PDA

View Full Version : Τι λάστιχα να βάλω στο F650 GS ;;;


Lefteris74
19-10-2011, 18:06
Καλησπερα!Μετα απο πολλες γλίστρες και άλλα ενδιαφεροντα μαλλον το μονάκριβο μου F650 GS '08 θελει λαστιχα .

Δεν εχω ιδεα τι να βαλω ομως....
Ευτυχως να το πληρωσω εχω.....για την ωρα , την βοηθεια σας!

Λευτερης.

manolis
20-10-2011, 20:11
Kαι εγώ έβαλα πριν απο 2μηνες τα ιδια τα brigestone που ειχε οταν την πηρα. Προσεξε γιατι τα λαστιχα για αυτο το μηχανακι εχουν ενα σημα G μεσα σε κυκλο που σημαινει οπως μου ειπε ο λαστιχας οτι εχουν μια ειδικη ενισχυση. Γυρω στα 250 Ευρώ κανουν.

Lefteris74
20-11-2011, 20:54
Μετα απο αρκετή καθυστέρηση έβαλα τελικά λάστιχα. Η επιλογή τελικά έγινε χωρίς ιδιαίτερη σκέψη μιας και το κατάστημα που έγινε το έγκλημα είχε και προϊόντα της motech και έγινε αγορά 2 σε 1 . Bridgestone battle wing bw2 λοιπον τα νέα μου παπούτσια και η τιμή στα 240 ευρώ.....


Το μόνο θέμα είναι ότι μετα την τοποθέτηση άκουω διαφορετικά τη μηχανή , δηλ. Σε κάθε σαμαρι η κάθε φορά που ανεβαίνω η κατεβαίνω πεζοδρόμιο ακούω ένα γκάπ (απο το πιρουνι και πίσω αντίστοιχα )χωρίς να μπορώ να προσδιόρισω το που.

Άλλαξα τις πιέσεις (τις κατέβασμα) μπάς και ήταν τέρμα στην πίεση αλλα αποτέλεσμα γιοκ .
Είναι τόσο σκληρά τα λάστιχα και έχω τετοια αλλαγή ;:Μπερδεμέν�

bulba
12-12-2011, 21:13
Πριν από δύο μήνες άλλαξα λάστιχα στο δικό μου. Με τα προηγούμενα (bridgestone) είχα κάνει 14000 χιλμ. και τώρα έβαλα metzeler για αλλαγή. Είναι πιο μαλακά από τα bridgestone και πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα

bulba
03-01-2012, 20:50
Καταρχάς χρόνια πολλά. Αλλαξα πριν δύο μήνες στο δικό μου σε γνωστό κατάστημα της Μιχαλακοπούλου και μετά από ώριμη σκέψη τοποθέτησα metzeler διότι είναι πιο μαλακά από τα bridgestone της μαμάς και πατάνε με αξιοπρέπεια στο χώμα. Στο διάστημα των δύο μηνών που τα φοράω όντως είναι πιο μαλακά από τα προηγούμενα και στο χώμα που τα δοκίμασα ήταν μια χαρά. Η επιλογή δική σου...

vasilis78
05-01-2012, 19:11
Καλησπέρα και καλή χρονιά κι από μένα! Εγώ είχα dunlop και από το Μάιο έβαλα τα Metzeler και ομολογώ ότι είδα καλύτερη συμπεριφορά αν και από τότε δεν έκανα πολλά χιλιόμετρα λόγω εγκυμοσύνης της γυναίκας και πλέον τον ερχομό της κορούλας μου:p. Η παραγγελία έγινε από Ιnternet και κόστισε γύρω στα 170e συν τα έξοδα για να τα περάσω εδώ...