PDA

View Full Version : Eίμαι καλά;


Giof
31-10-2011, 14:01
Ήθελα εδώ και δυο εβδομάδες να ανοίξω αυτό το θέμα αλλά τώρα βρήκα το χρόνο να το κάνω.
Η ιστορία έχει ως εξής.
Πριν δυο εβδομάδες περίπου , το σαββατοκύριακο με τα ακραία καιρικά φαινόμενα αποφάσισα να κάνω ένα τουρ φθάνοντας μέχρι Γιάννενα και γυρνώντας από Όλυμπο να κατέβω πάλι στα πάτρια εδάφη. Τις δυο πρώτες μέρες τα φαινόμενα δεν ήταν τόσο ακραία όπως τα περιέγραφε η ΕΜΥ αλλά την Κυριακή επιστρέφοντας από Λάρισα προς Τρίπολη μπορώ να πω ότι έγιναν αρκετά ακραία. Μέχρι την Αθήνα ήταν απλά βροχή . Στην Αθήνα όλα στεγνά, λέω και εγώ ωραία να στεγνώσουμε κιόλας. ΑΛΛΑ υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο γιατί φθάνοντας στα Μέγαρα άρχισε να βρέχει καταρρακτωδώς και να έχει πλευρικούς ανέμους που εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει πάλι στη ζωή μου. Μέχρι και την Τρίπολη η κατάσταση ήταν παρόμοια .
Έχοντας κυριολεκτικά κάνει μερικά εκατομμύρια χιλιόμετρα με αυτοκίνητο σε όλες σχεδόν τις συνθήκες ακόμα και σε τέτοιες που να έχω φοβηθεί για το αν θα γυρίσω σπίτι μου αυτή την φορά ήταν εντελώς διαφορετικά. Πάλευα να έχω σε έλεγχο τη μηχανή για πολύ μεγάλο διάστημα και αντί να νιώθω φόβο η να σκεφτώ να σταματήσω αυτό που ένιωθα ήταν ένα συναίσθημα που δεν έχω ξανανιώσει κάτω από τέτοιες συνθήκες. Ευτυχία ένιωθα!!!!!!!!!!!!!!
Τα γράφω όλα αυτά γιατί ειλικρινά όταν έφτασα σπίτι αναρωτήθηκα πάρα πολλές φορές αν είμαι καλά η αν πρέπει να πάω να κοιταχτώ σε κάνα γιατρό όπως μου έλεγαν οι φίλοι μου. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε σας ;

Τα κλου της Κυριακής ήταν ένα στο βενζινάδικο που σταμάτησα για βενζίνη και ένα πιτσιρίκι με κοίταζε επίμονα μέχρι που με ρώτησε ‘συγγνώμη κύριε δεν κρυώνετε ’ και το δεύτερο στα διόδια με την κοπέλα να με κοιτάζει καλά καλά και να μου λέει να προσέχω στην σήραγγα του Αρτεμισίου γιατί έχει ομίχλη.
Βοήθεια συνταξιδιώτες, είμαι καλά;

kostasx
31-10-2011, 14:32
Μια χαρά είσαι φίλε μου..το πρόβλημα το έχουν οι άλλοι που σε κοίταγαν σαν χάνοι:)
Συνέχισε να τριγυρνάς με προσοχή και ασφάλεια;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
31-10-2011, 14:36
Κάνε σχεδιασμό για το επόμενο ταξίδι σου

και θα δεις πως ΑΜΕΣΩΣ θα σου περάσει ... ότι κι αν έχεις ... ;)

maril
31-10-2011, 14:49
Δεν είσαι ο μοναδικός:D

vpentza
31-10-2011, 14:54
το να βάζεις τον εαυτό σου σε δοκιμασία και να επιτυγχάνεις αποτέλεσμα είναι "ερεθιστικό" για τον οργανισμό σου......είναι όπως κάποιος λύνει μια δύσκολη εξίσωση....είναι η χαρά της "δημιουργίας" γνωρίζοντας ότι κάνεις κάτι που μόνο ελάχιστοι θα μπορούσαν να επιτύχουν.....
άρα, ουδέν ιατρικό πρόβλημα , είσαι απόλυτα υγιής.....:D

steliosx
31-10-2011, 15:01
Δεν ξέρω τι θα πούν οι υπόλοιποι, αλλά εγώ προσωπικά σε βρίσκω ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!! :D:D:D

panagiotis.farmer
31-10-2011, 15:06
Ολα καλα..:);)

solist7
31-10-2011, 15:15
Μια χαρα σε βρίσκω φιλαρακι.
Συνέχισε να κανείς τις βόλτες σου και ασε τους άλλους στη μιζέρια τους.

geod
31-10-2011, 15:23
[QUOTE=Giof;506235]Ήθελα εδώ και δυο εβδομά
Τα γράφω όλα αυτά γιατί ειλικρινά όταν έφτασα σπίτι αναρωτήθηκα πάρα πολλές φορές αν είμαι καλά η αν πρέπει να πάω να κοιταχτώ σε κάνα γιατρό όπως μου έλεγαν οι φίλοι μου. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε σας ;



ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ !!!! φίλε μου, το καλύτερο συναίσθημα, όταν κυλάει στις αρτηρίες μας!!!:sm3:

egefalikos
31-10-2011, 15:40
[QUOTE=Giof;506235]

ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ !!!! φίλε μου, το καλύτερο συναίσθημα, όταν κυλάει στις αρτηρίες μας!!!:sm3:


:sm8:

kotskofi
31-10-2011, 15:41
Εδώ που βρίσκεσαι μόνο καλά θα ακούσεις ότι είσαι :D. Keep riding και άσε τους άλλους να αναρωτιούνται...

Akyla
31-10-2011, 15:51
Φυσικά και ΔΕΝ είσαι καλά, αλλά ας το πάρουμε απο την αρχή.

Κάπου είχα διαβάσει (δεν θυμάμαι που) ότι το να οδηγείς μηχανή στην Ελλάδα ειδικά είναι παράλογο!!!!

1) απρόσεκτοι οδηγοί, χωρίς καμία παιδεία απο πίσω, τραγικοί δρόμοι, μηχανικοί ανεύθυνοι κλπ κλπ κλπ

2)Την πληρώνεις πολλές φορές παραπάνω από ένα αυτοκίνητο και σου παρέχει πολύ λιγότερα

3)είσαι εκτεθειμένος στα καιρικά φαινόμενα.

4) Ζεις με το άγχος μην στην κλέψουν, μην στην ρίξουν κλπ κλπ κλπ

Και Όμως είμαστε εδώ και συζητάμε για αυτό!!!!!
Είμαστε εξ ορισμού ΠΑΡΆΛΟΓΟΙ

τι την ψάχνεις????

και για να απαντήσω στο ερώτημα σου... ΌΧΙ ΔΕΝ ΕΊΣΑΙ ΚΑΛΆ, αλλά αυτό συνέβη πολλά χρόνια πίσω όταν αποφάσισες να καβαλήσεις.....μην αγχώνεσαι είναι η ίδια λογική με αυτή του Λεωνίδα όταν του είπαν θα σκοτεινιάσει ο ουρανός από τα βέλη που θα σας εκτοξεύσουμε...και απάντησε Ωραία...Θα πολεμάμε υπό σκιάν....


Καλούς δρόμους να έχεις συνάδελφε στην τρέλα ;)

taksidiotis
31-10-2011, 16:07
μια χαρα εισαι αδερφε...
περασες μια δοκιμασια που εστω κι αν ενιωσες φοβο τα θελω σου νικησαν...
πολλες φορες ο φοβος μας εξιταρει αντι να μας κομπιαζει.

zandesiro
31-10-2011, 17:11
Οτι δεν μπορεις να το αποφυγεις (βροχη,καταιγιδα κ.α.) τουλαχιστον απολαυσε το....

Αυτο μαλλον εκανες και συ!

:sm8:

adventure
31-10-2011, 20:52
Σκας από υγεία .

:D :D :D

chrisGSA
07-11-2011, 22:16
Μια χαρά σε βρίσκω και μην ξεχνάς πως η μηχανή μπορεί να σε "γεράσει" 10 χρόνια σε μια στροφή και να σε κάνει πιτσιρίκι στην επόμενη.Πάντα Καλοτάξιδος. :cool:

Lupo
07-11-2011, 22:42
Δεν είσαι μόνος.

Ή δεν είμαστε όλοι καλά, ή είσαι κι εσύ μια χαρά.

Το ξαναένιωσα μετα από 5 χρόνια αποχής από την μοτοσυκλέτα, όταν πριν 6 μήνες ξαναοδηγούσα με το χαμόγελο μέσα από το κράνος με πολύ προσοχή, όταν έβρεχε καταρακτωδώς και σε κάποια σημεία έριχνε και ψιλοχαλάζι, κι εγώ προσεκτικά συνέχιζα.
Έφτασα μούσκεμα και τρισευτισμένος.
;)

THANOSG
08-11-2011, 11:58
Η αλήθεια είναι πως δεν είσαι καλά και πρέπει οπωσδήποτε να ακολουθήσεις εντατική θεραπεία γιατί διαφορετικά είναι σκούρα τα πράγματα.
Η πλεον ενδεδειγμένη και αποτελεσματική θεραπεία είναι
-τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα 10 ώρες ταξίδι με την μηχανή .
-συνεχίζεις επ αόριστον τη θεραπεία γιατί δεν υπάρχει μόνιμη λύση , απλά για να διατηρηθείς στη ζωή χωρίς να έχεις σοβαρά προβλήματα !!!!!!!!!!!!
Μην καθυστερείς την θεραπεία και να την κάνεις κάτω από οποιεσδήποτε καιρικές και άλλες συνθήκες!!!!!!
Καλή αναρρωση!!!

Thanos-GS
09-11-2011, 21:53
Μια χαρα εισαι αδελφε.... Μου θυμιζεις την αφεντια μου περσυ αρχες δεκεμβριου.... τουρνε ζαγοροχωρια με θερμοκρασιες -5 εως 5 και ολοι να κοιτανε τα αλιεν με τα gs.....
Εχω γραψει και ενα ταξιδιωτικο το οποιο θα ανεβει με φωτογραφιες συντομα σε blog με ταξιδιωτηκα.... θα το βαλω και δω για να το διαβασεις και να καταλαβεις οτι εισαι μια χαρα!!!!:sm7::sm7::sm7: