PDA

View Full Version : Προσοχή Κάνει όπισθεν


Chateau
30-09-2011, 21:51
Να σας χαιρετίσω λοιπόν και εγώ ο νεοφερμένος στην παρέα σας και να σας πω αλλά και να σας δείξω τι έπαθε η μεγαλομπουμπού μου για 2η φορά .......:yz:yz

ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟΝ .....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Καλως σας βρήκα

ΒMW GS 1200r Adv .MOV - YouTube

Chateau
30-09-2011, 21:52
Το Video είναι από τις κάμερες ασφαλείας στο μαγαζί που ήταν παρκαρισμένο
:yz:yz

zandesiro
30-09-2011, 21:56
:yz:yz:yzΓια την μηχανη....

ΝεύραΝεύραΝεύραΓια τον μ%#&*α που την εριξε.....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
30-09-2011, 22:15
Σε βρήκε / τον βρήκες ???

Σου έκανε δήλωση ???

nivo
30-09-2011, 22:16
:Απορία::Απορία::Απορία:την συνεχεια με τα μπινελικια γιατι την εκοψες ??με τον μ@λ#κ%??ΝεύραΝεύρα

adventure
30-09-2011, 22:36
Α τον άχρηστο ολόκληρο θεριό δεν το είδε .

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

EOD-K9
30-09-2011, 23:43
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Chateau
01-10-2011, 02:10
Σε βρήκε / τον βρήκες ???

Σου έκανε δήλωση ???

Τον είδα μέσα απο το μαγαζί και πεταχτηκα έξω αμέσως ... Αυτός κατέβηκε αμέσως βέβαια (ευτυχώς για όλους μας, αυτός στο χώμα και εγω στην φυλακή )αρπαζω την μηχανή και την σηκωνω απο τα νεύρα μου σαν να ήτανε παπι και κοιταω να δω τις ζημιές .....χωρίς να μιλάω ....μου λέει λοιπόν το τρελό τιμόνι ..... Εντάξει φίλε αυτά γίνονται .... Θα σου κάνω δήλωση μωρε ... Τον κοιτάζω και του λέω ...άμα θα σου πατησω το ρημαδι σου με κανά φορτηγό και στο λιωσω ....θα σου κάνω και εγω δήλωση ...έβγαλε τον σκασμο γιατί κατάλαβε ότι είχα ροπιασει κανονικά και ξανά ός μετε απο κανά 5λεπτο .τέλος πάντων δεν επερνε μετα μπρος η μηχανη εκτός απο τις ζημιές φωναξα τη BMW mobile care
Να έρθει όπως και έγινε να την πάρει για Παναγιωτόπουλο ....και μπήκαμε στο γραφείο να κάνουμε φιλική δήλωση ...και τσουπ βλεπω την ασφάλεια του ότι έχει λήξει 4 μέρες .....εντάξει φιλαρακι μου λέει θα πάω να την ανανεωσω και θα σου κάνω αύριο την δήλωση ....ρε πλάκα κανεις του λέω ....τηλέφωνο στο police να έρθει ....(δεν ήρθε ποτεεε) πάιρνει τον ασφαλιστη του και του λέει ευτυχώς ότι την έχει ανανεώσει πάει ο πατέρας του ποΥ ήταν μαζί την φέρνει κάνουμε την φιλική δήλωση και όλα καλα

MARK
01-10-2011, 09:44
Πολλά κιλά μα~~~~ς ο τύπος.Πάλι καλά που σου έκανε δήλωση και ευτυχώς δεν ήσουν πάνω.Σκέψου να ήσουν πλάτη να περίμενες κάποιον έξω από το μαγαζί π'ανω στην μηχανή και να έπεφτε το ζώο πάνω σου....:hmmm:

FANISGS
01-10-2011, 09:47
πωπω ρε φιλε αυτο το βιντεο ειναι αιτιο εμφραγματος!!!επειδη εχω αναλογη εμπειρια παλαιοτερα, καλυτερα οσο απλο κι αν ειναι το συμβαν να το καταγραφει η τροχαια.:cool:

saitman
01-10-2011, 09:57
συμβαινουν αυτα ομως αρχοντα!!και την αλλη φορα που θα φωναζεις τροχαια να λες οτι υπαρχει τραυματισμος και ας μην υπαρχει!

Chateau
01-10-2011, 10:30
Πολλά κιλά μα~~~~ς ο τύπος.Πάλι καλά που σου έκανε δήλωση και ευτυχώς δεν ήσουν πάνω.Σκέψου να ήσουν πλάτη να περίμενες κάποιον έξω από το μαγαζί π'ανω στην μηχανή και να έπεφτε το ζώο πάνω σου....:hmmm:

Αυτό είπα και εγώ μόλις ηρέμησα .... αν δεν είμαι πάνω εγώ .... κάντε ότι θέλετε ...

πωπω ρε φιλε αυτο το βιντεο ειναι αιτιο εμφραγματος!!!επειδη εχω αναλογη εμπειρια παλαιοτερα, καλυτερα οσο απλο κι αν ειναι το συμβαν να το καταγραφει η τροχαια.:cool:

Η τροχαία δεν ήρθε ποΤΕΕΕΕΕΕ όσα τηλέφωνα και αν πήρα .....εδω δεν έχουν βενζίνη να πάνε εκεί που υπάρχουν τραυματίες ή γίνετε ληστεία σε μας θα ερχόταν ?

Chateau
01-10-2011, 10:40
όταν τελείωσε η ιστορία και έκανε την δήλωση ....μου λέει ...άσε ρε φίλε ξέρεις πόσο κουρασμένος είμαι από τις 6 το πρωί έχω ξυπνήσει ...είχα δικαστήριο με είχαν πιάσει η τροχαία όταν είχα έρθει Ελλάδα ( ξέχασα να σας πω πως η καταγωγή του Νίκι Λάουντα - Κάνκουνεν ή κατακόσμον Βλαμένου είναι από την γείτονα αλοδαπήν ) για πλαστό δίπλωμα ..αλλα τώρα έβγαλα κανονικό το πήγα στο δικαστήριο και οι ####κες ( και ####κες οι δικαστές ) μου έριξαν πρόστημο 1800 ευρώ ....!!!!!!:hmmm::hmmm::hmmm:Καλά λέω από μέσα μου μας έπεσε κελεπούρι ...αλλά δεν φταίει αυτός φταίει που του έριξαν μόνο 1800 αντί να τον ξηλώσουν για πάντα από την Ελλάδα ...άκουσον πλαστό δημόσιο έγγραφο και πλήρωσε 1800 και τέλοοοος

Albatros
01-10-2011, 11:05
Κακοτυχία φίλε μου, αλλά έπρεπε να καλέσεις και τον πραγματογνώμονα της ασφαλιστικής σου,...
:(

moby_gr
01-10-2011, 11:07
Προσπαθώ να φανταστώ πως ένιωσες...και πως θα αντιδρούσα εγώ...

Θέλουν ξύλο τελικά (άκου πλαστό δίπλωμα, ληγμένη ασφάλεια...)

kornlaz
01-10-2011, 11:10
όταν τελείωσε η ιστορία και έκανε την δήλωση ....μου λέει ...άσε ρε φίλε ξέρεις πόσο κουρασμένος είμαι από τις 6 το πρωί έχω ξυπνήσει ...είχα δικαστήριο με είχαν πιάσει η τροχαία όταν είχα έρθει Ελλάδα ( ξέχασα να σας πω πως η καταγωγή του Νίκι Λάουντα - Κάνκουνεν ή κατακόσμον Βλαμένου είναι από την γείτονα αλοδαπήν ) για πλαστό δίπλωμα ..αλλα τώρα έβγαλα κανονικό το πήγα στο δικαστήριο και οι ####κες ( και ####κες οι δικαστές ) μου έριξαν πρόστημο 1800 ευρώ ....!!!!!!:hmmm::hmmm::hmmm:Καλά λέω από μέσα μου μας έπεσε κελεπούρι ...αλλά δεν φταίει αυτός φταίει που του έριξαν μόνο 1800 αντί να τον ξηλώσουν για πάντα από την Ελλάδα ...άκουσον πλαστό δημόσιο έγγραφο και πλήρωσε 1800 και τέλοοοος

:sm1:Και μη χειρότερα........Έπεσες στην περίπτωση.......

Chateau
01-10-2011, 11:14
Κακοτυχία φίλε μου, αλλά έπρεπε να καλέσεις και τον πραγματογνώμονα της ασφαλιστικής σου,...
:(

Έγινε και αυτό αλλά την επόμενη μέρα ( δεν είναι ανάγκη να γίνει την ίδια μέρα)
αν και αν το απαιτήσεις έρχεται αμέσως ...τουλάχιστον στην ΑΧΑ που είμαι εγώ

Chateau
01-10-2011, 11:25
Κακοτυχία φίλε μου, αλλά έπρεπε να καλέσεις και τον πραγματογνώμονα της ασφαλιστικής σου,...
:(

Προσπαθώ να φανταστώ πως ένιωσες...και πως θα αντιδρούσα εγώ...

Θέλουν ξύλο τελικά (άκου πλαστό δίπλωμα, ληγμένη ασφάλεια...)

Τρελάθηκα μου μυρμήγκιασε το κρανίο αλλά πόσο να τσακώνεσαι και πόσα κλωτσομπουνίδια να ρίξεις ? Όσα και να ρίξεις τον μπελά σου θα βρεις και τη ζαχαρένια σου θα χαλάσεις ..
Κάθε μέρα δεν κάνεις και εσύ υπομονή ?κάθε φορά που βγαίνεις στο δρόμο και γλιτώνεις 10 φορές από συντριπτικά κατάγματα από τον κάθε Μ@#$^Κα που εμφανίζεται μπροστά σου υπομονή δεν κάνεις ?πόσους να βρίσεις πόσους να κουτουλήσεις , πόσους να τους κορνάρεις πόσουυυυς ??????? καταπίνεις ξεροκαταπίνεις κάνεις το σταυρό σου που ακόμα μια φορά την γλίτωσες και πας στην δουλειά σου ...

Και όπως λέει και ένας φίλος μου ..Του Τρελού του δίνεις χάπι και γίνεται καλά ...Του Μ@λ@κ@ τι να του δώσεις ?

evram
01-10-2011, 11:27
Κακοτυχία φίλε μου, αλλά έπρεπε να καλέσεις και τον πραγματογνώμονα της ασφαλιστικής σου,...
:(


Έρχεται πραγματογνώμονας στο ατύχημα ;;;;;;;;;;
Πρώτη φορά το ακούω:hmmm::hmmm::hmmm:

Chateau
01-10-2011, 11:31
Έρχεται πραγματογνώμονας στο ατύχημα ;;;;;;;;;;
Πρώτη φορά το ακούω:hmmm::hmmm::hmmm:

ναι και μέσα στο διάστημα 7:30 με 16:00 έρχεται αμέσως σε διάστημα μιας ώρας ..λέγεται φροντίδα ατυχήματος και το παρέχει η ΑΧΑ ...ο υπάλληλος που ήρθε από την ΑΧΑ μου είπε πως πάνω από 10 εταιρείες το προσφέρουν

moby_gr
01-10-2011, 12:09
Τρελάθηκα μου μυρμήγκιασε το κρανίο αλλά πόσο να τσακώνεσαι και πόσα κλωτσομπουνίδια να ρίξεις ? Όσα και να ρίξεις τον μπελά σου θα βρεις και τη ζαχαρένια σου θα χαλάσεις ..
Κάθε μέρα δεν κάνεις και εσύ υπομονή ?κάθε φορά που βγαίνεις στο δρόμο και γλιτώνεις 10 φορές από συντριπτικά κατάγματα από τον κάθε Μ@#$^Κα που εμφανίζεται μπροστά σου υπομονή δεν κάνεις ?πόσους να βρίσεις πόσους να κουτουλήσεις , πόσους να τους κορνάρεις πόσουυυυς ??????? καταπίνεις ξεροκαταπίνεις κάνεις το σταυρό σου που ακόμα μια φορά την γλίτωσες και πας στην δουλειά σου ...

Και όπως λέει και ένας φίλος μου ..Του Τρελού του δίνεις χάπι και γίνεται καλά ...Του Μ@λ@κ@ τι να του δώσεις ?


Εννοείται! πως δεν πλακώνεσαι (εσύ) με το κάθε π&πάρι...πάνε οι ασφάλειες μετά, τον πληρώνεις κι από πάνω...

Το "ξύλο" το θέλουν πολλοί!
Αυτοί που έχουν πλαστά χαρτιά, αυτοί που τους τα βγάζουν, οι (συγκεκριμένοι) δικαστές που με 1800 τον ξελάσπωσαν!
Κι αν πριν είχε σκοτώσει κάποιον μη έχοντας δίπλωμα?!? Με πόσα θα τον ξεπλένανε τότε?!

Αλλά τι ψάχνω....με κάτι τέτοιες Ελληνικότατες συνήθειες, δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά...?

NLS
01-10-2011, 16:32
Έρχεται πραγματογνώμονας στο ατύχημα ;;;;;;;;;;
Πρώτη φορά το ακούω:hmmm::hmmm::hmmm:

Εννοείται. Εμένα όταν άνοιξε πάνω την... πόρτα του ένα... περιπολικό στον Πειραιά, ήρθε πιο γρήγορα ο τύπος από την ασφαλιστική μου από... την Κηφισιά (!), από την τροχαία από την... Πειραιώς (και για περιπολικό μη ξεχνάμε, όχι άσχετο).

BTW, τότε ήταν από τις φορές που είπα "βρε BMW! βρε GS! βρε δε πα να λέεεενε... εγώ ξέρω".

pkiriakos
01-10-2011, 19:12
Πόνεσε η καρδιά μου.Κι ας μην την ήταν δικό μου.

gandreas
01-10-2011, 22:32
Γεια σου φίλε, ποιος τραβούσε με την κάμερα?
Όντος ατυχήματα συμβαίνουν και δεν υπάρχει λόγος να κάνεις έτσι, στο καθένα μπορεί να συμβεί,:hmmm:

αν αγχώνεσαι σε βλέπω φυλακή:D

kostasx
02-10-2011, 00:31
'Επεσες και συ σε μεγάλο ταλέντο..και τον αερα που αναπνέει, παράνομα το κάνει:hmmm::hmmm:
Πάντως παρ όλη την "τρέλα" που σου ρχεται με κάτι τέτοια διάλεξες τον σωστό δρόμο χωρίς τσακωμούς και φασαρίες:)

Γεια σου φίλε, ποιος τραβούσε με την κάμερα?


Απο κει πάνω μόνο ο μανουτ μπολ (http://en.wikipedia.org/wiki/Manute_Bol) θα μπορούσε:D:D
Ηταν κάμερα ασφαλείας έξω από το μαγαζί;)

gandreas
02-10-2011, 00:48
'Επεσες και συ σε μεγάλο ταλέντο..και τον αερα που αναπνέει, παράνομα το κάνει:hmmm::hmmm:
Πάντως παρ όλη την "τρέλα" που σου ρχεται με κάτι τέτοια διάλεξες τον σωστό δρόμο χωρίς τσακωμούς και φασαρίες:)



Απο κει πάνω μόνο ο μανουτ μπολ (http://en.wikipedia.org/wiki/Manute_Bol) θα μπορούσε:D:D
Ηταν κάμερα ασφαλείας έξω από το μαγαζί;)


Αφού κουνάει σαν τρελή:D,
με το χέρι είναι:rolleyes:

Chateau
02-10-2011, 22:24
Το αρχικό βίντεο είναι απο την κάμερα ,αυτό που βλέπεις είναι απο το κινητό που τραβήχτηκε απο το μονιτορ, μιας και βαρέθηκα να κάνω μετατροπή το αρχικό

paschalis
02-10-2011, 22:38
το θεμα θα μπορουσε να λεγεται
Προσοχη κανει οτι θελει!
ο καθε ενας μεσα στη χωρα μας.........

Chateau
02-10-2011, 22:55
Δεν έχεις άδικο αν και μάλλον δεν φταίει ο ´καθένας ´ αλλα αυτός που τον αφήνει να κάνει ότι θέλει