PDA

View Full Version : Soss!! HELP!!


squad
24-09-2011, 21:10
Θελω την βοηθεια σας στο προβλημα που αντιμετωπίζω,μετα από τα 50 χλμ πορειας με την μηχανη αρχιζει και με πιανει ενας πονος στην παρακατω φωτογραφια που βλεπετε σε αυτό το σημειο (παντα στην αριστερη πλευρα του σωματος).και οσο συνεχιζω τα χλμ με ποναει περισσοτερο,κατά την διαρκεια της οδηγησης κανω διαφορες κινησεις μηπως και αποφυγω τον πονο σηκώνομαι πανω κουναω το κεφαλι δεξια αριστερα αλλα τιποτα,μονο αν κατεβασω τα ποδια από τα μαρσπιε εν κινηση παντα η μηχανη φευγει για λιγο αλλα επανέρχεται,μολις σταματησω την μηχανη και κατεβω μετα από 5 λεπτα φευγει εντελως και δεν νιωθω απολύτως τιποτα.μηπως φτεει το κρανος είναι 1500γρ. μηπως φταιει η θεση οδηγησης.δεν ειχα ποτε προβλημα με τον αυχενα,και δεν εχω ουτε τωρα.ολα ξεκινανε όταν περασω τα 50χλμ (όχι ταχυτητα) αλλα σε πορεια..βεβαια δεν εχω δοκιμασει ποτε πορεια χωρις κρανος για να δω αν με ποναει,παντα φοραω. εχει τύχει σε κανενα αυτο..εχει να πει κανεις κατι πανω σε αυτό..


http://i51.tinypic.com/2hhgiut.jpg

siraxanz
24-09-2011, 21:34
μου συμβαινει ακριβως το ιδιο,

αλάζει η περιοχή, εμενα με πονά πίσω κ κατω απο την δεξια ομωπλάτη

και δεν μετρατε με κμ αλλα με πιανει μετα απο 3-4 ωρες ταξιδι...

με διατασεις μειωνω τον πονο... με mesulid εξαφανιζετε ο πονος:D

Το αποδιδω στην αγυμνασια κ στον καθιστικο τροπο ζωης:cool:

nikos-x
24-09-2011, 22:02
Μερικά καλά μασαζάκια, για να σπάσουν τ' άλατα . . . μπαρμαδέλια.

Είσαι καλά ντυμένος; ή σε φυσάει από κανέναν ξεχασμένο "αεραγωγό";

geod
24-09-2011, 22:52
Πρόσεξε (η βάλε τον συνεπιβάτη σου να δεί ) την στάση του σώματος την ώρα της οδήγησης !:confused:

ntinopoulos
25-09-2011, 00:32
μημπως ειναι θεμα βαρους του κρανους?

squad
25-09-2011, 00:51
δεν ξερω ρε παιδια τι να πω...

megalopsyxos
25-09-2011, 01:22
Κάνε οπωσδήποτε 1 ακτινογραφία. Πιθανόν να υπάρχει στένωση σπονδύλων και όταν επιβαρύνεται χτυπάει στο νεύρο. Φυσιοθεραπείες για προσωρινή ανακούφιση ή μυοχαλαρωτικό norgesic και αλοιφή theramed, αλλιώς έμπλαστρο. ;)

phoenix
02-10-2011, 09:01
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΥΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΣΟΧΕΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝ
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ

vpentza
02-10-2011, 09:08
εκτιμώ ότι είναι η σταση του σώματος κατά την οδήγηση....νομίζω λίγο έως πολύ συμβαίνει σε όλους...
δοκίμασε στην επόμενη πορεία άνω των 50χλμ να βάλεις τη σέλα σου σε άλλη θέση ώστε να αλλάξει λίγο η γωνία του μοχλικού σου....εάν περιοριστεί το πρόβλημα σημαίνει ότι αυτό έφταιγε και αντιμετωπίζεται με αλλαγή ύψους μαρσπιέ, αλλαγή ύψους σέλας, αποστάτες τιμονιού....οτιδήποτε ώστε να αλλάξουν οι γωνίες του σώματός σου.....:)