PDA

View Full Version : Καντηλι 4/12 χωματινα βολτα


Σελίδες : [1] 2

emix
23-11-2011, 21:33
Καλησπερα σ ολους,

Στις 4/12 κατα 99% θα παμε μια παρεα βολτουλα αρκετα μαχιμη στο ορος Καντηλι, στην Ευβοια.

Για οσους δεν το ξερουν το βουνο, να πω οτι ειναι ενα πολυ δυσκολο βουνο, αλλα εξισου πανεμορφο, μεσα στα πευκα και στα ελατα.

Εφοσον θα εχει βρεξει ή χιονισει πιο πριν θεωρειται (κατ εμε) απ τα πιο δυσκολα βουνα που υπαρχουν κοντα στην Αττικη. Δεν ειναι αδιαβατο, αλλα εχει υψηλο επιπεδο δυσκολιας.Η ομαδα ομως γουσταρει τα δυσκολα και δεν κανει πισω!

Το βουνο το εχουμε επισκεφτει παρα πολλες φορες και την διαδρομη την ξερουμε ακομα και χωρις GPS, οποτε δεν υπαρχει ανησυχια σ αυτο το κομματι. Βεβαια θα παμε και σε καποια σημεια που δεν εχουμε ξαναπαει.

Οποιος λοιπον το επιθυμει και πιστευει οτι μπορει να τα καταφερει, ευχαριστως να ερθει μαζι μας. Θα ειναι σχετικα δυσκολα, αλλα θα περασουμε πολυ καλα.

emix
23-11-2011, 21:39
Βαζω και μερικες φωτογραφιες απο την βολτα που ειχαμε πριν πριν τρια χρονια, ιανουαριο ή φεβρουαριο, δεν θυμαμαι ακριβως.

Οπως βλεπετε τα πραγματα ηταν αρκετα δυσκολα, αλλα τα καταφεραμε μια χαρα. Και οπως βλεπετε στην παρεα υπηρχε και ενα βαραντερο, οπου τα εβγαλε περα αψογα.

Ας μπουνε σιγα-σιγα λιστες συμμετοχης.



Να πω εδω οτι υπαρχει μια περιπτωση ν ακυρωθει η βολτα απο δικης μου πλευρας, διοτι σημερα μου εβγαλε ξανα βλαβη ο συμπλεκτης και θα παραγγειλω το ανταλακτικο αυριο. Αν δεν προλαβει να ερθει μεχρι τις 2/12 δεν θα το ρισκαρω να ερθω. Η υπολοιπη παρεα θα παει ομως, οποτε μπορειτε ν ακολουθησετε αυτους. Θα σας κραταω ενημερους.

Serial
23-11-2011, 22:09
Ηλία ο Μανος ειναι με το vara?

Θεός.!!

emix
23-11-2011, 22:34
Ηλία ο Μανος ειναι με το vara?

Θεός.!!

Ναι, αυτος ειναι. Μακαρι να μπορεσει να ξανα ερθει.

evanslam
23-11-2011, 23:42
Χμμμμ....

SenseiG
23-11-2011, 23:47
Με το καλο παιδια καλα να περασετε.

Το παλικαρι με το VARA ολα τα λεφτα, μπραβο του.....;)

loulou1100gs
24-11-2011, 00:06
Ηλία παιδί μου, να σου δανείσω το 24χρονο Transalp μου του οποίου ο συμπλέκτης δεν βγάζει ζημιές;:D

emix
24-11-2011, 11:58
Ηλία παιδί μου, να σου δανείσω το 24χρονο Transalp μου του οποίου ο συμπλέκτης δεν βγάζει ζημιές;:D


Οχι σ ευχαριστω πολυ, γιατι του transalp οι αναρτησεις ειναι σαν γιογιο...!

:):)


ΥΓ. Συμμετοχες δεν βλεπω ομως

danaos
24-11-2011, 12:00
Λιάκο αν έιμαι Αθήμα θα είμα παρέα στανταρ!!!! Ειναι φαντατικό βουνό τεχνικό...

bogart
24-11-2011, 12:02
Οχι σ ευχαριστω πολυ, γιατι του transalp οι αναρτησεις ειναι σαν γιογιο...!

:):)


ΥΓ. Συμμετοχες δεν βλεπω ομως

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

evanslam
24-11-2011, 12:04
Οχι σ ευχαριστω πολυ, γιατι του transalp οι αναρτησεις ειναι σαν γιογιο...!

:):)


ΥΓ. Συμμετοχες δεν βλεπω ομως


Ηλία θέλω πολυ να είμαι και θα κάνω προσπάθεια να τα καταφέρω.
Οπότε με μια επιφύλαξη όπως και εσύ είμαι μέσα!

bogart
24-11-2011, 12:05
Ηλία εγώ μέσα για την βόλτα!!!

emix
24-11-2011, 12:06
Αντε, ας ξεκινησω εγω:

1.emix
2.bogart
3.danaos
4.evanslam
5.?

geod
24-11-2011, 12:30
Δέχεστε και μαθητευόμενους?:confused:

emix
24-11-2011, 12:33
Δέχεστε και μαθητευόμενους?:confused:


Κοιτα,εγω οφειλα ν αναφερω τον βαθμο δυσκολιας της συγκεκριμενης βολτας. Δεν αποκλεισα κανεναν και δεν εβαλα ορους.

Αν πιστευεις οτι μπορεις να την βγαλεις την βολτα, αφου ειδες λιγο απο τις φωτογραφιες τι επικρατει εκει περα, κανενα προβλημα να ερθεις.
;);)

phoenix
24-11-2011, 12:45
ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΜΟΥ
ΕΥΒΟΙΑ!!! ΧΑΛΚΙΔΑ!!! Ο ΣΤΕΡΓΙΟΣ PHOENIX EINAI ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ, ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΣΤΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΞΕΡΩ:cool::cool::cool:
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ :sm2::sm2::sm2:

BillyGS
24-11-2011, 13:02
Δεν έχω βγάλει το πρόγραμμα για τις ελιές φέτος..Αν λοιπόν είμαι Αθήνα μέσα και εγώ..Όταν θα ξέρω σίγουρα θα επανέλθω..

loukas
24-11-2011, 15:57
Ηλια ψηνομαι και εγω αν δεν εχω ελιες ειμαι μεσα. θα επανελθω για συγουρα

emix
24-11-2011, 16:10
Ηλια ψηνομαι και εγω αν δεν εχω ελιες ειμαι μεσα. θα επανελθω για συγουρα


Τελικα με την ευκαιρια της βολτας αυτης εμφανιζονται και ποσοι ειναι κατοχοι ελαιωνων!!!!

:sm7::sm7:

nanoshophellas
24-11-2011, 18:46
Το καντηλι θα σας κανει τα κεφια με το παραπανω τετοια εποχη......Ειναι η χαρα του παιδιου!!!!!!!!!! Οι foto ειναι απο διαφορες επισκεψεις μου στο καντηλι

geod
24-11-2011, 22:30
Κοιτα,εγω οφειλα ν αναφερω τον βαθμο δυσκολιας της συγκεκριμενης βολτας. Δεν αποκλεισα κανεναν και δεν εβαλα ορους.

Αν πιστευεις οτι μπορεις να την βγαλεις την βολτα, αφου ειδες λιγο απο τις φωτογραφιες τι επικρατει εκει περα, κανενα προβλημα να ερθεις.
;);)

Ρε φιλαράκι σε ρώτησα για να μου πεις αν μας παίρνει να το κάνουμε (κάποιοι που δεν έχουμε πολύ εμπειρία). Από τις φωτο δεν βγαίνει νόημα, γιατί αν όλη η διαδρομή είναι 100χλμ και όλος δρόμος όπως στις φωτογραφίες, τότε.....

emix
24-11-2011, 22:42
Ρε φιλαράκι σε ρώτησα για να μου πεις αν μας παίρνει να το κάνουμε (κάποιοι που δεν έχουμε πολύ εμπειρία). Από τις φωτο δεν βγαίνει νόημα, γιατί αν όλη η διαδρομή είναι 100χλμ και όλος δρόμος όπως στις φωτογραφίες, τότε.....

Θα σου πω το εξης.Η διαδρομη που ειχαμε κανει τοτε ηταν 40χλμ χωμα και την ειχαμε βγαλει σε 5 ωρες! Το κομματι με τις φωτο που εβαλα ηταν περιπου 5-10χλμ.Το υπολοιπο ηταν λασπη και πυλος.
Δυστυχως δεν ξερω τις ικανοτητες σου για να σου πω.Μπορει να εισαι πρωταρης αλλα να το χεις,που λενε.Αρα τι να σου πω;Οτι πρεπει ναχεις κανει ή να εισαι επιπεδου level2 για να καταλαβεις;
Θα ειναι δυσκολα τα πραγματα,εφοσον εχει ριξει και καμια καλη βροχη πριν.

geod
24-11-2011, 23:02
Θα σου πω το εξης.Η διαδρομη που ειχαμε κανει τοτε ηταν 40χλμ χωμα και την ειχαμε βγαλει σε 5 ωρες! Το κομματι με τις φωτο που εβαλα ηταν περιπου 5-10χλμ.Το υπολοιπο ηταν λασπη και πυλος.
Δυστυχως δεν ξερω τις ικανοτητες σου για να σου πω.Μπορει να εισαι πρωταρης αλλα να το χεις,που λενε.Αρα τι να σου πω;Οτι πρεπει ναχεις κανει ή να εισαι επιπεδου level2 για να καταλαβεις;
Θα ειναι δυσκολα τα πραγματα,εφοσον εχει ριξει και καμια καλη βροχη πριν.

Ωραίος, σ΄ευχαριστώ!
ΥΓ Το level 2 το έκανα αλλά για συμμετοχή στην βόλτα θα ειδοποιήσω όταν κανονίσω κάποιες δουλειές ;)

gs77
24-11-2011, 23:06
ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ:)

emix
25-11-2011, 11:11
Ωραίος, σ΄ευχαριστώ!
ΥΓ Το level 2 το έκανα αλλά για συμμετοχή στην βόλτα θα ειδοποιήσω όταν κανονίσω κάποιες δουλειές ;)

Μια χαρα.
Προσωπικα να σου πω απλα, οτι δεν με νοιαζει ποιος εχει κανει το level1 ή level2 ή οτιδηποτε. Το θεμα ειναι πως νοιωθει ο καθενας πανω στη μηχανη.

Τελευταια φορα που πηγαμε Καντηλι, ηρθε ενα παιδι ο οποιος δεν ειχε χωματινα λαστιχα και ηταν η 1η του φορα που εμπαινε χωμα (ο sliv ξερει). Ολοι ημασταν καπως κουμπωμενοι μαζι του. Με το που πατησε χωμα ομως το παιδι το πηγαινε και καλυτερα μπορω να σου πω απο εμας. Οποτε, σημασια εχει πως νοιωθει καποιος και μεχρι που θελει να φθασει τις ικανοτητες του.

Θα χαρω να τα πουμε απο κοντα λοιπον.

Ευχομαι απλα να εχει προλαβει να ερθει το ανταλλακτικο και να προλαβω επισης να το τοποθετησω.

evanslam
25-11-2011, 12:16
Μια χαρα.
Προσωπικα να σου πω απλα, οτι δεν με νοιαζει ποιος εχει κανει το level1 ή level2 ή οτιδηποτε. Το θεμα ειναι πως νοιωθει ο καθενας πανω στη μηχανη.

Τελευταια φορα που πηγαμε Καντηλι, ηρθε ενα παιδι ο οποιος δεν ειχε χωματινα λαστιχα και ηταν η 1η του φορα που εμπαινε χωμα (ο sliv ξερει). Ολοι ημασταν καπως κουμπωμενοι μαζι του. Με το που πατησε χωμα ομως το παιδι το πηγαινε και καλυτερα μπορω να σου πω απο εμας. Οποτε, σημασια εχει πως νοιωθει καποιος και μεχρι που θελει να φθασει τις ικανοτητες του.

Θα χαρω να τα πουμε απο κοντα λοιπον.

Ευχομαι απλα να εχει προλαβει να ερθει το ανταλλακτικο και να προλαβω επισης να το τοποθετησω.

Ετσι ακριβώς!

Για το ανταλλακτικό ευχόμαστε όλοι να το εχεις έγκαιρα ώστε να σε έχουμε μαζί μας!

loulou1100gs
25-11-2011, 12:38
Οχι σ ευχαριστω πολυ, γιατι του transalp οι αναρτησεις ειναι σαν γιογιο...!

Σκοπίμως, για να μην κουραζόμαστε εμείς οι μεγαλύτεροι...;)


ΥΓ. Συμμετοχες δεν βλεπω ομως
Φίλε αγαπητέ, διανύουμε περίοδο "στενο-λιτότητος"...Ητοι, δι εμέ τα κόστη καθίστανται προβληματικά (βλ.βενζίνες,διόδια ή ferry,ένας καφές/σάντουϊτς ή γεύμα κλπ,κλπ).Διανύω περίοδο όπου έχω άλλα κατά νού και έτσι οι προτεραιότές μου είναι πλέον εντελώς διαφοροποιημένες.

loulou1100gs
25-11-2011, 12:44
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Να δώ πώς θα γελάς όταν "μπουκώσεις" μπροστινό από λάσπη ή όταν "βράσει" ο συμπλέκτης σου.Καλού-κακού, πέρνα το F800 μια δόση σπρέϋ σιλικόνης.Καλή διαδρομή εύχομαι.

nibo
25-11-2011, 16:47
Να δώ πώς θα γελάς όταν "μπουκώσεις" μπροστινό από λάσπη ή όταν "βράσει" ο συμπλέκτης σου.Καλού-κακού, πέρνα το F800 μια δόση σπρέϋ σιλικόνης.



Καλο ειναι να μην σχολιαζουμε την χωματινη συμπεριφορα σε μηχανες που δεν τις εχουμε οδηγησει στο χωμα, αλλα τις ξερουμε μονο θεωρητικα απο τον καναπε

Ενδεικτικα να σου πω οτι φετος εχω τρεξει με το 800 'μαμα' ολοκληρο το πανελληνιο πρωταθλημα trail ride, σε διαδρομες που το καντηλι ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους, και που ετρεχαν μονο μονοκυλινδρα μηχανακια 100 κιλα ελαφρυτερα απο το δικο μου.. και δεν εκανε ουτε 'κιχ' το 800
Και οχι μονο δεν εβρασε ο συμπλεκτης, δεν μπουκωσε το μπροστινο ή δεν εβαλα σπρευ σιλικονης.. αλλα σε διαδρομες με ανοιχτα μονοπατια, αμμο, πετρα, ποταμια με 1 μετρο νερο, ξερα αμμοποταμα και πετροποταμα.. για 250-350χλμ σερι χωμα την μερα, και σε μερικους απο τους πιο λασπωμενους αγωνες που εχουν γινει, οπως ο διημερος των Καλαβρυτων φετος... και δεν ανοιξε ουτε βεντιλαρερ στο 800!

Οποτε ας μην φοβιζουμε τον κοσμο με ανυπαρκτα προβληματα για το 800

emix
25-11-2011, 16:59
Καλο ειναι να μην σχολιαζουμε την χωματινη συμπεριφορα σε μηχανες που δεν τις εχουμε οδηγησει στο χωμα, αλλα τις ξερουμε μονο θεωρητικα απο τον καναπε

Ενδεικτικα να σου πω οτι φετος εχω τρεξει με το 800 'μαμα' ολοκληρο το πανελληνιο πρωταθλημα trail ride, σε διαδρομες που το καντηλι ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους, και που ετρεχαν μονο μονοκυλινδρα μηχανακια 100 κιλα ελαφρυτερα απο το δικο μου.. και δεν εκανε ουτε 'κιχ' το 800
Και οχι μονο δεν εβρασε ο συμπλεκτης, δεν μπουκωσε το μπροστινο ή δεν εβαλα σπρευ σιλικονης.. αλλα σε διαδρομες με ανοιχτα μονοπατια, αμμο, πετρα, ποταμια με 1 μετρο νερο, ξερα αμμοποταμα και πετροποταμα.. για 250-350χλμ σερι χωμα την μερα, και σε μερικους απο τους πιο λασπωμενους αγωνες που εχουν γινει, οπως ο διημερος των Καλαβρυτων φετος... και δεν ανοιξε ουτε βεντιλαρερ στο 800!

Οποτε ας μην φοβιζουμε τον κοσμο με ανυπαρκτα προβληματα για το 800


:sm5::sm5:

Η μονη μου ενστανση ειναι στο "Καντηλι παιδικη χαρα".

bogart
25-11-2011, 17:10
:sm5::sm5:

Η μονη μου ενστανση ειναι στο "Καντηλι παιδικη χαρα".


σε σχέση με τους αγώνες όμως...!!! ???

emix
25-11-2011, 17:11
σε σχέση με τους αγώνες όμως...!!! ???


Ναι,σιγουρα και αναλογα αν πηγαινεις σε μονοπατια και τετοια.

Παντως ας μεινουμε στο θεμα μας, σχετικα με την βολτα.

geod
25-11-2011, 18:16
Καλο ειναι να μην σχολιαζουμε την χωματινη συμπεριφορα σε μηχανες που δεν τις εχουμε οδηγησει στο χωμα, αλλα τις ξερουμε μονο θεωρητικα απο τον καναπε

Ενδεικτικα να σου πω οτι φετος εχω τρεξει με το 800 'μαμα' ολοκληρο το πανελληνιο πρωταθλημα trail ride, σε διαδρομες που το καντηλι ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους, και που ετρεχαν μονο μονοκυλινδρα μηχανακια 100 κιλα ελαφρυτερα απο το δικο μου.. και δεν εκανε ουτε 'κιχ' το 800
Και οχι μονο δεν εβρασε ο συμπλεκτης, δεν μπουκωσε το μπροστινο ή δεν εβαλα σπρευ σιλικονης.. αλλα σε διαδρομες με ανοιχτα μονοπατια, αμμο, πετρα, ποταμια με 1 μετρο νερο, ξερα αμμοποταμα και πετροποταμα.. για 250-350χλμ σερι χωμα την μερα, και σε μερικους απο τους πιο λασπωμενους αγωνες που εχουν γινει, οπως ο διημερος των Καλαβρυτων φετος... και δεν ανοιξε ουτε βεντιλαρερ στο 800!

Οποτε ας μην φοβιζουμε τον κοσμο με ανυπαρκτα προβληματα για το 800

Νίκο ξέχασες το βασικό, το χέρι!!!!!;)

loulou1100gs
25-11-2011, 22:49
Καλο ειναι να μην σχολιαζουμε την χωματινη συμπεριφορα σε μηχανες που δεν τις εχουμε οδηγησει στο χωμα, αλλα τις ξερουμε μονο θεωρητικα απο τον καναπε

Ενδεικτικα να σου πω οτι φετος εχω τρεξει με το 800 'μαμα' ολοκληρο το πανελληνιο πρωταθλημα trail ride, σε διαδρομες που το καντηλι ειναι παιδικη χαρα μπροστα τους, και που ετρεχαν μονο μονοκυλινδρα μηχανακια 100 κιλα ελαφρυτερα απο το δικο μου.. και δεν εκανε ουτε 'κιχ' το 800
Και οχι μονο δεν εβρασε ο συμπλεκτης, δεν μπουκωσε το μπροστινο ή δεν εβαλα σπρευ σιλικονης.. αλλα σε διαδρομες με ανοιχτα μονοπατια, αμμο, πετρα, ποταμια με 1 μετρο νερο, ξερα αμμοποταμα και πετροποταμα.. για 250-350χλμ σερι χωμα την μερα, και σε μερικους απο τους πιο λασπωμενους αγωνες που εχουν γινει, οπως ο διημερος των Καλαβρυτων φετος... και δεν ανοιξε ουτε βεντιλαρερ στο 800!

Οποτε ας μην φοβιζουμε τον κοσμο με ανυπαρκτα προβληματα για το 800

ΔΕΝ φοβίζουμε κανέναν, τη συγκεκριμένη μοτό την σεβόμαστε/εκτιμάμε απόλυτα, αν δεν αντιλαμβάνεσαι την πλάκα...Και όχι μόνο δεν φοβίζουμε κανέναν, αλλα αντιθέτως προτρέπουμε και τους έχοντες τον χρόνο και την δυνατότητα να συμμετέχουν.Εγινα αντιληπτός ή να σου εξηγήσω γιατί βάζουμε σπρέϋ σιλικόνης ΠΡΙΝ μπούμε στη λασπουριά;

emix
25-11-2011, 23:12
Παιδια,το θεμα ανοιχτηκε για την βολτα.Αν θελετε ν αντιπαρατεθειτε για τις μηχανες σας ανοιξτε αλλο θεμα.

Ευχαριστω

loulou1100gs
26-11-2011, 11:22
Παιδια,το θεμα ανοιχτηκε για την βολτα.Αν θελετε ν αντιπαρατεθειτε για τις μηχανες σας ανοιξτε αλλο θεμα.

Ευχαριστω

Απολύτως ορθόν.Εξάλλου δεν μπορεί να "αντιπαρατεθεί" ένα χρέπι 24 ετών σε σύγχρονη κατασκευή.Μη τρελλαθούμε κιόλας, πλάκα κάνουμε πάντα καλοπροαίρετη.
Επί τη ευκαιρία: μήπως θα έπρεπε να δοθούν περισσότερες λεπτομέρειες για τη βόλτα, δηλαδή σημείο και ώρα συγκέντρωσης, ακολουθούμενη πορεία,σημεία στάσης ή αναψυχής (βλ.καφέ-φαγητό κλπ);Μια πρόγευση διαδρομής μέσω "google", εναλλακτική αν έχει χιονίσει ή "στομώσει" η διαδρομή;Μήπως επίσης η βόλτα θα έπρεπε να έχει και "numerus clausus";Λέω γω τώρα...

bogart
26-11-2011, 11:32
Απολύτως ορθόν.Εξάλλου δεν μπορεί να "αντιπαρατεθεί" ένα χρέπι 24 ετών σε σύγχρονη κατασκευή.Μη τρελλαθούμε κιόλας, πλάκα κάνουμε πάντα καλοπροαίρετη.
Επί τη ευκαιρία: μήπως θα έπρεπε να δοθούν περισσότερες λεπτομέρειες για τη βόλτα, δηλαδή σημείο και ώρα συγκέντρωσης, ακολουθούμενη πορεία,σημεία στάσης ή αναψυχής (βλ.καφέ-φαγητό κλπ);Μια πρόγευση διαδρομής μέσω "google", εναλλακτική αν έχει χιονίσει ή "στομώσει" η διαδρομή;Μήπως επίσης η βόλτα θα έπρεπε να έχει και "numerus clausus";Λέω γω τώρα...

δες εδώ (http://on-offadventures.blogspot.com/2007/11/blog-post.html) φίλε

sliv
26-11-2011, 11:38
Το καντηλι ειναι πιστευω απο τις ωραιοτερες βολτες ..... βεβαια τετοια εποχη θα εινα λιγο διφορετικο........... πιο Ωραιο !!!!!!!!!!.......


Παιδια ψηνομαι ....θα απαντησω, σιγουρα μεσα στην εμδομαδα.....

SenseiG
26-11-2011, 12:23
Το καντηλι ειναι πιστευω απο τις ωραιοτερες βολτες ..... βεβαια τετοια εποχη θα εινα λιγο διφορετικο........... πιο Ωραιο !!!!!!!!!!.......


Παιδια ψηνομαι ....θα απαντησω, σιγουρα μεσα στην εμδομαδα.....


Αστο καλυτερα Στρατη γιατι θα λειπω και ποιος θα σε προσεχει....:p































:sm7::sm7:

Serial
26-11-2011, 12:26
ειμαι στο 50/50

μεχρι Τεταρτη θα ξερω.

(ναι ελιες κι εγω)

evanslam
26-11-2011, 12:55
ειμαι στο 50/50

μεχρι Τεταρτη θα ξερω.

(ναι ελιες κι εγω)


Ποιος σε πιάνει τώρα με τα καινούρια γάντια και μάσκα!;)

bogart
26-11-2011, 13:05
Ποιος σε πιάνει τώρα με τα καινούρια γάντια και μάσκα!;)

για το τίναγμα στις ελιές εννοείς ??? :sm7:

mitch
26-11-2011, 15:37
δες εδώ (http://on-offadventures.blogspot.com/2007/11/blog-post.html) φίλε

3 απο τα παιδια που κανανε αυτη την βολτα ειναι φιλαρακια μου!!!!

ο ενας μαλιστα ( με τον πιγασο ) ειναι μελος εδω

ειναι ο badgeorge τωρα εχει και ενα gs 1100

κανανε φοβερη βολτα με πολυ πολυ περιπετια και ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΛΑΣΠΗ



http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v4769/184/38/1293542327/n1293542327_491250_6572900.jpg

ziumann
26-11-2011, 16:45
Αν μου εχουν φερει τα λαστιχα μεχρι τοτε ειμαι μεσα.Τριτη μου ειπε.Για την ωρα και τη συναντηση τα ξαναλεμε...Ετσι κι αλλιως εγω εδω θα ειμαι.:D

ziumann
26-11-2011, 16:46
Μηπως να βγαλω το φτερο μπροστα να μην εχουμε κανα προβλημα?(ειναι carbon.Δεν λεει να κλαιμε)

geod
26-11-2011, 16:56
[QUOTE=SenseiG;528306]Αστο καλυτερα Στρατη γιατι θα λειπω και ποιος θα σε προσεχει....:p


Οss!!! Θα τον προσέχω εγώ sensei ,μην αγχώνεσαι.:rolleyes:

ziumann
26-11-2011, 17:00
Ηλια μου επιτρεπεις ε? http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-82/%CE%9C-%CE%A0%CE%B5%CE%BC%CF%80%CF%84%CE%B7-%CF%87%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%9A%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B9-%CE%95%CF%85%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1-19395/
Θυμηθηκα τη βολτα σας περσυ το πασχα και το ποσο ειχα ζηλεψει τοτε...

SenseiG
26-11-2011, 17:07
[QUOTE=SenseiG;528306]Αστο καλυτερα Στρατη γιατι θα λειπω και ποιος θα σε προσεχει....:p


Οss!!! Θα τον προσέχω εγώ sensei ,μην αγχώνεσαι.:rolleyes:


Μπραβο Γιωργη,γιατι τον ξερεις το Στρατη.
Πορωνεται και δεν ελεγχεται ευκολα,ειδικα στην λασπη....:p

emix
26-11-2011, 19:03
Ηλια μου επιτρεπεις ε? http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-82/%CE%9C-%CE%A0%CE%B5%CE%BC%CF%80%CF%84%CE%B7-%CF%87%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%9A%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B9-%CE%95%CF%85%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1-19395/
Θυμηθηκα τη βολτα σας περσυ το πασχα και το ποσο ειχα ζηλεψει τοτε...


Παιδια η διαδρομη θα ειναι στο 99% ιδια μ αυτη που καναμε την Μ.Πεμπτη, οπως εβαλε και ο ziumann. Αν πανε ολα καλα και προλαβουμε, γιατι το κοβω να ειμαστε πολλοι. Και οταν υπαρχουν πολλοι οι χρονοι μειωνονται.

Σημειο συναντησης θα ειναι τα McDonalds στην εθνικη οδο, μετα τα πρωτα διοδια της εθνικης στις 9πμ.

Αν και δεν εχει βρεξει και ουτε χιονισει, ισως καλο θα ηταν ομως οσοι εχετε χαμηλο φτερο να το βγαζατε. Στα 800gs ομως μην το κανετε γιατι μετα μενει εκτεθειμενο το σωληνακι υψηλης. Τα ξερετε αλλωστε καλυτερα απο μενα.

Το προγραμμα λεει βολτα στο βουνο, χωρις φαγητα σε ταβερνες. Ο καθενας θα παρει κανενα σαντουιτς/τοστ και οτι αλλο θελει. Θα προσπαθησουμε να κανουμε οσο πιο πολυ χωμα μπορουμε.

Εναλλακτικη διαδρομη θα προσπαθησουμε να βγαλουμε, αν και εκει πολλες επιλογες δεν εχουμε.

Ξαναματαλεω, οτι η βολτα θα ειναι δυσκολη εως παρα πολυ δυσκολη. Δεν βαζω καμια προυποθεση. Ο καθενας μεσα του ξερεις τι μπορει και τι δεν μπορει να κανει.

Ειδατε και μερικες φωτογραφιες απο βολτες αλλων παιδιων και ξερετε τι γινεται εκει πανω. Βεβαια ολες αυτες προερχονται απο πολυ extreme καταστασεις και ακριβως μετα απο βροχη. Σε μας δεν εχει βρεξει προσφατα, οποτε ισως να ειναι καλυτερα. Βεβαια εχουμε και την εβδομαδα που μας ερχεται για να δουμε αν θα βρεξει.

Αντε, με το καλο λοιπον και μακαρι να προλαβω και γω να φτιαξω τον συμπλεκτη.

sliv
26-11-2011, 19:07
[quote=geod;528514]


Μπραβο Γιωργη,γιατι τον ξερεις το Στρατη.
Πορωνεται και δεν ελεγχεται ευκολα,ειδικα στην λασπη....:p

Στους θαμνους να δεις τι γινεται ......!!!!!

:sm7::sm7::sm7:

ziumann
26-11-2011, 21:49
Σημειο συναντησης θα ειναι τα McDonalds στην εθνικη οδο, μετα τα πρωτα διοδια της εθνικης στις 9πμ.


Οποτε μαλλον κατα τις 9:30 θα ειστε στη μεγαλη γεφυρα οπου και θα σας περιμενω...

Man !!!
26-11-2011, 22:32
ρε μπριζες που βάζετε , θα προσπαθήσω να έρθω !!! η με τη γουρούνα η με το vara.:)

emix
26-11-2011, 23:22
ρε μπριζες που βάζετε , θα προσπαθήσω να έρθω !!! η με τη γουρούνα η με το vara.:)


Ελα με το vara ρε, να δουμε οτι παει κι αυτο χωμα.

Man !!!
27-11-2011, 01:16
Ελα με το vara ρε, να δουμε οτι παει κι αυτο χωμα.
θες να δεις Dancing on λάσπη εεε !!!:D

ziumann
27-11-2011, 18:59
Φιλαρακι Emix δεν μου λες απο που μπαινεις να παω να ριξω μια ματια μεσα στη βδομαδα να δω πως ειναι τα πραγματα?

emix
27-11-2011, 19:46
Φιλαρακι Emix δεν μου λες απο που μπαινεις να παω να ριξω μια ματια μεσα στη βδομαδα να δω πως ειναι τα πραγματα?

Απο το χωριο Νεροτριβια μπαινουμε. Διπλα απο το ποδοσφαιρικο γηπεδο, στην πανω μερια εχει εναν χωματοδρομο.

Αντε,αν μπορεις να πας λιγο να μας πεις τι γινεται καλα θα ηταν. Επισης ρωτησε τους χωριανους εκει αν εχει βρεξει καθολου αυτες τις μερες.

ziumann
27-11-2011, 21:18
Τριτη τεταρτη θα παω και θα ενημερωσω.

tthodor
27-11-2011, 21:26
Από όσο ξέρω δεν έχει βρέξει (καλά) μέχρι τώρα... οπότε δε νομίζω να έχει τρελή λασπουριά.

Άμα ψήνεστε παίζει και άλλο σημείο εισόδου, από το εκκλησάκι του Αγίου Βλάσση στην Καμαρίτσα (+8 όμορφα χωμάτινα Km περίπου :D)
Θα προσπαθήσω να είμαι και εγώ (ανάλογα πως θα πάει η μετακόμιση:hmmm:)

evanslam
28-11-2011, 09:44
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη τη "βρωμο"παρέα!

Απο ότι φαίνεται μέχρι στιγμής, ο καιρός θα είναι σύμμαχός μας, αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη για έγκυρες προβλέψεις.

http://img88.imageshack.us/img88/6349/kantiliweek.jpg (http://img88.imageshack.us/i/kantiliweek.jpg/)

http://img268.imageshack.us/img268/7991/kantilisavato.jpg (http://img268.imageshack.us/i/kantilisavato.jpg/)

http://img580.imageshack.us/img580/6375/kantilikyriaki.jpg (http://img580.imageshack.us/i/kantilikyriaki.jpg/)

ps. Ηλία έχεις κανένα νέο απο το συμπλέκτη;

emix
28-11-2011, 12:09
Από όσο ξέρω δεν έχει βρέξει (καλά) μέχρι τώρα... οπότε δε νομίζω να έχει τρελή λασπουριά.

Άμα ψήνεστε παίζει και άλλο σημείο εισόδου, από το εκκλησάκι του Αγίου Βλάσση στην Καμαρίτσα (+8 όμορφα χωμάτινα Km περίπου :D)
Θα προσπαθήσω να είμαι και εγώ (ανάλογα πως θα πάει η μετακόμιση:hmmm:)

Δεκτη η προταση φυσικα.
Αν ερθεις θα μας καθοδηγησεις μεχρι εκεινο το σημειο.
Νεο για τον συμπλεκτη δεν εχω. Ξερω οτι προχωραει η παραγγελια. Αναμενω. Και Σαββατο πρωι μπορω να τον βαλω ομως.

emix
28-11-2011, 13:32
Παιδια επειδη εχει χαθει λιγο η μπαλα με τις συμμετοχες, να πω απλα οτι φαινομενικα θα ειμαστε αρκετοι. Το βλεπω για καμια 10αρια ατομα σιγουρα.

Επαναλαμβανω το σημειο συναντησης:

Mc Donalds, διπλα στο βενζιναδικο της ΒΡ στην εθνικη οδο, μετα τα πρωτα διοδια. Ωρα συναντησης 9πμ.

Η αναμονη θα ειναι 15 λεπτα αυστηρα για να μην μας παρει η ωρα. Γιατι μεχρι να φθασουμε στο σημειο εισοδου θα παει 10 ή και 1030.

Επισης επαναλαμβανω οτι η βολτα θα γινει, ακομα κι αν δεν ερθω εγω.

sliv
28-11-2011, 15:15
Επισης επαναλαμβανω οτι η βολτα θα γινει, ακομα κι αν δεν ερθω εγω.

ρε Λιακο....ξερει και αλλος την διαδρομη ???

εγω παντος δεν θυμαμαι τιποτα :D:D

geod
28-11-2011, 15:27
Παιδια επειδη εχει χαθει λιγο η μπαλα με τις συμμετοχες, να πω απλα οτι φαινομενικα θα ειμαστε αρκετοι. Το βλεπω για καμια 10αρια ατομα σιγουρα.

Επαναλαμβανω το σημειο συναντησης:

Mc Donalds, διπλα στο βενζιναδικο της ΒΡ στην εθνικη οδο, μετα τα πρωτα διοδια. Ωρα συναντησης 9πμ.

Η αναμονη θα ειναι 15 λεπτα αυστηρα για να μην μας παρει η ωρα. Γιατι μεχρι να φθασουμε στο σημειο εισοδου θα παει 10 ή και 1030.

Επισης επαναλαμβανω οτι η βολτα θα γινει, ακομα κι αν δεν ερθω εγω.

Κανέναν χάρτη του σημείου συνάντησης? Σε ποιο χλμ της εθνικής είναι?:confused:

XCHALLENGE
28-11-2011, 15:30
Κανέναν χάρτη του σημείου συνάντησης? Σε ποιο χλμ της εθνικής είναι?:confused:

...σας ...καλομαθαινει ο Λεοντοκαρδος με φαινεται!!!!

Καλη βολτα παιδες!

Τα λεμε...

emix
28-11-2011, 15:33
ρε Λιακο....ξερει και αλλος την διαδρομη ???

εγω παντος δεν θυμαμαι τιποτα :D:D

Στρατη θα ειναι ο Σπυρος αν δεν ερθω εγω και αυτος ετσι κι αλλιως θα εχει το gps.

Κανέναν χάρτη του σημείου συνάντησης? Σε ποιο χλμ της εθνικής είναι?:confused:

Δεν εχω χαρτη. Αλλα ανεβαινοντας την εθνικη οδο, μετα τα διοδια Αφιδνων κανενα 4-5χλμ πιο πανω υπαρχει ενα βενζιναδικο της BP και διπλα τα McDonalds. Δεν υπαρχει κατι αλλο μεχρι εκει περα, οποτε φαινεται.

ziumann
28-11-2011, 15:34
Ακριβως εδω: Google Maps (http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=38.212735,23.855492&spn=0.004569,0.009602&hnear=%CE%A7%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B1,+%CE%95%CF%8D%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1,+%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CF%82&t=h&z=17&vpsrc=6)

geod
28-11-2011, 19:16
ΑΑΑΑΑΑ! Κατάλαβα, ευχαριστώ παιδιά. ;)

ziumann
28-11-2011, 23:30
Ας κανω τη συνεχεια:

1.emix
2.bogart
3.danaos
4.evanslam
5.ziumann
6.geod
7.phoenix
8.BillyGS ?
9.loukas ?
10.gs77 ?
11.sliv ?
12.Serial
13.Man!!!
14.tthodor
Τα ερωτηματικα ειναι λογω ελιων :D
Αν εχω ξεχασει κανεναν ας το συμπληρωσει...:o

Serial
29-11-2011, 10:10
ΧΩΜΑΤΙΝΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΚΑΝΤΗΛΙ

ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ Mc Donalds Ε.Ο.:ΑΘΗΝΩΝ-ΛΑΜΙΑΣ (φεύγοντας απο Αθήνα μετά τα πρώτα διόδια δεξιά)

ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ:09:00π.μ


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:

1.emix
2.bogart
3.danaos
4.evanslam
5.ziumann
6.geod
7.phoenix
8.BillyGS ?
9.loukas ?
10.gs77 ?
11.sliv ?
12.Serial?
13.Man!!!
14.tthodor
15.;;;;

emix
29-11-2011, 11:43
9 ατομα min, 14 max,
Σ αυτα τα ονοματα μπαινουν κι αλλοι δυο, ο Σπυρος (ο οποιος και θα σας οδηγησει αν δεν ερθω εγω), ο Στελιος και ενα αλλο παιδι που λεγεται Αντρεας.
Δηλαδη 14+3=17 ατομα!!!!!

Θα πεσει γελιο.

bogart
29-11-2011, 11:55
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:

1.emix
2.bogart
3.danaos
4.evanslam
5.ziumann
6.geod
7.phoenix
8.BillyGS ?
9.loukas ?
10.gs77 ?
11.sliv ?
12.Serial?
13.Man!!!
14.tthodor
15.Konti
16.Spiros
17.Kordix
18.Καύτης
19.????

evanslam
29-11-2011, 12:18
Κανέναν χάρτη του σημείου συνάντησης? Σε ποιο χλμ της εθνικής είναι?:confused:

...σας ...καλομαθαινει ο Λεοντοκαρδος με φαινεται!!!!



Δεν εχω χαρτη. Αλλα ανεβαινοντας την εθνικη οδο, μετα τα διοδια Αφιδνων κανενα 4-5χλμ πιο πανω υπαρχει ενα βενζιναδικο της BP και διπλα τα McDonalds. Δεν υπαρχει κατι αλλο μεχρι εκει περα, οποτε φαινεται.




Γιώργη μόλις περάσεις τα διόδια στις Αφίδνες συνέχισε ευθεία & μέτρησε ακριβώς 3900 μέτρα ή 3,9 χλμ και μπες δεξιά στο πρατήριο της BP που έχει τα McDonalds!



http://img155.imageshack.us/img155/4929/map001.jpg (http://img155.imageshack.us/i/map001.jpg/)




Δεν πιστεύω να έχεις παράπονο εε;
Γιατί αυτό το forum καλώς ή κακώς μας καλομαθαίνει πολλές φορές!:D;)

sliv
29-11-2011, 12:42
9 ατομα min, 14 max,
Σ αυτα τα ονοματα μπαινουν κι αλλοι δυο, ο Σπυρος (ο οποιος και θα σας οδηγησει αν δεν ερθω εγω), ο Στελιος και ενα αλλο παιδι που λεγεται Αντρεας.
Δηλαδη 14+3=17 ατομα!!!!!

Θα πεσει γελιο.

βαλε και wolverine (Γιωργος) με ? 90%

18 ....πολυ γελιο :D:D:D

παντος ειναι ωραια που μεγαλωνει η χωματινη παρεα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bogart
29-11-2011, 12:47
1.emix
2.bogart
3.danaos
4.evanslam
5.ziumann
6.geod
7.phoenix
8.BillyGS ?
9.loukas ?
10.gs77 ?
11.sliv ?
12.Serial?
13.Man!!!
14.tthodor
15.Konti
16.Spiros
17.Kordix
18.Καύτης
19.wolverine
20.???

geod
29-11-2011, 15:17
Δεν πιστεύω να έχεις παράπονο εε;
Γιατί αυτό το forum καλώς ή κακώς μας καλομαθαίνει πολλές φορές!:D;)
[/CENTER][/QUOTE]

Ευχαριστώ φίλε.:sm8:

emix
29-11-2011, 15:19
Δεν ξερω τι λετε, μπορει να εχετε καλομαθει, αλλα φασολαδες και αλλα τετοια δεν θα εχει στο τελος!!!!


:sm7::sm7::sm7:

spiros
29-11-2011, 16:29
Πολύς κόσμος… :sm8:

Θα αφήσουμε το βουνό χωρίς πανίδα. Θέλω να δω τα βλέμματα των χωρικών στην Νεροτριβιά που περνάει max 1 αυτοκίνητο την μέρα να βλέπουν το κομβόι.
Ο Konti δεν θα έρθει, έχει σπάσει το χέρι και θα είναι για 3 βδομάδες off. Το γράφω εγώ γιατί ξέρω ότι δεν μπαίνει στο forum.


1.emix
2.bogart
3.danaos
4.evanslam
5.ziumann
6.geod
7.phoenix
8.BillyGS ?
9.loukas ?
10.gs77 ?
11.sliv ?
12.Serial?
13.Man!!!
14.tthodor
15.Spiros
16.Kordix
17.Καύτης
18.wolverine
19.???

sliv
29-11-2011, 16:30
Δεν ξερω τι λετε, μπορει να εχετε καλομαθει, αλλα φασολαδες και αλλα τετοια δεν θα εχει στο τελος!!!!


:sm7::sm7::sm7:


Γιατι ρε Λιακο??? τη προηγουμενη φορα δεν ειχε μπριζολιδια ...??;)

τωρα δηλαδη αν βρουμε πουθενα ..καμια φασολδιτσα ...να πουμε οχι ??

να την φανε άλλοι ??? :p:p:p

:sm7:

geod
29-11-2011, 16:41
Δεν ξερω τι λετε, μπορει να εχετε καλομαθει, αλλα φασολαδες και αλλα τετοια δεν θα εχει στο τελος!!!!


:sm7::sm7::sm7:

Δεν θα έχει???.:yz:yz:yz

kostasx
29-11-2011, 17:00
Δεν ξερω τι λετε, μπορει να εχετε καλομαθει, αλλα φασολαδες και αλλα τετοια δεν θα εχει στο τελος!!!!

:sm7::sm7::sm7:

Ετσι Ηλία..μην τους λυπάσαι..τοστάκι και πολύ είναι
Ακους εκει φασολάδες..:D:D

kostastenere
29-11-2011, 18:24
Μέσα μάλλον και εγω θα ξέρω αύριο για σιγουρα

XCHALLENGE
29-11-2011, 18:30
Μέσα μάλλον και εγω θα ξέρω αύριο για σιγουρα


...ΔΕΝ προλαβαινεις!!! Θα'χει ...αστραποβροντα και ΔΕΝ εχεις κρεμασει ακομα το αντικεραυνικο!!!:):);)

Τα λεμε...

phoenix
29-11-2011, 18:44
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΛΕΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ:cool:
ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΟΥΡΑΣΤΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΜΙΑ ΜΠΡΙΖΟΛΑΘΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΒΟΥΤΗΡΑΚΙ ΚΑΜΕΝΟ
ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool::cool::cool::cool:

evanslam
29-11-2011, 18:47
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΛΕΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ:cool:
ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΟΥΡΑΣΤΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΜΙΑ ΜΠΡΙΖΟΛΑΘΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΒΟΥΤΗΡΑΚΙ ΚΑΜΕΝΟ
ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool::cool::cool::cool:

Καλα τα λες αλλά θα πρέπει να συννενοηθείς και με τον διοργανωτή - Ηλια (emix)!

Λεώ εγω τώρα!!!;)

XCHALLENGE
29-11-2011, 19:01
Καλα τα λες αλλά θα πρέπει να συννενοηθείς και με τον διοργανωτή - Ηλια (emix)!

Λεώ εγω τώρα!!!;)

Κι'αν ...δεν ερθει ο διοργανωτης ΝΥΣΤΙΚΟΙ θα μεινουνε???;);)



Τα λεμε...

evanslam
29-11-2011, 19:21
Κι'αν ...δεν ερθει ο διοργανωτης ΝΥΣΤΙΚΟΙ θα μεινουνε???;);)



Τα λεμε...

Νομίζω υπάρχει και υπο-διοργανωτής αλλα δεν θυμάμαι ποιος!:D

XCHALLENGE
29-11-2011, 19:49
Νομίζω υπάρχει και υπο-διοργανωτής αλλα δεν θυμάμαι ποιος!:D



Οπως και να'χει καλα να περασετε!!! Κι επειδη θα'στε ΠΟΛΛΟΙ -παλι- το νου'σας και ν'ακουτε το Δαναο! Εγω θα κανω...απογραφη -δυστηχως!:);)

Τα λεμε...

ziumann
29-11-2011, 21:52
Απο το χωριο Νεροτριβια μπαινουμε. Διπλα απο το ποδοσφαιρικο γηπεδο, στην πανω μερια εχει εναν χωματοδρομο.

Google Maps (http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=38.615227,23.530215&spn=0.004787,0.009602&hnear=%CE%A7%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B1,+%CE%95%CF%8D%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1,+%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CF%82&t=h&z=17&vpsrc=6)
Μαλλον απο εδω λες.Αυριο θα παω να δω τι γινεται αν και δεν με κοβω να ερχομαι γιατι ο δικος μου δεν μπορει να μου βρει πισω λαστιχο.ΝεύραΝεύραΝεύρα

spiros
30-11-2011, 11:24
Google Maps (http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=38.615227,23.530215&spn=0.004787,0.009602&hnear=%CE%A7%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B1,+%CE%95%CF%8D%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1,+%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CF%82&t=h&z=17&vpsrc=6)
Μαλλον απο εδω λες.Αυριο θα παω να δω τι γινεται αν και δεν με κοβω να ερχομαι γιατι ο δικος μου δεν μπορει να μου βρει πισω λαστιχο.ΝεύραΝεύραΝεύρα

Πολλή σωστά το δείχνεις. Είναι ο χωματόδρομος που περνάει πάνω από το γήπεδο και στο πρώτο δεξιά.
Τώρα για το φαί. Δεν υπάρχουν κανόνες και διοργανωτές, παρέα πάμε βόλτα στο βουνό. Αποφασίζουμε εκεί τη θα κάνουμε άσχετα αν είμαστε πολλοί ή λίγοι. Συνήθως στις βόλτες μας προτιμάμε να μην καθόμαστε σε ταβέρνα και να τρώμε κάτι στο βουνό.
Αργότερα θα ανεβάσω την διαδρομή. Όποιος έχει GPS ας την περάσει.

emix
30-11-2011, 12:25
Παιδια, εδω και καιρο εχουμε βγαλει απο το προγραμμα των χωματινων αποδρασεων μας την λεξη "ταβερνα".

Οι λογοι ειναι δυο: α) περισσοτερος χρονος για χωμα και β)μειωση εξοδων.

Οι βενζινες πλεον εχουν παει στο "Θεο", τα διοδια το ιδιο, οποτε καλυτερα το κοστος της ταβερνας να γινει βενζινη και να κανουμε περισσοτερη χλμ στο βουνο.

Φυσικα οποιοι στο τελος της βολτας θελουν να κατσουν σε ταβερνα, δεν υπαρχει προβλημα.

Τελος θα παρακαλουσα, οταν ο Σπυρος βαλει την διαδρομη οσοι εχετε gps να την περασετε για να την εχουνε και αλλοι και οχι μονο ενας.

spiros
30-11-2011, 12:42
Η διαδρομή.
Είναι 3 αρχεία .gdb για mapsource .kmz για google και .gpx που ανοίγει από σχεδόν όλα τα προγράμματα.
Όποιος έχει κάποια καλή ιδέα ειδικά για το κομμάτι πάνω από το Προκόπη που δεν το ξέρω να μας την πει για να αλλάξουμε την διαδρομή.

ziumann
30-11-2011, 14:20
Λοιπον πηγα πανω και η κατασταση του δρομου ειναι πολυ καλη τουλαχιστον μεχρι εκει που πηγα εγω.Καμια δεκαρια χλμ μπηκα μεσα γιατι ημουν μονος μου και απο ενα σημειο και μετα το βουνο αρχιζε και εδιχνε τα δοντια του.Δεν ξερω τι θα συναντησουμε πιο πανω παντως εχει να βρεξει πολυ καιρο και ηταν στεγνα τελειως.Οχι σκονη ομως.

ziumann
30-11-2011, 14:31
Η διαδρομή.
Είναι 3 αρχεία .gdb για mapsource .kmz για google και .gpx που ανοίγει από σχεδόν όλα τα προγράμματα.
Όποιος έχει κάποια καλή ιδέα ειδικά για το κομμάτι πάνω από το Προκόπη που δεν το ξέρω να μας την πει για να αλλάξουμε την διαδρομή.

Τα εκανα unzip και μου εβγαλε τρια αρχεια.Πως τα χρησιμοποιω?
Το ενα ειναι 11kb το αλλο 74 και το τριτο 118.

bogart
30-11-2011, 14:40
Λοιπον πηγα πανω και η κατασταση του δρομου ειναι πολυ καλη τουλαχιστον μεχρι εκει που πηγα εγω.Καμια δεκαρια χλμ μπηκα μεσα γιατι ημουν μονος μου και απο ενα σημειο και μετα το βουνο αρχιζε και εδιχνε τα δοντια του.Δεν ξερω τι θα συναντησουμε πιο πανω παντως εχει να βρεξει πολυ καιρο και ηταν στεγνα τελειως.Οχι σκονη ομως.

καλό αυτό γιατί το πίσω μου λάστιχο είναι για κλάμματα....

spiros
30-11-2011, 16:41
Τα εκανα unzip και μου εβγαλε τρια αρχεια.Πως τα χρησιμοποιω?
Το ενα ειναι 11kb το αλλο 74 και το τριτο 118.

Αυτό μα τα 11kb ανοίγει με Google Earth.
Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω την διαδρομή σε Google Maps γιατί δεν έχει τους δρόμους.

ziumann
30-11-2011, 16:43
Αυτό μα τα 11kb ανοίγει με Google Earth.
Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω την διαδρομή σε Google Maps γιατί δεν έχει τους δρόμους.


:sm8:

nibo
01-12-2011, 13:00
καλη βολτα παιδια!
θα σας κανει και ωραια μερα χωρις βροχες!

emix
01-12-2011, 14:19
Παιδια το ανταλλακτικο ακομα να μου ερθει και αρχιζω ν ανησυχω ελεεινα!

Περιμενω ενα τηλεφωνο μηπως βαλω εστω και προσωρινα μεταχειρισμενο και οταν ερθει να βαλω το καινουργιο, απλα και μονο για να μπορεσω να ερθω στην βολτα. Θα ξερω μεσα στην ημερα.

Απο κει και περα, δεν ξερω τι να κανω και τι να σας πω.

Να το ακυρωσουμε για το αλλο σαββατο; Να πατε κι ας μην ερθω;
Ειλικρινα δεν ξερω και στεναχωριεμαι γι αυτο.

Ελπιζω να ερθει καμια ειδοποιηση μεσα στην ημερα.

Μ εχουν πιασει τα διαολια μου τωρα.

sliv
01-12-2011, 14:26
Παιδια το ανταλλακτικο ακομα να μου ερθει και αρχιζω ν ανησυχω ελεεινα!

Περιμενω ενα τηλεφωνο μηπως βαλω εστω και προσωρινα μεταχειρισμενο και οταν ερθει να βαλω το καινουργιο, απλα και μονο για να μπορεσω να ερθω στην βολτα. Θα ξερω μεσα στην ημερα.

Απο κει και περα, δεν ξερω τι να κανω και τι να σας πω.

Να το ακυρωσουμε για το αλλο σαββατο; Να πατε κι ας μην ερθω;
Ειλικρινα δεν ξερω και στεναχωριεμαι γι αυτο.

Ελπιζω να ερθει καμια ειδοποιηση μεσα στην ημερα.

Μ εχουν πιασει τα διαολια μου τωρα.


Αισιοδοξία Λιάκο …αυτό με το μεταχειρισμένο φαίνεται καλή λύση....!!!

Έχουμε 1,5 μέρα ακόμα ....βαλε και το Σάββατο....

tthodor
01-12-2011, 14:37
Παιδια το ανταλλακτικο ακομα να μου ερθει και αρχιζω ν ανησυχω ελεεινα!

Περιμενω ενα τηλεφωνο μηπως βαλω εστω και προσωρινα μεταχειρισμενο και οταν ερθει να βαλω το καινουργιο, απλα και μονο για να μπορεσω να ερθω στην βολτα. Θα ξερω μεσα στην ημερα.

Απο κει και περα, δεν ξερω τι να κανω και τι να σας πω.

Να το ακυρωσουμε για το αλλο σαββατο; Να πατε κι ας μην ερθω;
Ειλικρινα δεν ξερω και στεναχωριεμαι γι αυτο.

Ελπιζω να ερθει καμια ειδοποιηση μεσα στην ημερα.

Μ εχουν πιασει τα διαολια μου τωρα.

Μακάρι να βρεθεί μια λύση... βασικά μακάρι να παραλάβεις αυριο πρωι πρωι :) :)
Εγώ δυστυχώς το άλλο ΣΚ δεν θα μπορώ, αφού μεθόδεψα να γίνει η μετακόμιση τότε :)

Τώρα μιας και εσύ είσαι ο διοργανωτής και μιας και την ψιλο-άκουσες άδικα (κάπου... από κάποιους), έχεις δικαιώμα να την ακυρώσεις/αναβάλεις χωρίς τύψεις ;) Αν την αναβάλλεις προσωπικά θα με βόλευε για το ΣΚ 17/18... αλλά και πάλι δικο σου θέμα είναι ;)

Πάντως εγώ αυτό το Σάββατο λέω να πάω απο εκεί ούτως η άλλος γιατί όλη τη βδομάδα ... αυτό με κρατάει :) :) και δε κάνει να μου το στερήσω ;)

emix
01-12-2011, 15:01
Μακάρι να βρεθεί μια λύση... βασικά μακάρι να παραλάβεις αυριο πρωι πρωι :) :)
Εγώ δυστυχώς το άλλο ΣΚ δεν θα μπορώ, αφού μεθόδεψα να γίνει η μετακόμιση τότε :)

Τώρα μιας και εσύ είσαι ο διοργανωτής και μιας και την ψιλο-άκουσες άδικα (κάπου... από κάποιους), έχεις δικαιώμα να την ακυρώσεις/αναβάλεις χωρίς τύψεις ;) Αν την αναβάλλεις προσωπικά θα με βόλευε για το ΣΚ 17/18... αλλά και πάλι δικο σου θέμα είναι ;)

Πάντως εγώ αυτό το Σάββατο λέω να πάω απο εκεί ούτως η άλλος γιατί όλη τη βδομάδα ... αυτό με κρατάει :) :) και δε κάνει να μου το στερήσω ;)


Ας περιμενουμε λιγο και βλεπουμε.

Εγω παντως δεν θελω ν ακυρωθει κι ας μην ερθω. Και μαλλον δεν θ ακυρωθει.

ntinopoulos
01-12-2011, 15:04
Ας περιμενουμε λιγο και βλεπουμε.

Εγω παντως δεν θελω ν ακυρωθει κι ας μην ερθω. Και μαλλον δεν θ ακυρωθει.
ισα ισα θα χει και παραπανω συμμετοχες!:p:sm7:

emix
01-12-2011, 15:08
ισα ισα θα χει και παραπανω συμμετοχες!:p:sm7:


Το ξερα οτι περιμενεις ποτε θα δωσω ακυρο για μενα για να δηλωσεις συμμετοχη!!!!

:p:p:p

kostasx
01-12-2011, 15:24
Ηλία βάλε το μεταχειρισμένο για να πας την κυριακή..
και όταν έρθει το καινούργιο..το βάζεις και ξαναπάς την άλλη βδομάδα..:D:D

ziumann
01-12-2011, 17:53
Δυστηχως ακυρο για μενα.Νεύρα
Δεν βρηκα λαστιχο.Νεύρα
Παντως αν πατε θα ερθω μαζι σας μεχρι το σημειο εισοδου σας ετσι για τη βολτα.:hmmm:

emix
01-12-2011, 19:07
Παιδια δυστυχως δεν γινεται να το φτιαξω προσωρινα.
Επειδη ομως δεν μ αρεσει ν ακυρωνω και να κρεμαω την ομαδα,θα ερθω και οτι γινει.
Απλα θα πρεπει να μ ανεχτειτε γιατι μπορει να πρεπει να σταματαω για συμπληρωμα λαδιου.
Τα λεμε την κυριακη λοιπον,9πμ στα McDonalds

mck
02-12-2011, 17:27
Καλά να περάσετε ρε μάγκες!
Πολύ σας χαίρομαι και σας ζηλεύω, λίγο... :yz αλλά είχα υποσχεθεί στα κορίτσια μου (μαμά και κόρη) εκδρομούλα ... :sm7:
Να περάσετε καλά και να προσέχετε, αν και θα σας προσέχει ο Δαναός έτσι κι αλλιώς ... :D

Arkas
02-12-2011, 17:29
Καλή βόλτα φιλαράκια !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !

emix
03-12-2011, 12:16
Για να μην ξεχνιομαστε ε;

Τα λεμε αυριο στις 9πμ στα McDonalds.

Φερτε μαζι σας τα βασικα εργαλεια της μηχανης σας.

Απο κει θ αγορασουμε κανεν τοστ/σαντουιτς, νερο,χυμους, κλπ.

Και φυσικα το πιο σημαντικο αξεσουαρ ειναι...;


Χαρτι υγειας!!!!

:sm7::sm7:

Η φυση αλλωστε ανοιγει την ορεξη και την... σουφρα!!!!


:sm7::sm7:


Εγω βεβαια θα φερω κανενα μπετονι λαδι συμπλεκτη μαζι μου!!!!

geod
03-12-2011, 12:49
Για να μην ξεχνιομαστε ε;

Τα λεμε αυριο στις 9πμ στα McDonalds.

Φερτε μαζι σας τα βασικα εργαλεια της μηχανης σας.

Απο κει θ αγορασουμε κανεν τοστ/σαντουιτς, νερο,χυμους, κλπ.

Και φυσικα το πιο σημαντικο αξεσουαρ ειναι...;


Χαρτι υγειας!!!!

:sm7::sm7:

Η φυση αλλωστε ανοιγει την ορεξη και την... σουφρα!!!!


:sm7::sm7:


Εγω βεβαια θα φερω κανενα μπετονι λαδι συμπλεκτη μαζι μου!!!!
Βασικά εργαλεία???
Χαρτί υγείας να είναι γκοφρέ?

Andreas_F800GS
03-12-2011, 17:20
Καλά να περάσετε παιδιά και με ασφάλεια πρώτα από όλα. Είμαι σίγουρος και για τα δύο βέβαια... :) Περιμένουμε με αγωνία τα βίντεο για να ζηλέψουμε ακόμα περισσότερο!

Ελπίζω να μην σταματήσουν οι πρωτοβουλίες για τέτοιες βόλτες γιατί έχω σκάσει που δεν μπορώ να έρθω σε αυτή! :yz

geod
03-12-2011, 18:41
Καλά να περάσετε παιδιά και με ασφάλεια πρώτα από όλα. Είμαι σίγουρος και για τα δύο βέβαια... :) Περιμένουμε με αγωνία τα βίντεο για να ζηλέψουμε ακόμα περισσότερο!

Ελπίζω να μην σταματήσουν οι πρωτοβουλίες για τέτοιες βόλτες γιατί έχω σκάσει που δεν μπορώ να έρθω σε αυτή! :yz

Δεν θα ΄ρθείς??:hmmm:
Εγώ είμαι και λίγο άρρωστος και θα προσπαθήσω να πάω!

SenseiG
03-12-2011, 18:43
Δεν θα ΄ρθείς??:hmmm:
Εγώ είμαι και λίγο άρρωστος και θα προσπαθήσω να πάω!

Περαστικα Γιωργο!!

SenseiG
03-12-2011, 18:45
Καλα να περασετε φιλαρακια!

geod
03-12-2011, 19:13
Περαστικα Γιωργο!!

Oss sensei
Να είσαι καλά φίλε:)

Andreas_F800GS
03-12-2011, 20:36
Δεν θα ΄ρθείς??:hmmm:
Εγώ είμαι και λίγο άρρωστος και θα προσπαθήσω να πάω!

Εγώ ήμουν λίγο άρρωστος στην Πάρνηθα και μετά έκανα μία εβδομάδα να συνέλθω. Σου εύχομαι να μην πάθεις τα ίδια!
Αυτή την Κυριακή είχα κανονίσει κάτι άλλο και δεν μπορούσα να το αναβάλω... δυστυχώς... άσε Γιώργο έχω σκάσει λέμε... :( Στην επόμενη όμως θα τα πούμε. Καλά να περάσετε!!! :sm8:

kostastenere
03-12-2011, 20:36
Καλα να περάσουμε τα λέμε το πρωι

XCHALLENGE
03-12-2011, 20:42
..kostatenere....ΔΕΝ προλαβαινεις!!! Θα'χει ...αστραποβροντα και ΔΕΝ εχεις κρεμασει ακομα το αντικεραυνικο!!!:):);)

Τα λεμε...
>>>.>>

sliv
03-12-2011, 20:57
Θα ειναι Super.......................!!!!!!!!

Τα λεμε αυριο ..........................................!!!!!!

mitch
03-12-2011, 21:20
Θα ειναι Super.......................!!!!!!!!

Τα λεμε αυριο ..........................................!!!!!!

με αυτη τη παρεα και αυτον τον προορισμο σιγουρα θα ειναι super!!!!!

μεσα και εγω,μιας και δεν εβρεξε ολη την εβδομαδα πιστευω θα τα καταφερω με τα ασφαλτινα!!!!

τα λεμε αυριο!!!!!

καλα να περασουμε!!!!!:sm8:

robbin
03-12-2011, 21:41
παιδια καλη βολτα

Μεγαλη προσοχη στην πρωινη υγρασια, ειδικα οσοι θα εχετε τακουνια. εγω την εφαγα χθες την τουμπα μου (κ πονεσε)

ziumann
03-12-2011, 22:08
Θα σας περιμενω αμεσως μετα τη καινουρια γεφυρα.Τα λεμε εκει.

gs77
04-12-2011, 00:33
καλη βολτα παιδια καλα να περασετε και με πολεσ foto:)

MARK
04-12-2011, 01:04
Καλά να περάσετε ;)

ziumann
04-12-2011, 16:17
Μολις μπηκα σπιτι.Η βολτα απλα απιθανη.Η παρεα φοβερη.Σε ενα κομματι ειχε λιγο ξυλο αλλα τη παλεψα.Αν ειχα και λαστιχα θα το ευχαριστιομουνα περισσοτερο.:) Δεν πειραζει ομως.Την επομενη φορα.Τα παιδια συνεχισανε απο το Προκοπι κι αλλο χωμα αλλα δεν ακολουθησα.Δεν ειχα χρονο.
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!:sm8::sm8::sm8::sm8:

ziumann
04-12-2011, 16:18
Αναμενω υλικο απο τους καμεραμεν της παρεας!!!

kostastenere
04-12-2011, 19:52
Kostastenere has just landed '!όλα πολυ όμορφα να μάστε καλα να την ξανακάνουμε !!

geod
04-12-2011, 20:03
Ηταν καταπληκτικά απλά τέλειο με πολύ καλή παρέα:sm8:
Να κανονίσουμε το επόμενο!:D

bogart
04-12-2011, 20:07
συναντηθήκαμε το πρωί με τα παιδιά στο γνωστό σημείο και είπαμε τις πρωινές καλημέρες...

μελανό σημείο ο Ηλίας που τελικά δεν μπόρεσε να έρθει αφού ο συμπλέκτης συγχωρέθηκε, κρίμα ρε Λιάκο που δεν ήρθες...

την πλοήγηση ανέλαβε ο Σπύρος και έτσι ξεκινήσαμε μέχρι τα Νεροτριβιά όπου και μπήκαμε χώμα...

το 1ο μέρος ήταν απο Νεροτριβιά για Προκόπι όπου ήταν πολύ απαιτητικό κι ας μην είχε βρέξει, το βουνό πιθανόν έχει τρελή υγρασία, δεν βρίσκω άλλη δικαιολογία...

αρκετή λασπουριά, ατελείωτα νεροφαγόματα, γλιστερές πέτρες, κλασσικό Καντήλι...

ΜΠΡΑΒΟ στους Ziumann και Mitch που το βγάλανε με ασφάλτινα, ακόμα κι εμείς με χωμάτινα χαροπαλέψαμε σε πολλά σημεία...

το 2ο κομμάτι ήταν ένα άλλο βουνό, δεν θυμάμαι το όνομα του (Σπύρο βοήθα) όπου τελείωσαν οι λάσπες και απολαύσαμε στεγνό χωματάκι...

η διαδρομή έγινε όλη σε εκπληκτικό καταπράσινο τοπίο, πραγματικά μαγευτικό...

στο Καντήλι βγάλαμε και φωτό στον γνωστό καναπέ, όσοι έχετε υλικό παιδιά ανεβάστε άμεσα!!

θα ανεβάσω σύντομα βίντεο από την μεριά μου!!!

άντε και στην επόμενη!!!

kostastenere
04-12-2011, 20:33
Φωτο

kostastenere
04-12-2011, 20:38
Φωτο

XCHALLENGE
04-12-2011, 22:42
Αντε, και στην επομενη, παρεα!;)

Τα λεμε...

kostastenere
05-12-2011, 00:51
Αντε, και στην επομενη, παρεα!;)

Τα λεμε...

ΕΣΥ για να έρθεις πρέπει να φέρεις λαστιχακι για τους κεραυνούς !!!χαχαχαχα

XCHALLENGE
05-12-2011, 01:22
ΕΣΥ για να έρθεις πρέπει να φέρεις λαστιχακι για τους κεραυνούς !!!χαχαχαχα


Σε το εχω ετοιμο ΛΕΜΕ!!!:):);)

Τα ΛΕΜΕ...

sliv
05-12-2011, 11:57
Η βόλτα και η παρέα SUPER …όπως πάντα ..άλλωστε ....

Η διαδρομή πολλή όμορφη ... ρυθμός και πλοήγηση άψογη (μπράβο Σπύρο !!!!)

Κρίμα που δεν ήρθε ο Ηλίας ...
Λιακό εύχομαι να είναι η τελευταία καντεμιά.....!!!!

Υπήρχαν και κομμάτια δύσκολα , τεχνικά .... η κατηφόρα μα κροκάλα και λάσπη ..όλα τα λεφτά !!!! η μηχανή έφευγε σε όλες τις κατευθύνσεις..... :sm7::sm7:

Μπράβο στα παιδία Ziumann και Mitch με τα ασφαλτινα...- αν και εγώ επιμένω χωμάτινα – την βγάλανε τη διαδρομή παλικαρίσια !!!!!!

Υπάρχει αρκετό video … θα γίνει μοντάζ με τα καλύτερα ....και θα ανέβει ...

evanslam
05-12-2011, 13:25
Μια πρόγευση....

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 1 - YouTube

emix
05-12-2011, 13:33
Μπραβο παιδια, πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα.

Προσωπικα οταν φυγατε εκατσα στα Mc Donalds να πιω εναν καφε και να μοιρολογησω. Γυρισα σπιτι με μεγαλη ταλαιπωρια μετα, γιατι πηγα απο τον παρακαμπτηριο δρομο. Ταχυτητες δεν εμπαιναν, ταχυτητες δεν εβγαιναν, στα φαναρια δεν μπορουσα να βαλω νεκρα! Η μηχανη λοιπον παροπλιζεται μεχρι να ερθει το ανταλλακτικο.

Αν και η επιλογη του ορους Καντηλι εγινε με σκοπο να γινει μια πιο απαιτητικη βολτα, σαν αυτη που ειχαμε κανει τον Φεβρουαριο του 2008, τελικα ομως ο καιρος δεν βοηθαει.

Μπραβο στα παιδια με τ ασφαλτινα. Σε κατι τετοιες καταστασεις ειναι οριακη η αποφαση του να ερθει καποιος μ αυτα. Σε πιο δυσκολες στιγμες τα χωματινα ειναι απολυτως απαραιτητα.

Η επομενη δεν ξερω ποτε θα ειναι, αλλα ελπιζω να ειναι πιο hardcore.

Arkas
05-12-2011, 13:39
Ηλία μου,
εσύ να είσαι καλά
και το μηχανάκι, θα φτιαχτεί γρήγορα !

Άντε και την επόμενη,
να την κάνουμε παρέα ...

.

xurxes
05-12-2011, 13:50
Μπράβο ρε γκαρντασια...πάντα τέτοιες ομορφιές...
Ηλία φιλαρακι υπομονή...
κι αυτά στο παιχνίδι είναι...ας ειναι τα τελευταία!!!!

spiros
05-12-2011, 14:27
Η βόλτα SUPER, η παρέα SUPER.
Ξανά χαιρετώ τα καινούργια παιδιά που γνώρισα και γρήγορα να ξανά ανταμώσουμε όλοι και σε άλλη βόλτα.
Λιάκο το ξέρω ότι έχεις ξενερώσει αλλά τα βουνά δεν φεύγουν…..

Ρε παιδιά κατή φλας που πήρε το μάτι μου;

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-12-2011, 14:35
Μια πρόγευση....

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2tC1udIOv-I)







Μπράβο Βαγγέλη ... :)

Ωραίο το πρόγευμα ... ;)



.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-12-2011, 14:36
Μπράβο Βαγγέλη ... :)

Ωραίο το πρόγευμα ... ;)



.


... φαντάζομαι πως θάναι το "κυρίως πιάτο" ...

Περιμένουμεεεεεεεεεεεεε ... :o

evanslam
05-12-2011, 14:38
Μπράβο Βαγγέλη ... :)

Ωραίο το πρόγευμα ... ;)



.

... φαντάζομαι πως θάναι το "κυρίως πιάτο" ...

Περιμένουμεεεεεεεεεεεεε ... :o



GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 2 - YouTube

sliv
05-12-2011, 16:47
GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Iu7L7Vabgew)





Ωραιος ο Βάγγος.....................!!! Δωσε !!!!
:sm8:

τα ετοιμαζω και εγω..............

SenseiG
05-12-2011, 17:02
Μπραβο παιδια πολυ ομορφη διαδρομη ,παντα τετοια!!;)

mitch
05-12-2011, 17:08
ΜΠΡΑΒΩ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!

καναμε φοβερη βολτα,ειχαμε πολυ ομορφη παρεα,το βουνο καταπλικτικο,η διαδρομη απιστευτη,
(το περασμα στο ποταμι ηταν σκετη ταυλα :sm1:)
σας ευχαριστω ολους γιαυτην την ομορφη εμπιρια,για την υπομονη σας,για την βοηθεια και τις συμβουλες σας (ιδιαιτερα τον στρατη που ηταν παντα διπλα μου,ευχαριστω φιλε).

ζητω συγνωμη αν σας καθιστερισα σε μερικα σημεια ειδικα στο πρωτο σκελος που ειχε και την πολυ λασπη
(παλι καλα να λετε που δεν επεσε η χοντρη κατω γιατι αντε να την σηκωναμε μετα :sm7:)
πραγματικα δεν φανταζομουν οτι θα ειχε τοσο λασπη.
αφησα να περασει ολη η εβδομαδα για να δω αν θα βρεξει,γιαυτο και πειρα την αποφαση να ερθω τελευταια στιγμη αφου δεν εριξε σταγονα!!!!

τσπ στην επομενη θα ειμαι με χωματινα το υποσχομαι :D

εντως της ημερας θα ανεβουν και οι φωτο που εχω
παντα τετοια!!!:sm8:

emix
05-12-2011, 20:08
Μολις πατησα το ποδι μου σπιτι ειδα και το ανταλακτικο στο τραπεζι!
Για μια μερα καθυστερηση μου χαλασε τη βολτα!
Νομος του Μερφι:Αν ειναι να παει κατι στραβα, θα παει...

tthodor
05-12-2011, 20:10
Καλησπέρα και από μένα...
Super η βόλτα!!! To καντήλι και ο πυξαριάς στα καλύτερα τους :) Όμορφα τοπία και αρκετά βατή διαδρομή (αν εξαιρέσεις κανα δυο κομμάτια που είχε κάμποση λάσπη) αλλά όλη η παρέα βγήκε αλώβητη και χαρωπή :) :)

Πολύ χάρηκα που ξανα-είδα κάποιους φίλους μετά από πολύ καιρό και που γνώρισα πολλούς περισσοτερους ;)

Παρακάτω ένα μικρό δείγμα, URL με full size photos σε λίγο (ανεβαίνουν.... )

PS. Κανένας άλλος φωτογράφος ? Για ανεβάστε τίποτις.... (full size όμως ε ! ! ! :cool:)

Ευχαριστώ όλους για την παρέα, την καλή διάθεση και τη βόλτα.... Πάντα τέτοια :D:D

tthodor
05-12-2011, 20:13
Μολις πατησα το ποδι μου σπιτι ειδα και το ανταλακτικο στο τραπεζι!
Για μια μερα καθυστερηση μου χαλασε τη βολτα!
Νομος του Μερφι:Αν ειναι να παει κατι στραβα, θα παει...
Όχι ρε φίλε ! ! ! :yz
Μη το σκέφτεσαι....
Εντάξει μωρε.... δεν ήταν και τίποτα σπουδαίο :hmmm::p:D

Κανονίσε μας για το επόμενο :sm7:

sliv
05-12-2011, 20:14
Μολις πατησα το ποδι μου σπιτι ειδα και το ανταλακτικο στο τραπεζι!
Για μια μερα καθυστερηση μου χαλασε τη βολτα!
Νομος του Μερφι:Αν ειναι να παει κατι στραβα, θα παει...

Φαντατζεσαι να εχουν στειλει και λαθος ανταλακτικο ?????

:sm7::sm7::sm7:

Τοτε θα ειναι νομος του Μερφι: Αν κατι παει στραβα μπορει να παει και χειροτερα..!!!!

tthodor
05-12-2011, 20:32
Εδώ και όλες οι photos μου σε full size :) :)

https://skydrive.live.com/?cid=6373cb82edb0dc26#cid=6373CB82EDB0DC26&id=6373CB82EDB0DC26%21704

Επίσης ανεβάζω και την διαδρομή που κάναμε σε kml (Google Earth)
:sm8:

adventure
05-12-2011, 20:36
Υπέροχη χωμάτινη βόλτα .

:) :) ;) ;)

Πάντα τέτοια παίδες .

:sm8::sm8::sm8:

sliv
05-12-2011, 20:41
Εδώ και όλες οι photos μου σε full size :) :)

https://skydrive.live.com/?cid=6373cb82edb0dc26#cid=6373CB82EDB0DC26&id=6373CB82EDB0DC26%21704

Επίσης ανεβάζω και την διαδρομή που κάναμε σε kml (Google Earth)
:sm8:

Πολυ καλες ....θοδωρη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:sm4:

forester
05-12-2011, 20:44
Ζήλεψα:(
Μπράβο, πάντα τέτοια!!!

SenseiG
05-12-2011, 20:48
[QUOTE=mitch;535991]ΜΠΡΑΒΩ ΜΑΣ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!


σας ευχαριστω ολους γιαυτην την ομορφη εμπιρια,για την υπομονη σας,για την βοηθεια και τις συμβουλες σας (ιδιαιτερα τον Στρατη που ηταν παντα διπλα μου,ευχαριστω φιλε).


Αυτος ο Στρατης ειναι περιπτωση και εμενα τα ιδια εκανε στην χωματινη στο αλεποχωρι.Δεν με αφησε ρουπι σε ησυχια...:mad::(

Συνεχεια απο κοντα και ανχωνομουν μην πεσει επανω μου.....:p:p:p


:sm7::sm7::sm7::sm7:


Γεια σου φιλαρακι Στρατη.

staga1200
05-12-2011, 21:25
Μπραβο παιδια, πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα.

Προσωπικα οταν φυγατε εκατσα στα Mc Donalds να πιω εναν καφε και να μοιρολογησω. Γυρισα σπιτι με μεγαλη ταλαιπωρια μετα, γιατι πηγα απο τον παρακαμπτηριο δρομο. Ταχυτητες δεν εμπαιναν, ταχυτητες δεν εβγαιναν, στα φαναρια δεν μπορουσα να βαλω νεκρα! Η μηχανη λοιπον παροπλιζεται μεχρι να ερθει το ανταλλακτικο.

Αν και η επιλογη του ορους Καντηλι εγινε με σκοπο να γινει μια πιο απαιτητικη βολτα, σαν αυτη που ειχαμε κανει τον Φεβρουαριο του 2008, τελικα ομως ο καιρος δεν βοηθαει.

Μπραβο στα παιδια με τ ασφαλτινα. Σε κατι τετοιες καταστασεις ειναι οριακη η αποφαση του να ερθει καποιος μ αυτα. Σε πιο δυσκολες στιγμες τα χωματινα ειναι απολυτως απαραιτητα.

Η επομενη δεν ξερω ποτε θα ειναι, αλλα ελπιζω να ειναι πιο hardcore.
Λιάκο και εγώ δεν πήγα βρε φίλε αλλά την επόμενη θα την κάνουμε παρεούλα και να γουστάρουμε !!!
Φτιάξε το εργαλείο και μη σε νοιάζει !!! :)

siraxanz
05-12-2011, 21:41
πολυ ωραια βρε παιδια σας ζήλεψα,

αλλά όλο γυρω-γυρω πάτε

μηπως να κανονιζα κατι εδω στην Αργολιδα???:D

Arkas
05-12-2011, 21:56
πολυ ωραια βρε παιδια σας ζήλεψα,

αλλά όλο γυρω-γυρω πάτε

μηπως να κανονιζα κατι εδω στην Αργολιδα???:D

Μέσα !!! :D


Sent by Arkas via Tapatalk !

siraxanz
05-12-2011, 22:00
Μέσα !!! :D


Sent by Arkas via Tapatalk !


εχουμε πολυ ωραια βουνα κ με καλες κ φτηνες ταβερνες:D

αφηστε με να το δουλεψω στο μυαλο μου...;)

πόση ωρα είναι καλα να διαρκει το χωματινο σκελος??:)

Arkas
05-12-2011, 22:02
Αν είναι να βάλεις κ το χρόνο του "πάνε -έλα", υπολόγισε ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

siraxanz
05-12-2011, 22:05
Αν είναι να βάλεις κ το χρόνο του "πάνε -έλα", υπολόγισε ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

καταλαβα;) !

emix
05-12-2011, 22:34
πολυ ωραια βρε παιδια σας ζήλεψα,

αλλά όλο γυρω-γυρω πάτε

μηπως να κανονιζα κατι εδω στην Αργολιδα???:D

Ειχαμε παει περσι τον Μαιο αν θυμαμαι καλα Ζηρεια και φθασαμε μεχρι Ζαρουχλα. Πολυ ομορφα μερη. Θα ξαναπαμε σιγουρα.

gs77
05-12-2011, 22:37
παιδια souper foto και binteo στην επωμενη και εγω μεσα:)
παιδια ποσα χιλιομετρα ηταν?

bogart
05-12-2011, 23:00
παιδια souper foto και binteo στην επωμενη και εγω μεσα:)
παιδια ποσα χιλιομετρα ηταν?

γύρω στα 70 χμ χώμα φίλε μου!

vaggel
05-12-2011, 23:09
GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Iu7L7Vabgew)






:sm8:

allen
05-12-2011, 23:27
πολυ ωραια βρε παιδια σας ζήλεψα,

αλλά όλο γυρω-γυρω πάτε

μηπως να κανονιζα κατι εδω στην Αργολιδα???:D

για παμε!!!!!!!!!
και μετα απο αυτο , ζηρεια-ζαρουχλα;)

forester
06-12-2011, 00:15
Αργολίδα;;;
:hmmm:
:sm8:
Ενδιαφέρον!!! Άντε μπας και καταφέρω να έρθω κι εγώ σε καμία....

XCHALLENGE
06-12-2011, 01:02
πολυ ωραια βρε παιδια σας ζήλεψα,

αλλά όλο γυρω-γυρω πάτε

μηπως να κανονιζα κατι εδω στην Αργολιδα???:D

Λοιπον με βαση τη Ζηρεια ( το καναμε τον Σεπτεμβρη στο enduro festival )

εχει φοβερες διαδρομες εκει πανω...Αντε να βαλουμε και μια χειμερινη διανυκτερευση να γουσταρουμε...:)

Τα λεμε...

XCHALLENGE
06-12-2011, 01:04
Εσυ ναι εσυ kostastenera μην κανεις ..ορεξη! Εχει ...κεραυνους εκαι πανω!!!:):);)

Τα λεμε...

kostastenere
06-12-2011, 01:08
Εσυ ναι εσυ kostastenera μην κανεις ..ορεξη! Εχει ...κεραυνους εκαι πανω!!!:):);)

Τα λεμε...

Για αυτό και θα πρέπει να πάμε μαζί για να μου φέρεις και το λαστιχάκι!!!!!!!!:sm7::sm7:

Α και που σαι ! Μετά το φαι κερνάω σουρωτή!!!!!!!!!:sm7:

XCHALLENGE
06-12-2011, 01:12
Για αυτό και θα πρέπει να πάμε μαζί για να μου φέρεις και το λαστιχάκι!!!!!!!!:sm7::sm7:

Α και που σαι ! Μετά το φαι κερνάω σουρωτή!!!!!!!!!:sm7:

Σε το ξαναειπα! Αλυσιδακι σου'χω τσιλικο inoxato! ...πιανει και τα αστραποβροντα! :sm7:

Τα λεμε...

Serial
06-12-2011, 11:15
Μπραβο φιλοι ωραια βολτα...ανεβαστε κι αλλο υλικο να ζαχαρωσουμε εμεις που δεν τα καταφεραμε να ρθουμε.

evanslam
06-12-2011, 12:30
παιδια souper foto και binteo στην επωμενη και εγω μεσα:)
παιδια ποσα χιλιομετρα ηταν?

γύρω στα 70 χμ χώμα φίλε μου!



Για την ακρίβεια 61 χλμ!;)

evanslam
06-12-2011, 12:45
Να κάνω και εγω τον απολογισμό της εκδρομής....

οτι είπαν οι προηγούμενοι, δηλαδή υπέροχη βόλτα,μέρη, παρέα και ο καιρός απλά τέλειος!

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που προσπάθησαν για όλους εμάς να έχουμε μια ξένοιαστη εκδρομή με ασφάλεια σε απίθανα μέρη.

Κρίμα ειδικά για τον Ηλία (emix) που προσπάθησε και ανέβασε την βόλτα χωρίς να τα καταφέρει να έρθει τελικά (και να τα ακούει κιόλας απο κάποιους:().
Ηλία να'μαστε καλά και θα ξαναπάμε παρέα στην επόμενη.

Μπράβο επίσης στον πολύ αξιόλογο πλοηγό μας Σπύρο(spiros) που με το Dakar μας ταξίδεψε μέσα σε αυτό το τρομερό βουνό που λέγεται Καντήλι!

Μπράβο επίσης στα παιδιά με τα ασφάλτινα που τόλμησαν και τελικά αποζημιώθηκαν απο την βόλτα για το εγχείρημα τους!

Ενα μεγάλο μπράβο επίσης στον Γιώργο (geod) ο οποίος ήρθε παρέα και ας είχε πυρετό (τέτοιες βόλτες δεν χάνονται εύκολα) και για την μεγάλη πρόοδο που έχει κάνει τόσο καιρο που τον ξέρω !

Να'ναι καλά επίσης και ο Στρατής (sliv) που κάθε φορά καταφέρνει και ζωντανεύει την παρέα!




Αυτά τα ολίγα:D:D:D...

ακολουθούν κάποιες λίγες φωτό και αρκετά βίντεο!!!

Arkas
06-12-2011, 12:59
.........................
Κρίμα ειδικά για τον Ηλία (emix) που προσπάθησε και ανέβασε την βόλτα χωρίς να τα καταφέρει να έρθει τελικά (και να τα ακούει κιόλας απο κάποιους:().
.........................................................


:Απορία::Απορία::Απορία:

evanslam
06-12-2011, 13:19
:Απορία::Απορία::Απορία:


Σίγουρα δεν έχει να κάνει με τα παιδιά που είμαστε παρέα στην εκδρομή ούτε και με μέλη του forum μας Δημήτρη! Ισα ισα τον ευχαριστήσαμε ιδιαίτερα την στιγμή που ήρθε να μας χαιρετήσει στα McDonalds!

Εχει να κάνει με άτομα που δεν ανήκουν στο GSForum.

Ο Ηλίας ξέρει τις λεπτομέρειες φυσικά και μπορεί να διευκρινίσει καλύτερα.

Aπο τη στιγμή που το πρόσεξα λυπήθηκα πολύ γιατι καταλαβαίνω πως είναι να τρέχεις να οργανώνεις μια εκδρομή, να έχεις την ευθύνη και για λόγους που δεν ευθύνεσαι ο ίδιος (ανταλλακτικό συμπλέκτη) να πέρνεις ακόμα και το ρίσκο να δοκιμάσεις να έρθεις στην εκδρομή απλά και μόνο για να μην κρεμάσεις τους υπόλοιπους γιατί νιώθεις υπέυθυνος γι αυτήν! Κατα συνέπεια "κάποιοι" να του τι λένε και γι αυτό αλλά και γιατί μαζευτηκαν τόσο πολλοί!!!:confused:

Κρίμα, μονάχα ελπίζω αυτό το γεγονός να μην πτόησε τον Φίλο Ηλία και να τον αποτρέψει στο μέλλον να επιχειρήσει να ανεβάσει ανάλογη εκδρομή, διότι έχουμε ανάγκη εμείς οι υπόλοιποι απο άτομα σαν τον Ηλία να οργανώνουν τέτοιες ωραίες "αποδράσεις".

emix
06-12-2011, 13:48
Παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια, αν και δεν υπαρχει λογος να γινεται αυτο.

Και εγω και ο Δαναος και μερικα αλλα παιδια, εχουμε μια μικρη εμπειρια αλλα μεγαλη ορεξη για παροτρυνση, ανεβαζουμε βολτες, ωστε να μαζευεται η παρεα και να περναμε καλα.

Προσωπικα και το ανεφερα αυτο στον Arka, ποτε δεν θ ανακοινωσω βολτα στο βουνο και σε διαδρομη που δεν την ξερω, ωστε μετα να υπαρχει περιπτωση να μου ζητηθουν ευθυνες απο τα παιδια που μπορει να δυσκολευτουν ή να βαλουν σε κινδυνο την μηχανη τους και τον εαυτο τους. Θα παω πρωτα μονος μου ή με μια παρεα φιλων που εχουν επιγνωση και μετα, αφου ξερω τα μονοπατια θα την ανακοινωσω, ωστε να μαζευτουν πιο πολλοι και καποιοι απειροι.

Επισης αν δεν εχω ορεξη να μαζευτουν 20 ατομα θα παω παλι με την δικη μου την παρεα, χωρις παρεξηγηση. Ειναι θεμα διαθεσης.

Αυτη την βολτα ηθελα να την κανουμε ολοι μαζι. Η διαδρομη ηταν γνωστη σε σημειο που να μην χρειαζεται ουτε gps, οποτε γιατι να μην την χαρουμε ολοι μαζι; Σε καποιους δεν αρεσε η ιδεα. Εγω ομως ηθελα να το κανω, αυτη την φορα.

Οσο αναφορα το προβλημα με τον συμπλεκτη, αρκετες μερες πριν φαινοτανε οτι ο συμπλεκτης,προσθετοντας λαδι, μπορουσε να κρατησει καμια 10αρια μερες. Την κυριακη το πρωι ομως που ετοιμαζομουνα ειδα οτι δεν γινοτανε με καμια δυναμη να μπορεσω να βγαλω την διαδρομη. Εδω δυσκολευομουνα στην ασφαλτο καλα καλα. Ετσι πηρα την αποφαση να μην παω, αλλα οφειλα ν ανεβω μεχρι τα Mc Donalds να χαιρετησω τα παιδια.

Αν πηγαινα θα εβαζα σε κινδυνο τον εαυτο μου και την ευχαριστηση της παρεας. Δεν ηθελα με τιποτα να δωσω ακυρο, γιατι ξερω ποσο σφιχτες ειναι οι ημερομηνιες ολων μας. Καλυτερα να μην ερθει ενας παρα ν ακυρωθει η βολτα 10-15 ατομων. Αλλωστε ο Σπυρος ηξερε την διαδρομη και δεν υπηρχε προβλημα. Θ ακυρωνοτανε μονο αν δεν ειχε την διαθεση κανενας να το "παιξει" πλοηγος.

Οσο αναφορα τωρα του ατυπους τιτλους (πλοηγος,σκουπα) και ολα αυτα, για μενα ειναι βλακειες. Δεν υπαρχουν αυτα. Ο οποιοσδηποτε μπορει να το παιξει πλοηγος και το ιδιο και σκουπα. Το μονο καλο ειναι οτι ο πλοηγος δεν σκονιζεται και το κακο ειναι οτι η σκουπα τρωει την σκονη ολων των υπολοιπων!!!!
:sm7::sm7:

Για τις επομενες βολτες τωρα, σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλες. Καποτε και γω αναζητουσα καποιους να παμε βολτα και δεν εβρισκα. Ετσι αναγκαζομουνα να πληρωνω για μια απλη βολτα.

Κλεινοντας θα ηθελα να μην συνεχιστει αυτη η "αντιπαραθεση" μεταξυ των forums, γιατι ολοι θεωρω οτι ειμαστε μια παρεα. Και για μενα δεν υπαρχουν δυο φορουμς αλλα μια μεγαλη παρεα που απλα κατοικει σε διαφορετικα διαμερισματα μιας μεγαλης πολυκατοικιας!!!!
(ωωωρρεε, τι ειπα τωρα ρεεεε;)!!!!!
:):)

evanslam
06-12-2011, 14:08
Παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια, αν και δεν υπαρχει λογος να γινεται αυτο.

Και εγω και ο Δαναος και μερικα αλλα παιδια, εχουμε μια μικρη εμπειρια αλλα μεγαλη ορεξη για παροτρυνση, ανεβαζουμε βολτες, ωστε να μαζευεται η παρεα και να περναμε καλα.

Προσωπικα και το ανεφερα αυτο στον Arka, ποτε δεν θ ανακοινωσω βολτα στο βουνο και σε διαδρομη που δεν την ξερω, ωστε μετα να υπαρχει περιπτωση να μου ζητηθουν ευθυνες απο τα παιδια που μπορει να δυσκολευτουν ή να βαλουν σε κινδυνο την μηχανη τους και τον εαυτο τους. Θα παω πρωτα μονος μου ή με μια παρεα φιλων που εχουν επιγνωση και μετα, αφου ξερω τα μονοπατια θα την ανακοινωσω, ωστε να μαζευτουν πιο πολλοι και καποιοι απειροι.

Επισης αν δεν εχω ορεξη να μαζευτουν 20 ατομα θα παω παλι με την δικη μου την παρεα, χωρις παρεξηγηση. Ειναι θεμα διαθεσης.

Αυτη την βολτα ηθελα να την κανουμε ολοι μαζι. Η διαδρομη ηταν γνωστη σε σημειο που να μην χρειαζεται ουτε gps, οποτε γιατι να μην την χαρουμε ολοι μαζι; Σε καποιους δεν αρεσε η ιδεα. Εγω ομως ηθελα να το κανω, αυτη την φορα.

Οσο αναφορα το προβλημα με τον συμπλεκτη, αρκετες μερες πριν φαινοτανε οτι ο συμπλεκτης,προσθετοντας λαδι, μπορουσε να κρατησει καμια 10αρια μερες. Την κυριακη το πρωι ομως που ετοιμαζομουνα ειδα οτι δεν γινοτανε με καμια δυναμη να μπορεσω να βγαλω την διαδρομη. Εδω δυσκολευομουνα στην ασφαλτο καλα καλα. Ετσι πηρα την αποφαση να μην παω, αλλα οφειλα ν ανεβω μεχρι τα Mc Donalds να χαιρετησω τα παιδια.

Αν πηγαινα θα εβαζα σε κινδυνο τον εαυτο μου και την ευχαριστηση της παρεας. Δεν ηθελα με τιποτα να δωσω ακυρο, γιατι ξερω ποσο σφιχτες ειναι οι ημερομηνιες ολων μας. Καλυτερα να μην ερθει ενας παρα ν ακυρωθει η βολτα 10-15 ατομων. Αλλωστε ο Σπυρος ηξερε την διαδρομη και δεν υπηρχε προβλημα. Θ ακυρωνοτανε μονο αν δεν ειχε την διαθεση κανενας να το "παιξει" πλοηγος.

Οσο αναφορα τωρα του ατυπους τιτλους (πλοηγος,σκουπα) και ολα αυτα, για μενα ειναι βλακειες. Δεν υπαρχουν αυτα. Ο οποιοσδηποτε μπορει να το παιξει πλοηγος και το ιδιο και σκουπα. Το μονο καλο ειναι οτι ο πλοηγος δεν σκονιζεται και το κακο ειναι οτι η σκουπα τρωει την σκονη ολων των υπολοιπων!!!!
:sm7::sm7:

Για τις επομενες βολτες τωρα, σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλες. Καποτε και γω αναζητουσα καποιους να παμε βολτα και δεν εβρισκα. Ετσι αναγκαζομουνα να πληρωνω για μια απλη βολτα.

Κλεινοντας θα ηθελα να μην συνεχιστει αυτη η "αντιπαραθεση" μεταξυ των forums, γιατι ολοι θεωρω οτι ειμαστε μια παρεα. Και για μενα δεν υπαρχουν δυο φορουμς αλλα μια μεγαλη παρεα που απλα κατοικει σε διαφορετικα διαμερισματα μιας μεγαλης πολυκατοικιας!!!!
(ωωωρρεε, τι ειπα τωρα ρεεεε;)!!!!!
:):)



Ηλία συμφωνώ μαζί σου σε όλα όσα ανέφερες!
Απλά να επισημάνω πως δεν υπάρχει κάποια αντιπαράθεση μεταξύ forum και club.
Πολλοί είναι μέλη σε παραπάνω απο 1 forum ή club και δεν υπάρχει καμιά ιδιαίτερη αντιμετώπιση ή μεταχείρηση τουλάχιστόν στο GSForum απο ότι είμαι σε θέση να γνωρίζω και πολλοί είναι σε θέση να το επιβεβαιώσουν αυτό!

Ηλία εσύ τουλάχιστον που έχεις εμπειρία απο παραπάνω απο 1 forum μπορείς να διακρίνεις άτομα,προθέσεις διαθέσεις και γενικότερο κλίμα!

geod
06-12-2011, 16:03
Αν και δεν τα καταφέρνω καλά στο γραπτό λόγο θέλω και εγώ να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που είμασταν μαζί στην βόλτα , αλλά και τον Ηλία, που παρόλο που δεν ήρθε, οργάνωσε μια πολύ καλή εντουροβόλτα και να μην ξεχάσω το παιδί από την Χαλκίδα που μπήκε στον κόπο να βρει ανοικτό φαρμακείο για ένα φάρμακο που ήθελα, επίσης τον evanslam για τα ενθαρυντικά του λόγια και τα ωραία βιντεάκια του.:)

Υ.Γ Του Στρατή (sliv) τα βιντεάκια πότε θα τα δούμε?Νεύρα
Γεια σου ρε Στρατή ηγέτη!:p

emix
06-12-2011, 16:09
Αν και δεν τα καταφέρνω καλά στο γραπτό λόγο θέλω και εγώ να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που είμασταν μαζί στην βόλτα , αλλά και τον Ηλία, που παρόλο που δεν ήρθε, οργάνωσε μια πολύ καλή εντουροβόλτα και να μην ξεχάσω το παιδί από την Χαλκίδα που μπήκε στον κόπο να βρει ανοικτό φαρμακείο για ένα φάρμακο που ήθελα, επίσης τον evanslam για τα ενθαρυντικά του λόγια και τα ωραία βιντεάκια του.:)

Υ.Γ Του Στρατή (sliv) τα βιντεάκια πότε θα τα δούμε?Νεύρα
Γεια σου ρε Στρατή ηγέτη!:p


Παντως θα συμφωνησω και γω οτι ο Στρατης ειναι η ψυχη της παρεας και με το χαμογελο παντα.

Τον ειχα γνωρισει στο enduro level 2 του Σπανου και χαιρομαι που ειναι στην παρεα μας. Και φυσικα παρ ολο που εχει ενα θηριο, δεν κολωνει πουθενα!

yns
06-12-2011, 16:19
Μπράβο παλικάρια! Φοβερά μέρη, όμορφη παρέα και τα μηχανάκια στο φυσικό τους περιβάλλον! Για άλλη μια φορά γράψατε!
Τα βιντεάκια όμορφα και περιμένω να δω και τα υπόλοιπα. Πάντα όρεξη να έχουμε όλοι να κάνουμε όμορφες βόλτες και να τις μοιραζόμαστε και με την παρέα μας είτε οδηγητικά είτε φωτογραφικά! Και στην άλλη με το καλό σύντεκνοι!

:)

Μια παρατήρηση μόνο (όχι για την εκδρομή), οι φωτογραφίες όσο γίνεται να μην μπαίνουν σαν "Συννημένα" γιατί επιβαρύνουν τον server του gsforum. Είναι πολύ εύκολο να ανέβουν στο photobucket και να linkάρονται από εκεί (όπως ακριβώς γίνεται με το youtube δηλαδή). Θα χαρώ πολύ να βοηθήσω όποιον θέλει να το κάνει και δεν ξέρει τον τρόπο, το τηλέφωνό μου είναι στο προφίλ μου.

Ηλία κρίμα ρε φίλε... :(

Vasilis
06-12-2011, 16:43
Οσο αναφορα τωρα του ατυπους τιτλους (πλοηγος,σκουπα) και ολα αυτα, για μενα ειναι βλακειες. Δεν υπαρχουν αυτα. Ο οποιοσδηποτε μπορει να το παιξει πλοηγος και το ιδιο και σκουπα. Το μονο καλο ειναι οτι ο πλοηγος δεν σκονιζεται και το κακο ειναι οτι η σκουπα τρωει την σκονη ολων των υπολοιπων!!!!
:sm7::sm7:


:):)

Ποσό λάθος είσαι να ήξερες……..

emix
06-12-2011, 16:48
Ποσό λάθος είσαι να ήξερες……..

Βασιλη υπαρχει μια μεγαλη και τεραστια διαφορα μεταξυ του επαγγελματικου ποδοσφαιρου με το ερασσιτεχνικο ποδοσφαιρο.

Καπως ετσι, πιστευω, οτι υπαρχει διαφορα και στο πως βλεπεις εσυ τον ρολο του πλοηγου και της σκουπας, απο την στιγμη που ασχολεισαι, ας το πουμε, επαγγελματικα με το ειδος αυτο.

Δεν θελω να πω περισσοτερα. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι θελω να πω.

mitch
06-12-2011, 17:23
μεχρι να ετοιμαστουν τα βιντεο αρκεστιτε σε μερικες φωτο απο μενα,βιντεο δεν εχω:(






σημειο συναντισεις






http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0003.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0005.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0004.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0011.jpg






σταση πριν μπουμε χωμα για να ρυθμιστουν πιεσεις,τιμονια,καμερες κλπ






http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0013.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0018.jpg






μετα απο τα πρωτα δυσκολα περασματα και τις μαχες και τα λασπολουτρα ηταν απαραιτητο να κανουμε μια σταση για τσιγαρο






http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0021.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0022.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0023.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0025.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0026.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0027.jpg





:Απορία::Απορία::Απορία:
http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0028.jpg





για αλλη μια φορα το τρελο σκουφακι του μπαμπαστρουμφ εκλεψε την παρασταση





http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0030.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0031.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0036.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0038.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0039.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0046.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0047.jpg





αφου καταβροχθισαμε σαντουιτσακια,τοστακια,κεικ απο τα χερακια της μαμας,rend bull και οτι αλλο περιεργο ειχε κανεις να μοιραστει με την παρεα συνεχισαμε τα λασπολουτρα





http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0048.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0049.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0051.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0053.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0055.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0058.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0060.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0062.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0064.jpg





μια σταση στο προκοπη για ανεφοδιασμο και αφου χαιρετισαμε τον ziuman απολαυσαμε το δευτερο κοματι της διαδρομης που ειχε λιγοτερο λασπη.
οι ρυθμοι ανεβικαν αρκετα,η διαδρομη ακομα πιο ομορφη με τα χρωματα του φθηνοπορου να ειναι ακομα πιο εντονα και ο επομενος σταθμος ηταν ο δημοφιλης καναπες!!!





http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0066.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0071.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0083.jpg

http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0076.jpg







ΦΕΕΕΕΤΑΑΑΑΑΑ :D





http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0081.jpg





αφηνουμε τον καναπε και την ομορφη θεα πισω μας





http://i661.photobucket.com/albums/uu334/mitchxxcbr/kantili%204-12-2011/DSC_0085.jpg





και ολοκληρωνουμε το τελευταιο κοματι της διαδρομης με τελικο προορισμο τα ψαχνα (γιατι τα στομαχια καποιων ειχαν αρχισει συναυλιες :sm7:)







αυτα απο μενα

αντε και στην επομενη!!!!!!!

sliv
06-12-2011, 18:17
Ρε παιδία ... ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια ..... δεν ξέρω τι να πω...!!!!

Χαίρομαι πολύ που σας έχω γνωρίσει όλους και μοιραζόμαστε το ίδια ενδιαφέροντα......... για τις μηχανές , τις βόλτες, το βουνό , το καφέ , την παρέα ...

Στο τέλος πάντα η άνθρωποι μετράνε..... και η φιλία .....αυτό έχει πραγματικά νόημα ...!!!! και είναι ανεκτίμητο ...................... !!!



Υ.Γ οι φωτογραφίες είναι καταπληκτικές .....
Το video ετοιμαζεται ...και νομιζω θα εινα καλο !!!! λιγη υπομονη θελει χρονο ..

SenseiG
06-12-2011, 18:20
;)Ρε παιδία ... ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια ..... δεν ξέρω τι να πω...!!!!

Χαίρομαι πολύ που σας έχω γνωρίσει όλους και μοιραζόμαστε το ίδια ενδιαφέροντα......... για τις μηχανές , τις βόλτες, το βουνό , το καφέ , την παρέα ...

Στο τέλος πάντα η άνθρωποι μετράνε..... και η φιλία .....αυτό έχει πραγματικά νόημα ...!!!! και είναι ανεκτίμητο ...................... !!!



Υ.Γ οι φωτογραφίες είναι καταπληκτικές .....
Το video ετοιμαζεται ...και νομιζω θα εινα καλο !!!! λιγη υπομονη θελει χρονο ..



Αντε ρε φιλαρακι τελειωνε να απολαυσουμε και εμεις την διαδρομη και τα πλουσια οδηγηκα σου προσοντα.....:p;):)

sliv
06-12-2011, 18:59
;)


Αντε ρε φιλαρακι τελειωνε να απολαυσουμε και εμεις την διαδρομη και τα πλουσια οδηγηκα σου προσοντα.....:p;):)

το παλευω ρε George...αλλα δεν γινεται με ενα κλικ ....!!!!!

θελει χρονο το ΜΟΝΤΑΖ :p:p:p

tthodor
06-12-2011, 19:06
το παλευω ρε George...αλλα δεν γινεται με ενα κλικ ....!!!!!

θελει χρονο το ΜΟΝΤΑΖ :p:p:p

Μην αγχώνετε τον Καλλιτέχνη :) :) :)
To καλό πράγμα αργεί ;)

@mitch: ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ οι φωτογραφίες :sm8:.
Αμα τις ανέβαζες κάπου (dropbox, skydrive/hotmail, klp) να τις κατεβάσουμε και εμείς σε full size θα ήμουν υπόχρεος ;)... (με έχεις πάρει και 2-3 καταπληκτικές φωτογραφίες εν κινήσει :D:D και το χω καημό να με έχω στην συλλογή μου )

evanslam
06-12-2011, 19:36
Μερικά βίντεο ακόμη


GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 3 - YouTube




Εδω στο 2:20 περίπου καταφέρνω και μπάινω σε ενα νεροφάγωμα όπου με τα χίλια ζόρια κατάφερα να βγω!

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 4 - YouTube

evanslam
06-12-2011, 19:42
και κάποιες φώτο....

http://img210.imageshack.us/img210/992/new0005m.jpg (http://img210.imageshack.us/i/new0005m.jpg/)

http://img442.imageshack.us/img442/276/new0006q.jpg (http://img442.imageshack.us/i/new0006q.jpg/)

http://img35.imageshack.us/img35/2251/new0007u.jpg (http://img35.imageshack.us/i/new0007u.jpg/)

http://img440.imageshack.us/img440/4285/new0008.jpg (http://img440.imageshack.us/i/new0008.jpg/)

http://img38.imageshack.us/img38/7563/new0009.jpg (http://img38.imageshack.us/i/new0009.jpg/)

http://img560.imageshack.us/img560/8128/new0010.jpg (http://img560.imageshack.us/i/new0010.jpg/)

http://img850.imageshack.us/img850/5494/new0011.jpg (http://img850.imageshack.us/i/new0011.jpg/)

http://img820.imageshack.us/img820/9011/new0012.jpg (http://img820.imageshack.us/i/new0012.jpg/)

http://img23.imageshack.us/img23/2811/new0013.jpg (http://img23.imageshack.us/i/new0013.jpg/)

http://img189.imageshack.us/img189/8625/new0014.jpg (http://img189.imageshack.us/i/new0014.jpg/)

http://img708.imageshack.us/img708/4025/new0015.jpg (http://img708.imageshack.us/i/new0015.jpg/)

http://img193.imageshack.us/img193/6473/new0016.jpg (http://img193.imageshack.us/i/new0016.jpg/)

http://img88.imageshack.us/img88/8782/new0017.jpg (http://img88.imageshack.us/i/new0017.jpg/)

http://img854.imageshack.us/img854/3300/new0018.jpg (http://img854.imageshack.us/i/new0018.jpg/)

http://img11.imageshack.us/img11/6978/new0020.jpg (http://img11.imageshack.us/i/new0020.jpg/)

http://img97.imageshack.us/img97/9039/new0001e.jpg (http://img97.imageshack.us/i/new0001e.jpg/)

http://img843.imageshack.us/img843/2695/new0002r.jpg (http://img843.imageshack.us/i/new0002r.jpg/)

http://img841.imageshack.us/img841/7266/new0003.jpg (http://img841.imageshack.us/i/new0003.jpg/)

http://img196.imageshack.us/img196/5305/new0004t.jpg (http://img196.imageshack.us/i/new0004t.jpg/)

spiros
06-12-2011, 19:52
Video + Photo τέλεια.
Μπράβο μάγκες

sliv
06-12-2011, 20:02
Εδω στο 2:20 περίπου καταφέρνω και μπάινω σε ενα νεροφάγωμα όπου με τα χίλια ζόρια κατάφερα να βγω!

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Ijyg6ab5ZZ0)


Εκεί παιδία είμαι από πίσω με το θοδωρη......και όπως το βλέπω λέω δεν βγαίνει το θηρίο από κει.... θα πέσει ... !!!!! έτσι όπως είχε μπει ... και με την λάσπη κάτω .......ήταν πραγματικά δύσκολο !!!!! με την χόντρη να το βγάλεις ....του φωνάζαμε "περίμενε για βοήθεια....."


Το έβγαλε ο «γάτος» ....μόνος του ....!!!!! Μπαμ – Μπαμ


Πραγματικά Μπράβο !!!! ρε Βάγγο .....


:sm5::sm5::sm5:

Το εχω και σε video .......................

evanslam
06-12-2011, 20:07
Εκεί παιδία είμαι από πίσω με το θοδωρη......και όπως το βλέπω λέω δεν βγαίνει το θηρίο από κει.... θα πέσει ... !!!!! έτσι όπως είχε μπει ... και με την λάσπη κάτω .......ήταν πραγματικά δύσκολο !!!!! με την χόντρη να το βγάλεις ....του φωνάζαμε "περίμενε για βοήθεια....."


Το έβγαλε ο «γάτος» ....μόνος του ....!!!!! Μπαμ – Μπαμ


Πραγματικά Μπράβο !!!! ρε Βάγγο .....


:sm5::sm5::sm5:

Το εχω και σε video .......................


Thanks Στράτο! Ανέβασε το μόλις μπορέσεις!

Serial
06-12-2011, 20:15
παιδες...


μπραβο και παλι μπραβο...
τα βιντεα (sic) ειναι και μαμω.

αισθανομαι σαν να ημουν παρεα.

Βαγγελη πως το κρατησες ρε παλικαρε εκει στο δευτερο βιντεο..

ειχε καβαλησει σε υψωματακι το μπροστινο; καπως ετσι μου φανηκε απο την εικονα..

ευγε που δεν μασησες.;)

mck
06-12-2011, 20:16
Ρε παιδία ... ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια ..... δεν ξέρω τι να πω...!!!!

Χαίρομαι πολύ που σας έχω γνωρίσει όλους και μοιραζόμαστε το ίδια ενδιαφέροντα......... για τις μηχανές , τις βόλτες, το βουνό , το καφέ , την παρέα ...

Στο τέλος πάντα η άνθρωποι μετράνε..... και η φιλία .....αυτό έχει πραγματικά νόημα ...!!!! και είναι ανεκτίμητο ...................... !!!



Υ.Γ οι φωτογραφίες είναι καταπληκτικές .....
Το video ετοιμαζεται ...και νομιζω θα εινα καλο !!!! λιγη υπομονη θελει χρονο ..


Για το σκούφο πες μας!
Που το βρήκες ?... Πόσο ?... Υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα κομμάτια να φέρουμε μέσω internet σαν τα Uvex ?... :sm7:

ΥΓ. Είσαι ωραίος ρε φίλε. Με αυτά που βλέπω στις photo και τα video λυπάμαι ακόμα πιο πολύ που δεν μπορούσα να έρθω μαζί σας. Δεν πειράζει. Στην επόμενη ... Αρκεί να έχεις μαζί σου το σκούφο! :sm7:
Μηνάς

sliv
06-12-2011, 20:25
Για το σκούφο πες μας!
Που το βρήκες ?... Πόσο ?... Υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα κομμάτια να φέρουμε μέσω internet σαν τα Uvex ?... :sm7:

ΥΓ. Είσαι ωραίος ρε φίλε. Με αυτά που βλέπω στις photo και τα video λυπάμαι ακόμα πιο πολύ που δεν μπορούσα να έρθω μαζί σας. Δεν πειράζει. Στην επόμενη ... Αρκεί να έχεις μαζί σου το σκούφο! :sm7:
Μηνάς

Το τελευταίο κομμάτι ήταν Μηνά...... μου το πουλήσανε για σκούφο enduroκαι το πήρα ...!!! :sm7:

δυστυχώς δεν έχει άλλα νούμερα...αν βρω θα κάνουμε ομαδική !!!!!!! :p:p:p

:sm7:

commander
06-12-2011, 20:37
Εδω στο 2:20 περίπου καταφέρνω και μπάινω σε ενα νεροφάγωμα όπου με τα χίλια ζόρια κατάφερα να βγω!

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Ijyg6ab5ZZ0)






Μπραβο Βαγγελη αν και ηταν καλο καλα τα καταφερες..!!!! ;)

mck
06-12-2011, 20:38
Το τελευταίο κομμάτι ήταν Μηνά...... μου το πουλήσανε για σκούφο enduro και το πήρα ...!!! :sm7:

δυστυχώς δεν έχει άλλα νούμερα...αν βρω θα κάνουμε ομαδική !!!!!!! :p:p:p

:sm7:

:sm3::sm3:

κ. Σκηνοθέτα - chef de montage (με Χρυσό, εεε Γαλάζιο δηλαδή, Σκούφο Michelin!), δώσε βίντεο στο λαό! :sm7::yz:sm7::yz:sm7:

emix
06-12-2011, 21:12
Εκεί παιδία είμαι από πίσω με το θοδωρη......και όπως το βλέπω λέω δεν βγαίνει το θηρίο από κει.... θα πέσει ... !!!!! έτσι όπως είχε μπει ... και με την λάσπη κάτω .......ήταν πραγματικά δύσκολο !!!!! με την χόντρη να το βγάλεις ....του φωνάζαμε "περίμενε για βοήθεια....."


Το έβγαλε ο «γάτος» ....μόνος του ....!!!!! Μπαμ – Μπαμ


Πραγματικά Μπράβο !!!! ρε Βάγγο .....


:sm5::sm5::sm5:

Το εχω και σε video .......................


Μεσα απ αυτες τις βολτες και εμπειριες ολοι βελτιομαστε και προχωραμε.
Αυτο ειναι το νοημα του να μαζευεται μια παρεα. Ποιος μπορει να παει μονος του σε τετοια μερη για να μαζεψει εμπειριες; Κανενας. Ουτε οι πιο εμπειροι οδηγοι δεν επιχειρουν.

Μπραβο στο παιδια και σιγα σιγα βλεπω οτι το επιπεδο δυσκολιας ανεβαινει. Οποτε οι επομενες βολτες θα ειναι πιο δυσκολες, γιατι ετσι γινομαστε καλυτεροι.

Andreas_F800GS
06-12-2011, 22:33
Μπράβο παιδιά. Πολύ ωραία φαίνεται η βόλτα από τα βίντεο και τις φώτο που είδα. Πάντα τέτοια... :)

sliv
07-12-2011, 00:55
Το videaki με το Βαγγελη (evanslam)....στο νεροφαγωμα...απαιχτος !!!!!!


Gsforum Kantili Evanslam - YouTube

staga1200
07-12-2011, 02:37
Mπράβο στα φιλαράκια τα λασπωμένα !!!! :)

evanslam
07-12-2011, 11:13
Το videaki με το Βαγγελη (evanslam)....στο νεροφαγωμα...απαιχτος !!!!!!


Gsforum Kantili Evanslam - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=C97w5oPEmt8)


Ολα τα λεφτά το σχόλιο σου!

Τον π***** το'χει!!!!:D:o:D:sm7:

evanslam
07-12-2011, 11:49
Αρχίζουν τα βιντεο και πάλι

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 5 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 6 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 7 - YouTube

sliv
07-12-2011, 11:50
Ολα τα λεφτά το σχόλιο σου!



Τον π***** το'χει!!!!:D:o:D:sm7:


Ναι ρε φιλαράκι ....είχα σκεφτεί στη αρχή να κόψω το ήχο γιατί δεν ήξερα πως θα ακουστεί .....αν παρατηρήσεις το ίδιο λέει και ο Θοδωρής πίσω....

αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν θα είναι παρεξηγήσιμο ...ίσα –ίσα το αντίθετο... !!!

είναι από λίγες φορές που σε αποκαλούν έτσι .... και πραγματικά το χαίρεσαι........ :sm7:

αθάνατη ελληνική γλώσσα και νοοτροπία.......... !!!!


όντως φίλε μας εντυπωσίασες .....Μπράβο !!!!!

emix
07-12-2011, 13:23
είναι από λίγες φορές που σε αποκαλούν έτσι .... και πραγματικά το χαίρεσαι........ :sm7:





Ρε τον π****τη τον sliv πως τα λεειιιι;

:sm7::sm7:



ΥΓ. Ο συμπλεκτης επισκευαστηκε σημερα και ολα δουλευουν ρολοι. Βεβαια ο Χελιωτης μου ειπε οτι μπορει να υπαρχει και διαρροη στον πρωτευον συμπλεκτη αλλα αυτο και δεν κοστιζει ακριβα και μπορω να κανω την δουλεια μου ανετα. Αλλα καλο ειναι ν αλλαχθει.
Ειμαι ετοιμος πλεον...!

evanslam
07-12-2011, 13:52
Ρε τον π****τη τον sliv πως τα λεειιιι;

:sm7::sm7:



ΥΓ. Ο συμπλεκτης επισκευαστηκε σημερα και ολα δουλευουν ρολοι. Βεβαια ο Χελιωτης μου ειπε οτι μπορει να υπαρχει και διαρροη στον πρωτευον συμπλεκτη αλλα αυτο και δεν κοστιζει ακριβα και μπορω να κανω την δουλεια μου ανετα. Αλλα καλο ειναι ν αλλαχθει.
Ειμαι ετοιμος πλεον...!


Φυγαμε αυτή την Κυριακή δηλαδή;:D;)

emix
07-12-2011, 13:59
Φυγαμε αυτή την Κυριακή δηλαδή;:D;)

χλωμο για βολτα αλλα μια αλυκες αναβυσσου θα ηθελα να παω για παιχνιδια.καιρο εχω να παω.Θα δουμε ομως.

evanslam
07-12-2011, 14:54
GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 8 - YouTube

Απο εδώ και πέρα αρχίζει το γρήγορο κομμάτι και πάμε κομμάτια!:D

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 9 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 9 - YouTube

evanslam
07-12-2011, 14:58
GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 11 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 12 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 13 - YouTube



εδώ περνάμε ενα μικρό ποταμάκι ισα για ξεπλυμα απο τις λάσπες

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 14 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 15 - YouTube

kostasx
07-12-2011, 16:29
Εδω στο 2:20 περίπου καταφέρνω και μπάινω σε ενα νεροφάγωμα όπου με τα χίλια ζόρια κατάφερα να βγω!



Είχες την βοήθεια του γνωστού Superman (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MRH1VbXsXKo#%21)..:D:D:sm7:

Μπράβο σε όλα τα παιδιά..:sm8:

geod
07-12-2011, 16:52
Μπράβο Βαγγελάκι, μας χόρτασες βίντεο :sm5:

bogart
07-12-2011, 17:12
τούμπανο τα βίντεο Βαγγέλη!!
εγώ δεν αξιώθηκα ακόμα...

sliv
07-12-2011, 17:18
τούμπανο τα βίντεο Βαγγέλη!!
εγώ δεν αξιώθηκα ακόμα...

Ουτε εγω...

εχω ενα videaki με σενα και κακο λυκο που φωναζεις "Αλεξη περιμενε...!!!"

ολα τα λεφτα .......:sm7::sm7:

να το ανεβασω????

bogart
07-12-2011, 17:31
Ουτε εγω...

εχω ενα videaki με σενα και κακο λυκο που φωναζεις "Αλεξη περιμενε...!!!"

ολα τα λεφτα .......:sm7::sm7:

να το ανεβασω????

όχι ρε φίλε σε ικετεύω!!!!
αυτά είναι μεταξύ εμού και του λύκου!!! :sm7:

sliv
07-12-2011, 18:01
όχι ρε φίλε σε ικετεύω!!!!
αυτά είναι μεταξύ εμού και του λύκου!!! :sm7:
OK ...εγω το βλεπω και κλαιω ...να ξερεις :sm7::sm7:

bogart
07-12-2011, 18:08
OK ...εγω το βλεπω και κλαιω ...να ξερεις :sm7::sm7:

φίλε εμείς οι χωμάτινες ψυχές ήμαστε λίγο ευαίσθητες...:sm7:

και θέλω να ξέρεις, ο Άλεξ το ξεκίνησε όχι εγώ...

:sm7::sm7::sm7:

ziumann
07-12-2011, 22:46
Μολις μπηκα σπιτι απο ενα τριημερο Ζαγοροχωρια και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να δω το υλικο σας παιδια.Παρα πολυ καλο πραγματικα!

:sm8::sm8::sm5::sm5:
Παλι καλα που δεν ηρθα στο δευτερο κομματι γιατι θα σας καθυστερουσα και δεν θα το ηθελα καθολου αυτο.Σας καθυστερησα αρκετα στο πρωτο.:hmmm:
Ευχαριστω ολα τα παιδια για την υπομονη τους και τη βοηθεια τους οταν τη χρειαστηκα κανα δυο φορες.Η επομενη θα ειναι σιγουρα με χωματινα.

lempoi
07-12-2011, 23:10
Πολυ καλη βολτα!!!!! Μπραβο παιδες!!

emix
08-12-2011, 08:22
τούμπανο τα βίντεο Βαγγέλη!!
εγώ δεν αξιώθηκα ακόμα...

Εσυ προσεχε τον μπαμπα σου, μη σου σβηνει το PC παλι...!!!

:sm7:

evanslam
08-12-2011, 10:47
Καλημέρα σε όλη την "βρωμο"παρέα!

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 16 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 17 - YouTube

GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 18 - YouTube


GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 19 - YouTube


GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 20 - YouTube

evanslam
08-12-2011, 10:52
GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 21 - YouTube


GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 22 - YouTube


GSForum Oros Kantili 4/12/11 Video 23 - YouTube


και κάπου εδώ τελειώνουν τα δικά μου βίντεο!
Ελπίζω να σας αρεσαν και να έδωσαν μια μικρή γεύση σε αυτούς που δεν μπόρεσαν να είναι μαζί μας!

Αντε και στην επόμενη!

bogart
08-12-2011, 11:20
Εσυ προσεχε τον μπαμπα σου, μη σου σβηνει το PC παλι...!!!

:sm7:

τον έδιωξε η μάνα μου φίλε!!! :sm7::sm7::sm7:

kostasx
08-12-2011, 11:39
Τελειωμό δεν έχουν τα βιντεάκια σου Βαγγέλη..:sm8:

geod
08-12-2011, 19:47
Μπράβο Βαγγέλη, εσύ δεν έκανες βόλτα, ταινία γυρνούσες:sm5:


Ο άλλος (sliv) μας πέταξε ένα βιντεάκι 3δευτερολέπτων και τέλος! τα λεφτά μας πίσω!:p:p:p

SenseiG
08-12-2011, 20:12
Μπράβο Βαγγέλη, εσύ δεν έκανες βόλτα, ταινία γυρνούσες:sm5:


Ο άλλος (sliv) μας πέταξε ένα βιντεάκι 3δευτερολέπτων και τέλος! τα λεφτά μας πίσω!:p:p:p


Πηρα και εγω μπυρες και τα παρελκομενα και περιμενα το πολυδιαφιμησμενο βιντεο του Στρατη........τσαμπα εισιτηριο εκοψα.....:p:p:p καλα που ηταν ο Βαγγελης....:):):)








:sm7::sm7::sm7:

sliv
08-12-2011, 20:20
Πηρα και εγω μπυρες και τα παρελκομενα και περιμενα το πολυδιαφιμησμενο βιντεο του Στρατη........τσαμπα εισιτηριο εκοψα.....:p:p:p καλα που ηταν ο Βαγγελης....:):):)








:sm7::sm7::sm7:

θα το φτιαξω ρε George ...αλλα που να προλαβω καθε μερα σχολαω 8-9 η ωρα ........τα ξερεις ...............

αλλα η Υπερπαραγωγη θα βγει..................... :p:p:p οπως και να εχει !!!!

sliv
08-12-2011, 20:21
Μπράβο Βαγγέλη, εσύ δεν έκανες βόλτα, ταινία γυρνούσες:sm5:


Ο άλλος (sliv) μας πέταξε ένα βιντεάκι 3δευτερολέπτων και τέλος! τα λεφτά μας πίσω!:p:p:p

:p:p:p:p:p:p:p

SenseiG
08-12-2011, 20:46
θα το φτιαξω ρε George ...αλλα που να προλαβω καθε μερα σχολαω 8-9 η ωρα ........τα ξερεις ...............

αλλα η Υπερπαραγωγη θα βγει..................... :p:p:p οπως και να εχει !!!!


Ενταξει φιλαρακι αλλα τα ποτα θα τα βαλεις εσυ......:sm7:

sliv
08-12-2011, 21:20
Ενταξει φιλαρακι αλλα τα ποτα θα τα βαλεις εσυ......:sm7:

ΟΚ!!!!!!!!!!!!:p:p:p:p:p

Andreas_F800GS
09-12-2011, 13:50
Τι ωραίες εικόνες... Πανέμορφα τα βιντεάκια. Εκπληκτική διαδρομή. Μακάρι να μπορούσα να είχα έρθει...

Άντε να δούμε και κανένα ακόμα ρε Στρατή!!!

geod
09-12-2011, 15:05
Τι ωραίες εικόνες... Πανέμορφα τα βιντεάκια. Εκπληκτική διαδρομή. Μακάρι να μπορούσα να είχα έρθει...

Άντε να δούμε και κανένα ακόμα ρε Στρατή!!!

Αντρέα την επόμενη φορά, μην ακούσω δικαιολογίες!Νεύρα
Με γειά τις μπότες, δυστυχώς δεν μπορούσα να σε βοηθήσω, τις δικές μου τις πείρα από έναν δικό μας ελαφρώς ματαχείρω!:rolleyes:

Andreas_F800GS
09-12-2011, 15:31
Αντρέα την επόμενη φορά, μην ακούσω δικαιολογίες!Νεύρα
Με γειά τις μπότες, δυστυχώς δεν μπορούσα να σε βοηθήσω, τις δικές μου τις πείρα από έναν δικό μας ελαφρώς ματαχείρω!:rolleyes:


Τις παρήγγειλα και περιμένω. ;)
Ας κανονιστεί η επόμενη και είμαι μέσα από τώρα!!!

bogart
10-12-2011, 20:53
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (1) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-1)

geod
10-12-2011, 21:14
Επιτέλους και ένα βιντεάκι που ακούς, το πριόνι του δικύλινδρου, σε σειρά.:sm2:

bogart
10-12-2011, 21:25
Επιτέλους και ένα βιντεάκι που ακούς, το πριόνι του δικύλινδρου, σε σειρά.:sm2:

έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!! :D

bogart
10-12-2011, 22:02
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (3) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-3)

mantas
10-12-2011, 22:07
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (3) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-3)

Αδερφέ δεν ανοίγει το πρώτο.Φορτώνει συνέχεια και δεν ανοίγει.Γιατί δεν το ανεβάζεις στον σωλήνα όπως όλοι για να τα βλέπουμε κατευθείαν εδώ και όχι σε νέο παράθυρο;;;:Απορία:

bogart
10-12-2011, 22:19
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (2) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-2)

bogart
10-12-2011, 22:22
Αδερφέ δεν ανοίγει το πρώτο.Φορτώνει συνέχεια και δεν ανοίγει.Γιατί δεν το ανεβάζεις στον σωλήνα όπως όλοι για να τα βλέπουμε κατευθείαν εδώ και όχι σε νέο παράθυρο;;;:Απορία:

γιατί η κάμερα έχει ενσωματωμένο GPS και είναι συμβατό μόνο με το site της εταιρείας...

αν δεν σου ανοίγει κάτι λείπει από το PC σου μάλλον...

bogart
10-12-2011, 22:22
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (4) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-4)

italos
11-12-2011, 11:44
Παιχταράδες μου εσεις!!!!

Στην επόμενη!!

bogart
11-12-2011, 13:09
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (5) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-5)

efthimis petroupoli
11-12-2011, 18:45
Μπραβο ρε συμφορουμιτες! Ωραια τα βιντεο που ανεβασατε.Ευχομαι παντα τετοια να εχετε και την επομενη φορα να καταφερω και εγω να ερθω σε καμια βολτα βεβαια οχι σε κατι τοσο xtream μιας και το μηχανακι βρισκει ευκολα κατω.Αλλα που θα παει..δεν θα το παρω το 800αρι? θα το παρω! :)

Serial
11-12-2011, 22:37
Αλλα που θα παει..δεν θα το παρω το 800αρι? θα το παρω! :)
μια χαρα ειναι το μηχανακι σου..μην μασας;)

ziumann
11-12-2011, 23:08
Αλλα που θα παει..δεν θα το παρω το 800αρι? θα το παρω! :)

Φιλαρακι μη μασας.Ελα οπως εισαι.Τα BMW ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!

:):):):):)

bogart
12-12-2011, 01:40
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (6) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-6)

bogart
12-12-2011, 10:19
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (7) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-7)

bogart
12-12-2011, 10:33
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (8) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-8--2)

bogart
12-12-2011, 10:35
Contour | Stories | Kantili Evoia Off Road 04/12/11 (9) (http://contour.com/stories/kantili-evoia-off-road-041211-9)