PDA

View Full Version : Ευχομαι να μην συμβει ξανα σε κανεναν!


AntonisKitoudis
29-11-2011, 01:57
το 2006 μετα απο ψαξιμο για συγκεκριμενο μηχανακι R850R,αφου δεν εβρισκα Θεσσαλονικη,τελικα βρηκα μεσω του περιοδικου μοτοτριτη σε γνωστο καταστημα στην Αθηνα στην Λ.αλεξανδρας το μηχανακι,για το οποιο ειχα χασει τον υπνο μου απο αγωνια,ολοι ξερετε οταν το αποφασισεις και το βρεις πως ειναι μεχρει που να το καβαλησεις. ουτε που με περνουσε απο το μυαλο οτι σε λιγο θα εχανα πραγματικα τον υπνο μου.
αφου τελικα το πηρα,και καμαρωνα σε καθε φαναρι, μιας και ολοι το κοιτουσανε (στην Θεσσαλονικη ειχε τοτε μονο ενα ιδιο R1150R και δεν το ξερανε το μηχανακι). κανωντας λοιπον 1 ταξιδι στο εξωτερικο και γυρνωντας πισω,σε λιγες μερες χτυπαει το κουδουνι και νασου τα πανηγιρια!
ο κυριος Κυτουδης?, μου λεει ο τυπος με την φουσκωμενη μπανανα στην μεση του. αμμαν αστυνομικος ειναι αυτος λεω μεσα μου....πρεπει να παρουμε την μηχανη μου λεει γιατι ειναι κλεμενη απο το Τοκιο...λεει.....
τι λεει ρε!,του λεω εχω χαρτια ,εχω ακομη 3 χρονια δοσεις σε δανειο...
πρεπει να την παρουμε μου λεει και ακουλουθεις στο τμημα να μας πεις πως την αγορασες και απο που!
ε! απο τοτε εχασα στην αρχη τον υπνο μου,στεναχωρια,(να πληρωνεις δανειο και μηχανακι να μην εχεις) και αρχησε μια ιστορια με δικηγορους δικαστηρια. Α! εκεινη την εβδομαδα ειχανε μαζεψει 250 μηχανες σε ολη την Ελλαδα,...
.......τελικα πριν απο λιγες μερες βγηκε η αποφαση να αποδοθουνε σε ολους οριστικα η μηχανες πισω!!!!
πηγαινοντας στο ΟΔΔΥ για να την παρω πληρωσα και 300 ευρω για φιλακτρα και μεταφορικα μου ειπανε ,γιατι επρεπε να την παραλαβω
απο τον Ιουλιο λεει που βγηκε η αποφαση και απο τοτε εχει 2 ευρω καθε μερα για φιλακτρα..
το θεμα ειναι οτι δεν εχουνε μαθει ολοι οτι βγηκε η αποφαση και πρεπει να παραλαβουνε τις μηχανες,και ισως μετα απο καιρο να ειναι και ασυμφορο λογω των φυλακτρων....2 ευρω την ημερα!

siraxanz
29-11-2011, 02:03
Αφού την πήρες πίσω, πάλι καλά...

Μακάρι από εδώ και πέρα να την χαρείς και να αλλάξει το τυχερό...;)

Καλορίζικη λοιπόν και καλούς δρόμους να έχεις Αντώνη!!!:)

Jefe
29-11-2011, 02:03
Aπίστευτη ιστορία και ταλαιπωρία Αντώνη! Το ευτύχημα είναι ότι την πήρες πίσω. Το άσχημο είναι όλη αυτή η ταλαιπωρία και τα έξοδα που έγιναν.
Καλό ήταν που το μοιράστηκες μαζί μας γιά να είμαστε υποψιασμένοι! ;)



Jefe

vasorfa
29-11-2011, 02:08
αφου την πηρες πισω.....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-11-2011, 02:13
Αντώνη, όπως σου είπα κ στο τηλέφωνο,

δεν την είχα ακούσει την "ιστορία" το 2007 ...

Ίσως κ να μην το θυμάμαι, μιας κ όπως μου είπες, το είχαν αναφέρει κ στις ειδήσεις ...

Τέσπα, αφού την ξαναπήρες στα χέρια σου, αυτό είναι θετικό ...

Ξανά καλορίζικη λοιπόν κ ότι αποφασίσεις να την κάνεις,

εδώ είμαστε ... στο πλάι σου ... ;););)

gsmaniac
29-11-2011, 07:35
Πάλι καλα φιλαρακι.....:cool:
Επειδή μου έχεις πει τον πόνο σου και ήταν απίστευτη γκαντεμια,η εξέλιξη της υπόθεσης είναι θετική....;)
Μακάρι να είναι σε καλη κατάσταση η σουρτουκω ,μετα την ακινησία,γιατι είναι ωραίο μηχανάκι...:)

bill 800gs
29-11-2011, 08:30
Απο 'δω και περα η σχεση σου με την R850 θα ειναι ακομα πιο δυνατη ;)
Καλα ταξιδια να εχεις Αντωνη και να την ....καμαρωνεις :)

adventure
29-11-2011, 08:31
Ταλαιπωρία σκέτη αλλά τουλάχιστον με αίσιο τέλος .

;) ;) ;)

Να τη χαρείς Αντώνη πλέον με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα .

:) :) :)

MARK
29-11-2011, 08:45
:eek::eek::eek::eek::eek:

Albatros
29-11-2011, 09:17
Τελικά με αυτό το γνωστό κατάστημα στη Λ.Αλεξάνδρας τι γίνεται?
Έχω ακούσει τα μύρρια όσα...
:hmmm::mad:

ltsiorak
29-11-2011, 09:29
αυτος που ειχε το R1150R στη θεσσαλονικη με το ειχε αναφέρει και είχα ενημερώσει κατι φιλους που τους τα πηραν στα... διοδια....

αρε κλαμα που ειχε πεσει

bogart
29-11-2011, 10:42
φίλε μου έπεσες στην περίπτωση...
το κατάστημα είναι γνωστό για τις μεθόδους του στον χώρο..

λεπτομέρειες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=120422)

μεγάλη προσοχή παιδιά!!!