PDA

View Full Version : Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες


ckk
03-10-2011, 19:54
Της μητέρας μου, το μεσημέρι πηγαίνοντας να μπει στο σπίτι, της ζητάει ένας 1 ευρώ για να φάει και της ‘τρώει’ τον σταυρό, από τον λαιμό της.

Αστραποβρόντηξε η 83ούτης Καραθανάσαινα και, αφού δεν τον πέτυχε με την τσάντα της, αμέσως παίρνει τις άλλες φίλες της ‘γραίες του Λαζόπουλου’ στα κινητά τους, και πλακώνουν με την αστυνομία και τον πιάνουν στην στάση, ενώ… περίμενε την τοπική συγκοινωνία του Αμαρουσίου.

Την ρώτησα στο τέλος γιατί δεν με πήρε κανένα τηλέφωνο για όλα αυτά και μου απάντησε ότι ‘από τότε που πέθανε ο πατέρας μου, έχει μάθει να καθαρίζει μόνη της’.

Σιγά μην καθάριζε ο πατέρας μου για κάτι. Καμιά πατάτα… ίσως.


Κλείνοντας ευχάριστα το μήνυμα, με την καλή υγεία της μητρός μου αλλά και την επιστροφή του σταυρού στον κύκνειο λαιμό της, θέλω να ευχαριστήσω τον δήμαρχο του Αμαρουσίου ‘κύριο’ Πατούλη για την τεράστια καθυστέρηση των συγκοινωνιών με την αντίστοιχη ταλαιπωρία, στην οποία και υποβάλει εδώ και αρκετό καιρό, όχι μόνον τους γέροντες του Αμαρουσίου, αλλά και τους επίδοξους ληστές. :)


Θέλω να ευχαριστήσω όμως και την Αστυνομία, για την αμέριστη και άμεση βοήθεια στον πολίτη.

KRASOPATERAS
03-10-2011, 20:17
Τέλος καλό όλα καλά!

Τυχερή είναι που δεν έφαγε και καμία αδέσποτη από τον κόπανο που της βγήκε μπροστά….Νεύρα

tsompanis
03-10-2011, 20:36
έχει μάθει να καθαρίζει μόνη της’....






αυτά είναι!να είναι καλά η καραθανάσαινα!!:)

yannis
03-10-2011, 20:42
Καλά εσύ γιατί δεν "πήρες" από εκείνη την μαγκιά, παρά βγήκες πορσεδολαπάς... μου λες?!?!!?!?!?:sm7::sm7::sm7:

Μπράβο της!!!!!!!:)
Είναι ευτύχημα που δεν είχε κακή εξέλιξη και μία παραπάνω γιατί δεν τσάκισε την ψυχολογία της.

commander
03-10-2011, 21:19
Καλά εσύ γιατί δεν "πήρες" από εκείνη την μαγκιά, παρά βγήκες πορσεδολαπάς... μου λες?!?!!?!?!?:sm7::sm7::sm7:

Μπράβο της!!!!!!!:)
Είναι ευτύχημα που δεν είχε κακή εξέλιξη και μία παραπάνω γιατί δεν τσάκισε την ψυχολογία της.




:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

pirate
03-10-2011, 22:07
Καλά εσύ γιατί δεν "πήρες" από εκείνη την μαγκιά, παρά βγήκες πορσεδολαπάς... μου λες?!?!!?!?!?:sm7::sm7::sm7:

Μπράβο της!!!!!!!:)
Είναι ευτύχημα που δεν είχε κακή εξέλιξη και μία παραπάνω γιατί δεν τσάκισε την ψυχολογία της.

:sm3:

Ακιs
03-10-2011, 22:10
Καλά εσύ γιατί δεν "πήρες" από εκείνη την μαγκιά, παρά βγήκες πορσεδολαπάς... μου λες?!?!!?!?!?:sm7::sm7::sm7:

Μπράβο της!!!!!!!:)
Είναι ευτύχημα που δεν είχε κακή εξέλιξη και μία παραπάνω γιατί δεν τσάκισε την ψυχολογία της.
Αυτο χρηζει αμεσης απαντησης.......:sm7::sm7::sm7:

adventure
03-10-2011, 22:26
Τέλος καλό ολα καλά Χρήστο να εχει την υγείια της η μητέρα σου καλά αντέδρασε .

;) :) :)

ckk
04-10-2011, 00:18
Αυτο χρηζει αμεσης απαντησης.......:sm7::sm7::sm7:



An immediate answer, would not be possible right now, because I am in a... meeting.

Sent from my HTC Trophy, at 1GHz, 5" screen, via... Veneto.

Asta la vista babies.:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-10-2011, 00:33
Μπράβο στη μανούλα Χρήστο, για την αντίδρασή της ... :o

mario
04-10-2011, 01:00
Το μήλο κατω απ'την μηλιά επεσε έτσι? :);):D

ckk
04-10-2011, 10:16
Καλά εσύ γιατί δεν "πήρες" από εκείνη την μαγκιά, παρά βγήκες πορσεδολαπάς... μου λες?!?!!?!?!?:sm7::sm7::sm7:

Μπράβο της!!!!!!!:)
Είναι ευτύχημα που δεν είχε κακή εξέλιξη και μία παραπάνω γιατί δεν τσάκισε την ψυχολογία της.



Ο λαπάς είναι ένα φαγητό, που κάνει καλό στους ασθενείς. Επίσης η Porsche είναι ένα αυτοκίνητο, που κάνει καλό στους ιδιοκτήτες του. Πόσο μάλλον το σύνθετο πορσεδολαπάς, σε μένα. :)

Άλλωστε Γιάννη μου - Γιάννη μου, Εγώ να δεις πώς σε αγαπάω… όπως και όλους τους άλλους με τα γελάκια – αστειάκια κλπ καλαμαράκια. Θα τα πούμεεεε…. Σε καμιά διασταύρωσηηηη… :sm7:

Όλους τους υπόλοιπους σοβαρούς ανθρώπους αυτού του forum, σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Την έχω σήμερα από το πρωί εδώ και το τι μας λέει, δεν λέγεται. Να ήξερε πού έμπλεξε ο άνθρωπος… θα σας πω μόνο αυτό. Έως ότου έρθει το περιπολικό, τον είχαν περικυκλώσει οι γραίες και δεν τον άφηναν να φύγει. :sm7:

ckk
04-10-2011, 10:17
Το μήλο κατω απ'την μηλιά επεσε έτσι? :);):D


Σωστόν Μάριέ μου.:cool:

yannis
04-10-2011, 10:19
Ο λαπάς είναι ένα φαγητό, που κάνει καλό στους ασθενείς...
:sm7:


Γεια σου Χρηστάρα!!!!!
Είμαι στο γραφείο... θα τα... πούμε αργότερα!!!!!:sm7:

kostasx
04-10-2011, 11:35
Θα τον έστειλαν στο νοσοκομείο απο τις τσαντιές που άρπαξε..:sm7::sm7:

HAWK_46
04-10-2011, 11:46
Ο λαπάς είναι ένα φαγητό, που κάνει καλό στους ασθενείς. Επίσης η Porsche είναι ένα αυτοκίνητο, που κάνει καλό στους ιδιοκτήτες του. Πόσο μάλλον το σύνθετο πορσεδολαπάς, σε μένα. :)

Άλλωστε Γιάννη μου - Γιάννη μου, Εγώ να δεις πώς σε αγαπάω… όπως και όλους τους άλλους με τα γελάκια – αστειάκια κλπ καλαμαράκια. Θα τα πούμεεεε…. Σε καμιά διασταύρωσηηηη… :sm7:

Όλους τους υπόλοιπους σοβαρούς ανθρώπους αυτού του forum, σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Την έχω σήμερα από το πρωί εδώ και το τι μας λέει, δεν λέγεται. Να ήξερε πού έμπλεξε ο άνθρωπος… θα σας πω μόνο αυτό. Έως ότου έρθει το περιπολικό, τον είχαν περικυκλώσει οι γραίες και δεν τον άφηναν να φύγει. :sm7:


Θα τον έστειλαν στο νοσοκομείο απο τις τσαντιές που άρπαξε..:sm7::sm7:

...ή του ζητούσαν το τηλέφωνό του!!! :sm7::sm7:

ckk
06-10-2011, 17:06
Τις έψαχνα και τις βρήκα.

Το καημένο το πρώτο ζαγάρι είναι που τις αγόρασε. Αυτές είναι οι πουτάνες, που τρώνε ακόμα τον τίμιο ιδρώτα, που έβγαζε το Saxάκι. Στην συγκεκριμένη τους έλειπαν καμιά 15αριά σακιά τσιμέντο – άμμο – χαλίκι κλπ. Στέναζε.

http://img694.imageshack.us/img694/203/pc120038x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/pc120038x.jpg/)


Θα μπορούσα να φορτώσω ΠΟΤΕ, κάποια από τις… κυρίες έτσι?

http://img708.imageshack.us/img708/9823/033mc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/033mc.jpg/)


Ή θα μπορούσε να φτάσει με κάποια από αυτές στα 10 ή και 15 ραντεβού ημερησίως, στις καλές εποχές βεβαίως – βεβαίως, που πρόφταινε ο λαπάς με το μηχανάκι?

Για αυτό σας λέω, καλά τα Porschικά, αλλά θέλουν αρκετή υποδομή από πίσω.

ckk
06-10-2011, 17:10
...ή του ζητούσαν το τηλέφωνό του!!! :sm7::sm7:


Λευτέρη λες να την πάω νυφούλα...



http://img15.imageshack.us/img15/8913/wp000264.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/15/wp000264.jpg/)

Arkas
08-10-2011, 11:27
Ευχάριστη η εξέλιξη της ατυχίας ...
Να χαίρεσαι τη μανούλα Χρηστάρα !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !

ckk
08-10-2011, 23:00
Ευχάριστη η εξέλιξη της ατυχίας ...
Να χαίρεσαι τη μανούλα Χρηστάρα !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !


Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτρη μου.