PDA

View Full Version : Πως μπορει να ισχυει κατι τετοιο??????


antonis1150GSA
11-05-2009, 22:10
Ενας φιλος που ενδιαφερετε για 1200GS μου ειπε για μια εταιρια απο Αγγλια που πουλαει καινουρια 1200GS Full Extra σε μια τιμη πραγματικα αδιανοητη...μου εστειλε με mail την απαντηση απο την εταιρια ,γιατι δεν τον πιστευα με τιποτα ,και οριστε τι γραφει..


(Good Afternoon,
Thank you for your interest. I'll write in English because i do not speak Greek.
We own a shop in London, United Kingdom and we have more models in stock.
The model BMW R 1200 GS is brand new, (0 km), of 2008 year, with 2 years official factory warranty available in any authorised BMW shop from your country. The motorbikes have never been titled or registered. We have all colours available in stock. Extras: Comfort Package, Security Package, lateral suitcases, Top Case.
The final price for the moto delivered at your home (all taxes included) is 8900 Euro, discounted price available until the end of May.
If you are interested please let us know.
Thank you,
Julia Murias <juliamurias@live.com>

Τι εχετε να πειτε γι'αυτο ρε παιδια ?????????????????????????????

skippybi
11-05-2009, 22:12
:Απορία::Απορία::Απορία:

ξέρω, δεν βοήθησα πολύ έ;;;:D

antonis1150GSA
11-05-2009, 22:19
Ρε συ πατριδα ,τι να πω!!!!...μα 8900???????????....Θα τρελαθουμε..

skippybi
11-05-2009, 22:35
έχω ακούσει για φοβερές εκπτώσεις από εξωτερικό αλλά για τρελλές;;;

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-05-2009, 22:48
Έχει Site ο μάγκας ;;;;;; :cool:

Arkas
11-05-2009, 22:49
Αντώνη έχει κάποιο site η εταιρεία;

pesto1
11-05-2009, 23:08
Μου ακούγεται λίγο εξωπραγματικό επειδή κοιτάω την αγορά εδώ στο Λονδίνο και επίσης παίζουν πολλά scams σε όλους τους τομείς. Αν θέλεις δώσε λίγες παραπάνω πληροφορίες να το τσεκάρω και από κοντά.

pesto1
11-05-2009, 23:13
Και μάλλον θα εννοείς αυτο:
http://www.moto-trader.gr/trader_make.php?COMP_MODEL_ID=419

Φίλε μου εταιρία αγγλική, με τοποθεσία Στερεά Ελλάδα, και αριθμό τηλεφωνου ομόνοιας, και ε- μαιλ τετοιας μορφής και όχι εταιρικό να δείς που η επόμενη κίνηση θα είναι να του ζητήσει προκαταβολή μέσω western - union. Μακρυά και αλάργα ;)

EOD-K9
11-05-2009, 23:22
Και μάλλον θα εννοείς αυτο:
http://www.moto-trader.gr/trader_make.php?COMP_MODEL_ID=419

Φίλε μου εταιρία αγγλική, με τοποθεσία Στερεά Ελλάδα, και αριθμό τηλεφωνου ομόνοιας, και ε- μαιλ τετοιας μορφής και όχι εταιρικό να δείς που η επόμενη κίνηση θα είναι να του ζητήσει προκαταβολή μέσω western - union. Μακρυά και αλάργα ;)

:sm7::sm7:

gemara
11-05-2009, 23:24
Μακρυά...

antonis1150GSA
11-05-2009, 23:58
Θα περασω απο το μαγαζι του φιλου το πρωι και θα τον ρωτησω λεπτομεριες.......παντος σε γενικες γραμμες ,περιεργο μου φενετε κι εμενα..:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

leonidas
12-05-2009, 00:04
Και μάλλον θα εννοείς αυτο:
http://www.moto-trader.gr/trader_make.php?COMP_MODEL_ID=419

Φίλε μου εταιρία αγγλική, με τοποθεσία Στερεά Ελλάδα, και αριθμό τηλεφωνου ομόνοιας, και ε- μαιλ τετοιας μορφής και όχι εταιρικό να δείς που η επόμενη κίνηση θα είναι να του ζητήσει προκαταβολή μέσω western - union. Μακρυά και αλάργα ;)


Μα τρελαθήκαμε τελείως??? είπα κι εγω 8900????

vtheo
12-05-2009, 00:14
Όπως πολύ σωστά παρατηρήσατε όλα είναι μούφα.Καταρχήν το email του δεν είναι επίσημο είναι της μορφής χχχχ@live.com με domain που χρησιμοποιούν οι πάντες.Δήλαδη και μόνο αυτό αρκεί να καταλάβεις ότι πρόκειται για spam.
Κάποτε είχα δεχθεί ένα παρομοιο email για Hayabusa με 600 ευρώ.Εννοείτε ότι δεν έδωσα σημασία.Μπορεί σαν διαφορετική χώρα λόγω διαφορετικής φορολογίας να είναι πιο φθηνή αλλά όχι και και 40% και βάλε φθηνότερα.Αυτό μπορείς να το καταλάβεις μπαίνοντας στο επίσημο site της εταιρείας στη συγκεκριμένη χώρα που αναφέρεται το email και να δεις τις τιμές.Αν ήταν έτσι όχι κάτοχοι μοτό ,αλλά όλοι αντιπρόσωποι θα ήμασταν:cool:!

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
12-05-2009, 09:10
Θα γράψω το κοινότυπο "Κάποιο λάκκο έχει η φάβα "
Επειδή έχω θητεύσει αρκετά χρόνια στην εμπορία αυτοκινήτων και μοτό
(Intercar AE) , η τιμή που αναφέρεις δεν στέκει.Η επόμενη κίνηση θαναι
να σου ζητήσουν προκαταβολή κλπ.............

Elina
12-05-2009, 11:24
Θα γράψω το κοινότυπο "Κάποιο λάκκο έχει η φάβα "
Επειδή έχω θητεύσει αρκετά χρόνια στην εμπορία αυτοκινήτων και μοτό
(Intercar AE) , η τιμή που αναφέρεις δεν στέκει.Η επόμενη κίνηση θαναι
να σου ζητήσουν προκαταβολή κλπ.............



:hmmm::hmmm::hmmm:

skippybi
12-05-2009, 13:49
τελικά... ΔΕΝ μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο!!!:hmmm::hmmm::hmmm:

pepax66
12-05-2009, 14:28
The model BMW R 1200 GS is brand new, (0 km), of 2008 year, with 2 years official factory warranty available in any authorised BMW shop from your country. The motorbikes have never been titled or registered. We have all colours available in stock. Extras: Comfort Package, Security Package, lateral suitcases, Top Case.
The final price for the moto delivered at your home (all taxes included) is 8900 Euro, discounted price available until the end of May.
If you are interested please let us know.
Thank you,
Julia Murias <juliamurias@live.com>

Τι εχετε να πειτε γι'αυτο ρε παιδια ?????????????????????????????

Αντώνηηηηηηηηη πές της να ποιάσει τρία ........ σε όλα τα χρώματα γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω (περτικαλί, μαύρο, ανθρακί) ! Full Package παρακαλώ! Ρε θα τρελλαθούμε για μ*****ς μας περάσανε? Να είχε μια διευθυνση να πάμε από εκεί να το κάνουμε all weather το κατάστημα! ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

antonis1150GSA
12-05-2009, 14:39
Πετρο αμα ητανε ετσι θα το ειχαμε ξετιναξει το μαγαζι....χειροβομβιδα σου λεω...:sm3:

zitsos
12-05-2009, 15:39
ρε παιδιά μήμος εμεινε κανένας μεζές και για μάς ....έχω κάτι λιγούρες στην τζέπη τελευτέα!!!!!:sm7:

gbmw
12-05-2009, 15:52
ρε παιδιά μήμος εμεινε κανένας μεζές και για μάς ....έχω κάτι λιγούρες στην τζέπη τελευτέα!!!!!:sm7:



:sm7::sm7::sm7: