PDA

View Full Version : ΠΛΑΙΝΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΑΜΑΡΙΑ;;;;


ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
25-11-2011, 22:47
Παιδιά σκέφτομαι σαμάρια για την γαϊδούρα(g650gs) αλλά κολλάω στο αν καίγονται από τις εξατμίσεις:hmmm:
Υπάρχει κανείς που να έχει βάλει και να ξέρει να μου πεί και εμένα...
ευχαριστώ

bmwmania
25-11-2011, 23:31
Φίλε μου μόνο με πλαϊνές βάσεις να επιχειρήσεις να βάλεις σαμάρια στην μπουμπού σου. Εγώ χρησιμοποιώ σαμάρια της givi και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

Samior
05-12-2011, 13:22
Έχω δει κάποιες βάσεις αλλά πρέπει να ήταν ιδιοκατασκευή:cool:

dimitrisb
05-12-2011, 13:50
Πριν αποκτήσω τις πλαϊνές βαλίτσες της bmw χρησιμοποιούσα σαμάρια της colori (25-40 l). Επειδή όμως το αριστερό ήταν πολύ κοντά στην εξάτμιση και ήταν έτοιμο να καεί επέλεξα την λύση με κάγκελα. (σε R1200GS). Tοποθέτησα τα κάγκελα της Givi (monokey?? αν θυμάμαι) και πάνω σε αυτά έδενα με (κομψούς) ιμάντες τα σαμάρια. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και με πιο υψηλές ταχύτητες. Επέλεξα αυτά τα κάγκελα γιατί τότε δεν έβρισκα κάγκελα πιο λεπτά για σαμάρια αλλά και σε αυτά κουμπώνουν σχεδόν όλες οι βαλίτσες Givi και ίσως της Kappa. Και επίσης είναι εύκολο να δέσεις και παραπάνω πράγματα. Τώρα για το δικό σου μπορεί και να υπάρχουν τα πιο λεπτά κάγκελα για σαμάρια. Ότι θέλεις τηλ. Ελπίζω να σε βοήθησα.

ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
10-12-2011, 20:18
Πριν αποκτήσω τις πλαϊνές βαλίτσες της bmw χρησιμοποιούσα σαμάρια της colori (25-40 l). Επειδή όμως το αριστερό ήταν πολύ κοντά στην εξάτμιση και ήταν έτοιμο να καεί επέλεξα την λύση με κάγκελα. (σε R1200GS). Tοποθέτησα τα κάγκελα της Givi (monokey?? αν θυμάμαι) και πάνω σε αυτά έδενα με (κομψούς) ιμάντες τα σαμάρια. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και με πιο υψηλές ταχύτητες. Επέλεξα αυτά τα κάγκελα γιατί τότε δεν έβρισκα κάγκελα πιο λεπτά για σαμάρια αλλά και σε αυτά κουμπώνουν σχεδόν όλες οι βαλίτσες Givi και ίσως της Kappa. Και επίσης είναι εύκολο να δέσεις και παραπάνω πράγματα. Τώρα για το δικό σου μπορεί και να υπάρχουν τα πιο λεπτά κάγκελα για σαμάρια. Ότι θέλεις τηλ. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Τις έχω δει τις βάσεις που μου λές και είναι και έχουν και καλή τιμή δεν γνωρίζω όμως αν προσαρμόζωνται στην βάση top case hepco beckair που έχω:hmmm::hmmm:

staikosn1
10-12-2011, 23:31
Καλησπερα και απο εμενα!
Βασικα επειδη ειναι απο κατω απο το σπιτι μου και ετυχε να φτιαξει στο μοτορι ενος φιλου, Kassimis racing λεγεται, φτιαχνει καγκελα για σαμαρια για οποιοδηποτε μηχανακι φανταστειτε!
Αρκετα καλη δουλεια, οικονομικα, και πρακτικα!