PDA

View Full Version : Άρχισαν τα όργανα


MARK
19-10-2011, 17:36
Εκτεταμένα επεισόδια γίνονται αυτή την ώρα στο κέντρο της Αθήνας υπονομεύοντας την μεγαλειώδη σύγκεντρωση του κόσμου. Το Σύνταγμα έχει μετατραπεί σε πεδίο μάχης μεταξύ κουκουλοφόρων και αστυνομίας με την δεύτερη να απαντάει με ρίψεις δακρυγόνων στις βόμβες μολότοφ και τον πετροπόλεμο.
Η ατμόσφαιρα πλέον είναι αποπνικτική και ήδη ένα φυλάκιο στη συμβολή των οδών βασ. Σοφίας και Αμαλίας κάηκε ενώ οι διαδηλωτές είχαν περάσει τον φράχτη της αστυνομίας και ανέβηκαν στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη. Επεισόδια όμως μεταξύ κουκουλοφόρων και αστυνομίας είχαμε και στις άλλες πόλεις όπως στην Θεσσαλονίκη, αλλά και στο Βόλο.

Επεισόδια στα Προπύλαια και στην οδό Ακαδημίας, η αστυνομία κάνει χρήση δακρυγόνων, για να απωθήσει ομάδες ατόμων που επιτίθενται με πέτρες. Συνεχείς επιθέσεις από κουκουλοφόρους κατά του φράχτη έξω από το Κοινοβούλιο και απώθηση από τις αστυνομικές δυνάμεις, ενώ συμπλοκές μεταξύ διαδηλωτών και αστυνομικών έγιναν στον οδό Ακαδημίας, στο ύψος τη ΕΣΗΕΑ, ενώ κουκουλοφόροι προκάλεσαν φθορές σε τράπεζα στην οδό Κοραή.

Σύμφωνα με ανεπίσημες εκτιμήσεις της Αστυνομίας, οι διαδηλωτές είναι δεκάδες χιλιάδες, ίσως ξεπερνούν τις 100.000. Πρόκειται για μια από τις μεγαλύτερες διαδηλώσεις διαμαρτυρίας των τελευταίων ετών.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-10-2011, 19:15
Εκτεταμένα επεισόδια γίνονται αυτή την ώρα στο κέντρο της Αθήνας υπονομεύοντας την μεγαλειώδη σύγκεντρωση του κόσμου. Το Σύνταγμα έχει μετατραπεί σε πεδίο μάχης μεταξύ κουκουλοφόρων και αστυνομίας με την δεύτερη να απαντάει με ρίψεις δακρυγόνων στις βόμβες μολότοφ και τον πετροπόλεμο.
Η ατμόσφαιρα πλέον είναι αποπνικτική και ήδη ένα φυλάκιο στη συμβολή των οδών βασ. Σοφίας και Αμαλίας κάηκε ενώ οι διαδηλωτές είχαν περάσει τον φράχτη της αστυνομίας και ανέβηκαν στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη. Επεισόδια όμως μεταξύ κουκουλοφόρων και αστυνομίας είχαμε και στις άλλες πόλεις όπως στην Θεσσαλονίκη, αλλά και στο Βόλο.

Επεισόδια στα Προπύλαια και στην οδό Ακαδημίας, η αστυνομία κάνει χρήση δακρυγόνων, για να απωθήσει ομάδες ατόμων που επιτίθενται με πέτρες. Συνεχείς επιθέσεις από κουκουλοφόρους κατά του φράχτη έξω από το Κοινοβούλιο και απώθηση από τις αστυνομικές δυνάμεις, ενώ συμπλοκές μεταξύ διαδηλωτών και αστυνομικών έγιναν στον οδό Ακαδημίας, στο ύψος τη ΕΣΗΕΑ, ενώ κουκουλοφόροι προκάλεσαν φθορές σε τράπεζα στην οδό Κοραή.

Σύμφωνα με ανεπίσημες εκτιμήσεις της Αστυνομίας, οι διαδηλωτές είναι δεκάδες χιλιάδες, ίσως ξεπερνούν τις 100.000. Πρόκειται για μια από τις μεγαλύτερες διαδηλώσεις διαμαρτυρίας των τελευταίων ετών.


Πήγα για να πάρω κάτι απ' το μαγαζί μας το μεσημέρι

και πιάστηκε η αναπνοή μου ... :(

Ακιs
20-10-2011, 00:32
Η ''κολεξιον'' αλλαξε........

http://img600.imageshack.us/img600/3949/29655219100092097456610.jpg

ortho
20-10-2011, 01:05
Μούρλια το φούξια!!!!:sm7::sm7::sm7:

Αλλά κι η στάση κι η έκφρασή του!!!:sm7::sm7::sm7:

LakisGS
20-10-2011, 01:08
Καλά, με τι τους κάνανε έτσι?? :Απορία::Απορία:

gsmaniac
20-10-2011, 07:11
Τους περάσανε μίνιο....για να μην σκουριασουν:D

Σοβαρά τώρα...τους πετάνε μπογιές ,για να τους αναγκάσουν να βγάλουν τις μάσκες ,ώστε να αναπνευσουν τα χημικά που πετούν ;)

TEOSS
20-10-2011, 10:56
Τους περάσανε μίνιο....για να μην σκουριασουν:D

Σοβαρά τώρα...τους πετάνε μπογιές ,για να τους αναγκάσουν να βγάλουν τις μάσκες ,ώστε να αναπνευσουν τα χημικά που πετούν ;)


Αυτό μόνος σου το σκέφτηκες ή στο είπαν ?:sm7::sm7::sm7:
Δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα….

gsmaniac
20-10-2011, 11:45
Αυτό μόνος σου το σκέφτηκες ή στο είπαν ?:sm7::sm7::sm7:
Δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα….

Το είδα με τα ματακια μου .....;)
Για πες ΕΣΥ την πραγματικότητα ,που είσαι και πονηριδης...:sm7:
Εκτός και εννοείς αυτό για την αντισκωριακη προστασία...:rolleyes:

vpentza
20-10-2011, 12:02
επειδή ο βιασμός θα είναι παρά φύσιν τις επόμενες εβδομάδες, μήνες, χρόνια, καλό είναι να συνηθίζουμε στο χρωματάκι....:hmmm:

TEOSS
20-10-2011, 12:18
Το είδα με τα ματακια μου .....;)
Για πες ΕΣΥ την πραγματικότητα ,που είσαι και πονηριδης...:sm7:
Εκτός και εννοείς αυτό για την αντισκωριακη προστασία...:rolleyes:

Λες ψέματα και δεν συνεχίζω…
Η ιδία η φωτογραφία σε διαψεύδει….

gsmaniac
20-10-2011, 13:36
Λες ψέματα και δεν συνεχίζω…
Η ιδία η φωτογραφία σε διαψεύδει….

Έχεις χάσει εντελώς το χιούμορ σου .......δεν ξέρω αν είχες ποτε:cool:
Καλο είναι που δεν συνεχίσεις.....;)

NLS
20-10-2011, 14:59
τελικά τι εννοεί ο TEOSS εγώ έχω περιέργεια

vpentza
20-10-2011, 15:07
αφού δεν είναι αυτό που βλέπουμε τότε τί είναι ???

ckalfas
20-10-2011, 15:21
Ζήτω οι φίλοι μας οι αναρχικοί που με τις φιλότιμες προσπάθειές τους προσπαθούν να κάνουν τους αστυνομικούς να βγάλουν τις μάσκες τους, διότι... ο εχθρός μας είναι η αστυνομία... (καλά το καταλάβατε!)
Εμπρός λοιπόν παλλικάρια, να "φάμε" τους αστυνομικούς και τα ΜΑΤ γιατί αυτοί ευθύνονται που διαλύονται οι πορείες!
Μπράβο στα παλλικάρια με τις καθαρές προθέσεις και τα ανοικτά πρόσωπα!
Ζήτω οι μολότωφ, τα σπασμένα μάρμαρα, οι καμμένες σκοπιές, ίσως οι καμμένοι μπάτσοι, η καταστροφή!!!

GeorgeP
20-10-2011, 15:23
Ζήτω οι φίλοι μας οι αναρχικοί που με τις φιλότιμες προσπάθειές τους προσπαθούν να κάνουν τους αστυνομικούς να βγάλουν τις μάσκες τους, διότι... ο εχθρός μας είναι η αστυνομία... (καλά το καταλάβατε!)
Εμπρός λοιπόν παλλικάρια, να "φάμε" τους αστυνομικούς και τα ΜΑΤ γιατί αυτοί ευθύνονται που διαλύονται οι πορείες!
Μπράβο στα παλλικάρια με τις καθαρές προθέσεις και τα ανοικτά πρόσωπα!
Ζήτω οι μολότωφ, τα σπασμένα μάρμαρα, οι καμμένες σκοπιές, ίσως οι καμμένοι μπάτσοι, η καταστροφή!!!
:sm8:

NLS
20-10-2011, 15:34
Δηλαδή είναι οι φίλοι μας οι αναρχικοί;
Τι απλοϊκή εξήγηση. Νόμιζα μας έχει κάνει η... εμπειρία πιο καλούς αναλυτές.
Αλλά το παιχνίδι ακόμα δουλεύει φαίνεται.
(άρα καλά μας κάνουν)

Xarleas
21-10-2011, 02:08
Έτσι.... Έτσι.... Μαλώστε μεταξύ σας... Όπως κάνετε πάντα χωρίς να βλέπετε ΤΙ σας συμβαίνει σε ΌΛΟΥΣ ανεξεραίτως.... Χε εγώ πάντως πολύ το διασκεδάζω να σας διαβάζω ΌΛΟΥΣ......
Τρανή απόδειξη του κοινωνικού αυτοματισμού που ξέρουν και χειρίζονται ΑΨΟΓΑ....
:sm7::sm7::sm7:

NLS
21-10-2011, 11:52
Άρα φίλε μου δεν έχω άδικο με το post μου (αν βάζεις και εμένα σε αυτούς που δεν βλέπουν τι μας συμβαίνει).

jarhead
21-10-2011, 11:57
Μούρλια το φούξια!!!!:sm7::sm7::sm7:

Αλλά κι η στάση κι η έκφρασή του!!!:sm7::sm7::sm7:


Μα καλα πως με βγαλανε κατω απο την μασκα καλε???

jarhead
21-10-2011, 12:01
Τους περάσανε μίνιο....για να μην σκουριασουν:D

Σοβαρά τώρα...τους πετάνε μπογιές ,για να τους αναγκάσουν να βγάλουν τις μάσκες ,ώστε να αναπνευσουν τα χημικά που πετούν ;)

Και μετα να μην ακουω οτι υπαρχει σταση εμποριου....Χρυσες δουλειες κανουν τα χρωματοπωλεια:sm7::sm7::sm7: μιλαμε εφυγε πολυ 20κιλο...μαζι με τον κουβα!!!

ortho
21-10-2011, 17:43
Μα καλα πως με βγαλανε κατω απο την μασκα καλε???


Ελα ρε Σωκράτη! Ομόρφυνες!!!!:sm7::sm7::sm7::sm7:

jarhead
21-10-2011, 19:32
Ελα ρε Σωκράτη! Ομόρφυνες!!!!:sm7::sm7::sm7::sm7:

Παψε καλε παψε!!!:sm7::sm7::sm7: