PDA

View Full Version : ΟΙ ΛΕΒΕΝΤΕΣ!!


Thalis
01-10-2011, 14:04
Μια λεξη περιγραφη την οδηγικη συμπεριφορα σ αυτο το νησι. ΛΕΒΕΝΤΙΑ. Τι σημασια εχουν τα φαναρια που στα περισσοτερα σημεια μπηκαν προ 4 ετων(και ακομα δεν τα χει!!!!!!! συνηθισει ο κοσμος) , τι σημασια εχουν οι μονοδρομησεις, τι σημασια εχουν τα στοπ(περα απο την αφροδισιακη προεκταση γνωστης φιρμας πλαστικοειδων), ο λεβεντης και ο μαγκας εχουν προτεραιοτητα. Ας σταματησουν οι δειλοι. Μονιμο τεστ αντανακλαστικων προσφερουν οι δρομοι του νησιου. Παιδια δεν υπαρχει αλλου ,περα απο αλλες εποχες(κοιτα ιππικες μονομαχιες με αλογα) αυτο που συμβαινει ειδικα στη προκυμαια του νησιου. Ο δρομος ειναι διπλης κατευθυνσης. Οταν προχωρας το σκηνικο ειναι μονιμο και συνεχες. Μοτοσυκλετιστες και απ τα δυο ρευματα κυκλοφοριας γκαζωνουν ο ενας καταπανω στον αλλον(για να κανουν προσπεραση βεβαια βεβαια τι αλλο) και οποιος δειλιασει. Τις περισσοτερες φορες εκατοστα πριν ακουμπησουν μεταξυ τους με επιδεξιες κινησεις της μεσης, σχεδον τσιφτετελε, αποφευγουν τη συγκρουση. Αλλο να στο λεω και αλλο να το βλεπεις!!!!!!!
Φυσικα να τονισω την αδιαφορια για τη χωρητικοτητα σελας(δυο ατομα αυστηρως).Βλεπει κανεις το πατερα να εχει πανω στο ντεποζιτο το γιο του και να καμαρωνει που δε μασαει και να συζητα με τη γυναικα του που καθεται πισω τη θα τον κανουν οταν μεγαλωσει, ενω ταυτοχρονα η μεσαια κορη που καθεται στη σχαρα της μηχανης να φωναζει στη φιλεναδα της που περναει απ το πεζοδρομιο.... (Τι τολμησατε να ρωτησετε?????????? Κρανος? ΜΑ ΟΙ ΛΕΒΕΝΤΕΣ??????)
ΜΥΤΙΛΗΝΗ 01/10/2011
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

vasorfa
01-10-2011, 14:11
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

μαγκια ###### και κolος φιλιστρινι:yz:yz:yz:yz

υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ λεβέντεςΝεύραΝεύραΝεύρακαι δυστυχως αρκετοι απο αυτους συχναζουν στα Νεκροταφεια:(:(:(:(

SenseiG
01-10-2011, 14:14
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

μαγκια ###### και κolος φιλιστρινι:yz:yz:yz:yz

υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ λεβέντεςΝεύραΝεύραΝεύρακαι δυστυχως αρκετοι απο αυτους συχναζουν στα Νεκροταφεια:(:(:(:(


Και λιγα λες Βασιλη αλλα το κακο ειναι οτι παιρνουν και αλλους στο λαιμο τους...ΝεύραΝεύρα

CPretenteriS
01-10-2011, 14:14
:hmmm::(:hmmm::mad:

EOD-K9
01-10-2011, 14:45
Τι να κανεις
ήταν είναι και θα παραμείνει ενα μπάχαλο

Ασε που και τα 2 νησιά έχουν σχεδόν την ιδια οδηγητική συμπεριφορά

adventure
01-10-2011, 22:21
Οδηγική παιδία παιδία παιδία αν δεν μεταφέρεται από τον γονέα στο παιδί έχει χαθεί το παιχνίδι .

:hmmm: :hmmm: :( :(

ortho
01-10-2011, 22:35
Πως και δεν έχουν αρχίσει ακόμη τοπικιστικές διενέξεις;!:p:p

Στα διόδια της Αττικής Οδού έχω δει τετραμελή οικογένεια, όλοι χωρίς κράνος εννοείται, πάνω σε μηχανή. Κανείς δεν έκανε τον κόπο να τον σταματήσει τον καραγκιόζη "πατέρα". Αντιλαμβανόμαστε όλοι τι ακριβώς θα κάνουν τα παιδάκια του, αν επιβιώσουν, όταν αργότερα θα οδηγούν αμάξι ή μηχανή.

frits
01-10-2011, 23:32
Στο δικό μου χωριό πάντως αυτούς τους λέμε 'Λεβεντο####κες" ...

MARK
01-10-2011, 23:54
Tι να πείς :hmmm:

kostasx
02-10-2011, 00:12
Κρίμα γιατί δίνει και το κακό παράδειγμα και στα παιδιά του..:hmmm::hmmm:

kornlaz
02-10-2011, 20:53
Εγώ ξέρω ότι ο κολλητός μου εχθές το απόγευμα σώθηκε από το κράνος.Τράκαρε γιατί ένας έξυπνος παραβίασε το STOP και έκανε κάτι τούμπες......Τελικά το κράνος άνοιξε στα δύο αλλά ευτυχώς ο κολλητός μου αλώβητος!(Κάτι γρατσουνιές κάτι μώλωπες).ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΤΡΑ!!!!

Thalis
08-10-2011, 20:02
Συμφωνω και επαυξανω. Αλλα αυτο που σωζει πλεον περα απ τη παιδεια που χει παει περιπατο ειναι ο φοβος του προστιματος. Να τους γα...... στα προστιμα!!! Μονο τοτε ,κατα τη γνωμη μου θα τσουξει και θα χουν το φοβο ,οχι μη παθει το παιδι τους η το τομαρι τους τιποτα ,αλλα μη δωσουν κανα 200 ευρω τσαμπα και βερεσε. Η καταντια του νεοελληνα. Προτιμα να βαλει κρανος στη τσεπη του παρα στο κεφαλι του.