PDA

View Full Version : BMW K 1600 GT test videos απο την Ιταλια!


black_hawk
12-10-2011, 19:22
BMW k1600 GT motoblog part 1 - YouTube

BMW k1600 GT motoblog part 2 - YouTube

http://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/3DSmiles247jpg.gifhttp://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/3DSmiles247jpg.gifhttp://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/3DSmiles247jpg.gif












(Υ.Γ. Απαραιτητη προϋποθεση: http://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/INShoppingMmanydollarsHL1.gifhttp://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/INShoppingMmanydollarsHL1.gifhttp://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/INShoppingMmanydollarsHL1.gif )

:D :p

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-10-2011, 02:38
(Υ.Γ. Απαραιτητη προϋποθεση: http://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/INShoppingMmanydollarsHL1.gifhttp://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/INShoppingMmanydollarsHL1.gifhttp://i271.photobucket.com/albums/jj151/delars2/INShoppingMmanydollarsHL1.gif )

:D :p




... να φυτέψουμε κανένα "ευρωδέντρο" στην αυλή μας ... :D:D:D




http://www.shabbyapple.com/blog/uploaded_images/money_tree-783401.jpg

adventure
13-10-2011, 08:30
... να φυτέψουμε κανένα "ευρωδέντρο" στην αυλή μας ... :D:D:D




http://www.shabbyapple.com/blog/uploaded_images/money_tree-783401.jpg


Δολαρόδεντρο είναι αυτό Νίκο .

;) :D :D

kornlaz
13-10-2011, 11:03
Ρε παιδιά η καφετιέρα που είναι;:sm7::sm7:Μόνο καφέ που δεν κάνει η μηχανή!!Απίστευτο εργαλείο,αλλά θέλει δρόμους για να γράφει χλμ.;)

Major_Goose
13-10-2011, 21:50
Πανέμορφο, μακάρι κάποτε να αξιωθούμε αν και δεν το βλέπω.....

taksidiotis
14-10-2011, 09:08
ωραιο αλλα πολυ ηλεκτρικο ρε παιδι μου.
ωστοσο τσιμπαει τα λαδακια του.6κυλινδρο....

Benjamako
14-10-2011, 10:03
Δε μ'αρεσει..βρισκει στις στροφες...πεταμενα λεφτα :sm7:

sifis70
17-10-2011, 18:52
και εγω πάντως που υποτίθεται οτι εχω πιο sportiv γούστα με τη συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα κατι έχω πάθει....
και που να την ακούσω κιολάς! οσοι την έχουν ακούσει λένε οτι ακουγεται σαν ..αεροθούμενο!

J-P-HELLAS
19-10-2011, 22:28
αφου δεν εχει οπισθεν:Μπερδεμέν, ουτε και ηλεκτρικο σταντ,:Μπερδεμέν
τοτε ειναι αχρηστη:hmmm:

pattakos
29-10-2011, 13:23
Το είχα οδηγήσει στα Χανιά , απίστευτο !!!

doctor77
31-10-2011, 19:49
ΟΚ ρε παιδιά..δε λέω..τεχνολογικό θαύμα είναι το πράγμα αλλά..τι σχέση έχει με μηχανή???
Δεν κοιτάνε να φτάξουν κανένα αξιόπιστο GS λέω εγω??:D

theo
31-10-2011, 21:22
παιδια τωρα που θα κανω το σερβις στο 10000 θα σας γραψω ποσο λαδι θα εχει καψει, υπολογιζω οτι περιπου στα 9000 χιλιαδες που εχω κανει πρεπει να εχει καψει περιπου 300 γραμμαρια.

gemara
31-10-2011, 21:58
Όμορφα πράγματα!
Είναι το λιγότερο αστείο να ψάχνεις για ελαττώματα σε τέτοιες μηχανές!
Η τεχνολογία έχει προχωρήσει απίστευτα από τότε που ξεκίνησε να κατασκευάζει μοτοσυκλέτες η BMW.
Καλοτάξιδη όσοι την έχουν!:)

taksidiotis
01-11-2011, 17:20
παιδια τωρα που θα κανω το σερβις στο 10000 θα σας γραψω ποσο λαδι θα εχει καψει, υπολογιζω οτι περιπου στα 9000 χιλιαδες που εχω κανει πρεπει να εχει καψει περιπου 300 γραμμαρια.
αν ειναι μονο τοσο τοτε θα ειναι super...
γιατι εχω ακουσει αλλα παραγματα σχετικα με τα λαδια που καιει...
καλα η αληθεια ειναι οτι το συγκεκριμενο ηρακλειωτικο που πωλειται κιολας ειναι και σκισμενο κανονικοτατα....εξ αρχης.

παντως αν πηγαινα για τετοια μηχανη μαλλον θα πηγαινα για το gtl.
πιο χλιδα,πιο καλη θεση οδηγησης,τελειως ορθιο το σωμα.
2 ερωτησεις μονο αν ξερει καποιος.
τα μαρσπιε στο gtl ειναι χαμηλοτερα σε σχεση με το gt?
επισης,ο κοφτης των 220χλμ υπαρχει περιπτωση να καταργηθει?

squad
02-11-2011, 13:39
δεν ειναι για ελλαδα αυτες οι μηχανες. δυστυχως..

Gazi
04-11-2011, 12:06
Εργαλείο λέμε !!!!!

dimaxin70
13-11-2011, 12:02
Μια χαρά κάνουν οι μηχανές αυτές για το ελλαντα !!! Λεφτά ντεν έχει στο ελλαντα για να τις αγκορασει !!!
Πως στρίβει έτσι ρε παιδιά !!!!! Το Κ1200gt που είχα εγω πάντως έτσι δεν εστριβε ! Παίζει βέβαια κ ο παιχτουρας να είναι τρελός χερας ( μάλλον αυτο παίζει )

taksidiotis
13-11-2011, 21:56
Μια χαρά κάνουν οι μηχανές αυτές για το ελλαντα !!! Λεφτά ντεν έχει στο ελλαντα για να τις αγκορασει !!!
Πως στρίβει έτσι ρε παιδιά !!!!! Το Κ1200gt που είχα εγω πάντως έτσι δεν εστριβε ! Παίζει βέβαια κ ο παιχτουρας να είναι τρελός χερας ( μάλλον αυτο παίζει )

Ανάλογα σε πιο μέρος της Ελλάδας μένει κάποιος?εδω Κρήτη και το 1300 που χω δεν κανει.θελουν δρομαρες οι μηχανές αυτές.
Όσο για το στριψιμο?για ρωτά ένα παλικάρι απο το φόρουμ πως στριβω το 1300...τέτοια οχήματα στρίβουν απιστευτα


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

napgeo
14-11-2011, 01:57
ΝεύραΕπικίνδυνη Μοτοσυκλέτα..............


Στις στροφές εάν προσέξατε βγάζει σπινθήρες. Άρα το καλοκαίρι δεν πρέπει να κυκλοφορεί.Άρα είναι μόνο για την πόλη. Άρα είναι άχρηστη..............:sm7:

dimaxin70
14-11-2011, 14:32
ΝεύραΕπικίνδυνη Μοτοσυκλέτα..............


Στις στροφές εάν προσέξατε βγάζει σπινθήρες. Άρα το καλοκαίρι δεν πρέπει να κυκλοφορεί.Άρα είναι μόνο για την πόλη. Άρα είναι άχρηστη..............:sm7:

πολύ Σωστααααα!!!!! τι βλακείες μηχανές βγάζουν !!!!! άχρηστες !!!! απαπαππα !!!! μακρυάαααα!!!
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

GregoryA
04-03-2012, 10:47
παιδια τωρα που θα κανω το σερβις στο 10000 θα σας γραψω ποσο λαδι θα εχει καψει, υπολογιζω οτι περιπου στα 9000 χιλιαδες που εχω κανει πρεπει να εχει καψει περιπου 300 γραμμαρια.
Φίλε εντυπώσεις από το εργαλείο !!!!!!

GregoryA
09-07-2012, 09:54
Εκανα δοκιμή το Κ 1600 gt που εχει αγοράσει φίλος!!!!!!!! Απο αλλο πλανήτη, μοιαζει ηλεκτροκίνητο, πολύ ωραίο εμφανισιακά, πανέμορφο, ποιημα, πολυ καλή ροπή και επιτάχυνση, φοβερή προστασία από αερα, εκπληκτικος ηλεκτρονικος εξοπλισμός, ερωτεύσιμος θορυβος....... περιεργος θορυβος στον αξονα μαλλον οταν κατεβαζεις ταχυτητα (γκραγκ!!!), απαράδεκτα γκριπ (ειχαν αλλοιωθεί και ηταν φαλακρα με ενα χρόνο χρηση, τα καλύπτει η εγγύηση αλλά κοστος 600 ευρώ!!!!!!)!!!
Συμπέρασμα...... Απο αλλο πλανήτη!!!!!!! Μπράβο τους!!!!

konstantinos
09-07-2012, 11:06
... να φυτέψουμε κανένα "ευρωδέντρο" στην αυλή μας ... :D:D:D




http://www.shabbyapple.com/blog/uploaded_images/money_tree-783401.jpg

ΝΙΚΟ μηπως σου περισευουν τιποτα σποροι γιατι μου εχει μεινει χωροσ στον κηπο και δεν ξερω τι να τον κανω

napgeo
09-07-2012, 14:19
ΝΙΚΟ μηπως σου περισευουν τιποτα σποροι γιατι μου εχει μεινει χωροσ στον κηπο και δεν ξερω τι να τον κανω
΄


:ye02:Την τετάρτη θα σου έχω και σπόρους. :Απορία:Για πόσα στρέμματα πές μου.
Τι άλλο θα κάνω για σας πιά:re26:.................

giclas
09-07-2012, 14:27
΄


:ye02:Την τετάρτη θα σου έχω και σπόρους. :Απορία:Για πόσα στρέμματα πές μου.
Τι άλλο θα κάνω για σας πιά:re26:.................

ναπο αν θες εχω ρεπανοσπορο !

NLS
09-07-2012, 15:02
Ο taxidiotis έχει μεγάλη τέτοια φυτεία έχω ακούσει.

Θέλω και εγώ και ας βγάζει δολάρια δεν μας χαλάει (ειδικά αν τελικά φτάσουμε στη δραχμή).

konstantinos
09-07-2012, 16:37
να εισαι καλα φιλε μου φερτο μου ομως με κανενα καρπο ε και να μου πεις τι λιπασμα να βαζω

tsatsos
09-07-2012, 18:50
Εκανα δοκιμή το Κ 1600 gt που εχει αγοράσει φίλος!!!!!!!! Απο αλλο πλανήτη, μοιαζει ηλεκτροκίνητο, πολύ ωραίο εμφανισιακά, πανέμορφο, ποιημα, πολυ καλή ροπή και επιτάχυνση, φοβερή προστασία από αερα, εκπληκτικος ηλεκτρονικος εξοπλισμός, ερωτεύσιμος θορυβος....... περιεργος θορυβος στον αξονα μαλλον οταν κατεβαζεις ταχυτητα (γκραγκ!!!), απαράδεκτα γκριπ (ειχαν αλλοιωθεί και ηταν φαλακρα με ενα χρόνο χρηση, τα καλύπτει η εγγύηση αλλά κοστος 600 ευρώ!!!!!!)!!!
Συμπέρασμα...... Απο αλλο πλανήτη!!!!!!! Μπράβο τους!!!!
Εχω και φωτογραφια.....:ye33:

taksidiotis
09-07-2012, 18:59
Ο taxidiotis έχει μεγάλη τέτοια φυτεία έχω ακούσει.

Θέλω και εγώ και ας βγάζει δολάρια δεν μας χαλάει (ειδικά αν τελικά φτάσουμε στη δραχμή).

τωρα σιγα,σιγα τα αλλαζω,φυτευω και δραχμοδεντρα για να ειμαι ετοιμος:p
αλλα οχι για να παρω k1600,συμπαθητικο αλλα........οχι τοσο για πολλους λογους κι οχι οικονομικους ωστε να το παρω.

GregoryA
10-07-2012, 10:14
Εχω και φωτογραφια.....:ye33:
Αλοιμονο, παλιοκουτσομπόλα!!!!!:ye33::p

KRASOPATERAS
10-07-2012, 15:11
΄


:ye02:Την τετάρτη θα σου έχω και σπόρους. :Απορία:Για πόσα στρέμματα πές μου.
Τι άλλο θα κάνω για σας πιά:re26:.................

ΝΑΠΟ φέρε να βάλουμε εδώ που έχω τα Αμπέλια μιας και έχω και νερό για να βγάλουν παραγωγή μπόλικη μπας και σωθεί όλο το φόρουμ! :sm2:

GregoryA
19-08-2012, 11:04
Κυκλοφορεί μια Κ 1600 GTL , μαύρο μεταλλικό χρώμα, με ολα μα όλα τα εξτρα που προσφέρει η εταιρεία, εδω στην Μυτιλήνη με τουρκικες πινακίδες και την παρκάρει εξω από ενα ξενοδοχείο κοντά στο σπίτι μου. Ποτε θα φύγει επιτέλους εχω πάθει ζημιά!!!!! . Piece of art!!!!!!!! Πολύ ομορφη και ερωτεύσιμη!!!!......................και ακριβή!!!!!:yz

kosta12gs
19-08-2012, 15:00
Αλλαξε τις πινακιδες σου με τις δικες του. Νομιζω οτι δε θα καταλαβει τη διαφορα.
:sm7:

taksidiotis
19-08-2012, 16:29
Κυκλοφορεί μια Κ 1600 GTL , μαύρο μεταλλικό χρώμα, με ολα μα όλα τα εξτρα που προσφέρει η εταιρεία, εδω στην Μυτιλήνη με τουρκικες πινακίδες και την παρκάρει εξω από ενα ξενοδοχείο κοντά στο σπίτι μου. Ποτε θα φύγει επιτέλους εχω πάθει ζημιά!!!!! . Piece of art!!!!!!!! Πολύ ομορφη και ερωτεύσιμη!!!!......................και ακριβή!!!!!:yz

Όμορφη όντως αλλά με κάτι προβλήματά αδικαιολόγητα για την αξία της

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

GregoryA
19-08-2012, 17:40
Όμορφη όντως αλλά με κάτι προβλήματά αδικαιολόγητα για την αξία της

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2
Γραψε λεπτομέρειες αν ξέρεις γιατι δεν εχω ακόυσει τιποτα εκτός το χαρακτηριστικό γκρακ του αξονα!!!!!

taksidiotis
19-08-2012, 21:20
Γραψε λεπτομέρειες αν ξέρεις γιατι δεν εχω ακόυσει τιποτα εκτός το χαρακτηριστικό γκρακ του αξονα!!!!!
Κανε ένα ψάξιμο σε ξένα forums.δες και σε γειτονικό φόρουμ.θέματα υπάρχουν αρκετά και σοβαρά.
Ηλεκτρικά.
Κινητήρας,έχουν γίνει μάλιστα και αντικαταστάσεις κινητήρα.
Αυτά τα θέματα δεν είναι παίξε γέλασε,είναι σοβαρά,πόσο μάλλον για μία μηχανή πού αποτελεί και την ναυαρχίδα της εταιρείας κι έχει και σχεδόν 25.000 ευρώ.
Οπτικά ναι μου αρέσει και δε σού κρύβω ότι κάποτε το χα σκεφτεί να την πάρω.πέρα του ότι όμως θα την άφηνα και ανεκμετάλλευτη έψαξα και δόξα το Θεό πληροφορήθηκα πολύ καλά για τα θέματά της.
Τελικά για άλλη μία φορά ο εδώ μηχανικός μας είχε δίκιο όταν μου είπε μακριά.
Κι έπειτα,δεν είναι και καιρός για χάσιμο χρημάτων.αύριο μεθαύριο κι όταν θα είναι εκτός εγγύησης αν βγάλει πρόβλημα έχει αναλογιστεί κανείς το κόστος πού θα ζητάνε???
Αν υπάρχουν χρήματά,η μάλλον αν λεφτά υπάρχουν καλές αγορές.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

TEOSS
20-08-2012, 07:44
Όμορφη όντως αλλά με κάτι προβλήματά αδικαιολόγητα για την αξία της

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Κανε ένα ψάξιμο σε ξένα forums.δες και σε γειτονικό φόρουμ.θέματα υπάρχουν αρκετά και σοβαρά.
Ηλεκτρικά.
Κινητήρας, έχουν γίνει μάλιστα και αντικαταστάσεις κινητήρα.(ποσες γνωριζεις?)
Αυτά τα θέματα δεν είναι παίξε γέλασε,είναι σοβαρά,πόσο μάλλον για μία μηχανή πού αποτελεί και την ναυαρχίδα της εταιρείας κι έχει και σχεδόν 25.000 ευρώ.
Οπτικά ναι μου αρέσει και δε σού κρύβω ότι κάποτε το χα σκεφτεί να την πάρω.πέρα του ότι όμως θα την άφηνα και ανεκμετάλλευτη έψαξα και δόξα το Θεό πληροφορήθηκα πολύ καλά για τα θέματά της.
Τελικά για άλλη μία φορά ο εδώ μηχανικός μας είχε δίκιο όταν μου είπε μακριά.

Αφού έχεις ψάξει και είχες βοήθεια από τον μηχανικό δώσε στοιχεία ουσίας και όχι αόριστα και γενικά :cool:

Κι έπειτα,δεν είναι και καιρός για χάσιμο χρημάτων.αύριο μεθαύριο κι όταν θα είναι εκτός εγγύησης αν βγάλει πρόβλημα έχει αναλογιστεί κανείς το κόστος πού θα ζητάνε???
Αν υπάρχουν χρήματά,η μάλλον αν λεφτά υπάρχουν καλές αγορές.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Γνωρίζεις πόσοι κινητήρες χάλασαν και γιατί ? Τι σημαίνει <<ηλεκτρικά>> και συνολικά τι ποσοστό επί των κυκλοφορούντων παρουσίασε σημαντικό ή δευτερεύον πρόβλημα ?
Υπάρχουν στοιχεία ή 2-3 περιπτώσεις ανακυκλώνονται στα διάφορα φόρουμ και οι καλοθελητές να αναμεταδίδουν ?




Το κυριότερο είναι να γνωρίζεις τα αίτια μια αστοχίας… πήρε την μοτό (π.χ.S1000RR) το βλαχαδερό και μόλις πήγε στο χωριό έβαλε κόντρα με το Busa του ξαδέλφου του και το GSXR του μπατζανάκη … την λέει την μαμακία του ή βγάζει προβληματική την μοτό ?



Πλακώνει τις 200αρες άστρωτο (π.χ.GSadv) … πω…πω… μου κόλλησε…. Εεεε αστοχία υλικού !



Κάνει 10μετρα άλματα σε πιστά ΜΧ (π.χ GS) γιατί<<προπονείται>> ή πέφτει με 120+ σε σκάμμα- κρατήρα, σπάει ζάντα ή ψαλίδι ….εεε αστοχία υλικού .


Στοιχεία ?…εεε αστοχία ¨¨υλικού¨¨:cool::cool::cool:

taksidiotis
20-08-2012, 08:24
Σίγουρα δε μιλάμε για 2 περιπτώσεις.


Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Thodoras
21-08-2012, 18:00
Εδώ πάντως εγώ το βλέπω απροβλημάτιστο.... και ικανότατο...

BMW K 1600 GT, Stunt Riding Chris Pfeiffer, Sofa, BMW Motorrad Days, 2012 - YouTube

taksidiotis
22-08-2012, 16:09
Εδώ πάντως εγώ το βλέπω απροβλημάτιστο.... και ικανότατο...

BMW K 1600 GT, Stunt Riding Chris Pfeiffer, Sofa, BMW Motorrad Days, 2012 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FsLO05UZyi8&feature=related)

Ωραίο

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

N4pSt3R
23-08-2012, 01:58
Το είδαμε live!!!Πολλές δυνατότητες το μηχάνημα!!!Αστέρι!!!

theo
23-08-2012, 10:23
Έχω κάνει 19000 χιλ. σε δέκα πέντε μήνες
Άλλαξα λάδια στα 10000 χιλ και θα πάω στα 20000 για σέρβις
Λάδια φίλτρα τίποτε άλλο .
Αν βγάλει κανένα πρόβλημα θα σας ενημερώσω εγώ μην τρέχετε να διαβάζετε ξένα site.
Θα εχετε άμεση ενημέρωση.

jmavgs
01-09-2012, 21:54
Έχω κάνει 19000 χιλ. σε δέκα πέντε μήνες
Άλλαξα λάδια στα 10000 χιλ και θα πάω στα 20000 για σέρβις
Λάδια φίλτρα τίποτε άλλο .
Αν βγάλει κανένα πρόβλημα θα σας ενημερώσω εγώ μην τρέχετε να διαβάζετε ξένα site.
Θα εχετε άμεση ενημέρωση.


Πες μας κάποιες εντυπώσεις από αυτό το διάστημα:ye33:

GregoryA
08-09-2012, 15:00
Εχω βαρεθεί να βλέπω φουλ εξτρα Κ 1600 με Τουρκικες πινακίδες να επισκέπτονται την Λέσβο!!!! Από την Πολη, Προυσα, Σμύρνη κλπ...K 1600 GTL σε χρωμα μαυρο, ασημι, ασπρο παρκάρουν <προκλητικά> μπροστά μου!!!!!!!!!!!:wo20:

GregoryA
08-09-2012, 15:38
Όμορφη όντως αλλά με κάτι προβλήματά αδικαιολόγητα για την αξία της

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Κανε ένα ψάξιμο σε ξένα forums.δες και σε γειτονικό φόρουμ.θέματα υπάρχουν αρκετά και σοβαρά.
Ηλεκτρικά.
Κινητήρας,έχουν γίνει μάλιστα και αντικαταστάσεις κινητήρα.
Αυτά τα θέματα δεν είναι παίξε γέλασε,είναι σοβαρά,πόσο μάλλον για μία μηχανή πού αποτελεί και την ναυαρχίδα της εταιρείας κι έχει και σχεδόν 25.000 ευρώ.
Οπτικά ναι μου αρέσει και δε σού κρύβω ότι κάποτε το χα σκεφτεί να την πάρω.πέρα του ότι όμως θα την άφηνα και ανεκμετάλλευτη έψαξα και δόξα το Θεό πληροφορήθηκα πολύ καλά για τα θέματά της.
Τελικά για άλλη μία φορά ο εδώ μηχανικός μας είχε δίκιο όταν μου είπε μακριά.
Κι έπειτα,δεν είναι και καιρός για χάσιμο χρημάτων.αύριο μεθαύριο κι όταν θα είναι εκτός εγγύησης αν βγάλει πρόβλημα έχει αναλογιστεί κανείς το κόστος πού θα ζητάνε???
Αν υπάρχουν χρήματά,η μάλλον αν λεφτά υπάρχουν καλές αγορές.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Δεν μπορω να ξέρω ποσες ειναι οι βλάβες αυτές, αν ειναι ελάχιστες και ποσοτικά αποδεκτές, αλλά μάλλον αδικαιολόγητες για το κόστος απόκτησης της, τι να πω!!! Αρκετοί επικαλούνται τα παλιά τους απροβλημάτιστα RT!!!!! Δεν μπορώ να σχολιάσω, δεν ξέρω!!!

BMW K1600GT and K1600GTL forum - Problems ? (http://www.k6gtl.com/index?board=7.0)

http://www.bmwmoa.org/forum/showthread.php?t=61447

http://www.youtube.com/watch?v=G0RY2FM1l98

TEOSS
08-09-2012, 19:53
Στα φόρουμ διαβάζεις (συνήθως) ότι κι εδώ, δηλαδή τα προβλήματα.
Ακόμα και ένα 2% να έχει παρουσιάσει κάποιο <<θεματάκι>> αντιστοιχεί σε πάνω από 250 <<διαμαρτυρίες>>.
Γι εμένα δεν αποτελεί ουσία.;)

GregoryA
09-09-2012, 10:36
Στα φόρουμ διαβάζεις (συνήθως) ότι κι εδώ, δηλαδή τα προβλήματα.
Ακόμα και ένα 2% να έχει παρουσιάσει κάποιο <<θεματάκι>> αντιστοιχεί σε πάνω από 250 <<διαμαρτυρίες>>.
Γι εμένα δεν αποτελεί ουσία.;)
Eλπίζω!!! Λογικά το ποσοστό θα ειναι πολύ μικρό, δεν ξερω πόσες πωλήσεις εχει κάνει υποθέτω πανω από 2.000-3.000 κομμάτια (τυχαίο νουμερο!!!)

TEOSS
09-09-2012, 11:41
Eλπίζω!!! Λογικά το ποσοστό θα ειναι πολύ μικρό, δεν ξερω πόσες πωλήσεις εχει κάνει υποθέτω πανω από 2.000-3.000 κομμάτια (τυχαίο νουμερο!!!)

Από την άνοιξη του 2011 που κυκλοφόρησε μέχρι το τέλος του χρόνου (9 μήνες περίπου) είχε 8.019 πωλήσεις…
...να μην έχει άλλες 4.000-5.000 το 9μηνο του 2012 ? Έτσι έβγαλα τα 250 προβληματικά (2% στα 12.500 κομμάτια)…Το ποσοστό του 2% είναι εντελώς αυθαίρετο (δεν προκύπτει δηλαδή από στοιχεία), μπορεί να είναι μικρότερο ή μεγαλύτερο, αλλά δείχνει ένα μέτρο του τι μπορείς να περιμένεις διαβάζοντας ειδήσεις από διαμαρτυρίες δυσαρεστημένων πελατών.



Η BMW Motorrad σημειώνει τις καλύτερες πωλήσεις στην ιστορία της ~ Autocarnet.gr - Το καλύτερο ελληνικό blog για το αυτοκίνητο! (http://autocarnet.blogspot.gr/2012/01/bmw-motorrad.html)


MotoGP (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=9958)


;)

GregoryA
10-09-2012, 19:57
Από την άνοιξη του 2011 που κυκλοφόρησε μέχρι το τέλος του χρόνου (9 μήνες περίπου) είχε 8.019 πωλήσεις…
...να μην έχει άλλες 4.000-5.000 το 9μηνο του 2012 ? Έτσι έβγαλα τα 250 προβληματικά (2% στα 12.500 κομμάτια)…Το ποσοστό του 2% είναι εντελώς αυθαίρετο (δεν προκύπτει δηλαδή από στοιχεία), μπορεί να είναι μικρότερο ή μεγαλύτερο, αλλά δείχνει ένα μέτρο του τι μπορείς να περιμένεις διαβάζοντας ειδήσεις από διαμαρτυρίες δυσαρεστημένων πελατών.



Η BMW Motorrad σημειώνει τις καλύτερες πωλήσεις στην ιστορία της ~ Autocarnet.gr - Το καλύτερο ελληνικό blog για το αυτοκίνητο! (http://autocarnet.blogspot.gr/2012/01/bmw-motorrad.html)


MotoGP (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=9958)


;)
Δεν νομιζω τα 250 προβληματικά , απο οτι κυκλοφορεί στα διαφορα σαιτ γυρω στα 100-150!!!
Πολλές πωλήσεις εκανε, ο κόσμος απολαμβάνει και μεις ψάχνουμε να βρούμε τον πάτο στην κατάντια μας!!!!!!

apostolosb
15-10-2012, 11:58
Πάντως να σας πω την αλήθεια, επειδή κι εγώ ετοιμάζομαι μετά τα Χριστούγεννα να την πάρω, το καθηστέρησα 2 χρόνια(προγραμματισμένη καθυστέρηση λόγω της γέννησης του γιου μου) περισσότερο για τις ενδεχόμενες παιδικές αρρώστιες.

Εντάξει λέω είναι ακριβό μηχανάκι ας περιμένω.Π'αντως δεν έχω διαβάσει σοβαρά πράγματα εκτός από 3-4 περιπτώσεις στην Γερμανία από γνωστό-συνάδελφο μου ο οποίος μου είπε για κάποια θέματα σοβαρά αλλά σε μηχανάκια πρώτης φουρνιάς και test ride.

GregoryA
15-10-2012, 20:17
Πάντως να σας πω την αλήθεια, επειδή κι εγώ ετοιμάζομαι μετά τα Χριστούγεννα να την πάρω, το καθηστέρησα 2 χρόνια(προγραμματισμένη καθυστέρηση λόγω της γέννησης του γιου μου) περισσότερο για τις ενδεχόμενες παιδικές αρρώστιες.

Εντάξει λέω είναι ακριβό μηχανάκι ας περιμένω.Π'αντως δεν έχω διαβάσει σοβαρά πράγματα εκτός από 3-4 περιπτώσεις στην Γερμανία από γνωστό-συνάδελφο μου ο οποίος μου είπε για κάποια θέματα σοβαρά αλλά σε μηχανάκια πρώτης φουρνιάς και test ride.
Οτι βρηκα σχετικό με βλάβες το εβαλα εδω και ακολούθησε και σχετική συζήτηση.Σκεπτεσαι να το αγοράσεις κούτα ή second hand??

apostolosb
15-10-2012, 21:04
Καινούριο φίλε Γρηγόρη.

JohnGS1100
16-10-2012, 01:49
Μεγαλη απόφαση.. θα πρέπει να το ψάξεις καλά :confused:

apostolosb
16-10-2012, 02:57
Γιάννη παρόλο που είμαι άνθρωπος που υπερασπίζομαι το καλό μεταχειρισμένο αυτοκίνητο-μηχανή-επαγγελματικό(μιας και είναι η δουλειά μου)αυτό το μηχανάκι αποφάσισα πριν από 2 χρόνια ότι θα το πάρω κούτα.Σίγουρα με τρομάζει λίγο το ποσό στις μέρες μας αλλά αν πάνε όλα όπως τα υπολογίζω θα το πάρω ξέγνοιαστα.

Είδωμεν!

NLS
16-10-2012, 10:42
Αν δεν είχε νόημα και το καινούριο, τότε δεν θα βρίσκαμε ούτε μεταχειρισμένα. :D
Οποσδήποτε είναι άλλη η αίσθηση να πάρεις κάτι να... μυρίζει καινούριο, να ξέρεις εσύ τι έχει και τι δεν έχει και ίσως και... γιατί. Να της κάνεις το στρώσιμο, να την μαθαίνεις όσο λύνεται και αυτή. Να την διαλέξεις ΑΚΡΙΒΩΣ όπως θες, όχι γιατί "αυτή βρήκες" και έφερνε στο περίπου.

Εγώ έχω πάρει τις δυο BMW μηχανές καινούριες και μάλιστα επειδή ήθελα ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα θέλω (παραγγελία) περίμενα το ένα 4 μήνες και το άλλο 2. Φτιάχτηκαν ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Αντίθετα τα αυτοκίνητα που έχω αλλάξει όλα μτχ.
Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξαναπάρω μηχανή μεγάλη καινούρια. Ίσως ούτε και μτχ.
Το καλό είναι ότι αυτές οι μηχανές (και η μελλοντική δική σου) δεν είναι πρόβλημα να την έχει κάποιος 10-15 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα είναι ο υπερκαταναλωτισμός.

Καλώς να την πάρεις και να την ευχαριστηθείς.

JohnGS1100
16-10-2012, 11:18
Γιάννη παρόλο που είμαι άνθρωπος που υπερασπίζομαι το καλό μεταχειρισμένο αυτοκίνητο-μηχανή-επαγγελματικό(μιας και είναι η δουλειά μου)αυτό το μηχανάκι αποφάσισα πριν από 2 χρόνια ότι θα το πάρω κούτα.Σίγουρα με τρομάζει λίγο το ποσό στις μέρες μας αλλά αν πάνε όλα όπως τα υπολογίζω θα το πάρω ξέγνοιαστα.

Είδωμεν!

Εύχομαι να πάνε όπως τα θέλεις τα πράγματα. :ye02:


Αλήθεια είναι όνειρο ζωής ή "κεραυνοβόλος έρωτας" ?

JohnGS1100
16-10-2012, 11:18
Γιάννη παρόλο που είμαι άνθρωπος που υπερασπίζομαι το καλό μεταχειρισμένο αυτοκίνητο-μηχανή-επαγγελματικό(μιας και είναι η δουλειά μου)αυτό το μηχανάκι αποφάσισα πριν από 2 χρόνια ότι θα το πάρω κούτα.Σίγουρα με τρομάζει λίγο το ποσό στις μέρες μας αλλά αν πάνε όλα όπως τα υπολογίζω θα το πάρω ξέγνοιαστα.

Είδωμεν!

Απόστολε εύχομαι να πάνε όπως τα θέλεις τα πράγματα. :ye02:


Αλήθεια είναι όνειρο ζωής ή "κεραυνοβόλος έρωτας" ?

apostolosb
16-10-2012, 11:47
Αν δεν είχε νόημα και το καινούριο, τότε δεν θα βρίσκαμε ούτε μεταχειρισμένα. :D
Οποσδήποτε είναι άλλη η αίσθηση να πάρεις κάτι να... μυρίζει καινούριο, να ξέρεις εσύ τι έχει και τι δεν έχει και ίσως και... γιατί. Να της κάνεις το στρώσιμο, να την μαθαίνεις όσο λύνεται και αυτή. Να την διαλέξεις ΑΚΡΙΒΩΣ όπως θες, όχι γιατί "αυτή βρήκες" και έφερνε στο περίπου.

Εγώ έχω πάρει τις δυο BMW μηχανές καινούριες και μάλιστα επειδή ήθελα ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα θέλω (παραγγελία) περίμενα το ένα 4 μήνες και το άλλο 2. Φτιάχτηκαν ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Αντίθετα τα αυτοκίνητα που έχω αλλάξει όλα μτχ.
Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξαναπάρω μηχανή μεγάλη καινούρια. Ίσως ούτε και μτχ.
Το καλό είναι ότι αυτές οι μηχανές (και η μελλοντική δική σου) δεν είναι πρόβλημα να την έχει κάποιος 10-15 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα είναι ο υπερκαταναλωτισμός.

Καλώς να την πάρεις και να την ευχαριστηθείς.

Έτσι ακριβώς!Είχαμε καταντήσει τόσο φαντικοι του υπερκαταναλωτισμού που δεν απολαμβάναμε αυτά που καβαλούσαμε όσο έπρεπε.Έβλεπες έξω μηχανάκια 10ετίας σαν καινούρια τα οποία ήταν αγορασμένα πρώτα χέρια και είχαν πάνω τους 150000 και δεν έμπαιναν καν στη σκέψη της αλλαγής.

Κι όπως είπες αυτές οι μηχανές είναι τουλάχιστον για μια 10ετία αλλά όχι με 30000χλμ στην 10ετία.

apostolosb
16-10-2012, 11:50
Απόστολε εύχομαι να πάνε όπως τα θέλεις τα πράγματα. :ye02:


Αλήθεια είναι όνειρο ζωής ή "κεραυνοβόλος έρωτας" ?

Γιάννη μου λίγο πριν δώσω την Hayabusa ήμουν έτοιμος για Κ1300GT.ΜΟυ άρεσε πολύ απλά ήταν λίγο συντηρητική.ήμουν αποφασισμένος όμως.

Μετά ήρθε η εγκυμοσύνη και είπα για 2 χρόνια στοπ.

Ε την επόμενη χρονιά παρουσιάστηκε το μηχανάκι κι απλά την ερωτεύτηκα και είπα τέλος εδώ είμαστε για τα επόμενα 10 χρόνια.

apostolosb
16-10-2012, 17:49
Θα παραμείνει το λευκό ως έχει.

Και μετά έχουμε Dark graphite

και το μπλε Montego blue metallic
κι αυτό πολύ όμορφο

Σίγουρα τα έχετε δει απλά τα βάζω από live μηχανές.

http://imageshack.us/a/img27/3127/img3972o.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/27/img3972o.jpg/)

http://imageshack.us/a/img707/2588/img3961nh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/img3961nh.jpg/)

http://imageshack.us/a/img812/1839/bmwkforumk1600gtblau201.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/bmwkforumk1600gtblau201.jpg/)