PDA

View Full Version : Χωμάτινη πίστα αγώνων


ckk
08-01-2012, 21:54
Ξέρει κάποιος κανέναν που να σχεδιάζει χωμάτινες πίστες?

forester
08-01-2012, 22:02
Τι ακριβώς ψάχνεις;;;
Κάτι σε Terradura?
Σε παραλληλοδρόμιο;
Σε σούπερ ειδική WRC , όπως Ακρόπολις 2005 - 2006;;;

teacher
08-01-2012, 22:47
Οχι δέν ξέρω !!!! αλλά ακου μιά ιστορία γιά να καταλάβης.....
Ημουν 17ρης τότε καί ημουν μέ το ΡΕ 250 στόν "κρεμασμένο λαγό" στην Βούλα ..... Σέ μιά υποτυπώδη πίστα...
Βρισκώμασταν Κυριακές τυχαία με εναν τύπο..Σάντουιτς ,νερό ,καί φύγαμε ,θυμάμαι ακόμα το ονομά του Στάθης Πασαμιχάλης καλή του ωρα οπου καί να ειναι τώρα.... γύρο στά 35 τότε αυτός....μέ ενα BULTACO.
Τό χώμα μετά από βροχή φρέσκο ...
Κουβέντα στην κουβέντα αποφασίζουμε να χαράξουμε νέα διαδρομή στην πίστα !!! Mπροστά αυτός πίσω εγώ καί χαράζει κάτι πατήματα με την μηχανή μούρλια !!!
Καί να τα μπέρμ και να τα άλματα και μετά απο λίγο μέ βάζει μπροστά νά πηγαίνω φωνάζοντας " ΟΡΘΙΟΣ , ΟΡΘΙΟΣ" "ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΆ ΤΟ ΠΟΔΙ" κλπ πολλά .....ακόμα θυμάμαι την φωνή του.
Αργότερα εφυγε κάπου στην βόρεια Ελλάδα.
ΤΟΤΕ κάπως ετσι χάραζαν τις πίστες , κάπως ετσι μάθαιναν χώμα.........

bill 800gs
08-01-2012, 23:02
Ξέρει κάποιος κανέναν που να σχεδιάζει χωμάτινες πίστες?
Κατσε να δεις πως τον λενε Μπο.... Μπο.... αυτος τελος παντων που εχει κατασκευασει την χωματινη Κορινθου πατρων :D

Παρε τηλ Χρηστο να σου δωσω ονομα και τηλεφωνω :)

ckk
08-01-2012, 23:13
Τι ακριβώς ψάχνεις;;;
Κάτι σε Terradura?
Σε παραλληλοδρόμιο;
Σε σούπερ ειδική WRC , όπως Ακρόπολις 2005 - 2006;;;


Aν εννοείς την Terradura με τα buggies, όχι. Αν εννοείς την επίσημη πίστα της Πορτογαλίας, πάλι όχι.

Κάτι ενδοιάμεσο. Ας πούμε κάτι σε Σέρρες.


Οχι δέν ξέρω !!!! αλλά ακου μιά ιστορία γιά να καταλάβης.....
Ημουν 17ρης τότε καί ημουν μέ το ΡΕ 250 στόν "κρεμασμένο λαγό" στην Βούλα ..... Σέ μιά υποτυπώδη πίστα...
Βρισκώμασταν Κυριακές τυχαία με εναν τύπο..Σάντουιτς ,νερό ,καί φύγαμε ,θυμάμαι ακόμα το ονομά του Στάθης Πασαμιχάλης καλή του ωρα οπου καί να ειναι τώρα.... γύρο στά 35 τότε αυτός....μέ ενα BULTACO.
Τό χώμα μετά από βροχή φρέσκο ...
Κουβέντα στην κουβέντα αποφασίζουμε να χαράξουμε νέα διαδρομή στην πίστα !!! Mπροστά αυτός πίσω εγώ καί χαράζει κάτι πατήματα με την μηχανή μούρλια !!!
Καί να τα μπέρμ και να τα άλματα και μετά απο λίγο μέ βάζει μπροστά νά πηγαίνω φωνάζοντας " ΟΡΘΙΟΣ , ΟΡΘΙΟΣ" "ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΆ ΤΟ ΠΟΔΙ" κλπ πολλά .....ακόμα θυμάμαι την φωνή του.
Αργότερα εφυγε κάπου στην βόρεια Ελλάδα.
ΤΟΤΕ κάπως ετσι χάραζαν τις πίστες , κάπως ετσι μάθαιναν χώμα.........



Τώρα που έχουν μάθει...??? :)


Κατσε να δεις πως τον λενε Μπο.... Μπο.... αυτος τελος παντων που εχει κατασκευασει την χωματινη Κορινθου πατρων :D

Παρε τηλ Χρηστο να σου δωσω ονομα και τηλεφωνω :)


...μπολας? :sm7:

Βασιλάκη μου ήσουν ο πρώτος που πήγε το μυαλό μου, αλλά είπα να το μοιραστώ και στο forum.

Σε ευχαριστώ.