PDA

View Full Version : Βοήθεια για αγορά μπότας Enduro.


Andreas_F800GS
13-11-2011, 13:26
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Ενδιαφέρομαι για αγορά μπότας Enduro. Η χρήση της θα είναι όποτε οργανώνει καμιά χωμάτινη εξόρμηση το forum :) και μόνο για χώμα. Αυτό που ψάχνω είναι ότι πιο φτηνό γιατί είμαι σε φάση... Δ.Ν.Τ.
Από ένα search στο Internet οι πλέον φτηνές που βρήκα είναι οι παρακάτω:

1. Στα 99€
ΜΠΟΤΕΣ MOOSE M1 - moto-eshop.com (http://moto-eshop.com/botes-thor-axo-ufo-mpotes-moto-market-enduro-moto-cross-e-shop/1593--thor-q1-black-mpotes-bottes-botes-ufo-axo-moto-e-shop-eshop.html)

2. Στα 109€
ΜΠΟΤΕΣ THOR Q1 BLACK - moto-eshop.com (http://moto-eshop.com/botes-thor-axo-ufo-mpotes-moto-market-enduro-moto-cross-e-shop/200--thor-q1-black-mpotes-bottes-botes-ufo-axo-moto-e-shop-eshop.html)

3. Στα 119€
O'NEAL TARANIS BOOT - monster-shop (http://www.monster-shop.gr/product.php?id_product=89)

Νομίζω το κεφάλαιο που διαθέτω γίνεται εύκολα αντιληπτό από τις παραπάνω προτάσεις.

Ερώτηση 1η. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι από τα παραπάνω ή έχει ακούσει έστω οτιδήποτε καλό ή κακό σχετικά?
Ερώτηση 2η. Οι μπότες αυτές (αν κατάλαβα καλά) είναι όλες αμερικάνικες μάρκες. Στην Ελλάδα τις βρίσκω μόνο σε μαγαζιά στη Β. Ελλάδα ή e-shops. Ξέρει κανείς που μπορώ να τις βρω σε μαγαζί στην Αθήνα για να δοκιμάσω νούμερα?
Ερώτηση 3η. Κάποια άλλη πρόταση?

Οποιαδήποτε απάντηση θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

evanslam
13-11-2011, 14:25
Να κάνω και εγω μια τέταρτη ερώτηση:
Υπαρχει πιθανότητα κάποια απο αυτές και γενικά οι μποτες enduro να είναι αδιαβροχες όπως οι μποτες τουρισμού;

danaos
13-11-2011, 14:48
Να κάνω και εγω μια τέταρτη ερώτηση:
Υπαρχει πιθανότητα κάποια απο αυτές και γενικά οι μποτες enduro να είναι αδιαβροχες όπως οι μποτες τουρισμού;


Βαγγέλη λόγο κατασκευής της εντουρομπότας (πολλά κουμπόματα) είναι παρα πολυ δύσκολο να είναι τελείως αδιάβροχη...είναι μέχρι ενός σημείου!!

υπάρχουν άλλοι τρόποι για να κάνεις την μποτα εντούρο αδιάβροχη και πάλι όχι 100%100

Andreas_F800GS
13-11-2011, 16:03
Βαγγέλη λόγο κατασκευής της εντουρομπότας (πολλά κουμπόματα) είναι παρα πολυ δύσκολο να είναι τελείως αδιάβροχη...είναι μέχρι ενός σημείου!!

υπάρχουν άλλοι τρόποι για να κάνεις την μποτα εντούρο αδιάβροχη και πάλι όχι 100%100


Και πώς περνάς δλδ από ποτάμια κ.λ.π. υδάτινα στοιχεία χωρίς να βγεις παπί? Μήπως η καλύτερη λύση είναι να έχεις μαζί 2ο ζευγάρι κάλτσες - παπούτσια για να αλλάξεις μόλις τελειώσει το χώμα και θες να πάρεις τον δρόμο του γυρισμού? Είμαι άσχετος γι' αυτό μην γελάσετε αν ακούγεται χαζή η ερώτηση...

Κάτι σχετικά με τις προτάσεις για τις μπότες κανείς???

Υ.Γ. Ωραίο χρώμα γραμματοσειράς Δαναέ. Για να δούμε και τώρα... :D

danaos
13-11-2011, 16:10
Και πώς περνάς δλδ από ποτάμια κ.λ.π. υδάτινα στοιχεία χωρίς να βγεις παπί? Μήπως η καλύτερη λύση είναι να έχεις μαζί 2ο ζευγάρι κάλτσες - παπούτσια για να αλλάξεις μόλις τελειώσει το χώμα και θες να πάρεις τον δρόμο του γυρισμού? Είμαι άσχετος γι' αυτό μην γελάσετε αν ακούγεται χαζή η ερώτηση...

Κάτι σχετικά με τις προτάσεις για τις μπότες κανείς???

Υ.Γ. Ωραίο χρώμα γραμματοσειράς Δαναέ. Για να δούμε και τώρα... :D

Πολύ σωστά εχεις 2ο και 3ο ζευγάρι κάλτσες μαζι σου αν εχεις σκοπό να περάσεις ποτάμια φιλε ...οσο για το 2ρο ζευγάρι μπότες ή παπούτσια είναι λίγο δίσκολο...
αλλά υπάρχει και πάλι κόλπο χιχιχιχιχ

οσο για την γραμματοσειρά φίλε θα δείξει!! χαχαχα

sid2011
13-11-2011, 19:56
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Ενδιαφέρομαι για αγορά μπότας Enduro. Η χρήση της θα είναι όποτε οργανώνει καμιά χωμάτινη εξόρμηση το forum :) και μόνο για χώμα. Αυτό που ψάχνω είναι ότι πιο φτηνό γιατί είμαι σε φάση... Δ.Ν.Τ.
Από ένα search στο Internet οι πλέον φτηνές που βρήκα είναι οι παρακάτω:

1. Στα 99€
ΜΠΟΤΕΣ MOOSE M1 - moto-eshop.com (http://moto-eshop.com/botes-thor-axo-ufo-mpotes-moto-market-enduro-moto-cross-e-shop/1593--thor-q1-black-mpotes-bottes-botes-ufo-axo-moto-e-shop-eshop.html)

2. Στα 109€
ΜΠΟΤΕΣ THOR Q1 BLACK - moto-eshop.com (http://moto-eshop.com/botes-thor-axo-ufo-mpotes-moto-market-enduro-moto-cross-e-shop/200--thor-q1-black-mpotes-bottes-botes-ufo-axo-moto-e-shop-eshop.html)

3. Στα 119€
O'NEAL TARANIS BOOT - monster-shop (http://www.monster-shop.gr/product.php?id_product=89)

Νομίζω το κεφάλαιο που διαθέτω γίνεται εύκολα αντιληπτό από τις παραπάνω προτάσεις.

Ερώτηση 1η. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι από τα παραπάνω ή έχει ακούσει έστω οτιδήποτε καλό ή κακό σχετικά?
Ερώτηση 2η. Οι μπότες αυτές (αν κατάλαβα καλά) είναι όλες αμερικάνικες μάρκες. Στην Ελλάδα τις βρίσκω μόνο σε μαγαζιά στη Β. Ελλάδα ή e-shops. Ξέρει κανείς που μπορώ να τις βρω σε μαγαζί στην Αθήνα για να δοκιμάσω νούμερα?
Ερώτηση 3η. Κάποια άλλη πρόταση?

Οποιαδήποτε απάντηση θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Συγνωμη φιλε μου και με ολο το θαρρος ! τσαμπα πραγματα δεν θα σου δωσει κανενας !! οι προτασεις που εχω να σου κανω εγω ειναι οι εξης!!!

1) παρε οποια μποτα φτανεις οικονομικα απο αυτες που ειδες στο ιντερνετ:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

2) μην πας στο χωμα μεχρι να βολευτης απο μποτες!! :yz:yz:yz

3) παρε γαλοτσες που ειναι πολυ πιο οικονομικες και δεν βαζουν με τιποτα νερο!!! :sm7: :sm7: :sm7:

Andreas_F800GS
13-11-2011, 20:33
Συγνωμη φιλε μου και με ολο το θαρρος ! τσαμπα πραγματα δεν θα σου δωσει κανενας !! οι προτασεις που εχω να σου κανω εγω ειναι οι εξης!!!

1) παρε οποια μποτα φτανεις οικονομικα απο αυτες που ειδες στο ιντερνετ:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

2) μην πας στο χωμα μεχρι να βολευτης απο μποτες!! :yz:yz:yz

3) παρε γαλοτσες που ειναι πολυ πιο οικονομικες και δεν βαζουν με τιποτα νερο!!! :sm7: :sm7: :sm7:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να επισημάνω όμως ότι δεν ζήτησα τίποτα τσάμπα! Δεν μου τρέχουν τα λεφτά από τα μπατζάκια και ζήτησα να μου πει κάποιος αν έχει δοκιμάσει ή ξέρει κάτι σχετικά με τις μπότες που είδα για να μην πάρω κάτι που είναι τελείως μάπα. ΟΚ, δεν θα είναι σαν τις SIDI για παράδειγμα αλλά και στο 1/3 (ή και 1/4) της τιμής των SIDI φυσικά και δεν περιμένω θαύματα. Μια αξιοπρεπή μπότα που να μην κοστίζει το μισό του μισθού μου ψάχνω...

Όσο για το θέμα του νερού, η κουβέντα είναι καθαρά θεωρητική και χωρίς άλλο ενδιαφέρον εκ μέρους μου, μιας και η (όχι) εμπειρία μου δεν είναι αρκετή για τέτοιες εξορμήσεις. Γι' αυτό και στο αρχικό μου post δεν ανέφερα τίποτα σχετικά με ικανότητα αντίστασης στο νερό. Η κουβέντα πήγε εκεί και απλά την συνέχισα για να μάθω κάτι περισσότερο.

Χωρίς παρεξήγηση από μέρους μου και πάντα φιλικά. ;)

Arkas
13-11-2011, 20:40
............
3) παρε γαλοτσες που ειναι πολυ πιο οικονομικες και δεν βαζουν με τιποτα νερο!!! :sm7: :sm7: :sm7:
Eσένα φίλε μου, σε έχουν βολέψει οι γαλότσες ; :Απορία: ;)

ckalfas
13-11-2011, 23:18
Έχω τις Thor (Θωρ), τις Quantrant (που είναι το επόμενο μοντέλο τιμολογιακά) και είμαι ευχαριστημένος για τους μόλις 5 μήνες που τις έχω, αλλά θεωρώ την Q1 μία τίμια πρόταση σε τίμια τιμή!

bogart
13-11-2011, 23:38
προσπάθησε να πάρεις μπότα που να έχει άρθρωση, θα σε βοηθήσει πολύ στην οδήγηση...

αυτές που προτείνεις δεν έχουν...

όσο για την αδιαβροχοποίηση, οι μόνες που ξέρω να είναι αδιάβροχες είναι αυτές (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Sidi-Adventure-Gore/SubProducts/Sidi-Adventure-Gore-0001)

Andreas_F800GS
14-11-2011, 00:29
Έχω τις Thor (Θωρ), τις Quantrant (που είναι το επόμενο μοντέλο τιμολογιακά) και είμαι ευχαριστημένος για τους μόλις 5 μήνες που τις έχω, αλλά θεωρώ την Q1 μία τίμια πρόταση σε τίμια τιμή!

Σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την γνώμη σου!

προσπάθησε να πάρεις μπότα που να έχει άρθρωση, θα σε βοηθήσει πολύ στην οδήγηση...

αυτές που προτείνεις δεν έχουν...

όσο για την αδιαβροχοποίηση, οι μόνες που ξέρω να είναι αδιάβροχες είναι αυτές (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Sidi-Adventure-Gore/SubProducts/Sidi-Adventure-Gore-0001)

Φίλε συνονόματε, για να ξεκινήσω απόο το τέλος και να το κλείσω το θέμα μιά και καλή, η αδιαβροχοποίηση της μπότας δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει, ή μάλλον για να το θέσω πιο σωστά θα με ενδιέφερε αλλά ξέρω ότι το κόστος θα ανέβει κατακόρυφα οπότε ΔΕΝ...

Όσο για το θέμα της άρθρωσης στην μπότα, ξέρω μόνο την SIDI η οποία είναι στα 350 ευρώ, τιμή που δεν τη συζητάω ούτε για πλάκα. Γνωρίζεις κάτι άλλο σε οικονομικότερη τιμή?


Να βάλω στην κουβέντα και μιά πρόταση ενός συμφορουμίτη? Είναι αυτή:
Stiefel MX Motocross TCX Dune Offroad Schwarz Black 43 | eBay (http://www.ebay.de/itm/Stiefel-MX-Motocross-TCX-Dune-Offroad-Schwarz-Black-43-/400231169270?pt=Motorradstiefel&hash=item5d2fa2fcf6)

Για να ακούσω γνώμες...

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!

forester
14-11-2011, 00:34
Στη βροχή, στα νερά κλπ όλες καλές είναι. Με ένα ζευγάρι gore-tex κάλτσες, γίνονται κι αδιάβροχες. Στα ποτάμια δεν υπάρχει τίποτα αδιάβροχο, αφού τις περισσότερες φορές το νερό μπαίνει από πάνω....;)
Πάρε μια μπότα που να σε προστατεύει, όσο πιο οικονομική μπορείς. Δεν πας για πρωτάθλημα motocross.....

Vasilis
14-11-2011, 12:50
Στη βροχή, στα νερά κλπ όλες καλές είναι. Με ένα ζευγάρι gore-tex κάλτσες, γίνονται κι αδιάβροχες. Στα ποτάμια δεν υπάρχει τίποτα αδιάβροχο, αφού τις περισσότερες φορές το νερό μπαίνει από πάνω....;)
Πάρε μια μπότα που να σε προστατεύει, όσο πιο οικονομική μπορείς. Δεν πας για πρωτάθλημα motocross.....
:sm8:

sid2011
15-11-2011, 17:32
Eσένα φίλε μου, σε έχουν βολέψει οι γαλότσες ; :Απορία: ;)

φιλε δημητρη εμενα δεν θα με βολευαν οι γαλοτσες αφου ρωτας !! αλλα εσυ το θεωρεις κακο να επιλεξει καποιος μια προχειρη λυση !δηλαδη να αγορασει αυτο που φτανει με τα οικονομικα λεει πως διαθετει ο καθενας ! η ακομα και να αναβαλει αυτο που θελει να κανει μεχρι να τακτοποιηθει οικονομικα ??πιο απλα ακομα εγω προτεινα τρεις λυσεις γιατι κολησες σ αυτη που εβαλα για να ελαφρυνω λιγο το κλιμα αστειευωμενος! αλλος πιο πριν απο μενα δεν αστειευθηκε????

sid2011
15-11-2011, 17:47
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να επισημάνω όμως ότι δεν ζήτησα τίποτα τσάμπα! Δεν μου τρέχουν τα λεφτά από τα μπατζάκια και ζήτησα να μου πει κάποιος αν έχει δοκιμάσει ή ξέρει κάτι σχετικά με τις μπότες που είδα για να μην πάρω κάτι που είναι τελείως μάπα. ΟΚ, δεν θα είναι σαν τις SIDI για παράδειγμα αλλά και στο 1/3 (ή και 1/4) της τιμής των SIDI φυσικά και δεν περιμένω θαύματα. Μια αξιοπρεπή μπότα που να μην κοστίζει το μισό του μισθού μου ψάχνω...

Όσο για το θέμα του νερού, η κουβέντα είναι καθαρά θεωρητική και χωρίς άλλο ενδιαφέρον εκ μέρους μου, μιας και η (όχι) εμπειρία μου δεν είναι αρκετή για τέτοιες εξορμήσεις. Γι' αυτό και στο αρχικό μου post δεν ανέφερα τίποτα σχετικά με ικανότητα αντίστασης στο νερό. Η κουβέντα πήγε εκεί και απλά την συνέχισα για να μάθω κάτι περισσότερο.

Χωρίς παρεξήγηση από μέρους μου και πάντα φιλικά. ;)

λοιπον για να σοβαρευτουμε αν δεν προκειται να κατεβεις σε αγωνες εκεινο που πρεπει να κοιταξεις στις μποτες που ψαχνεις ειναι να καθονται καλα στα ποδια σου και να σε προστατευουν οσο το δυνατο περισοτερο !! γιατι οι χωματινες διαδρομες εχουν και πετρες και ξυλα εκτος απο χωμα και νερο !τωρα αν γινεις και λιγο μουσκεμα η λερωθεις αυτα πιστευω πως ειναι οι φασεις που θα συζητας μετα με τους φιλους σου σε καποιο καφε !!και ειναι αυτα συνηθως που σου μενουν !! οποτε μην τις χρυσοπληρωσεις δεν κανουν οι μποτες τον αναβατη ο αναβατης κανει τις μποτες!!

J-P-HELLAS
15-11-2011, 21:39
Να βάλω στην κουβέντα και μιά πρόταση ενός συμφορουμίτη? Είναι αυτή:
Stiefel MX Motocross TCX Dune Offroad Schwarz Black 43 | eBay (http://www.ebay.de/itm/Stiefel-MX-Motocross-TCX-Dune-Offroad-Schwarz-Black-43-/400231169270?pt=Motorradstiefel&hash=item5d2fa2fcf6)

Για να ακούσω γνώμες...

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!



για πειτε καμμια γνωμη και για αυτη, σας φαινεται καλυτερη απο τις αλλες τρεις??


http://images.motorcycle-superstore.com/ProductImages/OG/2009-TCX-Dune-Boots.jpg

gs77
15-11-2011, 23:46
φιλε εγω σου προτινο τησ w2 απο τζορτζοπουλο με 130eyro απλεσ και καλεσ:sm8:

Andreas_F800GS
17-11-2011, 12:00
φιλε εγω σου προτινο τησ w2 απο τζορτζοπουλο με 130eyro απλεσ και καλεσ:sm8:

Την Τρίτη το απόγευμα γύρισα όλα τα γνωστά μαγαζιά σε Καλλιρόης και Μιχαλακοπούλου και το αποτέλσμα είναι... μηδέν στο πηλίκο! Ούτε μία μπότα σε νούμερο 43-44 δεν βρήκα. Πήγα και από Τζορτζόπουλο φίλε gs77, και δεν είχε την φτηνή της W2 αλλά την πιό ακριβή (αν θυμάμαι καλά στα 180 περίπου). Στην κατηγορία τιμής που ψάχνω (μέχρι 150 ευρώ πλέον αφού για πιό κάτω δεν βλέπω να βρίσκω), δεν υπάρχει τίποτα. Θα πάω σε ένα μαγαζί που μου είπαν σήμερα και θα δούμε...

ckalfas
17-11-2011, 16:27
Συμβουλή:

Αν καταφέρεις και βρεις, καλά είναι να την φορέσεις για ένα 10λεπτο, γιατί δεν είναι από τις μπότες που θα "ανοίξουν" με την χρήση, αλλά ή σου ταιριάζει το πέλμα ή όχι!

forester
17-11-2011, 18:43
Colori για TCX πήγες;

Andreas_F800GS
17-11-2011, 18:45
Συμβουλή:

Αν καταφέρεις και βρεις, καλά είναι να την φορέσεις για ένα 10λεπτο, γιατί δεν είναι από τις μπότες που θα "ανοίξουν" με την χρήση, αλλά ή σου ταιριάζει το πέλμα ή όχι!

Σε ευχαριστώ φίλε Χρήστο. Θα το έχω στα υπ' όψιν.

dtz
22-11-2011, 22:20
τις παρακάτω μπότες τις έχω 2 χρόνια περίπου, και μόλις βγήκαν από το κουτί, πήγα για enduro.
Πολύ #######, και θεωρώ η καλύτερη value for money αγορά.
Έχουν φάει πολύ ξύλο, δεν έχουν πάθει τίποτα, και με σχετικά καλή προστασία από νερά.
Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω, χρειάζεσαι κατάλληλες κάλτσες, ώστε το νερό (που θα μπεί, δεν υπάρχει περίπτωση) να μην σε ενοχλεί

Alpinestars Tech 6 - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradstiefel-motorcycle-Boots/Alpinestars-Stiefel-Boots/Alpinestars-Cross-Supermoto-Boots-Stiefel/Alpinestars-Tech-6)

Andreas_F800GS
05-12-2011, 17:41
Μήπως υπάρχει κανείς στην Αθήνα που να έχει τις μπότες της Thor σε 43-44 νούμερο για να τις δοκιμάσω??? Για αυτές μιλάω:

ΜΠΟΤΕΣ THOR Q1 BLACK - moto-eshop.com (http://www.moto-eshop.com/botes-thor-axo-ufo-mpotes-moto-market-enduro-moto-cross-e-shop/200--thor-q1-black-mpotes-bottes-botes-ufo-axo-moto-e-shop-eshop.html)

Θα είμαι υπόχρεος εάν μπορεί να βοηθήσει κανείς. Μόνο σε δύο μαγαζιά στην Αθήνα έχω βρει προϊόντα της Thor και σε κανένα δεν φέρνουν πλέον την Q1 γιατί είναι λέει περσινό μοντέλο και έχει καταργηθεί... :(

xurxes
06-12-2011, 00:46
...πάντως εδώ στη Σαλονικη τη THOR τη συναντάς σε τουλάχιστον 3-4 μαγαζιά...για ψαξου καλύτερα!!!!:cool:

Andreas_F800GS
06-12-2011, 01:00
...πάντως εδώ στη Σαλονικη τη THOR τη συναντάς σε τουλάχιστον 3-4 μαγαζιά...για ψαξου καλύτερα!!!!:cool:


Το ξέρω!! Μόνο στη Θεσσαλονίκη υπάρχει παντού! Μάλλον ο κεντρικός αντιπρόσωπος πρέπει να είναι στα μέρη σας και δεν έχει κάνει επέκταση προς τα κάτω ακόμα... :mad:

xurxes
06-12-2011, 11:03
Το ξέρω!! Μόνο στη Θεσσαλονίκη υπάρχει παντού! Μάλλον ο κεντρικός αντιπρόσωπος πρέπει να είναι στα μέρη σας και δεν έχει κάνει επέκταση προς τα κάτω ακόμα... :mad:

Αφού δεν χρειάζεται και Internetομαγαζο...για την αγορά!!!:cool:
Της thorQ1 τις έχουν 100,00-110.00€ στα μαγαζιά...;)

πρόσεχε μην κανείς καμία κουταμαρα και για να γλιτωσεις 10-20€ δεν βολευτεις
με το νουμερο!...ο Χρηστος έχει δίκιο...της προβαρεις καλά...με τον χρόνο σου!!!
Εγώ δοκίμασα τουλάχιστον 5ζευγαρια κ Απο διαφορετικές εταιρίες για να καταλήξω....καλή αγορά σου εύχομαι....γιατί οι λασπουρες άρχισαν....:p

ckalfas
06-12-2011, 22:12
Ανδρέα, αν θέλεις μπες στο Αναβάτης Αξεσουάρ Μοτοσυκλετών μοτο (http://www.anavatis.gr)
Εκεί έχει τα τηλέφωνα επικοινωνίας. Πάρε τους ένα τηλέφωνο για να σου δώσουν τις διευθύνσεις των συνεργατών τους στην Αθήνα.
Μίλησα μαζί τους, δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σε εξυπηρετήσουν!

Andreas_F800GS
06-12-2011, 22:17
Ανδρέα, αν θέλεις μπες στο Αναβάτης Αξεσουάρ Μοτοσυκλετών μοτο (http://www.anavatis.gr)
Εκεί έχει τα τηλέφωνα επικοινωνίας. Πάρε τους ένα τηλέφωνο για να σου δώσουν τις διευθύνσεις των συνεργατών τους στην Αθήνα.
Μίλησα μαζί τους, δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σε εξυπηρετήσουν!

Λες να βρεθεί η άκρη? Θα πάρω τηλέφωνο αύριο κιόλας. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!!!

:sm8::sm2:

ckalfas
07-12-2011, 00:43
Ελπίζω να βρεθεί λύση... :)

Andreas_F800GS
08-12-2011, 15:02
Ελπίζω να βρεθεί λύση... :)

Μίλησα χτες με το παιδί στη Θεσσαλονίκη και μου έδωσε 6 τηλέφωνα από μαγαζιά εδώ στην Αθήνα που δουλεύουν τα προϊόντα της Thor. Πραγματικά πολύ εξυπηρετικός. Ευχαριστώ πολύ και μέσω του forum για να λέμε και τα καλά των σωστών επαγγελματιών!

Το κακό είναι ότι και στα 6 μαγαζιά που πήρα τηλέφωνο δεν υπάρχει πουθενά... Μόνο στο ένα μου είπαν να ξαναπάρω αύριο γιατί υπάρχει μια περίπτωση να παραλάβει. Δεν είμαι αισιόδοξος :(

Μάλλον πρέπει να αρχίσω να κοιτάω για άλλες μπότες...

Serial
08-12-2011, 15:30
Αντρεα οτι μποτα δοκιμαζεις (σε εντουρομποτα παντα)

ζητα ενα νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που φορας σε απλο παπουτσι.

συνηθως ετσι παει η δουλεια....

να προσεξεις να ειναι σκληρη και σε αστραγαλο και κνημη...τα περισσοτερα impacts εκει θα τα φας...

σου ομιλω εκ πειρας...

εμπαινα χωμα με απλες μποτες και δεν ειχα παθει ποτε τιποτα...

περυσι σε ομαδικη εξορμηση μου πλαγιασε και επεσε σε κατηφορα με κροκαλα η μηχανη με αποτελεσμα να μου σφηνωσει το δεξι ποδι αναμεσα στο foot rest και μια κοτρονα στο σημειο του αστραγαλου....

ευτυχως ειχα ηδη παρει εντουρομποτα και την φοραγα (acerbis)...

δεν καταλαβα χριστο μεχρι που τραβηξαν οι φιλοι που ακολουθουσαν την μηχανη απο πανω μου....

με απλη μποτα θα χα παθει 100% χοντρη ζημια.

οποτε αν σκοπευεις να πηγαινεις χωμα χτυπα προμηθευσου μποτα οπως και δηποτε...

(α και καναν θωρακα..αχρειστος να ναι)

ckalfas
08-12-2011, 16:08
Μίλησα χτες με το παιδί στη Θεσσαλονίκη και μου έδωσε 6 τηλέφωνα από μαγαζιά εδώ στην Αθήνα που δουλεύουν τα προϊόντα της Thor. Πραγματικά πολύ εξυπηρετικός. Ευχαριστώ πολύ και μέσω του forum για να λέμε και τα καλά των σωστών επαγγελματιών!



Όντως, μ' έχουν εξυπηρετήσει άριστα, όποτε χρειάστηκε!

Σου εύχομαι καλή αναζήτηση... πάντως για τέτοια πράγματα αξίζει η αναζήτηση, την ευχαριστιέσαι...!!!

Andreas_F800GS
08-12-2011, 21:31
@ serial. Το έχω υπ' οψιν μου Παύλο για το νούμερο. Εννοείται ότι το θεωρώ must και έχω φαγωθεί να βρω για να αγοράσω ώστε να είμαι έτοιμος για την επόμενη βόλτα (πότε αλήθεια? ;)).
Το π.μ. που σου έστειλα για το mudsling το είδες?

@ ckalfas. Αξίζει η αναζήτηση άμα βρίσκεις και τίποτα. Εγώ μέχρι σήμερα... τζίφος!

Andreas_F800GS
08-12-2011, 21:41
Και η συνέχεια λοιπόν του σήριαλ για την Thor: Αφού λοιπόν έλαβα άκυρο από όλα τα μαγαζιά που δοκίμασα, είπα να αλλάξω στόχο και να ψάξω για το νεότερο μοντέλο της εταιρίας (Ratchet) το οποίο το είχα βρει σε ένα μαγαζί στην Καλλιρόης. Όταν πήρα τηλέφωνο και ρώτησα τί μου είπαν? "Έχω την Q1 στο 44 που θες. Την Ratchet δεν την έχω τώρα." Η πλάκα είναι ότι είχα πάρει δύο φορές τηλέφωνο σε αυτό το μαγαζί όταν έψαχνα την Q1 και μου είχαν πει ότι δεν υπάρχει :Απορία:. Τώρα που πήρα για την Ratchet μου είπαν ότι υπάρχει η Q1. Από ότι ζητούσα δλδ είχαν πάντα το άλλο. Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι έτρεξα στο μαγαζί, δοκίμασα την μπότα και είναι μια χαρά. Ιδανικά θα ήθελα να μπορούσα να δοκιμάσω και το 43 για να μου φύγει η αμφιβολία, αλλά όλοι όσοι ξέρω (με μία μόνο εξαίρεση) μου έχουν πει ότι είπε και ο Παύλος παραπάνω, δλδ ότι πρέπει να πάω σε ένα νούμερο μεγαλύτερο... Αφού την ένιωσα καλά πάντως πάω για αγορά. Κανονίστε λοιπόν καμιά βόλτα για να κάνω δοκιμή!!!

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που με βοήθησαν και ελπίζω να μπορέσω και αν κάποιος θέλει να του στείλω τα τηλέφωνα από τα μαγαζιά που βρήκα στην Αθήνα να έχουν Thor προϊόντα ας μου στείλει π.μ.

:sm8:

Arkas
08-12-2011, 22:35
Καλή αγορά Αντρέα !

forester
08-12-2011, 23:41
Ιδανικά θα ήθελα να μπορούσα να δοκιμάσω και το 43 για να μου φύγει η αμφιβολία, αλλά όλοι όσοι ξέρω (με μία μόνο εξαίρεση) μου έχουν πει ότι είπε και ο Παύλος παραπάνω, δλδ ότι πρέπει να πάω σε ένα νούμερο μεγαλύτερο... .

:sm8:


Έτσι, έτσι!!!;)

Andreas_F800GS
09-12-2011, 00:51
Καλή αγορά Αντρέα !

Σε ευχαριστώ Δημήτρη.

Έτσι, έτσι!!!;)

Ελπίζω να μην γίνει καμιά πατάτα... αλλά και πάλι τί το έχουμε το "Πωλήσεις" section του forum? :sm7: