PDA

View Full Version : Στα δύχτια της Αστυνομίας ο δημοσιογράφος Φ. Καμπούρης


finter
14-10-2011, 16:09
Σάββατο, 8 Οκτωβρίου 2011

Φίλιππος Καμπούρης: γιατί τον συνέλαβαν ξαφνικά



http://static.madata.gr/files/2010_IMAGES/K/kabouris1_290842895.jpg
Στα δύχτια του νόμου πιάστηκε ο γνωστός δημοσιογράφος Φίλιππος Κάμπουρης.
Ποια εγκλήματα φέρεται να τέλεσε ο Φίλιππος Καμπούρης;
Ο γνωστός παρουσιαστής, με θητεία σε αρκετά κανάλια (ALTER, TEMPO και STAR) αλλά και εκπομπάρχης στο EXTRA Channel, συνελήφθη καθώς ......

κατηγορείται για μεγάλη απάτη από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

Μετά από έρευνες των ηλεκτρονικών λαγωνικών της αστυνομίας, διαπιστώθηκε ότι στο όνομα του Κατάρ, φέρεται να είχε στήσει σελίδα-απάτη στο ίντερνετ, μέσω της οποίας ζητούσε να αγοράσει οικόπεδα από Έλληνες, κατά προτίμηση οικόπεδα «φιλέτα».

Ειδικότερα, η πρεσβεία του Κατάρ κατήγγειλε την απάτη, στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ότι άγνωστος λειτουργεί ιστοσελίδα, χρησιμοποιώντας τα επίσημα εμβλήματα και τη σημαία της χώρας και διαφημίζει ψευδώς ότι αναζητούνται οικήματα και οικόπεδα στην Ελλάδα, για αγορά από Καταριανούς επενδυτές.

Επιπλέον, ο διαχειριστής της ιστοσελίδας προέτρεπε τους ενδιαφερομένους να προκαταβάλουν το χρηματικό ποσό των 200 ευρώ για διαδικαστικά έξοδα και να αποστείλουν το τοπογραφικό διάγραμμα του ακινήτου μέσω εταιρείας ταχυμεταφορών.

Μετά από ψηφιακή έρευνα, για την απάτη εντοπίστηκε η ιστοσελίδα και σε έρευνα που έγινε στην εταιρεία του 30χρονου ιδιοκτήτη της βρέθηκαν και κατασχέθηκαν ένας σκληρός, έντυπο διαφημιστικό υλικό της ιστοσελίδας και αποδείξεις από εταιρείες μεταφορών.
πηγή: ΞΑΝΘΗ... Η ΠΟΛΗ ΜΑΣ !!! (http://xanthi-blogs.blogspot.com)

gkert
14-10-2011, 16:15
Φαινόταν οτι ήταν μούτρο από τα μάτια:hmmm:

siraxanz
14-10-2011, 16:22
αληταρία ο τύπος:rolleyes:

commander
14-10-2011, 16:28
ολα τα ΜΜΕ ειναι για πολλες κλωτσιές!!!
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ckk
14-10-2011, 16:28
Δεδομένου ότι έχει περάσει και καμία εβδομάδα, με διαφωνία ανακριτού και εισαγγελέως, θα είναι με τον Μάκη... :D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-10-2011, 16:52
Δεδομένου ότι έχει περάσει και καμία εβδομάδα, με διαφωνία ανακριτού και εισαγγελέως, θα είναι με τον Μάκη... :D

Δλδ είναι ΗΔΗ έξω ??? :Απορία:




.

ckk
14-10-2011, 17:07
Δλδ είναι ΗΔΗ έξω ??? :Απορία:




.


:sm7: Υποθετικό χιούμορ κάνω... τρόμαξες.:sm7: :sm7: Σιγά μην τον αφήσουν μέσα ο 'κύριος' Βρυώνης και ο 'κύριος' Κουρής. GeorgeP πάλι αναφέρομαι επώνυμα ρε... πες με πάλι κλέφτη - απατεώνα κλπ. :rolleyes:


Ας το ψάξει κάποιος, που ξέρει από αυτά τα κομπιουτερίστικα...

GeorgeP
15-10-2011, 21:10
:sm7: Υποθετικό χιούμορ κάνω... τρόμαξες.:sm7: :sm7: Σιγά μην τον αφήσουν μέσα ο 'κύριος' Βρυώνης και ο 'κύριος' Κουρής. GeorgeP πάλι αναφέρομαι επώνυμα ρε... πες με πάλι κλέφτη - απατεώνα κλπ. :rolleyes:


Ας το ψάξει κάποιος, που ξέρει από αυτά τα κομπιουτερίστικα...

Δεν παιρνω πισω τα λογια μου αγαπητε Χρηστο, αυτο που δεν ξερω ειναι οταν αναφερθει καποιος επωνυμα σε εσενα και σε τυχον ''απατεωνιες'' σου..... πως θα αντιδρασεις δεν ξερω.

Διοτι κατασκευαστικη εταιρεια ειχες με αναδοχη εργων του Δημοσιου οπου ως γνωστον ΟΟΟΟΟΛΕΣ αυτες (κατα το ΟΟΟΟΟλοι οι πολιτικοι)ειναι μια απατεωνια αφου τρωνε τα λεφτα του Ελληνικου λαου....ετσι δεν ειναι?

ckk
15-10-2011, 21:40
Δεν παιρνω πισω τα λογια μου αγαπητε Χρηστο, αυτο που δεν ξερω ειναι οταν αναφερθει καποιος επωνυμα σε εσενα και σε τυχον ''απατεωνιες'' σου..... πως θα αντιδρασεις δεν ξερω.

Διοτι κατασκευαστικη εταιρεια ειχες με αναδοχη εργων του Δημοσιου οπου ως γνωστον ΟΟΟΟΟΛΕΣ αυτες (κατα το ΟΟΟΟΟλοι οι πολιτικοι)ειναι μια απατεωνια αφου τρωνε τα λεφτα του Ελληνικου λαου....ετσι δεν ειναι?


Είδες πώς αντέδρασα. Αν δεν το είδες, πήγαινε δες το. Πιστεύω ευγενέστατα και μέσα στα πλαίσια της φιλοξενίας μου από το forum. Μπερδεύεσαι όμως για άλλη μία φορά. Με το forum θα έπρεπε να είσαι. Όχι με τους πολιτικούς. Με τον κόσμο.

Και ποιός σου είπε ότι την είχα? Δεν την έχω? Για να ρωτήσω... ρε μπας? :hmmm:


Γιά άλλη μια φορά, τόσο δίκιο. Όταν παίρνει τόσες πολλές στροφές το μυαλό σου, πώς δεν καίγεται?

Εγώ πάντως αν πίστευα ότι είσαι κλέφτης ή μαλ@κας, που τρως τα χρήματα του Ελληνικού λαού, δεν θα σου μίλαγα.


Μισό λεπτό να ρωτήσω όμως...

Albatros
15-10-2011, 23:18
ποτέ δεν τον συμπάθησα και δεν κάνω λάθος στις εκτιμήσεις μου...
:hmmm::mad:

ckk
15-10-2011, 23:25
Είδες πώς αντέδρασα. Αν δεν το είδες, πήγαινε δες το. Πιστεύω ευγενέστατα και μέσα στα πλαίσια της φιλοξενίας μου από το forum. Μπερδεύεσαι όμως για άλλη μία φορά. Με το forum θα έπρεπε να είσαι. Όχι με τους πολιτικούς. Με τον κόσμο.

Και ποιός σου είπε ότι την είχα? Δεν την έχω? Για να ρωτήσω... ρε μπας? :hmmm:


Γιά άλλη μια φορά, τόσο δίκιο. Όταν παίρνει τόσες πολλές στροφές το μυαλό σου, πώς δεν καίγεται?

Εγώ πάντως αν πίστευα ότι είσαι κλέφτης ή μαλ@κας, που τρως τα χρήματα του Ελληνικού λαού, δεν θα σου μίλαγα.


Μισό λεπτό να ρωτήσω όμως...



Ρε Γιώργο τί με βάζεις και κάνω... Ρώτησα και μου είπαν ότι την έχω.


ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΤΆΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΜΟΥΝΟΠ@ΝΑ, ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ.


Μάλλον όμως έχεις δίκιο για την αλητεία μου, διότι είμαι και ο μόνος στο forum σε αυτήν την κατάσταση.

GeorgeP
16-10-2011, 00:09
Είδες πώς αντέδρασα. Αν δεν το είδες, πήγαινε δες το. Πιστεύω ευγενέστατα και μέσα στα πλαίσια της φιλοξενίας μου από το forum. Μπερδεύεσαι όμως για άλλη μία φορά. Με το forum θα έπρεπε να είσαι. Όχι με τους πολιτικούς. Με τον κόσμο.

Και ποιός σου είπε ότι την είχα? Δεν την έχω? Για να ρωτήσω... ρε μπας? :hmmm:


Γιά άλλη μια φορά, τόσο δίκιο. Όταν παίρνει τόσες πολλές στροφές το μυαλό σου, πώς δεν καίγεται?

Εγώ πάντως αν πίστευα ότι είσαι κλέφτης ή μαλ@κας, που τρως τα χρήματα του Ελληνικού λαού, δεν θα σου μίλαγα.


Μισό λεπτό να ρωτήσω όμως...

Kι εγω ευγενεστατα αντιδρω μεσα στα πλαισια της φιλοξενιας αυτου του φορουμ...νομιζω!!

και ποιος σου ειπε οτι ειμαι με το μερος των πολιτικων? γιατι πρεπει να ειμαι με το μερος του κοσμου ¨η και του φορουμ? Τι λεει δηλαδη ο κοσμος? Τι ζηταει ο κοσμος? Να πεσει η κυβερνηση? Μα πως να πεσει με πραξικοπημα? διοτι το 53% λεει οχι στις εκλογες αλλα και μολις το 19% ελαβε μερος στις απεργιες του Οκτωμβριου εν αντιθεση με το 25-29% του Ιουνιου-Ιουλιου ( http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CIDQ7Nq8wKACFRuZ2AodiX-3TQ (http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CIDQ7Nq8wKACFRuZ2AodiX-3TQ))

Με ποιανου κοσμου ειπες να ειμαι με το μερος? Μα......με αυτουνου του κοσμου το μερος ειμαι!!! Aυτουνου που δεν πιστευει σε επαναστασεις αλλα στην ψηφο του.

Υ.Γ.1= δεν μου απαντας ομως στο πως θα αντιδρασεις αν καποιος ασχοληθει μαζι σου....(Δεν ειναι τιποτα προσωπικο η ερωτηση μου, απλως θα ηθελα να ξερω εσυ πως θα αισθανθεις ειτε επι δικαιω ειτε επι αδικω)
Υ.Γ.2= το τι πιστευω για τον καθεναν απο εμας/εσας δεν ειναι ανασταλτικος παραγων για να του μιλησω, απο ολους μαθαινει κανεις.......
εξάλλου με ξερεις, οι πολιτικες τριβες ειναι το αγαπημενο μου φαι:)

GeorgeP
16-10-2011, 00:13
Ρε Γιώργο τί με βάζεις και κάνω... Ρώτησα και μου είπαν ότι την έχω.


ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΤΆΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΜΟΥΝΟΠ@ΝΑ, ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ.


Μάλλον όμως έχεις δίκιο για την αλητεία μου, διότι είμαι και ο μόνος στο forum σε αυτήν την κατάσταση.

Συ ειπας οτι δεν την ειχες.........;)
Εκτος κι αν την εκλεισες και την ξανανοιξες....κατι μου θυμιζει αυτο....να δεις ποιοι καταφευγουν σε τετοιες λυσεις....χμμμμ δεν θα το πω...δεν ειναι καλο.....
¨Η μαλλον....κατι σαν τον Καραμανλη που εκλεισε την βουλη για να την σκαπουλαρουν οι δικοι του τον Μαιο του 2009!!!!

Κατασταση? ποια κατασταση? πονας πουθενα? μπαααα, μια χαρα σε βρισκω.....
αλητεια? ποια αλητεια? χρησιμοποιησα καμια τετοια λεξη εγω? Υπονοησα μηπως?? Moi jamais......pas du tout!

gsmaniac
16-10-2011, 00:14
Το πήγατε σε προσωπική τριβή το θέμα και όχι πολιτική....:cool:
πάρτε το αλλιώς.....να τριφτουμε και εμείς λιγουλακι:D

ckk
16-10-2011, 01:02
Kι εγω ευγενεστατα αντιδρω μεσα στα πλαισια της φιλοξενιας αυτου του φορουμ...νομιζω!!


Λέγοντάς με κλέφτη και απατεώνα ρε Γιώργο? Είσαι σε διαφορετικό επίπεδο ευγένειας μάλλον, κάπου πολύ ψηλά, που εγώ δεν φτάνω ούτε να κοιτάξω.



και ποιος σου ειπε οτι ειμαι με το μερος των πολιτικων? γιατι πρεπει να ειμαι με το μερος του κοσμου ¨η και του φορουμ? Τι λεει δηλαδη ο κοσμος? Τι ζηταει ο κοσμος? Να πεσει η κυβερνηση? Μα πως να πεσει με πραξικοπημα? διοτι το 53% λεει οχι στις εκλογες αλλα και μολις το 19% ελαβε μερος στις απεργιες του Οκτωμβριου εν αντιθεση με το 25-29% του Ιουνιου-Ιουλιου ( http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CIDQ7Nq8wKACFRuZ2AodiX-3TQ (http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CIDQ7Nq8wKACFRuZ2AodiX-3TQ))

Με ποιανου κοσμου ειπες να ειμαι με το μερος? Μα......με αυτουνου του κοσμου το μερος ειμαι!!! Aυτουνου που δεν πιστευει σε επαναστασεις αλλα στην ψηφο του.

Υ.Γ.1= δεν μου απαντας ομως στο πως θα αντιδρασεις αν καποιος ασχοληθει μαζι σου....(Δεν ειναι τιποτα προσωπικο η ερωτηση μου, απλως θα ηθελα να ξερω εσυ πως θα αισθανθεις ειτε επι δικαιω ειτε επι αδικω)


Φαντάσου να ήταν και προσωπική...:) Μα σου απάντησα και θα στο επαναλάβω. Όταν με είπες κλέφτη και απατεώνα και ότι έφαγα τα λεφτά του δημοσίου, δες την απάντησή μου. Θα σου έλεγα βέβαια ότι το δημόσιο μου έφαγε τα λεφτά μου, ή προσπάθησε, και έχω ήδη ανακοινώσει ασφαλιστικά μέτρα για κατασχέσεις, αλλά δεν νομίζω να καταλάβαινες.

Υ.Γ.2= το τι πιστευω για τον καθεναν απο εμας/εσας δεν ειναι ανασταλτικος παραγων για να του μιλησω, απο ολους μαθαινει κανεις.......

Σου είπα τί θα έκανα εγώ. Και από ότι βλέπεις το εφαρμόζω κιόλας. :cool:


εξάλλου με ξερεις, οι πολιτικες τριβες ειναι το αγαπημενο μου φαι:)

Οι πολιτικές τριβές είναι το αγαπημένο σου φαΐ, αλλά όχι εις βάρος μου. Εγώ δεν σε έχω κατηγορήσει ποτέ για κλοπή κι ας το έχεις παραδεχτεί από μόνος σου, με κάτι μαύρα που έπαιρνες κλπ. Καπέλο σου και καομπολίκι σου. Εγώ όμως δεν είχα την ανάγκη και δεν τα έκανα αυτά τα πράγματα, διότι αφ’ ενός δεν έπαιζα με τέτοια νούμερα, αφ’ εταίρου έχω και την νοοτροπία να βγάζω και να δίνω και το μερτικό μου στην εφορία για να μου φτιάχνει το κράτος δρόμους – γέφυρες – φυλακές – φράγματα - λιμάνια κλπ. Ή να του τα φτιάχνω εγώ. :cool:


Συ ειπας οτι δεν την ειχες.........;)

Και πάλι λες ψέματα. Κακές παρέες κάνεις, που σε ωθούν στην ανακρίβεια. Αλλά αν πάλι το έχω πει, γράψε μου πού… εσύ είσαι άσσος σε αυτά. Εγώ δεν έχω γράψει για κλεισίματα – φαλιμέντα – πτωχεύσεις και άλλες κουταμάρες. Μάλλον επειδή δεν ξέρετε, μπερδέψατε την απόλυση των ανθρώπων μου με το κλείσιμο της επιχείρησης. Θα μάθετε…. Αν πάλι όχι...

Γιατί δεν οδεύετε όλη αυτή τη γνώση, που πραγματικά έχετε, για καλό? Για δες μήπως είναι καλύτερο και για σας...


Εκτος κι αν την εκλεισες και την ξανανοιξες....κατι μου θυμιζει αυτο....να δεις ποιοι καταφευγουν σε τετοιες λυσεις....χμμμμ δεν θα το πω...δεν ειναι καλο.....

Κακές παρέες κάνεις, στο ξαναλέω. Αν οι γνωστοί σου είναι έτσι, εγώ δεν φταίω σε τίποτα.


¨Η μαλλον....κατι σαν τον Καραμανλη που εκλεισε την βουλη για να την σκαπουλαρουν οι δικοι του τον Μαιο του 2009!!!!

Κατασταση? ποια κατασταση? πονας πουθενα? μπαααα, μια χαρα σε βρισκω.....

Στο ξανάγραψα. Είσαι πανέξυπνος.


αλητεια? ποια αλητεια? χρησιμοποιησα καμια τετοια λεξη εγω? Υπονοησα μηπως?? Moi jamais......pas du tout!

Δεν το υπονόησες. Το έγραψες πεντακάθαρα.

Άλλος έγραψε ότι έπαιρνα τα έργα του δημοσίου με 30% κέρδη και τα μοιραζόμουνα με τους πολιτικούς? Από αυτό δε το 30% φαίνεται και η γνώση σου επάνω στο αντικείμενο.
Ξέρεις, αν άφηνα την βλακεία σου περί κλέφτη και απατεώνα αναπάντητη, θα έμπαινε σε ένα ή δύο μήνες κάποιο νέο μέλος που δεν με ξέρει και θα έλεγε ότι αυτός ο π@ύστης όντως έτσι θα έκλεβε αφού δεν τον γ@μησε τον άλλον, που του τα έγραψε. Και εγώ προσπαθώ ακόμα και τώρα να σου εξηγώ και να σου φερθώ με το γάντι. Εν πάση περιπτώσει.


Το πήγατε σε προσωπική τριβή το θέμα και όχι πολιτική....:cool:
πάρτε το αλλιώς.....να τριφτουμε και εμείς λιγουλακι:D

Έλα άντρα μου και συ. Για χάρη σου εγώ το κόβω. Όλοι οι καλοί χωράνε ανάμεσά μας.