PDA

View Full Version : ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ... οδηγών απορριμματοφόρων.


ckk
17-10-2011, 17:28
Άξιοι της τύχης τους… βγάζουν τα φαντάρια στους δρόμους. Άντε και στα τανκς.




Και κάτι πιο σοβαρό, για τους σύννομους του forum…

Είναι αλήθεια ότι τα φορτηγά βγάζουν άδεια με συγκεκριμένη χρήση και απαγορευτικά μόνο για αυτή?

Επιτρέπεται τα φορτηγά για μεταφορά μπάζων, να μεταφέρουν απορρίμματα?


Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών. Δοξάστε με.

GeorgeP
17-10-2011, 17:57
Άξιοι της τύχης τους… βγάζουν τα φαντάρια στους δρόμους. Άντε και στα τανκς.

αμαν και πότε...?




Επιτρέπεται τα φορτηγά για μεταφορά μπάζων, να μεταφέρουν απορρίμματα?

Φαινεται οτι στον Διονυσο το εχετε λυσει το προβλημα και μαλλον δεν εχετε 3-4 βουνα σκουπιδια 1.5μ-10μ απο την πορτα του σπιτιου σας σε 3-4 καδους ενας σε καθε γωνια!!!
Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα Χρηστο.....



Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών. Δοξάστε με.


Μεγάλη η χαρη του!!!!!:p

ckk
17-10-2011, 18:04
αμαν και πότε...?
[/SIZE][/FONT]


[/SIZE]
Φαινεται οτι στον Διονυσο το εχετε λυσει το προβλημα και μαλλον δεν εχετε 3-4 βουνα σκουπιδια 1.5μ-10μ απο την πορτα του σπιτιου σας σε 3-4 καδους ενας σε καθε γωνια!!!
Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα Χρηστο.....
[/FONT]





Μεγάλη η χαρη του!!!!!:p




http://img687.imageshack.us/img687/3551/45103629.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/45103629.jpg/)

ckk
17-10-2011, 18:07
αμαν και πότε...?
[/SIZE][/FONT]


[/SIZE]
Φαινεται οτι στον Διονυσο το εχετε λυσει το προβλημα και μαλλον δεν εχετε 3-4 βουνα σκουπιδια 1.5μ-10μ απο την πορτα του σπιτιου σας σε 3-4 καδους ενας σε καθε γωνια!!!
Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα Χρηστο.....
[/FONT]



Μεγάλη η χαρη του!!!!!:p



Δεν έχεις κι άδικο...




http://img17.imageshack.us/img17/863/31522218.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/17/31522218.jpg/)

GeorgeP
17-10-2011, 18:09
http://img687.imageshack.us/img687/3551/45103629.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/45103629.jpg/)

Kατανοητη η υπεκφυγη...........:D

Ας ειναι οπου ναναι αρκει να ειναι μακρια απο εμας.....τα σκουπιδια.....
Αλλα ειναι λαθος να τα μαζευουν φορτηγα, για να μην παθουμε καμια χολερα εμεις οι νοτιοι, διοτι ο Βορειοι το εχουν λυσει το θεμα, γιαυτο....να πεσει η κυβερνηση.....

GeorgeP
17-10-2011, 18:10
Δεν έχεις κι άδικο...




http://img17.imageshack.us/img17/863/31522218.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/17/31522218.jpg/)



Αυτα τα μεσα ποιον σκοπο αγιαζουν?
Μαλλον θα φτιαχνονται τιποτε φαρμακα που θεραπευουν τον καρκινο και δεν τα ξερω εγω....εσυ μηπως?

ckk
17-10-2011, 19:05
Kατανοητη η υπεκφυγη...........:D

Ας ειναι οπου ναναι αρκει να ειναι μακρια απο εμας.....τα σκουπιδια.....
Αλλα ειναι λαθος να τα μαζευουν φορτηγα, για να μην παθουμε καμια χολερα εμεις οι νοτιοι, διοτι ο Βορειοι το εχουν λυσει το θεμα, γιαυτο....να πεσει η κυβερνηση.....


:eek::eek::eek:



Αυτα τα μεσα ποιον σκοπο αγιαζουν?
Μαλλον θα φτιαχνονται τιποτε φαρμακα που θεραπευουν τον καρκινο και δεν τα ξερω εγω....εσυ μηπως?


:eek::eek::eek:


Αυτά τα μέσα έχουν, Γιώργο, ένα λεπίδι στην άκρη και σκοτώνουν το μωρό φωκάκι για τα φράγκα.

Για να αγοράσουν οι φίλοι σου οι γερμανοί γούνες στις γυναίκες τους.


Φαντάζομαι ότι συνεχίζεις να συμφωνείς με τον εαυτό σου, που σού έλεγε πριν ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα…

babisadve
17-10-2011, 19:42
αμαν και πότε...?

:Απορία:

ckk
17-10-2011, 19:44
Κάψανε ένα ήδη...

GeorgeP
17-10-2011, 21:36
:eek::eek::eek:






:eek::eek::eek:


Αυτά τα μέσα έχουν, Γιώργο, ένα λεπίδι στην άκρη και σκοτώνουν το μωρό φωκάκι για τα φράγκα.

Για να αγοράσουν οι φίλοι σου οι γερμανοί γούνες στις γυναίκες τους.


Φαντάζομαι ότι συνεχίζεις να συμφωνείς με τον εαυτό σου, που σού έλεγε πριν ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα…

Οπως δυστυχως δεν ξερεις οι Γερμανιδες ΔΕΝ φορανε γουνες λογω οικολογικης συνεθδησης εδω και 30 χρονια!!!!

Ατυχες το παραδειγμα σου και βαρβαρο, δεν εχει δε καμια σχεση με αυτα που συζηταμε εδω ουτε σαν εννοια ουτε σαν παραλληλισμο καν.

babisadve
17-10-2011, 21:58
Οπως δυστυχως δεν ξερεις οι Γερμανιδες ΔΕΝ φορανε γουνες λογω οικολογικης συνεθδησης εδω και 30 χρονια!!!

Η πορεία της ελληνικής γούνας στα Εµιράτα είναι εντυπωσιακή, καθώς ξεκινά το 2002 µε τζίρο 20,9 εκατ. ευρώ για να κορυφωθεί το 2008 σχεδόν στα 70 εκατ. ευρώ. Είναι ενδεικτικό της δυναµικής της εν λόγω αγοράς ότι οι εξαγωγές της ελληνικής γούνας την τελευταία δεκαετία αυξήθηκαν ιλιγγιωδώς στα Εµιράτα, εκτοπίζοντας από τη λίστα των καλύτερων αγορών τους παραδοσιακούς πελάτες του κλάδου (Γερµανία, Γαλλία, κτλ.), φτάνοντας στη δεύτερη θέση, πίσω από τη Ρωσία!

Πηγή
ΤΟ ΒΗΜΑ - Πουλάμε γούνες στα… Εμιράτα! - oικονομία (http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=415850)

tsompanis
17-10-2011, 22:04
μα καλά....τι ##### τις θέλουν τις γούνες στα Εμιράτα??:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
18-10-2011, 00:00
μα καλά....τι ##### τις θέλουν τις γούνες στα Εμιράτα??:sm7::sm7::sm7:
α!εισαι πολυ πισω φιλε!:D
εχουν φτιαξει χιονοδρομικα μεσα στα εμπορικα τους κεντρα...:D

ckk
18-10-2011, 00:25
Οπως δυστυχως δεν ξερεις οι Γερμανιδες ΔΕΝ φορανε γουνες λογω οικολογικης συνεθδησης εδω και 30 χρονια!!!!


Μα πού τα γράφεις αυτά? Σε καμία κλαδική του ΠΑΣΟΚ?

Δεν ξέρουμε τις ίδιες γερμανίδες Γιώργο μου. Υπάρχει περίπτωση?

Ατυχες το παραδειγμα σου και βαρβαρο, δεν εχει δε καμια σχεση με αυτα που συζηταμε εδω ουτε σαν εννοια ουτε σαν παραλληλισμο καν.


Γίνεσαι οδυνηρά προβλέψιμος και τελείς εν ντελιρίω ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. Θα έπρεπε να το έχεις δυσκολέψει λίγο, για να έχω ενδιαφέρον να σου απαντάω.



Για τον σκοπό που αγιάζει τα μέσα, σου είχα σχολιάσει ότι: Φαντάζομαι ότι συνεχίζεις να συμφωνείς με τον εαυτό σου, που σού έλεγε πριν ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα…

Αλλά φαίνεται ότι δεν… σου μιλάς. Έχω όμως την αίσθηση ότι δεν καταλαβαίνεις τα λεγόμενά μου. Οπότε ρώτα, δεν είναι ντροπή.

Επίσης έχω την αίσθηση ότι το να διασύρω κάποιον τόσο εύκολα, ούτε ενδιαφέρον έχει για μένα αλλά και δεν με τιμά. Δεν ήξερα. Κατέληξα εκ των υστέρων.

Οπότε σταματάω αυτήν την τακτική, ζητώντας συγνώμη και από εσένα για αυτά, που σου έχω γράψει αλλά και από εμένα, που έπεσα τόσο χαμηλά.

GeorgeP
18-10-2011, 09:44
Γίνεσαι οδυνηρά προβλέψιμος και τελείς εν ντελιρίω ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. Θα έπρεπε να το έχεις δυσκολέψει λίγο, για να έχω ενδιαφέρον να σου απαντάω.



Για τον σκοπό που αγιάζει τα μέσα, σου είχα σχολιάσει ότι: Φαντάζομαι ότι συνεχίζεις να συμφωνείς με τον εαυτό σου, που σού έλεγε πριν ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα…

Αλλά φαίνεται ότι δεν… σου μιλάς. Έχω όμως την αίσθηση ότι δεν καταλαβαίνεις τα λεγόμενά μου. Οπότε ρώτα, δεν είναι ντροπή.

Επίσης έχω την αίσθηση ότι το να διασύρω κάποιον τόσο εύκολα, ούτε ενδιαφέρον έχει για μένα αλλά και δεν με τιμά. Δεν ήξερα. Κατέληξα εκ των υστέρων.

Οπότε σταματάω αυτήν την τακτική, ζητώντας συγνώμη και από εσένα για αυτά, που σου έχω γράψει αλλά και από εμένα, που έπεσα τόσο χαμηλά.



Η συνηθης υπεκφυγη σου σε ολο της το μεγαλειο!!! Σου φαινομαι να τελω υπο ντελιρίο? για ξανακοιταξου στον καθρέπτη και παρε την πιεση σου....εμενα ειναι 10 με 6,5!

Εμενα διασυρεις? Βλεπεις κανεναν άλλον να ζει στον διονυσο (πριν που????) να κυκλοφορει με cayenne & boxter να λεει οτι εκλεισε την κατασκευαστικη εταιρεια του γιατι δεν μπορουσε να ανταπεξελθει απολυοντας τους υπαλληλους του, μετα να λεει οτι δεν την εκλεισε αλλα την εχει ακομα, πιθανως να ανηκει σε αυτους που εβγαλαν 5,5δις στο εξωτερικο δηλων 20000 εισοδημα τον χρονο -δεν ξερουμε ακομα θα το δουμε ισως στην λιστα του ΥΠΟΙΚ- και συναμα να διαδηλωνει υπερ της επιστροφης στην δραχμη και υπερ της ελληνικης χρεωκοπιας? Ποιος διασυρει ποιον? Εσυ παντως οχι εμενα.......

Εγω απο την αλλη δεν ζηταω συγνωμη απο κανεναν, ουτε γιαυτα που εχω γραψει στο φορουμ ουτε γιαυτα που απευθυνω σε εσενα οπως το παραπανω......, εχω μαθει να κοιταω τον ουρανο απο την ταρατσα και οχι απο το παραθυρακι του υπογειου....!

GeorgeP
18-10-2011, 10:01
Η πορεία της ελληνικής γούνας στα Εµιράτα είναι εντυπωσιακή, καθώς ξεκινά το 2002 µε τζίρο 20,9 εκατ. ευρώ για να κορυφωθεί το 2008 σχεδόν στα 70 εκατ. ευρώ. Είναι ενδεικτικό της δυναµικής της εν λόγω αγοράς ότι οι εξαγωγές της ελληνικής γούνας την τελευταία δεκαετία αυξήθηκαν ιλιγγιωδώς στα Εµιράτα, εκτοπίζοντας από τη λίστα των καλύτερων αγορών τους παραδοσιακούς πελάτες του κλάδου (Γερµανία, Γαλλία, κτλ.), φτάνοντας στη δεύτερη θέση, πίσω από τη Ρωσία!

Πηγή
ΤΟ ΒΗΜΑ - Πουλάμε γούνες στα… Εμιράτα! - oικονομία (http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=415850)

Αγαπητε Μπαμπη,
αλλο να σκοτωνεις αγρια ζωα στην αγρια φυση και με αυτον τον τροπο κι αλλο να τα εκτρεφεις για καποιον σκοπο.
Αν εισαι χορτοφαγος να σε καταλαβω αλλα αν οχι θα πρεπει να αναρωτηθεις για το κρεας που τρως....εχεις παει ποτε σε σφαγειο να δεις τι γινεται? Εχεις παει ποτε σε χωριο το πασχα να δεις τα αρνια πως σφαζονται? στο λεω γιατι απο την Κρητη ερχομαι και τα κουνελια και τα αρνια σφαζοντο μπροστα στα ματια μου με πολυ πιο αγριους τροπους.......

Ειμαι κατα της γουνας ειτε αυτη προερχεται απο εκτρεφομενα γιαυτον τον σκοπο ειδη ειτε σκοτωνονται ελευθερα στο περιβαλλον.......απλα και μονον για να ζεσταθω υπαρχουν κι αλαλ ρουχα να το κανω, τα οποια ομως κι αυτα ειναι απο..... σφαγες άλλων πιο ασχημων ζωων κι ετσι δεν μας πολυνοιαζει.

Ειναι υποκριτικο φιλε μου να τρωω μοσχαρι, αρνι, κουνελι απο τα οποια φτιαχνονται δερματινα καθε ειδους και γουνες (κουνελι) και μετα να γκρινιαζω για την παραγωγη γουνας στην καστορια και στα σιατιστα απο εκτρεφομενα γιαυτον τον σκοπο ειδη. Ο ανθρωπος μπορει να ζησει και χωρις γουνα και χωρις κρεας......αλλα δεν το κανει.

TEOSS
18-10-2011, 22:12
Η συνηθης υπεκφυγη σου σε ολο της το μεγαλειο!!! Σου φαινομαι να τελω υπο ντελιρίο? για ξανακοιταξου στον καθρέπτη και παρε την πιεση σου....εμενα ειναι 10 με 6,5!

Εμενα διασυρεις? Βλεπεις κανεναν άλλον να ζει στον διονυσο (πριν που????) να κυκλοφορει με cayenne & boxter να λεει οτι εκλεισε την κατασκευαστικη εταιρεια του γιατι δεν μπορουσε να ανταπεξελθει απολυοντας τους υπαλληλους του, μετα να λεει οτι δεν την εκλεισε αλλα την εχει ακομα, πιθανως να ανηκει σε αυτους που εβγαλαν 5,5δις στο εξωτερικο δηλων 20000 εισοδημα τον χρονο -δεν ξερουμε ακομα θα το δουμε ισως στην λιστα του ΥΠΟΙΚ- και συναμα να διαδηλωνει υπερ της επιστροφης στην δραχμη και υπερ της ελληνικης χρεωκοπιας? Ποιος διασυρει ποιον? Εσυ παντως οχι εμενα.......

Εγω απο την αλλη δεν ζηταω συγνωμη απο κανεναν, ουτε γιαυτα που εχω γραψει στο φορουμ ουτε γιαυτα που απευθυνω σε εσενα οπως το παραπανω......, εχω μαθει να κοιταω τον ουρανο απο την ταρατσα και οχι απο το παραθυρακι του υπογειου....!

Γιώργη τι λες???
Διάβασα κάτι για… πρώην (?) χρηματιστή ?… πρώην (?) εργολάβο? ….. νυν (?) εργολάβο? Τα μπέρδεψα λίγο …αλλά μιλάμε δηλαδή, κατά κανόνα και κλαδικά , για τους πλέων έντιμους και τίμιους επαγγελματίες, άρα τα <<πιθανώς >> δεν νομίζω να έχουν βάση…;)
Εξάλλου είναι δυνατόν ο τύπος <<εγώ ήμουν οι αγορές>> να στέλνει έξω (και εάν) τις οικονομίες του με …εμβάσματα ? για να κάνει πονηρό τον Βενιζέλο ? όχι βέβαια….:cool:
Όσο για τα Πόρσε, τα κότερα, την Πολιτεία και τον Διόνυσο … αφού το έχει εξηγήσει :<<η φτώχεια θέλει καλοπέραση>>, γιατί επιμένεις ???:rolleyes:

GeorgeP
19-10-2011, 09:27
Γιώργη τι λες???
Διάβασα κάτι για… πρώην (?) χρηματιστή ?… πρώην (?) εργολάβο? ….. νυν (?) εργολάβο? Τα μπέρδεψα λίγο …αλλά μιλάμε δηλαδή, κατά κανόνα και κλαδικά , για τους πλέων έντιμους και τίμιους επαγγελματίες, άρα τα <<πιθανώς >> δεν νομίζω να έχουν βάση…;)
Εξάλλου είναι δυνατόν ο τύπος <<εγώ ήμουν οι αγορές>> να στέλνει έξω (και εάν) τις οικονομίες του με …εμβάσματα ? για να κάνει πονηρό τον Βενιζέλο ? όχι βέβαια….:cool:
Όσο για τα Πόρσε, τα κότερα, την Πολιτεία και τον Διόνυσο … αφού το έχει εξηγήσει :<<η φτώχεια θέλει καλοπέραση>>, γιατί επιμένεις ???:rolleyes:

Το τσουβάλιασμα Θόδωρα με ενοχλει,
το ονοματισμα σαν κλεφτη και λωποδυτη του οποιουδηποτε πολιτη ¨η πολιτικου ανευ αποδειξεων παρα μονον επειδη ειναι πολιτικος και δεν εκανε ισως τα χατηρια τους με ενοχλει ακομα περισσότερο
η κατηγορία οτι οι υπάλληλοι των τραπεζων ειναι λαμογια και η μεσω αυτης της δηλωσης εννοημενη ''δικαιοσυνη'' που απεδοθη με το καψιμο δύο απο αυτων στην Μαρφιν με ενοχλησε ΣΦΟΔΡΑ(και δεν υπηρξε καν αντιδραση -χλιαρα πραγματα - απο τα μελη αυτου του φορουμ)
η δηλωση, με αφορμη τα σκουπιδια οτι το κρατος ειναι ''διαλυμενο'' οταν οι δηλωντες δεν ξερουν τι θα πει σκουπιδι στην πορτα τους με ενοχλησε επισης πολυ διοτι μας θεωρουν υποδυεστερους των
ο χαρακτηρισμος ''παρεακι'' οσων συμφωνουμε σαν μεσο απαξιωσης της ''αλλης'' γνωμης, κι ας μην γνωριζομαστε με αυτους καν με ενοχλησε επισης....ετσι,
αποφασισα και τσουβαλιασα κι εγω καποιους που τσουβαλιαζουν ολους τους άλλους και αποδιδουν ''δικαιοσυνη'' με αυτον τον τροπο σε αθωους ανθρωπους εξαιρωντες τους εαυτους τους φυσικα.....

Οπως ειδες ΔΕΝ το αντεξαν.......χαιρομαι γιαυτο διοτι ετσι φαινεται η υποκρισια τους σε ολο της το μεγαλειο....ας το λαβουν αυτο υπόψιν τους οι ''επαναστατες'' που επιδιωκουν ''επανασταση'' κι εχουν καθοδηγητες αυτους που εννοω!

Αλλα ξεχασα ειμαι ΠΑΣΟΚΟΣ..χαρακτηρισμο που οι πιο πανω (φυσικα) μου εδωσαν αυθαιρετα......

gsmaniac
19-10-2011, 13:24
Ζητάς να αντιδράσουμε ,τα μέλη του φορουμ,όταν κάποιος χαρακτηρίζει τους πολιτικούς μας κλέφτες;;;;;;;:Απορία:
Να υποστηρίξουμε τους πολιτικούς ;;;;;;
Έχεις ξεφύγει εντελώς,φιλαρακι......:cool:
Θα ήθελα να ακούσω και κάποιον άλλο συνμφορουμιτη να παίρνει το μέρος των πολιτικων:cool:

ckk
19-10-2011, 13:26
Ζητάς να αντιδράσουμε ,τα μέλη του φορουμ,όταν κάποιος χαρακτηρίζει τους πολιτικούς μας κλέφτες;;;;;;;:Απορία:
Να υποστηρίξουμε τους πολιτικούς ;;;;;;
Έχεις ξεφύγει εντελώς,φιλαρακι......:cool:
Θα ήθελα να ακούσω και κάποιον άλλο συνμφορουμιτη να παίρνει το μέρος των πολιτικων:cool:


υΦάρχουν..... :sm7::sm7:

NLS
19-10-2011, 13:48
Δεν θα μπω επί της ουσίας (άλλο), μια και άλλοι έχουν αναλάβει τα... ηνία.
Η γνώμη μου είναι γνωστή εξάλλου.

Μόνο δυο θέματα:

- Το κάψιμο των ΤΡΙΩΝ (γιατί δεν μετράνε το μωρό;...) της Marfin, είχε πιστεύω το αντίστοιχο αντίκτυπο στην καρδιά μας εδώ μέσα και είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ προσβλητικό (απορώ με την ανοχή σας) όταν κάποιος θέλει πλαγίως (συνήθης τακτική του Γιώργου) να σας δώσει μια περίεργη σκούρα ετικέτα. Από εκεί και πέρα στην υπόθεση Marfin υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ σκιές αλλά δεν είναι επί του θέματος.

- Γιώργο αρνείσαι τον χαρακτηρισμό ΠΑΣΟΚΟΣ; Με την έννοια κάποιου που ψήφιζε ΠΑΣΟΚ και θα ξαναψηφίσει ΠΑΣΟΚ και επί του συνόλου (πλην εξαιρέσεων) δέχεται και θέλει ότι κάνει το ΠΑΣΟΚ. Θέλω να το διαβάσω απ' ευθείας από εσένα. Γιατί πάλι πλαγίως τι θες να πεις. Ότι λάθος καταλάβαμε; Πες μας λοιπόν ευθέως εσύ. Κανονικά δεν με ενδιαφέρει τι ψηφίζει κανείς (δεν έχω ρωτήσει ΠΟΤΕ άνθρωπο - ούτε καν τη γυναίκα μου, αν θέλει κάποιος ας το πιστέψει - τι ψηφίζει), αλλά το θέμα ΕΣΥ το θέτεις.

Αυτά.
Αφού καταγραφεί το πάνω μου σχόλιο και η κάτω μου ερώτηση (που ελπίζω να απαντηθεί), συνεχίστε επί του θέματος.

gsmaniac
19-10-2011, 13:50
Μία από τις μεγαλύτερες συγκεντρώσεις των τελευταίων ετών είναι η σημερινή. Κατά πολύ μεγαλύτερη από αυτή των Αγανακτισμένων το καλοκαίρι. Οι διαδηλωτές πλημμυρίζουν όλους τους δρόμους από Πεδίον του Αρεως μέχρι Σύνταγμα. Εξαιτίας της μαζικότητας δεν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθεί πορεία από τους διαδηλωτές της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ

Αυτή την ώρα χιλιάδες κόσμου βρίσκεται στους δρόμους για να διαδηλώσει κατά της οικονομικής πολιτικής της κυβέρνησης. Το αδιαχώρητο συμβαίνει από κόσμο σε πλατεία Συντάγματος, Σταδίου, Πανεπιστημίου, Αμαλίας και Φιλελλήνων.

Σύμφωνα με πληροφορίες του protothema.gr η συγκέντρωση εκτείνεται μέχρι το Πολυτεχνείο.

Στην πλατεία Ομονοίας και στα Χαυτεία συγκεντρώθηκαν μέλη του ΠΑΜΕ ενώ πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε στο Πεδίο του Άρεως όπου ήταν το μεγάλο ραντεβού της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ. Στη συνέχεια ξεκίνησαν πορεία προς τη Βουλή και το υπουργείο Οικονομικών.

Ομάδα νεαρών επιτέθηκε στις 12:04 σε διμοιρία των ΜΑΤ στην οδό Βερανζέρου. Οι κουκουλοφόροι πέταξαν πέτρες στους άντρες της αστυνομίας που φυλάει το αστυνομικό τμήμα της Ομόνοιας.

Η αστυνομία συνέλαβε τέσσερις νεαρούς που είχαν επιβιβαστεί στο λεωφορείο 914 και κατευθυνόντουσαν στην Ομόνοια, επειδή βρέθηκαν πάνω τους βόμβες μολότοφ.

Στις 09:00 το πρωί οι υπάλληλοι του ΟΑΕΔ συγκεντρώθηκαν, στην Γραμματεία Κοινωνικών Ασφαλίσεων. Επίσης συγκέντρωση πραγματοποίησαν οι έμποροι, στο υπουργείο Εμπορίου. Τα περισσότερα καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας είναι κλειστά, αφού οι επαγγελματοβιοτέχνες ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των ΕΣΕΕ - ΓΣΕΒΕΕ.

Από νωρίς το πρωί έκλεισε η Βασ. Σοφίας από Αμαλίας προς Χίλτον, ενώ έξω από τη Βουλή έχουν παραταχθεί «κλούβες» της Αστυνομίας καθώς έστησαν και τον μελικό φράχτη. Αποκλεισμένη από την αστυνομία είναι η Ηρώδου Αττικού, ενώ ισχυρή είναι η παρουσία αστυνομικών κατά μήκος της Πανεπιστημίου μέχρι τα Προπύλαια.

Οι σταθμοί του μετρό στο Σύνταγμα και τον Ευαγγελισμό θα παραμείνουν κλειστοί μετά από απόφαση της αστυνομίας, στο πλαίσιο των μέτρων για την αποφυγή επεισοδίων στο κέντρο της Αθήνας.


υπερ των πολιτικων ειναι ολοι......:rolleyes:

megalopsyxos
19-10-2011, 14:26
π.χ. προμηθειες....απο ρυζια μεχρι αεροπλανα...........;)


Το τσουβάλιασμα Θόδωρα με ενοχλει,
το ονοματισμα σαν κλεφτη και λωποδυτη του οποιουδηποτε πολιτη ¨η πολιτικου ανευ αποδειξεων παρα μονον επειδη ειναι πολιτικος και δεν εκανε ισως τα χατηρια τους με ενοχλει ακομα περισσότερο

'Ελα ρε, σοβαρά;;;;:sm7::sm7::sm7:

ckk
19-10-2011, 14:34
Δεν θα μπω επί της ουσίας (άλλο), μια και άλλοι έχουν αναλάβει τα... ηνία.
Η γνώμη μου είναι γνωστή εξάλλου.

Μόνο δυο θέματα:

- Το κάψιμο των ΤΡΙΩΝ (γιατί δεν μετράνε το μωρό;...) της Marfin, είχε πιστεύω το αντίστοιχο αντίκτυπο στην καρδιά μας εδώ μέσα και είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ προσβλητικό (απορώ με την ανοχή σας) όταν κάποιος θέλει πλαγίως (συνήθης τακτική του Γιώργου) να σας δώσει μια περίεργη σκούρα ετικέτα. Από εκεί και πέρα στην υπόθεση Marfin υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ σκιές αλλά δεν είναι επί του θέματος.


Πρώτα από όλα δεν υπάρχει κάψιμο. Ο θάνατος των τριών προήλθε από εισπνοή αερίων. Όχι ότι είναι καλύτερο, αλλά να μην γινόμαστε και Αυριανή προς χάριν εντυπώσεων. Τώρα για την ανοχή μας, σου απαντώ πιο κάτω.


- Γιώργο αρνείσαι τον χαρακτηρισμό ΠΑΣΟΚΟΣ; Με την έννοια κάποιου που ψήφιζε ΠΑΣΟΚ και θα ξαναψηφίσει ΠΑΣΟΚ και επί του συνόλου (πλην εξαιρέσεων) δέχεται και θέλει ότι κάνει το ΠΑΣΟΚ. Θέλω να το διαβάσω απ' ευθείας από εσένα. Γιατί πάλι πλαγίως τι θες να πεις. Ότι λάθος καταλάβαμε; Πες μας λοιπόν ευθέως εσύ. Κανονικά δεν με ενδιαφέρει τι ψηφίζει κανείς (δεν έχω ρωτήσει ΠΟΤΕ άνθρωπο - ούτε καν τη γυναίκα μου, αν θέλει κάποιος ας το πιστέψει - τι ψηφίζει), αλλά το θέμα ΕΣΥ το θέτεις.

Αυτά.
Αφού καταγραφεί το πάνω μου σχόλιο και η κάτω μου ερώτηση (που ελπίζω να απαντηθεί), συνεχίστε επί του θέματος.

Αυτές τις άμεσες λογικές και συνειρμικές σκέψεις και εκφράσεις λόγου, τις έκανα και εγώ στο παρελθόν. Δεν υπήρχε ανταπόκριση στο ίδιο μήκος κύματος. Έχουν λεχθεί και από άλλους τα ανάλογα, περί καψίματος, περί ανήθικου, περί περί περί. Από κάποιας στιγμή και μετά μου ήταν και πολύ εύκολο, άρα χωρίς ενδιαφέρον. Έκλεβες εκκλησία. Και άλλα πιο ηθικά υπόβαθρα. Παραιτήθηκα.

Τώρα εσύ… Πιάσ’ τ’ αυγό και κούρευ’ το και κράτα μου τις τρίχες.

Μία από τις μεγαλύτερες συγκεντρώσεις των τελευταίων ετών είναι η ………………………………………………………………… πλαίσιο των μέτρων για την αποφυγή επεισοδίων στο κέντρο της Αθήνας.


υπερ των πολιτικων ειναι ολοι......:rolleyes:


:sm7:

GeorgeP
19-10-2011, 15:41
Δεν θα μπω επί της ουσίας (άλλο), μια και άλλοι έχουν αναλάβει τα... ηνία.
Η γνώμη μου είναι γνωστή εξάλλου.

Μόνο δυο θέματα:

- Το κάψιμο των ΤΡΙΩΝ (γιατί δεν μετράνε το μωρό;...) της Marfin, είχε πιστεύω το αντίστοιχο αντίκτυπο στην καρδιά μας εδώ μέσα και είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ προσβλητικό (απορώ με την ανοχή σας) όταν κάποιος θέλει πλαγίως (συνήθης τακτική του Γιώργου) να σας δώσει μια περίεργη σκούρα ετικέτα. Από εκεί και πέρα στην υπόθεση Marfin υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ σκιές αλλά δεν είναι επί του θέματος...
διαβασε το ποστ στο οποιο αναφερομαι και θα καταλαβεις μονος σου την απαξιωση του γραφοντος προς τους υπαλληλους των τραπεζων.....ολων των υπαλληλων.
Αν διαβασεις πιο πανω ο ιδιος γραφων αναφερει ''δεν καηκαν αλλα εισεπνευσαν αερια και πεθαναν....'' απαξιωνει ετσι ακομα και τον τροπο θανατου τους......λες και αφου δεν καηκαν δεν πειραζει που πεθαναν απο την φωτια μεν αλλα οχι απο την ιδια την φωτια.
απο εκει και υστερα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι συνειρμους θελει.


- Γιώργο αρνείσαι τον χαρακτηρισμό ΠΑΣΟΚΟΣ; Με την έννοια κάποιου που ψήφιζε ΠΑΣΟΚ και θα ξαναψηφίσει ΠΑΣΟΚ και επί του συνόλου (πλην εξαιρέσεων) δέχεται και θέλει ότι κάνει το ΠΑΣΟΚ. Θέλω να το διαβάσω απ' ευθείας από εσένα. Γιατί πάλι πλαγίως τι θες να πεις. Ότι λάθος καταλάβαμε; Πες μας λοιπόν ευθέως εσύ. Κανονικά δεν με ενδιαφέρει τι ψηφίζει κανείς (δεν έχω ρωτήσει ΠΟΤΕ άνθρωπο - ούτε καν τη γυναίκα μου, αν θέλει κάποιος ας το πιστέψει - τι ψηφίζει), αλλά το θέμα ΕΣΥ το θέτεις
Αυτά.
Αφού καταγραφεί το πάνω μου σχόλιο και η κάτω μου ερώτηση (που ελπίζω να απαντηθεί), συνεχίστε επί του θέματος.

Ναι ψηφιζα ΠΑΣΟΚ αλλα δεν θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ στις επερχομενες εκλογες, φυσικα ουτε το Σαμαρι.......
Ο λογος δεν ειναι κανεις αλλος παρα μονον διοτι αυτα που κανει σημερα επρεπε να τα ειχε ξεκινησεις την επομενη των εκλογων του 2009 με πρωτο και κυριο την καταργηση ΟΛΩΝ των οργανισμων...ΟΛΩΝ, και μετα ολα τα άλλα σιγα σιγα.

Το εχω ξαναδηλωσει αλλα ''φωνη βοωντος εν τη ερημω'' στην παρουσα κατασταση δυο κυβερνησεις μας σωζουν πρωτον, μια κυβερνηση εθνικης ενοτητας που να συμφωνουν τα μελη της τουλαχιστον στα βασικα και με κοινα αποδεκτο πρωθυπουργο για ορισμενο χρονικο διαστημα ¨η δευτερον, αν το πρωτο δεν πετυχει εφαρμογη του αρθρου 47 ¨η 48 - δεν θυμαμαι τωρα -του συνταγματος περι αναστολης ορισμενων αρθρων του στα οποια μεταξυ αλλων συμπεριλαμβανονται η προστασια των συνδικαλιστων και η ατιμωρησια των βουλευτων για οσο διαστημα οριζει το ιδιο το συνταγμα ητοι 15 ημερες σε επαναλμβανομενη βαση με προεδρικο διαταγμα.

Νομιζω ειμαι σαφης......

GeorgeP
19-10-2011, 15:49
Μία από τις μεγαλύτερες συγκεντρώσεις των τελευταίων ετών είναι η σημερινή. Κατά πολύ μεγαλύτερη από αυτή των Αγανακτισμένων το καλοκαίρι. Οι διαδηλωτές πλημμυρίζουν όλους τους δρόμους από Πεδίον του Αρεως μέχρι Σύνταγμα. Εξαιτίας της μαζικότητας δεν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθεί πορεία από τους διαδηλωτές της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ

Αυτή την ώρα χιλιάδες κόσμου βρίσκεται στους δρόμους για να διαδηλώσει κατά της οικονομικής πολιτικής της κυβέρνησης. Το αδιαχώρητο συμβαίνει από κόσμο σε πλατεία Συντάγματος, Σταδίου, Πανεπιστημίου, Αμαλίας και Φιλελλήνων.

Σύμφωνα με πληροφορίες του protothema.gr η συγκέντρωση εκτείνεται μέχρι το Πολυτεχνείο.

Στην πλατεία Ομονοίας και στα Χαυτεία συγκεντρώθηκαν μέλη του ΠΑΜΕ ενώ πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε στο Πεδίο του Άρεως όπου ήταν το μεγάλο ραντεβού της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ. Στη συνέχεια ξεκίνησαν πορεία προς τη Βουλή και το υπουργείο Οικονομικών.

Ομάδα νεαρών επιτέθηκε στις 12:04 σε διμοιρία των ΜΑΤ στην οδό Βερανζέρου. Οι κουκουλοφόροι πέταξαν πέτρες στους άντρες της αστυνομίας που φυλάει το αστυνομικό τμήμα της Ομόνοιας.

Η αστυνομία συνέλαβε τέσσερις νεαρούς που είχαν επιβιβαστεί στο λεωφορείο 914 και κατευθυνόντουσαν στην Ομόνοια, επειδή βρέθηκαν πάνω τους βόμβες μολότοφ.

Στις 09:00 το πρωί οι υπάλληλοι του ΟΑΕΔ συγκεντρώθηκαν, στην Γραμματεία Κοινωνικών Ασφαλίσεων. Επίσης συγκέντρωση πραγματοποίησαν οι έμποροι, στο υπουργείο Εμπορίου. Τα περισσότερα καταστήματα στο κέντρο της Αθήνας είναι κλειστά, αφού οι επαγγελματοβιοτέχνες ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των ΕΣΕΕ - ΓΣΕΒΕΕ.

Από νωρίς το πρωί έκλεισε η Βασ. Σοφίας από Αμαλίας προς Χίλτον, ενώ έξω από τη Βουλή έχουν παραταχθεί «κλούβες» της Αστυνομίας καθώς έστησαν και τον μελικό φράχτη. Αποκλεισμένη από την αστυνομία είναι η Ηρώδου Αττικού, ενώ ισχυρή είναι η παρουσία αστυνομικών κατά μήκος της Πανεπιστημίου μέχρι τα Προπύλαια.

Οι σταθμοί του μετρό στο Σύνταγμα και τον Ευαγγελισμό θα παραμείνουν κλειστοί μετά από απόφαση της αστυνομίας, στο πλαίσιο των μέτρων για την αποφυγή επεισοδίων στο κέντρο της Αθήνας.



υπερ των πολιτικων ειναι ολοι......:rolleyes:


Θα ηθελα πολυ να δω τι θα κανουν αυτοι οι εργατοπατερες της ΑΔΕΔΥ,ΓΣΕΕ, ΠΑΜΕ κ.λ.π, αν περασει το δικο τους και κυρηξει το κρατος σταση πληρωμων, οπερ και σημαινει εξοδος απο ΟΝΕ...... Που θα βρουν λεφτα να αγορασουν τροφιμα και που θα βρουν λεφτα για καυσιμα αλλα και καυσιμα.......εκει να δω ποσα απιδια χωραει ο πάτος τους........

Παλι ομως οι πολιτικοι θα φταινε για τα παντα και ποτε οι ιδιοι, γνωστο το τροπαριο.

Ελπιζω να γνωριζουν ολοι αυτοι οτι αυτα που ζητανε να μην αλλαξουν και να μεινουν τα ιδια οχι μονον θα αλλαξουν αλλα θα παρει και χρονια μεχρι να ξαναδουν μεταλικο κερμα (οχι χαρτονομισμα...) στις τσεπες τους.
Τοτε να δεις τι επανασταση θα γινει.....

Καλως ¨η κακως καθε χωρα χρειαζεται κυβερνηση, μια καποια κυβερνηση αν δεν εχουν εναλλακτικη τοτε πανε ξυπολυτοι στα αγκαθια και ξεβρακωτοι στ'αγγουρια!!

CPretenteriS
19-10-2011, 16:33
Γιώργο, σου 'χω πει επειδή σε εκτιμώ, ότι ενώ έχεις σε πολλά θέματα δίκιο... τα μπλέκεις με την πολιτική και σ'αυτον που δε σε ξέρει βγαίνουν λανθασμένα συμπεράσματα.

Παρόλα αυτά αυτό που ήθελα να θίξω εγώ είναι ότι στο συγκεκριμένο thread έχεις "πιάσει" 2-3 θέματα και καλώς έκανες και τα έβγαλες φόρα-παρτίδα για να πέφτουν σιγα-σιγά οι μάσκες...:cool::cool:

gsmaniac
19-10-2011, 17:18
Θα ηθελα πολυ να δω τι θα κανουν αυτοι οι εργατοπατερες της ΑΔΕΔΥ,ΓΣΕΕ, ΠΑΜΕ κ.λ.π, αν περασει το δικο τους και κυρηξει το κρατος σταση πληρωμων, οπερ και σημαινει εξοδος απο ΟΝΕ...... Που θα βρουν λεφτα να αγορασουν τροφιμα και που θα βρουν λεφτα για καυσιμα αλλα και καυσιμα.......εκει να δω ποσα απιδια χωραει ο πάτος τους........

Παλι ομως οι πολιτικοι θα φταινε για τα παντα και ποτε οι ιδιοι, γνωστο το τροπαριο.

Ελπιζω να γνωριζουν ολοι αυτοι οτι αυτα που ζητανε να μην αλλαξουν και να μεινουν τα ιδια οχι μονον θα αλλαξουν αλλα θα παρει και χρονια μεχρι να ξαναδουν μεταλικο κερμα (οχι χαρτονομισμα...) στις τσεπες τους.
Τοτε να δεις τι επανασταση θα γινει.....

Καλως ¨η κακως καθε χωρα χρειαζεται κυβερνηση, μια καποια κυβερνηση αν δεν εχουν εναλλακτικη τοτε πανε ξυπολυτοι στα αγκαθια και ξεβρακωτοι στ'αγγουρια!!


Στην πρώτη τους σελίδα φιλοξενούν τα μεγαλύτερα Μέσα Ενημέρωσης της Ευρώπης τις απεργιακές κινητοποιήσεις στην Ελλάδα και τα επεισόδια που έλαβαν χώρα στη διαδήλωση της πλατείας Συντάγματος. Με συνεχείς ανταποκρίσεις από την Αθήνα και άλλες ελληνικές πόλεις, τα ευρωπαϊκά δίκτυα κάνουν λόγο για μια από τις μεγαλύτερες απεργιακές κινητοποιήσεις των τελευταίων δεκαετιών, περιγράφοντας την εικόνα μιας χώρας που έχει παραλύσει.

Με τίτλο «Η μητέρα των απεργιών που παραλύει την Ελλάδα» η γαλλική εφημερίδα “Le Figaro” κάνει λόγο για περισσότερους από 125.000 διαδηλωτές σε ολόκληρη τη χώρα, ενώ περιγράφοντας γλαφυρά την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα συμπληρώνει «Μια χώρα σε παράλυση, μια πρωτεύουσα υπό πολιορκία».

«Ακυρωμένες πτήσεις και ακτοπλοϊκά δρομολόγια. Κλειστά σχολεία και μουσεία. Αυτή είναι η εικόνα της Ελλάδας την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου» γράφει και η εφημερίδα “Le Monde” κάνοντας επίσης λόγο για τη μεγαλύτερη απεργία στη χώρα από την υιοθέτηση του μνημονίου.

Στη μεγαλύτερη απεργιακή κινητοποίηση των τελευταίων δεκαετιών αναφέρεται και η γερμανική εφημερίδα “Süddeutsche Zeitung” σε εκτενές της δημοσίευμα. Η γερμανική εφημερίδα αναφέρεται στην κατακόρυφη πτώση του επιπέδου ζωής στην Ελλάδα και την τεράστια ανεργία που παρακρατείται κυρίως στους νέους ανθρώπους, αναφέροντας πως σχεδόν οι μισοί Έλληνες κάτω των 35 χρόνων δεν βρίσκουν εργασία, ενώ και η “Die Welt” φιλοξενεί στην ηλεκτρονική της έκδοση εκτεταμένο ρεπορτάζ από την Αθήνα αναφέροντας πως η λιτότητα στην Ελλάδα αυξάνει δραματικά τα κρούσματα του ιού HIV, τον αλκοολισμό και τις αυτοκτονίες


δεν ειναι μονο οι συνδικαλιστες στην σημερινη συγκεντρωση........:cool:
πολυς ο κοσμος και δυστυχως πολλα επεισοδεια...:hmmm:
δεν την θελει αυτη την κυβερνηση ο λαος γιωργη.....νομιζω οτι πρεπει να γινουν εκλογες...;)

NLS
19-10-2011, 17:25
Ναι ψηφιζα ΠΑΣΟΚ αλλα δεν θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ στις επερχομενες εκλογες, φυσικα ουτε το Σαμαρι.......
Ο λογος δεν ειναι κανεις αλλος παρα μονον διοτι αυτα που κανει σημερα επρεπε να τα ειχε ξεκινησεις την επομενη των εκλογων του 2009 με πρωτο και κυριο την καταργηση ΟΛΩΝ των οργανισμων...ΟΛΩΝ, και μετα ολα τα άλλα σιγα σιγα.

Το εχω ξαναδηλωσει αλλα ''φωνη βοωντος εν τη ερημω'' στην παρουσα κατασταση δυο κυβερνησεις μας σωζουν πρωτον, μια κυβερνηση εθνικης ενοτητας που να συμφωνουν τα μελη της τουλαχιστον στα βασικα και με κοινα αποδεκτο πρωθυπουργο για ορισμενο χρονικο διαστημα ¨η δευτερον, αν το πρωτο δεν πετυχει εφαρμογη του αρθρου 47 ¨η 48 - δεν θυμαμαι τωρα -του συνταγματος περι αναστολης ορισμενων αρθρων του στα οποια μεταξυ αλλων συμπεριλαμβανονται η προστασια των συνδικαλιστων και η ατιμωρησια των βουλευτων για οσο διαστημα οριζει το ιδιο το συνταγμα ητοι 15 ημερες σε επαναλμβανομενη βαση με προεδρικο διαταγμα.

Νομιζω ειμαι σαφης......

Ναι είσαι.
Χαίρομαι που απάντησες (χωρίς να αλλάζω πάντως συμπεράσματα για εσένα - ως υποσημείωση αυτό για να μην κοροϊδευόμαστε).

Πήγαινε το και πιο πέρα αφού το άρχισες. Λες δεν θα ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ και λες και τι θα ήθελες να γίνει. Αυτό που δεν μας λες είναι πως τα πετυχαίνεις. Με άλλα λόγια ΤΙ ψηφίζεις (ή τέσπα κάποιος για να μην τα ρίχνω συνεχώς σε εσένα) για να... επιτύχεις κυβέρνηση εθνικής ενότητας; Πως φτάνουμε στο δεύτερο;

NLS
19-10-2011, 17:27
...

Νομίζω "125000 σε όλη την Ελλάδα" (καλά χλωμό για μόνο τόσοι), δεν μπορεί να μιλάμε για την μεγαλύτερη δεκαετιών. Ούτε καν... του έτους.

Ή μας παραμυθιάζουν για το μέγεθος ή...

GeorgeP
19-10-2011, 17:29
Στην πρώτη τους σελίδα φιλοξενούν τα μεγαλύτερα Μέσα Ενημέρωσης της Ευρώπης τις απεργιακές κινητοποιήσεις στην Ελλάδα και τα επεισόδια που έλαβαν χώρα στη διαδήλωση της πλατείας Συντάγματος. Με συνεχείς ανταποκρίσεις από την Αθήνα και άλλες ελληνικές πόλεις, τα ευρωπαϊκά δίκτυα κάνουν λόγο για μια από τις μεγαλύτερες απεργιακές κινητοποιήσεις των τελευταίων δεκαετιών, περιγράφοντας την εικόνα μιας χώρας που έχει παραλύσει.

Με τίτλο «Η μητέρα των απεργιών που παραλύει την Ελλάδα» η γαλλική εφημερίδα “Le Figaro” κάνει λόγο για περισσότερους από 125.000 διαδηλωτές σε ολόκληρη τη χώρα, ενώ περιγράφοντας γλαφυρά την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα συμπληρώνει «Μια χώρα σε παράλυση, μια πρωτεύουσα υπό πολιορκία».

«Ακυρωμένες πτήσεις και ακτοπλοϊκά δρομολόγια. Κλειστά σχολεία και μουσεία. Αυτή είναι η εικόνα της Ελλάδας την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου» γράφει και η εφημερίδα “Le Monde” κάνοντας επίσης λόγο για τη μεγαλύτερη απεργία στη χώρα από την υιοθέτηση του μνημονίου.

Στη μεγαλύτερη απεργιακή κινητοποίηση των τελευταίων δεκαετιών αναφέρεται και η γερμανική εφημερίδα “Süddeutsche Zeitung” σε εκτενές της δημοσίευμα. Η γερμανική εφημερίδα αναφέρεται στην κατακόρυφη πτώση του επιπέδου ζωής στην Ελλάδα και την τεράστια ανεργία που παρακρατείται κυρίως στους νέους ανθρώπους, αναφέροντας πως σχεδόν οι μισοί Έλληνες κάτω των 35 χρόνων δεν βρίσκουν εργασία, ενώ και η “Die Welt” φιλοξενεί στην ηλεκτρονική της έκδοση εκτεταμένο ρεπορτάζ από την Αθήνα αναφέροντας πως η λιτότητα στην Ελλάδα αυξάνει δραματικά τα κρούσματα του ιού HIV, τον αλκοολισμό και τις αυτοκτονίες


δεν ειναι μονο οι συνδικαλιστες στην σημερινη συγκεντρωση........:cool:
πολυς ο κοσμος και δυστυχως πολλα επεισοδεια...:hmmm:

δεν την θελει αυτη την κυβερνηση ο λαος γιωργη.....νομιζω οτι πρεπει να γινουν εκλογες...;)


Κωστα να γινουν...ΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.....με τι διακυβευμα ομως? Να αλλαξει τα ρουχα ο μανωλιος? διοτι μην περιμενεις τιποτε λιγοτερο απο αυτα που γινονται σημερα απο οποιον και να ερθει, ειτε Κυβερνηση Εθνικης Ενοτητας λεγεται αυτη ειτε Σαμαρι λεγεται αυτο.......εκτος κι αν πιστευεις οτι το Σαμαρι θα κανει αυτα που λεει. Τρεις φορες, η τελευταια λιγο πριν φυγει η Τροικα προχθες, του εχουν διαμηνυσει σε ολους τους τονους απο ολη την ευρωπη σε καθε επιπεδο ακομα και το Λαικο κομα οτι δεν.......
Οτιδηποτε λιγοτερο γινει οδηγει κατευθειαν στην................. αργεντινη

Δες το http://folders.skai.gr/main/theme?id=251&locale=el (http://folders.skai.gr/main/theme?id=251&locale=el) και μην βιαστεις να πεις ο ''πληρωμενος'' Παπαχελας διοτι δεν μιλαει καν ο ιδιος αλλα οικονομικοι παραγοντες της ευρωπης.

Υ.Γ. εκλογες δεν γινονται...δημοψηφισμα μπορει αλλα εκλογες...δυσκολο.

ckk
19-10-2011, 17:42
Νομίζω "125000 σε όλη την Ελλάδα" (καλά χλωμό για μόνο τόσοι), δεν μπορεί να μιλάμε για την μεγαλύτερη δεκαετιών. Ούτε καν... του έτους.

Ή μας παραμυθιάζουν για το μέγεθος ή...


Σιγά ρε...


137 άτομα το πολύ. Και αύριο άντε να κατέβουν άλλοι 24.


Να δείτε τί έχει να γίνει αύριο...


Πώς το γράφει ο ortho...?

ortho
19-10-2011, 17:48
Εμένα γιατί με μπλέκετε; Ζήτησα το λόγο;:sm7::sm7:

Δε σχολιάζω πλέον, τα'παμε. Μόνο ενημέρωση από έγκυρα spots.:p

NLS
20-10-2011, 14:37
Ναι είσαι.
Χαίρομαι που απάντησες (χωρίς να αλλάζω πάντως συμπεράσματα για εσένα - ως υποσημείωση αυτό για να μην κοροϊδευόμαστε).

Πήγαινε το και πιο πέρα αφού το άρχισες. Λες δεν θα ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ και λες και τι θα ήθελες να γίνει. Αυτό που δεν μας λες είναι πως τα πετυχαίνεις. Με άλλα λόγια ΤΙ ψηφίζεις (ή τέσπα κάποιος για να μην τα ρίχνω συνεχώς σε εσένα) για να... επιτύχεις κυβέρνηση εθνικής ενότητας; Πως φτάνουμε στο δεύτερο;

Ξεχάστηκε ένα post μου (επειδή δεν αγνοεί επίτηδες post, με δήλωση του).
Οπότε το θυμίζω.

GeorgeP
20-10-2011, 15:06
Ξεχάστηκε ένα post μου (επειδή δεν αγνοεί επίτηδες post, με δήλωση του).
Οπότε το θυμίζω.

Πρωτα εσυ ανηγγειλε την ψηφο σου και μετα εγω.....

GeorgeP
20-10-2011, 15:12
Ναι είσαι.
Χαίρομαι που απάντησες (χωρίς να αλλάζω πάντως συμπεράσματα για εσένα - ως υποσημείωση αυτό για να μην κοροϊδευόμαστε).
Σου απαντω μονο και μονον μπας και αλλαξεις τροπο κρισης των αλλων και οχι για να αλλαξεις τα συμπερασματα σου για μενα.....


Πήγαινε το και πιο πέρα αφού το άρχισες. Λες δεν θα ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ και λες και τι θα ήθελες να γίνει. Αυτό που δεν μας λες είναι πως τα πετυχαίνεις. Με άλλα λόγια ΤΙ ψηφίζεις (ή τέσπα κάποιος για να μην τα ρίχνω συνεχώς σε εσένα) για να... επιτύχεις κυβέρνηση εθνικής ενότητας; Πως φτάνουμε στο δεύτερο;

¨η το αποφασιζει η κυβερνηση και το δεχεται η αντιπολυτευση οποταν ανακοινωνεται στην εφημεριδα της κυβερνησεως ¨η με την ψηφο μας δλδ οτι γινεται στην ''φιλη'' μου Γερμανια 40 χρονια τωρα.

NLS
20-10-2011, 15:29
Εγώ την ψήφο μου δεν την λέω. Δεν την λέω δηλαδή έτσι κι αλλιώς (δεν την ήξεραν ποτέ ούτε οι γονείς μου), αλλά επιπλέον επειδή αυτή τη φορά... δεν την ξέρω κιόλας. Δεν ξέρω τι να κάνω.

Ξέρω τι ΔΕΝ θέλω, αφού έχω δηλώσει επανειλημμένα (και προ κρίσης) ΑΝΤΙΠΑΣΟΚ.

Γιατί τέτοια κάψα για το τι τρόπο κρίσης έχω απέναντι στους... άλλους;

Μου απάντησες τι λέει το σύνταγμα κλπ. για κυβέρνηση εθνικής ενότητας. Εγώ δεν ρωτάω αυτό. Εγώ ρωτάω τι μπορείς να κάνεις ΕΣΥ (ή όποιος) για να γίνει αυτό που λες ότι πρέπει να γίνει. Γιατί δεν δείχνει διάθεση ο Τζέφρι για κάτι τέτοιο. Έχει δηλώσει ότι θα σώσει ο ίδιος την Ελλάδα και θα μας πάει σε εκλογές (αν δεν γίνει κάτι άλλο... προσθέτω εγώ) κανονικά στην τετραετία.

Και τελικά αφού δεν θα ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ (?)... τι;

Έχω μεγάλη περιέργεια δεν το κρύβω. Σαν τη Βασίλω κάτι.

yannis
20-10-2011, 17:42
Αλλού πάνε για κούρεμα, κι αλλού γεμίζουν τρίχες!!!!!!!!!!:sm7:

Για φαντάσου... κατηγορείται ο Georgep για "πλαγιοκοπήσεις" αλλά κάνουμε το κινέζο στο θέμα των πολιτικών, λες και δεν καταλαβαίνουμε τι εννοεί... εκτός και αν πράγματι κάποιοι δεν καταλαβαίνουν... που δεν μου κάνει και απίθανο!!!!!:p

Με το μαλακό ρε επαναστάτες της καρπαζάς, μην "πέσετε θύματα" κι εσείς σε καμμιά κοψιδοχλαπακιάση και ζητάτε και σύνταξη αντιστασιακού μετά!!!:D

Εκλογές θέλουν τα πουλάκια μου;;;; γιατί σας περισσεύουν και δεν το ξέραμε;;;;
Και για να 'χουμε καλό ρώτημα... ο κουραμπιές της Ραφήνας έκλασε μαλλί και την πούλεψε... για ένα μακρύ διάστημα, στο καφενείο τους σερβίρανε μόνο καφέ για μνημόσυνα... τώρα τι φως είδανε και θέλουνε να μας "σώσουνε" πάλι από τους κακούς;;;; Μπας και... λέω μπας και... γνωρίζουν κάτι περισσότερο για τις εξελίξεις και αφού μυρίστηκαν καινούριο ψητό, τρέχουν σαν τα τσακάλια στο ψοφίμι?!!?!?!?
Όσο για σας τους περήφανους ελληνάρες, που τάχα μου σας φταίνε οι πολιτικοί και όχι η μαύρη τύφλα σας και θα τους στείλετε στου Γουδή... για ποιους δουλεύετε με τις μπαλαφάρες που λέτε και κάνετε;;;;
Βέβαια, εδώ που τα λέμε, οι ίδιοι και οι ίδιοι γραφικοί παίζουν στο έργο (κι εγώ μαζί, λόγω μοναξιάς εδώ στα ξένα:D), οπότε δεν μιλάμε και για καμμιά σοβαρή υπόθεση... είπαμε καφενείο... σωστά φωνάζουν για αέρα, αυτοί που μας πνίξανε στις πορδές...

NLS
20-10-2011, 17:50
Άλλες αερολογίες χωρίς πραγματικές λύσεις.

Βάλε τα μαζί "μας" είσαι πρώτος. Εμείς φταίμε. Μη τα βάζεις με κανέναν άλλο.

Α...

...καληνύχτα.

yannis
20-10-2011, 17:58
Επειδή μου διαφεύγει η δική σας... την επαναλαμβάνετε παρακαλώ!??!?!?
Άσε μας ρε φίλε, την δική μου την λέω επανειλημμένα καιρό τώρα, αλλά είσασταν απασχολημένοι με τον Πάγκαλο... και δεν αδειάζατε...

NLS
20-10-2011, 18:12
Εγώ προσωπικά (μόνο για μένα μπορώ να μιλάω) δεν διακήρυξα ότι έχω λύση, το έχω πει και το έχω ξαναπεί. Εδώ είπα πιο πάνω ότι δεν ξέρω τι να ψηφίσω. Ξέρω ότι αυτούς που είναι τώρα επάνω ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ. Για λόγους μπορώ να γράψω τρεις σελίδες.

Αλλά με την άνεση του "άσε μας ρε φίλε" (σε λίγο τι θα μου πεις έχω περιέργεια - φαντάσου να με ήξερες δηλαδή), θα είχες την καλοσύνη να επαναλάβεις τη λύση που έχεις πει επανειλημμένα αλλά κατάφερε να μου έχει διαφύγει;

ΥΓ. Σε ενόχλησαν και όσοι τα έχουν και με τον Πάγκαλο;

yannis
20-10-2011, 18:29
Βεβαίως και με ενοχλούν όσοι τα έχουν με τον Πάγκαλο και τον κάθε πάγκαλο.
Σε εποχές που ΕΠΡΕΠΕ να τα βάλουν μαζί τους, τρέχανε να τους γλύψουν και όσοι δεν το έκαναν απλά συναινούσαν με την ανοχή τους. ΤΩΡΑ που πρέπει να δείξουν σύνεση, να μαζευτούν στη φουρτούνα και να κοιτάξουν να απαγκιάσουν, τους έπιασε πανικός (σαν κάθε ανώριμο) και θέλουν να μπατάρουν τη βάρκα, νομίζοντας πως θα επιπλεύσουν επειδή είναι φελλοί!!!!
Και τότε "ξεδιάλεγα" τον δρόμο μου και τώρα. Όταν βρούμε καιρό και καφέ ή ούζο, θα σου ματαπώ τις δικές μου λύσεις. Για να είμαι ειλικρινής όμως, άνθρωπος, που έστω και λάθος, δεν ξέρει που να πάει...

ΥΓ. Τι μη μου άπτου είναι αυτά με το "φίλε"?!!?!??!

ckk
20-10-2011, 20:48
Βεβαίως και με ενοχλούν όσοι τα έχουν με τον Πάγκαλο και τον κάθε πάγκαλο.
Σε εποχές που ΕΠΡΕΠΕ να τα βάλουν μαζί τους, τρέχανε να τους γλύψουν και όσοι δεν το έκαναν απλά συναινούσαν με την ανοχή τους. ΤΩΡΑ που πρέπει να δείξουν σύνεση, να μαζευτούν στη φουρτούνα και να κοιτάξουν να απαγκιάσουν, τους έπιασε πανικός (σαν κάθε ανώριμο) και θέλουν να μπατάρουν τη βάρκα, νομίζοντας πως θα επιπλεύσουν επειδή είναι φελλοί!!!!
Και τότε "ξεδιάλεγα" τον δρόμο μου και τώρα. Όταν βρούμε καιρό και καφέ ή ούζο, θα σου ματαπώ τις δικές μου λύσεις. Για να είμαι ειλικρινής όμως, άνθρωπος, που έστω και λάθος, δεν ξέρει που να πάει...

ΥΓ. Τι μη μου άπτου είναι αυτά με το "φίλε"?!!?!??!



Μηχανηκάρα μην μπερδεύεσαι... την βάρκα, δεν θέλουμε να την μπατάρουμε. Θέλουμε να την πάρουμε. Μutiny είναι η λέξη, που ψάχνεις.

Ο καπετάνιος το πάει στα βράχια... και τα έχει βρει ΚΑΙ με τα αφεντικά ΚΑΙ με την ασφαλιστική.

Αν θες τώρα εσύ να κάτσεις να βλέπεις, εμείς θα το πάρουμε το βαπόρι. Ή τουλάχιστον θα προσπαθήσουμε. Με σταυρωμένα τα χέρια πάντως, δεν θα κάτσουμε.


Πού μπουνατσιάζεσαι τώρα...

CPretenteriS
20-10-2011, 21:17
Ανταρσία... ή αλλιώς χούντα....???

Μααααλιστα....... εεε ρε τι εχουμε να ακουσουμε ακομα...... και απο ποιους.... αυτο ειναι που με τρελαινει.....


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

yannis
21-10-2011, 01:13
Μηχανηκάρα μην μπερδεύεσαι... την βάρκα, δεν θέλουμε να την μπατάρουμε. Θέλουμε να την πάρουμε. Μutiny είναι η λέξη, που ψάχνεις.

Ο καπετάνιος το πάει στα βράχια... και τα έχει βρει ΚΑΙ με τα αφεντικά ΚΑΙ με την ασφαλιστική.

Αν θες τώρα εσύ να κάτσεις να βλέπεις, εμείς θα το πάρουμε το βαπόρι. Ή τουλάχιστον θα προσπαθήσουμε. Με σταυρωμένα τα χέρια πάντως, δεν θα κάτσουμε.


Πού μπουνατσιάζεσαι τώρα...



Γειά σου Χρήστο Βελουχιώτη!!!!!:sm7:
Ε, ρε και να σε είχε το κίνημα, την εποχή του ψυχρού πολέμου... όλη η γη θα είχε γίνει (μ)πορδοροδοκόκκινη.:D
Άσε που αν, παλιότερα... θα κάναμε καφέδες στο Πέραν!!!!
Η αλήθεια είναι πως πάντα στα καπνιστήρια (των πλοίων) ακούς "διάφορα νόστιμα", όμως πάντα υπάρχει και ένα σχέδιο "αντιμετώπισης". Αλλιώς τα καράβια θα τα κουμαντάριζε, στα δύσκολα, ο κάθε παραμάγειρας!!!!!
Καλά, δεν μου λες, υπάρχει "ελεύθερο χωράφι" πουθενά στον πλανήτη και δεν το ξέρω;;;


Πλάκωσε δουλειά... θα τα πούμε αργότερα...
Είμαι στην Nakhodka, ανατολικά του Vladivostoc... για λίγες εμφανίσεις ακόμη!!!:)