PDA

View Full Version : Αν γνωριζει κανεις,θελω την γνωμη του!


AntonisKitoudis
05-12-2011, 19:07
το Σαββατο,αφου ειχε αποφασιστει η αγορα ενισχυτη κιθαρας για τον μικρο, μαρκας και μοντελου,και μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ βρηκαμε οτι ο πιο φτηνος ηταν σε καταστημα μουσικων ειδων στην Θεσσαλονικη.
πηγαινωντας στο καταστημα ο πωλητης συμφωνησε οτι κανουμε την καλητερη αγορα...... και απο εκει και περα αρχιζει μια παραξενη συμπεριφορα απο ολους στο καταστημα,ο πωλητης αφου εχει δωσει εντολη τηλεφωνικος να ετοιμασουνε τον ενισχυτη προσπαθει να με κρατηση στον 5ο οροφο μεχρι να τελειωσουνε,εγω κατεβαινω με το ασανσερ γιατι εχω παρκαρει παρανομα και θελω να δω το αυτοκινητο, και ακουλουθει απο πισω ο πωλητης,λεγωντας μου οτι απο κατω ειπανε να μην κατεβουμε ακομη! αναρωτιεμαι τι μπορει να συμβαινει.......και φτανοντας στο ισογειο οταν μας ειδε ο υπευθηνος τον κανει νοημα να με απασχολησει,.......ερχεται ο ενισχυτης απο το υπογειο στο κουτι του και τον βαζουνε σε σημειο που να μην βλεπω, λεγωντας οτι θα τον ανοιξουνε για να τον ελεγξουν.
σε 2 λεπτα μου λενε οτι ειναι οκ και πληρωνω,μου δινουν απλη αποδειξη ταμιακης 319 ευρω και ρωτοντας για εγγυηση μου λενε 1 χρονο.
αφου εχω σκασει τι μπορει να εχουνε κανει,και αναρωτιοντας γιατι δεν το κανανε αλλη μερα μονοι τους,σταματαω πιο κατω και τον ανοιγω,
διαπιστωνω οτι τελικα πηρανε την ταμπελιτσα με τον bargode απο το κιβωτιο,και το αυτοκολητο απο τον ενισχυτη με τον bargode η τον κωδικο του γιατι φενεται το σημειο που το ξεκολησανε το χαρτακι.τον περνω τηλεφωνο και μου λεει ολα οκ μην ανυσηχεις.......

τελικα πρεπει να ανυσηχω η οχι?
και στην τελικη αναλυση γιατι να τα παρουνε?

vasorfa
05-12-2011, 19:23
Μπας και σου φορτώσανε κανενα εκθεσιακο?


σου φαινετε (οπτικα ) ολοκαινουριο...η:hmmm::hmmm:

AntonisKitoudis
05-12-2011, 19:39
γεια σου Βασιλη!

οχι ειναι καινουργιος,απλα σκισανε την σακουλα στο σημειο που ειναι το ταμπελακι για να το παρουνε.
φοβαμαι μηπως εχω προβλημα με εγγυηση, η μηπως ειναι χωρις χαρτια και μπλεξω αργοτερα.

nikos-x
05-12-2011, 19:45
. . . φοβαμαι μηπως εχω προβλημα με εγγυηση, η μηπως ειναι χωρις χαρτια και μπλεξω αργοτερα.

Έχεις καεί με το μηχανάκι και φυσάς και το γιαούρτι.

Θα ρωτήσω φίλο με μουσικά είδη. (χώρα κατασκευής, π@ραεισαγωγές)

AntonisKitoudis
05-12-2011, 19:51
ρωτα ρε Νικο,ειναι MARSHALL MG-100 DFX:)
απο Ινδια λεει.

nivam
05-12-2011, 19:58
γεια σου Βασιλη!

οχι ειναι καινουργιος,απλα σκισανε την σακουλα στο σημειο που ειναι το ταμπελακι για να το παρουνε.
φοβαμαι μηπως εχω προβλημα με εγγυηση, η μηπως ειναι χωρις χαρτια και μπλεξω αργοτερα.

5 όροφοι? Λιόλιος μου μυρίζει, δεν νομίζω πως θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα με την ποιότητα του ενισχυτή. Απ όσο γνωρίζω, ο συγκεκριμένος κάνει παραεισαγωγή και με την ηλίθια πολιτική των επίσημων εισαγωγέων ίσως να μη δεχθούν την εγγύηση. Οι ενισχυτές ήχου είναι πολύ απλές κατασκευές. Ειδικά αν κρίνω από την τιμή του, θα πήρες κάποιο από τις μικρές σειρές με MOSFET. Προβλήματα βγάζουν μόνο αν του πίνει το αίμα στις εντάσεις ή από κακά ρεύματα.
Καλόπαιχτος να 'ναι!!!:)

AntonisKitoudis
05-12-2011, 20:06
5 όροφοι? Λιόλιος μου μυρίζει, δεν νομίζω πως θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα με την ποιότητα του ενισχυτή. Απ όσο γνωρίζω, ο συγκεκριμένος κάνει παραεισαγωγή και με την ηλίθια πολιτική των επίσημων εισαγωγέων ίσως να μη δεχθούν την εγγύηση. Οι ενισχυτές ήχου είναι πολύ απλές κατασκευές. Ειδικά αν κρίνω από την τιμή του, θα πήρες κάποιο από τις μικρές σειρές με MOSFET. Προβλήματα βγάζουν μόνο αν του πίνει το αίμα στις εντάσεις ή από κακά ρεύματα.
Καλόπαιχτος να 'ναι!!!:)


μαλλον ετσι θα ειναι,και αν χρειαστει εγγυηση να το καλειψει ο ιδιος.
ευχαριστω παντος.και χρωσταω τσιπουρο στον Παπαδη!:)

nivam
05-12-2011, 20:12
μαλλον ετσι θα ειναι,και αν χρειαστει εγγυηση να το καλειψει ο ιδιος.
ευχαριστω παντος.και χρωσταω τσιπουρο στον Παπαδη!:)
:sm8:

geopoumid
05-12-2011, 20:14
Λ.........Σ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ 5 ΟΡΟΦΟΣ
ΜΜΜΜΜΜΜΜΜ..............................ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ...ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΤΩΝΗ

panagiotis.farmer
05-12-2011, 20:36
Λ.........Σ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ 5 ΟΡΟΦΟΣ
ΜΜΜΜΜΜΜΜΜ..............................ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ...ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΤΩΝΗ
Ειναι το γωνιακο στο FIX???

AntonisKitoudis
05-12-2011, 20:41
Ειναι το γωνιακο στο FIX???


οχι-οχι
απο εκει εχουμε κιθαρα και ειναι αψογοι!

AntonisKitoudis
05-12-2011, 21:42
τελικα μετα απο τηλεφωνο σε συνονοματο μελους του φορουμ επαγγελματια στο ειδος στην Αθηνα (μετα απο παροτρηνση του φιλου Λεοντοκαρδου) ειναι σχεδον σιγουρο οτι ειναι προιων παραεισαγωγεις...
οποτε περναω αυριο απο εκει να βεβαιωθω για την εγγυηση!

παντως σας ευχαριστω ολους!

xurxes
05-12-2011, 21:48
τόσο καλό παιδί ρε γαμ@το...που σε βρίσκουν!!!:D
δεν σου λεγα..πάρε κανά τηλ. έχω και κάτι γνωστούς!!!τίποτα ΕΣΥ:rolleyes:
λοιπόν πάμε αύριο να δούμε ο ενισχυτης...παίζει ζουρναδες!!!:D

να δεις ΕΣΥ...γλέντια!!!νομίζω ότι έχω και μια φίλη στη προστασία του πολίτη...;)

siraxanz
06-12-2011, 01:59
καλοπαιχτος:)

napgeo
06-12-2011, 02:27
Δεν μπορώ να σε συμβουλέψω εάν είναι κανονική η όχι η εισαγωγή του μηχανήματος.

Αυτό που μπορώ να σου εγγυηθώ με δική μου( εγγύηση επισκευής) ότι οι απλοί ενισχυτές ήχου επισκευάζονται με μηδαμινό κόστος. Ένα τέτοιο μηχάνημα υποφέρει (όπως και όλα αυτού του κόστους) στο POWER SUP… Τροφοδοτικό και στα TRANSISTOR εξόδου( Τελική ενίσχυση). Το κόστος αγοράς των εξαρτημάτων σε κατάστημα Η/Ν δεν υπερβαίνει τα 20€.
Άσε τον μικρό να του αλλάξει τα φώτα χωρίς να έχεις άγχος…………….

AntonisKitoudis
06-12-2011, 09:57
σε ευχαριστω!.......ετσι για να ησυχασω!:D