PDA

View Full Version : προιοντα colori


squad
16-10-2011, 12:21
μπηκα στο site της colori,και εμεινα ενθουσιαμενος απο τις τιμες,αλλα απο ποιοτητα δεν ξερω.εχει αγορασει καποιος προιοντα της?ειναι ευχαριστημενος?

kostas_s
16-10-2011, 12:39
Ειναι Ελληνική εταιρία, και έχει πολύ καλά προϊόντα. Εγώ έχω πάρει ένα τσαντάκι μέσης καί είμαι πολύ ευχαριστημένος και για την ποιότητά του αλλά και για την πρακτικότητά του.

panagiotis.farmer
16-10-2011, 12:48
Exω παρει δυο μπουφαν ενα δικο μου και ενα
της γυναικας μου και δεν υπαρχει κανενα προβλημα
και τα χρηματα μενουν στην Ελλαδα..;)

squad
16-10-2011, 13:20
εγω ενδιαφερομαι κυριως για παντελονι χειμερινο,αλλα ολες οι γνωμες ειναι ευπρόσδεκτες.

ortho
16-10-2011, 15:11
Χειμερινό κι εαρινό μπουφάν έχω της colori.
Το πρώτο το έχω 5 χρόνια, ουσιαστικά δεν έχει φθορές στο ύφασμα και δεν είμαι κι ο πιό "ευγενικός". Το μπουφάν έχει ουσιαστικά εφ'όρου ζωής εγγύηση. εχω ήδη φτιάξει μιά φορά τα φερμουάρ και πάω για δεύτερη, δωρεάν εννοείται!

Ακιs
16-10-2011, 15:19
Κι εγω εχω μουφαν της colori απο το 2004 μεχρι σημερα το οποιο εχει φαει βροχες,εχει πλυθει και στο πλυντηριο και δεν εχει χασει ουτε καν το χρωμα του.......πολυ καλο value for money!!!;);)

ARGI
16-10-2011, 15:21
Κι εγω εχω μουφαν της colori απο το 2004 μεχρι σημερα το οποιο εχει φαει βροχες,εχει πλυθει και στο πλυντηριο και δεν εχει χασει ουτε καν το χρωμα του.......πολυ καλο value for money!!!;);)

Το ίδιο ισχύει και για εμένα..!!!
;););)

minaskapetanakis
16-10-2011, 16:59
Εχω μπουφαν χειμερινο και τρα ζευγαρια γαντια και ειναι ολα αριστα. Το μπουφαν μαλιστα εχει εξαιρειτκη ποιοτητα, δεν βαζει νερο και εναι πολυ καλο και με πολυ κρυο. Τελεια εταιρεια.

tsitsos
16-10-2011, 17:06
μεταξυ αλλων εχω ενα μπουφαν 16 χρονια φορεμενο χειμωνα καλοκαιρι, και δεν εχει φυγει ουτε κλωστη. συνισταται ανεπιφυλακτα;)

ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
16-10-2011, 18:55
μπηκα στο site της colori,και εμεινα ενθουσιαμενος απο τις τιμες,αλλα απο ποιοτητα δεν ξερω.εχει αγορασει καποιος προιοντα της?ειναι ευχαριστημενος?

Eγώ είμαι σχεδόν από πάνω μέχρι κάτω COLORI!
Ελληνική εταιρία με υποκαταστήματα και στο εξωτερικό πολύ καλή ποιότητα άψογη εξυπηρέτηση και μετά την πώλησή των προϊόντων-εμένα μου είχαν διορθώσει ένα παντελόνι 2 φορές ΔΩΡΕΑΝ και ενώ είχε περάσει ήδη ένας χρόνος από όταν το αγόρασα!:):)
Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα μιας και πληρώνεις αυτό που αγοράζεις και όχι το όνομα μιας κάποιας φίρμας;);)

squad
16-10-2011, 19:38
:sm5:πολλα θετικα σχολια για την colori!!

saitman
16-10-2011, 20:10
εχω το kosmos απο το 2004 και ειμαι υπερευχαριστημενος!!ειναι ελληνικα και αντικαθιστουν τα φθαρμενα σημεια!!βεβαια αντιμετωπιζει πολλα προβληματα σαν εταιρεια!

Akyla
16-10-2011, 21:32
Colori, θα μήνεις τουλάχιστον εντυποσιασμένος απο το after sales, 3 χρόνια μετά τους πας μπουφάν για πρόβλημα στο φερμουαρ, σε μια μέρα στο έχουν πίσω και χωρίς χρέωση.
Εκτός αυτού κάνουν και custom λυσεις...π.χ ήθελα ενα τσαντάκι...αλλά το πόδι μου ήταν ποιό χοντρό απο τον ιμάντα....μου πήρε μέτρα και το έφερε με ποιό μεγάλο ιμάντα....άλλο περιστατικό, πήρα ένα κράνος HJC ξέφτισε στον μήνα το ένα δέσιμο...το πήγα πίσω..μου το φτιάξανε την ίδια μέρα και δώρο για την ταλαιπωρία, χρυσή ζελατίνα για το κράνος...
Εγώ είμαι υπέρ Colori...hands down

crazy artist
17-10-2011, 00:30
και γω εχω καλοκαιρινό μπουφαν το οποίο αγορασα τον ιούνιο και όλο το καλοκαιρι δεν έβγαλε τιποτα... πάλι καλά που υπάρχει και μαι ελληνική εταιρεία που τιμά το όνομά της!

forester
17-10-2011, 07:25
Κι εγώ με colori νπουφάν δικό μου και της γυναίκας από πέρσι. Κανένα πρόβλημα. Τέλειο σε βροχή - κρύο και εφαρμογή. Πολύ καλές τιμές και custom λύσεις ακόμα και στα νούμερα;).
Συστήνεται ανεπιφύλακτα και είναι ελληνικά προϊόντα!

dimitrisb
17-10-2011, 10:45
Να στηρίζουμε μία ελληνική εταιρία της οποίας τα προϊόντα είναι πολύ καλά και η εγγύηση είναι πραγματική και ισχύει.
Εγώ προς το παρόν έχω αγοράσει τα "σαμαράκια" (25L -40L) της Colori. Μια χαρά και πολύ καλά! :)
... σιγά σιγά κάτι άλλο θα πάρουμε που θα χρειαστεί.

vpentza
17-10-2011, 11:18
το πρώτο μου "πραγματικό" μοτοσυκλετιστικό μπουφάν ήταν colori....
παραμένει άψογο μέχρι σήμερα αν και έφαγε χρόνια συνεχούς χρήσης και επαναλαμβανόμενων πλυσιμάτων.....
το έχω πλέον για backup σε περίπτωση που βραχεί ή σκιστεί το revit....

loulou1100gs
17-10-2011, 14:39
Είμαι πελάτης από την εποχή που ήταν ακόμη βιοτεχνία στην Ανω Γλυφάδα.
Εχω χρησιμοποιήσει τα πάντα: παντελόνι ταξιδιού, γιλέκο, γιλέκο με αερόσακκο, γκέτες,ισοθερμικά, windblockers, ζακέτες fleece.
Ποιότητα υλικών κορυφαία, επίπεδο ραφής άριστο και το βασικότερο:after sales support δηλαδή σχίστηκε το μανίκι, ΄ςσπασε το φερμουάρ, ξηλώθηκε ο γιακάς;Κανένα πρόβλημα.Δωρεάν επισκευή. Να σημειώσω ότι έχω στην ντουλάπα προϊόντα 10ετίας τα οποία είναι σαν καινούργια παρά τη σκληρή χρήση.Την συνιστώ ανεπιφύλακτα ως ιδανική λύση value for money.

NLS
17-10-2011, 15:55
εγώ δεν ξαναπαίρνω κάτι "σοβαρό" (πχ. μπουφάν) colori
γαντάκια και τέτοια ίσως ναι

το γιατί το έχω πει σε παλιότερο post
(το οποίο δεν το βρίσκω πάντως και με ζώνουν λίγο τα φίδια...)

phoenix
17-10-2011, 19:55
ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΩΡΑ
:sm4::sm4::sm4:

NLS
18-10-2011, 11:42
Μπες, καλές αγορές. Να υποστηρίζουμε τα Ελληνικά προϊόντα.

Όμως αν πας για αδιάβροχο μπουφάν φρόντισε να το πάρεις ΒΡΟΧΕΡΕΣ μέρες. Take my word.

yns
18-10-2011, 12:18
Έχω πάρει το TANK BAG ON/OFF 32 lt (http://www.colori.net/posto/gr/details.asp?ProductID=121) που "κάθεται" μια χαρά στο 800αράκι και ένα SAHARA JACKEΤ (http://www.colori.net/posto/gr/details.asp?ProductID=1242) που το φοράω το χειμώνα στα χώματα και είναι σούπερ! Καθώς και γυαλιά, τσαντάκια, αδιάβροχα, ισοθερμικά, κάλτσες... Πολύ καλή ποιότητα και τιμή. Δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω ακόμα το after sales support γιατί δεν χρειάστηκε. Κρίμα που έκλεισε το κατάστημα στο Ηράκλειο.

squad
20-10-2011, 01:09
ολοκληρη κρητη δυστηχως εν εχουμε καποιο "καλο" καταστημα εξοπλισμος αναβατη , και εξοπλισμο μοτοσυκλετας κριμα..:(:(

yns
20-10-2011, 02:52
Υπάρχουν 2 τουλάχιστον στο Ηράκλειο με αρκετά πράγματα, αλλά αν θες Colori μπορείς να τα παραγγείλεις από το site, με παραγγελίες >50€ δεν έχεις μεταφορικά.

squad
20-10-2011, 09:41
γιαννη σε σύγκριση με αλλες επαρχιακές πόλεις και μικροτερες απο το ηρακλειο,το ηρακλειο δεν εχει απολύτως τιποτα,τα ξερω αυτα τα μαγαζια που λες,ουτε ποικιλία ουτε καλες τιμες.

TARKAS
20-10-2011, 12:07
Τρια-τεσσερα μπουφαν -χειμερινο παντελονι-αδιαβροχα-τσαντακι και εγω και οτι χαλασει σε μια βδομαδα το πολυ φτιαχνεται. Υποστηρικτης της μαρκας λογω Ελλαδας-λογω υποστηριξης μετα την αγορα και λογω εξυπηρετησης στο καταστημα.

squad
22-10-2011, 14:46
Μπες, καλές αγορές. Να υποστηρίζουμε τα Ελληνικά προϊόντα.

Όμως αν πας για αδιάβροχο μπουφάν φρόντισε να το πάρεις ΒΡΟΧΕΡΕΣ μέρες. Take my word.
Νικο εννοεις οτι δεν εισαι υπερ των ακριβων προιοντων π.χ ρεβιτ νταινεζε και παει λεγοντας..

gandreas
22-10-2011, 17:58
πάρε με 1200:D

stelth1
04-11-2011, 13:59
Απο θεμα ρουχισμου τα προιοντα της ειναι αξιοπιστα,αυτο δεν συμβαινει ομως κ μα τα κρανοι HJC απλα [B]ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ[B]!!!!Αγορασα ενα flip-up κρανος HJC για τον αδερφο μου αρχες καλοκαιριου,την 3η φορα που το εβαλε του εμεινε το ανοιγομενο μερος στο χερι,το γυρισα πισω για αντικατασταση αφου το κρανος δεν ειχε ουτε γρατζουνια.Το κρατησαν για 3 μηνες αντικατεστησαν το σπασμενο μερος αλλα παρο ολα αυτα το κρανος δεν εκλεινε καλα-η ζελατινα εμπαζε αερα απο παντου-το ανοιξε κλεισε της ζελατινας γινοταν με θορυβο κ στραβα-μου ζητησαν χρηματα για το ανταλλακτικο,μα πανω απο ολα για εμενα,οταν ενα κρανος σπαει ετσι με ενα ανοιγμα,τοτε το θεμα ασφαλειας εχει χαθει.Ξανα ζητησα να αντικατασταθει το κρανος η να παρω κατι αλλο,αλλα το παιδι που ειναι αντιπ/πος στο νησι,μου ειπε οτι η απαντηση απο τα κεντρικα της COLORI ειναι αρνητικη!!!
Ετσι αγορασα ενα AGV flip-up για τον αδερφο μου κ κρατησα για εμενα το HJC για τις μικροαποστασεις στην πολη.
Παντα επαιρνα κ παιρνω τον καλυτερο εξοπλισμο για εμενα κ την μοτ/τα μου,
μια φορα δεν το εκανα κ την πατησα!COLORI ξανα?ευχαριστω δεν θα παρω κ ας την εχω υποστηριξει στο παρελθον κ ας ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ εταιρια,γιατι απλα σε θεματα ασφαλειας εκπτωσεις δεν χωρανε!!!!

spade ace
21-11-2011, 19:10
Eχω από το 2006 το μπουφαν ''storm''. Εξαιρετική αίσθηση και μετά από συνεχή χρήση και πολλά πλυσίματα παραμένει ώς ήταν όταν το πρωτοφόρεσα.Αρκετά καλά και τα προστατευτικά του (αποσπώμενα) σε ώμους πλάτη και αγκώνες.Νομίζω οτι έχει κάνει την απόσβεσή του και με το παραπάνω.Στα συν φυσικά οτι είναι ελληνικό και αντικειμενικά έχει μια διακριτική εμφανιση.Από οτι εχω checkαρει πριν κανα - δυο μέρες στον κατάλογο της colori βγαίνει σε προσφορά το γκρι 190 ευρώ από 350 νομίζω.Θεωρώ οτι είναι great value for money!!!

squad
15-12-2011, 00:06
η colori εχει 30ημερο bazzar ξερει κανεις τιποτα?

asotosios
15-12-2011, 10:22
:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

για δωστε καμια πληροφορια βρε παιδια...!!!:D

forester
15-12-2011, 18:01
Τι πληροφορία θέτε;;;
Έχει bazar, σημαίνει εκπτώσεις. Κάντε μια βόλτα και δείτε τι σας ενδιαφέρει.

asotosios
15-12-2011, 19:17
Αφου ισχυει οτι εχει Μπαζαρ...τοτε να περασουμε να δουμε...!!!
απο ποτε μεχρι ποτε...???
Ευχαριστω για τις πληροφοριες...:D

forester
15-12-2011, 19:19
Θα περάσω τώρα έξω από ένα μαγαζί colori και ό,τι υπάρχει σε ανακοίνωση θα σας το πω.

staikosn1
15-12-2011, 20:56
Τελικα εχουμε κανενα νεο? Αξιζει να παμε?

siraxanz
15-12-2011, 22:17
το σαιτ να τσεκαρετε

Gasgs
15-12-2011, 22:59
JACKET | ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΑ | BOUNCER AIR BAG CORDURA JACKET (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=1200)

Εδώ δείτε το μπουφάν με αεροσακο Απο 650 τώρα 280 !!!
Εχει ακούσει κανεις τίποτα για αυτά με τον αεροσακο ;

forester
15-12-2011, 23:03
Υπάρχει η ίδια επιγραφή "30 ημέρες bazar" εδώ και 2-3 μήνες:)
Προλαβαίνετε λοιπόν να δείτε από κοντά τι παίζει. Τον Οκτώβριο που είχα πάει, είχε 20 έως 30% έκπτωση και κάποιες επιπλέον προσφορές.
Κατά τη γνώμη μου αξίζει.

forester
15-12-2011, 23:14
JACKET | ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΑ | BOUNCER AIR BAG CORDURA JACKET (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=1200)

Εδώ δείτε το μπουφάν με αεροσακο Απο 650 τώρα 280 !!!
Εχει ακούσει κανεις τίποτα για αυτά με τον αεροσακο ;

Θα απαντήσω από προσωπική πείρα και συνήθειες....
1ον Κάθε προστατευτικό που έχει δοκιμαστεί και εγκριθεί για κυκλοφορία, πάντα βοηθάει.
2ον Τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται εντός πόλης και λίγα σχετικά χλμ/ώρα.
3ον Αν συμβεί κάτι σε ταξίδι με ταχύτητα πάνω από 70-80 χλμ/ωρα και χτυπήσεις σε κάτι σταθερό και συνήθως σκληρό, ή τελειώνεις επί τόπου, ή μένεις ανάπηρος ό,τι και να φοράς..... Σε αντίθετη περίπτωση (που τη βγάζεις καθαρή δηλαδή) , απλά έχεις μέρες από το Θεό!!! Γι αυτό στις πίστες ΔΕΝ υπάρχουν "εμπόδια" , παρά μόνο χώροι επιβράδυνσης με διάφορα υλικά και λάστιχα, στρώματα κλπ στους τοίχους.



Άρα το μπουφάν - αερόσακος θα είναι πάρα πολύ καλό προστατευτικό, ΕΦ'ΟΣΟΝ το συνδέεις ΠΑΝΤΑ στη μηχανή, με σκοπό να ενεργοποιηθεί με τη βίαιη απομάκρυνσή σου από αυτήν. Κάποιος που κάνει 40-50 ή και περισσότερα χλμ κάθε μέρα, σε αστικό περιβάλλον, θα το χρησιμοποιεί σωστά πάντα; Θα λύνει και θα δένει σε κάθε στάση; Αν το ξεχάσει λυτό 1 φορά, βάσει του νόμου του Μέρφυ, τότε θα την πατήσει...
Αν το ξεχάσει δεμένο και κατέβει, θα το ενεργοποιήσει:D:D:D
Οπότε αυτά μαραφέτια είναι πολύ καλά, αρκεί να τα χρησιμοποιείς όπως πρέπει.
Προσωπικά, επειδή μιλάμε για πλήρη αλλαγή συμπεριφοράς σε καθημερινή βάση, δεν το επιλέγω.
Θα το συνιστούσα όμως σε όποιον είναι διατεθειμένος για κάτι τέτοιο.

staikosn1
16-12-2011, 00:12
Παντως σκεφτομαστε ΕΛΛΗΝΙΚΑ, αυτο μετραει!

Mariosg
16-12-2011, 01:28
εχω μπουφαν και γιλεκο αριστα ισοθερμικα αριστα γαντια οχι μπαζουν αλλα ολα τα υπολοιπα ειναι suuuuupppeerrrr

brasidas12
16-12-2011, 13:22
εγω εχω παρει τα σαμαρια απο την colori.κ μπορω να πω πως ειναι σουπερ κ πολυ ποιοτικα.δεν ηξερα ομως πως ειναι ελληνικα.κατι προς ιταλια μου εκαναν.μπραβο

forester
21-12-2011, 00:35
Πήρα το Μάρτη πέρσι, ένα jacket Idol, το οποίο με ικανοποιούσε σε όλα τα θέματα (άνεση, εφαρμογή, εμφάνιση, προστασία από κρύο και αέρα). Δεν είχε δοκιμαστεί σε σοβαρή βροχή. Την περασμένη Παρασκευή το φορούσα με τη νεροποντή και σε μια διαδρομή 15', ενώ γενικά ήταν αδιάβροχο, έμπασε νερό στα μανίκια, από τον αγκώνα και κάτω. Και λίγο στην αριστερή μασχάλη. Λέμε για νερό... Το ένιωθα να τρέχει στα γάντια...
Το μπουφάν ουσιαστικά φορέθηκε 3 μήνες. Καινούριο.
Το πήγα αμέσως στο κατάστημα. Μου είπαν να περιμένω και Δευτέρα - Τρίτη θα με ειδοποιούσαν. Σήμερα το απόγευμα μίλησα με τον υπεύθυνο, μου είπε ότι εξεπλάγει και με ρώτησε για ανοικτό φερμουάρ μανικιών. Τον διαβεβαίωσα ότι ήταν κλειστό, και αφού αυτοί είχαν εξετάσει το μπουφάν για τυχόν κακομεταχείρηση (πλύσιμο εκτός προδιαγραφών κλπ), χωρίς περιστροφές μου είπε να πάω στο μαγαζί και να πάρω ένα καινούριο. Επέλεξα ένα νέο μοντέλο το Avatar, και περιχαρής πλέον το πήρα:) Επίσης, επειδή ήταν 30€ πιο φθηνό (δεν έχει δέρμα όπως το άλλο) πήρα κι ένα ισοθερμικό για τη γυναίκα:)
Αυτή η υλοποίηση της "χρυσής εγγύησης" της Colori, τι να πώ;;; Αν μη τι άλλο, πάλι Colori θα πάρω!!!!!

Andreas_F800GS
21-12-2011, 11:03
Πήρα το Μάρτη πέρσι, ένα jacket Idol, το οποίο με ικανοποιούσε σε όλα τα θέματα (άνεση, εφαρμογή, εμφάνιση, προστασία από κρύο και αέρα). Δεν είχε δοκιμαστεί σε σοβαρή βροχή. Την περασμένη Παρασκευή το φορούσα με τη νεροποντή και σε μια διαδρομή 15', ενώ γενικά ήταν αδιάβροχο, έμπασε νερό στα μανίκια, από τον αγκώνα και κάτω. Και λίγο στην αριστερή μασχάλη. Λέμε για νερό... Το ένιωθα να τρέχει στα γάντια...
Το μπουφάν ουσιαστικά φορέθηκε 3 μήνες. Καινούριο.
Το πήγα αμέσως στο κατάστημα. Μου είπαν να περιμένω και Δευτέρα - Τρίτη θα με ειδοποιούσαν. Σήμερα το απόγευμα μίλησα με τον υπεύθυνο, μου είπε ότι εξεπλάγει και με ρώτησε για ανοικτό φερμουάρ μανικιών. Τον διαβεβαίωσα ότι ήταν κλειστό, και αφού αυτοί είχαν εξετάσει το μπουφάν για τυχόν κακομεταχείρηση (πλύσιμο εκτός προδιαγραφών κλπ), χωρίς περιστροφές μου είπε να πάω στο μαγαζί και να πάρω ένα καινούριο. Επέλεξα ένα νέο μοντέλο το Avatar, και περιχαρής πλέον το πήρα:) Επίσης, επειδή ήταν 30€ πιο φθηνό (δεν έχει δέρμα όπως το άλλο) πήρα κι ένα ισοθερμικό για τη γυναίκα:)
Αυτή η υλοποίηση της "χρυσής εγγύησης" της Colori, τι να πώ;;; Αν μη τι άλλο, πάλι Colori θα πάρω!!!!!

Δεν έχω προσωπική εμπειρία με προϊόντα colori. Έχει πάρει ένα μπουφάν η σύζυγος και είναι ευχαριστημένη. Το γεγονός όμως ότι υλοποιούν τον όρο "εγγύηση" με τον καλύτερο τρόπο και όχι όπως άλλες "μεγάλες" εταιρίες αξίζει για πολλά μπράβο. Μακάρι όλες οι επιχειρίσεις να λειτουργούσαν έτσι.

pkaran
23-12-2011, 13:11
Έχω εδώ και 2 χρόνια το colori με το airbag είναι φοβερό είμαι πολύ ικανοποιημένος μπράβο τους! (Το airbag δεν το έχω δικιμάσει και ούτε θέλω) :sm7:

forester
24-12-2011, 16:59
Έχω εδώ και 2 χρόνια το colori με το airbag είναι φοβερό είμαι πολύ ικανοποιημένος μπράβο τους! (Το airbag δεν το έχω δικιμάσει και ούτε θέλω) :sm7:

Εγώ θα το δοκίμαζα (όρθιος εννοείται:)) έτσι να δω πώς δουλεύει. Και θα άλλαζα μια αμπούλα μετά.

Ποτέ να μην το χρειαστείς!!!!
Πάντα όρθιος;)

ortho
24-12-2011, 18:41
Εχω το μπουφάν Inox 5 χρόνια τώρα και δεν του συμπεριφέρομαι και στοργικά.

Κανένα πρόβλημα κι η colori μου έχει αλλάξει ήδη 2 φορές τα φερμουάρ, όχι γιατί δεν κλείνουν, σπάει το ρημάδι που έχει για να τα τραβάς.

Πέρσυ είχα πάρει πάλι σε bazaar της, ένα ζευγάρι oxtar σε μισή τιμή και τις φορώ συνέχεια.

Σκέφτομαι ελληνικά, αγοράζω ελληνικά.

πότε θα φτιαχτεί επιτέλους ελληνικό μεσαίου κυβισμού να το πάρω;!

renovatio
28-12-2011, 22:51
Πάντως εγώ κάτι γάντια που έχω πάρει έχουν αστοχία σχεδιασμού, δηλαδή έχουν τις ραφες πάνω στις κλειδώσεις των δακτύλων και τις πιεζουν και μετά από μερική ώρα με πονάνε, ειδικά όταν σφίγγω τις μανέτες.

peterv
28-12-2011, 23:09
Εγώ θα το δοκίμαζα (όρθιος εννοείται:)) έτσι να δω πώς δουλεύει. Και θα άλλαζα μια αμπούλα μετά.

Ποτέ να μην το χρειαστείς!!!!
Πάντα όρθιος;)

Εδώ και χρόνια έχω δοκιμάσει κανά δυό τρεισ φορές τον αερόσακο χωρισ ευτυχώσ τραυματισμού Δουλεύει άψογα και γρήγορα.
Δεν καταλαβαίνεις καν πότε ανοίγει. Από την άλλη αλλάζεις μόνο μια αμπούλα και όλα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

spyrval
30-12-2011, 14:41
Εδώ και χρόνια έχω δοκιμάσει κανά δυό τρεισ φορές τον αερόσακο χωρισ ευτυχώσ τραυματισμού Δουλεύει άψογα και γρήγορα.
Δεν καταλαβαίνεις καν πότε ανοίγει. Από την άλλη αλλάζεις μόνο μια αμπούλα και όλα καλά.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

Μια που το αναφέρεις, επειδή το σκέφτομαι να το πάρω, είναι βολικό για καθημερινή χρήση? Εδώ και καιρό το έχω απορία, δεν θα έπρεπε περισσότερος κόσμος να το έχει αντί να παίρνει ακριβά μπουφάν που προσφέρουν πολύ λιγότερο προστασία από έναν αερόσακο?

Leondios
30-12-2011, 17:23
Χρησιμοποιώ πάνω απο 10 χρόνια προιόντα COLORI (μπουφάν, παντελόνια κλπ) και είναι πολύ καλύτερα απο πολλά ξένα που κοστίζουν περισσότερο. Και το πλεον σημαντικό άψογη εξυπηρέτηση και δωρεάν επιδιορθώσεις.
Αξιέπαινη ελληνική εταιρεία.

peterv
31-12-2011, 02:14
Μια που το αναφέρεις, επειδή το σκέφτομαι να το πάρω, είναι βολικό για καθημερινή χρήση? Εδώ και καιρό το έχω απορία, δεν θα έπρεπε περισσότερος κόσμος να το έχει αντί να παίρνει ακριβά μπουφάν που προσφέρουν πολύ λιγότερο προστασία από έναν αερόσακο?

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι έχει πολύ βάρος (έχω το μακρύ ).
Κατά τα άλλα είναι ένα καταπληκτικό χειμερινό μπουφάν για δύσκολες συνθήκες.
Τώρα για τον αερόσακο οι γνώμες που έχω ακούσει είναι περισσότερο αντιθετικές παρά συνδοιαστικές.

Από την μιά η παθητική ασφάλεια (αερόσακος) ασφάλεια άρα φοβάσαι πάνω στην μηχανή όχι καλός οδηγός κλπ. .

Από την άλλη η ενεργητική ασφάλεια (ταχύτητα, εκπαίδευση αναβάτη, αξιοπιστία μηχανής κλπ). Άρα έμφαση στον τρόπο οδήγησης και στις ικανότητες του αναβάτη.

Εξαρτάται που επενδύει κανείς περισσότερο !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

spyrval
31-12-2011, 13:21
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι έχει πολύ βάρος (έχω το μακρύ ).
Κατά τα άλλα είναι ένα καταπληκτικό χειμερινό μπουφάν για δύσκολες συνθήκες.
Τώρα για τον αερόσακο οι γνώμες που έχω ακούσει είναι περισσότερο αντιθετικές παρά συνδοιαστικές.

Από την μιά η παθητική ασφάλεια (αερόσακος) ασφάλεια άρα φοβάσαι πάνω στην μηχανή όχι καλός οδηγός κλπ. .

Από την άλλη η ενεργητική ασφάλεια (ταχύτητα, εκπαίδευση αναβάτη, αξιοπιστία μηχανής κλπ). Άρα έμφαση στον τρόπο οδήγησης και στις ικανότητες του αναβάτη.

Εξαρτάται που επενδύει κανείς περισσότερο !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ. "έλα μωρέ, άμα θες αερόσακο πάρε αμάξι κλπ κλπ". Βέβαια εγώ μετά από πολλά πλέον χρόνια και με αυτά που έχω δει στους δρόμους μου είναι αδιάφορο τί θα σκεφτεί ο καθένας για το πως οδηγώ ή ντύνομαι. Άμα "ξεφεύγω" μου'ρχεται αυτόματα η γλυκιά εξάχρονη φατσούλα που με περιμένει σπίτι και έρχομαι στα ίσα μου...Ευχαριστώ για την απάντηση!

XCHALLENGE
31-12-2011, 16:26
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ. "έλα μωρέ, άμα θες αερόσακο πάρε αμάξι κλπ κλπ". Βέβαια εγώ μετά από πολλά πλέον χρόνια και με αυτά που έχω δει στους δρόμους μου είναι αδιάφορο τί θα σκεφτεί ο καθένας για το πως οδηγώ ή ντύνομαι. Άμα "ξεφεύγω" μου'ρχεται αυτόματα η γλυκιά εξάχρονη φατσούλα που με περιμένει σπίτι και έρχομαι στα ίσα μου...Ευχαριστώ για την απάντηση!



:):):);)

Το ...αυτό!

Τα λέμε...

TARKAS
31-12-2011, 22:06
Eχω να πω τα ιδια για την εταιρια. Colori αψογη εξυπηρετηση και αριστο service. Πελατης τουλαχιστον 8 χρονια

Har.Der
13-02-2012, 00:04
Μπράβο ρε παιδιά που στηρίζετε τα ελληνικά προϊόντα!!!