PDA

View Full Version : ΟΤΕ και εναλλακτικοί πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας....


frits
02-01-2012, 23:10
Κάνοντας μία έρευνα αγοράς διαπίστωσα ότι τα 90 ευρώ το δίμηνο στον ΟΤΕ μπορούν να γίνουν 68 εώς 75 σε διάφορους πάροχους...

Το θέμα είναι αξίζει τελικά για 10 ευρώ το μήνα να ρισκάρεις την απρόσκοπτη λειτουργεία του Ιντερνετ λαμβάνοντας υπόψιν την ανάγκη για χρήση 24 ώρες το 24ωρο ;

Να σημειωθεί εδώ ότι από το 2004 δεν έχω μείνει ποτέ από Internet...:Απορία:

Περιμένω να διαβάσω γνώμες από χρήστες άλλων παρόχων ή και καμιά πρόταση που μου έχει ξεφύγει...:)

ortho
02-01-2012, 23:20
Παλιότερα και για 2 χρόνια είχα forthnet double play στο ιατρείο. Γενικά ήμουν ευχαριστημένος μέχρι τη στιγμή που δημιουργήθηκε πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ της περιοχής κι από τότε είχε ένα θέμα το τηλέφωνο, αλλά όχι το ιντερνετ.
Μου την έδωσε όμως όταν μετέφερα το ιατρείο και θα έπρεπε να μείνω 35 εργάσιμες χωρίς τηλέφωνο και χωρίς δνατότητα άμεσης εκτροπής στο κινητό μου. Επέστρεψα τότε στον ΟΤΕ.


Πριν ενάμισι μήνα, στο σπίτι, γύρισα τη σύνδεση σε HOL, στο πρόγραμμα lite, που σε συνδυασμό με τη σύνδεση vodafone του κινητού μου δίνει πολύ συμφέρον πάγιο. Μου έχει έρθει ο πρώτος λογαριασμός, εδώ είναι ανά μήνα, κι αν ο δεύτερος είναι πάνω κάτω τα ίδια, θα έχω κέρδος περί τα 30 ευρώ το δίμηνο. Επίσης έχω έκπτωση 5 ευρώ στο μηνιαίο πάγιο του κινητού.
Η σύνδεση του ιντερνετ είναι στα 6 Mbps, αν και στον Καρέα είναι ζήτημα αν πιάνουμε τα 2 ή 3.

Στη μέχρι τώρα χρήση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

review σε κανένα χρόνο....

Albatros
02-01-2012, 23:24
Παλιότερα και για 2 χρόνια είχα forthnet double play στο ιατρείο. Γενικά ήμουν ευχαριστημένος μέχρι τη στιγμή που δημιουργήθηκε πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ της περιοχής κι από τότε είχε ένα θέμα το τηλέφωνο, αλλά όχι το ιντερνετ.
Μου την έδωσε όμως όταν μετέφερα το ιατρείο και θα έπρεπε να μείνω 35 εργάσιμες χωρίς τηλέφωνο και χωρίς δνατότητα άμεσης εκτροπής στο κινητό μου. Επέστρεψα τότε στον ΟΤΕ.


Πριν ενάμισι μήνα, στο σπίτι, γύρισα τη σύνδεση σε HOL, στο πρόγραμμα lite, που σε συνδυασμό με τη σύνδεση vodafone του κινητού μου δίνει πολύ συμφέρον πάγιο. Μου έχει έρθει ο πρώτος λογαριασμός, εδώ είναι ανά μήνα, κι αν ο δεύτερος είναι πάνω κάτω τα ίδια, θα έχω κέρδος περί τα 30 ευρώ το δίμηνο. Επίσης έχω έκπτωση 5 ευρώ στο μηνιαίο πάγιο του κινητού.
Η σύνδεση του ιντερνετ είναι στα 6 Mbps, αν και στον Καρέα είναι ζήτημα αν πιάνουμε τα 2 ή 3.

Στη μέχρι τώρα χρήση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

review σε κανένα χρόνο....

Και εγώ το ίδιο ακριβώς με 17,90Ε τον μήνα...
:sm8:

kosta12gs
02-01-2012, 23:24
Κάνοντας μία έρευνα αγοράς διαπίστωσα ότι τα 90 ευρώ το δίμηνο στον ΟΤΕ μπορούν να γίνουν 68 εώς 75 σε διάφορους πάροχους...

Το θέμα είναι αξίζει τελικά για 10 ευρώ το μήνα να ρισκάρεις την απρόσκοπτη λειτουργεία του Ιντερνετ λαμβάνοντας υπόψιν την ανάγκη για χρήση 24 ώρες το 24ωρο ;

Να σημειωθεί εδώ ότι από το 2004 δεν έχω μείνει ποτέ από Internet...:Απορία:

Περιμένω να διαβάσω γνώμες από χρήστες άλλων παρόχων ή και καμιά πρόταση που μου έχει ξεφύγει...:)

Γιατι πιστευεις, ακομα, οτι το ονομα του ΟΤΕ ειναι συνονυμο της αξιοπιστιας;

Εχω πολλα παραδειγματα που αποδεικνυουν το αντιθετο

Gasgs
02-01-2012, 23:27
Εγω απο το 2006 περίπου έχω forthnet και τα 2 τελευταία χρόνια HOL. Επειδή έχω ανάγκη για τη δουλειά μου το ιντερνετ σε πληροφορώ ότι δεν εχει διακοπεί ποτέ και έχω και καλή ταχύτητα. Και άμεση εξυπηρετηση τηλεφωνική. και μόνο με 30 ευρω το μήνα με την έκπτωση απο τη Vodafone

jim1908
02-01-2012, 23:32
οτε....όχι επειδή δουλεύω στον οτε....και δεν έχει βλάβες και τέτοια....αν είναι να γίνει βλάβη θα γίνει.......απλά ότι κάποιος θα σε εξυπηρετήσει σε περίπτωση βλάβης....η μάλλον θα τους βρείς στο τηλ.....

ortho
02-01-2012, 23:33
Και εγώ το ίδιο ακριβώς με 17,90Ε τον μήνα...
:sm8:

Να προσθέσουμε ότι έχει τέλη σύνδεσης, 35 ευρώ, τα οποία όμως τα δίνουμε από την επιστροφή των παγίων του ΟΤΕ.

Χοντρικά το κέρδος για μένα είναι τα ετήσια ασφάλιστρα του Dakar.;)

jim1908
02-01-2012, 23:36
παντως αν οικονομικα το βλεπεις το θεμα τοτε ναι αλλαξε.....

tsitsos
02-01-2012, 23:51
αγαπητε σταυρο, οτε και παλι οτε.απο προσωπικη εμπειρια, αν τυχει βλαβη σε παροχο, θα δοκιμαστουν εντονως τα νευρα σου.σε στελνουν απο τον αννα στον καιαφα, και ακρη δεν θα βρισκεις.;)

frits
02-01-2012, 23:55
παντως αν οικονομικα το βλεπεις το θεμα τοτε ναι αλλαξε.....

To θέμα πατριώτη είναι να παίρνεις ότι πληρώνεις...

Αν μείνω 1 εβδομάδα χωρίς ιντερνετ θα χάσω πολύ περισσότερα από 150-200 ευρώ που θα έχω κέρδος από τον λογαριασμό...

ortho
02-01-2012, 23:56
παντως αν οικονομικα το βλεπεις το θεμα τοτε ναι αλλαξε.....


Υπάρχει κάποιο άλλο θέμα που πρέπει να γνωρίζουμε;

Πραγματικά δεν παίζει ρόλο το ότι δουλεύεις στον ΟΤΕ,
και μέχρι τώρα δεν είχα προβλήματα, αν εξαιρέσεις αυτό που έγραψα στο πρώτο ποστάρισμα στο νήμα, όταν έπαθε ζημιά το ΚΑΦΑΟ, ο τεχνικός της forthnet είχε έρθει τότε άμεσα να ελέγξει τις εσωτερικές γραμμές τις πολυκατοικίας, ο ΟΤΕ όμως δεν έκανε τη δουλειά του.

Γνωρίζω ότι η αρχή τηλεπικοινωνιών δημιουργεί προβλήματα στον ΟΤΕ κι ως προς την εφαρμογή τεχνολογίας κι ως προς την τιμολογιακή πολιτική, κι αυτό είναι πολύ σοβαρό θέμα, αλλά εμένα ως καταναλωτή με ενδιαφέρει να έχω καλύτερες τιμές. Τα ζητήματα υψηλής πολιτικής ας τα λύσουμε στις εκλογές.

Ακιs
03-01-2012, 00:23
Στο σπιτι οτε και conn-x απο το 2005,με κανενα προβλημα απο τεχνικης πλευρας ποτε.Οπως ειπες Σταυρο,90 γιουρια το διμηνο,αλλα η δουλεια γινεται και γινεται καλα.Πριν απο 3 χρονια περιπου,πραγματικα ειχα ''φτυσει αιμα'' με την on-telecoms στο μαγαζι για ενα εξαμηνο περιπου,μεχρι που τους εστειλα στον αγυριστο και μπηκε conn-x και εκει.Εκτοτε κανενα προβλημα.Εμπειρια απο αλλη εταιρεια δεν εχω....:hmmm:

thomas65
03-01-2012, 00:37
HOL και είμαι ευχαριστημένος;)

moby_gr
03-01-2012, 01:59
Hol double play, 7-8 χρόνια... Διακοπή σύνδεσης ΠΟΤΕ!

Χαμηλές ταχύτητες ναι, αλλά σπανιότατα & όχι κάτι ανησυχητικό...προφανώς δε φταίει ο πάροχος μόνο, για κάτι τέτοιο.

Όσον αφορά την τεχνική υποστήριξη, ο εναλλακτικός θα τρέξει σαν τρελός (για αυτό είναι και εναλλακτικός :p, στην Ελλάδα ζούμε...) έως ότου βέβαια να πρέπει να εμπλακεί ο ΟΤΕ, όπου εκεί αρχίζουν...οι τρικλοποδιές

black_hawk
03-01-2012, 02:02
Γιατι πιστευεις, ακομα, οτι το ονομα του ΟΤΕ ειναι συνονυμο της αξιοπιστιας;

Συνωνυμο του "ετσιθελικού" εκβιασμου μηπως? ;)

:rolleyes:


:rolleyes:

(Κατα τα αλλα, "ελευθερη αγορα", μη χ@σω.. ΚΟΠΡΙΤΕΣ!!) :mad::mad:

forester
03-01-2012, 08:18
Cyta με 28€/μήνα internet & τηλέφωνο;)
Από αξιοπιστία κι ανταπόκριση σε οτιδήποτε, από βλάβες μέχρι ότι θες....., απλά αλλού!!!

gepol
03-01-2012, 08:44
Εχοντας HOL απο το 95(με ελάχιστα προβληματα και αυτά στο παρελθόν κυρίως), είπα να πάω σε ΟΤΕ, λόγω ConnexTV(λιιιιιιιιγο πριν ανακοινώσει η HOL την υπηρεσία τηλεόρασης). Είμαι 3 μήνες τώρα με φοβερά προβλήματα ταχύτητας, συνδεσιμότητας, (έχουν αλλάξει 2 ρουτερ ως τώρα), πέραν του ότι για πακέτο 70€/μήνα, ο πρώτος λογαριασμός έρχεται στα 250!!!

Την εξυπηρέτηση πελατών δεν την βρίσκω κακή, αλλά καμία σχέση με HOL...

Ετοιμάζομαι να τον σουτάρω....:mad:

boxerakias57
03-01-2012, 09:45
ειμαι πεντε χρονια στην ΟΝ TELECOM ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ως τωρα κανενα προβλημα το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι 30-12-11 κλεψανε το καφαο του ΟΤΕ ευτυχως αμεσα εκαναν εκτροπη στο κινητο μου

CPretenteriS
03-01-2012, 11:17
Στα Βριλήσσια Forthnet πάνω από 10 χρόνια... ΟΥΤΕ 1 disconnection και ταχύτητα καρφωμένη στα 15Mbit. :)

Τώρα στα Σπάτα θα βάλω HOL... όταν ο ΟΤΕ αποφασίσει να μας φέρει ζεύγη... :mad::mad:

adventure
03-01-2012, 15:03
Εγώ πάλι χρησιμοποιώ τη Forthnet για δυο χρόνια χωρίς πρόβλημα με μόνο ψεγάδι κάποιες αποσυνδέσεις αργά το βράδυ για λίγο μια δυο φορές στο μήνα .

:) :) ;)

ckk
03-01-2012, 17:03
Παλιότερα και για 2 χρόνια είχα forthnet double play στο ιατρείο. Γενικά ήμουν ευχαριστημένος μέχρι τη στιγμή που δημιουργήθηκε πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ της περιοχής κι από τότε είχε ένα θέμα το τηλέφωνο, αλλά όχι το ιντερνετ.
Μου την έδωσε όμως όταν μετέφερα το ιατρείο και θα έπρεπε να μείνω 35 εργάσιμες χωρίς τηλέφωνο και χωρίς δνατότητα άμεσης εκτροπής στο κινητό μου. Επέστρεψα τότε στον ΟΤΕ.


Πριν ενάμισι μήνα, στο σπίτι, γύρισα τη σύνδεση σε HOL, στο πρόγραμμα lite, που σε συνδυασμό με τη σύνδεση vodafone του κινητού μου δίνει πολύ συμφέρον πάγιο. Μου έχει έρθει ο πρώτος λογαριασμός, εδώ είναι ανά μήνα, κι αν ο δεύτερος είναι πάνω κάτω τα ίδια, θα έχω κέρδος περί τα 30 ευρώ το δίμηνο. Επίσης έχω έκπτωση 5 ευρώ στο μηνιαίο πάγιο του κινητού.
Η σύνδεση του ιντερνετ είναι στα 6 Mbps, αν και στον Καρέα είναι ζήτημα αν πιάνουμε τα 2 ή 3.

Στη μέχρι τώρα χρήση δεν έχω κανένα πρόβλημα.

review σε κανένα χρόνο....


Και εγώ το ίδιο ακριβώς με 17,90Ε τον μήνα...
:sm8:

HOL χωρίς πρόβλημα. Αλλά με €30 / μήνα.

Το Lite ποιό είναι με €18?

xurxes
03-01-2012, 18:57
cyta
στο σπιτι με 28,00€ στα οποία έχω2play 24Mbps=23€ και
Λεπτά ανά μήνα 360' με 5€, όπου η γραμμή του ΟΤΕ είναι 8,2Mbps και μπορώ να κάνω μείωση στους 3πρωτους μήνες με κέρδος 4€

αρα θα παω στα 24,00€....από σήμα καμπάνα:p:p:p aa!! με statik IP μέσα:p:p


Forthnet
στο γραφειο
πληρωνω 2play στα 41,24€ στα οποία έχω2play 24Mbps και απεριόριστα Ελλάδα και εξωτερικό, από σήμα καμπάνα:p:p:p


ο ΟΤΕ μου βγαίνε περισσότερα...

ortho
03-01-2012, 21:56
HOL χωρίς πρόβλημα. Αλλά με €30 / μήνα.

Το Lite ποιό είναι με €18?


24,70 το μήνα είναι, αλλά αν έχεις κινητό vodafone έχει έκπτωση 5 ευρώ, 19,70 κι άλλα 5 στο κινητό. Δίνει 200 λεπτά ομιλίας σε σταθερά, 20 σε κινητά, 20 διεθνή.

GeorgeP
03-01-2012, 22:10
ρε παιδια, ο frits ειναι επαγγελματιας ανθρωπος, γιατι του δινετε τιμες για πακετα με ορισμενο χρονο ομιλιας? Αν ηθελε τετοια εχει και ο ΟΤΕ και με καλυτερες προυποθεσεις ισως ¨η με αμελητεες διαφορες.

Ο ανθρωπος θελει απεριοριστες κλησεις στο εσωτερικο και κυριως απροβληματιστο ιντερνετ αφου δουλευει μεσα απο αυτο 20 ωρες την ημερα.

Αν υπαρχει κατι τετοιο, εκτος ΟΤΕ, με τιμη κατω απο 90ε και του οποιου ο λογαριασμος που θα λαμβανει ο Σταυρος θα ειναι αυτος που λεει η καθε εταιρεια και δεν θα εχει σκαμπανεβασματα οπως συνεβαινε(?) ας το πει!

ckk
03-01-2012, 22:11
24,70 το μήνα είναι, αλλά αν έχεις κινητό vodafone έχει έκπτωση 5 ευρώ, 19,70 κι άλλα 5 στο κινητό. Δίνει 200 λεπτά ομιλίας σε σταθερά, 20 σε κινητά, 20 διεθνή.

Εμείς έχουμε 200 λεπτα ομιλίας ανά τηλεφώνημα :Απορία:

Οπότε Νεύρα HOL

tzim
03-01-2012, 22:52
6 χρονια Wind στο σπιτι με απεριοριστα σταθερα και internet στα 16 Mbps (μαλλον ειμαι κοντα στο ΚΑΦΑΟ) και 1 χρονο στο γραφειο με 12 Mbps και απαιτητικη χρηση, χωρις κανενα προβλημα σε συνδεση και χρεωσεις. Και πολυ καλο τηλ. κεντρο :)!

frits
03-01-2012, 23:04
ρε παιδια, ο frits ειναι επαγγελματιας ανθρωπος, γιατι του δινετε τιμες για πακετα με ορισμενο χρονο ομιλιας? Αν ηθελε τετοια εχει και ο ΟΤΕ και με καλυτερες προυποθεσεις ισως ¨η με αμελητεες διαφορες.

Ο ανθρωπος θελει απεριοριστες κλησεις στο εσωτερικο και κυριως απροβληματιστο ιντερνετ αφου δουλευει μεσα απο αυτο 20 ωρες την ημερα.

Αν υπαρχει κατι τετοιο, εκτος ΟΤΕ, με τιμη κατω απο 90ε και του οποιου ο λογαριασμος που θα λαμβανει ο Σταυρος θα ειναι αυτος που λεει η καθε εταιρεια και δεν θα εχει σκαμπανεβασματα οπως συνεβαινε(?) ας το πει!

Για το σπίτι το θέλω Γιώργο, όπου είμαι όμως και πάλι 24 ώρες online το τηλέφωνο δεν με ενδιαφέρει τόσο....
Στο μαγαζί δεν το ρισκάρω θα είναι καταστροφή αν μείνω χωρίς σύνδεση - τηλέφωνο.. ακόμα και για την μεταφορά..:)

Akyla
04-01-2012, 00:45
Στα Βριλήσσια Forthnet πάνω από 10 χρόνια... ΟΥΤΕ 1 disconnection και ταχύτητα καρφωμένη στα 15Mbit. :)

Τώρα στα Σπάτα θα βάλω HOL... όταν ο ΟΤΕ αποφασίσει να μας φέρει ζεύγη... :mad::mad:

Cyta VdSL και τα μυαλά στα κάγκελα (http://www.wlearn.gr/index.php/internet/752-cyta-vdsl) :sm7:

Γενικότερα όμως μιας και είμαι του επαγγέλματος (ήμουν μέχρι την απόλυση :P )

οποιαδήποτε εταιρία και να διαλέξεις θα σου φέρει ακριβώς την ίδια ταχύτητα μέσα ακριβώς από τον ίδιο χαλκό... οπότε η σοφή επιλογή γίνεται μέσω τιμής και after sales service...και φυσικά προτιμούμε τους παρόχους από τους μεταπωλητές....

όλα αυτά μέχρι να έχουμε FTH (fiber to the home) .... όνειρο απατηλό :yz

KAS
06-01-2012, 18:18
Είχα εδώ και χρόνια ΟΤΕ .Δεν είχα ποτέ πρόβλημα .Πλήρωνα βέβαια περίπου 100 ευρώ το δίμηνο (με ISDN σύνδεση) .Εδώ και ένα μήνα έχει κάνει μεταφορά η γυναίκα μου το δικό της νούμερο και έχω HOL .Στο διάστημα αυτό είχα στο σύνολο 10 ημέρες internet .Μου έχουν σπάσει τα νεύρα .Ας είναι καλά το δίκτυο του δήμου Νέας Φιλαδέλφειας και έχω πρόσβαση ( με αυτό είμαι τώρα συνδεδεμένος ).Έχω επιθυμήσει τις μέρες του connex .

frits
06-01-2012, 18:33
Τελικά κατέληξα σε Wind και λόγω κινητού τηλεφώνου, από 34 ευρώ το μήνα στα 24 αντί των 45 του ΟΤΕ, θα δούμε βέβαια μετά τις 20/1 που είναι να γίνει η αλλαγή τα αποτελέσματα...:rolleyes:

Για καλό και κακό έχω και ένα στικάκι καβάντζα ...:cool:

skippybi
07-01-2012, 19:04
και εγώ κόνεξ έχω και είμαι καλά...:D

szygo
07-01-2012, 21:20
Είχα για (4) συναπτά έτη forthnet double play με φουλ και σταθερή ταχύτητα....και λογαριασμό πάντα 45 € / μήνα, μέχρι που ένα πρωϊνό με ενημέρωσαν στο κινητό ότι το προηγούμενο βράδυ είχαν γίνει κλήσεις από το σταθερό σε προορισμούς 090....& αστρολογικές προβλέψεις......με χρέωση ~600 €.
Για να μην πολυλογώ και σας κουράζω...άρχισε μια ατέρμονη πρσπάθεια για επίλυση του "λάθους"....και αφού δεν βγήκε τίποτα από επιστολές - παράπονα, κοινοποιήσεις στην ΕΕΤΤ πλήρωσα το λογαριασμό με τις υγείες μου...:yz και επέστρεψα στον πάλαι ποτέ κρατικό ΟΤΕ με conn-x....

Τα σχόλια δικά σας....:)

GO.
17-01-2012, 20:08
αγαπητε σταυρο, οτε και παλι οτε.απο προσωπικη εμπειρια, αν τυχει βλαβη σε παροχο, θα δοκιμαστουν εντονως τα νευρα σου.σε στελνουν απο τον αννα στον καιαφα, και ακρη δεν θα βρισκεις.;)
Θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα!Ειμαι υπαλληλος ΟΤΕ,αλλα δεν θα μιλησω με αυτην την ιδιοτητα κ ας ξερω τι γινεται..Θα μιλησω σαν συνδρομητης..Με τις υπολοιπες εταιριες η αληθεια ειναι οτι βρισκεις πολυ πιο συμφερον παγια,πακετα σταθερης-ιντερνετ κτλ..Σε περιπτωση βλαβης τηλ.γραμμης,καφαο,διακοπης ιντερνετ η εν λογω εταιριες εφοσον θα το ψαξουν αν διαπιστωθει οτι το προβλημα πηγαζει απο το καφαο η απο την τηλ.γραμμη θα σας πει οπως θα εχει συμβει κ σε πολλους,να δηλωσουν την βλαβη τους στις τεχνικες υπηρεσιες του ΟΤΕ..
Ο ΟΤΕ δυστηχως η ευτηχως δεν θα δωσει προτεραιοτητα στις βλαβες συνδρομητων αλλων εταιριων,αλλα στους πελατες του..Με αποτελεσμα η βλαβη σας να αργησει αρκετα να αποκατασταθει...Με αποτελεσμα κ μεινετε κ χωρις τηλ κ χωρις ιντερνετ κ να σας εχουνε σπασει κ το νευρικο σας συστημα με το να ειστε στο περιμενε...;)

black_hawk
17-01-2012, 20:20
..Σε περιπτωση βλαβης τηλ.γραμμης,καφαο,διακοπης ιντερνετ η εν λογω εταιριες εφοσον θα το ψαξουν αν διαπιστωθει οτι το προβλημα πηγαζει απο το καφαο η απο την τηλ.γραμμη θα σας πει οπως θα εχει συμβει κ σε πολλους,να δηλωσουν την βλαβη τους στις τεχνικες υπηρεσιες του ΟΤΕ..
Ο ΟΤΕ δυστηχως η ευτηχως δεν θα δωσει προτεραιοτητα στις βλαβες συνδρομητων αλλων εταιριων,αλλα στους πελατες του..Με αποτελεσμα η βλαβη σας να αργησει αρκετα να αποκατασταθει...Με αποτελεσμα κ μεινετε κ χωρις τηλ κ χωρις ιντερνετ κ να σας εχουνε σπασει κ το νευρικο σας συστημα με το να ειστε στο περιμενε...;)
Διαπιστωμενο πολλακις.. Νεύρα:mad:

frits
17-01-2012, 20:31
Στο σπίτι μπορώ να το ρισκάρω, το τηλέφωνο δεν το πολυχρησιμοποιώ και το Ιντερνετ στην χειρότερη θα το καλύψουμε με ένα στικάκι.

Τα 46 ευρώ έναντι των 24 είναι ένα καλό κίνητρο.:rolleyes:

Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί πρέπει να πληρώνει κανείς το πάγιο στον ΟΤΕ, τι ακριβώς πληρώνουμε...:Απορία:

GeorgeP
17-01-2012, 21:57
Στο σπίτι μπορώ να το ρισκάρω, το τηλέφωνο δεν το πολυχρησιμοποιώ και το Ιντερνετ στην χειρότερη θα το καλύψουμε με ένα στικάκι.

Τα 46 ευρώ έναντι των 24 είναι ένα καλό κίνητρο.:rolleyes:

Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί πρέπει να πληρώνει κανείς το πάγιο στον ΟΤΕ, τι ακριβώς πληρώνουμε...:Απορία:

Μηπως καταλαβαινεις γιατι πληρωνουμε παγιο σε ΔΕΗ κι ΕΥΔΑΠ?
Παντως ειτε καταλαβαινουμε ειτε οχι....ο ιδιος λογος θα ειναι!!

ortho
18-01-2012, 15:42
Θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα!Ειμαι υπαλληλος ΟΤΕ,αλλα δεν θα μιλησω με αυτην την ιδιοτητα κ ας ξερω τι γινεται..Θα μιλησω σαν συνδρομητης..Με τις υπολοιπες εταιριες η αληθεια ειναι οτι βρισκεις πολυ πιο συμφερον παγια,πακετα σταθερης-ιντερνετ κτλ..Σε περιπτωση βλαβης τηλ.γραμμης,καφαο,διακοπης ιντερνετ η εν λογω εταιριες εφοσον θα το ψαξουν αν διαπιστωθει οτι το προβλημα πηγαζει απο το καφαο η απο την τηλ.γραμμη θα σας πει οπως θα εχει συμβει κ σε πολλους,να δηλωσουν την βλαβη τους στις τεχνικες υπηρεσιες του ΟΤΕ..
Ο ΟΤΕ δυστηχως η ευτηχως δεν θα δωσει προτεραιοτητα στις βλαβες συνδρομητων αλλων εταιριων,αλλα στους πελατες του..Με αποτελεσμα η βλαβη σας να αργησει αρκετα να αποκατασταθει...Με αποτελεσμα κ μεινετε κ χωρις τηλ κ χωρις ιντερνετ κ να σας εχουνε σπασει κ το νευρικο σας συστημα με το να ειστε στο περιμενε...;)

Για να μην παρεξηγηθώ, δε στην "πέφτω", αλλά αυτό που λες ότι κάνει ο ΟΤΕ είναι απαράδεκτο εκ μέρους του ΟΤΕ. Τα δίκτυα και τις εγκαταστάσεις τα έχουμε πληρώσει στο πολλαπλάσιο της αξίας τους όλα αυτά τα χρόνια. Οι εναλλακτικοί πάροχοι υπάρχουν εδώ και λίγα χρόνια. Δεκαετίες έχουμε πληρώσει τα μαλλιοκέφαλά μας στον ΟΤΕ. Η δικαιολογία οτι δε μας εξυπηρετεί εγκαίρως διότι δεν είμαστε πιά πελάτες του είναι για τον μπούτσον! Αλλά έτσι είναι όταν έχεις μάθει να είσαι μονοπώλιο. Και να σκεφτείς ότι δεν είμαι κατά των δημοσίων επιχειρήσεων που ο ΟΤΕ βέβαια δεν είναι πιά.

ortho
18-01-2012, 15:44
Μηπως καταλαβαινεις γιατι πληρωνουμε παγιο σε ΔΕΗ κι ΕΥΔΑΠ?
Παντως ειτε καταλαβαινουμε ειτε οχι....ο ιδιος λογος θα ειναι!!


Συντήρηση δικτύων κι επενδύσεις....

Και στη ΔΕΗ τώρα τελευταία πληρώνουμε και το Μυτιληναίο.....;)