PDA

View Full Version : Έκθεση Τρόικας


ckk
21-10-2011, 10:31
Για όποιον ενδιαφέρεται να την διαβάσει, έχω στα χέρια μου την τελευταία έκθεση της Τρόικας. Αυτήν που δεν δίνουν στην δημοσιότητα.


Οκτώβριος 2011.


Σε pdf - 106 σελίδες στα αγγλικά.

ckk
21-10-2011, 11:34
Τί πάθατε με τις πηγές μου...

Παιδιά είναι πολλές και από όλα τα χρηματοοικονομικά κέντρα παγκοσμίως, λόγω παλιάς ενασχόλισης.

Είναι PLs (Private letters), είναι CGRs (Confidential Government Reports), είναι απλοί αναλυτές - ή όχι τόσο απλοί :D της Salomon Brothers - είναι είναι είναι.

Το βασικότερο όμως, είναι η γνώση μου και η σωστή επεξεργασία και σύνθεση αυτών, που μαθαίνω από διάφορες πηγές.

Και βέβαια δεν είναι όλες ανακοινώσιμες.


Ή αξίζει να γραφτείτε στα newsletters? Κόστος $10,000 το φτηνότερο / έτος. :hmmm:

Αυτό λοιπόν που μένει, είναι το φυσιολογικό. Όποιος θέλει διαβάζει αυτά που γράφω και βγάζει τα συμπεράσματά του. Όποιος δεν θέλει...

Επίσης, έχει σημασία, τί βαρύτητα έχει η λεπτομέρεια μιας ανακοίνωσης...

Επίσης, έχει σημασία, τί γνώση υπάρχει πίσω από ένα postάρισμα... Γράφτηκε προχθές για έναν... διαγωνισμό, που τρέχει στην Μεγάλη Βρεττανία μεταξύ οικονομολόγων, για βραβεία που θα πάρουν αν βρουν ΤΗΝ ΛΥΣΗ στο πρόβλημα της Ελλάδας / Ευρώπης. Λες και όλος ο κόσμος που το παλεύει, περιμένει την λύση από τα παιδάκια.

Ο φορέας του διαγωνισμού λέει, είναι το αφεντικό της εταιρείας NEXT.

Γράφω λοιπόν από κάτω, ότι ιδέες ψάχνει στην απελπισία της, η γριά αλεπού, ο δικός μας Κωστόπουλος της Alpha Bank. Γιατί...?

Μα γιατί η Alpha Bank, έχει το major stockholding and freefloat των μετοχών της ΝΕΧΤ. Της ανήκει δηλαδή η ΝΕΧΤ.




Πρέπει εγώ τώρα να κάνω σε κάθε μου postάρισμα, όλες αυτές τις αναλύσεις?

Για αυτό σας λέω παραπάνω, όσοι θέλουν διαβάζουν αυτά που γράφω.



Τώρα αν επιμένετε σε πηγές...


Παρακαλώ.


News Headlines (http://www.cnbc.com/id/44518427/A_Greek_Orderly_Default_Impossible_Kyle_Bass)

Δείτε και το videάκι για να καταλάβετε καλύτερα την αλητεία και ψυχρή εκτέλεση του τύπου. Και αυτό είναι εκεί από τις 14 Σεπτεμβρίου.!!!


Ο Kyle Bass και εγώ...:sm7:

Arkas
21-10-2011, 11:42
Δεν μας τα κάνεις λίγο πιο λιανά Χρηστάρα ; :hmmm:

Hekima
21-10-2011, 11:53
Τί πάθατε με τις πηγές μου...

Παιδιά είναι πολλές και από όλα τα χρηματοοικονομικά κέντρα παγκοσμίως, λόγω παλιάς ενασχόλισης.

Είναι PLs (Private letters), είναι CGRs (Confidential Government Reports), είναι απλοί αναλυτές - ή όχι τόσο απλοί :D της Salomon Brothers - είναι είναι είναι.

Το βασικότερο όμως, είναι η γνώση μου και η σωστή επεξεργασία και σύνθεση αυτών, που μαθαίνω από διάφορες πηγές.

Και βέβαια δεν είναι όλες ανακοινώσιμες.


Ή αξίζει να γραφτείτε στα newsletters? Κόστος $10,000 το φτηνότερο / έτος. :hmmm:

Αυτό λοιπόν που μένει, είναι το φυσιολογικό. Όποιος θέλει διαβάζει αυτά που γράφω και βγάζει τα συμπεράσματά του. Όποιος δεν θέλει...

Επίσης, έχει σημασία, τί βαρύτητα έχει η λεπτομέρεια μιας ανακοίνωσης...

Επίσης, έχει σημασία, τί γνώση υπάρχει πίσω από ένα postάρισμα... Γράφτηκε προχθές για έναν... διαγωνισμό, που τρέχει στην Μεγάλη Βρεττανία μεταξύ οικονομολόγων, για βραβεία που θα πάρουν αν βρουν ΤΗΝ ΛΥΣΗ στο πρόβλημα της Ελλάδας / Ευρώπης. Λες και όλος ο κόσμος που το παλεύει, περιμένει την λύση από τα παιδάκια.

Ο φορέας του διαγωνισμού λέει, είναι το αφεντικό της εταιρείας NEXT.

Γράφω λοιπόν από κάτω, ότι ιδέες ψάχνει στην απελπισία της, η γριά αλεπού, ο δικός μας Κωστόπουλος της Alpha Bank. Γιατί...?

Μα γιατί η Alpha Bank, έχει το major stockholding and freefloat των μετοχών της ΝΕΧΤ. Της ανήκει δηλαδή η ΝΕΧΤ.




Πρέπει εγώ τώρα να κάνω σε κάθε μου postάρισμα, όλες αυτές τις αναλύσεις?


Για αυτό σας λέω παραπάνω, όσοι θέλουν διαβάζουν αυτά που γράφω.



Τώρα αν επιμένετε σε πηγές...


Παρακαλώ.


News Headlines (http://www.cnbc.com/id/44518427/A_Greek_Orderly_Default_Impossible_Kyle_Bass)

Δείτε και το videάκι για να καταλάβετε καλύτερα την αλητεία και ψυχρή εκτέλεση του τύπου. Και αυτό είναι εκεί από τις 14 Σεπτεμβρίου.!!!


Ο Kyle Bass και εγώ...:sm7:

Πρέπει εγώ τώρα για να ποστάρω κάτι να έχω τις γνώσεις σου?
Σε παρακαλώ άνθρωπέ μου.
Άν θέλεις διάβαζε τα αν δεν θέλεις πάλι...
Από τα 5,000 μέλη μπορεί 1-2 να θέλουν να ενημερωθούν έτσι απλά, εσένα τώρα που σε ενημερώνει ο λευκός οίκος και τα εμιράτα μαζί Οκ man.

ckk
21-10-2011, 11:58
Δεν μας τα κάνεις λίγο πιο λιανά Χρηστάρα ; :hmmm:

Δημήτρη μου το πετυχημένο Νεύρα deal των Alpha - Eurobank και Αράβων, πάει για φούντο.

Αν γίνει αυτο ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΡΑΠΕΖΕΣ πάνε για ανακεφαλαιοποίηση.

Να κρατικοποιηθούν δηλαδή. Οι Καταριανοί φεύγουνε με ελαφρά... πάνε σε άλλα deals της Ευρώπης (Dexia) και Αμερικής (Goldman Sachs για φημολογούμενη (http://www.gsforum.gr/497410-post93.html)εξαγορά της ΕΤΕ), που έχουν αφενός μεγαλύτερο capital engagment, απασχόληση κεφαλαίου αλλά και ROI, απόδοσή του. Δεδομένης δε της εξαγοράς από την ΕΤΕ της Finansbank, υπάρχουν και γεωγραφικά κριτήρια.

ΟΕΔ. :D

CPretenteriS
21-10-2011, 12:15
Πρέπει εγώ τώρα για να ποστάρω κάτι να έχω τις γνώσεις σου?
Σε παρακαλώ άνθρωπέ μου.
Άν θέλεις διάβαζε τα αν δεν θέλεις πάλι...
Από τα 5,000 μέλη μπορεί 1-2 να θέλουν να ενημερωθούν έτσι απλά, εσένα τώρα που σε ενημερώνει ο λευκός οίκος και τα εμιράτα μαζί Οκ man.



http://www.whitehouse.gov/sites/default/files/imagecache/page_masthead/the_white_house.jpg

;):D

Arkas
21-10-2011, 12:19
Δημήτρη μου το πετυχημένο Νεύρα deal των Alpha - Eurobank και Αράβων, πάει για φούντο.

Αν γίνει αυτο ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΡΑΠΕΖΕΣ πάνε για ανακεφαλαιοποίηση.

Να κρατικοποιηθούν δηλαδή.................................
Άρα πάμε για ολοσχερή έλλειψη μετρητών από τη αγορά ...

ckk
21-10-2011, 12:38
Άρα πάμε για ολοσχερή έλλειψη μετρητών από τη αγορά ...


Όχι ολοσχερή... μερική. Μετά θα μπουν με τις εξαγορές και θα κυλίσει άφθονο χρήμα. Μονάχα, που θα το έχουμε πληρώσει πανάκριβα, πουλώντας ΠΑΜΦΘΗΝΑ.

Έ, αυτό δεν το γουστάρω. Και πράττω ανάλογα, για μένα και την οικογένειά μου. Προς το παρόν δείχνει να λειτουργεί.

Και για αυτό γράφω, 'όποιος θέλει ακολουθεί.' Δεν έχω συμφέρον να πείσω κανέναν. :Απορία:

Λεπτομέρειες στον καφέ... της Παρασκευής. :D


Έεεφυγαααααα..... :sm7:

NLS
21-10-2011, 12:41
Πρέπει εγώ τώρα για να ποστάρω κάτι να έχω τις γνώσεις σου?
Σε παρακαλώ άνθρωπέ μου.
Άν θέλεις διάβαζε τα αν δεν θέλεις πάλι...
Από τα 5,000 μέλη μπορεί 1-2 να θέλουν να ενημερωθούν έτσι απλά, εσένα τώρα που σε ενημερώνει ο λευκός οίκος και τα εμιράτα μαζί Οκ man.



Γμτ... με έπιασες.

Hekima
21-10-2011, 12:44
Γμτ... με έπιασες.


Εσύ είσαι στη φωτό?;)

NLS
21-10-2011, 12:53
Ναι. Όχι από τις πιο φωτογενείς μου φωτό (αλλά τι να κάνει και μια ψηφιακή πόσο να βοηθήσει).

Αλλά άσε τι νοιάζει είμαστε πιασμένοι. :sm7:

Hekima
21-10-2011, 13:24
Ναι. Όχι από τις πιο φωτογενείς μου φωτό (αλλά τι να κάνει και μια ψηφιακή πόσο να βοηθήσει).

Αλλά άσε τι νοιάζει είμαστε πιασμένοι. :sm7:


Καλέ μια ερώτηση έκανα ήμαρτον. Δεν ψάχνομαι 2 μέτρα άντρα έχω. Περισσότερο ρώτησα για να ξέρω με ποιόν μιλάω κατά καιρούς επειδή
δεν σε βλέπω πουθενά σε φώτο, ούτε σε εκδρομές ούτε σε καφέδες.

NLS
21-10-2011, 13:42
Είμαι ινκόγκνιτο.

(το ξέρω ότι δεν ψάχνεις άντρα βέβαια - κάνουμε και κάνα χαζοαστειάκι)

Hekima
21-10-2011, 13:56
Είμαι ινκόγκνιτο.

(το ξέρω ότι δεν ψάχνεις άντρα βέβαια - κάνουμε και κάνα χαζοαστειάκι)



Αυτό αρκεί thanks;)