PDA

View Full Version : Εύρεση Εργασίας


Akyla
15-12-2011, 12:37
Μιας και πρόσφατα παθών, πως θα σας φαινόταν μια ενότητα, οπου οι άνεργοι συνάδελφοι μπορούν να γράψουν τι ψάχνουν και αντιστοίχως όσοι έχουν κάποια πληροφορία να την εκθέτουν???

Astakos82
15-12-2011, 12:40
Μιας και πρόσφατα παθών, πως θα σας φαινόταν μια ενότητα, οπου οι άνεργοι συνάδελφοι μπορούν να γράψουν τι ψάχνουν και αντιστοίχως όσοι έχουν κάποια πληροφορία να την εκθέτουν???
:sm8::sm5::sm5::sm5::sm5:

geolag
15-12-2011, 12:42
:sm8:
Καλή η ιδέα σου αλλά επειδή κάποιος που ψάχνει για δουλειά ίσως διστάσει να το γράψει για διάφορους λόγους μπορεί να ανοίξει και μια ενότητα από αυτούς που προσφέρουν δουλειά

Akyla
15-12-2011, 13:14
:sm8:
Καλή η ιδέα σου αλλά επειδή κάποιος που ψάχνει για δουλειά ίσως διστάσει να το γράψει για διάφορους λόγους μπορεί να ανοίξει και μια ενότητα από αυτούς που προσφέρουν δουλειά

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω (εκ πείρας πλέον)... ποιος να διστάσει??
Εκτός και αν η προηγούμενη εργασία του ήταν λαθρέμπορος....δεν είναι ντροπή δουλειά ζητάει κάποιος όχι δωρεά...έτσι το βλέπω εγώ... αλλά σαφέστατα μπορεί να γίνει και μια εγγραφή για όσους έχουν υπόψη θέσεις εργασίας

geolag
15-12-2011, 13:28
Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω (εκ πείρας πλέον)... ποιος να διστάσει??
Εκτός και αν η προηγούμενη εργασία του ήταν λαθρέμπορος....δεν είναι ντροπή δουλειά ζητάει κάποιος όχι δωρεά...έτσι το βλέπω εγώ... αλλά σαφέστατα μπορεί να γίνει και μια εγγραφή για όσους έχουν υπόψη θέσεις εργασίας

Συμφωνώ ότι να ζητάει κάποιος δουλειά δεν είναι ντροπή αλλά κάποιοι άνθρωποι που προσφατα χάνουν τη δουλειά τους δεν θέλουν να το δημοσιοποιήσουν σε μια παρέα 5000+ ατόμων όσο καλοπροαίρετοι να είναι αυτοί οι 5000.
Σκέψου και την ψυχολογία αυτού που για οποιοδήποτε λόγο έχασε τη δουλειά του.
Δεν είμαι αντίθετος στο να ξεκινήσει αυτη η ενότητα αλλά θα βοηθήσει και η προσφορά εργασίας όπου μετά μέσω πμ τα π΄ραγματα είναι πιο διακριτικά

siraxanz
18-12-2011, 00:55
Να προχωρήσει...
Καλή ιδέα!:cool:

renovatio
18-12-2011, 14:26
Νομίζω πιο εύκολο θα ήταν να γραφουν αυτοί που προσφέρουν θέσεις εργασίας και όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί.

vasorfa
18-12-2011, 14:36
Νομίζω πιο εύκολο θα ήταν να γραφουν αυτοί που προσφέρουν θέσεις εργασίας και όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί.



+1200 και πιό ....Διακρητικο:cool::cool::cool:

CPretenteriS
18-12-2011, 14:37
Νομίζω πιο εύκολο θα ήταν να γραφουν αυτοί που προσφέρουν θέσεις εργασίας και όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί.

Σωστός ο Apple-Man... :D;)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

evanslam
18-12-2011, 19:12
Γιώργο καλή ιδέα όντως!:rolleyes:
Ισως προλάβει και εμένα προτού ανοίξω νέα αγγελία στα γενικά ζήτησης.

SenseiG
18-12-2011, 19:39
Πολυ καλη ιδεα Γιωργο..!!

asotosios
18-12-2011, 19:52
Bravo

ortho
19-12-2011, 13:41
Κι οι δύο προτάσεις πολύ σωστές!

Μπράβο παιδιά!

kourepai
19-12-2011, 15:59
Κι οι δύο προτάσεις πολύ σωστές!

Μπράβο παιδιά!


Ακριβώς. Γιατί όχι και τα δύο. Αν θέλει κάποιος που ψάχνει δουλειά να κάνει ένα post γιατί να μην μπορεί. Αλλά και το ίδιο και κάποιος που προσφέρει. Και μην ξεχνάμε ότι το θετικό του να γράψει κάποιος ότι ψάχνει για δουλειά, είναι ότι αν κάποιος άλλους ξέρει κάτι μπορεί να τον προωθήσει.

sakis f650gs
22-12-2011, 08:26
Πολυ καλη ιδεα :sm8:

XCHALLENGE
22-12-2011, 10:07
Παιδες τα πραγματα εκει εξω ειναι τραγικα! Και εχει ...κι'αλλο πατο το ολο ''εργο''...
Το ποιος θα παει στην δουλΕΙα του στις 02/01/2012 ειναι ενα θεμα αλλα το χειροτερο θα'ναι -γι'αυτους που θα πανε/παμε- με ποιους ορους εργασιας θα συνεχισουν...
Αυτα που βλεπω - επειδη γυρναω παρα πολυ λογω δουλειας - ειναι ασυληπτα!
Η ξεφτιλα σε ολο της το μεγαλειο! Απ'ολες τις μεριες...Εργοδοτων και (δυστηχως) εργαζομενων...( ''...μακρια απο τον κ@λ@ μας και δε γ@μ@@ς...'')

Αξιοπρεπεια και Σεβασμος - πιστευω - πως πρεπει να'ναι τα μονα ''οπλα'' μας μπας και παμε ...παρακατω. Κι επειδη απο την πλευρα των εργοδοτων ΔΕΝ βλεπω ...φως, τουλαχιστον εμεις οι εργαζομενοι να δινουμε νοημα σ'αυτες τις λεξεις.

Και ...γερο στομαχι βεβαιως!:)

Το νου μας μαγκες.

Τα λεμε...;)

sliv
22-12-2011, 11:00
:sm8:

asotosios
22-12-2011, 11:16
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

klagenfurt
22-12-2011, 12:20
συμφωνω και στις δυο προτασεις, μπραβο σας,
για εμας τους μεγαλυτερους(55αρηρες...) το προβλημα ειναι ακομα μεγαλυτερο,
εγω καθε τελος του μηνα, ευχομαι να εχω δουλεια και τον αλλο μηνα...
μεχρι στιγμης ειμαι τυχερος, αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για τον νεο χρονο...
και μονο οτι θα βρω καπου να πω τον πονο μου, οπως την προηγουμενη φορα εδω στο φορουμ, μου αρκει...

renovatio
22-12-2011, 12:37
Όλοι μπράβο λένε αλλά κανά νέο τοπικ με προσφορά εργασίας δεν άνοιξε...

XCHALLENGE
22-12-2011, 13:54
Μπορει να γινει το εξης :
Να στελνονται τα cv σε εναν admin ή σε καποιον moderator που γνωριζουμε ( πρακτικα ΑΥΤΟΙ ξερουν και τον περισσοτερο κοσμο εδω μεσα ) και αναλογως ή να προωθουνται σε καποιους (εντος ή εκτος forum ) ή να δηλωνεται σε ενα νεο θρεντ/topic περιληπτικα η αναγκη ή η προσφορα εργασιας για να το βλεπουν ολοι...

Τα λεμε...

klagenfurt
22-12-2011, 14:05
Όλοι μπράβο λένε αλλά κανά νέο τοπικ με προσφορά εργασίας δεν άνοιξε...

καποτε ειχε ενας κουμπαρο τον διαολο, που του ειπε οταν παει στην κολαση με το καλο να διαλεξει το Ελληνικο καζανι,
δεν εχει αλλα?, ρωτησε ο κουμπαρος?,και βεβαια εχει, ειναι το αγγλικο που εχει πισα και βαζουν μεσα τους κολασμενους και βραζουν, αλλα εσυ να πας στο Ελληνικο,
εχει και το γερμανικο και το γαλικο και αυτα ειναι με πισα και βραζουν , αλλα εσυ να πας στο Ελληνικο...,
καλα ρωτησε ο κουμπαρος το ελληνικο τι εχει?
και αυτο εχει πισα και βραζουν τους κολασμενους, αλλα εκει ρωτανε εφερε κανεις τα κουρβουνα? μηπως εχει κανεις τα σπιρτα για τη φωτια? ποιος ειναι αρμοδιος για την πισσα...?,
γιαυτο σου λεω , πηγαινε στο ελληνικο...:sm7:

ελπιζω να μην παρεξηγηθω...
πλακα κανω , οπως παντα, για να διασκεδαζουμε τον πονο μας...

XCHALLENGE
23-12-2011, 22:10
up....

Η χρονια φτανει στο τελος της! Η επομενη δεν θα'ναι ευκολοτερη...

Τα λεμε...;)

klagenfurt
24-12-2011, 10:50
φανηκε ηδη το πραγμα,
χθες πηρα "δωρο",μισο...
εναντι...
σαν πασχα δηλ:sm7:

τι να πεις?
ας υπαρχει και αυτο:yz

renovatio
24-12-2011, 10:50
up....

Η χρονια φτανει στο τελος της! Η επομενη δεν θα'ναι ευκολοτερη...

Τα λεμε...;)
Θέλεις να πεις οι επόμενες υποθέτω...

alx_k
24-12-2011, 11:27
Πολύ καλή ιδέα!

Να σας θυμίσω πως πρόσφατα (πριν κάνα 3μηνο) ο napgeo ανέβασε αγγελία εργασίας και χάρη σε αυτήν η σύντροφος μου τώρα δουλεύει!:)

triman
24-12-2011, 11:35
Μπορει να γινει το εξης :
Να στελνονται τα cv σε εναν admin ή σε καποιον moderator που γνωριζουμε ( πρακτικα ΑΥΤΟΙ ξερουν και τον περισσοτερο κοσμο εδω μεσα ) και αναλογως ή να προωθουνται σε καποιους (εντος ή εκτος forum ) ή να δηλωνεται σε ενα νεο θρεντ/topic περιληπτικα η αναγκη ή η προσφορα εργασιας για να το βλεπουν ολοι...

Τα λεμε...


:sm8:

siraxanz
25-12-2011, 17:35
Πολύ καλή ιδέα!

Να σας θυμίσω πως πρόσφατα (πριν κάνα 3μηνο) ο napgeo ανέβασε αγγελία εργασίας και χάρη σε αυτήν η σύντροφος μου τώρα δουλεύει!:)

+1200