PDA

View Full Version : ΠΑΜΕ. ΜΑΤ, χουλιγκάνοι


ortho
20-10-2011, 16:26
Οποιος παρακολούθησε πριν λίγη ώρα τι γινόταν στο Σύνταγμα θα αναρωτιέται που ακριβώς ήταν η αστυνομία. Ελπίζω να μην υπάρξει νεκρός.

Τα ΜΑΤ θα έπρεπε να πετάξουν τις ασπίδες και να πάνε σε καμιά υπηρεσία γραφείου. Οι ομάδες περιφρούρησης του ΠΑΜΕ τους έδειξαν τι σημαίνει θάρρος.

Ας πετάξουν ασπίδες, κρόκαλα κι ότι άλλο φοράνε και να πάνε να κάνουν κάτι άλλο.

Και για να είμαι δίκαιος, δε φταίει η αστυνομία που δε μαζεύει τα χουλιγκάνια, τους παρακρατικούς κι όποιους άλλους. Ξέρουν καλά ποιοί είναι, αλλά από πιό ψηλά αφήνουν τις κεφαλές και τους χρήσιμους ηλίθιους να παραπλανούν τον κόσμο.

Προφανώς περιμένω την αντίδραση από τους γνωστούς αγνώστους, αλλά δε θα μπω σε αντιπαράθεση, καταθέτω τη γνώμη και την απογοήτευσή μου.

NLS
20-10-2011, 16:43
Υπάρχει πάντως και το ανάποδο feedback.
Ότι το ΠΑΜΕ θέλει να κρατήσει prive τη συγκέντρωση και δεν αφήνει κανέναν άλλο να πλησιάσει.

ortho
20-10-2011, 22:00
Υπάρχει πάντως και το ανάποδο feedback.
Ότι το ΠΑΜΕ θέλει να κρατήσει prive τη συγκέντρωση και δεν αφήνει κανέναν άλλο να πλησιάσει.


Καλά τώρα, τι να περιμένει κανείς από την Καθημερινή;
Επρεπε δηλαδή να αφήσουν τους τσόγλανους να ανέβουν πάνω. Φαντάζομαι τι πίκρα πήραν μερικοί που δε διαλύθηκε ο κόσμος εν μέσω δακρυγόνων.
Μόλις βγήκε ο Μαϊλης on air μαζεύτηκε ο Ξυδάκης.

Albatros
20-10-2011, 22:10
Υπάρχει πάντως και το ανάποδο feedback.
Ότι το ΠΑΜΕ θέλει να κρατήσει prive τη συγκέντρωση και δεν αφήνει κανέναν άλλο να πλησιάσει.

Ναι οταν κρατάει ρόπαλα,πέτρες και μολότοφ δεν τον αφήνει...
:cool:

NLS
21-10-2011, 11:49
Παιδιά δεν ξέρω δυστυχώς δεν πήγα, αλλά δεν το διάβασα στην Καθημερινή. Το άκουσα από άνθρωπο να το καταγγέλλει στην Ζούγκλα (καλά δεν είμαι και περήφανος ότι άκουγα δημιούργημα του μούσια).

Arkas
21-10-2011, 12:22
Παιδιά δεν ξέρω δυστυχώς δεν πήγα, αλλά δεν το διάβασα στην Καθημερινή. Το άκουσα από άνθρωπο να το καταγγέλλει στην Ζούγκλα (καλά δεν είμαι και περήφανος ότι άκουγα δημιούργημα του μούσια).
Επιβεβαιώνοντας ( ; ) το παραπάνω,
από το πρωί "σκοτώνονται" στα κανάλια,
οι "Συνασπιστές" με τους "ΚΚΕδες" ...

kostastenere
21-10-2011, 12:43
Τα έχουν καταφέρει και έχουν χωρίσει τον κόσμο σε στρατόπεδα. Παντως με όλα αυτά δημιουργούνται ερωτήματα. Για παραδειγμα το ΠΑΜΕ τι προσπαθουσε να προστατέψει????? Οι μπαχαλάκιδες που βρήκαν τα δακρυγόνα και τις κρότου λάμψης( όπως ακούστηκε) Γιατί πολλοί απο αυτούς κατέβηκαν με το μετρό στην στάση Αμπελόκηποι????????????(τυχαίο δεν νομίζω!!!!!!!!!) Το τι έχουν να δουν τα μάτια μας δεν νομίζω πως περιγράφεται!!!! Γεγονός είναι πως πηγαν στην βουλή τα λαμόγια, έκαναν την δουλίτσα που τους έβαλαν τα μεγάλα αφεντικα να κάνουν, και τώρα το μόνο που λείπει είναι η ταφόπλακα πάνω από κάθε ελληνική οικογένεια.........

R.I.P. λοιπόν.............................:(

TEOSS
21-10-2011, 19:37
Υπάρχει πάντως και το ανάποδο feedback.
Ότι το ΠΑΜΕ θέλει να κρατήσει prive τη συγκέντρωση και δεν αφήνει κανέναν άλλο να πλησιάσει.

Το ΠΑΜΕ δεν κράτησε καμία <<πριβέ>> συγκέντρωση. Ο κόσμος είχε κατακλύσει όλο το κέντρο. Η περιφρούρηση ήταν στο χώρο μπροστά από την βουλή . Οποίος όμως έδειχνε ταυτότητα πέρναγε .Έτσι εξασφάλισε ότι δεν θα γίνονταν προβοκάτσια από <<κρατικούς μηχανισμούς>>…
Οι αναρχικοί που επιτέθηκαν προέρχονταν από κάλεσμα – συγκέντρωση του ιντυ και εν συνεχεία με την προστασία του <<δεν πληρώνω>> προσπάθησαν να σπάσουν την περιφρούρηση…και έφαγαν το ξύλο της μαϊμούς …. Πείραξε κανέναν αυτό?

TEOSS
21-10-2011, 19:48
Τα έχουν καταφέρει και έχουν χωρίσει τον κόσμο σε στρατόπεδα. Παντως με όλα αυτά δημιουργούνται ερωτήματα. Για παραδειγμα το ΠΑΜΕ τι προσπαθουσε να προστατέψει????? Οι μπαχαλάκιδες που βρήκαν τα δακρυγόνα και τις κρότου λάμψης( όπως ακούστηκε) Γιατί πολλοί απο αυτούς κατέβηκαν με το μετρό στην στάση Αμπελόκηποι????????????(τυχαίο δεν νομίζω!!!!!!!!!) Το τι έχουν να δουν τα μάτια μας δεν νομίζω πως περιγράφεται!!!! Γεγονός είναι πως πηγαν στην βουλή τα λαμόγια, έκαναν την δουλίτσα που τους έβαλαν τα μεγάλα αφεντικα να κάνουν, και τώρα το μόνο που λείπει είναι η ταφόπλακα πάνω από κάθε ελληνική οικογένεια.........

R.I.P. λοιπόν.............................:(

<<έχουν καταφέρει να χωρίσουν τον κόσμο σε στρατόπεδα>> ???? δηλαδή υπήρξε ποτέ ενωμένος ??? Ήταν το ΚΚΕ μαζί με τα ανάρχια και χωρίστηκε πρόσφατα ???

Οποίος θέλει ας διαβάσει λίγο το ιντυ και θα λυθούν απορίες για την κόντρα ΚΚΕ – ΣΥΝ (που κρατά αρκετά χρόνια, δεν είναι κάτι νέο).

Εάν υπήρχε λαός και εργατικό κίνημα δεν θα ήταν μόνο το ΠΑΜΕ ενάντια στους αναρχικούς που επιθυμούν να <<καπελώσουν>> τους αγώνες έχοντας πάρει <<γραμμή>> από τους προστάτες τους.


Στα επιχειρησιακά τώρα …. Δεν υπήρχαν <<κρότου-λάμψης>> , οι αναρχικοί χρησιμοποιούν (ιδίως από την Κερατέα και μετά ) εκρηκτικά (δυναμίτη) .Γνωστές είναι και οι νέες μολότοφ που συνδυάζονται με εκρηκτικά. Που τα είδες τα χημικά ? ότι βγάζει καπνό είναι χημικό? (άσε που με λίγο ψάξιμο βρίσκεις στο εμπόριο).


Το τελευταίο τι σημαίνει ? δηλαδή εάν δεν πήγαιναν οι αναρχικοί …δεν θα ψηφίζονταν το νομοσχέδιο ? Θα είχαμε <<ντου>> και κατάληψη- λεηλασία- εμπρησμό της βουλής και αλλά γελοία που ακούγονταν …χαχαχχα… :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Που είναι οι ξένοι ματατζήδες και οι μονάδες καταστολής του στρατού που ονειρεύονταν κάποιοι ??? οι σκληροί μαμιάδες - οπλοφόροι – κομάντο – εκτελεστές ….. που εμφανίζονται (και) στο φόρουμ, που ήταν εξαφανισμένοι :rolleyes: ?????:sm3::sm3::sm3::sm7::sm7::sm7:

kostastenere
21-10-2011, 20:37
Εμένα όπως και να χει μου έχουν δημιουργηθεί απορίες για την παρουσία του ΠΆΜΕ. Το ότι ζηταγαν ταυτότητα για να περάσεις, αν καταλΑβα καλα γιατί δεν ήμουν εκει δυστυχώς, και αυτό είναι περίεργο γιατί σίγουρα νδεν είναι αστυνομία καμία κομματική παράταξη. Πραγματικά έπρεπε κατα την γνώμη μου να περιφρουριθει η βουλή και να πανε με ελικόπτερα όπως θ έπρεπε να φύγουν. Απλά δεν νομίζω ότι προστάτευαν την πορεία τους και δεν είναι τυχαίο ότι το έκαναν με την πλάτη στην βουλή και στα ματ .όσο για τους μπαχαλακιδες είναι τα γνωστά ανεγγεφαλα λαμόγια που τους καθοδηγούν και τους ενισχύουν άμεσα και εμεσσα τα αλλά λαμόγια. Τι να πω η κατάσταση έχει ξεφύγει δυστυχώς

TEOSS
21-10-2011, 21:29
όσο για τους μπαχαλακιδες είναι τα γνωστά ανεγγεφαλα λαμόγια που τους καθοδηγούν και τους ενισχύουν άμεσα και εμεσσα τα αλλά λαμόγια.
ΛΑΜΟΓΙΑ ...
που <<προσφέρουν>> δικηγόρους και υπεράσπιση κάθε είδους όταν κάποιοι συλληφθούν …. Ώστε σύντομα να γυρίσουν στην δράση τους….:cool: