PDA

View Full Version : Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας....


jarhead
10-12-2011, 22:59
Σημερα προς το τελος της υπηρεσιας και ενω η Δωδεκανησου ηταν φουλ παρατηρησα οτι σε ενα σημειο του ποδηλατοδρομου ο κλασικος Ελληνας απλας ειχε παρκαρει κλεινοντας τον σε ολο το πλατος του.Πριν πω "κοιτα εναν 'μ...α' βλεπω εναν αλλον κλασσικο Ελληνα 'μ....α' ποδηλατη μην μπορωντας να περασει να ριχνει μια παχια ροχαλα στο τζαμι του αυτοκινητου.Ευτυχως αμεσως συνηλθα και τον σταματησα.Τον γυρισα πισω στο σημειο που ηταν το αυτοκινητο και εκεινη την στιγμη βγηκε και ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου νομιζοντας οτι ηρθα για αυτον.Και εδω αρχιναει το γελιο....Κυριε , γνωριζετε οτι εχετε σταθμευσει πανω στο ποδηλατοδρομο? Θα πρεπει να σας βεβαιωθει παραβαση για αυτο...Πλην ομως ο κυριος απο εδω εφτυσε το αυτοκινητο σας , εαν θελετε να του υποβαλετε μηνυση μπορειτε να ζητησετε ανταλλαγη στοιχειων.Καγκελο και οι δυο τους....Επρεπε να βλεπατε τις φατσες τους...Λοιπον κυριοι? Ακουω...Προχωρουμε στα νομιμα? εεεε κυριε αστυνομε ξερετε, η αναγκη...κλπ χαζομαρες που ακουω καθε μερα...Τους αφησα και εφυγα...Εχω βαρεθει πλεον να ασχολουμαι με ατομα του επιπεδου τους....Ο μεν στ######στης να παρκαρει οπου θελει, και ο αλλος που ειχε και στο χωριο του ποδηλατοδρομο και νομιζει οτι εχει πιασει τον παπα απο τα ........Αμαν πια!!!Υ.Γ Να δω ποτε θα βεβαιωσω καμια φορα κοκκινο σε κανεναν ποδηλατη αλλα μετα με βλεπω για ΕΔΕ παλι:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
10-12-2011, 23:04
η ροχαλα παντως ηταν δικαιολογημενη!:D
ειμαι με το δικιο του ποδηλατη!;)

kosta12gs
10-12-2011, 23:05
Αυτοι ειμαστε...
αλλα λεμε " ωχ αδερφε" και παρκαρουμε οπου θελουμε
αλλοι ειμαστε οι τιμωροι και εξυγιαντες των παντων και παλι κανουμε οτι θελουμε.

Ενας μαθητης μου, μου ειπε προχτες....

Μηπως πρεπει να ειμαστε λιγο πιο ταπεινοι στη ζωη;

Και σας ρωταω και εγω....

paschalis
10-12-2011, 23:10
Σωκρατη στο χωριο του μπορει να μην ειχε ποδηλατοδρομο
εχει ομως στην πολη του!
Οπως δεν ειχε και βιολογικο καθαρισμο,πεζοδρομιο, φροντιστηριο Αγγλικων και ατυνομικους για να του διαφυλασσουν τα δικαιωματα εναντι αυτων που του τα καταπατουν..
Και δικαιουται να τον χρησιμοποιει οποτε θελει κι οχι οποτε βολευει τους οδηγους.
Επρεπε να γραψεις το αυτοκινητο και μετα να ρωτησεις τον οδηγο του αν θελει να υποβαλλει μηνυση.
Τι σοι μηνυση στεκει ομως? Για εξυβριση με ροχαλα?Γιατι φθορα δεν υπαρχει!

ntinopoulos
10-12-2011, 23:10
οσο δεν υπαρχει τιμωρια απο τις αρχες και την πολιτεια,οι τιμωροι ολο και θα αυξανονται!

ckk
10-12-2011, 23:10
Καλύτερα η ροχάλα, που και πάλι δεν θα χαμπάριαζε ο αρχοντόβλαχος - παρκάρω όπου θέλω - παρά ο στραβωμένος υαλοκαθαριστήρας ή το χάρτινο αυτοκόλλητο 'είμαι γαιδούρι', που δεν βγαίνει με ΤΙΠΟΤΑ. :D

Γιατί δεν του έδωσες κλήση?

ckk
10-12-2011, 23:13
οσο δεν υπαρχει τιμωρια απο τις αρχες και την πολιτεια,οι τιμωροι ολο και θα αυξανονται!

:sm8:

Jefe
10-12-2011, 23:13
Σωκρατη στο χωριο του μπορει να μην ειχε ποδηλατοδρομο
εχει ομως στην πολη του!
Οπως δεν ειχε και βιολογικο καθαρισμο,πεζοδρομιο, φροντιστηριο Αγγλικων και ατυνομικους για να του διαφυλασσουν τα δικαιωματα εναντι αυτων που του τα καταπατουν..
Και δικαιουται να τον χρησιμοποιει οποτε θελει κι οχι οποτε βολευει τους οδηγους.
Επρεπε να γραψεις το αυτοκινητο και μετα να ρωτησεις τον οδηγο του αν θελει να υποβαλλει μηνυση.
Τι σοι μηνυση στεκει ομως? Για εξυβριση με ροχαλα?Γιατι φθορα δεν υπαρχει!



Συμφωνώ απόλυτα φίλε! :)



Jefe

jarhead
10-12-2011, 23:14
Σωκρατη στο χωριο του μπορει να μην ειχε ποδηλατοδρομο
εχει ομως στην πολη του!
Οπως δεν ειχε και βιολογικο καθαρισμο,πεζοδρομιο, φροντιστηριο Αγγλικων και ατυνομικους για να του διαφυλασσουν τα δικαιωματα εναντι αυτων που του τα καταπατουν..
Και δικαιουται να τον χρησιμοποιει οποτε θελει κι οχι οποτε βολευει τους οδηγους.
Επρεπε να γραψεις το αυτοκινητο και μετα να ρωτησεις τον οδηγο του αν θελει να υποβαλλει μηνυση.
Τι σοι μηνυση στεκει ομως? Για εξυβριση με ροχαλα?Γιατι φθορα δεν υπαρχει!

Φυσικα και οχι, απλα ετσι το πεταξα ψαρωτικα, αφου απο επιπεδο και οι δυο τους σκιζανε!!!

geod
10-12-2011, 23:15
Από ένα κράτος "οίκο ανοχής", τι περιμένεις?Νεύρα

jarhead
10-12-2011, 23:16
Καλύτερα η ροχάλα, που και πάλι δεν θα χαμπάριαζε ο αρχοντόβλαχος - παρκάρω όπου θέλω - παρά ο στραβωμένος υαλοκαθαριστήρας ή το χάρτινο αυτοκόλλητο 'είμαι γαιδούρι', που δεν βγαίνει με ΤΙΠΟΤΑ. :D

Γιατί δεν του έδωσες κλήση?

Μην γελασεις....την τελευταια την ειχα κοψει λιγο νωριτερα σε μια 'κυρια' για Παραβιαση Ερυθρου σηματοδοτη κανοντας χρηση κινητου τηλεφωνου χωρις να εχει ενεργοποιησει ανοικτη ακροαση!!!ΝεύραΝεύραΝεύρα

ckk
10-12-2011, 23:17
Από ένα κράτος "οίκο ανοχής", τι περιμένεις?Νεύρα

Τον έστειλες τώρα...

tsitsos
10-12-2011, 23:18
χαρα στο κουραγιο σου:) εχεις βαλει μυαλο σε κανεναν? απο οσο ξερω ενεσεις μυαλου δεν υπαρχουν;)

jarhead
10-12-2011, 23:20
Τον έστειλες τώρα...

Ολες οι παρατηρησεις καλοδεχουμενες:)

frits
10-12-2011, 23:20
Μην γελασεις....την τελευταια την ειχα κοψει λιγο νωριτερα σε μια 'κυρια' για Παραβιαση Ερυθρου σηματοδοτη κανοντας χρηση κινητου τηλεφωνου χωρις να εχει ενεργοποιησει ανοικτη ακροαση!!!ΝεύραΝεύραΝεύρα

Θα ανέβω πάνω να σε φιλήσω Σωκράτη....:)

ckk
10-12-2011, 23:21
Μην γελασεις....την τελευταια την ειχα κοψει λιγο νωριτερα σε μια 'κυρια' για Παραβιαση Ερυθρου σηματοδοτη κανοντας χρηση κινητου τηλεφωνου χωρις να εχει ενεργοποιησει ανοικτη ακροαση!!!ΝεύραΝεύραΝεύρα


Κάνει αδικίες ο Θεός...

Και δεν μιλάω για εσένα. Θα καταλάβεις τί εννοώ.

Τί πρόστιμο έχω αν με πιάσουν αληθινοί τροχαίοι να έχω βάλει με σειρήνα - μαϊμού, οδηγό στην άκρη...??? :D :D

Και να τον ελέγχω... :sm7: :sm7:

jarhead
10-12-2011, 23:24
Κάνει αδικίες ο Θεός...

Και δεν μιλάω για εσένα. Θα καταλάβεις τί εννοώ.

Τί πρόστιμο έχω αν με πιάσουν αληθινοί τροχαίοι να έχω βάλει με σειρήνα - μαϊμού, οδηγό στην άκρη...??? :D :D

Και να τον ελέγχω... :sm7: :sm7:

Μαστιγωμα και σταυρωση παραταυτα:sm7::sm7::sm7:

ckk
10-12-2011, 23:28
Μαστιγωμα και σταυρωση παραταυτα:sm7::sm7::sm7:

Νομίζεις ότι αστειεύομαι...

Μιλάω πολύ σοβαρά.

Έχει τεράστια πλάκα, που κάποιοι παραδέχονται αμέσως την παραβίαση πχ του STOP, αλλά άλλοι το παίζουν αβαβά...

















... οπότε μέσω μικροφώνου ΒΤ2, μιλάω με το ΄κέντρο΄και στέλνω τα στοιχεία τους. :sm7: :sm7: :sm7: :sm7:

Δουλειά δεν είχε ο διάβολος, γέλαγε με τα παιδιά του.

jarhead
10-12-2011, 23:35
Νομίζεις ότι αστειεύομαι...

Μιλάω πολύ σοβαρά.

Έχει τεράστια πλάκα, που κάποιοι παραδέχονται αμέσως την παραβίαση πχ του STOP, αλλά άλλοι το παίζουν αβαβά...

















... οπότε μέσω μικροφώνου ΒΤ2, μιλάω με το ΄κέντρο΄και στέλνω τα στοιχεία τους. :sm7: :sm7: :sm7: :sm7:

Δουλειά δεν είχε ο διάβολος, γέλαγε με τα παιδιά του.

Προσεχε μην σταματησεις κανεναν που εχει ιδεα και μετα στον αερα θα ηχει....Για ολες τις δυναμεις...μεταβειτε στην Αττικη οδο για επεισοδιο μεταξυ οδηγων!!!:sm7::sm7::sm7:

ckk
10-12-2011, 23:39
Προσεχε μην σταματησεις κανεναν που εχει ιδεα και μετα στον αερα θα ηχει....Για ολες τις δυναμεις...μεταβειτε στην Αττικη οδο για επεισοδιο μεταξυ οδηγων!!!:sm7::sm7::sm7:

Είχα σταματήσει ΄συνάδελφο΄γυναίκα. Μου έδειξε μια μικρή ταυτότητα και, 'συναδελφικά' την άφησα να φύγει. :sm7: :sm7:

Τί παθαίνω αν πέσω σε κανένα σκληροπυρηνικό? :( :(

napgeo
10-12-2011, 23:40
Από ένα κράτος "οίκο ανοχής", τι περιμένεις?Νεύρα


Δεν συμφωνώ επ’ αυτού φίλε. Διότι εμείς θα είμαστε οι εκδιδόμενες...............

ckk
10-12-2011, 23:44
Δεν συμφωνώ επ’ αυτού φίλε. Διότι εμείς θα είμαστε οι εκδιδόμενες...............

Αυτό εννοούσα πριν.

napgeo
10-12-2011, 23:54
Αυτό εννοούσα πριν.


Αρκεί να τα διαβάζεις όλα. Πρέπει να σταματήσω να γράφω σε διάφορα θέματα και να ξανασχοληθώ μόνο με την αξιοπιστία των Honda.
Καλό σου βράδυ……..:)

napgeo
11-12-2011, 00:16
Είχα σταματήσει ΄συνάδελφο΄γυναίκα. Μου έδειξε μια μικρή ταυτότητα και, 'συναδελφικά' την άφησα να φύγει. :sm7: :sm7:

Τί παθαίνω αν πέσω σε κανένα σκληροπυρηνικό? :( :(


Θα σου κοπεί το γέλιο μαχαίρι. Αυτόφωρο και 3 χρονάκια άνευ εξαγοράς. Το να χρησιμοποιήσεις Α/Τ ιδιότητα επιβαρύνεσαι με 12 αδικήματα. Οι ένστολοι μπορούν να σου τα πουν με λεπτομέρειες. Γνώμη μου είναι πως με αυτά δεν παίζουμε. Καλύτερα να πουλήσεις το δικό σου και να πάρεις σαν το δικό μου……………………………

megalopsyxos
11-12-2011, 00:26
Φυσικα και οχι, απλα ετσι το πεταξα ψαρωτικα, αφου απο επιπεδο και οι δυο τους σκιζανε!!!

Υπάρχει αδίκημα εδώ, είναι η "έργω εξύβριση" και παίρνει για μια μήνυση. Απλώς, αυτό που έπραξες είναι απολύτως σεβαστό αν σκεφτεί κανείς την εμπειρία σου, τη στιγμή και τη γελοιότητα του συμβάντος. :cool:

ckk
11-12-2011, 00:30
Αρκεί να τα διαβάζεις όλα. Πρέπει να σταματήσω να γράφω σε διάφορα θέματα και να ξανασχοληθώ μόνο με την αξιοπιστία των Honda.
Καλό σου βράδυ……..:)

Δεν εννοούσα το δικό σου post ρε Νάπο. Ίσα - ίσα, υπερθεμάτισα σε αυτό που έγραψες.


Θα σου κοπεί το γέλιο μαχαίρι. Αυτόφωρο και 3 χρονάκια άνευ εξαγοράς. Το να χρησιμοποιήσεις Α/Τ ιδιότητα επιβαρύνεσαι με 12 αδικήματα. Οι ένστολοι μπορούν να σου τα πουν με λεπτομέρειες. Γνώμη μου είναι πως με αυτά δεν παίζουμε. Καλύτερα να πουλήσεις το δικό σου και να πάρεις σαν το δικό μου……………………………

Το γέλιο μου έχει κοπεί καιρό τώρα και το ξέρεις πολύ καλά. :( :(

Άμα σου πω ότι δεν το ξέρω... το δικό σου, μην το παρεξηγήσεις πάλι. :D

Μέχρι μου απαντήσει κάποιος ένστολος, εγώ θα συνεχίζω να βάζω στην άκρη κόσμο. :D

Το μεσημέρι έβαλα μια 'τσάπα'. Βγήκε από STOP, μίλαγε στο κινητό και δεν είχε και πινακίδες. Έπρεπε να τον βλέπατε όταν άκουσε την σειρήνα... :sm7: :sm7: :sm7: :sm7:

pkiriakos
11-12-2011, 00:33
Κι εγώ με το μέρος του ποδηλάτη.Σήμερα στην Αγίου Δημητρίου συνάντησα κι εγώ το ίδιο περιστατικό.Ενα smart σταθμευμένο επάνω στον ποδηλατόδρομο κι εγώ για να πάω για καφέ στο Τούρκικο προξενείο απέναντι στάθμευσα το αυτοκίνητο ένα τέταρτο μακρυά.ΝεύραΝεύραΝεύρα

jarhead
11-12-2011, 00:36
Υπάρχει αδίκημα εδώ, είναι η "έργω εξύβριση" και παίρνει για μια μήνυση. Απλώς, αυτό που έπραξες είναι απολύτως σεβαστό αν σκεφτεί κανείς την εμπειρία σου, τη στιγμή και τη γελοιότητα του συμβάντος. :cool:

Το σκεφτηκα,αλλα τελικα δεν κολλαει και τοσο....διαβαζουμε¨


Για τη στοιχειοθέτηση του βασικού εγκλήματος της απλής εξυβρίσεως του άρθρου 361 ΠΚ που περιέχει αντικειμενικά και υποκειμενικά προσβλητική εκδήλωση της τιμής άλλου, τελουμένη καθ' οιονδήποτε τρόπο, απαιτείται επί πλέον η προσβολή αυτή να γίνεται χωρίς πρόκληση από τον παθόντα, δηλ. χωρίς κανένα λόγο, αιτία, ή αφορμή εκ μέρους του παθόντος, το οποίο τελικώς σημαίνει ότι ο δράστης ενήργησε πέραν οιουδήποτε κινήτρου και σε επίπεδο ανυπαρξίας, αιτιώδους, έστω και στιγμιαίας, σύνδεσης και σχέσης δράστη και θύματος.


Μεγαλο μπερδεμα!!! Αναφερετε περι τιμης του παθοντα και οχι σεβασμου του δικαιωματος της ελευθερης κινησης.Καποιος δικηγορος να βοηθησει!!!

ilias vara
11-12-2011, 00:41
Υπάρχει αδίκημα εδώ, είναι η "έργω εξύβριση" και παίρνει για μια μήνυση. Απλώς, αυτό που έπραξες είναι απολύτως σεβαστό αν σκεφτεί κανείς την εμπειρία σου, τη στιγμή και τη γελοιότητα του συμβάντος. :cool:


δεν νομιζω οτι ειναι γελειο το θεμα .,.,.,.,.,.,εκτος αν δεν εχεις παιδια οι συγγενεις που κυκλοφορουν σε ποδηλατοδρομους, και κινδυνευουν απο τους ανεγγεφαλους ,.,οποτε εχεις δικιοΝεύρα

jarhead
11-12-2011, 00:51
Κι εγώ με το μέρος του ποδηλάτη.Σήμερα στην Αγίου Δημητρίου συνάντησα κι εγώ το ίδιο περιστατικό.Ενα smart σταθμευμένο επάνω στον ποδηλατόδρομο κι εγώ για να πάω για καφέ στο Τούρκικο προξενείο απέναντι στάθμευσα το αυτοκίνητο ένα τέταρτο μακρυά.ΝεύραΝεύραΝεύρα

Aλλη φορα οταν ερθεις για καφε στο τουρκικο και με δεις πες μου να σε κρατησω θεση που εχουμε εμεις για τις μηχανες....Εχουμε και εκπτωτικα κουπονια για το Θυμησες, Πριγκηπα, κλπ....:sm7::sm7::sm7:Δεχομαστε μονο αυτοκινητα που εχουν ασφαλεια πυρος και τρομοκρατικες ενεργειες!!!!

MOYTPO
11-12-2011, 01:10
Το προβλημα της πολης οπως εχει πει και ο δημαρχος ειναι τα διπλοπαρκαρισμενα. Ολα τα ειχαμε ο ποδηλατοδρομος μας μαρανε. Βρακι δεν εχει ο κ@λος μας λουλουδια θελει ο π@@τσος μας. Ειμαι εναντιον και των ποδηλατων αλλα και των διπλοπαρκαρισμενων. Μπορειτε να τους γραφετε ολους!!!!!!!!!!! :D
Οταν δεν υπαρχει παιδεια τι ψαχνετε να βρειτε???
Δυστυχως καταλαβαινω απολυτα εναν τροχονομο οταν εγω εν εξαλλω κατασταση τον εκραζα διοτι υπηρχαν στην Αγ Δημητριου τριπλοπαρκαρισμενα αυτοκινητα και το μποτιλιαρισμα ηταν κοντα στο χιλιομετρο, ο οποιος με ενα υφος μαλλον απολογητικο με αφησε αναυδο λεγοντας μου και τι να κανω κυριε... να τους γραψω... να τους παρω και τις πινακιδες... μπορω εγω να τους βαλω μυαλο?????

ΥΓ Βλεπω ολοι στην γειτονια μου τριγυρνατε!!!!!!

geod
11-12-2011, 01:20
Δεν συμφωνώ επ’ αυτού φίλε. Διότι εμείς θα είμαστε οι εκδιδόμενες...............

Γιατι εμάς δέν κουτουπωνουν έτσι κι αλλιώς

ilias vara
11-12-2011, 01:28
Το προβλημα της πολης οπως εχει πει και ο δημαρχος ειναι τα διπλοπαρκαρισμενα. Ολα τα ειχαμε ο ποδηλατοδρομος μας μαρανε. Βρακι δεν εχει ο κ@λος μας λουλουδια θελει ο π@@τσος μας. Ειμαι εναντιον και των ποδηλατων αλλα και των διπλοπαρκαρισμενων. Μπορειτε να τους γραφετε ολους!!!!!!!!!!! :D
Οταν δεν υπαρχει παιδεια τι ψαχνετε να βρειτε???
Δυστυχως καταλαβαινω απολυτα εναν τροχονομο οταν εγω εν εξαλλω κατασταση τον εκραζα διοτι υπηρχαν στην Αγ Δημητριου τριπλοπαρκαρισμενα αυτοκινητα και το μποτιλιαρισμα ηταν κοντα στο χιλιομετρο, ο οποιος με ενα υφος μαλλον απολογητικο με αφησε αναυδο λεγοντας μου και τι να κανω κυριε... να τους γραψω... να τους παρω και τις πινακιδες... μπορω εγω να τους βαλω μυαλο?????

ΥΓ Βλεπω ολοι στην γειτονια μου τριγυρνατε!!!!!!


τα μηχανακια να τα γραφουν???????:D:D



εισαι εσυ ενα μουτρο:cool::cool:

MOYTPO
11-12-2011, 01:52
τα μηχανακια να τα γραφουν???????:D:D



εισαι εσυ ενα μουτρο:cool::cool:

Οχι... οχι τα μηχανακια!!!!!! :sm7: :sm7:
Σαν τα μηχανακια μεσα στην πολη δεν εχει!!!!!! :sm7: :sm7:
:cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-12-2011, 02:21
.

Ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω ... :o


.

megalopsyxos
11-12-2011, 03:54
Μεγαλο μπερδεμα!!! Αναφερετε περι τιμης του παθοντα και οχι σεβασμου του δικαιωματος της ελευθερης κινησης.Καποιος δικηγορος να βοηθησει!!!

Mια χαρά ταιριάζει... Στη "ροχάλα" αναφέρομαι ;)
Ο άλλος που σταμάτησε το αυτ/το πάει για απλή παράβαση Κ.Ο.Κ μια και ο ποδηλατόδρομος δε μπορεί να θεωρηθεί "παρεμπόδιση κυκλοφορίας"

pkiriakos
11-12-2011, 11:05
Aλλη φορα οταν ερθεις για καφε στο τουρκικο και με δεις πες μου να σε κρατησω θεση που εχουμε εμεις για τις μηχανες....Εχουμε και εκπτωτικα κουπονια για το Θυμησες, Πριγκηπα, κλπ....:sm7::sm7::sm7:Δεχομαστε μονο αυτοκινητα που εχουν ασφαλεια πυρος και τρομοκρατικες ενεργειες!!!!Στον πρίγκηπα πήγα με τον υιό και μάλιστα κοιτούσε τις μηχανές των παιδιών εκεί (ομάδα Ζ αν δεν απατώμαι).Δεν ήσουν όμως εκεί.Την άλλη φορά θα σε πάρω τηλέφωνο.:sm7:

Εχω και ασφάλεια με απ όλα.Ντομάτα,τζατζίκι,κρεμμύδι.:sm7:

ortho
11-12-2011, 12:36
Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να κόψεις κλήση Σωκράτη. Δεν είναι δυνατόν ο κάθε παπάρας να παρκάρει ή να περιμένει όπου γουστάρει και στ'@ρχίδια του οι υπόλοιποι. Οσο για τον ποδηλάτη δεν έχω άποψη αν η ροχάλα είναι "εργω εξύβριση".

Ακιs
11-12-2011, 12:41
.

Ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω ... :o


.
+12000000000;);)

bill 800gs
11-12-2011, 13:45
Συμφωνω με την αγανακτηση του ποδηλατη, οχι ομως με την αντιδραση του.
Οσο για τον κουτακια, κληση εστω και στο εξωφυλλο :rolleyes:

264George
11-12-2011, 14:13
τα μηχανακια να τα γραφουν???????:D:D



εισαι εσυ ενα μουτρο:cool::cool:




το μεσημέρι της παρασκευής ο ΔΗΜ(Ι)ΟΣ
έγραψε στη Λ. Νίκης
και μηχανές..........

έτσι για την ιστορία

jarhead
11-12-2011, 14:28
το μεσημέρι της παρασκευής ο ΔΗΜ(Ι)ΟΣ
έγραψε στη Λ. Νίκης
και μηχανές..........

έτσι για την ιστορία

Να του κουλαθουν τα χερια του .......ΝεύραΝεύραΝεύρα

264George
11-12-2011, 14:38
Να του κουλαθουν τα χερια του .......ΝεύραΝεύραΝεύρα


μάλιστα ο ένας τους
από το δερμάτινο μπουφάν
είχε βγάλει τα διακριτικά του δήμου...

το παράξενο είναι οτι,
αν και οι περισσότεροι
τις μετακίνησαν, κανείς
από τους ''παραβάτες''
δε διαμαρτυρήθηκε

taksidiotis
11-12-2011, 14:46
.

Ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω ... :o


.

η σωστοτερη κουβεντα νομιζω:)

jarhead
11-12-2011, 15:40
μάλιστα ο ένας τους
από το δερμάτινο μπουφάν
είχε βγάλει τα διακριτικά του δήμου...

το παράξενο είναι οτι,
αν και οι περισσότεροι
τις μετακίνησαν, κανείς
από τους ''παραβάτες''
δε διαμαρτυρήθηκε

Ψυχολογια των μαζων ,CUSTAVE LE BON.....Θελεις και αριθμο σελιδας?:)

264George
11-12-2011, 15:42
Ψυχολογια των μαζων ,CUSTAVE LE BON.....Θελεις και αριθμο σελιδας?:)

:p

napgeo
12-12-2011, 00:14
.

Ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω ... :o


.


Θεέ μου δώσε μου υπομονή
Διότι εάν μου δώσεις δύναμη
bmwκιας δεν θα κυκλοφορεί κανείς.....................

vasorfa
12-12-2011, 12:42
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Γειά σου ρε Σωκ με τα ωραία σου:sm7::sm7::sm7:




εμένα(και απο αλλους γνωστους-γνωστές)μου την σπάει οτι απο την μία κάνετε τα στραβά τα μάτια και απο την άλλη σας βρίζουμε:(:(:(:(











@ckk ασε τις μα....κιες γιατι και κάποιος άλλος το έκανε και την έκατσε άσχημα την βαρκα:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:όταν έπεσε σε ευπάριους:cool::cool::cool:

mario
12-12-2011, 16:13
Σημερα προς το τελος της υπηρεσιας και ενω η Δωδεκανησου ηταν φουλ παρατηρησα οτι σε ενα σημειο του ποδηλατοδρομου ο κλασικος Ελληνας απλας ειχε παρκαρει κλεινοντας τον σε ολο το πλατος του.Πριν πω "κοιτα εναν 'μ...α' βλεπω εναν αλλον κλασσικο Ελληνα 'μ....α' ποδηλατη μην μπορωντας να περασει να ριχνει μια παχια ροχαλα στο τζαμι του αυτοκινητου.Ευτυχως αμεσως συνηλθα και τον σταματησα.Τον γυρισα πισω στο σημειο που ηταν το αυτοκινητο και εκεινη την στιγμη βγηκε και ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου νομιζοντας οτι ηρθα για αυτον.Και εδω αρχιναει το γελιο....Κυριε , γνωριζετε οτι εχετε σταθμευσει πανω στο ποδηλατοδρομο? Θα πρεπει να σας βεβαιωθει παραβαση για αυτο...Πλην ομως ο κυριος απο εδω εφτυσε το αυτοκινητο σας , εαν θελετε να του υποβαλετε μηνυση μπορειτε να ζητησετε ανταλλαγη στοιχειων.Καγκελο και οι δυο τους....Επρεπε να βλεπατε τις φατσες τους...Λοιπον κυριοι? Ακουω...Προχωρουμε στα νομιμα? εεεε κυριε αστυνομε ξερετε, η αναγκη...κλπ χαζομαρες που ακουω καθε μερα...Τους αφησα και εφυγα...Εχω βαρεθει πλεον να ασχολουμαι με ατομα του επιπεδου τους....Ο μεν στ######στης να παρκαρει οπου θελει, και ο αλλος που ειχε και στο χωριο του ποδηλατοδρομο και νομιζει οτι εχει πιασει τον παπα απο τα ........Αμαν πια!!!Υ.Γ Να δω ποτε θα βεβαιωσω καμια φορα κοκκινο σε κανεναν ποδηλατη αλλα μετα με βλεπω για ΕΔΕ παλι:sm7::sm7::sm7:

Για τη στοιχειοθέτηση του βασικού εγκλήματος της απλής εξυβρίσεως του άρθρου 361 ΠΚ που περιέχει αντικειμενικά και υποκειμενικά προσβλητική εκδήλωση της τιμής άλλου, τελουμένη καθ' οιονδήποτε τρόπο, απαιτείται επί πλέον η προσβολή αυτή να γίνεται χωρίς πρόκληση από τον παθόντα, δηλ. χωρίς κανένα λόγο, αιτία, ή αφορμή εκ μέρους του παθόντος, το οποίο τελικώς σημαίνει ότι ο δράστης ενήργησε πέραν οιουδήποτε κινήτρου και σε επίπεδο ανυπαρξίας, αιτιώδους, έστω και στιγμιαίας, σύνδεσης και σχέσης δράστη και θύματος.


Μεγαλο μπερδεμα!!!!!!


Αγαπητέ φίλε προσπαθώ να καταλάβω την αγανάκτησή σου και όντως η όλη φάση δεν φαίνεται λογική,παρκαρισμένα οχήματα όπου να΄ναι,πολίτες να ψαχνουν το δίκιο τους και γενικά ένα χάος.
Θα πρέπει όμως να είσαι και εσύ λιγο πιο προσεκτικός βρε αδερφέ.
Πάντα φιλικά.
:)

phoenix
12-12-2011, 16:45
Από ένα κράτος "οίκο ανοχής", τι περιμένεις?Νεύρα
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ ΕΧΕΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΘΩΣ ΠΑΡΑΓΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΡΓΟ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΑΣ

jarhead
12-12-2011, 17:54
Αγαπητέ φίλε προσπαθώ να καταλάβω την αγανάκτησή σου και όντως η όλη φάση δεν φαίνεται λογική,παρκαρισμένα οχήματα όπου να΄ναι,πολίτες να ψαχνουν το δίκιο τους και γενικά ένα χάος.
Θα πρέπει όμως να είσαι και εσύ λιγο πιο προσεκτικός βρε αδερφέ.
Πάντα φιλικά.
:)

Eιπαμε παρατηρησεις, προτασεις, ολες καλοδεχουμενες.Εν κατακλειδι αυτο που ηθελα να αναδειξω ηταν οτι ολα στην ζωη ειναι θεμα παιδειας...Απο αυτον που παρκαρει το αυτοκινητο στο ποδηλατοδρομο, μεχρι τον ποδηλατη που προβαινει σε τετοιες πραξεις....Δεν θα γινουμε ποτε κρατος γιατι απλα δεν θα γινουμε εμεις ποτε ΠΟΛΙΤΕΣ!!!