PDA

View Full Version : Honda SH 300i Scooter


sliv
14-11-2011, 14:52
Φίλος , θέλει να αγοράσει το Honda SH 300i Scooter , επειδή δεν έχω ιδέα από Scooters … τη γνώμη σας παιδία........


Tο συγκεκριμένο το προτείνετε?
Παίζει τίποτα καλύτερο στa ίδια λεφτά ή και λιγότερα ?
Από που να το πάρει ? Υπάρχει πουθενά πρόσφορα ? ή τίποτα δώρα κλπ.
Thnks

Gemat
14-11-2011, 15:01
Φίλος , θέλει να αγοράσει το Honda SH 300i Scooter , επειδή δεν έχω ιδέα από Scooters … τη γνώμη σας παιδία........


Tο συγκεκριμένο το προτείνετε?
Παίζει τίποτα καλύτερο στa ίδια λεφτά ή και λιγότερα ?
Από που να το πάρει ? Υπάρχει πουθενά πρόσφορα ? ή τίποτα δώρα κλπ.

Thnks

Το συγκεκριμενο μηχανακι το εχει ο πατερας μου.

Θεωρειται εξαιρετικο στη κατηγορια του.

Εχω ομως μια ενσταση σχετικα με τη ιδια τη κατηγορια...
Δεν ειναι μηχανακι με την εννοια του μικρου και ευελικτου 100αριου και βεβαια δεν ειναι μοτοσυκλετα. Με αλλα λογια δεν μπορω να εντοπισω το που ακριβως ειναι εξυπηρετικο ενα τετοιο κατασκευασμα...

leandros
14-11-2011, 15:33
κορυφαίο σκούτερ,
κάνει όμως πολλά λεφτά.

vasorfa
14-11-2011, 15:44
έχω ακούσει πολυ καλα σχόλια...:):):)
αλλα και...αλμυρή τιμη αγορας:o:o

sliv
14-11-2011, 17:08
Το συγκεκριμενο μηχανακι το εχει ο πατερας μου.

Θεωρειται εξαιρετικο στη κατηγορια του.

Εχω ομως μια ενσταση σχετικα με τη ιδια τη κατηγορια...
Δεν ειναι μηχανακι με την εννοια του μικρου και ευελικτου 100αριου και βεβαια δεν ειναι μοτοσυκλετα. Με αλλα λογια δεν μπορω να εντοπισω το που ακριβως ειναι εξυπηρετικο ενα τετοιο κατασκευασμα...

Αν σου πω οτι εχω αλλη γνωμη ...θα ειναι ψεματα...!!!! αλλα το φιλαρακι μου εχει φαει κολλημα .........!

geolag
14-11-2011, 18:02
Είχα το 150.Πολύ καλό και αξιόπιστο αλλά μέχρι εκεί.Το 300 αρκετά ακριβό.Με λίγα χρήματα ακόμα παίρνεις μοτο 600 κυβικά

vasilisvlahakis
14-11-2011, 19:15
Φιλε
Έδωσα το adventure και πήρα το sh300 και έχω κανει 4500 χιλιομετρα
Εδωσα 5300 με το topbox και πραγματικα σου λεω για την πολη το μηχανακι δεν εχει συναγωνισμο. Ειναι πιο τσιμπημενο στην τιμη , αλλα οτι πληρωσεις περνεις. Πραγματικο διαμαντι. Αμα σου πω οτι εχει καλυτερα φρενα απο το. Adventure δεν θα με πιστεψεις. Πραγματικα επιλογη φοβερη. Στο δρομο αψογη συμπεριφορα , αθορυβο απροβληματιστο.
Απο γκάζι μαγεια..η honda. Εδω έχει κανει απιστευτη δουλεια.
Για την ιστορια εχω αλλαξει 10 μηχανακια (4 bmw ) και το σκουτεριδι αυτο το έχω αγαπησει.

forester
14-11-2011, 19:18
Χωρίς να εκφέρω άποψη για τα scooter (δεν τα πάω γενικώς), για κάποιον που θέλει όμως, το SH 300 είναι μακράν ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά και το πλέον ακριβό (στα κυβικά του). Είναι ό,τι πλησιέστερο σε κανονική μοτο, όσον αφορά σε οδική συμπεριφορά, γκάζι, ΦΡΕΝΑ!!!!

vasilisvlahakis
14-11-2011, 19:22
Αν μπει και μια ομορφη ζελατινα μπροστα (80 ευρω ) εχεις και πολυ καλη καλυψη απο αερα.
Εντυπωση παγματικα κανουν τα φρενα του και το abs. Ειναι απιστευτα. Σταματας οπως θλεις εκει που θελεις. Δεν υπερβαλω. Εχει απιστευτα φρενα

spyrval
14-11-2011, 21:15
Το'χα και γω για κανα χρόνο. Για πόλη και περιαστικές διαδρομές είναι μια χαρά. Έκανα 60-80 χλμ τη μέρα χωρίς πρόβλημα. Όταν το οδήγησα πρώτη φορά μου έκαναν εντύπωση τα φρένα. Απλά είναι απίστευτα (για το βάρος του και τις ταχύτητες που αναπτύσει φυσικά). Γκάζι δε θα λείψει, με 120 κάνει όλη την ΑΟ και έχει και καμιά 25 χλμ ακόμα, απλά δεν έχει φτιαχτεί για ταχύτητες άνω των 130-140. Αν κάποιος θέλει σκουτερ με όλα τα υπέρ και τα κατά τους, είναι κορυφαία επιλογή.

Giant
14-11-2011, 22:06
παρα πολυ καλο αλλα πες του να κοιταξει και το xmax 250 της yamaha...ειχα και ειναι καταπληκτικο και 1000 ευρω πιο κατω...

GregoryA
19-11-2011, 21:33
Εχω το 150 και ειναι απλά εξαιρετικό και αξιοπιστο!!!!

nordkapp
26-11-2011, 22:16
Ειναι το καλυτερο στην κατηγορια του[και το ακριβοτερο]και δεν ειναι τυχαιο που στην Ιταλια[πρωτη αγορα scooter στον κοσμο] τα πηγαινει περιφημα.Να κανει μια ερευνα κοστους service γιατι μερικα ειναι ακριβοτερα και απο τις μοτοσυκλετες!Τελευταια παντως απο συνεργειο, αλλαγη πληρες σετ ιμαντα στα 18000κμ κοστιζει 180euro.