PDA

View Full Version : 3Μ finishing


SAMURAI
01-01-2012, 22:01
Η κρέμα είναι της 3Μ finishing και έιναι ιδανική για "τελειώματα" σε φρεσκοβαμένες και μή επιφάνειες (σβήνει τις μικρογρατζουνιές και δίνει γυαλάδα). Είναι ιδανική για μικρές γρατζουνιές και το φαινόμενο της "αράχνης".

ΔΕΝ δημιουργεί πρόβλημα στο χρώμα, αρκεί να χρησιμοποιήτε με σύνεση (μην το κάνεις και κάθε βδομάδα!!!) και κάνει για ΟΛΕΣ τις επιφάνειες και όταν λέω ολες εννοώ όλες, μέχρι και CD-DVD "καθάρισα" απο γρατζουνιές

Πολύ καλή για πλαστικά αλλά και για βαμμένες επιφάνειες.

Θέλει λίγο επιμονή (όχι δύναμη) με κυκλικές κινήσεις αλλά το αποτέλεσμα είναι ΙΔΑΝΙΚΟ!!!!

Το βαμβάκι ΔΕΝ παίζει ρόλο.. εγώ χρησιμοποιώ το απλό φαρμακευτικό και "καθαρίζω" με βαμβακερό ύφασμα...
Τις χρησιμοποιώ όπως είπα εδώ και 4 χρονια σε μοτο, αυτοκίνητο, CD(!!!) κ.α. και ΔΕΝ έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...


Το μυστικό είναι πολλές-πολλές κυκλικές απαλές κινήσεις...
Είναι λίγο ακριβή 30 ευρώ αλλά ΑΞΙΖΕΙ... και κρατάνε για πολύ καιρό.

adventure
01-01-2012, 22:05
Κορυφαία σαν αποτέλεσμα όσο για την εφαρμογή της τα είπες όλα .

:sm8::sm8:

ortho
01-01-2012, 22:07
Η κρέμα είναι της 3Μ finishing και έιναι ιδανική για "τελειώματα" σε φρεσκοβαμένες και μή επιφάνειες (σβήνει τις μικρογρατζουνιές και δίνει γυαλάδα). Είναι ιδανική για μικρές γρατζουνιές και το φαινόμενο της "αράχνης".

ΔΕΝ δημιουργεί πρόβλημα στο χρώμα, αρκεί να χρησιμοποιήτε με σύνεση (μην το κάνεις και κάθε βδομάδα!!!) και κάνει για ΟΛΕΣ τις επιφάνειες και όταν λέω ολες εννοώ όλες, μέχρι και CD-DVD "καθάρισα" απο γρατζουνιές

Πολύ καλή για πλαστικά αλλά και για βαμμένες επιφάνειες.

Θέλει λίγο επιμονή (όχι δύναμη) με κυκλικές κινήσεις αλλά το αποτέλεσμα είναι ΙΔΑΝΙΚΟ!!!!

Το βαμβάκι ΔΕΝ παίζει ρόλο.. εγώ χρησιμοποιώ το απλό φαρμακευτικό και "καθαρίζω" με βαμβακερό ύφασμα...
Τις χρησιμοποιώ όπως είπα εδώ και 4 χρονια σε μοτο, αυτοκίνητο, CD(!!!) κ.α. και ΔΕΝ έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...


Το μυστικό είναι πολλές-πολλές κυκλικές απαλές κινήσεις...
Είναι λίγο ακριβή 30 ευρώ αλλά ΑΞΙΖΕΙ... και κρατάνε για πολύ καιρό.







Πόσες φορές έχεις δει το καράτε kid;!:D:D:):)

SAMURAI
01-01-2012, 23:18
Wax On . Wax Off

ortho
01-01-2012, 23:45
Α γειά σου!!!! Εχω χρησιμοποιήσει κι εγώ της 3Μ την perfect it και δίνει πολύ ωραίο αποτέλεσμα.

k0panos
20-04-2012, 13:36
Εγώ χρησιμοποιώ την 3Μ machine Polish και κάνει απίστευτη δουλειά

dionysisgs
26-11-2012, 13:25
Καλημέρα ..και που την βρίσκουμε στην Αθήνα την εν λόγω κρέμα;; Αν δεν επιτρέπεται εδώ λόγω διαφήμισης, όποιος φίλος γνωρίζει που, ας μου το στήλει με pm...Ευχαριστώ τη παρέα.

sotos
26-11-2012, 13:55
Η κρέμα είναι της 3Μ finishing


Εγώ χρησιμοποιώ την 3Μ machine Polish

3Μ την perfect it .


Τι διαφορές έχουν μεταξύ τους ρε παιδιά:Απορία::wha13::D
Για δώστε τα φώτα σας εσείς που τις έχετε χρησιμοποιήσει:ye33:

GO.
04-01-2013, 22:32
Γενικα τα προιοντα της 3Μ,ειναι τσιμπημενα μεν,αλλα κορυφαια στην ποιοτητα τους δε..!Τα χρησιμοποιω αρκετα καιρο για την περιποιηση της μοτοσυκλετας και οχι μονο και ειμαι καταευχαριστημενος...!Τωρα τελευταια αγορασα και χρησιμοποιησα το σετ της 3Μ για ξεθαμπωμα-γυαλισμα των φαναριων του αυτοκινητου,ακολουθησα κατα γραμμα της οδηγιες,και το αποτελεσμα ηταν αρκετα εντυπωσιακο!ΣΕ πλυντηρια μου ζητουσαν για την ιδια ακριβως δουλεια 50€..Περασα με αλοιφη και αλοιφαδορο και το φαναρι της μηχανης και βγαζει ματι απο την γυαλαδα!
Ορεξη και μερακι να υπαρχει και ολα γινονται!:)

transporter
14-01-2013, 16:27
Τι διαφορές έχουν μεταξύ τους ρε παιδιά:Απορία::wha13::D
Για δώστε τα φώτα σας εσείς που τις έχετε χρησιμοποιήσει:ye33:

:ye36:

Capitain
14-01-2013, 18:50
Εγω την έχω χρησιμοποιήσει σε ζελατινα και σε χρώμα, κάνει πολυ ωραίο φινιρισμα, η perfect-it ειναι λίγο πιο χοντρή, για πιο βαθειες γρατζουνιες, για κατέβασμα θα έλεγα. Και οι 2 θέλουν επιμονή, χρόνο δηλαδη στο τριψιμο, χωρις δύναμη. Εγω πάντως αντί για βαμβάκι χρησιμοποιώ συνήθως πανιά τύπου φανέλα, βαμβακερα.:ye33:

GO.
16-01-2013, 08:45
Εγω την έχω χρησιμοποιήσει σε ζελατινα και σε χρώμα, κάνει πολυ ωραίο φινιρισμα, η perfect-it ειναι λίγο πιο χοντρή, για πιο βαθειες γρατζουνιες, για κατέβασμα θα έλεγα. Και οι 2 θέλουν επιμονή, χρόνο δηλαδη στο τριψιμο, χωρις δύναμη. Εγω πάντως αντί για βαμβάκι χρησιμοποιώ συνήθως πανιά τύπου φανέλα, βαμβακερα.:ye33:
Θα συμφωνησω,μονο που θελει πολυ-πολυ προσοχη στο τριψιμο,γιατι σε περιπτωση που κατεβασεις πολυ το βερνικι,η ζημια θα ειναι ανεπανορθωτη,και το μονο που σε σωζει μετα,ειναι ο μπογιατζης...

siraxanz
16-01-2013, 10:02
Για φαναρια κ ζελατινες εννοει μαλλον;):)

GO.
16-01-2013, 10:09
Για φαναρια κ ζελατινες εννοει μαλλον;):)
Οκ..Δεν αντιληφθειν σωστα...:)

ENGINEER
16-01-2013, 10:50
το πιο καλό προϊόν για τα bmw ειναι SONAX NANO-PRO υπάρχει και ιδικό σετ για μηχανή