PDA

View Full Version : Προαστιακος και περιστατικο με ΕΚΑΒ


asotosios
26-10-2011, 11:30
Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στην ομαδα του ΕΚΑΒ....

Μεγαλη εντυπωση και εκπληξη μου εκανε χθες το απογευμα κατα τις 5, περιστατικο στον προαστικο, οταν καποιος επιβατης λιποθυμησε μεταξυ της Σταθμου Παλληνης και Δ.Πλακεντιας...

αμεσως ειδοποιησαμε τον μηχανοδηγο και δεν περασαν ουτε 3 λεπτα απο την στιγμη που σταματησε το τραινο στον Σταθμο της Δ.Π (βαλτε και κανα λεπτο και αν μεχρι να φτασει εκει) ηρθαν γιατροι του ΕΚΑΒ και παρελλαβαν τον επιβατη. μιλαμε δλδ για ουτε καν 5 λεπτα συνολικα απο την λυποθημεια και την παραλλαβη του επιβατη απο το ΕΚΑΒ.

Δεν ξερω αν ηταν τυχερος και επειδη ο σταθμος Δ.Κ ειναι μεγαλος και ισως εχει μεσα ομαδα γιατρου...αλλα πραγματικα η αποκριση πιστευω οτι ηταν αστραπιαια και οχι μονο για Ελληνικα Δεδομενα...

προσωπικα οποτε χρειαστηκε να καλεσω το ΕΚΑΒ ηρθε γρηγορα, ευτυχως οχι για εμενα ή καποιον δικο μου, αλλα για συμπολιτες μας στον δρομο, που ετυχε να ειμαι εκει και προσπαθησα να τους βοηθησω...

Μπραβο λοιπον που απο οτι φενεται κατι δουλευει καλα στην Ελλαδα ακομα...!!!

ortho
26-10-2011, 11:51
Φυσικά και μπράβο , αλλά θα μπορούσε να δουλεύει και καλύτερα και περισσότερο αν το ήθελαν τα πληρώματα των ασθενοφόρων.

asotosios
26-10-2011, 12:26
σιγουρα ολα μπορουν να δουλεψουν καλυτερα, μακαρι ομως ολοι μας να μπορουσαμε να δωσουμε παρομοια παραδειγματα για περισσοτερους φορεις καθως και να μην μας προκαλουσε εκπληξη οταν κατι δουλευει σωστα και αμεσα...
αλλα προσωπικα οπως ειπα και στο πρωτο μου μυνημα οποτε "χρειαστηκα" η συμβολη τους ηταν πολυ γρηγορη...
παρολο που εχουμε να κανουμε μια πολη οπως η Αθηνα που ειναι συνεχως πηγμενη στα αυτοκινητα...και στον καθε εναν που χρησιμοποιει την ΛΕΑ (οπου αυτη υπαρχει)για παρκινγκ και οτι αλλο...!!!

adventure
26-10-2011, 12:43
:sm5::sm5:

gsa1200
26-10-2011, 12:48
:sm5:

pkiriakos
26-10-2011, 12:57
Εύγε.Δεν μπορεί.Όντως κάτι θα εχει απομείνει που να δουλεύει σωστά.:sm4:

napgeo
26-10-2011, 16:04
Οι ειδικοί στο θέμα θα μας τα πουν καλύτερα.
Η οργάνωση του ΕΚΑΒ είναι σε σταθερά σημεία διασκορπισμένοι.
Οι σταθμοί των ΜΜΜ είναι βασικό τους σημείο.
Έχουν πληροφόρηση συνεχή για και που την διακομιδή ασθενούς η τραυματία...................

siraxanz
26-10-2011, 20:23
μπραβο τους που κανουν την δουλεια τους....:o

paschalis
31-10-2011, 08:27
:sm8:

Απο τετοιες συμπεριφορες παιρνουμε κουραγιο..


Γιατι δεν ησουν με τη μηχανη εσυ?:sm7:

SenseiG
31-10-2011, 08:40
Μπραβο στα παιδια ,που δεν εχουν ριξει το επιπεδο της δουλειας τους.....