PDA

View Full Version : Xenon στους προβολείς!


Jefe
13-05-2009, 10:24
Αγαπητοί φίλοι, καλημέρα!
Χρειάζομαι την βοήθειά σας προκειμένου να εγκαταστήσω Xenon στους προβολείς της Adve μου. Όταν επισκέφτηκα την έκθεση είδα την μοτό του Λεοντόκαρδου, όπου είχε εγκαταστήσει φώτα Xenon στους προβολείς του. Μου άρεσε πολύ η ιδέα κ σκέφτομαι να τα βάλω κι εγώ. Που μπορώ να τα προμηθευτώ κ να τα εγκαταστήσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας.
Jefe

gbmw
13-05-2009, 10:31
γιατί δε μας λέει ο ΛΕΟΝΟΚΑΡΔΟς ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :sm7::sm7:

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
13-05-2009, 10:43
Προσωπικά τα έβαλα στη Motogenesis.

Jefe
13-05-2009, 11:09
Προσωπικά τα έβαλα στη Motogenesis.

Πόσο σού κόστισαν? Είναι μικρά σε μέγεθος τα ballast (μετασχηματιστές)?

Jefe
13-05-2009, 15:06
Προσωπικά τα έβαλα στη Motogenesis.

Πόσο σού κόστισαν? Είναι μικρά σε μέγεθος τα ballast (μετασχηματιστές)?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-05-2009, 14:52
Jefe έχεις ΠΜ ... ;)

Arkas
14-05-2009, 14:57
Οσονούπω θα βάλω και στο Gs τα ίδια (μαμάς!);)

arisxios
14-05-2009, 15:00
Οσονούπω θα βάλω και στο Gs τα ίδια (μαμάς!);)


Μαμά φίλε :sm5::sm5::sm5:

skippybi
14-05-2009, 15:01
Οσονούπω θα βάλω και στο Gs τα ίδια (μαμάς!);)


Τελικά ποιά θα βάλεις;;;:confused:

Τα ''οσονούπω'' ή της μαμάς;;;;;:confused:






















:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

arisxios
14-05-2009, 15:05
:sm3::sm3::sm3:

Jefe
14-05-2009, 23:49
Προβολείς έχει η Adve μου, καρδιά μου! Xenon θέλω να βάλω...:sm7:

gs1150
19-06-2009, 02:25
Μπήκαν τα Xenon ?????????:Απορία:

Jefe
19-06-2009, 09:18
Μπήκαν τα Xenon ?????????:Απορία:


Μπήκαν τα Xenon στους προβολείς, αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ένα από τους δύο. Ανάβει ανάλογα με τα κέφια του ή σβήνει μετά από λίγη ώρα λειτουργίας. Κατέληξα μαζί με τον ηλεκτρολόγο ότι φταίει το ballast. Έχω έρθει σε συνεννόηση με την κατασκευάστρια εταιρεία (γιατί τα παρήγγειλα στην Αμερική) κ περιμένω στα πλαίσια της εγγύησης να μου το αντικαταστήσει. Είδωμεν......Πάντως ο φωτισμός κ η κάλυψη του δρόμου είναι πάρα πολύ καλή.


Jefe

vtheo
19-06-2009, 17:37
Σίγουρα τα xenon έχουν πολύ καλή απόδοση φίλε ,αλλά εμένα δε μου εμπνέουν και πολύ εμπιστοσύνη.Μέσα σε ένα χρόνο το ballast μου έχει καεί 2 φορές,στην αρχή νόμισα ότι ίσως είναι προβληματικός ο τύπος που έχω βάλει εγώ αλλά επειδη στη παρέα έχει παρουσιαστεί και σε άλλους το ίδιο πρόβλημα που χρησιμοποιούν διαφορετικό kit xenon έχω βάλει xenon μόνο στα μεσαία φώτα και στα προβολάκια έχω βάλει αλογόνου λάμπες σε απόχρωση που να φέρνει πολύ κοντά στο χρώμα του xenon.

georgekostas
19-06-2009, 17:54
Σίγουρα τα xenon έχουν πολύ καλή απόδοση φίλε ,αλλά εμένα δε μου εμπνέουν και πολύ εμπιστοσύνη.Μέσα σε ένα χρόνο το ballast μου έχει καεί 2 φορές,στην αρχή νόμισα ότι ίσως είναι προβληματικός ο τύπος που έχω βάλει εγώ αλλά επειδη στη παρέα έχει παρουσιαστεί και σε άλλους το ίδιο πρόβλημα που χρησιμοποιούν διαφορετικό kit xenon έχω βάλει xenon μόνο στα μεσαία φώτα και στα προβολάκια έχω βάλει αλογόνου λάμπες σε απόχρωση που να φέρνει πολύ κοντά στο χρώμα του xenon.

Και γω δεν τα εμπιστευομαι στην προηγουμενη μηχανη μου τα ειχα αλλαξει 4 φορες καιγοτανε συνεχεια και μαλιστα τη μια φορα μου καηκαν σε ταξιδι με τη μηχανη στο εξωτερικο και ημουνα χωρις φωτα.

vtheo
19-06-2009, 18:01
Και γω δεν τα εμπιστευομαι στην προηγουμενη μηχανη μου τα ειχα αλλαξει 4 φορες καιγοτανε συνεχεια και μαλιστα τη μια φορα μου καηκαν σε ταξιδι με τη μηχανη στο εξωτερικο και ημουνα χωρις φωτα.

Πάντα παίρνω μαζί μου σε ταξίδι τη λάμπα αλογόνου για το λόγο που ανέλυσα παραπάνω ήταν μάλιστα και συμβουλή του φίλου που μου έβαλε τα xenon.

georgekostas
19-06-2009, 18:12
Πάντα παίρνω μαζί μου σε ταξίδι τη λάμπα αλογόνου για το λόγο που ανέλυσα παραπάνω ήταν μάλιστα και συμβουλή του φίλου που μου έβαλε τα xenon.
Αυτο το εκανα κι εγω αλλα ελα που μου εκαναν βραχυκυκλωμα και μου εκαψε τον διακοπτη και δεν δουλευαν καθολου τα φωτα.

vasmar
21-06-2009, 07:56
Εγώ φοράω κάτι κινέζικα στη μικρή και μεγάλη σκάλα και σκοτόνουνε !!!!!!!!Τα είχαμε βάλει με ένα φίλο μου μόνοι μας και δεν έχουν πάθει τίποτα και σε αυτού το μηχανάκι δυό χρόνια τώρα.:D:D:D:D

Arkas
21-06-2009, 23:24
Εγώ φοράω κάτι κινέζικα στη μικρή και μεγάλη σκάλα και σκοτόνουνε !!!!!!!!Τα είχαμε βάλει με ένα φίλο μου μόνοι μας και δεν έχουν πάθει τίποτα και σε αυτού το μηχανάκι δυό χρόνια τώρα.:D:D:D:D
Γιατί Βασίλη και τα "επώνυμα", τί προελεύσεως νομίζεις ότι είναι;;)

johntsip
22-06-2009, 18:42
Γιατί Βασίλη και τα "επώνυμα", τί προελεύσεως νομίζεις ότι είναι;;)

ναι αλλα ....τα κινεζικα ειναι απο καθαροαιμο εργατικο δυναμικο που απο τις φυτειες με τα ρυζια ....κατασκευαζει ηλεκτρονικα στην υπαιθρο ΕΝΩ Τα ΕΠΩΝΥΜΑ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ.....η υπαιθρο εχει αλλη ποιοτητα:p:p:p:p:p

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
22-06-2009, 19:09
ναι αλλα ....τα κινεζικα ειναι απο καθαροαιμο εργατικο δυναμικο που απο τις φυτειες με τα ρυζια ....κατασκευαζει ηλεκτρονικα στην υπαιθρο ΕΝΩ Τα ΕΠΩΝΥΜΑ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ.....η υπαιθρο εχει αλλη ποιοτητα:p:p:p:p:p



.....λες νάναι και οικολογικά ;;;; http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA68.gif




.

Arkas
22-06-2009, 20:45
ναι αλλα ....τα κινεζικα ειναι απο καθαροαιμο εργατικο δυναμικο που απο τις φυτειες με τα ρυζια ....κατασκευαζει ηλεκτρονικα στην υπαιθρο ΕΝΩ Τα ΕΠΩΝΥΜΑ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ.....η υπαιθρο εχει αλλη ποιοτητα:p:p:p:p:p
Επειδή ασχολούμαι με εισαγωγές και από Κίνα, ξέρεις πόσα χρόνια τώρα έχουν εγκαταλείψει οι Κινέζοι τους ορυζώνες;;;:D

gzpainter
11-07-2009, 02:03
όλα ή καλήτερα τ απερισσότερα Xenon κατασκευαζονται στην κίνα...το θέμα ειναι τι προδιαγραφές έχουν τόσο του εργοστασίου όσο και τησ υπήρου....

Προσωπικά ....foraw Xenon pou ta agorasa apo edw..Agglia...apo to HID50 pou einai sumforhths sto aggliko UKGSer... einai ligo akriboutsika...alla den dhmiourgoun problhma me to OBD....foraw sthn mesaia...sthn megalh kai sta probolakia...elew GSA....apo oso kserw einai ths Alcatel kai ... (xtupa ksulo...) edw kai treis mhnes pou ta douleuw sunexomena..den mou exoun bgalei kanena problhma...isa isa me exoun bgalei asproporswpo stis diafores eksormhseis mou....einai ta lepta ballast kai ta exw balei me eidikh plaketa pou phra mazi katw apo to mprostino beak....a...kai h topo8ethsh den einai tipota to duskolo...arkei na pianoun ligo ta xeria sou....

ntinopoulos
11-07-2009, 12:04
Επειδή ασχολούμαι με εισαγωγές και από Κίνα, ξέρεις πόσα χρόνια τώρα έχουν εγκαταλείψει οι Κινέζοι τους ορυζώνες;;;:D
ποσα?:Απορία: