PDA

View Full Version : Μου την δίνει που .....................


lago
09-12-2011, 21:16
Ρε παιδιά. Δεν ξέρω αν φταίνε τα ψυχονευρωτικά μου, αλλά ειδικά φέτος μου την δίνει που νυχτώνει νωρίς. Αυτό το πράγμα που στις 17,15 είναι νύχτα με ρίχνει. Θα μου πεις πρώτη φορά στην ζωή σου το βλέπεις;;;;;
ΟΧΙ!!!! Δεν είναι πρώτη αλλά δεν ξέρω............Ίσως φέτος η ψυχολογία μου είναι τόσο κατεβασμένη που αυτό είναι άλλο ένα που με ρίχνει.Σκέψου τώρα. Άκουγα το απόγευμα τον Παππαδήμο να κάνει δηλώσεις και είχε σχεδόν σκοτεινιάσει.Όλα μαζί μου την έχουν δώσει.
Πότε θα έρθει το καλοκαιράκι να ανοίξει λίγο το μάτι μας;;;;;;;;;;;;;;;;;;:yz

Albatros
09-12-2011, 21:26
ναι ναι μετά τις εκλογές θα φτιάξει ο καιρός (και μόνον)...
:sm7:

ARGI
09-12-2011, 21:28
Aδελφέ, έχει σκοτεινιάσει η ψυχή μας πια, με όλα αυτά που μας συμβαίνουν!!!
Ο καιρός είναι μια χαρά....
:(:(:(

Αλλά όπως άκουσα σήμερα,
κάποια ημέρα και το αυγό περπατά,
έτσι και εμείς, κάποια ημέρα θα σηκώσουμε κεφάλι...
Που θα πάει...
;););)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-12-2011, 21:32
Θα μου πεις πρώτη φορά στην ζωή σου το βλέπεις;;;;;



... σου εύχομαι, όχι και η τελευταία ... να το δεις άλλες 100 ... ;)

lago
09-12-2011, 21:33
ναι ναι μετά τις εκλογές θα φτιάξει ο καιρός (και μόνον)...
:sm7:


:yz:yz:yz

lago
09-12-2011, 21:34
Αλλά όπως άκουσα σήμερα,
κάποια ημέρα και το αυγό περπατά,


Ας το ελπίσουμε:o:o:o

lago
09-12-2011, 21:34
... σου εύχομαι, όχι και η τελευταία ... να το δεις άλλες 100 ... ;)

Σε ευχαριστώ πολύ.Στο εύχομαι και σε εσένα;););)

264George
09-12-2011, 21:38
.......... μου την δίνει που νυχτώνει νωρίς. ........:yz


φίλε..
μεγαλύτερη νύχτα... ,
περισσότερο νυχτοπερπάτημα....!!!!!

;)

adventure
09-12-2011, 21:39
Σημεία των καιρών .

:hmmm::hmmm:

princess
09-12-2011, 21:41
Και μόνο που το είπες δεν ξαλαφρωσες?Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει σπυρι-σπυρι,υπομονη λοιπόν.Η κατάσταση δεν θα αλλάξει συντομα οπότε εμείς συνεχίζουμε να προχωράμε μπροστά και να ελπίζουμε για το αύριο που θα ξημερώσει.Αφου έχεις τόσους πλάι σου δεν είναι καλύτερα?:):)

egefalikos
09-12-2011, 21:41
Μη μασάς πάνε μια βολτούλα με την κούκλα σου και θα στανιάρεις! Και όπως είπε και η Σοφία Ηεκιμα ''Κι ας είναι χειμώνας, μέσα μας είναι καλοκαίρι'' ! :)

ARGI
09-12-2011, 21:59
Και μόνο που το είπες δεν ξαλαφρωσες?Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει σπυρι-σπυρι,υπομονη λοιπόν.Η κατάσταση δεν θα αλλάξει συντομα οπότε εμείς συνεχίζουμε να προχωράμε μπροστά και να ελπίζουμε για το αύριο που θα ξημερώσει.Αφου έχεις τόσους πλάι σου δεν είναι καλύτερα?:):)

Γιωτούλα, θα κατεβάσω πρόταση, στην Καλαμπάκα, να οργανώσεις ομαδικά group therapy..... Nομίζω τα χρειαζόμαστε...:D
:sm7::sm7::sm7:

https://www.msu.edu/~larsena3/wra110/regard-group-therapy-4.jpg

;););)

ckk
09-12-2011, 22:32
Και μόνο που το είπες δεν ξαλαφρωσες?Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει σπυρι-σπυρι,υπομονη λοιπόν.Η κατάσταση δεν θα αλλάξει συντομα οπότε εμείς συνεχίζουμε να προχωράμε μπροστά και να ελπίζουμε για το αύριο που θα ξημερώσει.Αφου έχεις τόσους πλάι σου δεν είναι καλύτερα?:):)

Βάλτου καμιά 10αριά μέρες ακόμα, γιατί όπως τον κόβω, θα παρακολουθεί το ρολόι του από τις 12 Δεκ - θα βλέπει την νύχτα να μεγαλώνει ακόμα - και θα κάνει καμιά κουταμάρα... ;)

Υπομονή, για αυτό τα Χριστούγεννα είναι η ομορφότερη γιορτή από όλες.

Δεν είναι μόνο επειδή γιορτάζω.

ortho
09-12-2011, 22:34
Και μόνο που το είπες δεν ξαλαφρωσες?Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει σπυρι-σπυρι,υπομονη λοιπόν.Η κατάσταση δεν θα αλλάξει συντομα οπότε εμείς συνεχίζουμε να προχωράμε μπροστά και να ελπίζουμε για το αύριο που θα ξημερώσει.Αφου έχεις τόσους πλάι σου δεν είναι καλύτερα?:):)


Γιώτα θα μας τρελλάνεις;! Μετακόμισε η μεγαλύτερη νύχτα του χρόνου πιό νωρίς;!

Στα άλλα συμφωνώ! Και να μην ξεχνάμε!!!


Αύριο ξημερώνει πάντα μιά άλλη μέρα!

lago
09-12-2011, 22:51
Σας ευχαριστώ ρε παιδιά.Δεν ήθελα να σας ρίξω και εσάς, αλλά με αυτή την κ@λ@κατάσταση γύρω μας, είναι άστα να πάνε.

adventure
09-12-2011, 23:03
Σας ευχαριστώ ρε παιδιά.Δεν ήθελα να σας ρίξω και εσάς, αλλά με αυτή την κ@λ@κατάσταση γύρω μας, είναι άστα να πάνε.

Γέμισε τις μπαταρίες σου με αισιοδοξία και κοίτα μπροστά και θα δούμε που θα μας βγάλει ο δρόμος .

;) :) :)

xurxes
09-12-2011, 23:21
φίλε..
μεγαλύτερη νύχτα... ,
περισσότερο νυχτοπερπάτημα....!!!!!

;)

:cool:γκαρντασι...για πες;;;:rolleyes:...
μόνο λόγια είσαι...:p

skippybi
09-12-2011, 23:40
υπομονή μέχρι τις 20 του μήνα. Από 21... ποιός μας πιάνει!!!:D

MARK
09-12-2011, 23:53
Υπομονή άλλους 4 μήνες να αλλάξει η ώρα ;)

lago
09-12-2011, 23:55
Οκ παιδιά .Να είστε καλά όλοι. Όπως λέτε θα περάσει.Δεν μπορεί.Κάποτε θα ανακάμψουμε.:rolleyes:

mAthosalas
10-12-2011, 00:02
Το οτι νυχτωνει νωρις,για μενα οπως το βλεπω εχει πολλα οφελη...
1)Σβηνεις φωτα-καλοριφερ(αν λεω...),τιβι(σταδι@λα)κλπ και ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ καταναλωση ρευματος...αφου... (εδω παει το 2)

2)Ξεραινεσαι νωρις και απλωνεις τα ποδαρια σου να χαλαρωσουνε ενω αφηνεσαι στην αγκαλια του Μορφεα και ξαααπλα

3)Δεν θες θερμανση διοτι εχεις ξαπλαρει μεσα στις 6 κουβερτες και εισαι φουρνος...

4)Γλυτωνεις το βραδυνο φαγητο και τρως μια φορα το μεσημερι οπότε μεγα το οφελος για σιλουετα και την τσεπη!!!

5)Αν εισαι παντρεμενος(εστω με γκομενακι καμμια σχεσουλα)ριχνεις και ξαναριχνεις και ξαναριχνεις ενα...χμμμ(μην τα λεμε κιολα)και απορεις κι εσυ με τον εαυτο σου"Πω πω ρε πστη μου...κοιτα που στο σκοταδι δειχνω τεραστιος"

6)Ξυπνας νωρις το πρωι και πας για πρωινο τζοκινγκ οπότε οφελος και για υγεια-σωματικη διαπλαση και εκγυμναση

7)Πας φρεσκος και ξεκουραστος,λογω υπνου στη δουλεια...

8)Δεν σε σκοτιζουν οι Τραπεζες (στις οποις χρωστας δοσεις)διοτι απλα βζεις τηλεφωνητη "Ο Κυριος Ταδε κοιμαται-μην ενοχλειτε"...

Βεβαια εχεις και τα ασχημα οπως:
1)Αν πεσεις απο νωρις για υπνο και εισαι παντρεμενςο(εστω με εκεινο το γκομενακι που λεγαμε)δεν θα μπορεις να απολαυσεις ουτε το κλ@σιμο μεσα στις κουβερτες αφου με τη μια το πιανουν οι παλιοκ....ς και στη λενε "ανα χαθεις παλιοαξεστε"...

2)Δεν μπορεις να πεις "αγαπη μου ειμαι ψοφιος θα σηκωθω και σε 4 ωριτσες παλι για δουλεια"οπότε μαγκα μου την εκατσες...βιασμο θα σου κανει στην καλυτερη...

3)Αν δεν φας βραδυνο θα σηκωθεις μεχρι τις 3 και θα πας στο ψυγειο...Θα χλαπακιασεις οτι σκ@τα βρεις και μετα θα θες να ρευτεις οπότε παλι εχουμκε την περιπτωση "1" αλλά απο αλλου ο...εξαερισμος.Η γκρινια ιδια ρε πστη μου ομως...

4)Θα σηκωθεις για κ@τουρημα τουλαχιστο 5 φορες.Ειδικα αν εκεινη η κ@λομπυρα που ηπιες το μεσημερι ητανε απο γνωστη Γερμανικη αλυσιδα σουπερμαρκετ και νομιζες ελαφρια αλλά εκανε κατακρατηση υγρων...Κακομοιρη ΠΡΟΣΕΧΕ μην αφησεις στο
σωβρακ@ λεκε γιατι παλι στο Νο1 θα ξαναπαμε...Γκρινιααα!

5)Θα σηκωθεις το πρωι σα μ@λακας απο το πρηξιμο του υπνου.Ουτε καφε δε θα σου φτιαξει η αλλη και θα πας στη δουλεια θα σου φταινε ολα...

6)ΥΓ...μην ξεχασω...εκει που εχεις πεσει και παει να σε πιασει ο υπνος.τσαααακ..ερχεται η κυρά και ακουμπαει τα ποδια σου με τα δικα της...ελατηριο πεταγεσαι στον αερα "ΜΩΡΗ!!!παγακια μου εβαλες"...(σου γινεται και απο το κρυο και το τσουτσ@υνι 2cm και αντε μετα να προβεις στα συζυγικα καθηκοντα...παλι γκρινια γμτ)...


Ειναι πως θα το δει κανεις...δε βαριεσαι...:sm7:

lago
10-12-2011, 00:06
Αααααα ωραία.Τώρα μου έφτιαξες το κέφιΝεύραΝεύραΝεύρα:yz:yz:yz:yz

lago
10-12-2011, 00:07
Μπράβο ρε μαθο.................... ακόμα γελάω.Να είσαι καλά που έκατσες και έγραψες ολόκληρο σύγραμμα:sm7::sm7::sm7:

mAthosalas
10-12-2011, 00:10
Μπράβο ρε μαθο.................... ακόμα γελάω.Να είσαι καλά που έκατσες και έγραψες ολόκληρο σύγραμμα:sm7::sm7::sm7:
Αμα μας κοψουνε και το γελιο φιλε...αστα...εχουμε τη γκρινια απο την αλλη να μας κοπει και το χιουμορ δεν βγαινει με τιποτα..
Μη γελας δυνατα ομως μη σ'ακουσει η αλλη απο μεσα..."Σε ακουω Λακη...Γελας με μενα και την κρεμα νυκτος που εχω βαλει"...(παλι γκρινια αστα) :yz:sm7:

egefalikos
10-12-2011, 00:16
Αμα μας κοψουνε και το γελιο φιλε...αστα...εχουμε τη γκρινια απο την αλλη να μας κοπει και το χιουμορ δεν βγαινει με τιποτα..
Μη γελας δυνατα ομως μη σ'ακουσει η αλλη απο μεσα..."Σε ακουω Λακη...Γελας με μενα και την κρεμα νυκτος που εχω βαλει"...(παλι γκρινια αστα) :yz:sm7:
:sm7::sm7::sm7:

frits
10-12-2011, 00:30
φίλε..
μεγαλύτερη νύχτα... ,
περισσότερο νυχτοπερπάτημα....!!!!!

;)

Άμα είσαι στην Σαλονίκη λέει....:)

264George
10-12-2011, 02:11
:cool:γκαρντασι...για πες;;;:rolleyes:...
μόνο λόγια είσαι...:p


σε βλέπω..;)

cern
10-12-2011, 13:40
Το οτι νυχτωνει νωρις,για μενα οπως το βλεπω εχει πολλα οφελη...
1)Σβηνεις φωτα-καλοριφερ(αν λεω...),τιβι(σταδι@λα)κλπ και ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ καταναλωση ρευματος...αφου... (εδω παει το 2)

2)Ξεραινεσαι νωρις και απλωνεις τα ποδαρια σου να χαλαρωσουνε ενω αφηνεσαι στην αγκαλια του Μορφεα και ξαααπλα

3)Δεν θες θερμανση διοτι εχεις ξαπλαρει μεσα στις 6 κουβερτες και εισαι φουρνος...

4)Γλυτωνεις το βραδυνο φαγητο και τρως μια φορα το μεσημερι οπότε μεγα το οφελος για σιλουετα και την τσεπη!!!

5)Αν εισαι παντρεμενος(εστω με γκομενακι καμμια σχεσουλα)ριχνεις και ξαναριχνεις και ξαναριχνεις ενα...χμμμ(μην τα λεμε κιολα)και απορεις κι εσυ με τον εαυτο σου"Πω πω ρε πστη μου...κοιτα που στο σκοταδι δειχνω τεραστιος"

6)Ξυπνας νωρις το πρωι και πας για πρωινο τζοκινγκ οπότε οφελος και για υγεια-σωματικη διαπλαση και εκγυμναση

7)Πας φρεσκος και ξεκουραστος,λογω υπνου στη δουλεια...

8)Δεν σε σκοτιζουν οι Τραπεζες (στις οποις χρωστας δοσεις)διοτι απλα βζεις τηλεφωνητη "Ο Κυριος Ταδε κοιμαται-μην ενοχλειτε"...

Βεβαια εχεις και τα ασχημα οπως:
1)Αν πεσεις απο νωρις για υπνο και εισαι παντρεμενςο(εστω με εκεινο το γκομενακι που λεγαμε)δεν θα μπορεις να απολαυσεις ουτε το κλ@σιμο μεσα στις κουβερτες αφου με τη μια το πιανουν οι παλιοκ....ς και στη λενε "ανα χαθεις παλιοαξεστε"...

2)Δεν μπορεις να πεις "αγαπη μου ειμαι ψοφιος θα σηκωθω και σε 4 ωριτσες παλι για δουλεια"οπότε μαγκα μου την εκατσες...βιασμο θα σου κανει στην καλυτερη...

3)Αν δεν φας βραδυνο θα σηκωθεις μεχρι τις 3 και θα πας στο ψυγειο...Θα χλαπακιασεις οτι σκ@τα βρεις και μετα θα θες να ρευτεις οπότε παλι εχουμκε την περιπτωση "1" αλλά απο αλλου ο...εξαερισμος.Η γκρινια ιδια ρε πστη μου ομως...

4)Θα σηκωθεις για κ@τουρημα τουλαχιστο 5 φορες.Ειδικα αν εκεινη η κ@λομπυρα που ηπιες το μεσημερι ητανε απο γνωστη Γερμανικη αλυσιδα σουπερμαρκετ και νομιζες ελαφρια αλλά εκανε κατακρατηση υγρων...Κακομοιρη ΠΡΟΣΕΧΕ μην αφησεις στο
σωβρακ@ λεκε γιατι παλι στο Νο1 θα ξαναπαμε...Γκρινιααα!

5)Θα σηκωθεις το πρωι σα μ@λακας απο το πρηξιμο του υπνου.Ουτε καφε δε θα σου φτιαξει η αλλη και θα πας στη δουλεια θα σου φταινε ολα...

6)ΥΓ...μην ξεχασω...εκει που εχεις πεσει και παει να σε πιασει ο υπνος.τσαααακ..ερχεται η κυρά και ακουμπαει τα ποδια σου με τα δικα της...ελατηριο πεταγεσαι στον αερα "ΜΩΡΗ!!!παγακια μου εβαλες"...(σου γινεται και απο το κρυο και το τσουτσ@υνι 2cm και αντε μετα να προβεις στα συζυγικα καθηκοντα...παλι γκρινια γμτ)...


Ειναι πως θα το δει κανεις...δε βαριεσαι...:sm7:

:sm6:

aeriko
10-12-2011, 13:48
Γιώτα θα μας τρελλάνεις;! Μετακόμισε η μεγαλύτερη νύχτα του χρόνου πιό νωρίς;!

Στα άλλα συμφωνώ! Και να μην ξεχνάμε!!!


Αύριο ξημερώνει πάντα μιά άλλη μέρα!

Ο λαός πάντως το λέει : "Από του Αγίου Σπυρίδωνος, σπυρί σπυρί μεγαλώνει η μέρα." Πιθανόν κάτι ξέρανε οι παλαιότεροι.

lago
10-12-2011, 13:59
Και μόνο που το είπες δεν ξαλαφρωσες?Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει σπυρι-σπυρι,υπομονη λοιπόν.Η κατάσταση δεν θα αλλάξει συντομα οπότε εμείς συνεχίζουμε να προχωράμε μπροστά και να ελπίζουμε για το αύριο που θα ξημερώσει.Αφου έχεις τόσους πλάι σου δεν είναι καλύτερα?:):)

Άντε, υπομονή 3 μέρες:D

tsompanis
10-12-2011, 15:01
Το οτι νυχτωνει νωρις,για μενα οπως το βλεπω εχει πολλα οφελη...
1)Σβηνεις φωτα-καλοριφερ(αν λεω...),τιβι(σταδι@λα)κλπ και ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ καταναλωση ρευματος...αφου... (εδω παει το 2)

2)Ξεραινεσαι νωρις και απλωνεις τα ποδαρια σου να χαλαρωσουνε ενω αφηνεσαι στην αγκαλια του Μορφεα και ξαααπλα

3)Δεν θες θερμανση διοτι εχεις ξαπλαρει μεσα στις 6 κουβερτες και εισαι φουρνος...

4)Γλυτωνεις το βραδυνο φαγητο και τρως μια φορα το μεσημερι οπότε μεγα το οφελος για σιλουετα και την τσεπη!!!

5)Αν εισαι παντρεμενος(εστω με γκομενακι καμμια σχεσουλα)ριχνεις και ξαναριχνεις και ξαναριχνεις ενα...χμμμ(μην τα λεμε κιολα)και απορεις κι εσυ με τον εαυτο σου"Πω πω ρε πστη μου...κοιτα που στο σκοταδι δειχνω τεραστιος"

6)Ξυπνας νωρις το πρωι και πας για πρωινο τζοκινγκ οπότε οφελος και για υγεια-σωματικη διαπλαση και εκγυμναση

7)Πας φρεσκος και ξεκουραστος,λογω υπνου στη δουλεια...

8)Δεν σε σκοτιζουν οι Τραπεζες (στις οποις χρωστας δοσεις)διοτι απλα βζεις τηλεφωνητη "Ο Κυριος Ταδε κοιμαται-μην ενοχλειτε"...

Βεβαια εχεις και τα ασχημα οπως:
1)Αν πεσεις απο νωρις για υπνο και εισαι παντρεμενςο(εστω με εκεινο το γκομενακι που λεγαμε)δεν θα μπορεις να απολαυσεις ουτε το κλ@σιμο μεσα στις κουβερτες αφου με τη μια το πιανουν οι παλιοκ....ς και στη λενε "ανα χαθεις παλιοαξεστε"...

2)Δεν μπορεις να πεις "αγαπη μου ειμαι ψοφιος θα σηκωθω και σε 4 ωριτσες παλι για δουλεια"οπότε μαγκα μου την εκατσες...βιασμο θα σου κανει στην καλυτερη...

3)Αν δεν φας βραδυνο θα σηκωθεις μεχρι τις 3 και θα πας στο ψυγειο...Θα χλαπακιασεις οτι σκ@τα βρεις και μετα θα θες να ρευτεις οπότε παλι εχουμκε την περιπτωση "1" αλλά απο αλλου ο...εξαερισμος.Η γκρινια ιδια ρε πστη μου ομως...

4)Θα σηκωθεις για κ@τουρημα τουλαχιστο 5 φορες.Ειδικα αν εκεινη η κ@λομπυρα που ηπιες το μεσημερι ητανε απο γνωστη Γερμανικη αλυσιδα σουπερμαρκετ και νομιζες ελαφρια αλλά εκανε κατακρατηση υγρων...Κακομοιρη ΠΡΟΣΕΧΕ μην αφησεις στο
σωβρακ@ λεκε γιατι παλι στο Νο1 θα ξαναπαμε...Γκρινιααα!

5)Θα σηκωθεις το πρωι σα μ@λακας απο το πρηξιμο του υπνου.Ουτε καφε δε θα σου φτιαξει η αλλη και θα πας στη δουλεια θα σου φταινε ολα...

6)ΥΓ...μην ξεχασω...εκει που εχεις πεσει και παει να σε πιασει ο υπνος.τσαααακ..ερχεται η κυρά και ακουμπαει τα ποδια σου με τα δικα της...ελατηριο πεταγεσαι στον αερα "ΜΩΡΗ!!!παγακια μου εβαλες"...(σου γινεται και απο το κρυο και το τσουτσ@υνι 2cm και αντε μετα να προβεις στα συζυγικα καθηκοντα...παλι γκρινια γμτ)...


Ειναι πως θα το δει κανεις...δε βαριεσαι...:sm7:



:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

black_hawk
10-12-2011, 20:09
..Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει..
Το χειμερινο ηλιοστασιο (http://www.astronomia.gr/wiki/index.php?title=%CE%A7%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CF%8C_%CE%97%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BF) ειναι στις 22 Δεκεμβρη και μεχρι τοτε η μερα συνεχιζει να μικραινει..
Αλλα δε βαριεσαι, αλλες 10 μερες ειναι! :Γελάω:

siraxanz
10-12-2011, 23:33
Και μόνο που το είπες δεν ξαλαφρωσες?Απο του Αγίου Σπυρίδωνα στις 12 του Μήνα η μέρα αρχίζει και μεγαλώνει σπυρι-σπυρι,υπομονη λοιπόν.Η κατάσταση δεν θα αλλάξει συντομα οπότε εμείς συνεχίζουμε να προχωράμε μπροστά και να ελπίζουμε για το αύριο που θα ξημερώσει.Αφου έχεις τόσους πλάι σου δεν είναι καλύτερα?:):)

+1