PDA

View Full Version : 10ημερη απεργια τελωνειακων....


Ακιs
13-10-2011, 10:22
Απο αυριο ξεκιναει 10ημερη απεργια τελωνειακων.Παλι για καυσιμα θα τρεχουμε.....:hmmm::hmmm::hmmm:

Από αύριο αρχίζουν τη 10ήμερη απεργία τους οι τελωνειακοί | Οικονομία | Ελευθεροτυπία (http://www.enet.gr/?i=news.el.oikonomia&id=317639)

ckk
13-10-2011, 10:26
Απο αυριο ξεκιναει 10ημερη απεργια τελωνειακων.Παλι για καυσιμα θα τρεχουμε.....:hmmm::hmmm::hmmm:

Από αύριο αρχίζουν τη 10ήμερη απεργία τους οι τελωνειακοί | Οικονομία | Ελευθεροτυπία (http://www.enet.gr/?i=news.el.oikonomia&id=317639)

Γέμισα χθες. Δεν θέλω να θυμάμαι πόσα...

Thnx.

adventure
13-10-2011, 10:31
Σε ευχαριστούμε Άκη .

:cool: :cool:

tsompanis
13-10-2011, 11:45
Αφού πιάσατε και αυτόν τον κλάδο,να πω ευθαρσώς ότι ναι...αυτοί είναι ΚΑΘΙΚΙΑ όλοι τους!!!
αν ήταν στο χέρι μου,θα τους έστελνα όλους σπίτι τους!και θα έβαζα νέο αίμα μέσω ΑΣΕΠΝεύρα
μην σου πω ότι θα τους ξήλωνα και τους τραπεζικούς λογαριασμούς!

ο καλύτερος απο δαύτους ψωνίζει με 5ευρα...
τα παίρνουν απο όλους....
απο εμάς,τους μετανάστες,τα φτωχαδάκια,τους επιχειρηματίες και πάει λέγοντας.
μάλιστα κάποιοι έχουν και ταρίφα - διέλευση 5 ευρώ.

Πατέρας ενός γνωστού μου,πήγε για οικοσκευή σε γνωστό πολυκατάστημα και πλήρωσε με μια σακούλα 5εύραΝεύρα

όπως λέει και ο γιατρός...
αέρα-αέρα να φύγει η χολέρα! που βασανίζει αυτό το Έθνος.Αίσχος!

που καθόμαστε και σας κοιτάμε σαν τους χάνους!ξεφτίλες!

Jefe
13-10-2011, 11:48
:hmmm::hmmm::hmmm:



Jefe

CPretenteriS
13-10-2011, 12:00
Ε όχι και καθήκια ρε Κώστα... πρόσεχε σε παρακαλώ τις εκφράσεις σου... :o:rolleyes::D

tsompanis
13-10-2011, 12:13
Ε όχι και καθήκια ρε Κώστα... πρόσεχε σε παρακαλώ τις εκφράσεις σου... :o:rolleyes::D




δεν τις προσέχω καθόλου...
και θα χαρώ να έχουμε κανέναν εδω μέσα για να τα ακούσει μια και έξω!
για αυτόν και το σινάφι του

ΥΣ=Αυτά που λέω,τους τα έχω στείλει και με mail πέρσι που έφτασε ο κόμπος στο χτένι.τα τσουτσέκια

Sakis
13-10-2011, 12:15
Αφού πιάσατε και αυτόν τον κλάδο,να πω ευθαρσώς ότι ναι...αυτοί είναι ΚΑΘΙΚΙΑ όλοι τους!!!
αν ήταν στο χέρι μου,θα τους έστελνα όλους σπίτι τους!και θα έβαζα νέο αίμα μέσω ΑΣΕΠΝεύρα
μην σου πω ότι θα τους ξήλωνα και τους τραπεζικούς λογαριασμούς!

ο καλύτερος απο δαύτους ψωνίζει με 5ευρα...
τα παίρνουν απο όλους....
απο εμάς,τους μετανάστες,τα φτωχαδάκια,τους επιχειρηματίες και πάει λέγοντας.
μάλιστα κάποιοι έχουν και ταρίφα - διέλευση 5 ευρώ.

Πατέρας ενός γνωστού μου,πήγε για οικοσκευή σε γνωστό πολυκατάστημα και πλήρωσε με μια σακούλα 5εύραΝεύρα

όπως λέει και ο γιατρός...
αέρα-αέρα να φύγει η χολέρα! που βασανίζει αυτό το Έθνος.Αίσχος!

που καθόμαστε και σας κοιτάμε σαν τους χάνους!ξεφτίλες!


Ε τώρα Κώστα μου νομίζω γίνεσαι υπερβολικός...:D:D:D

:sm7::yzΝεύρα:sm7:

MARK
13-10-2011, 12:19
Νεύρα:hmmm:Νεύρα

jmar
13-10-2011, 12:22
Αντε παλι τα ιδια :hmmm:

tsompanis
13-10-2011, 12:25
Άσε με σου λέω τους τα έχω φορτωμένα λέμε.....

Άφησαν ολόκληρη ζωάδικη νταλίκα φορτωμένη με γουρούνια για 2 μέρες!
2 μέρες τα έρμα τα ζώα εκεί μέσα!

για να έχει βάρδια ο "έτσι" που τα ξέρει καλύτερα για τα ζώα!

gepol
13-10-2011, 15:08
Μήπως αν - λέω μήπως -, δεν πλήρωνε κανείς και δεν ανεχόταν τέτοιες συμπεριφορές και ότι άλλο τους προσάπτεις, τα πράγματα ήταν διαφορετικά? Αλλά προκειμένου ο καθένας να κάνει την δουλειά του υποκύπτει στους κάθε είδους εκβιασμούς και δεν μιλάω μόνο για τους τελωνειακούς, αλλά για όλους......

tsitsos
13-10-2011, 17:00
ο τσομπανις αν και φορτωμενος εχει δικιο. το θεμα ειναι πως αντιμετωπιζεις αυτες τι συντεχνιες:(

lepanto
13-10-2011, 18:13
Ακη θεμα δημιουργησες .:D:D

gsmaniac
13-10-2011, 18:18
Τα πήρε ο βοσκός.......:D

Ακιs
13-10-2011, 18:48
Ακη θεμα δημιουργησες .:D:D
Ασε γιατι πολυ καλα τα λεει........το τι χαρτζηλικακι εχει φυγει και απο εμενα στους τελωνειακους για τον εκτελωνισμο αυτ/των προκειμενου να γινει η δουλεια μας,η οποια θα γινοταν ετσι κι αλλιως,αλλα χωρις το ''λαδακι'' τους, εφερναν χιλια μυρια εμποδια τα καθαρματα......:mad::mad:

GeorgeP
13-10-2011, 22:09
Ασε γιατι πολυ καλα τα λεει........το τι χαρτζηλικακι εχει φυγει και απο εμενα στους τελωνειακους για τον εκτελωνισμο αυτ/των προκειμενου να γινει η δουλεια μας,η οποια θα γινοταν ετσι κι αλλιως,αλλα χωρις το ''λαδακι'' τους, εφερναν χιλια μυρια εμποδια τα καθαρματα......:mad::mad:

20αρικακι στον καταπλου, 20αρικακι στον αποπλου, διοτι οπως λεει και ο Βαραντεριστας αν δεν θα καταπλευσεις μετα απο 3 ωρες και θα αποπλευσεις......θα δουμε! Συνολο 40ρικακι ανα πλοιο. Περιπου 10 πλοια την ημερα (το καλοκαιρι ειναι περισσοτερα λογω Κρουαζιεροπλοιων) μας κανουν 400ε, επι 30 ημερες μας κανουν 12000ε να τα μοιραστουν 6 ατομα στην ΤΕΠ (Τελωνειο Επισκεψεως Πλοιων).

Καθολου ασχημα.

megalopsyxos
13-10-2011, 23:37
Αν χαιρόμουνα 1 πράμα στη δουλειά μου 30 χρόνια ήταν ότι μου έδινε την πολυτέλεια να μην αναγκάζομαι να μπω στη διαδικασία να συντηρώ τέτοιες καταστάσεις είτε στην εφορία, είτε στα νοσοκομεία, είτε στα τελωνεία κλπ, κλπ. Λόγω ιδεολογίας και χαρακτήρα δεν θα το έκανα ποτέ και δεν ξέρω ποιές θα ήταν οι συνέπειες. Στην τωρινή δουλειά μου όποτε υπάλληλος υπουργείου έκανε νύξη να χρηματιστεί για να περάσει πελάτη μου στον αναπτυξιακό ή σε άλλο πρόγραμμα, μάζεψε την ουρά κάτω απ τα σκέλια και το πρόγραμμα πέρασε απρόσκοπτα. Στην εκταμίευση μπορεί να κωλυσιέργησε λίγο το πράμα αλλά άμα σχεδόν αστραπιαία του δίνεις ότι χαρτί ή πιστοποίηση ζητάει στο τέλος καταλαβαίνει κι αυτός ότι εδώ.....δεν έχει. Πιστεύω ότι άμα έχεις ζήσει το Δημόσιο από τα μέσα και σε έχει ποτίσει η νοοτροπία του, ξέρεις και πως να τους αντιμετωπίζεις