PDA

View Full Version : Αυτό που πρέπει να γίνει και αλλού...


ckk
29-11-2011, 19:55
Άμεση ήταν η λύση που βρήκαν κάτοικοι των Εξαρχείων, στο κυκλοφοριακό πρόβλημα. Ένα παράνομα σταθμευμένο αυτοκίνητο, εμπόδιζε την κυκλοφορία των λεωφορείων, ενώ ο γερανός της Τροχαίας δε μπορούσε να πλησιάσει στο σημείο, ώστε να απομακρύνει το εν λόγω αυτοκίνητο. Έτσι οι κάτοικοι βρήκαν μια πρωτότυπη λύση… Αναποδογύρισαν το αυτοκίνητο!


http://img849.imageshack.us/img849/1140/16986866.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/16986866.jpg/)


Ε μα τα γαϊδούρια... όπου γουστάρουν - ότι θέλουν. Επάνω σε διαβάσεις πεζών - σε διευκολύνσεις ΑΜΕΑ - σε στροφές λεωφορείων - σε πεζοδρόμια - 2πλή σειρά (για 2 λεπτά να πληρώσω την ΔΕΗ) - στις πόρτες γκαράζ... Νεύρα Νεύρα

Καλά του / της ξηγηθήκανε. Δεν υπάρχει και φωτό με τα μούτρα τους όταν το είδαν... :mad: :Απορία:

panagiotis.farmer
29-11-2011, 19:56
Aναποδα επρεπεΝεύρα

zandesiro
29-11-2011, 20:01
:sm8::sm8::sm8:

ckk
29-11-2011, 20:08
Aναποδα επρεπεΝεύρα



Δεν είχε χώρο. Ήταν οι κάδοι των σκουπιδιών. :D :D :Απορία:










:Απορία: :Απορία: ...ΚΑΙ μπροστά από κάδους σκουπιδιών. :sm7: :sm7:

panagiotis.farmer
29-11-2011, 20:23
Δεν είχε χώρο. Ήταν οι κάδοι των σκουπιδιών. :D :D :Απορία:










:Απορία: :Απορία: ...ΚΑΙ μπροστά από κάδους σκουπιδιών. :sm7: :sm7:
:sm7: Εχεις δικιο παντως το εβαλαν αλφαδι με τα αλλα

ckk
29-11-2011, 20:42
:sm7: Εχεις δικιο παντως το εβαλαν αλφαδι με τα αλλα


Όντως, καλή δουλειά.

... ΚΑΙ ζυγό... :sm7: :sm7: :sm7: :sm7:

εκτός και αν το είχε αφήσει από χθες...

siraxanz
29-11-2011, 20:58
:sm7:

nivo
29-11-2011, 21:01
αν γινει και αλλου θα γεμισει ο τοπος αναποδογυρισμενα αυτοκινητα ...:sm7::sm7:

ckk
29-11-2011, 21:16
αν γινει και αλλου θα γεμισει ο τοπος αναποδογυρισμενα αυτοκινητα ...:sm7::sm7:


Σωστόν.

Αλλά εννοώ σε άλλους τομείς του πολιτισμού μας και της καθημερινότητάς μας.

adventure
29-11-2011, 22:40
:sm7: Εχεις δικιο παντως το εβαλαν αλφαδι με τα αλλα

Ακριβώς .

:sm7::sm7::sm7:

giotis
29-11-2011, 22:55
Αν ξεκινήσει τέτοια αντίδραση....... θα βρίσκουμε τις μηχανές μας στους κάδους.
Μπάζα στους δρόμους από αυθαίρετα, κουλούς γιατί έκλεψαν, και νεκρούς γιατί ζουσαν παράνομα.
Ασχημο πραγμα η αυτοδικια και να παρακάμπτεις το νομο και το οποιοδήποτε "κράτος".

black_hawk
29-11-2011, 23:04
Αν ξεκινήσει τέτοια αντίδραση....... θα βρίσκουμε τις μηχανές μας στους κάδους.
Μπάζα στους δρόμους από αυθαίρετα, κουλούς γιατί έκλεψαν, και νεκρούς γιατί ζουσαν παράνομα.
Ασχημο πραγμα η αυτοδικια και να παρακάμπτεις το νομο και το οποιοδήποτε "κράτος".

:sm8:

ckk
30-11-2011, 00:08
Αν ξεκινήσει τέτοια αντίδραση....... θα βρίσκουμε τις μηχανές μας στους κάδους.
Μπάζα στους δρόμους από αυθαίρετα, κουλούς γιατί έκλεψαν, και νεκρούς γιατί ζουσαν παράνομα.
Ασχημο πραγμα η αυτοδικια και να παρακάμπτεις το νομο και το οποιοδήποτε "κράτος".



Γιατί φοβάσαι? Παρκάρεις επάνω σε διευκολύνσεις ΑΜΕΑ?

Έχεις αυθαίρετο - κλέβεις - ζεις παράνομα?


Διότι εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μάζευε το κράτος τα μπάζα μαζί με τα αυθαίρετα - να υπήρχε ο όποιος φόβος στους κλέφτες - ή και νεκρούς τιμωρημένους για παιδοφιλία - εμπορία ναρκωτικών - διακίνηση ανθρώπων - δολοφονίες - ΚΛΕΨΙΜΟ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ και άλλα του είδους.

Εσύ?

giotis
30-11-2011, 00:17
Φίλε μου δεν είμαι τόσο καθαρός όπως εσύ και πράγματι φοβάμαι που δεν θα δικαστώ.

forester
30-11-2011, 00:22
H τάση να γενικεύετε χαλάει τη συζήτηση, οδηγώντας αλλού...
Τα ίδια με το θέμα του Πύρρου Δήμα προχθες. Εκεί γενίκευσε ο ckk. Σήμερα στο θέμα του, γενικεύει ένας άλλος.
Στο θέμα με το αυτοκίνητο που εμποδίζει, ασφαλώς καλά έκαναν και άνοιξαν το δρόμο, έστω κι έτσι. Στην καλύτερη θα του το έπαιρνε η τροχαία και θα πλήρωνε πρόστιμο. Τώρα θα φτιάξει τις γρατζουνιές. Μια χαρά όλα. αν το πάθουν κάποιοι , θα μάθουν κι οι υπόλοιποι,.... the hard way!!!! Αφού τόσα χρόνια -αποδεδειγμένα- δεν έμαθαν!

forester
30-11-2011, 00:29
Φίλε μου δεν είμαι τόσο καθαρός όπως εσύ και πράγματι φοβάμαι που δεν θα δικαστώ.
Δεν έχεις κι άδικο, αλλά κάτι Ψωμιάδηδες κλπ, τους νόμους και τα κενά τους εκμεταλλεύονται και είναι έξω διαρκώς, επειδή έχουν -κλεμένα- φράγκα και πληρώνουν ομάδες δικηγόρων.... Τα ίδια κι οι διακινητές ναρκωτικών κλπ.
Δεν είναι πανάκια η δικαιοσύνη, στις μέρες μας και στις δυτικές κοινωνίες τουλάχιστον...
Αυτοδικία καλύτερη; Κάποιες φορές ναι.
Παράδειγμα: το 1995 "έφαγα" ακάλυπτες επιταγές 3,5 εκ δρχ για ένα Golf Gti. Μου έλεγαν 2 "φιλαράκια" να τους δώσω 6 κατοστάρικα και να μου φέρουν τα 2,9 σε 2-3 μέρες. Δεν ήθελα, ήθελα να πάω με το νόμο.... Δικαιώθηκα (αφού καταδικάστηκε -ερήμην- σε φυλάκιση 20 μηνών ο αλήτης), αλλά ούτε αυτός μπήκε φυλακή (αγνοείται εκτοτε....) ούτε εγώ πήρα φράγκο.
Πες μου εσύ τώρα, δεν θα ήταν καλύτερα για μένα να είχα βάλει να τονε κάνουνε μαύρο στο ματσούκι;;;;;;

ckk
30-11-2011, 01:22
H τάση να γενικεύετε χαλάει τη συζήτηση, οδηγώντας αλλού...
Τα ίδια με το θέμα του Πύρρου Δήμα προχθες. Εκεί γενίκευσε ο ckk. Σήμερα στο θέμα του, γενικεύει ένας άλλος.
Στο θέμα με το αυτοκίνητο που εμποδίζει, ασφαλώς καλά έκαναν και άνοιξαν το δρόμο, έστω κι έτσι. Στην καλύτερη θα του το έπαιρνε η τροχαία και θα πλήρωνε πρόστιμο. Τώρα θα φτιάξει τις γρατζουνιές. Μια χαρά όλα. αν το πάθουν κάποιοι , θα μάθουν κι οι υπόλοιποι,.... the hard way!!!! Αφού τόσα χρόνια -αποδεδειγμένα- δεν έμαθαν!


Μάλλον εγώ το γενικεύω... αλλά και πάλι δεν έχει σημασία. Ούτε και έχω κολλήματα για το θέμα 'μου'. Όποιος θέλει μπαίνει και γράφει ότι θέλει. Spam - γενικότητες - πλατειασμούς... ότι. Ο giotis, μάλλον - δεν κατάλαβα και πολύ καλά - λέει ότι δεν αισθάνεται και πολύ καλά με όλη αυτή την 'καθαρότητα', που επικαλούμαι, οπότε και προσπαθεί να πάρει μια πιό πολύ politicaly correct θέση. Προτιμάει να τον δικάσουν. Μια χαρά.

Εγώ γιατί να προτιμήσω να... με δικάσουν? Για όλα αυτά, που ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ? :Απορία: :Απορία:

Δεν έχεις κι άδικο, αλλά κάτι Ψωμιάδηδες κλπ, τους νόμους και τα κενά τους εκμεταλλεύονται και είναι έξω διαρκώς, επειδή έχουν -κλεμένα- φράγκα και πληρώνουν ομάδες δικηγόρων.... Τα ίδια κι οι διακινητές ναρκωτικών κλπ.
Δεν είναι πανάκια η δικαιοσύνη, στις μέρες μας και στις δυτικές κοινωνίες τουλάχιστον...
Αυτοδικία καλύτερη; Κάποιες φορές ναι.
Παράδειγμα: το 1995 "έφαγα" ακάλυπτες επιταγές 3,5 εκ δρχ για ένα Golf Gti. Μου έλεγαν 2 "φιλαράκια" να τους δώσω 6 κατοστάρικα και να μου φέρουν τα 2,9 σε 2-3 μέρες. Δεν ήθελα, ήθελα να πάω με το νόμο.... Δικαιώθηκα (αφού καταδικάστηκε -ερήμην- σε φυλάκιση 20 μηνών ο αλήτης), αλλά ούτε αυτός μπήκε φυλακή (αγνοείται εκτοτε....) ούτε εγώ πήρα φράγκο.
Πες μου εσύ τώρα, δεν θα ήταν καλύτερα για μένα να είχα βάλει να τονε κάνουνε μαύρο στο ματσούκι;;;;;;

Τα έχεις τα φιλαράκια ακόμα...??? :) :cool: :)

forester
30-11-2011, 07:57
[FONT="Arial"][SIZE="3"]Τα έχεις τα φιλαράκια ακόμα...??? :) :cool: :)

Τα βρίσκουμε;) Δε χάνονται αυτοί.....

vasorfa
30-11-2011, 09:38
Τωρα αυτό το αμάξι θεωρείτε τρακαρισμένο :hmmm::hmmm::hmmm:

ckk
30-11-2011, 11:40
Τωρα αυτό το αμάξι θεωρείτε τρακαρισμένο :hmmm::hmmm::hmmm:


Λίιιιγο... Σκέφτεσαι να του κάνεις προσφορά...? :Απορία: :sm7:

vpentza
30-11-2011, 12:51
Λίιιιγο... Σκέφτεσαι να του κάνεις προσφορά...? :Απορία: :sm7:

κι άλλη...επιχειρηματική δραστηριότητα Ckk ??? :sm7:
ξεκίνησες αλλού με τη κυρά Μαίρη, τώρα και τον μεσίτη ????:sm7:
μα τόσα πολλά σου χρωστάνε ??? :sm7::sm7::sm7:

ckk
30-11-2011, 13:18
κι άλλη...επιχειρηματική δραστηριότητα Ckk ??? :sm7:


Ψάχνομαι παντού ρε Βασίλη, πενία τέχνας κατεργάζεται. Νεύρα Νεύρα


ξεκίνησες αλλού με τη κυρά Μαίρη, τώρα και τον μεσίτη ????:sm7:


Όχι, την κυρία Μαίρη, με τόσο καλή προσφορά, την ήθελα για προσωπική χρήση. Παντού επαγγελματικές ευκαιρίες βλέπεις εσύ.


μα τόσα πολλά σου χρωστάνε ??? :sm7::sm7::sm7:

Πολλά καρδιά μου... πολλά.:( :( :( :(

Και είσαι και από τους πρώτους που το διαπίστωσες εδώ μέσα. Και ακόμα σε ευχαριστώ.

vpentza
30-11-2011, 13:23
Πολλά καρδιά μου... πολλά.:( :( :( :(

Και είσαι και από τους πρώτους που το διαπίστωσες εδώ μέσα. Και ακόμα σε ευχαριστώ.

δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο ckk και δυστυχώς παρατηρώ ότι ακόμα αποζητούμε έτοιμη και μασημένη τροφή

giotis
30-11-2011, 16:19
θα μπορούσε να του πεί κανεις ότι αυτό άξιζε να το πάθεις γιατί πάρκαρες εκεί;

[/URL][URL="http://http//www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B5-51/%CE%9C%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B5%CF%88%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B1-26223/index2.html#post531729"]http://http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B5-51/%CE%9C%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B5%CF%88%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B1-26223/index2.html#post531729 (http://http//www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B5-51/%CE%9C%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B5%CF%88%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%84%CF%83%CE%B1-26223/)

Και στο κάτω κάτω αν νομίζει κάποιος ότι αυτές οι συμπεριφορές είναι σωστές ας το κάνουν επώνυμα και όχι μετά τη φθορά να γίνονται άφαντοι και ανώνυμοι. Το αναποδογυρισμένο αμάξι έχει πινακίδες - είναι επώνυμος ο ιδιοκτήτης του - ή μήπως η τροχαία δεν θα έφτανε ποτέ και θα του χαριζόταν;

forester
30-11-2011, 16:30
@ giotis: αν ήσουν επιβάτης του λεωφορείου που εμποδιζόταν να περάσει, τι θα έλεγες; Τα ίδια; Εγώ πάντως θα ήμουνα ο παρακινητής στο να το γυρίσουμε τούμπα και να περάσουμε.

264George
30-11-2011, 16:35
πριν λίγες μέρες σε κεντρική λεωφόρο της πόλης,
αυτ/το που οδηγούσε μεθυσμένοςτραμάτισε πολύ
σοβαρα κοριτσάκι 15 ετών περίπου
που επέβαινε σε δίκυκλο με τον πατέρα του..

μάρτυρες τουλάχιστον 10 άτομα,
αλλά όταν ήρθε και η τροχαία, δεν έβρισκαν
ούτε έναν να καταθέσει..........

φαντάζομαι για να γυρίσει έτσι ένα αυτ/το
θα βοηθήσουν αρκετοί...

Συγχαρητήρια

giotis
30-11-2011, 16:40
@ giotis: αν ήσουν επιβάτης του λεωφορείου που εμποδιζόταν να περάσει, τι θα έλεγες; Τα ίδια; Εγώ πάντως θα ήμουνα ο παρακινητής στο να το γυρίσουμε τούμπα και να περάσουμε.

Σωστά αλλά θα άφηνες το όνομα σου όταν θα έφευγες;

forester
30-11-2011, 16:49
Πιθανόν, δεν το αποκλείω με την τρέλα που κουβαλάω. Έχω πάει κατηγορούμενος σε στρατοδικείο, οικειοθελώς.... Επειδή κατέθεσα εγγράφως κάτι που είπα σε άλλον (κατηγορούμενο σε άλλη υπόθεση), για το οποίο δεν υπήρχαν μάρτυρες , ούτε κι εκείνος το επικαλέστηκε (στήριξε αλλού την υπεράσπισή του). Εγώ όμως το είπα, αντίθετα από όσα με συμβούλευαν, και κατηγορήθηκα αυτεπάγγελτα για την "λόγω εξύβριση", ενώ ήμουν ο κύριος μάρτυρας κατηγορίας....
τι θέλω να πω; δε μασάω, αν πιστεύω ότι είναι κάτι σωστό ηθικά και πρέπον, άσχετα με τους "νόμους", το κάνω ανεξαρτήτως επιπτώσεων.
Για τη ιστορία, τότε καταδικάστηκα ως ένοχος, αφού μόνος μου είχα ομολογήσει την εξύβριση, αλλά έφυγα ατιμώρητος!!!!!!

giotis
30-11-2011, 17:02
"Πιθανόν.....δεν το αποκλείω" εγώ καταλαβαίνω όχι.

Τότε είσουν νεότερος και ήδη είχε μπλέξει στη διαδικασία ως μάρτυρας.

Και σε αυτό το περιστατικό αν φτάσεις στο δικαστήριο σίγουρα θα καταθέσεις την αλήθεια, αλλά θα αφήσεις τα στοιχεία σου να κινηθεί η οποιαδήποτε διαδικασία και να καταθέσεις ως μαρτυς ή ως κατηγορούμενος;
Και εσύ να το κάνεις δεν το κάνει κανείς άλλος.
(Και έχει ακριβά ανταλλακτικά το audi :))

yannis
30-11-2011, 18:08
Αγαπητέ Παναγιώτη (giotis), πραγματικά χάρηκα διαβάζοντας την θέση σου. Παρ' όλο που καταλαβαίνω πόσο "προσεκτικά", σε αυτούς τους καιρούς, πρέπει να εκφράζεσαι... εύγε, διότι η ψύχραιμη και πολιτισμένη τοποθέτησή σου, ανεβάζει το πνευματικό επίπεδο του φόρουμ.
Αν και πολλάκις συλληφθείς για αυτοδικία, από ξυλοδαρμούς έως "διευθετήσεις", έχω να δηλώσω (και αυτό το μήνυμα περνάω και στα παιδιά μου), πως είναι λανθασμένη και επικίνδυνη η λογική του "πιο γρήγορου πιστολιού". Με αυτό τον τρόπο συναινείς και εν τέλει κινδυνεύεις περισσότερο, αφού κάποια στιγμή θα πέσεις στον δυνατότερο... με οδυνηρές προφανώς συνέπειες (φαντάσου να έχεις δίκιο... και να τις φας και από πάνω!!!).
Ένα παραπάνω, που στο συγκεκριμένο περιστατικό, δεν έχουμε ακριβώς αυτοδικία, αλλά εκτόνωση του όχλου, χωρίς φυσικά ευθύνες και συνέπειες, αφού καλύπτονται στην ανωνυμία και στην αλληλοκάλυψη.
Επ' ουδενί δεν επικροτώ την μαγκιά και αδιαφορία του οδηγού. Μάλιστα θυμάμαι ένα περιστατικό... Είχε παρκάρει παράνομα ο πατέρας μου (τότε εργάτης του ΟΛΠ) μπροστά από τον Αγ. Νικόλαο στον Πειραιά, επάνω στην πλατεία!!! Έπρεπε να πάει για δουλειά στα κρουαζιερόπλοια, δεν έβρισκε θέση κλπ κλπ... Όταν γύρισε βρήκε το φιατάκι επάνω στα σκαλιά της εκκλησίας, μπροστά στην είσοδο!!!!! Ακόμα γελάμε!!!!!
Μάλλον θα έπρεπε να σχολιάσουμε, την ανάγκη μεν για εκτόνωση του πλήθους, αλλά και την δειλία που "κατσαπλιάδικα" επιδεικνύουν από την άλλη. Ένας φαύλος κύκλος δηλαδή, που συνεχώς οδηγεί σε παρόμοιες "ανάγκες", αφού στην πρώτη ευκαιρία οι περισσότεροι επιδιώκουν το βόλεμα και την "συναλλαγή".
Τα περιστατικά όπου κάποιος αναλαμβάνει τις ευθύνες του, όπως ο άλλος φίλος (forester) είπε, είναι τόσο λίγα που δεν φθάνουν για να γίνουν κανόνας, μένουν εξαιρέσεις.

Translatoras
30-11-2011, 18:14
Η εικόνα που είδα με ξένισε αρκετά.

Δεν ξέρω αν αποτελεί ικανό στατιστικό δείγμα για να βγάλουμε συμπεράσματα.

Σίγουρα δεν γνωρίζουμε όλες τις πτυχές της ιστορίας που υπάρχει μέχρι να φτάσουν κάποιοι στο σημείο να κάνουν κάτι τέτοιο.

Μπορώ να καταλάβω απόλυτα την αγανάκτηση.

Έχουμε όμως μια ακραία αντίδραση, η οποία δικαιολογείται μόνο εάν επικρατούσαν ακραίες συνθήκες και καταστάσεις (κίνδυνος ζωής-παρατεταμένη παρακώλυση κλπ.).

Μία και μόνο βόλτα στην Αθήνα ή σε μια μεγάλη πόλη μπορεί να σου δώσει δεκάδες αφορμές να αγανακτήσεις και να θες να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου.

Από το ταξί που σταματά όπου τον προστάξει ο πελάτης, τα αποτσίγαρα, την εκκωφαντική μουσική και τα σκουπίδια που εκτοξεύονται αφειδώς από τους οδηγούς, μέχρι την παρανοϊκή/εγωιστική οδήγηση του κάθε καταπιεσμένου μικροδικτάτορα των δρόμων.

Έχω μάνα τυφλή και πολλές φορές μετακινώντας την ευχήθηκα να είχα τον προσωπικό μου γερανό να σηκώνω τα εμπόδια.

Σίγουρα ο σεβασμός προς τους συνανθρώπους είναι ένας πολύ ευαίσθητος παράγοντας διότι αρκεί ένα και μόνο περιστατικό για να αμαυρώσει τόσους άλλους οδηγούς που τριγυρίζουν ώρες για να βρουν μια θέση στάθμευσης που θα ενοχλεί την κυκλοφορία.

Ελπίζω μονάχα να άξιζε τον κόπο να γίνει τόσος ντόρος.

giotis
30-11-2011, 18:28
Καταλαβαίνω και το δέχομαι ότι κάποιος μπορεί να αντιδράσει έτσι την ώρα που ταλαιπωρήται και όταν παρακινήται από άλλους και διατηρεί την ανωνυμία του.

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι επικροτούμε το γεγονός και να λέμε "ετσι πρέπει να γίνεται" όταν είμαστε ψύχραιμοι και το πληροφορούμαστε από το καναπέ μας.

Γιατί ότι κάνουμε θα μας το κάνουν.

giotis
30-11-2011, 19:40
Αγαπητέ Παναγιώτη (giotis), πραγματικά χάρηκα διαβάζοντας την θέση σου...........

Φίλε μου νάσαι καλά! Δεν είμαι πάντα ψύχραιμος και δεν τοποθετούμαι στα περισσότερα θέματα.

Προσπαθώ όμως όταν έχω άποψη να τη γράφω ψύχραιμα και όχι μόνο σε ένα ποστ - σε ένα ποστ δεν γίνεται να τα πεις όλα - δεν γίνεται να τα λες μόνος σου - και δεν γίνεται να έχεις την ίδια άποψη με όλους.Γέλιο

kornlaz
30-11-2011, 20:32
Έχεις αφήσει καπου την μηχανή σου-ακόμα και στο πεζοδρόμιο-και εμποδίζεις κάποιον πεζό να περάσει ή πολύ απλά την είδε ο πεζός και του "γύρισαν" τα μυαλά:hmmm:.Αποφασίζει λοιπόν να την μετακινήσει, γιατί τον εμπόδιζε να περάσει από εκεί που ήθελε ή γιατί έτσι του την "κάρφωσε":hmmm:................η μηχανή όμως του φεύγει από τα χέρια και πέφτει κάτωΝεύρα.........Φεύγει εννοείται χωρίς να αφήσει κανένα σημείωμαΝεύρα...........Τρελαίνεσαι ή όχι;..............Γιατί λοιπόν εγώ να χαρώ με αυτό το θέαμα;Γνωρίζουμε κάτω από ποιές συνθήκες αναγκάστηκε ο οδηγός του αυτοκινήτου να αφήσει εκεί το αμάξι;Φυσικά και όχι.;)

tsitsos
30-11-2011, 20:34
Σωστόν.

Αλλά εννοώ σε άλλους τομείς του πολιτισμού μας και της καθημερινότητάς μας.



:sm8::sm8:

forester
30-11-2011, 20:49
Όπως λέει κι ο Γιάννης πιο πάνω, αν το έκαναν 10 αυτό, θα έπρεπε κι οι 10 να αφήσουν τα στοιχεία τους .... και σιγά μη συμφωνούσαν ! Αν είχα τη δυνατότητα να το κάνω μόνος μου , φυσικά εννοώ, θα άφηνα τα στοιχεία μου κι αν είχε τα κότσια (ηθικά πάντα γιατί μπορεί να είναι κι ο Ζαμπίδης -ας πούμε-) ας μου ζητούσε το λόγο , μετά τη γαϊδουριά του.
Με τα γραφόμενα του Γιάννη πιο πάνω, συμφωνώ 1000% .... Έτσι είναι.