PDA

View Full Version : ΘΥΜΑ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΣΥΖΥΓΟΣ ΠΡΩΗΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ


GeorgeP
25-10-2011, 16:54
Θύμα επίθεσης από κουκουλοφόρο έπεσε αργά τη Δευτέρα το βράδυ σε υπόγειο γκαράζ στο Βόλο, η πρώην σύζυγος βουλευτή της ΝΔ. Ο δράστης είχε στήσει καρτέρι στη γυναίκα και τη χτύπησε πρώτα από πίσω στο κεφάλι και μετά με μαχαίρι ή κατσαβίδι στην κοιλιά.

Ο δράστης τράπηκε σε φυγή από τις φωνές της γυναίκας.

Οι αστυνομικοί εξετάζουν όλα τα ενδεχόμενα ενώ το θύμα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο. Η ζωή της δεν διατρέχει κίνδυνο

πηγη Κουκουλοφόρος επιτέθηκε σε πρώην σύζυγο βουλευτή — ΣΚΑΪ (www.skai.gr) (http://www.skai.gr/news/greece/article/184332/koukouloforos-epitethike-se-proin-suzugo-vouleuti-/)

Προς ολους σας, αν ηταν η γυναικα σας να δω τι θα λεγατε και κανατε......
Αυτα ειναι τα αποτελεσματα των παροτρυνσεων σας......βλέπετε δεν μενουν ολοι στις φραστικες επιθεσεις....

Ελπιζω να ηταν κοινος εγκληματιας κι οχι ''αγανακτισμενος'' πολιτης

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-10-2011, 16:58
Θύμα επίθεσης από κουκουλοφόρο έπεσε αργά τη Δευτέρα το βράδυ σε υπόγειο γκαράζ στο Βόλο, η πρώην σύζυγος βουλευτή της ΝΔ. Ο δράστης είχε στήσει καρτέρι στη γυναίκα και τη χτύπησε πρώτα από πίσω στο κεφάλι και μετά με μαχαίρι ή κατσαβίδι στην κοιλιά.

Ο δράστης τράπηκε σε φυγή από τις φωνές της γυναίκας.

Οι αστυνομικοί εξετάζουν όλα τα ενδεχόμενα ενώ το θύμα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο. Η ζωή της δεν διατρέχει κίνδυνο




Λυπηρό πραγματικά ... δεν φτάνει που σε κλέβουν, σε μαχαιρώνουν κ από πάνω ... Νεύρα

Ίσως, επειδή έβαλε τις φωνές ... :mad:







... τα παρακάτω, ΔΕΝ τα σχολιάζω καν ... :(

Προς ολους σας, αν ηταν η γυναικα σας να δω τι θα λεγατε και κανατε......
Αυτα ειναι τα αποτελεσματα των παροτρυνσεων σας......βλέπετε δεν μενουν ολοι στις φραστικες επιθεσεις....

Ελπιζω να ηταν κοινος εγκληματιας κι οχι ''αγανακτισμενος'' πολιτης

napgeo
25-10-2011, 17:06
Προς ολους σας, αν ηταν η γυναικα σας να δω τι θα λεγατε και κανατε......
Αυτα ειναι τα αποτελεσματα των παροτρυνσεων σας......βλέπετε δεν μενουν ολοι στις φραστικες επιθεσεις....

Ελπιζω να ηταν κοινος εγκληματιας κι οχι ''αγανακτισμενος'' πολιτης



Και τι θέλεις να μας πεις Γιώργο.
Ότι παροτρύνουμε κάποιον να μαχαιρώνει. Εδώ το παλληκάρι τον σφάγιασαν για μια κάμερα στο κέντρο των Αθηνών.
Και ποιος συμφωνεί με όλα αυτά. Πιστεύω κανείς μας.
Άλο η αγανάκτηση και άλλο το κακούργημα. Στο ίδιο τσουβάλι..............:mad:

geolag
25-10-2011, 17:28
Θύμα επίθεσης από κουκουλοφόρο έπεσε αργά τη Δευτέρα το βράδυ σε υπόγειο γκαράζ στο Βόλο, η πρώην σύζυγος βουλευτή της ΝΔ. Ο δράστης είχε στήσει καρτέρι στη γυναίκα και τη χτύπησε πρώτα από πίσω στο κεφάλι και μετά με μαχαίρι ή κατσαβίδι στην κοιλιά.

Ο δράστης τράπηκε σε φυγή από τις φωνές της γυναίκας.

Οι αστυνομικοί εξετάζουν όλα τα ενδεχόμενα ενώ το θύμα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο. Η ζωή της δεν διατρέχει κίνδυνο

πηγη Κουκουλοφόρος επιτέθηκε σε πρώην σύζυγο βουλευτή — ΣΚΑΪ (www.skai.gr) (http://www.skai.gr/news/greece/article/184332/koukouloforos-epitethike-se-proin-suzugo-vouleuti-/)

Προς ολους σας, αν ηταν η γυναικα σας να δω τι θα λεγατε και κανατε......
Αυτα ειναι τα αποτελεσματα των παροτρυνσεων σας......βλέπετε δεν μενουν ολοι στις φραστικες επιθεσεις....

Ελπιζω να ηταν κοινος εγκληματιας κι οχι ''αγανακτισμενος'' πολιτης
και τα αποτελέσματα αυτών των ανίκανων που μας κυβερνούν δεν τα έχεις νοιώσει εσύ και όλη η Ελλάδα?
Θα μας πεις ότι από εδώ μέσα παροτρύνουμε σε τέτοιες πράξεις?
Τους τραμπούκους που χτυπούσαν τον κόσμο στο Σύνταγμα δεν τους είδες?
Την αύξηση της εγκληματικότητας η οποία σε μεγάλο ποσοστό οφείλεται στο χάος που έχει φέρει αυτή τη χώρα η ανίκανη και προδοτική κυβέρνηση δεν το βλέπεις.?
Μάλλον τα βλέπεις όλα τα παραπάνω.
Μένει μόνο να τα παραδεχθείς .

GeorgeP
25-10-2011, 17:47
Μολις σας αγγιξει καποιος βαζετε τις φωνες!!!!!! Δεν το αντεχετε εσεις οι αγανακτισμενοι και πια εξαφανισμενοι πολιτες!!!

Ναι αυτο λεω, ''παροτρυνετε καποιους σε βιαιοπραγιες'' με τα λεγομενα σας τυπου θανατος, κρεμαλες, προδοσιες κ.λ.π.
Ξερετε, η βιαιοπραγια ειναι απο ενα απλο τσιμπημα μεχρι το μαχαιρωμα......εξαρταται το πως θα παρει κανεις το θανατος, κρεμαλα, προδοσια κ.λ.π.

Για τον κο αντμιν πιο πανω που πολυ ευγενικα απαξιωνει το συμβαν εχω να του πω οτι πουθενα δεν αναφερθηκε κλοπη, απο που το συμπεραινει λοιπον?
Δηλαδη τυχαιο γεγονος οτι ηταν γυναικα πρωην βουλευτη? Ας το ελπισουμε Κε Νικο μας, ο Βολος ειναι μικρο μερος ας δουμε τι θα δηλωσει ο ενοχος οταν κι αν τον πιασουν.

Παντως το συμβαν θα πρέπει να σε/σας βαλει σε ανυσηχιες διοτι οπως ενδεχομενως καποιος πηρε τον νομο στα χερια του στον Βόλο τι θα εμποδισει τον ιδιο ¨η και άλλους περνωντας θαρρος απο αυτον να κανουν το ιδιο σε άλλους πρωην πολιτικους και στα σπιτια σας διοτι εχετε οικονομικη ανεση? Νομιζετε οτι θα μεινει μεταξυ πολιτικων και των άααααλλων? γελασμενοι ειστε!!

GeorgeP
25-10-2011, 17:51
και τα αποτελέσματα αυτών των ανίκανων που μας κυβερνούν δεν τα έχεις νοιώσει εσύ και όλη η Ελλάδα?
Θα μας πεις ότι από εδώ μέσα παροτρύνουμε σε τέτοιες πράξεις?
Τους τραμπούκους που χτυπούσαν τον κόσμο στο Σύνταγμα δεν τους είδες?
Την αύξηση της εγκληματικότητας η οποία σε μεγάλο ποσοστό οφείλεται στο χάος που έχει φέρει αυτή τη χώρα η ανίκανη και προδοτική κυβέρνηση δεν το βλέπεις.?
Μάλλον τα βλέπεις όλα τα παραπάνω.
Μένει μόνο να τα παραδεχθείς .

περιμενε ερχονται οι.....σωτηρες στις επομενες εκλογες......

Και μιας και λες ''προδοτες'' για πες μας ποιο νομο καταπατησαν και ποιο αρθρο του Συνταγματος παρεβιασαν για να χαρακτηριστουν ως τετοιοι? Ξερεις να μας πεις ¨η αναμασας τα blogs, το κοντρα τσανελ και την αυριανη?

ntinopoulos
25-10-2011, 17:52
σιγα μην εχει σχεση η επιθεση σε ...συζυγο,...πρωην υπουργου με την πολιτικη!αμεσα τουλαχιστον αποκλειεται!
:rolleyes:
τωρα αν ενιωσε κι αυτη στο πετσι της την αυξηση της εγκληματικοτητας,την ατιμωρησια και την ασυδωσια που προκαλεσαν ο αντρας της και οι ομοιοι του,τοτε...:rolleyes:
λυπηρο αλλα τετοια γεγονοτα συμβαινουν και θα συμβαινουν περισσοτερα ατσι οπως παμε...:(

geolag
25-10-2011, 17:54
Μολις σας αγγιξει καποιος βαζετε τις φωνες!!!!!! Δεν το αντεχετε εσεις οι αγανακτισμενοι και πια εξαφανισμενοι πολιτες!!!

Ναι αυτο λεω, ''παροτρυνετε καποιους σε βιαιοπραγιες'' με τα λεγομενα σας τυπου θανατος, κρεμαλες, προδοσιες κ.λ.π.
Ξερετε, η βιαιοπραγια ειναι απο ενα απλο τσιμπημα μεχρι το μαχαιρωμα......εξαρταται το πως θα παρει κανεις το θανατος, κρεμαλα, προδοσια κ.λ.π.

Για τον κο αντμιν πιο πανω που πολυ ευγενικα απαξιωνει το συμβαν εχω να του πω οτι πουθενα δεν αναφερθηκε κλοπη, απο που το συμπεραινει λοιπον?
Δηλαδη τυχαιο γεγονος οτι ηταν γυναικα πρωην βουλευτη? Ας το ελπισουμε Κε Νικο μας, ο Βολος ειναι μικρο μερος ας δουμε τι θα δηλωσει ο ενοχος οταν κι αν τον πιασουν.

Παντως το συμβαν θα πρέπει να σε/σας βαλει σε ανυσηχιες διοτι οπως ενδεχομενως καποιος πηρε τον νομο στα χερια του στον Βόλο τι θα εμποδισει τον ιδιο ¨η και άλλους περνωντας θαρρος απο αυτον να κανουν το ιδιο σε άλλους πρωην πολιτικους και στα σπιτια σας διοτι εχετε οικονομικη ανεση? Νομιζετε οτι θα μεινει μεταξυ πολιτικων και των άααααλλων? γελασμενοι ειστε!!

Αυτό περιμένουμε.Οσο για τα σπίτια μας με την οικονομική άνεση μην ανησυχείς ξέρουν που θα μπουν.Εκει που πρέπει θα μπουν
Επιτέλους τα ΚΑΛΑ ΝΕΑ Χρήστο συνεχίζονται και εγώ δεν ξέρω σε ποιο νούμερο θα φτάσουν

GeorgeP
25-10-2011, 18:19
Αυτό περιμένουμε.Οσο για τα σπίτια μας με την οικονομική άνεση μην ανησυχείς ξέρουν που θα μπουν.Εκει που πρέπει θα μπουν
Επιτέλους τα ΚΑΛΑ ΝΕΑ Χρήστο συνεχίζονται και εγώ δεν ξέρω σε ποιο νούμερο θα φτάσουν
Kαλο γνωστη της διαδρομης τους σε βλεπω.......χμμμμμ......:)

Οσο για τα ΚΑΛΑ ΝΕΑ τι εννοεις? μαλλον την επισκεψη των παραπανω στα Β.Προαστεια...αυτο μαλλον εννοεις.......Α, και το οτι εκει μενουν ηρωες που δεν τους σκιαζει φοβερα καμια το οπλο τους αρπαζουν και το παιζουν εξολοθρευτες των κακων......α,μαλιστα τωρα καταλαβα!

gsmaniac
25-10-2011, 19:11
Το περασμένο Σαββατο ,έκλεψαν με απειλή ενός κατσαβιδιου,τον περίπτερα της γειτονιάς μου,στον Πειραιά.....:hmmm:Παραλίγο να τον ξεκοιλιασουν,αλλα ήταν τυχερός και γρήγορος....:D
Λες να φταίει το φόρουμ;;;;;; :cool:Εννοώ αυτά που γράφουμε οι αναρχοαυτονομοκου#####στοαγανακτισμενοι:D

Κάποιοι έχουν ξεφύγει εντελώς....μα εντελως:hmmm:

gepol
25-10-2011, 19:29
Σύζυγος πρώην βουλευτή, η πρώην σύζυγος βουλευτή; Αναφέρεις και τα δυο...

yannis
25-10-2011, 19:35
Σύζυγος πρώην βουλευτή, η πρώην σύζυγος βουλευτή; Αναφέρεις και τα δυο...

:sm7:
Καλό!!!!
Μην του βάζεις... ιδέες του βουλευτή!!!!!!

f1shf1nder33
25-10-2011, 19:48
περιμενε ερχονται οι.....σωτηρες στις επομενες εκλογες......

Και μιας και λες ''προδοτες'' για πες μας ποιο νομο καταπατησαν και ποιο αρθρο του Συνταγματος παρεβιασαν για να χαρακτηριστουν ως τετοιοι?
Και μονο οτι εκοψαν τις συνταξεις ανθρωπων που ελιωσαν στη δουλεια 35 και ισως καποιοι και περισσοτερα χρονια και ειναι λεφτα που τα εχουν αποδωσει στο κρατος ειναι ΠΡΟΔΟΣΙΑ και αυτο ειναι ενα μονο παραδειγμα τουλαχιστον οι αλλοι δεν τολμησαν να το κανουν αν και δε με ενδιαφερει κανενας απο τους δυο ιδιαιτερα και επειδη συνταγματολογος δεν ειμαι αλλα αν δεν ειναι ΠΡΟΔΟΣΙΑ με αυτην την εννοια ειναι σιγουρα ηθικη ΠΡΟΔΟΣΙΑ.

GeorgeP
25-10-2011, 20:18
Και μονο οτι εκοψαν τις συνταξεις ανθρωπων που ελιωσαν στη δουλεια 35 και ισως καποιοι και περισσοτερα χρονια και ειναι λεφτα που τα εχουν αποδωσει στο κρατος ειναι ΠΡΟΔΟΣΙΑ και αυτο ειναι ενα μονο παραδειγμα τουλαχιστον οι αλλοι δεν τολμησαν να το κανουν αν και δε με ενδιαφερει κανενας απο τους δυο ιδιαιτερα και επειδη συνταγματολογος δεν ειμαι αλλα αν δεν ειναι ΠΡΟΔΟΣΙΑ με αυτην την εννοια ειναι σιγουρα ηθικη ΠΡΟΔΟΣΙΑ.

Καλα εσυ κοιμησου τον υπνο του δικαιου........
ολα τα ταμεια ειναι επιδοτουμενα απο το κρατος...ξερεις γιατι? Πρωτον διοτι αυτοι που δουλεψαν 35 χρονια δεν απεδιδαν ολοι τα αναλογα στο κρατος για κοινωνικη ασφαλιση και δευτερον αυτα που επληρωναν (οπως κι εγω και ο καθενας μας) δεν ειχαν ουτε εχουν ανταποδοτικο οφελος στο 100%. Το γιατι παρακατω......

Αυτο ειναι το ενα σκελος, το άλλο σκελος λεει οτι αυτοι που επαιρναν συνταξεις 4000ε δεν ειχαν πληρωσει ουτε τα μισα απο οσα τους αναλογουσαν για να παρουν αυτην την συνταξη.
Επιπλεον οι συνταξιουχοι κατω των 55 ετων (π.χ. Ολυμπιακη, ΟΤΕ, Στρατιωτικοι κι οσοι βγηκαν με εθελουσια) δεν δικαιουται να παιρνουν καμια συνταξη ομως παιρνουν επιβαρυνοντες τα ταμεια τα οποια καταφευγουν σε δανεισμο για να πληρωθουν οι συνταξεις τους. Οποταν αυτονων καλα εκανε και τους τις εκοψε, κι ευτυχως θα τους τις κοψει κι αλλο!!!
Μην βιαστεις να με βρισεις, τα λεω και σοτυς συγγενεις μου που εμπιπτουν στις παραπανω κατηγοριες.

Τελος κανεις συνταξιουχος ο οποιος επληρωνε κανονικα (Ι.Υ.) επι 35+ χρονια δεν του κοπηκε η συνταξη στο ελαχιστο π.χ. ο πατερας μου (Διπλωματικο Σωμα) και ο πεθερος μου (λιμενεργατης του ΟΛΠ), σε αυτους κοπηκαν τα δωρα οπως σε ολους τους μισθωτους που πληρωνονται απο το κρατος!

Που την βλεπεις την ηθικη εστω προδοσια?

GeorgeP
25-10-2011, 20:20
Το περασμένο Σαββατο ,έκλεψαν με απειλή ενός κατσαβιδιου,τον περίπτερα της γειτονιάς μου,στον Πειραιά.....:hmmm:Παραλίγο να τον ξεκοιλιασουν,αλλα ήταν τυχερός και γρήγορος....:D
Λες να φταίει το φόρουμ;;;;;; :cool:Εννοώ αυτά που γράφουμε οι αναρχοαυτονομοκου#####στοαγανακτισμενοι:D

Κάποιοι έχουν ξεφύγει εντελώς....μα εντελως:hmmm:

Μην κανεις τον χαζο...δεν εισαι....εκτος κι αν θελεις να σε εκλαμβανω ως τετοιον....ξερεις πολυ καλα τι και πως το εννοω!Νεύρα

f1shf1nder33
25-10-2011, 20:24
Εγω ειμαι ξυπνιος εσυ τα βλεπεις αγγελικα πλασμανα ακομα οταν ολη η Ελλαδα φωναζει,του πατερα μου που δουλεψε 35 χρονια,του πεθεροθ μου επισης της γυναικας του επισης με δουλεια οχι μπυρδες του εκοψαν και δωρα και κυρια και επικουρικη συνταξη.δεν τα ξερεις καθολου καλα.

yannis
25-10-2011, 20:24
Άσε ρε Γιώργο... και αλλού είναι τα γλέντια!!!!!!!
Μιλάμε για πολύ γέλιο!!!!!

napgeo
25-10-2011, 20:33
αυτοι που δουλεψαν 35 χρονια δεν απεδιδαν ολοι τα αναλογα

Και ποιος φταίει .
Αυτο ειναι το ενα σκελος, το άλλο σκελος λεει οτι αυτοι που επαιρναν συνταξεις 4000ε δεν ειχαν πληρωσει ουτε τα μισα

Και ποιος φταίει

Επιπλεον οι συνταξιουχοι κατω των 55 ετων (π.χ. Ολυμπιακη, ΟΤΕ, Στρατιωτικοι κι οσοι βγηκαν με εθελουσια) δεν δικαιουται να παιρνουν καμια συνταξη ομως παιρνουν

Και ποιος φταίει


Που την βλεπεις την ηθικη εστω προδοσια

Προδοσία πουθενά. Ανευθυνότητα ίσως. Εξυπηρέτηση των αφεντικών μήπως βλέπεις.
Με τα ψέματα έκλεψε την ψήφο του λαού.
Το επί εσχάτη προδοσία σου λέει κάτι…………

jtnakos
25-10-2011, 20:37
Μολις σας αγγιξει καποιος βαζετε τις φωνες

Eσενα δεν σε αγγιξαμε καν και εστησες ενα ολοκληρο forum 5000+ατομα στον τοιχο:mad::mad:

!!!!!! Δεν το αντεχετε εσεις οι αγανακτισμενοι και πια εξαφανισμενοι πολιτες!!!

Δεν μας ειπες εσυ ποιος ΕΙΣΑΙ??????Γιατι στο προφιλ σου βλεπω ενα αωριστο Γιωργος -ιδ.ηπαλληλος-Αθηνα:mad::mad: που λες πως ειμαστε εξαφανισμενοι??

Ναι αυτο λεω, ''παροτρυνετε καποιους σε βιαιοπραγιες'' με τα λεγομενα σας τυπου θανατος, κρεμαλες, προδοσιες κ.λ.π.
Ξερετε, η βιαιοπραγια ειναι απο ενα απλο τσιμπημα μεχρι το μαχαιρωμα......εξαρταται το πως θα παρει κανεις το θανατος, κρεμαλα, προδοσια κ.λ.π.
Δεν ενωεις οτι τον πειραμε απο το χερακι και τον βαλαμε να κανει αυτην την πραξη εεε????Γιατι αν ενωεις αυτο να παμε και να του πουμε και μπραβο με τα λεγοενα σου:mad:Νεύρα
Για τον κο αντμιν πιο πανω που πολυ ευγενικα απαξιωνει το συμβαν εχω να του πω οτι πουθενα δεν αναφερθηκε κλοπη, απο που το συμπεραινει λοιπον?
Δηλαδη τυχαιο γεγονος οτι ηταν γυναικα πρωην βουλευτη? Ας το ελπισουμε Κε Νικο μας, ο Βολος ειναι μικρο μερος ας δουμε τι θα δηλωσει ο ενοχος οταν κι αν τον πιασουν.

Παντως το συμβαν θα πρέπει να σε/σας βαλει σε ανυσηχιες διοτι οπως ενδεχομενως καποιος πηρε τον νομο στα χερια του στον Βόλο τι θα εμποδισει τον ιδιο ¨η και άλλους περνωντας θαρρος απο αυτον να κανουν το ιδιο σε άλλους πρωην πολιτικους και στα σπιτια σας διοτι εχετε οικονομικη ανεση? Νομιζετε οτι θα μεινει μεταξυ πολιτικων και των άααααλλων? γελασμενοι ειστε!!
Θεωρω την επιθεση σου ασκοπη ΕΝΤΕΛΟΣ πρως τα μελη του forum:cool:
Θα επρεπε να το ενταξεις στην ενωτητα.....μου την δινει που......και να εκφρασεις τον χειμαρο που σε πνηγει και οχι απεναντη στα μελη;)

gsmaniac
25-10-2011, 20:39
Μην κανεις τον χαζο...δεν εισαι....εκτος κι αν θελεις να σε εκλαμβανω ως τετοιον....ξερεις πολυ καλα τι και πως το εννοω!Νεύρα

Μα πραγματικά πιστεύεις ότι οι συζητήσεις μας ,έχουν σαν αποτέλεσμα δολοφονικές επιθέσεις ,σε πρώην ή νην βουλευτές και υπουργούς;;;;:Απορία:
Αλήθεια το πιστεύεις;;;;;:cool:

yannis
25-10-2011, 20:53
Μα πραγματικά πιστεύεις ότι οι συζητήσεις μας ,έχουν σαν αποτέλεσμα δολοφονικές επιθέσεις ,σε πρώην ή νην βουλευτές και υπουργούς;;;;:Απορία:
Αλήθεια το πιστεύεις;;;;;:cool:

Ρε συ Κώστα, νομίζεις πως όλοι έχουν την δική σου αντίληψη;;; Όταν ακούς για προδότες και εγκληματίες από την μια και από την άλλη, αυτοί που δεν παίρνουν τα όπλα είναι κότες λειράτες, νομίζεις πως δεν υπάρχουν ηλίθιοι που ψάχνουν να βρουν νόημα στην ύπαρξή τους;;; Τα "παιδιά" που τα σπάνε, νομίζεις διαφέρουν πολύ από αυτούς τους τύπους;;; Αν τους γνωρίσεις και μιλήσεις λίγο μαζί τους καταλαβαίνεις αμέσως το ρηχό και επικίνδυνο του μυαλού τους. Σαν τους χούλιγκαν ένα πράμα... Θυμάσαι τον Καζάκο στα καμίνια;;; και πόσους άλλους. Τον παλαβό στο Όσλο;;;
Μην κοροϊδευόμαστε όμως, καταλαβαίνετε τι λέει ο GeorgeP και τάχα μου τάχα μου σας φταίει η νύφη κι όχι η πεθερά!!!!
Δεν είναι 5000 "απέναντι" φίλε μου. Είσαστε σίγουρα καμμιά 20αριά από δώθε... για τους άλλους θα δούμε σε λίγο καιρό που θα πάρουν τα πράματα τον δρόμο τους!!!!
Αλλά Γιώργο, ΕΠΙΜΕΝΩ... αλλού είναι το γλέντι!!!!!! Χάνεις σου λέω!!!!:D

geolag
25-10-2011, 21:28
περιμενε ερχονται οι.....σωτηρες στις επομενες εκλογες......

Και μιας και λες ''προδοτες'' για πες μας ποιο νομο καταπατησαν και ποιο αρθρο του Συνταγματος παρεβιασαν για να χαρακτηριστουν ως τετοιοι? Ξερεις να μας πεις ¨η αναμασας τα blogs, το κοντρα τσανελ και την αυριανη?
Δεν αναμασώ κανένα blog.Παρακολουθώ την επικαιρότητα πριν βγουν τα blogs.
Αυτό που καταπάτησαν είναι ο ορκος του για πίστη στην πατρίδα και το σύνταγμα.Δεν νομίζω ότι το σύνταγμα λέει ότι σε περίπτωση πτώχευσης για να σώσουμε το τομάρι μας πουλάμε την χώρα.Εκτός αν ο χώρος που βρίσκεσαι πιστεύει ότι αυτό πρέπει να γίνει για να ξεχρεώσουμε.
Το πρώτο που θα έπρεπε να κάνουν οι κυβερνώντες ήταν να πιάσουν τους κλέφτες της ελληνικής περιουσίας και να τους βάλουν μέσα.Αλλά τι να πιάσουν τους εαυτούς τους ή τους πατεράδες τους.?
Η δικαιοσύνη είναι μία.Οσοι έκλεψαν και έφαγαν να μπουν μέσα.Και ξέρουμε όλοι ποιοι είναι αυτοί.
ΚΑι ως προς τις βιαιοπραγίες ναι είμαι υπέρ όταν δεν αποδίδεται δικαιοσύνη και δεν είμαι οπλαρχηγός των ΒΠ αλλά πολίτης που ζητάω δικαιοσύνη

GeorgeP
25-10-2011, 21:46
.............................................................Αυτό που καταπάτησαν είναι ο ορκος του για πίστη στην πατρίδα και το σύνταγμα.Δεν νομίζω ότι το σύνταγμα λέει ότι σε περίπτωση πτώχευσης για να σώσουμε το τομάρι μας πουλάμε την χώρα.

Δεν το εχεις διαβασει το Συνταγμα, σου συνιστω να το κανεις ειδικα στα αρθρα περι ''δημοσιου συμφεροντος''.

Αλλα πρωτα να μου πεις τι πωλειται απο αυτην την χωρα και γιατι!


ΚΑι ως προς τις βιαιοπραγίες ναι είμαι υπέρ όταν δεν αποδίδεται δικαιοσύνη και δεν είμαι οπλαρχηγός των ΒΠ αλλά πολίτης που ζητάω δικαιοσύνη

Ειδες που ισως να εχω δικιο για το ποιος επιτεθηκε στην συζυγο πρωην βουλευτη?

geolag
25-10-2011, 22:05
[QUOTE=GeorgeP;501696][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=blue]Δεν το εχεις διαβασει το Συνταγμα, σου συνιστω να το κανεις ειδικα στα αρθρα ...........
Πρώτα απ'ολα έχει πουληθεί η υπερηφάνεια αυτού του λαού και στη συνέχεια η διακυβέρνηση της χώρας στους ευρωπαίους εταίρους μας οι οποίοι τόσα χρόνια έδιναν τα χρήματα τους για να περνάνε καλά οι πολιτικοί μας και οι παρατρεχάμενοι τους (κολλητοί επιχειρηματίες που τους έβγαζαν στις κυβερνήσεις)και τώρα αφού τόκισαν τα λεφτά τους ζητάνε τα ανταλλάγματα.
Διότι τόσα χρόνια που έδιναν Ο ΑΝτρέας και οι κληρονόμοι του λεφτά εξαγοράζοντας τη σιωπή μας που τα έβρισκαν?Από την ανάπτυξη της χώρας ,από τις εξαγωγές μας από που.Οι ξένοι έπαιξαν καλά το παιχνίδι τους και τώρα μας κυβερνάνε με τον χειρότερο τρόπο.

Ως προς το 2ο σκέλος της ερώτησης σου θα σου πω ότι τόσο καιρό σε αυτό το φόρουμ και τόσοι καφέδες που ήπιες μαζί μας αν σου έδωσαν την εντύπωση ότι οι περισσότεροι είμαστε σαν τον δολοφόνο του Βόλου τότε πρέπει να αναθεωρήσεις που γράφεις και σε ποιούς τα γράφεις.

diomiles
25-10-2011, 22:30
Είναι άδικο το καλύτερο μοτοσυκλετιστικό φόρουμ να το χαρακτηρίζουν δύο τρείς (οι οποίοι έχουν συμμαχήσει μεταξύ τους ) που μόνιμα είναι πρωταγωνιστές σε τσακωμούς προσβολές και ειρωνείες σε όποιον έχει διαφορετική άποψη.....κρίμα κρίμα κρίμα.Τι ασυλία είναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω.:(

ckk
25-10-2011, 22:45
Αυτό περιμένουμε.Οσο για τα σπίτια μας με την οικονομική άνεση μην ανησυχείς ξέρουν που θα μπουν.Εκει που πρέπει θα μπουν
Επιτέλους τα ΚΑΛΑ ΝΕΑ Χρήστο συνεχίζονται και εγώ δεν ξέρω σε ποιο νούμερο θα φτάσουν

Δεν είναι καλά νέα αυτά. :D Θα ήταν αν είχαν κτυπήσει την νυν και όχι την πρώην. Πολλά άλλα μέλη το σχολίασαν αυτό και βλέπω να συνεχίζει να περνάει, επίτηδες, ως νυν. Κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό αντιληπτό. Επίσης κάποιοι άλλοι σχολίασαν ότι κτύπησαν και τον πρώτο ξένο ξάδελφο του περιπτερά στα Άνω Αλώνια Μεσομαγουλίτσας… υπονοώντας βέβαια το ασύνδετο της περίπτωσης.

Το έλεγα και στο παρελθόν, το έλεγα και σήμερα σε κάτι φιλαράκια στο Σύνταγμα. Πρώτα από όλα, σιγά – σιγά να βάλουμε ένα πρόγραμμα επισκέψεων στο συγκεκριμένο πόστο. :)

Και δεύτερο και σοβαρότερο, το forum μας, με 5,000+ μέλη, είναι μια μικρή κοινωνία. Διαβάζοντας το thread, δεν σας κρύβω ότι ένοιωσα λίγο άσχημα. Νόμιζα ότι ήμουνα σχεδόν μόνος μου. Και δεν σας κρύβω ότι δεν είναι και λίγο να πηγαίνεις κόντρα για τα πιστεύω σου, σε τόσο πολύ κόσμο. Έτσι νόμιζα. Έτσι όμως συνέχιζα, από λόγους αυτοσεβασμού.

Ώσπου διάβασα όλο το thread.

Και σας ευχαριστώ, για την ιδεολογική παρέα. Διότι όσο 'χαζοί' και να νομίζουν ότι είμαστε, ο λαός ξυπνάει κάποια στιγμή.


Και σιγά μην κωλύσω να υποστηρίζω ότι υποστηρίζω, επειδή κάποιοι… υπονοούν να με… απειλήσουν με νομικά τερτίπια.


Φεύγοντας σήμερα από την παρέα, στην διασταύρωση Σταδίου και Αμερικής, κοντά στην Τράπεζα της Ελλάδος, είδα τον παλιό υπουργό των Οικονομικών, πεζό με συνοδεία. Σταματημένος στο φανάρι με την χοντρή, είχα όλον τον χρόνο να μιλήσω κανονικά και να ‘φτύσω’ αυτά που του είπα.

Κούνησε το κεφάλι του και με αγνόησε.


Ερχόμαστε αλήτες. Ερχόμαστε.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-10-2011, 22:49
Τι ασυλία είναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω.:(



Φίλε Διονύση,

την ίδια ασυλία, απολαμβάνουν ΟΛΑ τα μέλη του φόρουμ μας ...

Δεν γίνεται καμία εξαίρεση ...

Όσο για τις απόψεις ... όλοι κρίνουν ΚΑΙ κρίνονται ...



.

ntinopoulos
25-10-2011, 22:50
Όσο για τις απόψεις ... όλοι κρίνουν ΚΑΙ κρίνονται ...



.
στη δευτερα παρουσια...:rolleyes::p

napgeo
25-10-2011, 23:01
Όσο για τις απόψεις ... όλοι κρίνουν ΚΑΙ κρίνονται ...



.


Μη κρίνετε η να μη κριθείτε.
Πάν –Κάλος……………………:sm7:

ckk
25-10-2011, 23:02
στη δευτερα παρουσια...:rolleyes::p


Ή και πιό άμεσα... ;)

pirate
25-10-2011, 23:23
Γιώργο(GeorgeP) τι παίρνεις .......... ;;;;;

ntinopoulos
25-10-2011, 23:55
Γιώργο(GeorgeP) τι παίρνεις .......... ;;;;;
μαλλον τα λεει επειδη ΔΕΝ παιρνει τιποτα...:rolleyes:
αλλα αμα μου το ζητησει θα τον φτιαξω...;)

pirate
25-10-2011, 23:56
μαλλον τα λεει επειδη ΔΕΝ παιρνει τιποτα...:rolleyes:
αλλα αμα μου το ζητησει θα τον φτιαξω...;)


:sm7::sm7::sm7:

megalopsyxos
26-10-2011, 00:25
Καλα εσυ κοιμησου τον υπνο του δικαιου........
ολα τα ταμεια ειναι επιδοτουμενα απο το κρατος...ξερεις γιατι? Πρωτον διοτι αυτοι που δουλεψαν 35 χρονια δεν απεδιδαν ολοι τα αναλογα στο κρατος για κοινωνικη ασφαλιση και δευτερον αυτα που επληρωναν (οπως κι εγω και ο καθενας μας) δεν ειχαν ουτε εχουν ανταποδοτικο οφελος στο 100%. Το γιατι παρακατω......


Μα καλά αυτά τα ίδια ταμεία δεν ήταν που έπαιζαν τα υψηλά διαθέσιμά τους σε προϊόντα υψηλού ρίσκου δίνοντας μάλιστα και προμήθειες εκατοντάδων εκατομμυρίων με αποτέλεσμα να χάσουν ποσά που ποτέ δεν μας είπαν αλήθεια σε ποιο ύψος ανέρχονται; :Απορία:

Αυτο ειναι το ενα σκελος, το άλλο σκελος λεει οτι αυτοι που επαιρναν συνταξεις 4000ε δεν ειχαν πληρωσει ουτε τα μισα απο οσα τους αναλογουσαν για να παρουν αυτην την συνταξη.
Επιπλεον οι συνταξιουχοι κατω των 55 ετων (π.χ. Ολυμπιακη, ΟΤΕ, Στρατιωτικοι κι οσοι βγηκαν με εθελουσια) δεν δικαιουται να παιρνουν καμια συνταξη

Το ηλικιακό κριτήριο για τη χορήγηση σύνταξης δείχνει την τρικυμία εν κρανίω που επικρατεί στο μυαλό των κυβερνώντων και αυτών που επικροτούν αυτή την πολιτική. Εσύ ο ίδιος σε άλλο post επαίρεσαι ότι δουλεύεις από τα 18. Γιατί λοιπόν με τη συμπλήρωση της 35ετίας δηλ. στα 53 δεν δικαιούσαι σύνταξη; Από την άλλη ένας που ξεκίνησε να δουλεύει στα 35 γιατί να τη δικαιούται;
Αποκορύφωμα αυτής της τρικυμίας είναι η χορήγηση σύνταξης σε στρατιωτικούς κάτω των 55 που αποστρατεύτηκαν λέει, αυτεπάγγελτα. Δηλ. αυτόν που έκρινε 3 φορές κατ αρχαιότητα και τον αποστράτευσε ως άχρηστο τον επικροτεί, ενώ τον άριστο που παραιτήθηκε μόνος του τον τιμωρεί:Απορία:

Τελος κανεις συνταξιουχος ο οποιος επληρωνε κανονικα (Ι.Υ.) επι 35+ χρονια δεν του κοπηκε η συνταξη στο ελαχιστο π.χ. ο πατερας μου (Διπλωματικο Σωμα) και ο πεθερος μου (λιμενεργατης του ΟΛΠ), σε αυτους κοπηκαν τα δωρα οπως σε ολους τους μισθωτους που πληρωνονται απο το κρατος!


Και εδώ κάνεις λάθη. Στους συνταξιούχους κόπηκε εντελώς και στους εν ενεργεία 30%.:rolleyes:

Thanos-GS
26-10-2011, 00:32
Σιγα μη τους λυπηθω κι ολας..... ξυλο και γιαουρτια ρε...
Σοβαρα τωρα δε νομιζω οτι ηταν πολιτικα τα κινητρα της επιθεσης.... ειδικα μιας και προκειτε για σηζυγο πρωην βουλευτη..... Το πιθανοτερο να ηταν μια αποπειρα ληστειας που δεν ολοκληρωθηκε μιας και η κυρια εβαλε τις φωνες.

geolag
26-10-2011, 07:51
Σιγα μη τους λυπηθω κι ολας..... ξυλο και γιαουρτια ρε...
Σοβαρα τωρα δε νομιζω οτι ηταν πολιτικα τα κινητρα της επιθεσης.... ειδικα μιας και προκειτε για σηζυγο πρωην βουλευτη..... Το πιθανοτερο να ηταν μια αποπειρα ληστειας που δεν ολοκληρωθηκε μιας και η κυρια εβαλε τις φωνες.

Ετσι ετσι σωστά.Ολοι τις ξέρουμε αυτές τις φωνές από τις κυρίες.Ακόμα και ληστή διώχνουν.
Μάλλον παντρεμένος θα ήταν ο ληστής:sm7:

nivam
26-10-2011, 09:24
Σιγα μη τους λυπηθω κι ολας..... ξυλο και γιαουρτια ρε...
Σοβαρα τωρα δε νομιζω οτι ηταν πολιτικα τα κινητρα της επιθεσης.... ειδικα μιας και προκειτε για σηζυγο πρωην βουλευτη..... Το πιθανοτερο να ηταν μια αποπειρα ληστειας που δεν ολοκληρωθηκε μιας και η κυρια εβαλε τις φωνες.

H σύζυγος είναι πρώην, όχι ο βουλευτής.:)

Περαστικά της!!!

GeorgeP
26-10-2011, 10:11
Είναι άδικο το καλύτερο μοτοσυκλετιστικό φόρουμ να το χαρακτηρίζουν δύο τρείς (οι οποίοι έχουν συμμαχήσει μεταξύ τους ) που μόνιμα είναι πρωταγωνιστές σε τσακωμούς προσβολές και ειρωνείες σε όποιον έχει διαφορετική άποψη.....κρίμα κρίμα κρίμα.Τι ασυλία είναι αυτή δεν μπορώ να καταλάβω.

Θα εννοεις το ‘’παρεακι’’ που λεει και ο CKK (Χρηστος)......................
Θα σου συνιστουσα να δεις και λιγο την μεγαλη παρεα και το ποσες ειρωνιες εχουν εκφρασει γραπτως στο ‘’παρεακι’’, μια αναδρομη σε αυτα τα ποστς θα σε κανει να διαπιστωσεις οτι οι μεγαλη ‘’παρεα’’ δεν ειναι αμοιρη ευθυνων.
Μην πας μακρια, δες πιο πανω το ποστ του CKK και ποση ειρωνια εμπεριεχει.
Κατι για ασυλια ελεγες...?

GeorgeP
26-10-2011, 10:18
Πρώτα απ'ολα έχει πουληθεί η υπερηφάνεια αυτού του λαού και στη συνέχεια η διακυβέρνηση της χώρας στους ευρωπαίους εταίρους μας οι οποίοι τόσα χρόνια έδιναν τα χρήματα τους για να περνάνε καλά οι πολιτικοί μας και οι παρατρεχάμενοι τους (κολλητοί επιχειρηματίες που τους έβγαζαν στις κυβερνήσεις)και τώρα αφού τόκισαν τα λεφτά τους ζητάνε τα ανταλλάγματα.
Διότι τόσα χρόνια που έδιναν Ο ΑΝτρέας και οι κληρονόμοι του λεφτά εξαγοράζοντας τη σιωπή μας που τα έβρισκαν?Από την ανάπτυξη της χώρας ,από τις εξαγωγές μας από που.Οι ξένοι έπαιξαν καλά το παιχνίδι τους και τώρα μας κυβερνάνε με τον χειρότερο τρόπο. .
Aπο τα λεφτα αυτα δεν επωφεληθηκαν μονον αυτοι που αναφερεις αλλα κι εσυ ο ιδιος, κι εγω και ολοι μας. Ο ΑΓΠ μας εδινε αυξησεις απο δανεικα λεφτα, τις οποιες εμεις διεκδικουσαμε με απεργιες και κλεισιμο του κρατους. Απο αυτα τα λεφτα, τα δανεικα, εσυ, εγω και ο καθενας μας αποκτησαμε μοτοσυκλετες των ονειρων μας, αυτοκινητα, σπιτια.
Απο τα λεφτα αυτα αγροτες στο επαγγελμα αφησαν τα χωραφια κι ανοιξαν μαγαζια στα μεγαλα κεντρα.
Απο τα λεφτα αυτα τα παραπανω ‘’αγροτομαγαζα’’ εκαναν τζιρους....σημερα κλεινουν διοτι σταματησαν αυτα τα δανεικα λεφτα που επαιρνες εσυ κι εγω και ο καθενας μας.
Οταν εσυ, εγω ο καθενας μας με 700ε μισθο αποκτουσαμε μοτοσυκλετα των 15000ε αναρωτηθηκες που βρεθηκαν αυτα τα λεφτα? Οταν με μισθο 1500ε ενα ζευγαρι αποκτουσε σπιτι αναρωτηθηκες πως βρεθηκαν αυτα τα λεφτα του δανειου και τους δοθηκαν?
Μπορουσες να τα κανεις αυτα το ’70 και το ’80? Μπορουσες να παρεις ετσι ευκολα αυτοκινητο την δεκαετια του ’80? Με κανεναν τροπο!
Φυσικα με τα δανεικα του ΑΓΠ, του Μητσό, του Σημιτη, του ΚΚ. Αρα αγαπητε μου φιλε δεν πηγαν ολα τα λεφτα, τα δανεικα, σε ημετερους αλλα και σε εμας. Αυτο λεγεται αναπτυξη μεσω της καταναλωσης, κι εφοσον δεν υπαρχει παραγωγη η καταναλωση ερχεται μεσω των δανεικων τα οποια καποια στιγμη θα καλουμασταν να αποπληρωσουμε και σαν κρατος και σαν ιδιωτες. Εδω ειναι η ευθυνη η δικια μας!
Οσο για την περηφανια αυτου του λαου που αναφερεις, ξερεις κανεναν που χρωσταει τα μαλιοκεφαλα του να εχει ακμαια την περηφανια του εξω απο το σπιτι του?

GeorgeP
26-10-2011, 10:26
Ως προς το 2ο σκέλος της ερώτησης σου θα σου πω ότι τόσο καιρό σε αυτό το φόρουμ και τόσοι καφέδες που ήπιες μαζί μας αν σου έδωσαν την εντύπωση ότι οι περισσότεροι είμαστε σαν τον δολοφόνο του Βόλου τότε πρέπει να αναθεωρήσεις που γράφεις και σε ποιούς τα γράφεις.
Παντα θεωρουσα οτι εχω να κανω με νοημονες ανθρωπους στους καφεδες του φορουμ, ετσι εγραψα το πρωτο ποστ θεωρωντας οτι αυτοι οι ανθρωποι θα καταλαβουν το νοημα του. Η παροτρυνση σε επανασταση και η επικροτηση πραξεων οπως οι ξυλοδαρμοι και τα γιαουρτωματα πολιτικων που δημοσιευονται στα blogs και σε αυτο εδω το φορουμ διαβαζονται και απευθυνονται σε ολους τους Ελληνες, μερικοι εκ των οποιων μπορει να τις θεωρησουν αναφερετο δικαιωμα τους να τις πραξουν...., καλως ¨η κακως. Ομως υπαρχουν και οι ανεγκεφαλοι οι οποιοι ενδεχομενως να το πανε παραπερα οπως αυτος στον Βολο!!! Ο οποιος μπορει να ηταν ο γκομενος της κυριας αυτης αλλα μπορει και να ηταν ενας ‘’αγανακτισμενος’’ που το πηγε ακομα παραπερα.
Με άλλα λογια αυτο που ηθελα να πω ηταν οτι οι παροτρυνσεις σε τετοιου ειδους πραξεις δεν διαβαζονται μονον απο λογικους ανθρωπους αλλα και απο ανεγκεφαλους οι οποιοι αντλουν νομιμοποιηση των οποιων πραξεων τους απο την αγανακτηση του λαου!!! Ετσι δημιουργηται οχλος, κινημα....και τα κινηματα και οι οχλοι δεν σταματουν μονον εκει που αρχικα ξεκινησαν αλλα προχωρανε σε οτιδηποτε αυτα θεωρουν βλαπτικα προς αυτα και το συνολο των πολιτων. Ετσι, δεν νομιζεις οτι το επομενο βημα τους θα ειναι τα Β.Προαστεια? που μενει η πηγη του πλουτου και αυτων που σφετεριστηκαν το Δημοσιο χρημα? Νομιζεις οτι η παρακινουμενη υποκινηση σε επανασταση που ο καθε CKK (Xρηστος) παροτρυνει τον κοσμο κι επιδιωκει(?) π ιδιος και οι συν αυτω θα αρχισει και θα σταματησει στο Συνταγμα? Αν αρχισει φιλε μου, μια λεξη ενος απο τους επαναστατες ειναι αρκετη για να μεταφερθει οπου υπαρχει πλουτος!!!

Μονον ενα μελος του φορουμ ηθελε και καταλαβε το νοημα του ποστ μου, κανεις άλλος.....διοτι απλα κανεις δεν ηθελε να το δει ετσι.....!
Ετσι αν τελικα αποδειχθει οτι ο Βολιωτης ηταν ‘’αγανακτισμενος’’ ολοι εσεις θα βγειτε και θα πειτε...’’εμεις? οχι καλε ποτε ΤΟΥ ειπαμε να κανεις τετοιο πραγμα? Ποτε παροτρυναμε τον κοσμο να προβαινει σε τετοιες ενεργειες? Εμεις? Ποτέ!!!!!!
Υ Π Ο Κ Ρ Ι Σ Ι Α!!! Διοτι κανεις δεν βλεπει περαν απο την μυτη του.

GeorgeP
26-10-2011, 10:42
Μα καλά αυτά τα ίδια ταμεία δεν ήταν που έπαιζαν τα υψηλά διαθέσιμά τους σε προϊόντα υψηλού ρίσκου δίνοντας μάλιστα και προμήθειες εκατοντάδων εκατομμυρίων με αποτέλεσμα να χάσουν ποσά που ποτέ δεν μας είπαν αλήθεια σε ποιο ύψος ανέρχονται;
Αυτο το ερωτημα να το απευθυνεις στον Κο Αλογοσκουφη και προγενεστερων αυτου και οχι σε αυτους που το κληρονομησαν σημερα απο ολους αυτους.


Το ηλικιακό κριτήριο για τη χορήγηση σύνταξης δείχνει την τρικυμία εν κρανίω που επικρατεί στο μυαλό των κυβερνώντων και αυτών που επικροτούν αυτή την πολιτική. Εσύ ο ίδιος σε άλλο post επαίρεσαι ότι δουλεύεις από τα 18. Γιατί λοιπόν με τη συμπλήρωση της 35ετίας δηλ. στα 53 δεν δικαιούσαι σύνταξη; Από την άλλη ένας που ξεκίνησε να δουλεύει στα 35 γιατί να τη δικαιούται;
Για τον ιδιο λογο που ολη η Ευρωπη βγαινει στην συνταξη στα 40 ετη εργασιας κι ας ξεκινησαν στα 18!!! Και φυσικα ποτε και κανεις κατω απο τα 65 ετη κι ας εχει 50 χρονια εργασιας!
Οι συνταξεις ξερεις δεν πληρωνονται απο τα αποθεματικα των ταμειων αλλα απο τις εισφορες των ηδη εργαζομενων....γραφτο αυτο και τσεκαρε το αν θες.
Αν ειμασταν μουσουλμανοι και καθε πηδημα ηταν κι ενα παιδι, το οποιο παιδι με την συμπληρωση του 18ου ετους του επιανε σιγουρα δουλεια για 35 χρονια... ναι αυτο θα μπορουσε να γινει. Αλλα εφοσον δεν υπαρχουν πρωτον δουλειες για να δουλευεουν ολοι οι νεοι, δευτερον χρησιμοποιουμε αντισυλληψη (κι ευτυχως) οποταν καθε πηδημα ειναι μονον για ευχαριστηση.....τοτε καποιοι πρέπει να δουλευουν και να αποδιδουν στα σφαλιστικα ταμεια για να πληρωνονται οι συνταξεις των παλιοτερων. Αν βγαιναμε ολοι στα 50 μας χρονια στην συνταξη, με 35 χρονια δουλειας, ποιος θα δουλευε να μας πληρωνει την συνταξη? Τα παιδια που δεν κανουμε ¨η οι δουλειες που δεν υπαρχουν για να δουλεψουν τα παιδια που κανουμε ¨η θα καναμε?


Και εδώ κάνεις λάθη. Στους συνταξιούχους κόπηκε εντελώς και στους εν ενεργεία 30%.
Οτι πεις...!!! Φαινεται οτι ο πατερας μου και ο πεθερος μου ζουν σε άλλη χωρα.....με συγχωρεις!

geolag
26-10-2011, 10:43
Aπο τα λεφτα αυτα δεν επωφεληθηκαν μονον αυτοι που αναφερεις αλλα κι εσυ ο ιδιος, κι εγω και ολοι μας. Ο ΑΓΠ μας εδινε αυξησεις απο δανεικα λεφτα, τις οποιες εμεις διεκδικουσαμε με απεργιες και κλεισιμο του κρατους. Απο αυτα τα λεφτα, τα δανεικα, εσυ, εγω και ο καθενας μας αποκτησαμε μοτοσυκλετες των ονειρων μας, αυτοκινητα, σπιτια.
Απο τα λεφτα αυτα αγροτες στο επαγγελμα αφησαν τα χωραφια κι ανοιξαν μαγαζια στα μεγαλα κεντρα.
Απο τα λεφτα αυτα τα παραπανω ‘’αγροτομαγαζα’’ εκαναν τζιρους....σημερα κλεινουν διοτι σταματησαν αυτα τα δανεικα λεφτα που επαιρνες εσυ κι εγω και ο καθενας μας.
Οταν εσυ, εγω ο καθενας μας με 700ε μισθο αποκτουσαμε μοτοσυκλετα των 15000ε αναρωτηθηκες που βρεθηκαν αυτα τα λεφτα? Οταν με μισθο 1500ε ενα ζευγαρι αποκτουσε σπιτι αναρωτηθηκες πως βρεθηκαν αυτα τα λεφτα του δανειου και τους δοθηκαν?
Μπορουσες να τα κανεις αυτα το ’70 και το ’80? Μπορουσες να παρεις ετσι ευκολα αυτοκινητο την δεκαετια του ’80? Με κανεναν τροπο!
Φυσικα με τα δανεικα του ΑΓΠ, του Μητσό, του Σημιτη, του ΚΚ. Αρα αγαπητε μου φιλε δεν πηγαν ολα τα λεφτα, τα δανεικα, σε ημετερους αλλα και σε εμας. Αυτο λεγεται αναπτυξη μεσω της καταναλωσης, κι εφοσον δεν υπαρχει παραγωγη η καταναλωση ερχεται μεσω των δανεικων τα οποια καποια στιγμη θα καλουμασταν να αποπληρωσουμε και σαν κρατος και σαν ιδιωτες. Εδω ειναι η ευθυνη η δικια μας!
Οσο για την περηφανια αυτου του λαου που αναφερεις, ξερεις κανεναν που χρωσταει τα μαλιοκεφαλα του να εχει ακμαια την περηφανια του εξω απο το σπιτι του?
Αγαπητέ φίλε προσωπικά εγώ ότι αγόρασα μέχρι τώρα δεν το χρωστάω και αγόραζα πάντα με βάση τις δυνατότητες μου.Ετσι έκανα στο παρελθόν και έτσι θα κάνω και στο μέλλον.Πληρώνω κανονικά την εφορία μου στο κράτος και περιμένω τα χρήματα που δίνω να πιάσουν τόπο και όχι να πηγαίνουν στις τσέπες λαμογιών.Οι υπόλοιποι που ανοίχτηκαν οικονομικά ανεξέλεγκτα πληρώνουν τις συνέπειες αυτές γιατί δεν υπολόγισαν ότι υπάρχει και αναξιόπιστο κράτος.
Επομένως δεν είμαι στην κατηγορία 'μαζί τα φάγαμε''.

geolag
26-10-2011, 10:46
]Υ Π Ο Κ Ρ Ι Σ Ι Α!!! Διοτι κανεις δεν βλεπει περαν απο την μυτη του.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Αν θεωρείς ότι εμείς δεν βλέπουμε πέρα από τη μύτη μας τότε χάνεις το χρόνο σου μαζί μας.
Οσοι έχουν BMW δεν συνοδεύονται και με μεγάλο τραπεζικο λογαριασμό.Μην κάνεις το λάθος να κρίνεις τους ανθρώπους από αυτά που καβαλάνε γενικά.

kostasx
26-10-2011, 11:03
Ας πρόσεχε..
Το χέρι του δράστη πάντως δεν το όπλισα εγώ και αρκετοί άλλοι που γνωρίζω..
Ας ψάξουν τον δράστη μέσα στο ίδιο τους το σπίτι
Μ' αυτούς που πάνε σαν το σκυλί στ' αμπέλι για 5€ τι θα κάνουμε ???

GeorgeP
26-10-2011, 11:33
Αγαπητέ φίλε προσωπικά εγώ ότι αγόρασα μέχρι τώρα δεν το χρωστάω και αγόραζα πάντα με βάση τις δυνατότητες μου.Ετσι έκανα στο παρελθόν και έτσι θα κάνω και στο μέλλον.Πληρώνω κανονικά την εφορία μου στο κράτος και περιμένω τα χρήματα που δίνω να πιάσουν τόπο και όχι να πηγαίνουν στις τσέπες λαμογιών.Οι υπόλοιποι που ανοίχτηκαν οικονομικά ανεξέλεγκτα πληρώνουν τις συνέπειες αυτές γιατί δεν υπολόγισαν ότι υπάρχει και αναξιόπιστο κράτος.
Επομένως δεν είμαι στην κατηγορία 'μαζί τα φάγαμε''.

σας εξηγησα το νοημα των γραπτων μου....τιποτε άλλο. Δεν το πηγα προσωπικα.....
Αν θες το βλεπεις, αν οχι...την καλημερα μου.

megalopsyxos
26-10-2011, 11:37
Οι συνταξεις ξερεις δεν πληρωνονται απο τα αποθεματικα των ταμειων αλλα απο τις εισφορες των ηδη εργαζομενων....γραφτο αυτο και τσεκαρε το αν θες.

Φυσικά και όλα τα χρήματα των Ταμείων είτε αποθεματικά είτε όψεως προέρχονται από τις εισφορές και τις αποδόσεις. Δηλαδή με άλλο χρώμα λεφτά πληρώνει και με άλλο παίζει; Η χρηστή διαχείριση σε τέτοιου τύπου Κρατικούς Οργανισμούς επιβάλει από τα διαθέσιμα τακτοποιώ τις υποχρεώσεις μου και τα υπόλοιπα τα επενδύω με μηδενικό ρίσκο.....γραφτο αυτο και τσεκαρε το αν θες. Είναι και νομικά κατοχυρωμένο ;)

Αν ειμασταν μουσουλμανοι και καθε πηδημα ηταν κι ενα παιδι, το οποιο παιδι με την συμπληρωση του 18ου ετους του επιανε σιγουρα δουλεια για 35 χρονια... ναι αυτο θα μπορουσε να γινει. Αλλα εφοσον δεν υπαρχουν πρωτον δουλειες για να δουλευεουν ολοι οι νεοι, δευτερον χρησιμοποιουμε αντισυλληψη (κι ευτυχως) οποταν καθε πηδημα ειναι μονον για ευχαριστηση.....τοτε καποιοι πρέπει να δουλευουν και να αποδιδουν στα σφαλιστικα ταμεια για να πληρωνονται οι συνταξεις των παλιοτερων. Αν βγαιναμε ολοι στα 50 μας χρονια στην συνταξη, με 35 χρονια δουλειας, ποιος θα δουλευε να μας πληρωνει την συνταξη? Τα παιδια που δεν κανουμε ¨η οι δουλειες που δεν υπαρχουν για να δουλεψουν τα παιδια που κανουμε ¨η θα καναμε?

Δεν βγαίνουν όλοι. Βγαίνουν αυτοί που επιθυμούν. Κανέναν δεν συμφέρει να βγει. Αυτό να το ξέρεις. Όσο κάθεται τόσο αυξάνει τη σύνταξή του και το εφάπαξ του και επιπλέον απολαμβάνει κατά πολύ υψηλότερες αποδοχές. Όσοι ζήτησαν και βγήκαν με την κατοχύρωση του δικαιώματος, κάτι μεσολάβησε στη ζωή τους και τόκαναν. Και μη μπερδεύεις την εθελουσία έξοδο που αφορά επιχειρήσεις που έκλεισαν ή ιδιωτικοποιήθηκαν με τους συνταξιοδοτηθέντες λόγω κατοχύρωσης δικαιώματος. Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα. :cool:


Οτι πεις...!!! Φαινεται οτι ο πατερας μου και ο πεθερος μου ζουν σε άλλη χωρα.....με συγχωρεις![/QUOTE]

Για τα δώρα μιλάω

GeorgeP
26-10-2011, 11:41
]Υ Π Ο Κ Ρ Ι Σ Ι Α!!! Διοτι κανεις δεν βλεπει περαν απο την μυτη του.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Αν θεωρείς ότι εμείς δεν βλέπουμε πέρα από τη μύτη μας τότε χάνεις το χρόνο σου μαζί μας.
Οσοι έχουν BMW δεν συνοδεύονται και με μεγάλο τραπεζικο λογαριασμό.Μην κάνεις το λάθος να κρίνεις τους ανθρώπους από αυτά που καβαλάνε γενικά.[/QUOTE]

Κατ'αρχην δεν κρινω τους ανθρωπους με το τι οδηγανε...το εχω ξαναπει αυτο.
Δευτερον αυτο με τα κοκκινα ειναι και το νοημα οσων εγραψα παραπανω, τα οποια κακως πηρες προσωπικα, κι εξηγει εν μερει και το ''μαζι τα φαγαμε''! Οταν δεν εχεις δεν δινεις 10-20000 για οποιοδηποτε οχημα 2τροχο ¨η 4τροχο, ουτε δανειζεσαι για να το αποκτησεις. Κινησαι με παπι, τα ΜΜΜ και με το ΚΤΕΛ. Αν το κανεις απο καπου τα εχεις, καποιος στα εδωσε (γονεις, θειος, τραπεζα) κ.λ.π και αυτοι απο καπου τα βρηκαν να στα δωσουν.

Μην το παρεις παλι προσωπικα, το δευτερο ενικο προσωπο απευθυνεται σε ολους ΜΑΣ κι ΕΜΕΝΑ φυσικα!

GeorgeP
26-10-2011, 12:04
Φυσικά και όλα τα χρήματα των Ταμείων είτε αποθεματικά είτε όψεως προέρχονται από τις εισφορές και τις αποδόσεις. Δηλαδή με άλλο χρώμα λεφτά πληρώνει και με άλλο παίζει; Η χρηστή διαχείριση σε τέτοιου τύπου Κρατικούς Οργανισμούς επιβάλει από τα διαθέσιμα τακτοποιώ τις υποχρεώσεις μου και τα υπόλοιπα τα επενδύω με μηδενικό ρίσκο.....γραφτο αυτο και τσεκαρε το αν θες. Είναι και νομικά κατοχυρωμένο ;)

Δεν ειπα κατι τελειως διαφορετικο......, ειπα οτι οσοι εργαζονται σημερα πληρωνουν με τις εισφορες τους τις συνταξεις των σημερινων συνταξιουχων.
Τα αποθεματικα συγκεντρωθηκαν κυριως με την επιχορηγηση του κρατους (ποσοστο επι ΑΕΠ ετησιως). Στα υπολοιπα συμφωνουμε.


Δεν βγαίνουν όλοι. Βγαίνουν αυτοί που επιθυμούν. Κανέναν δεν συμφέρει να βγει. Αυτό να το ξέρεις. Όσο κάθεται τόσο αυξάνει τη σύνταξή του και το εφάπαξ του και επιπλέον απολαμβάνει κατά πολύ υψηλότερες αποδοχές. Όσοι ζήτησαν και βγήκαν με την κατοχύρωση του δικαιώματος, κάτι μεσολάβησε στη ζωή τους και τόκαναν. Και μη μπερδεύεις την εθελουσία έξοδο που αφορά επιχειρήσεις που έκλεισαν ή ιδιωτικοποιήθηκαν με τους συνταξιοδοτηθέντες λόγω κατοχύρωσης δικαιώματος. Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα. :cool:

Μεγαλοψυχε, σε παρακαλω σαν συνδικαλιστης (εστω πρωην) τα συνταξιοδοτικα τα εχω δουλεψει και τα εχω φωναξει στους δρομους!!
Οσα λεφτα και να πληρωνεται ενας εργαζομενος π,χ, 8000 μικτα, το ανωτατο ποσο που πληρωνει στο ΙΚΑ ειναι 300ε μηνιαιως και ο εγοδοτης περιπου το 2πλασιο αυτου συνολο 800-900ε. Το ιδιο πληρωνει και αυτος που παιρνει 3000 μικτα αλλα και αυτος που παιρνει 10000μικτα. Ετσι η ανωτατη συνταξη που δινει το ΙΚΑ ειναι 1500-1700ε. Ειτε 50 χρονια δουλεψεις ειτε 37 με μισθο που οι μηνιαιες εισφορες του ειναι στο ανωτατο κλιμακιο ητοι 800-900ε αυτην την συνταξη θα παρεις.
Διαβασε την νομοθεσια περι συνταξεων και το πως υπολογιζονται ως ποσοστο επι του μισθου και ποιο ειναι το ανωτατο αυτου και θα δεις οτι εχω δικιο.
Οι συνταξεις των 4000+ ευρο απορρεουν απο αθροιστικους επικουρικους ασφαλιστικους φορεις ενος εργαζομενου και οχι απο την κυρια του συνταξη.
Οσο για το εφαπαξ αυτο ναι ειναι αναλογως ετων με μικρη διαφορα ενος που βγαινει στα 30 χρονια και ενος που βγαινει με 35 χρονια, και φυσικα ισχυει με νομο μονον για τους Δ.Υ.
Για τους Ι.Υ. ειναι στην ευχερεια του εργοδοτη να στο δωσει αν δεχθει να σε ''απολυσει'' (αποοζημιωση απολυσης) τον χρονο που συνταξιοδοτησαι. Αλλιως σου λεει παραιτησου.....


Οτι πεις...!!! Φαινεται οτι ο πατερας μου και ο πεθερος μου ζουν σε άλλη χωρα.....με συγχωρεις!

Για τα δώρα μιλάω[/QUOTE]

Το ειχα γραψει πιο πανω, ναι τα δωρα κοπηκαν και σαν μερος της ετησιας συνολικης συνταξης θεωρειται οτι κοπηκε ποσοστο επι της συνταξης. Δεν διαφωνουμε σε αυτο!

megalopsyxos
26-10-2011, 15:06
Διαβασε την νομοθεσια περι συνταξεων και το πως υπολογιζονται ως ποσοστο επι του μισθου και ποιο ειναι το ανωτατο αυτου και θα δεις οτι εχω δικιο.

Γιώργο, ξεχνάς ότι εσύ ήσουν συνδικαλιστής αλλά εγώ είμαι συνταξιούχος και πέρασα τη διαδικασία υπολογισμού του ποσού της σύνταξης από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους.Οι συντάξεις σε γενικές γραμμές υπολογίζονται με κλάσμα όπου αριθμητής είναι τα χρόνια υπηρεσίας και παρονομαστής το 35. Το κλάσμα αυτό ας πούμε για έναν με 32 χρόνια υπηρεσίας είναι 32/35 και πολλαπλασιαζόμενο στον τελευταίο βασικό μισθό μας δίνει τη συνταξη :cool:

Οσο για το εφαπαξ αυτο ναι ειναι αναλογως ετων με μικρη διαφορα ενος που βγαινει στα 30 χρονια και ενος που βγαινει με 35 χρονια, και φυσικα ισχυει με νομο μονον για τους Δ.Υ.

Επίσης ξεχνάς πως πήρα και εφάπαξ. Το εφάπαξ αυξάνεται 3000 κάθε παραπάνω χρόνο που παραμένεις, χώρια η αύξηση της συνταξης κάθε χρόνο μετά τον 25ο με βάση τα παραπάνω που σου είπα. :cool:

napgeo
26-10-2011, 15:34
Για όνομα του Θεού. Το θέμα το καταντήσαμε gs 1200.


Από ένα συμβάν (τυχαίο) φτάσαμε στις συντάξεις.
Μότο forum είμαστε , δεν λέμε καλύτερα για την αξιοπιστία των Honda…………:sm7:

GeorgeP
26-10-2011, 16:20
Διαβασε την νομοθεσια περι συνταξεων και το πως υπολογιζονται ως ποσοστο επι του μισθου και ποιο ειναι το ανωτατο αυτου και θα δεις οτι εχω δικιο.

Γιώργο, ξεχνάς ότι εσύ ήσουν συνδικαλιστής αλλά εγώ είμαι συνταξιούχος και πέρασα τη διαδικασία υπολογισμού του ποσού της σύνταξης από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους.Οι συντάξεις σε γενικές γραμμές υπολογίζονται με κλάσμα όπου αριθμητής είναι τα χρόνια υπηρεσίας και παρονομαστής το 35. Το κλάσμα αυτό ας πούμε για έναν με 32 χρόνια υπηρεσίας είναι 32/35 και πολλαπλασιαζόμενο στον τελευταίο βασικό μισθό μας δίνει τη συνταξη :cool:

Οσο για το εφαπαξ αυτο ναι ειναι αναλογως ετων με μικρη διαφορα ενος που βγαινει στα 30 χρονια και ενος που βγαινει με 35 χρονια, και φυσικα ισχυει με νομο μονον για τους Δ.Υ.

Επίσης ξεχνάς πως πήρα και εφάπαξ. Το εφάπαξ αυξάνεται 3000 κάθε παραπάνω χρόνο που παραμένεις, χώρια η αύξηση της συνταξης κάθε χρόνο μετά τον 25ο με βάση τα παραπάνω που σου είπα. :cool:


Κε Συνταγματαρχα μου,

εισαι συνταξιουχος των Ενοπλων δυναμεων, ο υπολογισμος της συνταξης σου δεν εχει καμια σχεση με αυτον του Δ.Υ. και του Ι.Υ. οι οποιοι καταβαλουν εισφορες στο ΙΚΑ.
Το εφαπαξ των στρατιωτικων με τους υπολοιπους κοινους θνητους επισης.......

Και οπως ειπε και ο Ναπο.....ειμαστε off topic οποταν τελος εδω για τις συνταξεις.

megalopsyxos
26-10-2011, 16:42
Για όνομα του Θεού. Το θέμα το καταντήσαμε gs 1200.


Από ένα συμβάν (τυχαίο) φτάσαμε στις συντάξεις.
Μότο forum είμαστε , δεν λέμε καλύτερα για την αξιοπιστία των Honda…………:sm7:

Γειά σου ρε Νάπο με τα ωραία σου!!!:)

Και οπως ειπε και ο Ναπο.....ειμαστε off topic οποταν τελος εδω για τις συνταξεις.

οκ