PDA

View Full Version : Χωμάτινη βολτούλα το Σάββατο 12/11/11


danaos
07-11-2011, 23:21
Τι θα λέγατε το Σάββατο το πρωί να πάμε μια βόλτα μέχρι το Αλεποχώρι από χώμα?
Μιας και η Κυριακή είναι αφιερωμένη στα παιδιά και την επίσκεψη στο πάρκο.

Είναι η γνωστή βόλτα από Ασπρόπυργο (Εξοδος 4 αττικής οδού) μέχρι παραλία Αλεποχωρίου .
Είναι γενικά εύκολη διαδρομή χωρίς δύσκολα περάσματα
Είναι Level 1… για να θυμηθούμε και να κάνουμε πράξη αυτά που μάθαμε


Για να προλάβω την ερώτηση «μπορώ να έρθω με ασφάλτινα?»
Λογικά ναι εκτός και αν βρέξει.
Αλλά τα χωμάτινα στο βουνό είναι ασφάλεια.

Το ραντεβού θα είναι 08:30 μετά την έξοδο 4 Ασπρόπυργος της Αττικής Οδού στο ΣΕΑ στο πρατήριο της ΕΚΟ, στον Γρηγόρη για καφεδάκι και κατά της 9 αναχώρηση για την βόλτα μας.

Κατά της 12 υπολογίζω να πίνουμε καφεδάκι στην παραλία και μετά επιστροφή από άσφαλτο για να φάμε παρέα με τις οικογένειες μας…(και να μην έχουμε μουρμούρα χαχαχα)

Να έιστε καλά

Δαναός

ΥΓ Καλό θα ήταν όποιος θέλει να έρθει παρέα να φοράει ρούχα μηχανής και μπότες για την δική του ασφάλεια .

Arkas
07-11-2011, 23:47
Μέσα !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !

evanslam
07-11-2011, 23:49
Ωραία ιδέα! Μακάρι να τα καταφέρω (λόγω δουλειάς)!

MARK
07-11-2011, 23:56
Φτού ρε γμτ,δουλεύω...Θα το ήθελα πολύ να έρθω αλλά ΝεύραΝα είμαι ειλικρινής πάντως χθές βρέθηκα Δήλεσι.Ξαφνικά
διαπίστωσα ότι στο σπίτι που βρισκόμουν σε όλη την γύρω περιοχή υπήρχαν στενά
δρομάκια και μονοπάτια χωμάτινες ιδανικά για την χαρά του παιδιού(χωματάκι :sm7:)έτσι δεν άφησα την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη
και σκόνισα για τα καλά την χοντρή μου.....
Ελπίζω να καταφέρω στην επόμενη.Καλά να περάσετε φιλαράκια ;)

adventure
08-11-2011, 09:42
Με το καλό καλά να περάσετε .

:) :) ;)

Arkas
08-11-2011, 09:58
Όποιος επιθυμεί βέβαια,
μπορεί να έρθει Αλεποχώρι από άσφαλτο,
πίνουμε τον καφέ μας παρέα στις 12:00
και επιστρέφουμε ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

SenseiG
08-11-2011, 10:10
Κουμπαρακι εγω μπορω.....?:hmmm:

danaos
08-11-2011, 10:16
Κουμπαρακι εγω μπορω.....?:hmmm:

Κουμπαράκι μου λες για τον καφέ στης 12?

ή παρέα μας στην βόλτα???

SenseiG
08-11-2011, 10:51
Κουμπαράκι μου λες για τον καφέ στης 12?

ή παρέα μας στην βόλτα???


Για ολο το πακετο...:)

commander
08-11-2011, 10:58
Για ολο το πακετο...:)

Κουμπαρακι αμα θα αλλάξεις μηχανή ναι .........!!!!

Αυτή θα είναι η απάντηση του Ντάνι.....!!!!:D:D

CPretenteriS
08-11-2011, 11:01
Κουμπαρακι αμα θα αλλάξεις μηχανή ναι .........!!!!

Αυτή θα είναι η απάντηση του Ντάνι.....!!!!:D:D

:D:D

SenseiG
08-11-2011, 11:48
Κουμπαρακι αμα θα αλλάξεις μηχανή ναι .........!!!!

Αυτή θα είναι η απάντηση του Ντάνι.....!!!!:D:D


Θεολογε πιστευω οτι για την διαδρομη αυτη παει και το VARA ετσι και αλλιως η διαδρομη ειναι βατη αν οχι θα παρω ενος φιλου και θα παω. Για μενα ειναι γνωριμα τα μερη μιας και τα αλωνιζα παλια οταν εκανα εντουρο....;) :) :)

SenseiG
08-11-2011, 11:49
:D:D


Χαλαρωσε και πιες το καφεδακι σου φιλαρακι .....:D:D

emix
08-11-2011, 11:52
Ωραια βολτουλα και κλασσικη παιδια.
Την εκανα πριν δυο εβδομαδες. Δεν ξερω γιατι, αλλα εχει γινει πιο ευκολη σε σχεση με παλια. Παντως παραμενει μια ομορφη διαδρομη για συντομες αποδρασεις.
Θα ερχομουνα ευχαριστως παλι για την παρεα, αλλα εχω κανονισει αλλη χωματινη για την κυριακη πιο μακρια.

Καλα να περασετε.

Mits70
08-11-2011, 11:56
Φιλαράκι αν δεν μπω να κανω μια επέμβασει ειμαι μέσα με τα χίλιααααααααα!!!!!
Frendo capuccino σκετο

Arkas
08-11-2011, 13:26
Ωραια βολτουλα και κλασσικη παιδια.
Την εκανα πριν δυο εβδομαδες. Δεν ξερω γιατι, αλλα εχει γινει πιο ευκολη σε σχεση με παλια. Παντως παραμενει μια ομορφη διαδρομη για συντομες αποδρασεις.
Θα ερχομουνα ευχαριστως παλι για την παρεα, αλλα εχω κανονισει αλλη χωματινη για την κυριακη πιο μακρια.

Καλα να περασετε.

Φιλαράκι αν δεν μπω να κανω μια επέμβασει ειμαι μέσα με τα χίλιααααααααα!!!!!
Frendo capuccino σκετο
Λιάκο, το πακέτο της περυσινής βόλτας μας
στο Αλεποχώρι, δεν πρέπει να χαλάσει !
Γι' αυτό, κανόνισε .... :D

Μήτσο, αναπτήρα μην ξεχάσεις να πάρεις μαζί σου ! :sm7: ;););)

.

Mits70
08-11-2011, 18:32
Μήτσο, αναπτήρα μην ξεχάσεις να πάρεις μαζί σου ! :sm7: ;););)

.
Τώρα δεν θα σε προλαβαίνω για να στον δώσω :sm7::sm7::sm7:

Arkas
08-11-2011, 21:14
Τώρα δεν θα σε προλαβαίνω για να στον δώσω :sm7::sm7::sm7:
Φιλαράκι, εμένα όλοι με προλαβαίνουν ! :yz :sm7::sm7::sm7:

gs77
08-11-2011, 22:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ:)

REK
08-11-2011, 23:23
αυριο εκλεισα ραντεβου να βάλω λάστιχα...πρώτα ο Θεός ΜΕΣΑ!!;)

SenseiG
09-11-2011, 00:03
αυριο εκλεισα ραντεβου να βάλω λάστιχα...πρώτα ο Θεός ΜΕΣΑ!!;)



Ελα Γιωργακη θα περασουμε ομορφα......;)

BillyGS
09-11-2011, 10:45
Κρίμα γιατί θα το χάσω..Προέκυψε ένα ταξίδι εκτός Αθηνών για το σαββατοκύριακο..

Arkas
09-11-2011, 11:39
Όποιος φίλος επιθυμεί να συμμετάσχει στη βόλτα της συντροφιάς μας του Σαββάτου
και δεν έχουμε ξαναπάει στο βουνό παρέα,
η παρουσία του στον καφέ της Τετάρτης (http://www.gsforum.gr/%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-14/%CE%9F-%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7-9-11-2011-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%8C%CE%B1%CF%83%CE%B7-25452/),
κρίνεται απαραίτητη για την αλληλογνωριμία μας ! ;):D

.

Black_Shadow
09-11-2011, 15:05
Θεολογε πιστευω οτι για την διαδρομη αυτη παει και το VARA ετσι και αλλιως η διαδρομη ειναι βατη αν οχι θα παρω ενος φιλου και θα παω. Για μενα ειναι γνωριμα τα μερη μιας και τα αλωνιζα παλια οταν εκανα εντουρο....;) :) :)
αγαπητε George μη κολλας....μπορεις να πας ανετα κ χωρις προβλημα! την ειχα κανει κ γω. Τα VARADERO πανε ΠΑΝΤΟΥ κ Απροβληματιστα!!:D:D:D

ntinopoulos
09-11-2011, 15:17
αγαπητε George μη κολλας....μπορεις να πας ανετα κ χωρις προβλημα! την ειχα κανει κ γω. Τα VARADERO πανε ΠΑΝΤΟΥ κ Απροβληματιστα!!:D:D:D
μηπως ομως φοραγες μπουφαν bmw?:rolleyes:
παιζει κι αυτο το ρολο του!:D;)

Black_Shadow
09-11-2011, 19:13
μηπως ομως φοραγες μπουφαν bmw?:rolleyes:
παιζει κι αυτο το ρολο του!:D;)

οχι ρε συ....ειχα μαζι μου κατι καλύτερο...;)
είχα τους BMWδάκηδες !!!:D;)

commander
09-11-2011, 19:18
οχι ρε συ....ειχα μαζι μου κατι καλύτερο...;)
είχα τους BMWδάκηδες !!!:D;)
το ειδατε το παλικαρι...... εχει το γνωθει σε εαυτον!!!
:D:D:D

SenseiG
09-11-2011, 19:18
αγαπητε George μη κολλας....μπορεις να πας ανετα κ χωρις προβλημα! την ειχα κανει κ γω. Τα VARADERO πανε ΠΑΝΤΟΥ κ Απροβληματιστα!!:D:D:D



:sm8:

ckk
09-11-2011, 20:52
Όποιος φίλος επιθυμεί να συμμετάσχει στη βόλτα της συντροφιάς μας του Σαββάτου
και δεν έχουμε ξαναπάει στο βουνό παρέα,
η παρουσία του στον καφέ της Τετάρτης (http://www.gsforum.gr/%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-14/%CE%9F-%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7-9-11-2011-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%8C%CE%B1%CF%83%CE%B7-25452/),
κρίνεται απαραίτητη για την αλληλογνωριμία μας ! ;):D

.



Εμείς έχουμε γνωριστεί καρδιά μου. Αν μπορεί να έρθει και ένας γείτονας, που ψάρεψα από τα βόρεια με Adve, ακόμη καλύτερα.

Μπορεί κάποιος να σηκώσει την περίφημη διαδρομή σε χάρτη?

phoenix
10-11-2011, 02:20
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ

mitros1974
10-11-2011, 11:15
Γ....το! Εχω καταστημα και δουλεύω το Σάββατο.:yz:yz

danaos
10-11-2011, 12:24
Επειδή μαζευόμαστε -και πολύ το χαίρομαι αυτό- αρκετός κόσμος να πώ μερικά πραγματάκια -χωρίς να παρεξιγιθώ ελπίζω- από κανέναν...

Λοιπόν ναι η διαδρομή είναι εύκολη
όχι όμως σε σημείο που την λές απλή...

Δηλαδή υπάρχουν σημεία που πρέπει να ξέρεις πως θα περάσεις...

Πρέπει όπως είχα γράψει και στο πρώτο μου μήνυμα να έχει κάνει το level 1 ή να έιναι επιπέδου τουλάχιστον level 1

ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ και μόνο!!!!!!!

Δεν είναι θέμα το ότι θα καθυστερούμε ή κάτι άλλο...

Ειναι καθαρά θέμα ασφάλειας του ίδιου του αναβάτη..

Και μετά απο κουβέντα που έκανα εχθές με τον Στράτο (sliv) μου είπε

"εγω με ασφάλτινα δεν θα πήγαινα "

και απο ότι έιδα θα βρέξει και την παρασκευή -μόνο την παρασκευή όχι την ημέρα της βόλτας μας - και δεν ξέρω τι θα συναντήσουμε στο βουνό ....

Και το ξανά λέω δεν έχω πρόβλημα να έρθουν όλοι ...

Απλά προσπαθώ να προλάβω να προλάβω κάποια πράγματα και καταστάσεις.

αυτά

Περιμένω ΠΜ χαχαχαχαχα

ckk
10-11-2011, 12:29
Επειδή μαζευόμαστε -και πολύ το ..................................................κάποια πράγματα και καταστάσεις.

αυτά

Περιμένω ΠΜ χαχαχαχαχα

Ντάνυ το Level 1 το έχω κάνει. Αυτό όμως δεν μου λέει τίποτα. Και επειδή δεν θέλω να γίνω δυνητικό κόλλημα στην παρέα, για αυτό λέω να ανεβάσει κάποιος τον χάρτη, ώστε αν κάτι δεν πάει καλά, ούτε να σας καθυστερήσω, ούτε να σας δυσκολέψω.

Με GPS θα είμαι, θα πάρω την πρώτη 'έξοδο' προς άσφαλτο, και όλα καλά.

Αν δεν γίνεται με χάρτη, κάποια σημεία της πορείας.

Ευχαριστώ.

emix
10-11-2011, 13:02
Δαναε, αν η διαδρομη που θα πατε ειναι αυτη ακριβως (που νομιζω οτι στο 90% ειναι) και εφοσον ο sliv μιλαει γι αυτη την διαδρομη, εγω πιστευω οτι βγαινει και με ασφαλτινα, εφοσον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΞΕΙ και εφοσον αυτος που θα παει με ασφαλτινα ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ.


Σορυ ρε παιδια, αλλα αυτο το πραγμα "πρεπει να εχετε κανει το level 1", μου θυμιζει τον Σπανο και παρ ολο που τον γουσταρω σαν οδηγο, δεν μου αρεσε οταν το ελεγε.

Υπαρχουν παιδια που το "πανε" το μηχανακι και δεν εχουν κανει κανενα σχολειο γιατι ετσι γουσταρουν.

ntinopoulos
10-11-2011, 13:13
Δαναε, αν η διαδρομη που θα πατε ειναι αυτη ακριβως (που νομιζω οτι στο 90% ειναι) και εφοσον ο sliv μιλαει γι αυτη την διαδρομη, εγω πιστευω οτι βγαινει και με ασφαλτινα, εφοσον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΞΕΙ και εφοσον αυτος που θα παει με ασφαλτινα ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ.


Σορυ ρε παιδια, αλλα αυτο το πραγμα "πρεπει να εχετε κανει το level 1", μου θυμιζει τον Σπανο και παρ ολο που τον γουσταρω σαν οδηγο, δεν μου αρεσε οταν το ελεγε.

Υπαρχουν παιδια που το "πανε" το μηχανακι και δεν εχουν κανει κανενα σχολειο γιατι ετσι γουσταρουν.


και θελεις να πεις τι τωρα?:rolleyes:
οτι σε μια ΧΩΜΑΤΙΝΗ βολτα ειναι περιττα τα ΧΩΜΑΤΙΝΑ λαστιχα?:rolleyes:
σε λιγο να γινονται "εκπτωσεις" και σε εξοπλισμο-κρανη,μποτες,θωρακες-επειδη καποιοι ειναι ...χεραδες και δεν πεφτουν...:rolleyes:
που ειδες οτι ο δαναος ειπε οτι πρεπει να εχουν οπωσδηποτε κανει το level 1?ειπε Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΠΙΠΕΔΟΥ LEVEL 1!:rolleyes:
και στο κατω κατω αυτος κανονιζει τη βολτα,αυτος και τους κανονες ασφαλειας?;)
ο σπανος που κολλαει?:Απορία::rolleyes:
συνελθε ηλια...:rolleyes:
πας και χωμα και θα πρεπε να σαι πιο ευαισθητοποιημενος με τους κανονες του χωματος...;)

emix
10-11-2011, 13:28
και θελεις να πεις τι τωρα?:rolleyes:
οτι σε μια ΧΩΜΑΤΙΝΗ βολτα ειναι περιττα τα ΧΩΜΑΤΙΝΑ λαστιχα?:rolleyes:
σε λιγο να γινονται "εκπτωσεις" και σε εξοπλισμο-κρανη,μποτες,θωρακες-επειδη καποιοι ειναι ...χεραδες και δεν πεφτουν...:rolleyes:
που ειδες οτι ο δαναος ειπε οτι πρεπει να εχουν οπωσδηποτε κανει το level 1?ειπε Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΠΙΠΕΔΟΥ LEVEL 1!:rolleyes:
και στο κατω κατω αυτος κανονιζει τη βολτα,αυτος και τους κανονες ασφαλειας?;)
ο σπανος που κολλαει?:Απορία::rolleyes:
συνελθε ηλια...:rolleyes:
πας και χωμα και θα πρεπε να σαι πιο ευαισθητοποιημενος με τους κανονες του χωματος...;)


Δεν ειπα ποτε να μην φοραμε εξοπλισμο στις χωματινες βολτες. Εγω και στις Αλυκες Αναβυσσου να παω φοραω πληρη εξοπλισμο, ακομα και θωρακα.
Οταν βαζω μια ανακοινωση για βολτα, τουλαχιστον λεω τι συνθηκες επικρατουν. Ο καθενας μετα παιρνει την ευθυνη του.
Ο Δαναος ειπε να ειναι τουλαχιστον επιπεδου 1, οχι να το εχει παρακολουθησει. Πολυ σωστα το ειπες.
Και πως ξερει καποιος τι επιπεδου ειναι; Επειδη απλα το νοιωθει;

Και οσο αναφορα τα λαστιχα, ακομα και στα σχολεια λενε οτι τουλαχιστον το level 1 βγαινει και με ασφαλτινα. Αλλωστε και χωματινα να φορας, αν δεν ξερεις να το πας θα εχεις προβλημα.

Ντινοπουλε ξερεις οτι σε συμπαθω ιδιαιτερα και εχεις μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου λογω της βοηθειας που εδωσες στον γαμπρο μου. Εσυ και μερικα αλλα παιδια, δωσατε λιγο παραπανω χρονο ζωης σ αυτον τον ανθρωπο.

Δεν θελω να υπαρχει παρεξηγηση φυσικα. Εγω απλα το ειπα για να δωθει η χαρα και σε αλλα παιδια να συμμετεχουν στις βολτες και φυσικα μετα ν αποφασισουν αν θα πανε στα σχολεια και αν θα ξοδεψουν χρηματα για να παρουν χωματινα λαστιχα.

Φυσικα ο Δαναος ειναι ο αρχηγος της βολτας. Εγω απλα μια αποψη ειπα και πιστευω οτι δεν απεχει απο την πραγματικοτητα.

bogart
10-11-2011, 13:32
παιδιά την προηγούμενη βδομάδα που το κάναμε μπήκανε με ασφάλτινα 2-3 παιδιά που πατάγανε πρώτη φορά χώμα και πήγανε αξιοπρεπέστατα...

αλλά φυσικά δεν είχε βρέξει, αν την Παρασκευή ρίξει βροχή τα χωμάτινα λάστιχα είναι απαραίτητα...

για μένα με ασφάλτινα λάστιχα δεν την ευχαριστιέσαι καν την βόλτα...

αλλά η τσέπη του καθενός ορίζει πολλά...
τον εξοπλισμό...
τα σχολεία...

δεν είναι κακό να δοκιμάσει πάντως κάποιος να πάρει μια ιδέα...

commander
10-11-2011, 13:39
το χωμα ειναι χωμα κυριοι με οτι αυτο συνεπαγεται!!! ;)

ntinopoulos
10-11-2011, 13:53
Δεν ειπα ποτε να μην φοραμε εξοπλισμο στις χωματινες βολτες. Εγω και στις Αλυκες Αναβυσσου να παω φοραω πληρη εξοπλισμο, ακομα και θωρακα.
Οταν βαζω μια ανακοινωση για βολτα, τουλαχιστον λεω τι συνθηκες επικρατουν. Ο καθενας μετα παιρνει την ευθυνη του.
Ο Δαναος ειπε να ειναι τουλαχιστον επιπεδου 1, οχι να το εχει παρακολουθησει. Πολυ σωστα το ειπες.
Και πως ξερει καποιος τι επιπεδου ειναι; Επειδη απλα το νοιωθει;

Και οσο αναφορα τα λαστιχα, ακομα και στα σχολεια λενε οτι τουλαχιστον το level 1 βγαινει και με ασφαλτινα. Αλλωστε και χωματινα να φορας, αν δεν ξερεις να το πας θα εχεις προβλημα.

Ντινοπουλε ξερεις οτι σε συμπαθω ιδιαιτερα και εχεις μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου λογω της βοηθειας που εδωσες στον γαμπρο μου. Εσυ και μερικα αλλα παιδια, δωσατε λιγο παραπανω χρονο ζωης σ αυτον τον ανθρωπο.

Δεν θελω να υπαρχει παρεξηγηση φυσικα. Εγω απλα το ειπα για να δωθει η χαρα και σε αλλα παιδια να συμμετεχουν στις βολτες και φυσικα μετα ν αποφασισουν αν θα πανε στα σχολεια και αν θα ξοδεψουν χρηματα για να παρουν χωματινα λαστιχα.

Φυσικα ο Δαναος ειναι ο αρχηγος της βολτας. Εγω απλα μια αποψη ειπα και πιστευω οτι δεν απεχει απο την πραγματικοτητα.

θεωρω οτι καταλαβαινεις το σκεπτικο μου!
απο τη στιγμη που καποιος οπως λες δε μπορει να κρινει αν ειναι επιπεδου level 1 κτλ πως περιμενεις να κρινει τον αν μπορει να παει με χωματινα η ακομη και το να παει...
για μενα χωμα = χωματινα λαστιχα=εξοπλισμος
αυτα!;)

emix
10-11-2011, 13:56
θεωρω οτι καταλαβαινεις το σκεπτικο μου!
απο τη στιγμη που καποιος οπως λες δε μπορει να κρινει αν ειναι επιπεδου level 1 κτλ πως περιμενεις να κρινει τον αν μπορει να παει με χωματινα η ακομη και το να παει...
για μενα χωμα = χωματινα λαστιχα=εξοπλισμος
αυτα!;)

Ναι,καταλαβα το σκεπτικο σου, αλλα και το δικο μου σκεπτικο λεει οτι μην διωχνεις τον αλλον που εχει την καψα να κανει λιγο χωματακι και που δεν εχει παρεα και που δεν μπορει να δωσει (ισως ασκοπα) χρηματα για χωματινα λαστιχα, πριν τουλαχιστον μπει πρωτη φορα και δει αν του αρεσει.
Ειδικα σ αυτη την διαδρομη που λεει ο Δαναος και φυσικα και με απαραιτητη προυποθεση να μην εχει βρεξει.

tassos85
10-11-2011, 14:52
Παιδιά, απλά επειδή μπερδέυτηκα λίγο, τελικά η διαδρομή είναι εύκολη, πολύ εύκολή ή μέτρια??!! Αν δεν έχει βρέξει πάντα, το σκεφτομαι να έρθω. Είμαι σχετικά αρχάριος στο χώμα και φοράω ασφάλτινα metzeler Tourance EXP. Είναι κατάλληλη η διαδρομή ή όχι?

Μια άλλη ερώτηση που έχω να κάνω επ ευκαιρίας, είναι, εκτώς απο το οτι σίγουρα τα ασφάλτινα έχουν κακή συμπεριφορά στο off road, πηγαίνοντας off road αργά και χαλαρά, κανω ζημιά στο λαστιχο?? Σας ρωτάω γιατί πριν μια βδομάδα τα άλλαξα και έχω κάνει μόνο 500 χιλιόμετρα...κρίμα είναι...

ntinopoulos
10-11-2011, 14:55
Παιδιά, απλά επειδή μπερδέυτηκα λίγο, τελικά η διαδρομή είναι εύκολη, πολύ εύκολή ή μέτρια??!! Αν δεν έχει βρέξει πάντα, το σκεφτομαι να έρθω. Είμαι σχετικά αρχάριος στο χώμα και φοράω ασφάλτινα metzeler Tourance EXP. Είναι κατάλληλη η διαδρομή ή όχι?

Μια άλλη ερώτηση που έχω να κάνω επ ευκαιρίας, είναι, εκτώς απο το οτι σίγουρα τα ασφάλτινα έχουν κακή συμπεριφορά στο off road, πηγαίνοντας off road αργά και χαλαρά, κανω ζημιά στο λαστιχο?? Σας ρωτάω γιατί πριν μια βδομάδα τα άλλαξα και έχω κάνει μόνο 500 χιλιόμετρα...κρίμα είναι...
φιλε η γνωμη μου ειναι οτι με τα ασφαλτινα δε χαιρεσαι τη βολτα,υπαρχει βαθμος επικινδυνοτητας και ναι χαλας τα λαστιχα σου...;)
αν σ αρεσει το χωμα,παρε ενα ζευγαρι χωματινα και κανε το κεφι σου!;)

sliv
10-11-2011, 15:07
Παιδία , εγώ θα σεβαστώ όλες τις απόψεις ...και πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος για αντιπαραθέσεις ......

Η συγκεκριμένη διαδρομή χαρακτηρίζεται γενικά εύκολη κάτω από «κανονικές συνθήκες καιρού» όπως λένε και οι υπόλοιποι... Παρόλο που έχει ένα δυο σημεία που κάποιος που μπαίνει πρώτη φορά στο χώμα ........σίγουρα δεν θα πει ότι ήταν εύκολα........!!!!

Το ότι κάποιος μπορεί να την βγάλει με ασφαλτινα ....είναι αλήθεια ....αλλά η ικανότητα ενός οδηγού είναι αστάθμητος παράγοντας και το εύκολο είναι υποκειμενικό ....και ανάλογο με την ικανότητα του οδηγού......

Θεωρώ ότι ο Δαναός επιδη αισθανεται οτι εχει τη «ευθύνη» της βολτας ...καλά κάνει και στηρίζεται στους standard κανόνες Ασφάλειας (εξοπλισμός αναβατή και μηχανής για χώμα ! ) και καταβαίνω ότι με το «level1» προσπαθεί να προσδιορίσει κάπως το επίπεδο αναβατή ....γιατί φυσικά κανείς δεν μπορεί να ξέρει τις ικανότητες οδήγησης του κάθε αναβατή που θα έρθει.

Εγώ δεν θα πήγαινα με ασφαλτινα για πιστεύω ότι
πρώτον ρισκάρω και δεύτερον δεν θα το ευχαριστηθώ.

Από την άλλη Θα συμφωνήσω απόλυτα.... ότι πρέπει να ενθαρρύνουμε τα παιδία που θέλουν να μπουν χώμα για πρώτη φορά.. ..... και να σεβόμαστε και τη τσέπη του καθενός ... η βόλτα είναι βόλτα και δεν είναι αγώνας όποτε κανείς δεν καθυστερεί κανέναν .... και κανείς δεν κρίνεται για λάθη η για την απόδοση και τις ικανότητες του.

Σκοπός είναι να γνωριστούμε να περάσουμε καλά , να μαζέψουμε εμπειρία και να γυρίσουμε με ασφάλεια σπίτια μας !!!!!!!

Mits70
10-11-2011, 15:24
το χωμα ειναι χωμα κυριοι με οτι αυτο συνεπαγεται!!! ;)

Παλικάρια πολύ κουβέντα.
O Commander καλά τα λέει , και είναι νομίζω απλά.
Η βόλτα μπορεί να βγει με ότι λάστιχα θές , αλλά αν γίνει η στραβή.....τότε θα :yz:yz:yz την μπουμπού σου και βέβαια θα σου βγεί ξυνή η βόλτα.
Γι αυτό λέει λοιπόν o Danaos πολύ σωστα οτι καλό ειναι οσοι θα ακολουθήσουν να έχουν μια εμπειρία ή τουλάχιστον να έχουν τον κατάλληλο εξοπλισμό για το ατομό τους αλλά και την μηχανή τους.

emix
10-11-2011, 15:39
φιλε η γνωμη μου ειναι οτι με τα ασφαλτινα δε χαιρεσαι τη βολτα,υπαρχει βαθμος επικινδυνοτητας και ναι χαλας τα λαστιχα σου...;)
αν σ αρεσει το χωμα,παρε ενα ζευγαρι χωματινα και κανε το κεφι σου!;)


Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Ομως αν θελει καποιος να δοκιμασει και να μπει στο χωμα, δεν χρειαζεται να πηγαινει να δινει 200ευρω για κατι που δεν ειναι σιγουρος αν θα το συνεχισει στο μελλον.

Η διαδρομη που εχει προτεινει ο Δαναος παει και με ασφαλτινα ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΞΕΙ, συνεχιζω να το πιστευω. Απλα δεν το ευχαριστιεσαι και φυσικα χαλας και τ ασφαλτινα. Για μια φορα ομως και για να δοκιμασει καποιος παει.

Vasilis
10-11-2011, 17:20
:confused:

REK
10-11-2011, 18:25
Οι χωμάτινες βόλτες απαιτούν για εμενα δυο πράγματα εμπειρία και λάστιχα,
επειδη όμως και τα δυο για να τα έχεις πρέπει αφενός να τα καταλάβεις και αφετέρου να τα ζήσεις ο καθένας ας πράξει κατα συνείδηση,συμφωνω 100% για το θέμα της ασφάλειας,πάντως.

ραντεβου στον "Γρηγόρη"..;)

SenseiG
10-11-2011, 18:35
Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ πανω απο ολα παιδια...:)

evanslam
10-11-2011, 21:40
Τι θα λέγατε το Σάββατο το πρωί να πάμε μια βόλτα μέχρι το Αλεποχώρι από χώμα?
Μιας και η Κυριακή είναι αφιερωμένη στα παιδιά και την επίσκεψη στο πάρκο.




Ντανυ τώρα και με την ακύρωση της βόλτας στο πάρκο την Κυριακή μήπως να το κάναμε την Κυριακή για να μπορέσουν κάποιοι όπως εγώ που δουλέυουμε το Σαββατο να καταφέρουμε να έρθουμε;

XCHALLENGE
10-11-2011, 22:07
Μην το ''κουραζεται'' πολυ..Θα χαθει η μαγεια την καθαρης χωματοβολτας...κριμα...
Βαζουμε ...ψιλοτακουνα βρεξει-χιονισει ΠΑΝΤΑ για να χαρεις το χωμα...τοσο απλα!

Α! τον Δαναο και τα ...αυτια σας Οτι πει ειναι ''νομος'' ( ο σωστος παντα )

Καλη βολτα...
Τα λεμε...

XCHALLENGE
10-11-2011, 22:09
Επειδή μαζευόμαστε -και πολύ το χαίρομαι αυτό- αρκετός κόσμος να πώ μερικά πραγματάκια -χωρίς να παρεξιγιθώ ελπίζω- από κανέναν...

Λοιπόν ναι η διαδρομή είναι εύκολη
όχι όμως σε σημείο που την λές απλή...

Δηλαδή υπάρχουν σημεία που πρέπει να ξέρεις πως θα περάσεις...

Πρέπει όπως είχα γράψει και στο πρώτο μου μήνυμα να έχει κάνει το level 1 ή να έιναι επιπέδου τουλάχιστον level 1

ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ και μόνο!!!!!!!

Δεν είναι θέμα το ότι θα καθυστερούμε ή κάτι άλλο...

Ειναι καθαρά θέμα ασφάλειας του ίδιου του αναβάτη..

Και μετά απο κουβέντα που έκανα εχθές με τον Στράτο (sliv) μου είπε

"εγω με ασφάλτινα δεν θα πήγαινα "

και απο ότι έιδα θα βρέξει και την παρασκευή -μόνο την παρασκευή όχι την ημέρα της βόλτας μας - και δεν ξέρω τι θα συναντήσουμε στο βουνό ....

Και το ξανά λέω δεν έχω πρόβλημα να έρθουν όλοι ...

Απλά προσπαθώ να προλάβω να προλάβω κάποια πράγματα και καταστάσεις.

αυτά

Περιμένω ΠΜ χαχαχαχαχα

Εσυ παλι ποσες ...φιγουρες σκοπευεις να κανεις το σαββατο?! Εεεεεε????

Τα λεμε...

kostasx
10-11-2011, 22:23
O Δαναός καλά κάνει και το αναφέρει αυτό μιας και αυτός ανέβασε την βόλτα.
Η αλήθεια για μένα είναι ότι όσο ευκολη και να είναι η διαδρομή..θέλει χωμάτινα λάστιχα.
Έκανα και γω πρεμιέρα στο χώμα με ασφάλτινα ελαστικά και φαντάζομαι θα κάνετε περίπου την ίδια διαδρομή(τιταν-αλεποχώρι).
Παρ ότι δεν είχα κάποιο απρόοπτο..προσωπικά τα χρειάστηκα σε κάποια σημεία:o
Το χωμάτινο ελαστικό είναι ασφάλεια και σε βοηθάει να ευχαριστηθείς την διαδρομή:);)

danaos
10-11-2011, 22:43
Πω Πω τι έγινε φιλαράκια γιατί αυτός ο χαμός...

Βλέπω και εγω τόσα μυνήματα απο το πρωί και λεω θα έρθουν και άλλα παιδιά παρέα αλλά....έκανα λάθος.

Γιατί τόση φαγωμάρα για μία βόλτα...
και γιατί τόσο χαμός για την αναφορά μου στο level 1

Λοιπόν πάμε απο την αρχή...

Η βόλτα δεν είναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!! Είμαι αυτός που απλά είχε την ιδέα να παέι μια βόλτα και ήθελε παρέα.

Στην βόλτα μπορούν να έρθουν ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!

Οποιος θέλει να περάσει ενα όμορφο -κρύο- πρωινο με καφεδάκι κουβεντούλα και...σκόνη μπορεί να έρθει παρέα μας!!!

ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ!!! ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!

Η αναφορά μου τώρα στο level 1

Το αναφέρω απλά και μόνο για να καταλάβουμε περίπου γιατί πράγμα μιλάμε και το τι θα συναντήσουμε -αν και στο βουνο ποτέ δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις και αυτό είναι το ωραίο - στην βόλτα μας.

Δεν θέλω να βρεθεί κανένας και να πει " δεν ήταν οπως μας τα είπες " " ηταν ποιο δύσκολο " "επρεπε να μας έιχες ενημερώσει"

Θέλω όλοι να περάσουν καλά να νιώθουν και να είναι ασφαλείς ιδικά τα παιδιά που θα έρθουν πρωτη φορά στο χώμα να το αγαπησουν και να μην πουν "παναγία μου τι ήταν αυτό"

Δεν είμαι αυτός που θα τους πει μην έρθεις δεν έχω κανένα δικαίωμα να το κάνω αυτό.

Για αυτο λοιπόν εθεσα και το θέμα με τα χωμάτινα ελαστικά. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ και τίποτα άλλο.

Και κάτι ακόμα για να μην πάρει κανένας στραβά το θεμα level1-2-3-10
Κανένας μας, ΔΕΝ έχει πάρει λεφτά απο κανέναν (Μανιάτη Σπανο Βασίλη κτλ) ώστε να "καίγεται" για μαθητές...

Ότι λέω το λέω απο την καρδιά μου για το πως είναι σωστό -κατά την γνώμη μου πάντα- να μπαίνει στο χώρο του χώματος...να μαθάινει σωστά απο ανθρώπους που ξέρουν και ειναι επαγγελματίες...

Το Σάββατο θα πάμε ΟΛΟΙ μαζί και θα γυρήσουμε ΟΛΟΙ μαζί
Δεν θα νιώσει κανείς μειονεκτικά ή άσχημα...
Ειμαστε παρέα...

Άλλωστε οι ποιό παλιοί που έχουν ξανα παέι βόλτα μαζί μας ξέρουν πως περναμε και το τι γινετε...

Οσο για το να μεταφερθει Κυριακη...δυστιχώς δουλεύω...

Να είστε όλοι καλά

Δαναός

XCHALLENGE
10-11-2011, 22:51
Μην το ''κουραζεται'' πολυ..Θα χαθει η μαγεια την καθαρης χωματοβολτας...κριμα...
Βαζουμε ...ψιλοτακουνα βρεξει-χιονισει ΠΑΝΤΑ για να χαρεις το χωμα...τοσο απλα!

Α! τον Δαναο και τα ...αυτια σας Οτι πει ειναι ''νομος'' ( ο σωστος παντα )

Καλη βολτα...
Τα λεμε........

kostasx
10-11-2011, 22:53
Θέλω όλοι να περάσουν καλά να νιώθουν και να είναι ασφαλείς ιδικά τα παιδιά που θα έρθουν πρωτη φορά στο χώμα να το αγαπησουν και να μην πουν "παναγία μου τι ήταν αυτό"

Για αυτο λοιπόν εθεσα και το θέμα με τα χωμάτινα ελαστικά. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ και τίποτα άλλο.

Ότι λέω το λέω απο την καρδιά μου για το πως είναι σωστό -κατά την γνώμη μου πάντα- να μπαίνει στο χώρο του χώματος...να μαθάινει σωστά απο ανθρώπους που ξέρουν και ειναι επαγγελματίες...

Το Σάββατο θα πάμε ΟΛΟΙ μαζί και θα γυρήσουμε ΟΛΟΙ μαζί
Δεν θα νιώσει κανείς μειονεκτικά ή άσχημα...
Ειμαστε παρέα...



:sm8::sm8:

SenseiG
10-11-2011, 23:02
Οποιος θέλει να περάσει ενα όμορφο -κρύο- πρωινο με καφεδάκι κουβεντούλα και...σκόνη μπορεί να έρθει παρέα μας!!!

ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ!!! ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!

Για αυτο λοιπόν εθεσα και το θέμα με τα χωμάτινα ελαστικά. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ και τίποτα άλλο.


Το Σάββατο θα πάμε ΟΛΟΙ μαζί και θα γυρήσουμε ΟΛΟΙ μαζί
Δεν θα νιώσει κανείς μειονεκτικά ή άσχημα...
Ειμαστε παρέα...


Να είστε όλοι καλά

Δαναός


:sm8::sm8:

gs77
10-11-2011, 23:13
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ:sm8::sm8:Πω Πω τι έγινε φιλαράκια γιατί αυτός ο χαμός...

Βλέπω και εγω τόσα μυνήματα απο το πρωί και λεω θα έρθουν και άλλα παιδιά παρέα αλλά....έκανα λάθος.

Γιατί τόση φαγωμάρα για μία βόλτα...
και γιατί τόσο χαμός για την αναφορά μου στο level 1

Λοιπόν πάμε απο την αρχή...

Η βόλτα δεν είναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!! Είμαι αυτός που απλά είχε την ιδέα να παέι μια βόλτα και ήθελε παρέα.

Στην βόλτα μπορούν να έρθουν ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!

Οποιος θέλει να περάσει ενα όμορφο -κρύο- πρωινο με καφεδάκι κουβεντούλα και...σκόνη μπορεί να έρθει παρέα μας!!!

ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ!!! ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!

Η αναφορά μου τώρα στο level 1

Το αναφέρω απλά και μόνο για να καταλάβουμε περίπου γιατί πράγμα μιλάμε και το τι θα συναντήσουμε -αν και στο βουνο ποτέ δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις και αυτό είναι το ωραίο - στην βόλτα μας.

Δεν θέλω να βρεθεί κανένας και να πει " δεν ήταν οπως μας τα είπες " " ηταν ποιο δύσκολο " "επρεπε να μας έιχες ενημερώσει"

Θέλω όλοι να περάσουν καλά να νιώθουν και να είναι ασφαλείς ιδικά τα παιδιά που θα έρθουν πρωτη φορά στο χώμα να το αγαπησουν και να μην πουν "παναγία μου τι ήταν αυτό"

Δεν είμαι αυτός που θα τους πει μην έρθεις δεν έχω κανένα δικαίωμα να το κάνω αυτό.

Για αυτο λοιπόν εθεσα και το θέμα με τα χωμάτινα ελαστικά. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ και τίποτα άλλο.

Και κάτι ακόμα για να μην πάρει κανένας στραβά το θεμα level1-2-3-10
Κανένας μας, ΔΕΝ έχει πάρει λεφτά απο κανέναν (Μανιάτη Σπανο Βασίλη κτλ) ώστε να "καίγεται" για μαθητές...

Ότι λέω το λέω απο την καρδιά μου για το πως είναι σωστό -κατά την γνώμη μου πάντα- να μπαίνει στο χώρο του χώματος...να μαθάινει σωστά απο ανθρώπους που ξέρουν και ειναι επαγγελματίες...

Το Σάββατο θα πάμε ΟΛΟΙ μαζί και θα γυρήσουμε ΟΛΟΙ μαζί
Δεν θα νιώσει κανείς μειονεκτικά ή άσχημα...
Ειμαστε παρέα...

Άλλωστε οι ποιό παλιοί που έχουν ξανα παέι βόλτα μαζί μας ξέρουν πως περναμε και το τι γινετε...

Οσο για το να μεταφερθει Κυριακη...δυστιχώς δουλεύω...

Να είστε όλοι καλά

Δαναός

Arkas
11-11-2011, 14:45
Το ραντεβού θα είναι 08:30 μετά την έξοδο 4 Ασπρόπυργος της Αττικής Οδού στο ΣΕΑ στο πρατήριο της ΕΚΟ, στον Γρηγόρη για καφεδάκι και κατά της 9 αναχώρηση για την βόλτα μας.

Για να μην ξεχνιόμαστε ! :D

emix
11-11-2011, 14:58
Δαναε εχει pm...!

Το νου σου!!!!


:sm7::sm7:

PANZER
11-11-2011, 15:22
Σας ζηλεύω!!!
Καλά να περάσετε και με προσοχή!
Καλό είναι να φοράτε χωμάτινα και όλο τον προστατευτικό εξοπλισμό για χώμα.
Η ####### μία φορά γίνεται άσχετα άν την έχετε αποφασίσει μόνοι σας ή σας έχουν προτρέψει.
Και μην ξεχνάτε όλα γίνονται και όλα δεν γίνονται!

XCHALLENGE
11-11-2011, 16:27
Σας ζηλεύω!!!
Καλά να περάσετε και με προσοχή!
Καλό είναι να φοράτε χωμάτινα και όλο τον προστατευτικό εξοπλισμό για χώμα.
Η ####### μία φορά γίνεται άσχετα άν την έχετε αποφασίσει μόνοι σας ή σας έχουν προτρέψει.
Και μην ξεχνάτε όλα γίνονται και όλα δεν γίνονται!


!!!ΝΟΜΟΣ!!!;)

Τα λεμε...

gs77
11-11-2011, 17:45
!!!ΝΟΜΟΣ!!!;)

Τα λεμε...

Σας ζηλεύω!!!
Καλά να περάσετε και με προσοχή!
Καλό είναι να φοράτε χωμάτινα και όλο τον προστατευτικό εξοπλισμό για χώμα.
Η ####### μία φορά γίνεται άσχετα άν την έχετε αποφασίσει μόνοι σας ή σας έχουν προτρέψει.
Και μην ξεχνάτε όλα γίνονται και όλα δεν γίνονται!


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ;)

danaos
11-11-2011, 20:16
Καλησπέρα σε όλους
Λοιπόν για αύριο ο καιρός θα είναι συνεφιασμένος
Με πάρα πολύ κρύο...και πολύ αέρα
Για αυτό να ντυθούμε ανάλογα
Ας έχουμε και κανένα αδιάβροχο μαζί μας καλού κακού ποτέ δεν ξέρεις...
Θα έλεγα και κανένα σκουφάκι..οταν σταματάμε το ιδρωμένο κεφάλι δεν έιναι και ότι καλύτερο στο βουνό...

Το ραντεβού τον βορείων έκλεισε 8:00 η ωρα στην είσοδο της Αττικής οδού στην Πεντέλη

Μίλησα και με τον ckk και τον REK και είμαστε έτοιμοι..

Είμαστε έτοιμο λοιπόν...

Πάμε να περάσουμε όμορφα..που θα περάσουμε αυτό ειναι στάνταρ!!!

gsmaniac
11-11-2011, 20:18
καλη βολτα στην παρεα.......:)
να προσεχετε οσοι θα πατε με GS.......γιατι δεν πανε χωμα:sm7:

SenseiG
11-11-2011, 20:42
καλη βολτα στην παρεα.......:)
να προσεχετε οσοι θα πατε με GS.......γιατι δεν πανε χωμα:sm7:



Κωστη μην ανησυχεις θα τους προσεχω εγω.....:sm7:

ntinopoulos
11-11-2011, 20:43
Κωστη μην ανησυχεις θα τους προσεχω εγω.....:sm7:
ουι!πλακα κανεις ετσι?:p:sm7:

SenseiG
11-11-2011, 20:51
ουι!πλακα κανεις ετσι?:p:sm7:



Καθολου, θα ειμαι και σκουπα μην χρειαστει κανεις βοηθεια....:p


:sm7:

kostasx
11-11-2011, 21:08
Καλή βολτά παίδες..καλα να περάσετε..:);)

ntinopoulos
11-11-2011, 21:23
Καθολου, θα ειμαι και σκουπα μην χρειαστει κανεις βοηθεια....:p


:sm7:
καλα να περασετε φιλαρακι!;)

SenseiG
11-11-2011, 21:43
καλα να περασετε φιλαρακι!;)


Να εισαι καλα Κωστη.....:)

Xanthi
11-11-2011, 21:55
Κωστη μην ανησυχεις θα τους προσεχω εγω.....:sm7:

Καθολου, θα ειμαι και σκουπα μην χρειαστει κανεις βοηθεια....:p


:sm7:

Ένα VARA χρειάζεται πάντα...........................;)

























Έχεις να "φας"..................
















....................... σκόνη με το τσουβάλι..........................:sm7::sm7::sm7:

gemara
11-11-2011, 22:31
Όποιος φίλος επιθυμεί να συμμετάσχει στη βόλτα της συντροφιάς μας του Σαββάτου
και δεν έχουμε ξαναπάει στο βουνό παρέα,
η παρουσία του στον καφέ της Τετάρτης (http://www.gsforum.gr/%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-14/%CE%9F-%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7-9-11-2011-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%8C%CE%B1%CF%83%CE%B7-25452/),
κρίνεται απαραίτητη για την αλληλογνωριμία μας ! ;):D

.


Αν και δεν ήρθα στον καφέ της Τετάρτης, να σας γνωρίσω στο βουνό αύριο;;;

Arkas
11-11-2011, 23:10
Αν και δεν ήρθα στον καφέ της Τετάρτης, να σας γνωρίσω στο βουνό αύριο;;;
Μόνον αν έχεις μαζί σου φωτοκάμερα και καβάτζα τσιγάρων ! :D:D:D

Arkas
11-11-2011, 23:12
Μόνον αν έχεις μαζί σου φωτοκάμερα και καβάτζα τσιγάρων ! :D:D:D
Μαζί με τον Epsime εννοείται ! ;)

gemara
11-11-2011, 23:16
Μαζί με τον Epsime εννοείται ! ;)

Απαπα... καπνίζει πολύ αυτός!!!:p

Andreas_F800GS
11-11-2011, 23:17
παιδιά την προηγούμενη βδομάδα που το κάναμε μπήκανε με ασφάλτινα 2-3 παιδιά που πατάγανε πρώτη φορά χώμα και πήγανε αξιοπρεπέστατα...

αλλά φυσικά δεν είχε βρέξει, αν την Παρασκευή ρίξει βροχή τα χωμάτινα λάστιχα είναι απαραίτητα...

για μένα με ασφάλτινα λάστιχα δεν την ευχαριστιέσαι καν την βόλτα...

αλλά η τσέπη του καθενός ορίζει πολλά...
τον εξοπλισμό...
τα σχολεία...

δεν είναι κακό να δοκιμάσει πάντως κάποιος να πάρει μια ιδέα...

Ναι,καταλαβα το σκεπτικο σου, αλλα και το δικο μου σκεπτικο λεει οτι μην διωχνεις τον αλλον που εχει την καψα να κανει λιγο χωματακι και που δεν εχει παρεα και που δεν μπορει να δωσει (ισως ασκοπα) χρηματα για χωματινα λαστιχα, πριν τουλαχιστον μπει πρωτη φορα και δει αν του αρεσει.
Ειδικα σ αυτη την διαδρομη που λεει ο Δαναος και φυσικα και με απαραιτητη προυποθεση να μην εχει βρεξει.

Αν και δεν ήρθα στον καφέ της Τετάρτης, να σας γνωρίσω στο βουνό αύριο;;;

Να κάνω κι εγώ την ίδια ερώτηση? :D

Arkas
12-11-2011, 00:10
Με αφορμή τις ερωτήσεις και τα σχόλια κάποιων φίλων,
καλό είναι να διευκρινίσουμε ορισμένα πράγματα.


Το forum μας,
απαρτίζεται αισίως από 5.500 περίπου μέλη !

Όταν ποστάρεται μια εκδρομή,
χωμάτινη ή ασφάλτινη,
ευνόητο είναι ότι απευθύνεται στο σύνολο των μελών,
χωρίς καμμία εξαίρεση !
Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι από όλους !!!!

Από εκεί και πέρα,
κάθε εκδρομή, έχει τις ιδιαιτερότητές της.

Μπορεί να είναι από μια χαλαρή βόλτα στρωσίματος,
έως μια πολύ γρήγορη βόλτα, με ελάχιστες στάσεις,
με γνώμονα την μεγαλύτερη δυνατή κάλυψη χιλιομέτρων,
στον μικρότερο δυνατό χρόνο!

Δυστυχώς, στον γραπτό λόγο,
δεν είναι εύκολο να αποτυπωθεί ευκρινώς
η "διάθεση" αυτού που ανεβάζει το σχετικό νήμα
και ο οποίος έχει στο μυαλό του,
την πορεία και έκβαση της εκδρομής.

Φανταστείτε λοιπόν,
να ξεκινήσει μια "εκδρομή στρωσίματος"
και να συμμετάσχει κάποιος που θέλει να "ξεδώσει"
(για να μην χρησιμοποιήσω την λαϊκότερη έκφραση ! :D)

Αντίστοιχα, σε μια εκδρομή που κυριαρχούν τα στροφιλίκια
και ο πολύ γρήγορος ρυθμός,
να συμμετάσχει κάποιος που έχει ανάγκη για χαλάρωση, αρκετές στάσεις, γενικά ξεκούραστο ρυθμό.

Σημειωτέον,
ότι όλες οι επιθυμίες,
είναι απολύτως σεβαστές !

Αν αυτά ισχύουν στην άσφαλτο,
αναλογιστείτε πώς ισχύουν στο χώμα,
όπου υπεισέρχονται πολλοί αστάθμητοι παράγοντες !

Το χώμα,
έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις,
απαιτεί εξοικείωση, αντοχή, ριψοκίνδυνες αποφάσεις της στιγμής.

Επίσης, υπεισέρχεται πολύ έντονα ο παράγων οδηγός.
Φερ' ειπείν,
για το Μανιάτη,
η Πεντέλη "βγαίνει" άνετα και με ασφάλτινα !
Αντιθέτως για τον Arkas,
η Πάρνηθα παρουσιάζει δυσκολίες
ακόμα και με τα χωμάτινα !

Τί θέλω να πω με όλα αυτά ...

Το να μου πει κάποιος τρίτος,
"έλα ρε φιλαράκι, μια χαλαρή βολτούλα είναι",
δεν μου λέει απολύτως τίποτα,
εάν δεν συνεννοηθώ με τον οργανωτή της εκδρομής,
αλλά και με τους υπόλοιπους συμμετέχοντες,
συζητήσουμε τις λεπτομέρειες
και εν συνεχεία πάρω την τελική μου απόφαση, συμμετοχής ή μη !

Έτσι λοιπόν,
στην μέχρι σήμερα λειτουργία μας,
αλληλογνωριζόμαστε
και οι συμμετοχές μας δηλώνονται σχετικά εύκολα.

Αυτός είναι και ο λόγος,
της επιθυμίας μας για αλληλογνωριμία με τα νέα μέλη,
ώστε να οικοδομηθεί μια αμοιβαία σχέση εμπιστοσύνης και σεβασμού,
που ευελπιστούμε να κρατήσει σε βάθος χρόνου,
όπως ακριβώς συνέβη και με όλους τους παλαιότερους.


Η επίκληση δε, του Δαναού, για επίπεδο Level I,
ακριβώς αποσκοπεί στην ελαχιστοποίηση κάποιων standards συμμετοχής.

Ελάτε λοιπόν όλοι να γνωριστούμε από κοντά
και να εξερευνήσουμε όλοι παρέα τις άγνωστες πτυχές
της Πατρίδας μας,
είτε από την άσφαλτο,
είτε από την ομορφιά των ελληνικών βουνών !!!

.

evanslam
12-11-2011, 00:20
Φιλαράκια καλα να περάσετε δυστυχώς δεν θα μπορέσω να την "κάνω" απο την δουλειά αυριο! Ζηλεύω όπως είναι φυσικό αλλα επιφυλασσομαι να δώσω το παρόν την επόμενη κυριακη!

Arkas
12-11-2011, 00:43
Φιλαράκια καλα να περάσετε δυστυχώς δεν θα μπορέσω να την "κάνω" απο την δουλειά αυριο! Ζηλεύω όπως είναι φυσικό αλλα επιφυλασσομαι να δώσω το παρόν την επόμενη κυριακη!

Καλά που το υπενθύμισες Βαγγέλη !

Το θέμα, εδώ ! (http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-82/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-20-11-11-a-24925/) ;)

SenseiG
12-11-2011, 07:43
Ένα VARA χρειάζεται πάντα...........................;)























Έχεις να "φας"..................
















....................... σκόνη με το τσουβάλι..........................:sm7::sm7::sm7:




Μπραβο Ξανθη και εσυ τεκνον Βρουτε.....:p



:sm7::sm7::sm7:

SenseiG
12-11-2011, 07:47
Ελα να ετοιμαζομαστε......:)

sliv
12-11-2011, 08:15
ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!

danaos
12-11-2011, 08:22
Για πάμε γερα!!!! Προσοχή κάνει κρύο...

giclas
12-11-2011, 08:27
Για πάμε γερα!!!! Προσοχή κάνει κρύο...


κρυονου τα παλαηκαρια ορε !!!

καλα να περασεται !!!

εγω θα παο για πρωηνο στη πητσιλια (ορινη περιοχη)

danaos
12-11-2011, 08:31
Γεια σου Mike καλά με περάσεις φίλε...

Arkas
12-11-2011, 08:45
Με το καλό να πάμε
και με το καλό να γυρίσουμε φιλαράκια !!!

gsmaniac
12-11-2011, 08:48
καλη βολτα......περιμενουμε φωτο:)

mitch
12-11-2011, 08:57
ελπιζω να σας προλαβω!!!!!!




(τελευταια στιγμη κατι αλαξε)

MARK
12-11-2011, 10:32
Καλά να περάσετε ;)

Arkas
12-11-2011, 13:34
Όλοι φθάσαμε με ασφάλεια στο Αλεποχώρι και πίνουμε το καφεδάκι μας !

Εντυπώσεις και φωτό, αργότερα !


Sent by Arkas via Tapatalk !

yns
12-11-2011, 13:39
Καλή επιστροφή κοπέλια!! Περιμένουμε υλικό!! :)

vasorfa
12-11-2011, 13:47
καλό καφεδάκι!!!:D:D

πιείτε και για εμας που δουλευουμε:yz:yz

staga1200
12-11-2011, 13:57
Ουτε μία φωτό για τα εργαζόμενα παιδιά του μεροκάματου ?
Καλά να περνάτε ωρέ !!!:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-11-2011, 14:00
Ουτε μία φωτό για τα εργαζόμενα παιδιά του μεροκάματου ?
Καλά να περνάτε ωρέ !!!:)


Πες τα ρε Σταύρο ... πες τα ... :(

Mits70
12-11-2011, 14:01
Φιλαρακια δυστηχως η επεμβαση στην χολη δεν με αφησε να ειμαι μαζι σας.Περιμενω τις φωτο σας.φιλια απο το κρεβατι του πονου

Arkas
12-11-2011, 14:23
Φιλαρακια δυστηχως η επεμβαση στην χολη δεν με αφησε να ειμαι μαζι σας.Περιμενω τις φωτο σας.φιλια απο το κρεβατι του πονου

Περαστικά φιλαράκι,
απ´ όλη την παρέα !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !

gsmaniac
12-11-2011, 14:29
Φιλαρακια δυστηχως η επεμβαση στην χολη δεν με αφησε να ειμαι μαζι σας.Περιμενω τις φωτο σας.φιλια απο το κρεβατι του πονου

περαστικα παππουλη.......:D

gsmaniac
12-11-2011, 14:30
Περαστικά φιλαράκι,
απ´ όλη την παρέα !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !


πρεπει να σου κανουμε ιδιαιτερα .....για ανεβασμα φωτο απο το I-PHONE;)

staga1200
12-11-2011, 14:33
Φιλαρακια δυστηχως η επεμβαση στην χολη δεν με αφησε να ειμαι μαζι σας.Περιμενω τις φωτο σας.φιλια απο το κρεβατι του πονου
Περαστικά Μητσάκος !!! :)

gs77
12-11-2011, 14:34
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟ:yz ΕΠΙΦΥΛΑΣΣΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ.

Arkas
12-11-2011, 16:25
Όλα τα παιδιά "με ψυχή",
με άψογο group leader τον Δαναό !
Στα δύσκολα σημεία ήταν παρών,
να προσφέρει απλόχερα την υποστήριξή του !

Χάρηκα πολύ που βολτάραμε παρέα με παλιά και καλά φιλαράκια,
αλλά κυρίως που γνωρίσαμε και ενσωματώσαμε στην παρέα μας,
νέους αναβάτες στο χώμα,
κεφάτους και ορεξάτους !

Να είστε όλοι καλά φίλοι μου
και αφού σας ευχαριστήσω για το όμορφο χειμωνιάτικο πρωινό
που περάσαμε παρέα,
να ανανεώσουμε το ραντεβού μας,
πρώτα ο Θεός,
για την άλλη Κυριακή,
σε μια ακόμα βόλτα της παρέας μας !!!

.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-11-2011, 16:40
http://img21.imageshack.us/img21/3446/86168339.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/9536/40275663.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/3236/63628979.jpg


http://img841.imageshack.us/img841/793/74960395.jpg


http://img204.imageshack.us/img204/2082/99924463.jpg

SenseiG
12-11-2011, 16:53
καλό καφεδάκι!!!:D:D

πιείτε και για εμας που δουλευουμε:yz:yz


Ηπια και καφεδακι και εσκαψα και το χωμα......:p :p

SenseiG
12-11-2011, 16:58
Περασαμε πολυ ομορφα,με καλη παρεα και ομορφα τοπια.
Ευχαριστω τα παιδια για την ομορφη παρεα.
Ευχαριστουμε Ντανυ για την διαδρομη και την βοηθεια σου οπως επισης και τον Στρατη για την βοηθεια του....:) ;) :)

Να ειστε καλα φιλαρακια.

sliv
12-11-2011, 17:16
Η Βόλτα μας και η παρέα μας ήταν Super....!!!!! Μπράβο στον Νταννυ για την οργάνωση την πλοήγηση και την υποστήριξη.... άψογος !!!!!

Μπράβο στα παιδία που μπήκαν πρώτη φορά χώμα.... έβγαλαν την βόλτα αξιοπρεπέστατα !!!!! ένα πιο ιδιαίτερο μπράβο στο Γιώργο (Senseig) γιατί….άλλο να χεις Varadero και άλλο GS……!!!!

Χάρηκα παρά πολύ που με γνωστά φιλαράκια βολτάραμε πάλι …και που γνώρισα καινούργιος φίλους ελπίζω όλο και περισσότεροι να μαζευόμαστε για χωμάτινες εξορμήσεις….. !!!

Παρεμπιπτόντως χάρηκα πολυ και για την γνωριμία που είχα με ένα θάμνο..!!!! ήταν πολύ μαλακός και φιλόξενος….!!!!!
Ελπίζω να μην τα ξαναπούμε……!!!!!:D :D
:sm7:

SenseiG
12-11-2011, 17:52
Παρεμπιπτόντως χάρηκα πολυ και για την γνωριμία που είχα με ένα θάμνο..!!!! ήταν πολύ μαλακός και φιλόξενος….!!!!!
Ελπίζω να μην τα ξαναπούμε……!!!!!:D :D
:sm7:


ΟΙ μαχημοι τα εχουν αυτα Στρατη,εμεις που καθομαστε στον καναπε πως να το παθουμε....:p

Ασε που τις μιλαγες της μηχανης μπραβο αγορι μου...:sm8:

mitch
12-11-2011, 17:54
ομορφα,πολυ ομορφα!!!!
μπραβο μας!!!


ευχαριστηθηκαμε και λιγο κρυο,επιτελους χειμωνιασε!!!!

bogart
12-11-2011, 18:18
Παρεμπιπτόντως χάρηκα πολυ και για την γνωριμία που είχα με ένα θάμνο..!!!! ήταν πολύ μαλακός και φιλόξενος….!!!!!
Ελπίζω να μην τα ξαναπούμε……!!!!!:D :D
:sm7:

αχαχαχαχαχα, είσαι θεός φίλε!!!!!!! :sm7::sm7:

παιδιά μπράβο σας και γρρρρήγορα στην επόμενη!!!

edit: το σκουφάκι πολύ μου άρεσε!!!!!!!!

tassos85
12-11-2011, 18:42
Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια!!! Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω να έρθω!! Να είστε καλα!!!!

gemara
12-11-2011, 19:05
Ρε παιδιά, σήμερα το πρωί στο βουνό πέτυχα ένα σκονισμένο καραβάνι.
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/F1541942702.jpg



Μήπως ήσασταν εσείς;;;:Απορία:


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_108.jpg

gemara
12-11-2011, 19:08
...
Παρεμπιπτόντως χάρηκα πολυ και για την γνωριμία που είχα με ένα θάμνο..!!!! ήταν πολύ μαλακός και φιλόξενος….!!!!!
Ελπίζω να μην τα ξαναπούμε……!!!!!:D :D
:sm7:

Στείλε ένα πμ με το email σου...
Κάπου σε πήρε και σένα το μάτι μου :)

giamil
12-11-2011, 19:47
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_108.jpg[/QUOTE]
Μπραβο ρε παιδες!
:sm8:
ευχομαι να ειμαι στο επομενο!

staga1200
12-11-2011, 20:02
Μπράβο στην παρέα !!!
Θέλουμε και άλλες φωτό και βίντεο !!! :)

REK
12-11-2011, 20:12
όλα πήγαν καλά , αψογος ο πλοηγός, ωραία και βατη η διαδρομή ,χάρηκα που γνωρισα νεους φίλους που ήθελαν να σκονήσουν την μοτοσυκλέτα τους:D:D..αντε και στην επόμενη..;)

SenseiG
12-11-2011, 20:25
Ρε παιδιά, σήμερα το πρωί στο βουνό πέτυχα ένα σκονισμένο καραβάνι.
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/F1541942702.jpg



Μήπως ήσασταν εσείς;;;:Απορία:


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_108.jpg


Ευχαριστουμε Γιωργη για την φωτογραφικη καλυψη και για την παρεα,αντε και στην επομενη.....:)

emix
12-11-2011, 20:28
Μπραβο παιδια. Παντα αυτα ειναι τα ευχαριστα στη ζωη.

Με Δαναο πλοηγο ειναι σιγουρο οτι η βολτα θα ειναι σουπερ και προ παντων ασφαλης!

Αν εξαιρεσουμε τον Στρατη δηλαδη που σας την χαλασε με τον θαμνο...!!! :p:p:p

sliv
12-11-2011, 20:30
Μπραβο παιδια. Παντα αυτα ειναι τα ευχαριστα στη ζωη.

Με Δαναο πλοηγο ειναι σιγουρο οτι η βολτα θα ειναι σουπερ και προ παντων ασφαλης!

Αν εξαιρεσουμε τον Στρατη δηλαδη που σας την χαλασε με τον θαμνο...!!! :p:p:p


Με προσκάλεσε ρε Λιακο ...και είπα να μην τον προσβάλω.......:p:p
:sm7:

Andreas_F800GS
12-11-2011, 20:41
Η παρέα ήταν χάλια, ο πλοηγός άσχετος και η διαδρομή απαίσια. Γι' αυτό πάω μες την εβδομάδα για χωμάτινα λάστιχα για να έρθω στην εκδρομή της επόμενης Κυριακής να σας τα ψάλλω από κοντά! :D:D:D
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Υ.Γ. Θα ήθελα να την αφήσω έτσι την πλάκα, αλλά πραγματικά θέλω τόσο πολύ να πω τα μπράβο μου και τα ευχαριστώ σε όλους, που δεν μπορώ...
:sm5::sm5::sm5::sm8::sm8::sm8:

SenseiG
12-11-2011, 21:08
Όλα τα παιδιά "με ψυχή",
με άψογο group leader τον Δαναό !
Στα δύσκολα σημεία ήταν παρών,
να προσφέρει απλόχερα την υποστήριξή του !

Χάρηκα πολύ που βολτάραμε παρέα με παλιά και καλά φιλαράκια,
αλλά κυρίως που γνωρίσαμε και ενσωματώσαμε στην παρέα μας,
νέους αναβάτες στο χώμα,
κεφάτους και ορεξάτους !

Να είστε όλοι καλά φίλοι μου
και αφού σας ευχαριστήσω για το όμορφο χειμωνιάτικο πρωινό
που περάσαμε παρέα,
να ανανεώσουμε το ραντεβού μας,
πρώτα ο Θεός,
για την άλλη Κυριακή,
σε μια ακόμα βόλτα της παρέας μας !!!

.

Η Βόλτα μας και η παρέα μας ήταν Super....!!!!! Μπράβο στον Νταννυ για την οργάνωση την πλοήγηση και την υποστήριξη.... άψογος !!!!!

Μπράβο στα παιδία που μπήκαν πρώτη φορά χώμα.... έβγαλαν την βόλτα αξιοπρεπέστατα !!!!! ένα πιο ιδιαίτερο μπράβο στο Γιώργο (Senseig) γιατί….άλλο να χεις Varadero και άλλο GS……!!!!

Χάρηκα παρά πολύ που με γνωστά φιλαράκια βολτάραμε πάλι …και που γνώρισα καινούργιος φίλους ελπίζω όλο και περισσότεροι να μαζευόμαστε για χωμάτινες εξορμήσεις….. !!!

Παρεμπιπτόντως χάρηκα πολυ και για την γνωριμία που είχα με ένα θάμνο..!!!! ήταν πολύ μαλακός και φιλόξενος….!!!!!
Ελπίζω να μην τα ξαναπούμε……!!!!!:D :D
:sm7:

ομορφα,πολυ ομορφα!!!!
μπραβο μας!!!


ευχαριστηθηκαμε και λιγο κρυο,επιτελους χειμωνιασε!!!!

αχαχαχαχαχα, είσαι θεός φίλε!!!!!!! :sm7::sm7:

παιδιά μπράβο σας και γρρρρήγορα στην επόμενη!!!

edit: το σκουφάκι πολύ μου άρεσε!!!!!!!!

Ρε παιδιά, σήμερα το πρωί στο βουνό πέτυχα ένα σκονισμένο καραβάνι.
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/F1541942702.jpg



Μήπως ήσασταν εσείς;;;:Απορία:




όλα πήγαν καλά , αψογος ο πλοηγός, ωραία και βατη η διαδρομή ,χάρηκα που γνωρισα νεους φίλους που ήθελαν να σκονήσουν την μοτοσυκλέτα τους:D:D..αντε και στην επόμενη..;)


Η παρέα ήταν χάλια, ο πλοηγός άσχετος και η διαδρομή απαίσια. Γι' αυτό πάω μες την εβδομάδα για χωμάτινα λάστιχα για να έρθω στην εκδρομή της επόμενης Κυριακής να σας τα ψάλλω από κοντά! :D:D:D
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Υ.Γ. Θα ήθελα να την αφήσω έτσι την πλάκα, αλλά πραγματικά θέλω τόσο πολύ να πω τα μπράβο μου και τα ευχαριστώ σε όλους, που δεν μπορώ...
:sm5::sm5::sm5::sm8::sm8::sm8:


Μπραβο παιδια περασαμε ομορφα αντε και στην επομενη...:):):):)

gs77
12-11-2011, 22:06
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_108.jpg

μπραυο παιδια souper

MARK
12-11-2011, 22:57
Ρε παιδιά, σήμερα το πρωί στο βουνό πέτυχα ένα σκονισμένο καραβάνι.
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/F1541942702.jpg



Μήπως ήσασταν εσείς;;;:Απορία:


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_108.jpg

Μπράβο παληκάρια,πάντα τέτοια :sm8:

gemara
12-11-2011, 23:56
Ο φωτογραφικός φακός κατέγραψε αυτές τις σταθερές εικόνες. Τις κινούμενες και τις τούμπες θα τις δούμε σε βίντεο αργότερα. :D

Η σημερινή παρέα, ένας προς ένας ήταν άψογη, συναδερφικότατη και όλοι επέδειξαν ιδανική και ασφαλή συμπεριφορά στο δρόμο.

Ευχαριστώ θερμά όλους για το φιλικό κλίμα! :)

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_030.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_029.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_028.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_027.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_026.jpg

Στην παρέα και το ktmforum...!:p
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_025.jpg

Ο αναμφισβήτητα Μεγάλος ἥρως της ημέρας!!!
SenseiG
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_024.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_023.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_022.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_021.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_020.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_019.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_018.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_017.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_016.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_015.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_014.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_013.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_012.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_011.jpg

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_010.jpg

Οφείλουμε να αναγνωρίσουμε ότι τις ομαδικές φωτογραφίες τις οφείλουμε αποκλειστικά και μόνο στους καπνιστές. Αν δεν ήταν αυτοί - που λόγω κούρασης και χαρμανιάσματος δεν άντεχαν τα πολλά χιλιόμετρα - δεν θα σταματάγαμε ούτε μια φορά για τσιγάρο, άρα και για φωτογραφίες!:D
http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_009.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_008.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_007.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_006.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_005.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_004.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_003.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_002.jpg


http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/2011%20BMW%20Meeting%20Lavrion/201111OffRoad_001.jpg

ortho
13-11-2011, 02:07
:sm5::sm5::sm5::sm5::sm5::sm8::sm8::sm8:

Αντε να δούμε.....:cool::cool::cool:

Markas
13-11-2011, 11:28
Ωραία παρέα!
Ευτυχώς που κάνατε και στάσεις. Να απολαύσετε το τοπίο, να έχετε και φωτογραφίες να δείξετε και στους υπόλοιπους που δεν ήταν μαζί σας.
Αυτές οι χωμάτινες είναι οι καλύτερες βόλτες, αυτές που δένουν τη παρέα πιο πολύ.

sliv
13-11-2011, 11:47
“Bush Enduro" !!!!!

παιδιά.... αυτή η τεχνική λέγεται "Βush Εnduro" ...διδάσκεται σε πολύ προχωρημένα levels .... Level 6 …. και πάνω…!!!!!

Μην την επιχειρήσετε οι αρχάριοι (θέλει ειδικές ικανότητες)….:Απορία:

φυσικά στους πιο έμπειρους (Level 3 και άνω )… διατίθεμαι να την διδάξω......:D:D:D
Βασική προϋπόθεση : να συνεργαστεί και ο θάμνος :sm1:
:sm7:

SenseiG
13-11-2011, 11:50
“Bush Enduro" !!!!!

παιδιά.... αυτή η τεχνική λέγεται "Βush Εnduro" ...διδάσκεται σε πολύ προχωρημένα levels .... Level 6 …. και πάνω…!!!!!

Μην την επιχειρήσετε οι αρχάριοι (θέλει ειδικές ικανότητες)….:Απορία:

φυσικά στους πιο έμπειρους (Level 3 και άνω )… διατίθεμαι να την διδάξω......:D:D:D
Βασική προϋπόθεση : να συνεργαστεί και ο θάμνος :sm1:
:sm7:



Εγω Στρατη αλλα βλεπω εχεις τις περοσσοτερες φωτο στο θεμα ,τυχαιο .....δεν μομιζω.....;):)

bogart
13-11-2011, 12:01
“Bush Enduro" !!!!!

παιδιά.... αυτή η τεχνική λέγεται "Βush Εnduro" ...διδάσκεται σε πολύ προχωρημένα levels .... Level 6 …. και πάνω…!!!!!

Μην την επιχειρήσετε οι αρχάριοι (θέλει ειδικές ικανότητες)….:Απορία:

φυσικά στους πιο έμπειρους (Level 3 και άνω )… διατίθεμαι να την διδάξω......:D:D:D
Βασική προϋπόθεση : να συνεργαστεί και ο θάμνος :sm1:
:sm7:

κλαίω!!!!! :sm7::sm7::sm7:

ckk
13-11-2011, 12:18
OK κάποιος κάλυψε το αγωνιστικό κομμάτι.

http://img710.imageshack.us/img710/4668/pb120041.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/710/pb120041.jpg/)



Αλλά κάποιος να μην καλύψει τους καφέδες και τα... τσάγια?

http://img442.imageshack.us/img442/2658/pb120044.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/442/pb120044.jpg/)



http://img502.imageshack.us/img502/3815/pb120047.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/pb120047.jpg/)



http://img192.imageshack.us/img192/8751/pb120048.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/pb120048.jpg/)


Πολύ ωραία και καλά ψαγμένη βόλτα. Με έναν gentleman Δαναό, που φρόντιζε για όλους και τα πάντα.

http://img832.imageshack.us/img832/6885/18854393.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/18854393.jpg/)

Εναλλακτικές διαδρομές, αποφυγή νεροφαγωμάτων, οδηγίες προς ναυτιλλομένους, ένα συνεχές και αέναο μπρος - πίσω (και οδηγός και σκούπα) για όποιον είχε ανάγκη, ή να προλάβαινε για να μην αντιμετωπίσει ανάγκη. Φάνηκε ότι το έχει το θέμα και ήθελε και να το μεταδώσει. Και το έκανε με χαρά. Καθαρή ψυχή.

Κάποιες μικροατυχίες αντιμετωπίστηκαν άμεσα, αποτελεσματικά και από ότι φάνηκε και με χιούμορ.

Και να μην ξεχάσουμε και τα ωραία ασφάλτινα κομμάτια.


Μπράβο. Και στα επόμενα, την Κυριακή (http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-82/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-20-11-11-a-24925/), που μας έρχεται.


Για άλλη μια φορά ευχαριστούμε ο Παναγιώτης και εγώ για την απόλαυση της εκδρομής.

ckk
13-11-2011, 13:39
Και αυτό σε βίδεο...

GS Forum - χωμα αλεποχωρι

:):)

danaos
13-11-2011, 15:04
Καλησπέρα και απο εμένα

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια να είστε καλά...

Αλλά για να γίνει μια πετυχημένη εκδρομή δεν είναι έργο μόνο ενός ατόμου.
Ειναι η συνολική προσπάθεια όλων όσων συμμετείχαν στην εκδρομή!!

Ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια όλων να κυλήσουν τα πράγματα ο#### και ήρεμα!!

Ευχαριστώ πολύ τον REk και τον Sliv για την βοήθεια τους!

Μπράβο σε όσους συμμετείχαν, στα παιδιά που μπήκαν για πρώτη φορά στο χώμα ακόμα και με τα ασφάλτινα

Κουμπαράκι μπράβο 1000 μπράβο!!!

Αντε και στην επόμενη

Υπάρχουν 51 βιντεάκια έρχονται!!

sliv ολα τα λεφτα ο θάμνος!!

CPretenteriS
13-11-2011, 16:16
πρεπει να σου κανουμε ιδιαιτερα .....για ανεβασμα φωτο απο το I-PHONE;)

Εσυ θα τα κανεις τα ιδιαιτερα ...?? :D:o


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

mitch
13-11-2011, 16:23
παιδες μερικες φωτο κι απο μενα για να ολοκληρωθει το ''παζλ''



ολοι η ομοδα παρατεταγμενη


http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0321.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0311.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0306.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0318.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0319.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0312.jpg




το υπερτουμπανο του Δαναου



http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0326.jpg



ο φωτορεπορτερ μας



http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0317.jpg



τσιγαρακι,κουβεντουλα,χαβαλες και πιραγματα,

αναμφησβιτιτα πετυχημενη συνταγη



http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0329.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0322-1.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0324-1.jpg



εδω ο στρατης μετα την επαφη του με τον περιβοητο θαμνο



http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0303.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0304.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0305.jpg



και εδω να κανει την αυτικρητικη του :D



http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0325.jpg


σας ευχαριστω ολους περασα υπεροχα,χαρηκα για τις νεες γνωριμιες,αντε και στην επομενη.

sliv
13-11-2011, 16:50
Γ@Μ@ΤΟ ..................!!!!!!!!!!!!!!!!

:sm7::sm7::sm7:

tthodor
13-11-2011, 18:31
Χαιρετισμούς και μέσω του Forum παιδιά... :) :)
Ήμουν με το 800gs με έναν φίλο (990) που σας χαιρετίσαμε στο αλεποχώρι όταν φεύγατε.... Κάναμε πάνω κάτω την ίδια διαδρομή, αλλά εμείς ξεκινήσαμε πιο αργά:D, και μετα το αλεποχώρι ανεβήκαμε Γεράνεια και καταλήξαμε Λουτράκι.

Ελπίζω να τα πούμε και από κοντά σε κάποιες από τις επόμενες :)

:sm8::sm8:

Vagelis Gar
13-11-2011, 19:14
:sm5::sm5::sm5:

yns
13-11-2011, 19:25
:sm5:
Είστε ωραίοι!!!! Και οι μπεμβεδάκηδες και οι χοντάκηδες και οι... κατεμάκηδες! ;) :D :D

Ωραίες οι φωτογραφίες, περιμένουμε και τα βίντεο! Πάντα τέτοια σύντεκνοι!

danaos
13-11-2011, 19:48
Για να ξεκινήσουμε σιγά σιγά

μετά τις πρώτες φλαταδούρες πάμε για ΤΙΤΑΝ
αρχίζει το όμορφο κομμάτι...

http://www.youtube.com/watch?v=MgNRAeREwOE&feature=related

REK
13-11-2011, 19:52
για ΔΩΣΕ.........

SenseiG
13-11-2011, 19:56
Eλα κουμπαρε δωσε πραγμα...:)

danaos
13-11-2011, 20:04
Το πρώτο πέρασμα ακόμα είναι νορμάλ
σε κανένα μήνα θα έχει θέμα απο τα νερά..

Ο Αρκας και Γιώργος (gemara)

http://www.youtube.com/watch?v=vfmAJCb7oQg

danaos
13-11-2011, 20:08
O Sliv και ο ckk

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

sliv
13-11-2011, 20:11
Ωραιος ....!!!
Παμε Νταννυ.........!!!!!!!!!!

gemara
13-11-2011, 20:13
Για να ξεκινήσουμε σιγά σιγά

μετά τις πρώτες φλαταδούρες πάμε για ΤΙΤΑΝ
αρχίζει το όμορφο κομμάτι...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MgNRAeREwOE&feature=related)


Ντάνυ, να σου "κλέψω" μερικά βιντεάκια για να τα μοντάρω με τα δικά μου μαζί; :)

danaos
13-11-2011, 20:15
O Αντρέας ,Ο Δημήτρης (mitch) ,O Μηνάς (babyclio)
o Γιώργος (rek)

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
13-11-2011, 20:18
Κουμπαράκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Γιώργος (senseig) varadero...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
13-11-2011, 20:26
και συνεχίζουμε για Τιταν..

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
13-11-2011, 20:27
Ντάνυ, να σου "κλέψω" μερικά βιντεάκια για να τα μοντάρω με τα δικά μου μαζί; :)

Φυσικά φίλε τι ρωτάς?!?!? Πάρε οτι θέλεις και κάνε παιχνίδι..

SenseiG
13-11-2011, 20:34
Κουμπαράκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Γιώργος (senseig) varadero...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=u_RmMCY_Gyg&feature=related)



Ευχαριστω κουμπαρακι περιμενα οτι θα γεμιζε λασπη το ασφαλτινο εκει αλλα ολα καλα.

danaos
13-11-2011, 20:49
Όλη η παρέα φτάσαμε στην άσφαλτο λιγο πριν τον Τιταν..

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
13-11-2011, 21:07
πριν το Τιταν ακριβώς αριστερά...και χωματάκι πάλι...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
13-11-2011, 21:16
συνεχίζουμε σε ένα ωραίο κομμάτι...προσέξτε γύρο στα 10-13 δευτερόλεπτα εναν paparazzi χαχαχα
όλη η παρέα τρένο...μια χαρά όλα...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
13-11-2011, 21:17
τα υπόλοιπα σε λίγο...έχει ακόμα πράμα πολύ χαχαχαχα υπομονή

kostasx
13-11-2011, 21:48
και εδω να κανει την αυτικρητικη του :D



http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/DSC_0325.jpg



:sm7::sm7:στενες επαφές με τους θάμνους:D:D
Μπράβο παιδιά..κάνατε βλέπω καλό ζέσταμα για την κυριακή;)

Andreas_F800GS
13-11-2011, 22:15
συνεχίζουμε σε ένα ωραίο κομμάτι...προσέξτε γύρο στα 10-13 δευτερόλεπτα εναν paparazzi χαχαχα
όλη η παρέα τρένο...μια χαρά όλα...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=3Atj3o28_dE)


Στο 20'' με 23'' είναι ο paparazzi (για να μην ψάχνετε για φαντάσματα!) :)

gs77
13-11-2011, 22:59
SOUPER ΒΙΝΤΕΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΡΑΥΟ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΙΑ:sm8::sm8:

Ο Κακός ο Λύκος
13-11-2011, 23:22
“Bush Enduro" !!!!!

παιδιά.... αυτή η τεχνική λέγεται "Βush Εnduro" ...διδάσκεται σε πολύ προχωρημένα levels .... Level 6 …. και πάνω…!!!!!

Μην την επιχειρήσετε οι αρχάριοι (θέλει ειδικές ικανότητες)….:Απορία:

φυσικά στους πιο έμπειρους (Level 3 και άνω )… διατίθεμαι να την διδάξω......:D:D:D
Βασική προϋπόθεση : να συνεργαστεί και ο θάμνος :sm1:
:sm7:

:yz:yz:yz:yz:yz έγραψες αγόρι μου....:sm3::sm3::sm3::sm3:

και η φωτό άπαιχτη....:sm5:

danaos
14-11-2011, 00:05
ο φωτογράφος μας και όλη η παρέα ...πορεία..

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 00:09
......

GSFORUM!! 12-11-11 OFFROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 00:13
To τελευταίο κομμάτι του πρώτου βουνού...
αύριο η συνέχεια...

GSFORUM!! 12-11-11 OFFROADING TO ALEPOXORI - YouTube

staga1200
14-11-2011, 00:20
Μπράβο σε όλη την παρέα !!!
Δώσε Dany δώσε !!! :) :)

danaos
14-11-2011, 00:24
Σταύρο μου αν δεν έισουν εσύ δεν θα βλέπαμε τίποτα...
Ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για την καμερα...

tassos85
14-11-2011, 02:07
Μπράβο παληκάρια, πολύ ωραίες και οι φωτό και τα βίντεο!!! Έχω σκάσει που δεν ήρθα!!! Θα κάνω τα πάντα να είμαι παρόν στην επόμενη!!! Πάντα τέτοια!!!

SenseiG
14-11-2011, 08:52
Ευχαριστουμε Σταυρο για την ευγενικη παραχωρηση της καμερας....;)

danaos
14-11-2011, 08:58
Ευχαριστουμε Σταυρο για την ευγενικη παραχωρηση της καμερας....;)

θα γράψω και άλλο να γράψεις...χαχαχα γεία σου ρε κουμπάρε!!!:sm7::sm7:

BillyGS
14-11-2011, 14:42
Πολύ χαίρομαι που πραγματοποιήσατε μια βόλτα και όλα πήγαν καλά..Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και στον Δαναό για την ιδέα.
Αν ήμουν εντός Αθηνών ήμουν μέσα με χίλια..
Φίλε Στρατή δεν παίζεσαι με τπτ. Μου το περιέγραψες και στο τηλ αλλά
αυτά που διαβάζω και βλέπω είναι για να τρέχω τουαλέτα απο τα γέλια..
Φίλε είσαι ο λόγος να ασχοληθώ περισσότερο με το χώμα και ονειρεύομαι να κάνω και εγώ μια μέρα Bush Enduro!!
Μακάρι οι τούμπες όλων μας να είναι τέτοιες..

REK
14-11-2011, 15:43
Πολύ χαίρομαι που πραγματοποιήσατε μια βόλτα και όλα πήγαν καλά..Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και στον Δαναό για την ιδέα.
Αν ήμουν εντός Αθηνών ήμουν μέσα με χίλια..
Φίλε Στρατή δεν παίζεσαι με τπτ. Μου το περιέγραψες και στο τηλ αλλά
αυτά που διαβάζω και βλέπω είναι για να τρέχω τουαλέτα απο τα γέλια..
Φίλε είσαι ο λόγος να ασχοληθώ περισσότερο με το χώμα και ονειρεύομαι να κάνω και εγώ μια μέρα Bush Enduro!!
Μακάρι οι τούμπες όλων μας να είναι τέτοιες..

για ρωτα και εμας που τον βγάλαμε....:D:D:D

sliv
14-11-2011, 16:18
για ρωτα και εμας που τον βγάλαμε....:D:D:D


Εβγαινα και μόνος μου ……!!!! για τις φωτογραφίες σας φώναξα...... !!!!
:p:p:p:p:p
:sm7:

staga1200
14-11-2011, 16:23
Εβγαινα και μόνος μου ……!!!! για τις φωτογραφίες σας φώναξα...... !!!!
:p:p:p:p:p
:sm7:
Φίλε είχε πολλούς παπαράτσι η παρέα σας ?? :)

sliv
14-11-2011, 16:55
Φίλε είχε πολλούς παπαράτσι η παρέα σας ?? :)

Σταύρο, απο οτι εχεις καταλαβει....ούτε να φταρνιστείς δεν προλάβαινες...με το που γίνονταν η μαμακία.... εξώφυλλο κατευθείαν...!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p
:sm7::sm7:

SenseiG
14-11-2011, 16:57
Σταύρο, απο οτι εχεις καταλαβει....ούτε να φταρνιστείς δεν προλάβαινες...με το που γίνονταν η μαμακία.... εξώφυλλο κατευθείαν...!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p
:sm7::sm7:



Ναι γιατι εισαι ωραιο παιδι.......:sm7::sm7::sm7:

sliv
14-11-2011, 17:12
Ναι γιατι εισαι ωραιο παιδι.......:sm7::sm7::sm7:

Α! ναι ρε George ...δεν το σκεφτηκα.............αυτο!!!

:sm7::sm7::sm7:

arsy
14-11-2011, 17:14
Ωραία βόλτα παιδιά.Γρήγορα και στην επόμενη;)

GEO_K
14-11-2011, 18:28
:sm8:

danaos
14-11-2011, 19:24
Αυτό το βιντεάκι το έβαλα μονο και μόνο να για δούμε οτι όπου είναι άσφλατος ήταν χώμα μέχρι και πρίν κανένα χρόνο...:yz

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 19:28
Πάμε να ενώσουμε το πρώτο βουνό με το δεύτερο...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 19:31
Πάμε στο δεύτερο μέρος...

FILE0026 - YouTube

danaos
14-11-2011, 19:33
Ο Δημήτρης( Αρκάς) ...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 19:35
και η υπόλοιπη παρέα...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=OQEQNvEl_HU

danaos
14-11-2011, 19:41
Όμορφη θέα απο ψηλά και όλη η παρέα σε πορεία...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

Black_Shadow
14-11-2011, 21:06
Γεια σου ρε Δαναε Ιχνιλάτη !!! ΑΨΟΓΟΣ εισαι όπως πάντα !!!
http://sl.glitter-graphics.net/pub/2533/2533423vfgw8uqfcw.gif

danaos
14-11-2011, 21:06
όμορφη πορεία και ξαφνικά ο Δημήτρης...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 21:09
καλώς τα παδιά τα δικά μας...:D;):D

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

jmar
14-11-2011, 21:14
Μπραβο φιλαρακια σουπερ διαδρομες, ολα αυτα τα ωραια τα χανουμε αποκομμενοι στο νησι :yz

SenseiG
14-11-2011, 21:18
Μπραβο φιλαρακια σουπερ διαδρομες, ολα αυτα τα ωραια τα χανουμε αποκομμενοι στο νησι :yz

Μην παραπονιεσε εσεις ειστε στον παραδεισο απο τετοια εχετε πολλα...:)

SenseiG
14-11-2011, 21:19
Γεια σου ρε Δαναε Ιχνιλάτη !!! ΑΨΟΓΟΣ εισαι όπως πάντα !!!
http://sl.glitter-graphics.net/pub/2533/2533423vfgw8uqfcw.gif



Ευχαριστω ευχαριστω.....:p :p :p

SenseiG
14-11-2011, 21:21
Βαλε κανενα βιντεο απο τα δυσκολα....:)

danaos
14-11-2011, 21:24
η παρέα αρχίζει την ανάβαση σιγά σιγά για το διάσελο...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 21:39
η παρέα μας φτάνει στο διάσελο έχει αέρα και κρύο ο ήλιος απολαυστικός...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 21:44
αρχίζει η κατάβαση προς Αλαποχώρι...ουφ ουφ πρέπει να προλάβω να φτάσω στην επόμενη στροφή είναι καλό πλάνο...χαχαχα

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
14-11-2011, 21:47
γρηγορα να προλάβω την επόμενη στροφηηηηηηηή:sm7:

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

adventure
14-11-2011, 22:37
:sm8::sm8:

Vasilis
14-11-2011, 22:45
γρηγορα να προλάβω την επόμενη στροφηηηηηηηή:sm7:

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=q1dbBEqfGQA)



ερχοντε τα π μ ....ετοιμασου.....!!! :p

danaos
14-11-2011, 22:59
:p:p:p:sm7::sm7::p:p:p

mck
15-11-2011, 00:59
Και ναι! Μετα την αμεση παρεμβαση του Λεοντοκαρδου "master of disaster" του Forum μπορω κι εγω να postaro τα θερμα μου συγχαρητηρια στον Δαναο για την εξαιρετικη χωματινη βολτα μας το Σαββατο και το κινηματογραφικο υπερθεαμα που απολαυσατε οσοι δεν ειχατε την χαρα να ειστε μαζι μας. Ειδικα για τους αρχαριους (σαν κι εμενα) στο χωμα, η βολτα ηταν εφαμιλλη ενος "super" training day Level 1 οπου ηταν "ολοι για εναν κι ο Ντανυ για ολους"!...
Επισης, θερμα συγχαρητηρια στον Αρκα σε ρολο 2ου "καπετανιου" και "προσωπικου γυμναστη" οσων προσπαθουσαν να τον βοηθησουν να ξαναβαλει μπρος το KTM καθε φορα που το εσβηνε (!), αλλα και στον RΕΚ για την υπομονη τους ως "σκουπα", ιδιως με εμενα ακριβως μπροστα του την περισσοτερη ωρα. Οσο για την επιδειξη "bush enduro" του Sliv, τι να λεμε... Οσοι το ειδαν live, θα εχουν να λενε και στα εγγονια τους για το πως μπορεις να "εξαφανισεις" ενα GS Adventure πισω απο ενα θαμνο! Μαγεία ...
Τα λεμε παλι απο κοντα στον καφε της Τεταρτης και φυσικα στην επομενη χωματινη βολτα την Κυριακη 20/11
Μηνας (ex-BabyClio)

REK
15-11-2011, 10:21
Εβγαινα και μόνος μου ……!!!! για τις φωτογραφίες σας φώναξα...... !!!!
:p:p:p:p:p
:sm7:


:sm7::sm7::sm7:

gemara
15-11-2011, 13:06
Coming Soon - YouTube

ckk
15-11-2011, 13:13
Coming Soon - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zAn3pUEY09w)



:sm7::sm7: Περιμένουμε.

gs77
15-11-2011, 13:52
Coming Soon - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zAn3pUEY09w)
souper φοβερο:sm8:

mck
15-11-2011, 14:13
Coming Soon - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zAn3pUEY09w)

:sm7: The absolute trailer!...

jmar
15-11-2011, 14:19
Μην παραπονιεσε εσεις ειστε στον παραδεισο απο τετοια εχετε πολλα...:)

Παρα πολλα εχουμε δε λεω, τετοια παρεα δεν εχουμε :D

Mits70
15-11-2011, 14:38
Coming Soon - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zAn3pUEY09w)
Αν του Ντανυ τα βιντεάκια είναι άπαιχτα , φαντάζομαι του Γιώργου που θα έχουν επεξεργασία........Θάνατος.


Περιμένουμε!!!!!!!!!!!

SenseiG
15-11-2011, 17:16
Παρα πολλα εχουμε δε λεω, τετοια παρεα δεν εχουμε :D


Να εισαι καλα για τα καλα σου λογια...:);)

gemara
15-11-2011, 18:32
Το ζητήσατε!
Ήρθε!
Μια "υπερπαραγωγή" στημένη με 2 κάμερες τσέπης, μια εντεκάδα τέλεια συντονισμένη από τον έμπειρο οδηγό της και ένα φόρουμ πίσω απ όλα αυτά.

Απολαύστε την με δυνατό ήχο και σε HD! :D

Thank you guys.

GSForum.gr goes to Alepochori - YouTube

SenseiG
15-11-2011, 18:40
Ευχαριστουμε Γιωργη οπως παντα ησουν θεος.....απλα RESPECT..;)

:sm4:

mitch
15-11-2011, 18:57
:sm2::sm2::sm2::sm2:

ΩΡΑΙΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΗΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ!!!!!

mck
15-11-2011, 18:58
:sm8:Superb! Bravo Mr Producer!...

sliv
15-11-2011, 19:30
:sm8::sm5::sm4:

danaos
15-11-2011, 20:00
Τα λόγια είναι περιττά!!! Γιώργο ευχαριστούμε πολύ!!! Υπερπαραγωγή!!!!! Και η μουσική τα ΣΠΑΕΙ!!! καλά για το μοντάζ δεν το συζητάμε....!!!RESPECT!!



τώρα τι να ανεβάσω εγω απο βιντεάκια θα γελάει ο κόσμος χαχαχα

danaos
15-11-2011, 20:02
ανεβάζω..παρακαλώ πολύ όχι γέλια δεν είμαι Γιώργος...χαχαχα

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

danaos
15-11-2011, 20:06
προσοχή στην κροκάλα...και τον τροχονόμο χαχα

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

jmar
15-11-2011, 20:10
Φοβερο βιντεακι μπραβο παιδες!! :sm8:

danaos
15-11-2011, 20:11
αρχίζουμε να κατεβένουμε σιγά σιγά...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

teo71
15-11-2011, 20:14
Τι έκανες ρε άνθρωπε.....:sm4::sm5:

ckk
15-11-2011, 20:16
Απλά ωραίος. Εχω πολλά να μάθω ακόμα...

danaos
15-11-2011, 20:16
ωραίο το κομμάτι αλλά στο τέλος ήθελε χωμάτινα λάστιχα και πήγαμε απο αλλού...την αλλη φορά.

http://www.youtube.com/watch?v=lw4VSSZnqBQ

danaos
15-11-2011, 20:19
....

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

SenseiG
15-11-2011, 20:21
Καλα τι ηρθαν με ασφαλτινα ####το....:p :p :p

danaos
15-11-2011, 20:23
μπράβο κουμπαράκι ......φτάσαμε στις κεραίες

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

mck
15-11-2011, 20:25
Είδατε γιατί σας λέγαμε ότι ο Δαναός ήταν ο απόλυτος πλοηγός ?...

Δεν δίσταζε να σταθεί όρθιος και να δώσει οδηγίες ακόμη και μπροστά σε αρχάριους σε κατηφορικά σημεία !... :sm7:

danaos
15-11-2011, 20:29
πάμε γερά...

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

SenseiG
15-11-2011, 20:29
Τωρα που πηρα το κολα ι προπονηση θελει και θα δεις πως θα πηγαινει το VARA και εγω θα ειμαι καλυτερος...:)

danaos
15-11-2011, 20:39
.....

GSFORUM!! 12-11-11 OFF ROADING TO ALEPOXORI - YouTube

gs77
15-11-2011, 23:18
bravo souper το bindeo:sm8:

Andreas_F800GS
17-11-2011, 12:06
Μέσα από τα καταπληκτικά βίντεο του Δαναού και του Γιώργου, νομίζω ότι εύκολα καταλαβαίνει κανείς την άψογη συμπεριφορά του Δαναού σε ρόλο πλοηγού αλλά και όλων των άλλων παιδιών που βοήθαγαν όποτε και όπου χρειαζότανε. Από την καρδιά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα!

Sotos_
21-11-2011, 12:32
Εψαξα παρεα με τον Δαναο μηπως και καποιος απο εσας κρατησε με κανα GPS την διαδρομη που κανατε, αλλα δυστυχως δεν βρεθηκε τιποτε....

Ετσι αυτο το σαββατο 19/11 ξεκινησα να την κανω με καποιο αλλο track για μπουσουλα και μου βγηκε η παρακατω διαδρομη, η οποια πρεπει να ειναι κοντα σε αυτη που κανατε και εσεις, και την ποσταρω εδω να υπαρχει, μηπως και κανενας φιλος θελει να την ξανακανει καποια μερα.

η διαδρομη
Cyclemeter-Motorcycle-20111119-0936.kml - Google Maps (http://maps.google.com/?q=http://share.abvio.com/dee4/a968/4c65/4a69/Cyclemeter-Motorcycle-20111119-0936.kml)

καποια στοιχεια για αυτη

Ride Time: 1:53:55
Distance: 72,27 km (απο τα οποια περιπου 10 ασφαλτινα)
Average: 38,07 km/h
Fastest Speed: 85,10 km/h
Ascent: 1134 meters

και μια φωτο της Χαιδως

http://img843.imageshack.us/img843/2496/photo1uux.jpg