PDA

View Full Version : Επανέρχονται οι Αγανακτισμένοι μοτοσικλετιστές


ckk
03-10-2011, 17:16
Συνεχίζουν τις δράσεις τους οι Αγανακτισμένοι μοτοσικλετιστές με μοτοπορείες σε Αθήνα, Λάρισα και Θεσσαλονίκη στις 7 το απόγευμα της Τετάρτης.

Όπως λένε στην ανακοίνωση τους οι Αγανακτισμένοι μοτοσικλετιστές, πραγματοποιούν την εν λόγω πορεία, προκειμένου να αφυπνίσουν τους πολίτες πέρα από κομματικές σημαίες, αυτή τη φορά με αφορμή «το βομβαρδισμό των νέων χαρατσιών».


Για να σας δω...

vpentza
03-10-2011, 17:36
CKK, είμαι εκτός Ελλάδος και δεν μπορώ να σε συνοδεύσω αυτή τη φορά.....:(

laki67
03-10-2011, 17:41
Λυπάμαι αλλά δεν σε μετέχω σε πανυγυράκια.Αν θέλω βόλτα πάω στην παραλία.

napgeo
03-10-2011, 17:44
bmw και αγανακτισμένοι,,,, κάπου δεν ταιριάζει:Απορία:

vpentza
03-10-2011, 17:46
bmw και αγανακτισμένοι,,,, κάπου δεν ταιριάζει:Απορία:

bmw πληρωτέο σε δόσεις και αγανακτισμένοι ταιριάζει ???? :D

Thanos-GS
03-10-2011, 17:48
bmw και αγανακτισμένοι,,,, κάπου δεν ταιριάζει:Απορία:
γιατι φιλε μου;;;; εμενα μου γινε ο π@!$@#$ να για να τη παρω... και εδω που φτασαμε τη κραταω με νυχια και με δοντια....
Η αγανακτιση απεναντι στο υπαρχον καθεστως που ζουμε στη χωρα μας δε κοιταει πορτοφολια.....

Thanos-GS
03-10-2011, 17:52
παντως στις πρωτες πορειες το καλοκαιρι ενα σωρο bmw ηταν εκτος απο τη δικια μου και hayabusha και ducati και απόλα τα καλα.... μια busa δηλαδη ειναι πολυ φτηνοτερη;;;; ειναι της οχημα της εργατικης ταξης;;;

forester
03-10-2011, 17:52
bmw και αγανακτισμένοι,,,, κάπου δεν ταιριάζει:Απορία:

Γιατί;
Επειδή είναι ακριβές; Ένα Vara καινούριο κάνει 13 χιλιαρικάκια, φθηνό είναι; Αν πάρεις ένα GS μεταχείρω στα 10-11, είσαι πιο λεφτάς; Άσε που έχει και πιο φθηνά σέρβις......
Πλάκα, πλάκα μπορεί να φαίνεται "κάπως" να καβαλάς GS και να παραπονιέσαι για τα χαράτσια, αλλά σάμπως δεν πληγήκαμε όλοι μας από τούτη την ιστορία; Ή μήπως με το κούρεμα - κουτσούρεμα μισθών και εισοδημάτων , βγαίνουν πιο εύκολα οι δόσεις;
Το θέμα είναι άλλο.
Θα υπάρχει αίτημα στη μοτοπορεία; Τι θα ζητάμε περιπλανόμενοι στις γειτονιες; Γιατί όπου κι αν παραβρέθηκα τον περασμένο Ιούνιο, μόνο πανώ για τους "κλέφτες" έβλεπα.....
Να υπήρχαν αιτήματα του στυλ: "καταργήστε φόρους καυσίμων", "καταργείστε τέλη κυκλοφορίας" κλπ, αλλιώς μένουμε και κλείνουμε τους δρόμους μέχρι να λυγίσουν τα σίδερα, θα πήγαινα κι εγώ!!!!

napgeo
03-10-2011, 17:58
Καλά ντε μη βαράτε όλοι μαζί. Απορία εκφράζω............

Και σαν σκέψη καλό είναι να κατέβετε σε πορεία. Μπορεί να συγκινηθούν και οι Γερμανοί φίλοι μας. Εάν δούν αγανακτισμένους την Ελίτ της μοτοπαρέας .....Μέσα και εγώ πάντως με το αξιόπιστο που με άφησε απο μπαταρία σήμερα...........................

ckk
03-10-2011, 18:00
CKK, είμαι εκτός Ελλάδος και δεν μπορώ να σε συνοδεύσω αυτή τη φορά.....:(

Καλή επιστροφή Βασιλάκη.


Λυπάμαι αλλά δεν σε μετέχω σε πανυγυράκια.Αν θέλω βόλτα πάω στην παραλία.

Και γιατί να με μετέχεις… καλή βόλτα. :rolleyes:


bmw και αγανακτισμένοι,,,, κάπου δεν ταιριάζει:Απορία:

Νάπο μου, σού απαντάνε… αξιόπιστα. :) Τίμησέ μας αυτή τη φορά. Μπορεί να έχεις να λες στα εγγόνια σου, ότι συμμετείχες και συ στην αγανακτισμένη διαμαρτυρία. Και μετά θα πάμε για καφέ.

forester
03-10-2011, 18:01
Καλά ντε μη βαράτε όλοι μαζί. Απορία εκφράζω............

Και σαν σκέψη καλό είναι να κατέβετε σε πορεία. Μπορεί να συγκινηθούν και οι Γερμανοί φίλοι μας. Εάν δούν αγανακτισμένους την Ελίτ της μοτοπαρέας .....Μέσα και εγώ πάντως με το αξιόπιστο που με άφησε απο μπαταρία σήμερα...........................

Τα οχήματα τα αφήνεις εσύ από μπαταρία, όχι εκείνα.... Εκτός αν οφείλεται σε διαρροή ή σε βλάβη του δυναμώ (που παίζει να θέλει καρβουνάκια, οπότε πάλι εμείς φταίμε :-))!!!!!
Spam off, η κουβέντα είναι για τις μοτοπορείες...

ckk
03-10-2011, 18:02
Καλά ντε μη βαράτε όλοι μαζί. Απορία εκφράζω............

Και σαν σκέψη καλό είναι να κατέβετε σε πορεία. Μπορεί να συγκινηθούν και οι Γερμανοί φίλοι μας. Εάν δούν αγανακτισμένους την Ελίτ της μοτοπαρέας .....Μέσα και εγώ πάντως με το αξιόπιστο που με άφησε απο μπαταρία σήμερα...........................


Θα σε σπρώξουμε, με τα αναξιόπιστα. :sm7:

forester
03-10-2011, 18:05
Θα σε σπρώξουμε, με τα αναξιόπιστα. :sm7:

Να τον πάμε "πατάκι":sm7::sm7:

napgeo
03-10-2011, 18:06
Νάπο μου, σού απαντάνε… αξιόπιστα. :) Τίμησέ μας αυτή τη φορά. Μπορεί να έχεις να λες στα εγγόνια σου, ότι συμμετείχες και συ στην αγανακτισμένη διαμαρτυρία. Και μετά θα πάμε για καφέ.[/SIZE]



Μα με τον Αντώνη έχουμε πάει 2 φορές σε πορεία. Πάντα συμετέχω...............

Thanos-GS
03-10-2011, 18:08
Γιατί;
Επειδή είναι ακριβές; Ένα Vara καινούριο κάνει 13 χιλιαρικάκια, φθηνό είναι; Αν πάρεις ένα GS μεταχείρω στα 10-11, είσαι πιο λεφτάς; Άσε που έχει και πιο φθηνά σέρβις......
Πλάκα, πλάκα μπορεί να φαίνεται "κάπως" να καβαλάς GS και να παραπονιέσαι για τα χαράτσια, αλλά σάμπως δεν πληγήκαμε όλοι μας από τούτη την ιστορία; Ή μήπως με το κούρεμα - κουτσούρεμα μισθών και εισοδημάτων , βγαίνουν πιο εύκολα οι δόσεις;
Το θέμα είναι άλλο.
Θα υπάρχει αίτημα στη μοτοπορεία; Τι θα ζητάμε περιπλανόμενοι στις γειτονιες; Γιατί όπου κι αν παραβρέθηκα τον περασμένο Ιούνιο, μόνο πανώ για τους "κλέφτες" έβλεπα.....
Να υπήρχαν αιτήματα του στυλ: "καταργήστε φόρους καυσίμων", "καταργείστε τέλη κυκλοφορίας" κλπ, αλλιώς μένουμε και κλείνουμε τους δρόμους μέχρι να λυγίσουν τα σίδερα, θα πήγαινα κι εγώ!!!!

εχεις δικιο λιγο η ελειψη αιτηματων περαν του κλασικου να φυγουν οι κλεφτες λιγο η κρατικη βια και λιγο η ατολμια των διαδυλωτων οδηγησε στη πτωση της δημοτηκοτητας των αγανακτισμενων γενικα..... το να μαζευομαστε στο συνταγμα απλα να φωναζουμε ή να κορναρουμε με σκοπο να αλαξει η κατασταση ειρηικα δε βγαζει πουθενα... καποια στιγμη πρεπει να προχωρησεις στο επομενο βημα... ή το κανεις αυτο ή μοιραια σιγα σιγα θα φθαρεις και θα ξεχαστεις....... ποτε στην ιστορια δε γιναν αλαγες οπως αυτες που ζηταν οι αγανακτησμενοι με ειρηνικο τροπο.... οι μεγαλες αλαγες γιναν με θυσειες και χυμενο αιμα

ckk
03-10-2011, 18:08
Να τον πάμε "πατάκι":sm7::sm7:


Τι είναι αυτό? :Απορία:


Μα με τον Αντώνη έχουμε πάει 2 φορές σε πορεία. Πάντα συμετέχω...............


Άντε νάτος… θα ‘ρθει από μόνος του.

tsatsos
03-10-2011, 18:09
Μα με τον Αντώνη έχουμε πάει 2 φορές σε πορεία. Πάντα συμετέχω...............
Kαι εγω το επιβεβαιωνω.Ηταν εκει...:)

ckk
03-10-2011, 18:10
εχεις δικιο λιγο η ελειψη αιτηματων περαν του κλασικου να φυγουν οι κλεφτες λιγο η κρατικη βια και λιγο η ατολμια των διαδυλωτων οδηγησε στη πτωση της δημοτηκοτητας των αγανακτισμενων γενικα..... το να μαζευομαστε στο συνταγμα απλα να φωναζουμε ή να κορναρουμε με σκοπο να αλαξει η κατασταση ειρηικα δε βγαζει πουθενα... καποια στιγμη πρεπει να προχωρησεις στο επομενο βημα... ή το κανεις αυτο ή μοιραια σιγα σιγα θα φθαρεις και θα ξεχαστεις....... ποτε στην ιστορια δε γιναν αλαγες οπως αυτες που ζηταν οι αγανακτησμενοι με ειρηνικο τροπο.... οι μεγαλες αλαγες γιναν με θυσειες και χυμενο αιμα


Πολύ σωστά. Όμως το ‘πρώτο αίμα’ δεν έρχεται μόνο του.


Υπάρχει προεργασία.

napgeo
03-10-2011, 18:11
Kαι εγω το επιβεβαιωνω.Ηταν εκει...:)


Σε ευχαριστώ πάντως.
Να βρώ τα 90 Γιούρο να αλάξω μπαταρία πρώτα............:)

ckk
03-10-2011, 18:12
Kαι εγω το επιβεβαιωνω.Ηταν εκει...:)

Είσαι ο… Αντώνης? :sm7: Και αν όχι…


Ποιος είναι ο Αντώνης? Και αυτή τη φορά θα κατέβει με τον Νάπο?

ckk
03-10-2011, 18:14
Σε ευχαριστώ πάντως.
Να βρώ τα 90 Γιούρο να αλάξω μπαταρία πρώτα............:)


Θα σε σπρώξουμε σου λέω, με τα αναξιόπιστα… :sm7:

Thanos-GS
03-10-2011, 18:14
Πολύ σωστά. Όμως το ‘πρώτο αίμα’ δεν έρχεται μόνο του.


Υπάρχει προεργασία.


νομιζω οτι η προεργασια εξαντληθηκε...τι αλλο πρεπει να γινει δηλαδη;;;

ckk
03-10-2011, 18:17
νομιζω οτι η προεργασια εξαντληθηκε...τι αλλο πρεπει να γινει δηλαδη;;;


Από ότι φαίνεται μάλλον δεν εξαντλήθηκε. Θέλει κι άλλο.

Δεν ξέρω τι… εγώ ακολουθώ το ένστικτό μου πάντως.

Ίσως και την μύτη μου. Εκεί προς Δεκέμβρη μυρίζει το αίμα, που θες.

napgeo
03-10-2011, 18:17
Θα σε σπρώξουμε σου λέω, με τα αναξιόπιστα… :sm7:


bmw και πίσω μου ποτέ. Προτιμώ την αυτοκτονία απο την ατίμωση φίλε.............:cool:

ckk
03-10-2011, 18:18
bmw και πίσω μου ποτέ. Προτιμώ την αυτοκτονία απο την ατίμωση φίλε.............:cool:


:sm7::sm7:

vpentza
03-10-2011, 18:25
Από ότι φαίνεται μάλλον δεν εξαντλήθηκε. Θέλει κι άλλο.

Δεν ξέρω τι… εγώ ακολουθώ το ένστικτό μου πάντως.

Ίσως και την μύτη μου. Εκεί προς Δεκέμβρη μυρίζει το αίμα, που θες.



είναι γεγονός ότι υπάρχουν θρασύτατα καλόπαιδα που έχουν τη γλώσσα μεγαλύτερη από το πουλί τους γιατί δεν έχουν το τσαγανό για τα περαιτέρω...
θα περάσουμε σταδιακά τη σημερινή κατάσταση και έπεται συνέχεια

έχεις δίκιο CKK, τα πρώτα δείγματα υπάρχουν και σε λίγο που θα ξύνουμε (και) τον πάτο του βαρελιού (βλ. παλαιότερο thread), θα δούμε τις αντοχές του καθενός μας...
πίσω από τη ταμιακή είμαι και εγώ άντρας....στον αναπαυτικό καναπέ μου κάνω την επανάστασή μου...
όμως...
είμαι πλέον εξοργισμένος από τη συνεχή κοροιδία, νιώθω προδομένος και όταν νιώθω ότι απειλούμαι γίνομαι απόλυτα μη προβλέψιμος....έως επικίνδυνος
αναμένω με ανυπομονησία τον Δεκέμβρη "σου".....:cool:

Thanos-GS
03-10-2011, 18:46
είναι γεγονός ότι υπάρχουν θρασύτατα καλόπαιδα που έχουν τη γλώσσα μεγαλύτερη από το πουλί τους γιατί δεν έχουν το τσαγανό για τα περαιτέρω...
θα περάσουμε σταδιακά τη σημερινή κατάσταση και έπεται συνέχεια

έχεις δίκιο CKK, τα πρώτα δείγματα υπάρχουν και σε λίγο που θα ξύνουμε (και) τον πάτο του βαρελιού (βλ. παλαιότερο thread), θα δούμε τις αντοχές του καθενός μας...
πίσω από τη ταμιακή είμαι και εγώ άντρας....στον αναπαυτικό καναπέ μου κάνω την επανάστασή μου...
όμως...
είμαι πλέον εξοργισμένος από τη συνεχή κοροιδία, νιώθω προδομένος και όταν νιώθω ότι απειλούμαι γίνομαι απόλυτα μη προβλέψιμος....έως επικίνδυνος
αναμένω με ανυπομονησία τον Δεκέμβρη "σου".....:cool:
:sm8:

yannis
03-10-2011, 20:48
Άαααααλαααα της επανάστασης!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=JxJuzcCk_9E&feature=player_detailpage

παραγγελιά...

forester
03-10-2011, 21:26
Τι είναι αυτό? :Απορία:



Δεν ξέρεις το "πατάκι";;; Κι αν μείνεις και θέλεις σπρώξιμο για πολύ, πώς το κάνεις;;;;
Η μηχανή που δουλεύει λίγο πίσω και στο αριστερό σου πλάι. Το πόδι του αναβάτη της στο αριστερό σου πατάκι.... και σε σπρώχνει!!!!:):);):cool:
Εννοείται ότι χρειάζεται φίλος με 2η μοτό....
Την Africa την έχω πάει Άλιμο - Περιστέρι έτσι και με έσπρωχνε παπί. Μια πορεία δε θα βγάλουμε με το Napgeo και το ΝΤ του;;;;
Άλλο θέλουμε για να κατέβουμε πορεία!!!! Τα είπαμε πριν...

tsatsos
03-10-2011, 21:39
Είσαι ο… Αντώνης? :sm7: Και αν όχι…


Ποιος είναι ο Αντώνης? Και αυτή τη φορά θα κατέβει με τον Νάπο?

Kαι ο Αντωνης ηταν εκει..:D

moby_gr
03-10-2011, 21:44
Μα με τον Αντώνη έχουμε πάει 2 φορές σε πορεία. Πάντα συμετέχω...............

Είσαι ο… Αντώνης? :sm7: Και αν όχι…


Ποιος είναι ο Αντώνης? Και αυτή τη φορά θα κατέβει με τον Νάπο?


Kαι ο Αντωνης ηταν εκει..:D


...c' est moi :D

ckk
04-10-2011, 00:24
...c' est moi :D

:sm7:

moby_gr
04-10-2011, 10:48
Δεν ξέρω όμως, αν θα...τον ξαναπάρω μαζί μου...:D

Τα περιστέρια της Πλατείας Συντάγματος, τον κυνηγάνε να του κουτσουλήσουν τη μηχανή! :p

NLS
04-10-2011, 11:25
Καλά ντε μη βαράτε όλοι μαζί. Απορία εκφράζω............

Και σαν σκέψη καλό είναι να κατέβετε σε πορεία. Μπορεί να συγκινηθούν και οι Γερμανοί φίλοι μας. Εάν δούν αγανακτισμένους την Ελίτ της μοτοπαρέας .....Μέσα και εγώ πάντως με το αξιόπιστο που με άφησε απο μπαταρία σήμερα...........................

BMW και αγανακτισμένοι ταιριάζει. Και Harley Davidson και ότι θες.

Όσο για την μπαταρία, είναι αναλώσιμο δεν έχει να κάνει με την αξιοπιστία κανενός.

NLS
04-10-2011, 11:27
bmw και πίσω μου ποτέ. Προτιμώ την αυτοκτονία απο την ατίμωση φίλε.............:cool:

Σωστό. Πάντως BMW και πίσω δεν ξέρω. Μόνο μπροστά (χωρίς πατάκι).

napgeo
04-10-2011, 15:16
Σωστό. Πάντως BMW και πίσω δεν ξέρω. Μόνο μπροστά (χωρίς πατάκι).


Ούτε μπροστά.
Για ρώτα καλύτερα στα φανάρια πόσα km έμεινε το +1200 και τα ξαναλέμε.............:)

ckk
04-10-2011, 16:06
Ούτε μπροστά.
Για ρώτα καλύτερα στα φανάρια πόσα km έμεινε το +1200 και τα ξαναλέμε.............:)


Νάπο η μοναδική περίπτωση, που βλέπεις BMW πίσω, είναι από τον καθρέφτη σου όταν σε προσπερνάει… :)

Έλα αύριο και θα είμαι εγώ από πίσω.

napgeo
04-10-2011, 16:11
Νάπο η μοναδική περίπτωση, που βλέπεις BMW πίσω, είναι από τον καθρέφτη σου όταν σε προσπερνάει… :)

Έλα αύριο και θα είμαι εγώ από πίσω.



Να βρώ μπαταρία πρώτα. Έστειλα τον Λευτέρη να βρεί. Εάν είμαι τυχερός μέσα για αύριο. Στην Αθήνα έχω το φορτηγό και δεν το κυκλοφορώ τόσο άνετα????................

ckk
04-10-2011, 16:21
Να βρώ μπαταρία πρώτα. Έστειλα τον Λευτέρη να βρεί. Εάν είμαι τυχερός μέσα για αύριο. Στην Αθήνα έχω το φορτηγό και δεν το κυκλοφορώ τόσο άνετα????................

Γιατί, Honda είναι και αυτό?

Να συντονιστούμε... :)

napgeo
04-10-2011, 16:24
Γιατί, Honda είναι και αυτό?

Να συντονιστούμε... :)


ISUZU για μεταφορά αγροτικών προιόντων. Αθήνα Θεσ/κη απαγορεύεται η κυκλοφορία.............

ckk
05-10-2011, 17:02
http://img101.imageshack.us/img101/6873/86114212.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/101/86114212.jpg/)

Υγρόν Πυρ!!! Απίθανη φωτό…???...

Μετά προσπάθησα να φτάσω σε κατάστημα φίλου στο Σύνταγμα… με τίποτα. Της Πόπης από παντού.