PDA

View Full Version : Προσοχή στον Κηφισό στο ύψος της Λαχαναγοράς


Akyla
03-10-2011, 15:58
Μεγάλη προσοχή στον Κηφισό στο ύψος της Λαχαναγοράς, στο ρεύμα προς Λαμία εκεί στην μεγάλη κατηφόρα μετά την πρώτη στροφή, που είναι και η έξοδος απο το ποτάμι για Λαχαναγορά το τελευταίο 3 μηνο έχω δει τουλάχιστον 5 ατυχήματα με μηχανή 2 φορές ήταν ομάδα ΔΙΑΣ τα θύματα. Υποθέτω επειδή είναι η πρώτη ευθεία και πολλοί αναπτήσουν ταχύτητα και μετά θυμούνται την έξοδο, είτε τους κλείνει κάποιος είτε το "χάνουν" μόνοι τους

Τα μάτια σας 14

verhr
10-10-2011, 19:55
Πολύ σωστός !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

klagenfurt
10-10-2011, 20:45
μπραβο,
καλα κανεις και το επισημαινεις

adventure
10-10-2011, 21:04
Αυτό θα πεί ενημέρωση για την προστασία των δικυκλιστών .

:sm8:

nivo
10-10-2011, 22:19
στην εξοδο της λαχαναγορας νομιζουν οτι βγαινουν απο τα pit !!!

Akyla
11-10-2011, 00:13
στην εξοδο της λαχαναγορας νομιζουν οτι βγαινουν απο τα pit !!!

Εντελώς!!!!!!!

Γενικά όλο το σημείο εκεί ... απο την πρώτη έξοδο για λαχαναγορά, μέχρι την έξοδο για Π. Ράλλη είναι επικύνδυνο

Kimwnas
11-10-2011, 11:36
στην εξοδο της λαχαναγορας νομιζουν οτι βγαινουν απο τα pit !!!

Γιατί εκεί που μπαίνουν απο Λεωφόρο Αθηνών στην Κηφισσού (ρεύμα πρός Πειραιά)?!! Που μπαίνεις με εκκίνηση από φανάρι σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας στο αριστερό του ρεύμα!
Εκεί μιλάμε για έξοδο από pit με όλη την σημασία της έκφρασης!

NLS
11-10-2011, 15:12
ευχαριστούμε για την ενημέρωση (για όσους περνάνε σπάνια από εκεί)

να πω την αλήθεια μου κάθε μέρα κάνω τη διαδρομή ΣΕΦ-Μεταμόρφωση (πιάνω δηλαδή το δρόμο από την αρχή), δεν έχω προσέξει εκεί κάποια επιπλέον ιδιαιτερότητα από την προσοχή που πρέπει να έχουμε σε όλες τις εισόδους προς την Εθνική - συνήθως είμαι στην αριστερή λωρίδα εκείνη την ώρα πάντως

ευχαριστούμε πάντως

christosms
12-10-2011, 17:17
Γιατί εκεί που μπαίνουν απο Λεωφόρο Αθηνών στην Κηφισσού (ρεύμα πρός Πειραιά)?!! Που μπαίνεις με εκκίνηση από φανάρι σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας στο αριστερό του ρεύμα!
Εκεί μιλάμε για έξοδο από pit με όλη την σημασία της έκφρασης!

Καλά μιλάμε για την κορυφαία ####κια σχεδίασης οδικού κόμβου... σε συνδυασμό αν θες μετά στο καπάκι να πας Ιερά Οδό προς Αιγάλεω...

dim1000RR
12-10-2011, 18:17
από τα χειρότερα σημεία!!!