PDA

View Full Version : Μποτες tcx-oxtar infinity goretex


Thanos-GS
26-09-2011, 22:05
Καλησπερα παιδια!!
Ειναι το πρωτο ποστ που κανω απο τοτε που γραφτηκα στο φορουμ.
Ηθελα λοιπον τη βοηθεια σας.
Ψαχνω μια μποτα για τουριστικη κυριος χρηση και για καμια χαλαρη εντουραδα. Η πρωηγουμενες μου dainese mig αντεξαν καποια χρονακια και γενικα για τουριστικη χρηση ηταν κομπλε. Το περασμενο απριλη η αδιαβροχοποιηση τους παρεδωσε πνευμα μετα απο 4ωρη οδηγηση υπο βροχη καθ' οδων για redbull donkey cross στη μακρινιτσα, η δε σολα αρχισε τις τασεις ανεξαρτητοποιησης μετα απο το σεμιναριο level 1 με το ride it.
Καποιος μου προτεινε λοιπον τις sidi adventure goretex και tcx oxtar infinity.
Οι πρωτες αν και διαβασα καλα λογια σε αλλο ποστ απορυπτοντε λογο κοστους. Οι αλλες ειναι σε προσφορα στo site της colori... ως tcx τις εχουν 239 και ως oxtar 189 :confused::confused::confused::confused:. Για να μη κουραζω αλλο θα ηθελα να ρωτησω αν τις εχει καποιος και αν ναι τι παιζει γενικα στο θεμα ανεση αντοχη αδιαβροχοποιηση.
Ευχαριστω..

man gs
26-09-2011, 23:03
τις ειχα παρει σαν oxtar πριν 6 χρονια και ειμαι υπερευχαριστημενος και αν χαλασουν θα ειναι η πρωτη μου επιλογη. Τις χρησιμοποιω κυριως για τουριστικη χρηση αλλα εχουν γραψει και πολλα χλμ στο βουνο και ακομα δεν περνουν σταγονα. Το κυριοτερο ομως ειναι οτι μπορεις να περπατησεις ανετα και εκτος μηχανης.

Translatoras
26-09-2011, 23:39
Μπορείς να δεις και στο MotoMarket τις Gaerne G-Adventure (ή κάπως έτσι).

Τις δίνει για quad (τετράτροχα μηχανάκια).

Ότι έχω πάρει από Gaerne ως τώρα με έχει ικανοποιήσει απόλυτα και δεν κόστισε μια περιουσία.

Μόλις μαζέψω γκαφρά θα τις βάλω στο στόχαστρο.

Thanos-GS
02-10-2011, 10:55
Καλημερα!!!!!
Τελικα οι infinity και μαλιστα σε oxtar (189€ εναντι 239€ οι tcx μιας και ενα απο τα 3 διαθεσιμα νουμερα ηταν και το δικο μου) εγιναν δικες μου!!!
Δειχνουν πολυ ανετες και προσεγμενες στη κατασκευη τους.....
Ο χρονος θα δειξει!!
Ευχαριστω για τη βοηθεια:D:D:D:D:D

giclas
02-10-2011, 11:06
στα 240 ευρο περιπου θα κηταγα για της bmw savana ειναι μια αξιοπρεπης μποτα που μπορη να φορεθη παντου σε δρομο κε σε ελαφρια εντουροβολτα
η πιο πανο μποτα ειναι πιο ελαφρια απο την oxtar κε μπορης να τη φορεσης κε μεσα σε οπου διποτε

Thanos-GS
02-10-2011, 11:19
στα 240 ευρο περιπου θα κηταγα για της bmw savana ειναι μια αξιοπρεπης μποτα που μπορη να φορεθη παντου σε δρομο κε σε ελαφρια εντουροβολτα
η πιο πανο μποτα ειναι πιο ελαφρια απο την oxtar κε μπορης να τη φορεσης κε μεσα σε οπου διποτε

με ενα συντομο googlaρισμα διαπιστωσα οτι η μποτα που λες ειναι η infinity με σημα bmw.... Προφανος βρηκαμε ποιος φτιαχνει τις εν λογο μποτες για τη bmw

Thanos-GS
02-10-2011, 11:21
α και η bmw πρεπει να ναι η εκδοση χωρις goretex μεμβρανη μιας και δε βλεπω το σηματακι πανω... η αρχικη τιμη των oxtar tcx ηταν 280 ευρω περιπου... γαντασου λοιπον οτι αν ηταν goretex oι bmw θα τις πουλουσαν κανα 400αρι :D:D:D:D:D

Thanos-GS
02-10-2011, 11:25
BMW Savanna Boots (http://web.me.com/alejobermudez/Site/BMW_Savanna_Boots.html#0)

δες και εδω το 5ο post :D:D:D:D
What do you think of these, then....? - BMW GS Owners Club (http://www.bikersoracle.com/gs/forum/showthread.php?t=821)

squad
10-10-2011, 13:42
για της bering τι γνωμη εχετε ?