PDA

View Full Version : after sales ......γραψιμο !!!


nivo
09-01-2012, 15:08
αντιμετωπισα ενα προβλημα με το gps (tomtom),σημερα που ειχα χρονο ειπα να δω τι θα κανω,πηρα τηλεφωνο τον αντιπροσωπο στην ελλαδα ,εχει εδρα στην παιανια ,εκει αρχιζει η ολη φαση,απο τις 8,30 το πρωι με εχουν στο τηλεφωνο σχεδον μεχρι τις 10 παρα !!αλλες φορες με συνδεανε με τον ταδε υπευθηνο,αλλες φορες ηταν εκτος θεσης,αλλες φορες μου ξαναεδειναν τα ιδια ατομα,το καταλαβαινα απο την φωνη,μεχρι στο τελος ενας απο αυτους μου λεει το θεικο "παλι κυριε μου ενοχλειτε εμενα ,αφου εγω δεν ειμαι αρμοδιος "!!!με αρκετο υφος,του εξηγω οτι δεν τον καλεσα προσωπικα,απλα ο ενας με συνεδεε στον αλλο"να κρατουσατε τα ονοματα τους εγω τι θελετε να κανω "!! με τα χιλια ζορια βρησκω μια κοπελα,ευγενεστατη να μιλησω,πηγε παλι να μου δωσει αλλον,πλεον εγω εκνευρισμενος της εξηγω τι εχω παθει απο το πρωι ,στο τελος με ρωταει τι θελω και αφου τις ειπα πιο ειναι τπ προβλημα μου απαντα οτι θα με παρει εκεινη σε λιγη ωρα αφου κρατησε και τα στοιχεια μου........απο τοτε περιμενω................και περιμενω..........δεν παιρνω δε ξανα γιατι φοβαμαι οτι θα τρα βηξω τα ιδια,τελικα πηγα σε υποκαταστημα αλυσιδας που το ειχα παρει,το αφησα ,ο δε τεχνικος εκει μου ειπε οτι η συγκεκριμενη αντιπροσωπια εχει σοβαρο θεμα και οτι πουλαει δυστηχως μονο και μονο γιατι εχει σοβαρες μαρκες.....βοηθεια μου !!

adventure
09-01-2012, 15:55
Καλά ξεμπερδέματα Νικόλα .

:cool: :cool: :cool:

rasos
09-01-2012, 15:59
Δεν κάνεις μια βόλτα από εκεί να τελειώνεις άμεσα και γρήγορα ;;;;:rolleyes:

mario
09-01-2012, 16:31
Ελπίζω να βρεις άκρη φίλε!

Albatros
09-01-2012, 17:47
Δεν κάνεις μια βόλτα από εκεί να τελειώνεις άμεσα και γρήγορα ;;;;:rolleyes:
Ναι δε πάμε καμιά 10αριά από εμάς μαζί...
Νεύρα

siraxanz
09-01-2012, 18:27
Ναι δε πάμε καμιά 10αριά από εμάς μαζί...
Νεύρα


Αυτο τους χρειαζετε:mad:

nivo
09-01-2012, 20:19
Ναι δε πάμε καμιά 10αριά από εμάς μαζί...
Νεύρα
δε νομιζω να ιδρωσει το αυτακι τους,κατι μου ειχε πει ο DENT αλλα δεν περιμενα τετοια χαλια ...

Ακιs
09-01-2012, 20:22
Νικο,πηγαινε απο εκει και κοπανησε τους το στο κεφαλι.....εγγυηση δεν εχεις??:hmmm:

nivo
09-01-2012, 20:27
Νικο,πηγαινε απο εκει και κοπανησε τους το στο κεφαλι.....εγγυηση δεν εχεις??:hmmm:
19-10-11 το αγορασα,ηταν τελευταιο κοματι εκθεσιακο,το λεει και η αποδειξη,στην αρχη νομισα οτι το εσπασε η γυναικα μου,αλλα χθες που το ειδα πιο καλα εχει ενα περιεργο σπασιμο,ισως ηταν εξ αρχης ραγισμενο και δεν το ειχα προσεξει,τα ακουσε και εκεινη αδικα μου φαινετε...:confused:

forester
09-01-2012, 20:30
Στην οθόνη το σπάσιμο;

nivo
09-01-2012, 20:33
Στην οθόνη το σπάσιμο;
απο την κατω μερια που κλεινει και σφραγιζει η θυρα usb ,αυριο το απογευμα θα ξερω απο οτι μου ειπε ο τεχνικος που το πηγα αν θα γινει κατι η θα το φαω στο κεφαλι ..

forester
09-01-2012, 20:59
Όπως το περιγράφεις , καταλαβαίνω ότι έχει σπάσει το περίβλημα. Άρα λειτουργεί. Στη χειρότερη θα το έχεις έτσι, αν και όταν τους απειλήσεις με καταγγελία στο Υπ Εμπορίου, τα κάνουν πάνω τους.....;);)

kostasx
10-01-2012, 15:45
Υπομονή Νικόλα..ελπίζω να βγάλεις άκρη..

Προσωπικά..δεν αγοράζω ΠΟΤΕ εκθεσιακό κομμάτι..;)

nivo
13-01-2012, 14:37
ημερα αναμονης 5η !!!απο τους εδω αντιπροσωπο και καταστημα λιανικης αποτελεσμα 0 !! εφτασα στην εσχατη λυση να καλεσω μονος μου στην ολλανδια (εκει εχει εδρα η εταιρια)τους ειπα τα παντα ,τωρα περιμενω με ενημερωση για το τι μπορει να γινει ,αν θα το αντικαταστησουν η αν θα γινει επισκευη ,οταν δε τους ειπα την αντιμετωπιση που ειχα απο τους εδω συνεργατες τους επι λεξει μου ειπανε "οτι θελετε θα καλειτε εμας "!!!και ακομα περιμενω........:cool:

nivo
13-01-2012, 14:39
Υπομονή Νικόλα..ελπίζω να βγάλεις άκρη..

Προσωπικά..δεν αγοράζω ΠΟΤΕ εκθεσιακό κομμάτι..;)
και εγω δεν το κανω ,ειναι η δευτερη φορα ,η πρωτη ηταν το lap top αλλα προβλημα κανενα εδω και 2 χρονια σχεδον και πετυχα αρκετα καλη τιμη,απλα τωρα ετυχε η στραβη ....

Dent
16-01-2012, 01:10
αντιμετωπισα ενα προβλημα με το gps (tomtom),σημερα που ειχα χρονο ειπα να δω τι θα κανω,πηρα τηλεφωνο τον αντιπροσωπο στην ελλαδα ,εχει εδρα στην παιανια ,εκει αρχιζει η ολη φαση,απο τις 8,30 το πρωι με εχουν στο τηλεφωνο σχεδον μεχρι τις 10 παρα !!αλλες φορες με συνδεανε με τον ταδε υπευθηνο,αλλες φορες ηταν εκτος θεσης,αλλες φορες μου ξαναεδειναν τα ιδια ατομα,το καταλαβαινα απο την φωνη,μεχρι στο τελος ενας απο αυτους μου λεει το θεικο "παλι κυριε μου ενοχλειτε εμενα ,αφου εγω δεν ειμαι αρμοδιος "!!!με αρκετο υφος,του εξηγω οτι δεν τον καλεσα προσωπικα,απλα ο ενας με συνεδεε στον αλλο"να κρατουσατε τα ονοματα τους εγω τι θελετε να κανω "!! με τα χιλια ζορια βρησκω μια κοπελα,ευγενεστατη να μιλησω,πηγε παλι να μου δωσει αλλον,πλεον εγω εκνευρισμενος της εξηγω τι εχω παθει απο το πρωι ,στο τελος με ρωταει τι θελω και αφου τις ειπα πιο ειναι τπ προβλημα μου απαντα οτι θα με παρει εκεινη σε λιγη ωρα αφου κρατησε και τα στοιχεια μου........απο τοτε περιμενω................και περιμενω..........δεν παιρνω δε ξανα γιατι φοβαμαι οτι θα τρα βηξω τα ιδια,τελικα πηγα σε υποκαταστημα αλυσιδας που το ειχα παρει,το αφησα ,ο δε τεχνικος εκει μου ειπε οτι η συγκεκριμενη αντιπροσωπια εχει σοβαρο θεμα και οτι πουλαει δυστηχως μονο και μονο γιατι εχει σοβαρες μαρκες.....βοηθεια μου !!


Και ομως , η εταιρεια αυτη ειναι εισηγμενη και ειναι η Intersys Νεύρα
Και σε ανωτερα.
Νικο , υπομονη το μηχανημα ειναι τεφαρικι

nivo
16-01-2012, 01:20
Και ομως , η εταιρεια αυτη ειναι εισηγμενη και ειναι η Intersys Νεύρα
Και σε ανωτερα.
Νικο , υπομονη το μηχανημα ειναι τεφαρικι
βρηκα ακρη μονος μου τελικα ,οι ανθρωποι απο ολλανδια εστειλαν mail ,με το τι θα κανω αναλυτικα ,απο οτι καταλαβα η μεταφορα εκει και η επιστροφη θα γινει με ups χωρις δικη μου χρεωση !!!μαλλον θα το περασουν στην εγγυηση,αλλα θα ξερω πιο πολλα σε λιγες μερες ,αυτη τη βδομαδα θα το στειλω εξω,και σε κανα 10ημερο θα ξερω,αν δε προκυψει καποια χρεωση θα μου στειλουν ξανα mail,σας το λεω για να το ξερουν οσι εχουν το ιδιο gps,με τους εδω καμια συνεργασια ,οτι θελετε εχει στο site της εταιριας ενα τηλεφωνο 0800κλπ,οι εδω ειναι βαθια νυχτωμενοι δυστηχως ....

nivo
25-01-2012, 20:36
εχουμε και λεμε 13/1 επεσαν τα mail,απαντηση αμεσα απο εξωτερικο την ιδια μερα,19/1 εφυγε για εξω ,23/1 το πηραν στα χερια τους και σημερα 25/1 μου εστειλαν ξανα mail οτι εχει φυγει απο εκει επισκευασμενο και ολα αυτα χωρις καμια χρεωση απο μερους μου !!λογικα απο εβδομα θα το εχω και στα χερια μου και θα σας πω τι εχουν κανει.......

point zero
25-01-2012, 20:52
Σχεδον τα ιδια ειχα περασει και εγω με γνωστο καταστημα ηλεκτονικων ειδων ... Οταν μου παρουσιαστηκε προβλημα στο lap top , με εστελναν απο τον Αννα στον Καιαφα και παλι πισω, περασαν μηνες και στο τελος μου την ειπαν και με υφακι ...
Μεχρι του τα πηρα στον Εγκεφαλο και πηγα στο καταστημα και μας ακουσε ολο το τετραγωνο , την ωρα που το μαγαζι ηταν γεματο απο κοσμο ...σας πληροφορω μου εκαναν την δουλεια μου στο πιτς φιτιλι ...
Μην ειστε και πολυ ευγενικοι ...για τα χρηματα που δωσαμε πρεπει να απαιτουμε και την αναλογη υποστηριξη !!

kostasx
27-01-2012, 18:05
Τέλος καλό Νικόλα..
νέα χρώματα στην μοτο..νέο gps..;):)

gian_nykt
28-01-2012, 12:32
έτσι έτσι...με τα πρώτα ζόρια έπρεπε να χτυπήσεις e-mail στο εξωτερικο και θα τους εφτιαχναν αυτοί....

αφού ξεμπλεξες..ολα καλα...

lepanto
28-01-2012, 13:49
Εεεεεεεε βρεεεεεεε Νικο !!!!!!!!

nivo
31-01-2012, 18:28
Λοιπον ,παρελαβα σημερα :D,σαν καινουργιο ενα πραγμα,ολα οκ με χαρτι για το τι εκαναν με mail με τα ολα τους !!
τελος καλο αλλα απο το εξωτερικο ...;) τωρα μενει να χωσω τον dent για αλλη μια φορα καθως θελει σεταρισμα απο την αρχη ...

MARK
31-01-2012, 19:00
Αντιεπαγγελματίες :hmmm:Τέλις καλό όλα καλά ;)

kwstas
08-02-2012, 10:38
Τελος καλο, τελικα δεν θελει να το βαζεις κατω απευθυνεσε στον κατασκευαστη και λυνεται το θεμα την καλυτερη δουλεια εκανες Νικο και το βασικοτερο οτι ενημερωθηκαν για την συμπεριφορα του συνεργατη τους στη χωρα μας!