PDA

View Full Version : Χυτήρης a la yaourt (tres chic!!!)


ckk
03-10-2011, 17:47
Καλά νέα 5.

Παρασκευή απόγευμα στο γωνιακό γιαουρτάδικο της Νέας Ερυθραίας. Μιλάμε 3 για κυβέρνηση – πολιτικούς κλπ. Μπαίνει μέσα ο Χυτήρης. Δεν τον έχει δει ο ομιλών και του κάνω νόημα. Όχι να σωπάσει, αλλά να αποφασίσει ο ίδιος τι να κάνει.

Τον βλέπει να χασκογελάει τον Χυτήρη και απευθυνόμενος σε αυτόν του λέει: ‘‘τι γελάτε κύριε υπουργέ, έτσι είναι η κατάσταση, πεινάει ο κόσμος.’’

Το πρώτο γιαούρτι έφυγε όταν το τσόλι του απάντησε: ‘και τι θέλεις να κάνω, να κλαίω?’

Δεν τον πέτυχε και μέχρις ότου να βγάλει το δεύτερο, από την τσάντα που είχε ψωνίσει και να το βγάλει από την συσκευασία, ο Χυτήρης μου έλεγε ταραγμένος: ‘είσαστε μάρτυρας, θα του τραβήξω μια μήνυση’ κλπ κλπ.

Έως εγώ του απαντήσω: καλά σου έκανε

Έως ότου ο πελάτης βγάλει το δεύτερο γιαούρτι και

Έως ότου ο γιαουρτάς, τρελός κι απίθανος, βγάλει έξω τον Χυτήρη από το μαγαζί…




Είχε έρθει ο φουσκωτός του, που τον πληρώνουμε εμείς, και τον φυγάδευσε σηκωτό από τον γιαουρτοπόλεμο.

Φεύγοντας του είπα βέβαια, σε απόλυτη ηρεμία, ότι ο λαός, όπως τώρα, θα φροντίσει να μην ευχαριστηθούν τα κλεμμένα…


Κάτι ψέλλισε το ραμολί…

nivo
03-10-2011, 17:50
Καλά νέα 5.

Παρασκευή απόγευμα στο γωνιακό γιαουρτάδικο της Νέας Ερυθραίας. Μιλάμε 3 για κυβέρνηση – πολιτικούς κλπ. Μπαίνει μέσα ο Χυτήρης. Δεν τον έχει δει ο ομιλών και του κάνω νόημα. Όχι να σωπάσει, αλλά να αποφασίσει ο ίδιος τι να κάνει.

Τον βλέπει να χασκογελάει τον Χυτήρη και απευθυνόμενος σε αυτόν του λέει: ‘‘τι γελάτε κύριε υπουργέ, έτσι είναι η κατάσταση, πεινάει ο κόσμος.’’

Το πρώτο γιαούρτι έφυγε όταν το τσόλι του απάντησε: ‘και τι θέλεις να κάνω, να κλαίω?’

Δεν τον πέτυχε και μέχρις ότου να βγάλει το δεύτερο, από την τσάντα που είχε ψωνίσει και να το βγάλει από την συσκευασία, ο Χυτήρης μου έλεγε ταραγμένος: ‘είσαστε μάρτυρας, θα του τραβήξω μια μήνυση’ κλπ κλπ.

Έως εγώ του απαντήσω: καλά σου έκανε

Έως ότου ο πελάτης βγάλει το δεύτερο γιαούρτι και

Έως ότου ο γιαουρτάς, τρελός κι απίθανος, βγάλει έξω τον Χυτήρη από το μαγαζί…




Είχε έρθει ο φουσκωτός του, που τον πληρώνουμε εμείς, και τον φυγάδευσε σηκωτό από τον γιαουρτοπόλεμο.

Φεύγοντας του είπα βέβαια, σε απόλυτη ηρεμία, ότι ο λαός, όπως τώρα, θα φροντίσει να μην ευχαριστηθούν τα κλεμμένα…


Κάτι ψέλλισε το ραμολί…

και βεβαια κατι θα ειπε ............σκετο γιαουρτη,ουτε λιγο μελι τουλαχιστον ???:D:D

napgeo
03-10-2011, 17:53
Και εάν ρωτάω πετύχουμε το Ευάκι η την Άντζελα; Πώς θα αντιδράσουμε:Απορία:

saitman
03-10-2011, 17:54
και βεβαια κατι θα ειπε ............σκετο γιαουρτη,ουτε λιγο μελι τουλαχιστον ???:D:D
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)






http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

ckk
03-10-2011, 18:56
Και εάν ρωτάω πετύχουμε το Ευάκι η την Άντζελα; Πώς θα αντιδράσουμε:Απορία:


Για το Ευάκι (Καϊλή έ?) έψαχνα περσινή καλοκαιρινή φωτό από facebook φίλου, αλλά τζίφος. Της είπαμε 3 πράγματα, τα κατάλαβε νομίζω.

Τώρα για την Άντζελα... μιλάει άλλος. :sm7:

napgeo
04-10-2011, 15:25
Για το Ευάκι (Καϊλή έ?) έψαχνα περσινή καλοκαιρινή φωτό από facebook φίλου, αλλά τζίφος. Της είπαμε 3 πράγματα, τα κατάλαβε νομίζω.

Τώρα για την Άντζελα... μιλάει άλλος. :sm7:
Εγώ τι να κάμω. Πως θα αντιδράσω , δεν βοηθάς:cool:

ckk
04-10-2011, 16:03
Εγώ τι να κάμω. Πως θα αντιδράσω , δεν βοηθάς:cool:


Θα βλέπεις να μαθαίνεις... :sm7:

ckk
09-10-2011, 20:23
Γιαουρτο - thread.

Η ομάδα των αριστεριστών φοιτητών ξεδίπλωσε ένα πανό, φώναζε συνθήματα κατά του κ. Καστανίδη, ενώ κάποιος νεαρός εκτόξευσε και γιαούρτι εναντίον του υπουργού. "Κατέστρεψες τη ζωή μας! Στην ανεργία μας έχεις οδηγήσει! Δεν ντρέπεσαι;" έλεγαν μεταξύ άλλων οι φοιτητές.

ckk
17-10-2011, 13:11
Καλά νέα 6.

Οι βουλευτές ανησυχούν ιδιαίτερα για τις φραστικές επιθέσεις που δέχονται στις δημόσιες εμφανίσεις τους . Στόχος προπηλακισμών έγιναν το Σαββατοκύριακο υπουργοί, βουλευτές και στελέχη του κυβερνώντος κόμματος σε Κατερίνη, Τρίκαλα, Βέροια και στην Αθήνα.
Στην Κατερίνη, στη διάρκεια της μαθητικής παρέλασης για την απελευθέρωση της πόλης, οι μαθητές έστρεψαν το κεφάλι στην αντίθετη κατεύθυνση ενώ περνούσαν μπροστά από την εξέδρα των επισήμων, ενώ ορισμένοι από τους συγκεντρωμένους φώναζαν συνθήματα κατά της κυβέρνησης.
Μετά το τέλος της παρέλασης, δυνάμεις της αστυνομίας εμπόδισαν κάποιους από τους πολίτες που είχαν απειλητικές διαθέσεις να πλησιάσουν στην εξέδρα των επισήμων. Οι πολίτες φώναζαν σε βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να καταψηφίσουν το πολυνομοσχέδιο.
Παρόμοιο σκηνικό διαδραματίστηκε και στην Βέροια, όπου πολίτες επιχείρησαν να πλησιάσουν στην εξέδρα των επισήμων, όπου βρισκόταν ο υφυπουργός Επικρατείας Αγγελος Τόλκας, αλλά εμποδίστηκαν από την αστυνομία.
Στα Τρίκαλα, στόχος υβριστικών συνθημάτων έγινε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Χρήστος Μαγκούφης.
Στο Γαλάτσι, σε τελετή για τα αποκαλυπτήρια προτομής του Ν.Μανδηλαρά, ο Απόστολος Κακλαμάνης βρέθηκε αντιμέτωπος με πολίτες που τον εξύβρισαν.
Στο κέντρο της Αθήνας, ο υφυπουργός Εσωτερικών Πάρις Κουκουλόπουλος έγινε στόχος ύβρεων εκ μέρους εργαζομένων στην καθαριότητα.



Keep walking.

gsmaniac
17-10-2011, 13:23
στις παρελασεις......θα εχει πλακα:cool:,αν τολμησουν και πανε τα λαμογια;)