετα θες μια 150αρα για να τα αλλαξεις ισως και παραπανω!!